Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 192

Tema: cistoca je pola bolesti (o ekoloskim alternativama)

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Dada, ako se skrutnuo znači da je u njega ušla vlaga i nije bitno jeli star 1 ili 5 godina, bolje ga baci. Ako je sipak mislim da ga možeš slobodno koristiti.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Gdje ste kupili ulje čajevca?
    Ja doma imam lavandu i znam da je 100 % prirodna (sa Hvara)- za drugo sam u najmanju ruku zbunjena

  3. #103
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Cajevac, provjereno ok, ima Aromatica i Aromara, a mozda i Saxa.

  4. #104
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno Re: denk mit

    Citiraj Dada prvotno napisa
    ovako, ja i inače za većinu stvari koristim ocat ili prerežem limun pa izribam sudoper i pipe (probajte s limunom, pipe se sjaje kao da su tek kupljene!!), upravo obavila dekontaminaciju kupaone i kuhinje s octom,....
    mozes li reci sto jos koristis za ciscenje i sto sve cistis s tim octom, limunom i ostalim?

    meni bas treba neko jace sredstvo za ciscenje kade...nije mi dovoljno dobro ovo sto sam dosad probala. arf i slicno. trebala bi kupiti nesto zesce jos, ali radije ne bih...tako da ako neko ima neko alternativno rjesenje.

  5. #105
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Probaj izribati sodom bikarbonom ili pastom od sode i soli - nece otici bez malo truda oko trljanja (ako su zesce mrlje ili naslage), ali ako cisti pecnicu, hoce i kadu.

  6. #106
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Ima li neko ekološku/iju varijantu tableta za pranje posuđa?
    Nekako se, svaki put kad otvaram tablete stresem kad vidim onaj križ i sve sumnjam da se to 100% ispere.
    I nemojte mi sad pliz reći da perem na ruke, jer to najviše i radim, a ušteda vremena koju bi mi mašina omogućila bi bila dobrodošla!

  7. #107
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Probaj izribati sodom bikarbonom ili pastom od sode i soli - nece otici bez malo truda oko trljanja (ako su zesce mrlje ili naslage), ali ako cisti pecnicu, hoce i kadu.
    ok, ali koliko stavis sode, koliko hoces ili neka odredjena kolicina?

    a ta pasta od sode, gdje to mogu kupiti? namam pojma

  8. #108
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Vidim da se puno koristi ocat i to alkoholni...e sad:
    Za pranje veša: da li se koristi onaj alkoholni ocat koji se kupi u trgovini i da li se sve odjednom stavi u mašinu? Znači kada detrđent, pa odmah i ocat ili moram čekati ispiranje? Jer ako je tako, ja ne stavljam ni omekšivač radi toga što ga moram stavljati na ispiranju.

  9. #109
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    zavisi kakvu mašinu imaš
    ja u moju prastaru mećem tek kad joj je na programu omekšivač jer nema posebnu posudicu za njega, znači moram više puta navratiti do nje i provjeriti kad ću uliti ocat
    a u noviju stavim u posudicu za omekšivač odmah na početku i to je to

    da, ide obični alkoholni ocat iz dućana

  10. #110
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Eterična ulja.. netko je pitao od čega se sve mogu raditi et. ulja. Fora je u tome da većina biljaka sadrže eterična ulja, ali neka u jaako malim količinama (neka ih ni nemaju). Pa npr iz voća se ne uzima et ulje (pa ako vidite bočicu sa natpisom voća - to je samo parfimirana voda), dok npr ruža ima vrlo vrijedno et ulje, ali u malim količinama, tako da je et ulje ruže (kao i jasmina) baš jako skupo. dakle, ak nađete bočicu ruže od 10 ml koja košta cca 30 kuna - to vam je plagijat, jer pravo et ulje ruže se kupi 1 ml za 200 kn..

    Uglavnom, ja sam se prije par godina inteznivno družila sa Aromarom (jedno od hr poduzeća koja se bave et uljima) pa ih baš od srca preporučam. Možete pogledati tu http://www.aromara.com/
    Imaju i razne radionice na kojima se priča o raznim upotrebama et ulja, prodaju na dosta mjesta u zagrebu, a imam povjerenja u kvalitetu.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Mislim da sam na Urtrekamovom deterđentu za suđe našla da se može koristiti i za perilice.No mislim da bi trebalo staviti i nešto za mekšanje vode jer je kod nas voda turbo trvda( možda sodu bik.?)
    M Juanita, ova mješavima eteričnih ulja protiv komaraca koju spominješ je od PrimaVere gotova mješavina ili je ti radiš , šta sadrži i jer se može koristiti u prostoriji s djetetom od 1,5 god.?

  12. #112
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Daklem, kupila Urtekramov univerzalni deterđent, oprala veš i zaljubila se. Ošle mrlje koje su trenutno bile na vešu, veš super miriši, a jaaako dobro se osjećam jer u odpadne vode ulijevam neš prirodno.

    Još samo da ga testiram na mrljama koje Neva može proizvesti

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    kupila bih ga i ja ali,uvijek sam se pitala jel se isplati??jer nekako mi je preskup pa me zanima,kako djeluje kod Nevinih mrlja(ajd aqua,ispitaj pa javi)I,za koliko je pranja?

    E,jel probao tko sa coca colom cistiti kamenac,wc i sl??

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Iz Rijekesam, pa me zanima da li netko zna da li na ovom području negdje ima Urtrekamovih proizvoda?

  15. #115
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Vezano za pitanje dal se isplati, boca koja košta oko 35 kn je za cca 20 pranja. Nije baš najjeftinije, ali mi se ne čini strašno. A pogotovo jer je stvarno Earth-friendly.

    Upravo se jedna nevina majica namače u vodi s tim (kažu da neke mrlje treba namočiti preko noći). Iskreno, čisto sumnjam da će otići jer se radi o mrljama od kupina, koje su već par puta prošle veš mašinu. Ali ako vidim i mali napredak bit ću zadovoljna. Mrlje od čokolade su popustile..

  16. #116
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    SAmo da pitam, da li perete to sve sa vinskim octom - fuge, sudopere, pod ili sa jabučnim?
    Vidim netko spominje jedan, a netko drugi.

  17. #117
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Sve perem s alkoholnim.

  18. #118
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Alkoholni (prozirni) ocat.

  19. #119

  20. #120

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    i ja probala s octom kao omeksivacem
    Kakav ocat, alkoholni ili jabučni, ili je to svejedno?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    najobicniji stolni... i etericna razna...

    nisam probala druge...

    njega koristim i za ciscenje po kuci...

    ne bi stavljala jabucni ili balsamico, bas...
    em su skuplji, em su obojani...

  22. #122
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    jel koristio netko eterično ulje čajevca od Biofarma? kupio MM za malo manje od 40 kn
    planiram ga koristiti u sredstvima za čišćenje (uz ocat), ali me zanima da li ga je netko koristio i na koži :?

  23. #123
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    http://uradi.com/index.php/uradi-sam-svoj-majstor/alrernativa-toksicnim-sredstvima-za-ciscenje.html?page=2

    buđi iz tuš kabine... to bi vjerojatno bile gljivice ili plijesni?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    vjerojatno da čim se "liječi octom"

  25. #125
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    podizem malo ovaj izvrstan topic...

    netko je jos ranije pitao: kako izbjeći calgon? i što je ustvari calgon? (jel ga zbilja treba izbjegavat)
    kod nas je ful tvrda voda a meni se to ne kupuje (prvenstveno jer me izluđuje njihova reklama ).

    drugo pitanje vezano za veš mašinu: jel vam se kad nakotila plijesan u njoj (npr. u utoru onog gumenog ruba na vratima) i kako to riješiti? kako to spriječiti?

    treće pitanje: di mogu kupit sodu bikarbonu? di ima zgodnih boca/prskalica za home-made mješavine za čišćenje?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    1. ne treba calgon za perilicu, pogotovo ako koristiš obične praške za veš; rekao majstor

    2. za ne imati plijesan treba ponekad odvrtiti mašinu na 95. I uvijek kad mašina ne radi imati vrata malkice otvorena. Ne ostavljati mokri veš dugo u mašini.

    3. U getro-u, metrou i sličnima; prskalice sam kupila 2 za 6 kn u ofertissimi

  27. #127
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    1. ne treba calgon za perilicu, pogotovo ako koristiš obične praške za veš; rekao majstor
    hm, sto posto? obični = prašak, a ne tekući? vrijedi i za ovdje spominjane razne eko opcije?
    ne zeza mi se s tim jer je mašina od gazdarice, i eksplicitno je upozorila na tvrdu vodu.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ako nisi sigurna, stavi radije ocat nego calgon
    ocat omekšava vodu i ubija kamenac

    majstor mi je još rekao da kalglon hoće izgristi gumene dijelove mašine

  29. #129
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    ako nisi sigurna, stavi radije ocat nego calgon
    ocat omekšava vodu i ubija kamenac
    jel onda dovoljno ovih nekoliko žlica što stavljam u ulozi omekšivača? nekako mi se čini premalo, ali ako je to dovoljno onda super

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    ako nisi sigurna, stavi radije ocat nego calgon
    ocat omekšava vodu i ubija kamenac
    jel onda dovoljno ovih nekoliko žlica što stavljam u ulozi omekšivača? nekako mi se čini premalo, ali ako je to dovoljno onda super
    ti imaš baš fobiju od kamenca
    dosta je običan praškasti prašak (konstrukcije ) i omekšivač/ocat za običnu zg vodu

  31. #131
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    mi smo prije mjesec dana imali prilike vidjti unutrašnjost naše 5 godina stare mašine koja svaki dan pere BEZ Calgona (zagrebačka tvrda voda) i ne izgleda ni blizu onome što pokazuju na reklamama, točnije nisam uopće vidjela kamenac
    inače, nama su se pokvarile metlice od motora (normalni kvar za mašinu koja je oprala toliko tura veša) a guma je još uvijek u dobrom stanju,kao i ti famozni grijači :D )

    ja samo povremeno stavim ocat ili sodu bikarbonu, jedino nekoliko puta mjesečno operem veš na 90)

    oko 2 godine sam koristila isključivo tekuće detergente, zadnjih godinu sam se vrtila na prašak za bijeli veš

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Sigurno sam to negdje napisala: svakih 2-3 tjedna, tu negdje, pustimo veš mašinu na iskuhavanje bez veša, sa dodanom litrom alkoholnog octa.

    I jedno upozorenje: kad čistite otopinama eteričnih ulja, koristite rukavice. Nedavno sam provela dobrih sat vremena čisteći stari drveni pisaći stol vodom s uljima lavande, naranče i ružmarina, ko zadnji bedak bez rukavica. Da sam napravila grešku shvatila sam tek kad sam se počela osjećati malo čudno. Zatim sam cijelo popodne provela trčeći na zahod. Ružmarin se smatra uljem koje pročišćava organizam, ali ovakvo neplanirano pročišćavanje...

  33. #133
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    probala sam jednom staviti ocat i eterično ulje lavande umjesto omekšivaća.
    veš je super mirisao dok je bio mokar, ali kad se osušio nije više bilo nikakvog mirisa. jel vama miriši veš po eteričnim uljima i nakon sušenja?

  34. #134
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    A sta mogu koristiti u sudjerici mjesto deterdenta?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj Mejra's mommy prvotno napisa
    A sta mogu koristiti u sudjerici mjesto deterdenta?
    Mi koristimo tabletice od Ecovera, izvrsne su i neškodljjive po zdravlje i okoliš, kupujemo ih u Bio&bio

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    probala sam jednom staviti ocat i eterično ulje lavande umjesto omekšivaća.
    veš je super mirisao dok je bio mokar, ali kad se osušio nije više bilo nikakvog mirisa. jel vama miriši veš po eteričnim uljima i nakon sušenja?
    Nije :?

  37. #137
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam neko vrijeme u suđericu stavljala samo alkoholni ocat i bilo je ok, ali puno lošije pere stvari koje bi skinula pjena. Tipa trag kave, kakaa odmašćeno i sjajno ali sa crtom MM je tradicionalist i kupuje najjeftinije tbl. one standard kojih se ja bojim, ali eto još ratujemo. Ja u bio i bio on u konzum. Inače se ne petlja pa ne znam kaj je baš zapeo za suđericu. :/

  38. #138
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Imga-napisala si da sode bikarbone ima u Getro-u i Metro-u. Zanima me da li ima neko veliko pakiranje ( onak bar od pol kg ) ili su to ona fina mala pakiranja kao u apoteci ( ona famozna mala plava kutijica s bijelim poklopcem -ak je još uvijek takvo pakiranje)? Pitam jer mi se čini da za pastu od sode bikarbone baš i ne bi bila dovoljna ta jedna mala kutijica, a ako se ne varam netko je napisao da je takvo čišćenje i jeftinije što mi se u tom slučaju i ne čini ( mada naravno nemam pojma koliko košta ta mala kutijica -možda je 2 kn a ja tu lupam da je skupo ).
    Pošto sam pročitala sve 3 strane a nigdje nisam naišla na recept molim da neka dobra dušica napiše omjer svega što stavlja u pastu od sode bikarbone. Naravno, dobrodošli su recepti i za druge paste ( i njihova primjena ).

  39. #139
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ima i u obicnim ducanima sode od pola kg. Proizvodi Nadalina i najcesce stoji na dnu police sa zacinima.

  40. #140
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam kupila neki dan 1/2 kg u Intersparu, od AGZ-a, stoji kod prasaka za pecivo

  41. #141
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    hvala , sad još recepti kak napraviti pastu

  42. #142
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    priznajem, nisam procitala sve stranice (ne stignem), pa cu evo pitat:
    - ima li gdje kupit prirodni biljni sapun u pahuljicama/listicima?
    - dali je tko od vas pokusao prati ves sa sapunom? (na to sam jucer slucajno naletila na net-u...pa se sjetila i te mogucnosti)
    - sta je bolje protiv kamenca, ocat ili soda ili limunska kiselina?

    i sad iz drugog podrucja ciscenja:
    - cime vi desinficirate povrsine u kuci? obicnim alkoholom? i ako da, gdje ga ima kupit u malo vecoj kolicini?
    - cime cistite ogledala i stakla?

    hvala vam puno!

  43. #143
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    pomoć molim,
    zadnjih par dana mi smrdi iz sifona, očistila sam ga, nalila octa, maknula i kamenac, plastične dijelove premazala čajevcem. drugi dan opet smrdi. jučer nalila 2 litre kipuće vode, i par kapi čajevca. danas ujutro situacija ok.
    kako vi rješavate taj problem?

  44. #144
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    hvala , sad još recepti kak napraviti pastu

    na dvije teme već danima nema odgovora . Ajmo curke

  45. #145
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Pasta je smjesa sode i malo vode.
    U posudicu stavim žličicu sode ( onu od antibiotskih sirupa ) te kapam vodu i miješam dok ne dobijem pastu.

  46. #146
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    priznajem, nisam procitala sve stranice (ne stignem), pa cu evo pitat:
    - ima li gdje kupit prirodni biljni sapun u pahuljicama/listicima? i ja sam postavila to pitanje prije nekog vremena ali mi nitko nije odgovorio
    - dali je tko od vas pokusao prati ves sa sapunom? (na to sam jucer slucajno naletila na net-u...pa se sjetila i te mogucnosti)ja perem sapunom neke stvari. prala bih puno više stvari ad bih saznala odgovor na prethodno pitanje
    - sta je bolje protiv kamenca, ocat ili soda ili limunska kiselina? ocat, bar meni. i šesto čišćenje da ga se ne nakupi

    i sad iz drugog podrucja ciscenja:
    - cime vi desinficirate povrsine u kuci? obicnim alkoholom? i ako da, gdje ga ima kupit u malo vecoj kolicini? korstim alkohol, onaj roza koji se kupuje u trgovini i košta 15-ak kuna litra. doduše, nekad ga teško nađem
    - cime cistite ogledala i stakla? vodom

    hvala vam puno!

  47. #147
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    vi to o pranju veša sapunom u mašini?
    jer stvarno nemam volje prati na ruke ono što baš na moram.

  48. #148
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    vi to o pranju veša sapunom u mašini?
    jer stvarno nemam volje prati na ruke ono što baš na moram.
    da (bar je)

    ja ne perem ništa na ruke ako baš ne moram (a uglavnom, ne moram )

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ivana B-G, ja sam probala prati robu sa tim listicima sapuna, u masini. Medjutim, meni to uopce nije opralo robu, samo malo "osvjezilo". Vjerovatno bi se to trebalo kombinirati s necim, mozda sa sodom ili nekim sredstvom za fleke, ali onda mi se malo gubi smisao. Druga stvar je to sto sam negdje procitala kako se sapun jako tesko ispire iz unutrasnjosti masine pa nisam sigurna koliko je dobro za sistem, navodno se naslage stvaraju po odvodu.
    Jednako tesko se ispire i iz robe, ako zelis staviti neku kolicinu koja ce robu oprati da na nesto lici.
    Rucno pranje meni ne dolazi u obzir pa nisam ni eksperimentirala.

    Meni je protiv kamenca najbolja razrijedjena limunska kiselina. U biti, kupimo nekakvo Sonett sredstvo koje se moze koristiti umjesto omeksivaca, a upravo je rijec o mjesavini lim. kiseline i vode pa time cistimo kamenac i neke masne povrsine. Meni je to super.

    Kucu ne dezinficiramo. Sve cistim ili gore spomenutom kombinacijom ili sa malo deterdzenta za sudje, a sanitarije operemo sredstvom iz dm-a tipa arf, cif itd.
    Stakla cistim sa onom magicnom krpom za stakla iz dm-a i super mi je. Uglavnom je dovoljno malo smokriti vodom stakl. povrsinu i onda tom krpom prebrisati, bude super. Ako je nesto bas odvratno prljavo, ko npr. prozori, onda pomogne mjesavina octa i vode pa opet ispolirati s tom krpom.

  50. #150
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    hvala vam puno! ipak se netko nasao da mi zna reci... :D

    to za sapun u masini za ves sam cula. cula sam i da se malo teze ispire iz nekih materijala, ali opet, mislim da zavisi o kolicini sapuna. a opet, kad stavis sasvim malo, onda se opere.....a nezgodno je kazu kombinirati sapun s tvrdom vodom - a to je kod nas definitivno slucaj! jednostavno ne znam, cime da perem ves. ovi obicni praskovi su preeepuni enzima i kojikakvih gluposti....jedini donekle "normalan" mi je onaj iz DM-a tekuci, zeleni s aloe verom.

    za sonett sam cula vec dosta pozitivnih komentara, ali mi je skupo i mislim da nije dostupan u HR.

    kucu u biti isto ne dezinficiram, ali ponekad bih to htjela. npr. WC skoljku ili ako nesto vec dugo stoji u ostavi, pa bih to vratila u funkciju....a taj alkohol u boci od litre nisam jos nigdje vidjela! :/ mozda nisam dobro gledala....?!

    dakle voda i dobra krpa za glatke povrsine. thanx!


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •