Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: "širenje kostiju" - hodati ili mirovati?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno "širenje kostiju" - hodati ili mirovati?

    Ne znam stručni naziv za to ali ja i u drugoj trudnoći imam stalne bolove, ukočenost zbog širenja kostiju itd. Pokatkada se osjećam kao Jeremija iz Alan Forda.
    (A ja se ponadala da se to prvi put raširilo i da neće više )

    (Taj osjećaj je moja najveća boljka u trudnoći i zbog toga odem ranije s posla ili dođem kasnije, pokatkada jedva da mogu ustati iz kreveta, a okretanje je s boka na bok je postala prava mora.)

    Kako vi to rješavate?
    Moj posao je uglavnom sjedilački (ured) iako se dosta krećem jer jednostavno imam crve u g.....


    Je l bi bilo bolje da se i poslije posla još više krećem (idem dva puta tjedno na vježbe za trdunice) ili da legnem i odmaram?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Ne mislim na konstantno mirovanje nego na odmor poslije posla ...

  3. #3
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Imam jednu frendicu koja je fizioterapeutica. Budem se čula s njom pa ću je pitati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mene je prošli tjedan bilo prilično ukočilo, navodno zbog širenja zdjelice. Prestalo bi čim bi malo dulje hodala (10-tak minuta). Prestalo je nakon 2-3 dana.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Vrijeska, samoda znašda nisi sama, ja imam iste probleme i ti bolovi me muće već mjesecima, negdje od 23 tjedna na dalje (sad sam u 32.). Svaku noć se budim kad se moram okretati s boka na bok što mi je postao pravi kaskaderski zahvat. Najviše boli kad pretjeram sa hodanjem, npr. nakon dva sata hodanja moram cijelo popodne proležati da se oporavim.
    Sve se tješim, ako su ti bolovi povezani sa širenjem kostiju, pa onda će od silnog širenja moja bebica jako lako izaći .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Citiraj Paki prvotno napisa
    Sve se tješim, ako su ti bolovi povezani sa širenjem kostiju, pa onda će od silnog širenja moja bebica jako lako izaći .
    Samo se ti tješi

    Kažem ti, prvi put se isto širilo, i sada opet - ne znam dokle će

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    44

    Početno

    Ćaos svim curama!
    Ja sam u 11. tj i već 3 dana imam užasne bolove u križima i osjećaj da mi se kosti karlice pomjeraju, ma svaka koska dole me boli
    Kontaktirala sam doktoricu koja mi je dala uputu da pijem paracetamol i da joj se javim ako nakon dva dana ne prođu bolovi (nemam grčeva niti krvarenja). Ona se boji da se nisam otvorila :shock: , a ja se nekako tješim da mi se kosti pomjeraju, jer je to logično
    Ima li iko sličnih iskustava?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Mene isto ukoči ali ako se ne odmaram dovoljno. Ako mi je dan laganini onda nemam problema, ali ako pretjeram, onda se zna dogoditi da se ne mogu dići iz kreveta. Ja bar znam da se moram odmarati iako to baš ne radim koliko bi trebalo...

  9. #9
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Vrijeska, ja mislim da si moraš obavezno priuštiti odmor nakon posla, relaksaciju, ali da je dobro i nastaviti s vježbama, mora ti organizam biti u dobroj formi. A koliko znam, i kod ukočenosti i bolova u leđima napušta se ono mišljenje o strogom mirovanju.
    Airelle, ne sjećam se jesam li baš tako rano imala bolove u zdjelici, ali znam da je stalno nešto boljelo, stalno se nešto širilo, pomicalo...

  10. #10
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    udobno je spavati sa jastukom među koljenima i stopalima. okretati se i dizati iz kreveta uvijek sunožno. sjediti malo nakošeno na mekanijem, znači ne ravno ko svijeća, nego se nasloniti unazad. i tak, možda mi još nekaj padne na pamet. e da, dizanje/ustajanje preko boka

  11. #11
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    raditi vježbe za zdjelicu, donji dio kralježnice...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •