Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 192

Tema: cistoca je pola bolesti (o ekoloskim alternativama)

  1. #51
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zorana, zar nije natriumpercarbonat po naski sodabikarbona?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Dolega, priznajem da mi to nije palo na pamet

    Za puder je malo kasno jer je već sve upilo, a do medicinskog benzina ne znam kako doći. Možda ljekarna?
    Sve mi se čini da će MM to ošmirglati i ponovno preći taj dio zida.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    kaze mm da nije isto
    pojma nemam, ja mislila isto da nije to to

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sodium bicarbonate je soda bikarbona. Ovo je sodium percabonate.

  5. #55
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zorana, je li taj baukastensystem za pranje vesa kompliciran?
    ja malo kombiniram frosch i amway koji bi trebali biti ekoloski i tako to.
    za ovaj baukastens. se u magli sjecam da sam vidjela, pa mi se cinilo malo komplicirano. sto ti kazes?

    sto se tice ciscenja, ovi domaci recepti su sigurno ok, ali mi malo fali vremene za to. tako da opet kombiniram frosch i amway u nadi da su zaista tako ekoloski kao i domaca sredstva? (nadam se da me sad nitko nece razuvjeriti ) a osim toga ne znam kako bih teti cistilici to sve objasnila.

    vi sto se time bavite, molim odgovor, frosch i amway su dovoljno ekoloski?

  6. #56
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ancice, mi ne peremo cesto a peremo samo s vodom i octom. Ocat se osjeti samo dok je pod mokar.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ne bi znala, ne koristim ih ali ti kao pocetnica u 'eko'-ciscenju mogu reci da mi se cini da su navedeni nacini cak i jednostavniji.
    imas ocat i opalis po vecini stvari!
    gdje ces jednostavnije od toga?
    ne govorim protiv proizvoda koje navodis ali mi se cini jeftinije, jednostavnije za nabaviti itd. ove neke domace recepte. vjerojatno vecinu sastojaka vec imas doma a ak nemas imas ih u prvom ducanu, ne? i jeftino je pa mozes probati i, ak ti se ne svidja, odustati.
    nadam se da te nisam odgovorila

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    34

    Početno

    Cure , stvarno ste zakon! Pa ja nista od ovog za ocat nisam znala!
    Pitanjce jedno: Da li moze da se koristi i za pranje pecnice? Mrzim sva ona hemijska sredstva koja su namjenjena za to.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    eee, nina, bas sam skuzila da su tvoj marko i moj luka rodjeni na isti dan!! :D

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    ruby,

    hvala na objasnjenju!
    sada cu poceti da ga koristim, nadam se da se nije pokvario, stvarno ga mnogo dugo imam

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Seni, nije ti baukastensystem kompliciran.
    Od eko deterdzenata mi imamo iskustva samo sa firmom Sonett. Njihov deterdzent sam sad kupila za pranje pelena i definitivno cu ga nastaviti kupovati.
    Problematicno ti nije. Kupis deterdzent. Kupis izbjeljivac i omeksivac vode. I onda, za sareni ves stavljas samo deterdzent, za bijeli mozes dodati malo izbjeljivaca, omeksivac vode ja ne stavljam.Ali, mozes ako mislis da treba. I to je to.
    Ako ti se to sve skupa ne svidja, mozes napraviti i svoj vlastiti, malo komercijalniji baukastensystem. Kupis denk mit prasak za tamni ves. I time peres i bijelu i sarenu robu. S tim da u bijelu dodajes malo denk mit oxyclean ili flecken salz (vazno da budu isto denk mit).
    Frosch je ok, iako ja osobno sam prestala koristiti prasak za bijeli ves jer ima u sebi opticki posvjetljivac. Sto kao i nije nesto idealno.
    Sredstva za ciscenje su im ok, iako koliko sam ja citala preporuke naseg, tj. austrijskog ministarstva za okolis, jednako dobra, ako ne i bolja, su sredstva za ciscenje denk mit marke. Njihovo univerzalno sredstvo za ciscenje, onda sredstvo za uklanjanje kamenca i pranje prozora, kao i prasak za tamni ves su preporuceni. Frosch ne vidim na listama, a pojma nemam jel to znaci da je losiji ili da nije testiran. Ali, sigurno je bolji od Persila, Ariela itd.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ja isto koristim ocat umjesto omekšivača, a eterična ulja koja dodajem unutra mijenjam prema raspoloženju. Trenutno nam je in jagoda. Volimo i jasmin, zeleni čaj, naranču, lavandu. Ponekad stavim i čajevac.
    Ivančice, jagoda, zeleni čaj (a vjerojatno ni jasmin ako malu bočicu nisi platila stotinjak kuna) NISU eterična ulja. (Nisu ni kojekakve marelice, zelene jabuke, vanilije i sl.)
    Naranča i lavanda jesu (mada se npr. naranču često krivotvori sintetskim uljem).
    Tako da ako izbjegavaš umjetne kemikalije, ne dobivaš ništa tzv. mirisnim uljima - ona su redom sintetska. Čak i ako ti na bočici piše "eterično", to ne znači da nije krivotvoreno. Treba paziti gdje se i pošto kupuju ulja (najjeftinija u masovnim dućanima su obično sumnjive kvalitete).
    Mnoga ulja su odlični antiseptici i super za čišćenje i dezinfekciju - npr. čajevac (al smrdi!), zato ga kombiniram s citronelom, limunom, ružmarinom, kaduljom...
    U kuhinji -gdje je dokazano više bakterija nego u kupaonici - uvijek imam tzv. terminator: mješavinu čistih eteričnih ulja, npr. čajevca, lovora, bora, timijana, limuna, ružmarina, cimeta.... BUdući da se ulja ne otapaju u vodi, nakon pranja suđa u staklenu ili keramičku posudu (ne metal ili plastika da ne izgrize!) kapnem nekolik kapi i nalijem tople vode preko, tako da se nakratko pomiješa s vodom, pa u njoj isperem drvene kuhače, daske, spužve i radne plohe. (Navodno su francuski mesari svoje daske nakon upotrebe trljali grančicama timijana.)

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    M. Juanita, zar ne prodaje bio&bio izbjeljivac za rublje?
    Bio&bio prodaje "Urtekramove" prirodne tekuće deterdžente.
    Otkad sam ga otkrila, veš perem samo njime - dIvno miriše i dobro pere.
    39 kn ti traje minimalno 20-ak pranja - prema tome, to je cijena posve u rangu ariela i ostalih kemija.
    Imaju i neko sredstvo za podove ili tako nešto, nisam probala.
    Urtekram ima i paste za zube i štošta, ali nisam još kupila, to je prilično skupo.

    Inače, nastojim izbjegavati cillit , domestos i sl. (ali je MM ovisnik!), pa kupujem u dm-u frosch za čišćenje sanitarija i sasvim sam preporođena. Probat ću vaše savjete. OK, ocat smrdi, ali nije ni blizu toliko oduran kao ova kemija.

  14. #64
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Metvice, ja sam ti već strai Urtekramovac , ali nisam još vidjela da imaju neke prirode izbjeljivače...ma nije mi to baš ni tako jako bitno.

  15. #65
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    strai=stari

  16. #66
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ancice, mi ne peremo cesto a peremo samo s vodom i octom. Ocat se osjeti samo dok je pod mokar.
    Hvala!!!

  17. #67
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    A kako prirodno maknuti gljivice iz fuga? Još malo i pojest će i nas.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sta je fug? Ja sve gljivice vrlo lako otklonim sodom i cetkom. Ustvari, nista mi ih bolje ne ocisti od sode.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Za pranje podova, ciscenje prasine itd. preporucljive su i krpe od mikrovlakana. Ako se s njima cisti, najcesce nisu potrebna nikakva sredstva za ciscenje. Ima ih kupiti u dm-u. I krpe za prasinu i krpe za pod.

    Ovo je lista denk mit preporucenih sredstava za ciscenje. Napisat cu nazive na njemackom, ne znam kako je prevedeno.

    denk mit, Citrus Scheuermilch
    denk mit, Badreiniger
    denk mit, Kalkreiniger
    denk mit, aktiv WC-Reiniger
    denk mit, Apfelessigreiniger
    denk mit, Fettlöser
    denk mit, Spezialsalz
    denk mit, Aktiv Glasreiniger
    denk mit, Gallseife
    denk mit, Colorwaschmittel

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Obični, 3% vodikov peroksid iz apoteke je super za skidanje fleka. Možda bi bio dobar i za fuge. A sigurno je eko, raspada se na kisik i vodu.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Metvice, ja sam ti već strai Urtekramovac , ali nisam još vidjela da imaju neke prirode izbjeljivače...ma nije mi to baš ni tako jako bitno.
    super! (a ja sam nova forumašica pa mi je to promaklo )
    imaš kakva iskustva s ostalim njihovim proizvodima?

    Zorana,
    zar su "denk mit" sredstva ekološka/prirodna?
    ja sam u nekim lecima vidjela da piše da sadrže nešto gorko kako bi djeca pljunula ako slučajno progutaju pa da se ne otruju
    ali to mi baš ne zvuči neotrovno, ne?

  22. #72
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    na nekoj stranici ima "crna" i "bijela" lista farmaceutskih proizvoda i "denk mit" su bili na bijeloj, dakle ekološki prihvatljivi

  23. #73
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    da sadrže nešto gorko kako bi djeca pljunula ako slučajno progutaju pa da se ne otruju
    ali to mi baš ne zvuči neotrovno, ne
    Mislim da ekoloski ne znaci neotrovno ili bezopasno.
    Npr. ocat je izuzetno opasan ako ga se cugne malo vise. A i neka etericna ulja, u kolicini koja moze dospjeti u usta.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa
    A kako prirodno maknuti gljivice iz fuga? Još malo i pojest će i nas.
    Čula sam da eterično ulje timijana ubija gljivice. Kupila sam danas, kapnula sam na konvektor i u klimu, nadam se da djeluje. Javit ću rezultate čim budu vidljivi.

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    lex, gljive bjeze od octa. naspricaj fuge ili otopinom octa i vode ili cistim octom. malo ce smrditi, al je prilicno djelotvorno.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Busy bee je odgovorila. Ako je nesto ekoloski ok, ne mora znaciti da nije opasno za zdravlje.
    To sto sadrze dm proizvodi se zove bitrex. ne znam detalje, znam da pise da je to nesto fuj gorko, to je kao prevencija da djeca ne bi isla dalje od prvog gutljaja.
    Ono sto mene kopka u cijeloj prici je Frosch. Cini se da je bolji od ostalih komercijalnih stvari. Ali, koliko je stvarno dobar, nisam sigurna. Barem ne sto se tice praskova za ves.

  27. #77
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Metvica prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Metvice, ja sam ti već strai Urtekramovac , ali nisam još vidjela da imaju neke prirode izbjeljivače...ma nije mi to baš ni tako jako bitno.
    super! (a ja sam nova forumašica pa mi je to promaklo )
    imaš kakva iskustva s ostalim njihovim proizvodima?
    zubne paste, šamponi, regeneratori, krema za sunčanje i protiv komaraca, det. za suđe, det. za robu-sve je ekološki, organski, isprobala, vrlo zadovoljna.

  28. #78
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    vi sto se time bavite, molim odgovor, frosch i amway su dovoljno ekoloski?
    Pa ako su dobili nagradu od Ujedinjenih Naroda za ekološnost, mislim da jesu. Meni nešto pričali da je i ambalaža ekološka, pa sam je išla zapalit i pretvorila se u prah (i to bočica od regeneratora za kosu)!
    Samo je bitno da se razvodni, jer su sve koncentrati, ili da se koristi propisana količina.
    Recimo, moja mašina za rublje ne zna što je to kamenac od kad koristim Amwayov dječji prašak za robu!
    Ma ja sam ti teški skeptik i o sve živo sam isprobala i izanalizirala, tako da budem sigurna i ne bi te proizvode mijenjala za ništa na svitu. Pogotovo što više nemam alergije koje sam prije imala. :D

  29. #79
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zorana hvala na info.
    pogotovo sto mi se cini da je denk mit jeftiniji (i to dosta) od froscha.
    odmah sam juce kupila par komada , da isprobam.
    kad stignem mogla bih i se upustiti i u baukastensystem.

    ruby, to su i meni rekli, ali kad ti to kazu oni koji prodaju, nije covjek bas sasvim siguran.
    ali da sam zadovoljna rezultatima, jesam.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Ima li kakva alternativa deterdžetima za suđericu? (Sori ako se već negdje pisalo...)

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    jednom sam zaboravila da ubacim tabletu u sudjericu, ispalo super oprano. znaci samo vrela voda.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Nemojte se zezati sa suđericama, osim ako imate destiliranu vodu za njih. Naime, vidjela sam kako suđerica izgleda iznutra - ima kolone ionskog izmjenjivača, koji se za čas zakori u kamenac ako se ne stavlja ona sol za pranje. Vjerojatno i deterđent ima neku ulogu.
    Alternativa deterđentima za suđericu je pranje suđa u sudoperu. Tu se možeš izživljavati s eko alternativama. Osnovna je da s deterđentom pereš samo ono što je masno, znači ne treba za lonce od kuhanja tijesta, povrća i sl, šalice i čaše u kojima nije bila kava i mlijeko, i sl.

  33. #83
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    koja je alternativa Calgonu za ves masinu? soda bikarbona? koliko po jednom pranju?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Zna li netko što je calgon po sastavu?

  35. #85
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj Metvica prvotno napisa
    Ivančice, jagoda, zeleni čaj (a vjerojatno ni jasmin ako malu bočicu nisi platila stotinjak kuna) NISU eterična ulja. (Nisu ni kojekakve marelice, zelene jabuke, vanilije i sl.)
    Naranča i lavanda jesu (mada se npr. naranču često krivotvori sintetskim uljem).
    bojim se da ni ova ulja sto kupujemo u dm-u ili slicnim trgovinama nisu 100% prava ulja. prava etericna ulja su puno skuplja i necete ih naci samo tako lako.

    iako ovo od cajevca (pakiranje dm-ovo) bi moglo biti pravo buduci da se nalazi na odjelu s kozmetikom.

    hocu reci, ne kuzim kako perete ves s tim uljima ako nisu prirodna?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa imas u dm-u dvi vrste ulja: etericna i parfemirana. Ne znam kako da prevedem, kod nas se zovu parfumöl. Ta parfemirana ulja stoje odmah kod etericnih i imaju plave cepice, u njih se dodaju sinteticki mirisi. Ova etericna ulja mislim da su ok. U dm-u se ni ne mogu kupiti skupa etericna ulja tipa jasminovo, ruzino itd. Ali ova uobicajena ko lavandino, narancino itd. mislim da su njima cijene tu negdje, i u dm-u i u ostalim ducanima.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a da li su ona ulja koja se prodaju u Aromatici prava? tam se mogu kupiti i u rinfuzi pa ispadne jeftinije....

    ocat, onaj najobičniji kaj se kupi u ducanu? ili može i vinski? ili mora biti domaći jabucni? :?

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ova ulja iz DMa su ili eterična ili mirisna. Slova na etiketi eteričnih ulja su zelene boje, na mirisnim crvene.

  39. #89
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    tako je, kod nas su u dm-u ili s zelenim slovima (etericna) ili s crvenim (mirisna) ulja.

    nema plavih cepova, mozda je drugacije pakiranje kod vas Zorana?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ne znam, moze biti. :? Znam samo da su odijeljena jedna od drugih, ali su poslagani jedni pored drugih.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Kao omeksivac se moze koristiti i soda bikarbona. Nema miris, ali stvarno odlicno omeksa peskire.
    Samo staviš u pretinac za omekšivač?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    da bude na jednom mjestu evo da ovdje stavim jedan recept za odrzavanje cistoce kuhinje i spuzvica koje se u njoj koriste te dolje link za alternativni i environment-friendly pranje rublja:

    Citiraj Metvica prvotno napisa
    Mi to koristimo mjesecima !
    Uh, valjda bi sad trebao ići ovaj smajli
    Ali ja ga ispirem (kao i običnu spužvu, drvene kuhače i daske, sudoper i sve radne plohe u kuhinji) s mješavinom eteričnih ulja razblaženoj u vodi.
    Ulja su poznati killeri mikroorgnizmića (kojih, usput rečeno, ima daleko više u kuhinji nego u wc-u), a pritom ne ubijaju rijeke, ptice i ribe.
    Dakle, u malu bočicu od eteričnog ulja pomiješam čajevac, timijan, cimet, lovor, ružmarin, limun i sl. što nađem po doma. Nekoliko kapi pomiješam s malo vode i time isperem sve što treba.
    Ulja NE stavljajte prije razrjeđivanja direktno na metal ili plastiku, jer ih mogu izgristi. I skloniti od djece, naravno
    .

    i ovdje o indijskim orascicima za pranje rublja,nabavci i iskustvima:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=22701

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj Metvica prvotno napisa
    Ivančice, jagoda, zeleni čaj (a vjerojatno ni jasmin ako malu bočicu nisi platila stotinjak kuna) NISU eterična ulja. (Nisu ni kojekakve marelice, zelene jabuke, vanilije i sl.)
    Naranča i lavanda jesu (mada se npr. naranču često krivotvori sintetskim uljem).


    Metvice, možeš li nabrojati od čega je moguće eterično ulje, a od čega ne. Voljela bih isprobati varijantu sa octom i uljem umjesto omekšivača.

  44. #94
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Ima netko možda kakav prijedlog za eko pranje bočica od mlijeka?
    Užasno me smeta kad čista bočica još smrdi po detergentu a imam osjećaj da se taj smrad ne može nikako isprati iz plastike.
    Pokušala sam i popiti malo vode iz takve oprane bočice pa mi se čini da i u ukusu osjećam detergent .

  45. #95
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj Metvica prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Metvice, ja sam ti već strai Urtekramovac , ali nisam još vidjela da imaju neke prirode izbjeljivače...ma nije mi to baš ni tako jako bitno.
    super! (a ja sam nova forumašica pa mi je to promaklo )
    imaš kakva iskustva s ostalim njihovim proizvodima?
    zubne paste, šamponi, regeneratori, krema za sunčanje i protiv komaraca, det. za suđe, det. za robu-sve je ekološki, organski, isprobala, vrlo zadovoljna.
    da li bi mogla ovo urterkramovo protiv komaraca koristiti kada ćemo imati malu bebu?
    I smijem li uopće išta koristiti od tih sredstava?

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    MJ, jel ti onda za platnene upotrebljavaš Urtekram, Frosch ili DM?

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj melanija prvotno napisa
    Ima netko možda kakav prijedlog za eko pranje bočica od mlijeka?
    Užasno me smeta kad čista bočica još smrdi po detergentu a imam osjećaj da se taj smrad ne može nikako isprati iz plastike.
    Pokušala sam i popiti malo vode iz takve oprane bočice pa mi se čini da i u ukusu osjećam detergent .
    iskuhaš ih u vodi u koju se doda malo octa

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno denk mit

    cure iz austrije, zorana....

    ovako, ja i inače za većinu stvari koristim ocat ili prerežem limun pa izribam sudoper i pipe (probajte s limunom, pipe se sjaje kao da su tek kupljene!!), upravo obavila dekontaminaciju kupaone i kuhinje s octom,....

    ovako, kupili smo kuću, a kako je bivša vlasnica bila arhivar, našla sam kutiju od tri kile denk mit praška. Kćer joj je donosila svega i svačega iz Njemačke.
    nigdje ne piše rok trajanja? htjela bih to upotrijebiti, ali se ne bih zezala, mislim da prašak ipak mora imati rok trajanja, na kutiji od faxa, bonuxa, itd. piše, ali ovdje nema ničega

    da li to znači da može dugo trajati, ako je biorazgradiv i ekološki, pa da li da ja perem sa tim, ili da hitim u smeće ?

  49. #99
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    larao1, to za komarce je mješavina eteričnih ulja za aroma-lampu i normalno se može koristiti i u prostoriji gdje je beba.

    branka, svaštarim .
    trenutno imam frosch, urtekram i oraščiće .

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam sad gledala na mom dm prasku, isto ne pise. Nemam pojma, ako ne mislis da je bas jako star, mislim da je ok za koristenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •