Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 192

Tema: cistoca je pola bolesti (o ekoloskim alternativama)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno cistoca je pola bolesti (o ekoloskim alternativama)

    nedavno sam procitala knjigu 'cistoca je pola bolesti' u kojoj se govori o sredstvima za ciscenje, odrzavanje higijene i 'osvjezivanje' prostorija koja se svakodnevno koriste u kucanstvima sirom (zapadnog ali i sve istocnijeg) svijeta. autorica navodi i analizira njihov kemijski sastav. ispada da je velika vecina stetna, vrlo stetna - ne samo za okolis vec i za nase zdravlje. rak, neplodnost ili otezana plodnost, direktna trovanja...)
    u cijeloj prici najvise su pogodjene zene (zato jer su,na zalost jos uvijek, one te koje vecinom ciste i prve su na udaru kontaktom kozom, isparavanjima...) i djeca (zbog osjetljivosti, djecje radoznalosti, i nepaznje).
    ono sto knjigu cini posebno zanimljivom je sto autorica navodi dobre a ekoloski i zdravstveno prihvatljive alternative tim (agresivno reklamiranim!) proizvodima. na zalost, nisam kopirala ili prepisala sve recepte i samo su mi neki ostali u glavi.
    pa bi htjela da ovdje razmjenimo nasa znanja, iskustva, bakine recepte...

    izgleda da se skorosve, ako ne i sve, moze ocistiti i/ili osvjeziti sa kombinacijama osnovnih sastojaka medju kojima su najvazniji:
    1. vruca voda, ocat, sol, soda-bikarbona, etericna ulja
    2. malo manje prihvatiljivo: pravi sapun (cesto nariban ili narezan na listice)a ne tekuci, jako razrijedjen deterdzent za pranje sudja

    tako npr.
    *za ribanje sudopera i metalnog dijela kuhinje
    te opcenito svega na sto se kamenac rado prihvaca koristim najobicniji ocat i sol. pospem soli po toj povrsini, malo pospricam octom uzmem spuzvicu i istrljam. isperem vrucom vodom. sjaji se ko novo! cak mi se cini da ide lakse nego s cifovima, arfovima... a u slivnik odlazi kamenac, voda, sol i ocat.
    *za osvjezivac zraka (npr. u wc-u ali moze i u sobama do kojih miris vase uljanice ne dopire): saku soli stavim na tanjuric i nakapam 15-20 (kolicinu koja vam pase skuzite s praksom) kapi etericnog ulja.
    isto moze i za osvjezivanje tepiha, al ne znam tocno kak se radi - pa eto ak neko zna nek napise.

    navodno ocat moze sluziti kao blagi omeksivac rublja ( i to u masini!). ni to ne znam tocno radi pa bi rado da netko ko zna podijeli to ovdje s nama.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    sorry za ovak veliki bold, nisam jos vicna u pisanju postova

  3. #3
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Ja otkad perem pelene koristim ocat i lavandino ulje umjesto omekšivača i roba je stvarno mekana, a imamo jako tvrdu vodu, a
    dok se roba suši, kuća sva miriše na lavandu.
    Otad ocat koristim za čišćenje kamenca sa svega što dolazi u dodir sa hranom, stvarno djeluje.
    Frižider isto perem vodom sa octom i malo limuna.

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja isto koristim ocat umjesto omekšivača, a eterična ulja koja dodajem unutra mijenjam prema raspoloženju. Trenutno nam je in jagoda. Volimo i jasmin, zeleni čaj, naranču, lavandu. Ponekad stavim i čajevac.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja octom perem frižider i lonce koji se očiste bolje nego bilo kojim praškom,al nisam znala da može poslužiti kao omekšivač.

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    a kako koristite ocat kao omeksivac?
    da li ga sipate u pregradu za omeksivac i koje su kolicine?
    alkoholni?
    i da li onda u istu pregradu uspete i etericna ulja?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    sad ce neko da mi se smeje

    ja probala ekolosku varijantu pranja kose.

    peres sa rastvorenom soda bikarbonom, pa isperes vodom, pa onda prelijes rastvorom vode i jabukovog sirceta.

    kazu bice super, kosa, nece leteti..

    istina, super kosa, lako se namesta ali ljudi kosa ti smrdi skroz prirodno, kao ovcica.. prakticno kosa se oseca kao da je ne peres mesecima. (nisam probala ali pretpostavljam da to tako izgleda)

    valjda se sacuva tj. ne unisti prirodna zastita kose, ne isusuje se..

    ipak nije se moglo izdrzati i sampon je ponovo usao u moj zivot posle dva pokusaja onakvog pranja

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i mene zanima koliko stavljate octa po jednom pranju mašine ako je voda jakooo tvrda?

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    alkoholnog octa 2-3 zlice i par kapi etericnog ulje. moze naravno i bez ulja.

  10. #10
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    I ne smrdi na ocat?
    Znam da je glupo pitanje, ne bi ga koristili kad bi vam roba smrdila na ocat, ali nekako mi je čudno da ako se ocat stavi u zadnju vodu za ispiranje da nakon ispiranje nema mirisa octa, baz obzira na eterično ulje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    molim detaljno uputstvo za pranje fridza octom.
    takodje, ko koristi ocat za ciscenje u kupatilu i kako?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    I ne smrdi na ocat?
    Znam da je glupo pitanje, ne bi ga koristili kad bi vam roba smrdila na ocat, ali nekako mi je čudno da ako se ocat stavi u zadnju vodu za ispiranje da nakon ispiranje nema mirisa octa, baz obzira na eterično ulje.
    Čudno ili ne, ali nema mirisa. Moraš probati.
    Ja, doduše, kad perem pelene, sve skupa stavim na još jedan dodatni kratki program na 30oC, čisto da se još malo ispere deterdžent pa se možda i tu izgubi dio mirisa. Malko se ponekad osjeti kad se veš vadi van iz perilice, ali kad se osuši, nema nikakvog mirisa.

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i stavite ocat u pretinac za omekšivač?

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Umjesto sanitara u WC školjku možete isipati prašak za pecivo. Rije toga pustite vodu u školjki da se školjka namoči. Iščetkajte sa četkom. To je za skidanje kamenca.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Limunska kiselina je mrak za kamenac. Rastvori čak i onaj na WC-u.
    Za otčepljivanje sudopera: nasuti sodu bikarbonu i zaliti octom. Pjeni kao ludo. Za pol sata zaliti kipućom vodom (veliki lonac).
    Sa sodom bikarbonom se navodno dobro oriba sudoper. To nisam probala, ovo drugo jesam.

  16. #16
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Inače stavljem ocat otprilike, ali sad sam zbog vas išla mjeriti.

    Tri žlice octa i 20 kapi eteričnog ulja se stavi u pretinac za omekšivač.

    Garantirano se ne osjeti na ocat već cijeli stan miriše po eteričnom ulju.

  17. #17
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Kao omeksivac se moze koristiti i soda bikarbona. Nema miris, ali stvarno odlicno omeksa peskire.
    Za pranje frizidera napravim rastvor octa u vodi i nakon pranja time prebrisem unutrasnjost. Ostavim da izvetri. Takodje isti rastvor uklanja neprijatne mirise sa odece (zamociti cetku i iscetkati, npr. kaput.).
    Za ciscenje tepiha odlican je sneg. Tepih se moze izneti napolje, okrenuti licem nadole i izlupati, a moze se i malo snega doneti u kofi i istrljati tepih. Cisti, osvezava boju i mirise na sveze.

  18. #18
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Moja mama pere sve površine u kući (pločice, radnu površinu u kuhinji,prozore) otopinom jabučnog octa. Ja octom perem Zepter lonce jer ničim drugim nisam uspjela skinuti fleke.

  19. #19
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Moja mama pere sve površine u kući (pločice, radnu površinu u kuhinji,prozore) otopinom jabučnog octa.
    Koji omjer?

    Ja prozore perem jabučnim octom i vodom. Super se sjaje.

  20. #20
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Hm, neznam, pitati ću pa ti javim

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    za tepih: super mi je ovo pranje sa snijegom. potvrdjujem da super funkcionira. moja stara pere tak tepihe svake zime. a ljeti kak stigne.

  22. #22
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ocat i soda bikarbona - sve peremo jednim ili drugim ili kombinacijom. Etericno ulje dodajem jedino u masinu za ves (ja stavljam skoro 1 dl octa i desetak do dvadeset kapi lavandinog etericnog) i ponekad u vodu za pranje poda.

    Imam dvije spricalice - jedna je gotovo cisti ocat, druga 50-50 voda i ocat i s time peremo sve.
    WC skoljku pospricam octom i pospem sa sodom bikarbonom i ostavim kratko. Ako je bila masna (od ulja i sl.), izribam spuzvom, ako ne, samo isperem i sve je super.

    Inox lastim sa sodom, rernu cistim pastom od sode... jako sam zadovoljna.

  23. #23
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno

    Zna se da u razvijenom svijetu ima daleko više alergičnih ljudi, od onih u nerazvijenom svijetu. Neki autori to dovode u vezu sa povećanom upotrebom antibiotika, "prečistim" okolišem- stanom, itd. Jedna od teorija- higijenska teorija, govori da kad organizam ne može stvoriti imunitet reagirajući na izazove iz okoline bilo koje vrste, okrene se prema sebi i regira alergijski.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    a bakterije i cijeli mikrosvijet organizama zivi u nekoj svojoj ravnotezi, nekom svom ekosustavu, cak se i medjusobno kolju. jaka sredstva za ciscenje ih jako uzurpiraju i uniste gotovo sve, no nikada sve - upravo oni najopasniji prezivljavaju i dobivaju jos vise prostora i mogucnosti za razvijanje i razmnozavanje.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    131

    Početno

    super su mi ovi savjeti! mi ne čistimo prečesto, pa se tješim. rado bih koristila ocat, ali ne mogu ga ni primirisat, a da mi ne bude zlo.
    baš mi žao

  26. #26
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jos nesto; zube poliram sodom bikarbonom (ne precesto), a srebrninu zubnom pastom!:D
    Posto vec neko vreme ne koristim omeksivac za beli ves (zbog stalne iritiranosti decijih pisa), danas sam probala trik sa octenim omeksivacem. Super je i uopste ne smrdi, mada nisam imala etericih ulja da pridodam u smesu -ko ce po ovom snegu ici u nabavku. S druge strane, vreme je idealno za ciscenje tepiha! :D

  27. #27
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Srebrni nakit se super očisti ako u posudicu stavite alu foliju na dno, malo soli i srebro, neka odstoji par sati i to je to.

  28. #28
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Evo dva fina prirodna recepta za sredstva koja nam trebaju za čišćenje u kućanstvu.

    Mold & Mildew Prevention Formula

    Use this formula on shower stalls and curtains, the tracks between sliding glass doors, and other moist areas.

    2 cups water
    8-10 drops citrus seed extract
    2 teaspoons tea tree essential oil
    4 drops juniper essential oil

    Combine all ingredients in a spray bottle. Spray areas and surfaces well but do not rinse. Note: If you already have a buildup of mold or mildew, allow the spray to "rest" on the surface areas for a few hours. Wipe with a soft cloth, then respray the areas and let dry without rinsing.

    Cedarwood Dusting Aid

    This is my personal favorite! I use it for bookcases, coffee tables, kitchen cabinets, and the antique dining room table that we refinished a few years back. I adore the scent of cedar on wood; the sweet orange oil adds just the right touch. This recipe makes enough for a large spray bottle.

    1/2 cup oil soap (I like Murphy's Oil Soap)
    3/4 cup water
    5 drops sweet orange or patchouli essential oil
    15-20 drops cedar essential oil

    Combine all ingredients in a spray bottle and shake well. Spray onto wood and wipe clean with a soft, dry cloth.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    i ja probala sa octom kao omeksivacem i mojim omljnim etericnim uljem od ruzmarina (slijedeci put cu ga staviti jos malcice vise) .
    super je !

  30. #30
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Za čišćenje frižidera , sudopera , cepter suđa , bakrenih predmeta , prsti kad su crni od mladog krompira (bude mi lijeno stavljati rukavice za malu količinu ), koristim limunsku kiselinu . Za čišćenje frižidera otopim u vodi ( otprilike ), a za ostalo , koristim u kristalima . :D
    Nisam probala dodavati u veš , ali kome smeta miris octa , mislim da bi učinak trebao biti isti , jer je i to kiselina .

  31. #31
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Prvo da pohvalim topic 8) .
    Drugo, jedno pitanje: kako osvježiti bijelu robu kad malo posivi, ili ako neka mrlja ne odlazi ni nakon par pranja? Isto ocat (haha, ondfa cu morat stavit cijelu litru)?
    Znam da se može klorom, ali sve više me srce boli da zbog neke uflekane majice prolijevam taj otrov kroz slivnik.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mozda i to limunom?

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Drugo, jedno pitanje: kako osvježiti bijelu robu kad malo posivi, ili ako neka mrlja ne odlazi ni nakon par pranja?
    ja stavljam prasak za pecivo. i pretvaram se da djeluje.

  34. #34
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Pokusaj limunskom kiselinom. Skida i mrlje od voca, a dobra je i za izbeljivanje, pogotovo ako ves posle pranja jos i susis na suncu.

  35. #35
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    probaću, hvala .

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Limunska kiselina meni strašno izgrize ruke, postanu skroz glatke (kao da ne bi uopće ostavila otiske), valjda ima učinak kemijskog pilinga.

  37. #37
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mi imamo male posudice sa sodom bikarbonom u kupaonama za upijanje neugodnih mirisa :D

  38. #38
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    E, mene zanima s cim perete podove, ako ne koristite kemikalije? Mene te kemikalije uzasavaju pa onda perem vodom, al to nije dovoljno s obzirom na moju ucestalost pranja poda :/

  39. #39
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ja sam nedavno otkrila Froschovo univerzalno sredstvo za čišćenje sudopera, kupaonica, pa s njim perem i podove.
    U biti se radi opet o octu :D samo s dodatkom limunske kiseline i kozmetičkih boja.
    A mislim da bi se moglo prati i nekim bio razgradivim blagim det. za suđe .

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    A kako da očistim zid od ulja za tijelo?

  41. #41
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ja koristim sva sredstva za čišćenje od Amwaya. Nabavljam preko prijatelja koji je distributer. Imala sam užasne alergije po vratu od prašaka i omekšivača. Otkad koristim njihove stvari koje su potpuno blage, bez onih groznih parfema u sebi, niti imam alergije, koža mi je krasna, kosa mi je krasna i ne gušim se dok čistim wc :D .
    Usput i znam da je to jedina firma na svijetu koja je od Ujedinjenih Naroda dobila dvije nagrade za ekološnost.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    ruby,

    ja imam neko njihovo univerzalno sredstvo za ciscenje pod imeno "LOC"
    godinama mi se razvlaci po polici jer me bilo strah da ga koristim jer na njemu ne pise ni jedan sastojak.

    da li znas od cega se sastoji to sredstvo ili sve ide na pricu da je to ekolosko a mi u stvari ne znamo sta je unutra.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mozda je malo off topic ali da ne otvaram novi.
    imam pitanje:
    kako se kasira? ali ne sa ljepilom i vodom nego ako neko zna recept za kasiranje s brasnom i vodom?
    puno bi mi znacilo kad bi me netko uputio....

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    M. Juanita, zar ne prodaje bio&bio izbjeljivac za rublje?

  45. #45
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Zorana, :? . Mislim da takvo nešto tamo nisam vidjela.
    A koji je sastav tih eko-frendli izbjeljivača, zapravo postoji li takvo što?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Evo ovako:
    Tu kod nas ti se prodaju eko praskovi po , to se na njemackom naziva baukastensystem-u. Fora je u tome da se svaka komponenta praska kupi posebno. Znaci: kupis deterdzent tekuci ili praskasti. Kupis odvojeno omeksivac vode. Kupis odvojeno izbjeljivac. Kupis sredstvo za fleke. I onda dodajes koliko cega ti treba, a ovisno o tvrdoci vode, uprljanosti vesa, jel ves tamni ili bijeli itd.
    Izbjeljivac bude totalno bez ikakvih dodataka, cisti natriumpercabonat. To je momentalno najprihvatljivije sredstvo za izbjeljivanje. U svakom slucaju bolje od klora. A radis ovako: ili ga stavljas svaki put po malo u bijeli ves. Ili, ako trebas nesto izbijeliti potopis ves u to preko noci i sutradan samo odvrtis pranje u masini.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ovo je link na izbjeljivac te firme cije proizvode sam ja pocela kupovati:

    http://www.sonett-online.de/1eng/bleach.htm

    A ovde su nabrojane sve komponente, od praska pa do sredstva za fleke:

    http://www.sonett-online.de/1eng/products.htm

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    A kako da očistim zid od ulja za tijelo?
    cijeli premaži uljem pa neće biti razlike

  49. #49
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj sandy prvotno napisa
    ruby,

    ja imam neko njihovo univerzalno sredstvo za ciscenje pod imeno "LOC"
    godinama mi se razvlaci po polici jer me bilo strah da ga koristim jer na njemu ne pise ni jedan sastojak.

    da li znas od cega se sastoji to sredstvo ili sve ide na pricu da je to ekolosko a mi u stvari ne znamo sta je unutra.
    Sredstvo ti sadrži tvz tenzide i enzime koji su prirodne tvari i u potpunosti su biorazgradivi. To sredstvo moraš razrijedit (ne znam imaš li njihovu bočicu) i čak ga je nepotrebno ispirat, a čisti doslovno sve.
    I, inače, prije 50 godina je pobijedilo na natječaju NASA-e za sredstvo za čišćenje unutar svemirskih letjelica, a NASA je tražila sredstvo koje mora biti razgradivo na ugljični dioksid i vodu jer valjda to tako mora bit u svemiru !
    Svakako ti preporučam da ga počneš koristit, oduševit ćeš se!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    A kako da očistim zid od ulja za tijelo?
    Možeš probati s puderom (talkom), stavi onako malo više na vatu, potupkaj po fleki, nakon nekog vremena iščetkaj. Ili sa medicinskim benzinom. Isto na vatu pa čistiš.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •