Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 185

Tema: Kako izbjeći epiziotomiju, ali i pucanje općenito

  1. #101

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Super! :D

    Pa koju ti imaš snagu sugestije! Nadam se da ćeš ga tako i ubududće nagovarati da spava, jede....

  2. #102
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to, kaleb! :D

  3. #103
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Cure, bila sam danas u nekoliko ljekarni i NITI JEDNA farmaceutkinja mi nije znala reći koje ulje koristiti za perinatalnu masažu!? Blejale su u mene ko krava u šarena vrata, kao da ih to nikad nitko nije pitao... Dakle cure, koje ulje ste koristile i kako ste radile masažu?

  4. #104
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    anchi ti si fakat uranila , kako raditi masažu pogledaj nahttp://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=124&Tekst2ID=180&Show=659, a za ulje možeš otići u Biofarmove ljekarne, oni su ti uvoznici za Wedelu i sigurno će znati sa kojim možeš masirati.

  5. #105
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    anchi ti si fakat uranila , kako raditi masažu pogledaj nahttp://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=124&Tekst2ID=180&Show=659, a za ulje možeš otići u Biofarmove ljekarne, oni su ti uvoznici za Wedelu i sigurno će znati sa kojim možeš masirati.
    mislim da trenutno nema tog ulja od Welede nešto u vezi
    registracije-preregistracije ili sličnog
    a evo i link [urlhttp://www.weleda.de/Koerperpflege/PflegeMutterKind/SchwangerschaftStillzeit/DammMassageoel.html]weleda[/url]

  6. #106

  7. #107
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Ima u Sloveniji i Austriji. Ako ne uspiješ nabaviti, mogu ti ja dati svoj ostatak!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Cure, bila sam danas u nekoliko ljekarni i NITI JEDNA farmaceutkinja mi nije znala reći koje ulje koristiti za perinatalnu masažu!? Blejale su u mene ko krava u šarena vrata, kao da ih to nikad nitko nije pitao... Dakle cure, koje ulje ste koristile i kako ste radile masažu?
    Možda zato što ulje za periNATALNU masažu ne postoji. Probaj tražiti ulje za perinealnu masažu.

    Sorry što se smijem, ali podsjetila si me na mene - ja non stop brkam te dvije riječi!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ma cudit ce se i ako trazis za perinealnu, bez brige

  10. #110
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj anchi prvotno napisa
    Cure, bila sam danas u nekoliko ljekarni i NITI JEDNA farmaceutkinja mi nije znala reći koje ulje koristiti za perinatalnu masažu!? Blejale su u mene ko krava u šarena vrata, kao da ih to nikad nitko nije pitao... Dakle cure, koje ulje ste koristile i kako ste radile masažu?
    Možda zato što ulje za periNATALNU masažu ne postoji. Probaj tražiti ulje za perinealnu masažu.

    Sorry što se smijem, ali podsjetila si me na mene - ja non stop brkam te dvije riječi!
    Da, očito ih brkam i ja!

  11. #111
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moj muz je trazio ulje za periduralnu masazu

    pa su mu rekli da se to vise ne uvozi, a ja uvjerena da sam ga vidla u muelleru za 1.maj. i onda mi je rekao da nek prestanem brijati na te ekoloske stvari i traziti nesto sto cak ni ministarstvo zdravstsva ne dopusta uvoziti

    meni je babica rekla da je ulje psenicnih klica jako dobro.

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    kako se radi ta masaža, jel to samo izvana ili i iznutra? nemojte se smijati

  13. #113
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja sam shvatila iznutra, onako s palcevima.

    u cetvrtak idem na tecaj i bas ce biti govora o masazi pa cu napisati tocno kako.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    ja sam shvatila iznutra, onako s palcevima.

    u cetvrtak idem na tecaj i bas ce biti govora o masazi pa cu napisati tocno kako.
    :D ajd molim te sjeti se

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Evo za ubuduće:
    "Kako se sama masaža radi?
    Sa puna 34 tjedna, svakoga dana zauzmite polusjedeći položaj, kao da rađate. Nastojte da ste opušteni. U početku koristite ogledalo kako biste se upoznali sa međicom. Prije masaže svakako skratite nokte. Možete koristiti ulje kako bi dodatno omekšali međicu ali i svoje prste.
    Stavite palce u vaginu koliko možete i širite međicu na stranu i dolje prema rektumu, sve dok ne osjetite peckanje.Zadržite tako dok peckanje ne prestane i masirajte dalje gore dolje.Za vrijeme masaže neka Vam palci budu kao udice koje će vući tkivo prema gore kao što će to raditi glavice bebe. I na kraju masirajte tkivo između palca i kažiprsta, oko minute."

    Ja sam počela 4 tjedna prije termina, isprva je bilo jako neugodno i peče, no svakog dana se osjeti napredak (tkivo je rastezljivije i manje peče). Sad je mali problem jer mi se trbuh spustio i teško je dokučiti.
    :/

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    meni je poprilican problem dokuciti jer mi je trbuh jako nisko i niakako se ne mogu opustiti i dokuciti, a i bebica se uzasno rita kad sam u tom polozaju u koem pokusavam dokuciti medjicu. Hm i kako sad

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    mvolpe stavi si jastuke iza leđa pa pomiči guzu naprijed nazad dok ne budeš mogla dokučiti (meni jučer nije uspjelo, a danas jest, ali bolje ikako nego nikako).
    mm je rekao da će to raditi ako baš mora , ne bih ga baš s tim opterećivala ako mu je tako gnjuuus (valjda se boji da mu se bebač ne stvori u rukama! )

  18. #118

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    fala na prijedlogu, probat cu tako onda. ma ja se spremam za stolcic pa mi sad frka da to malo dole sve pripremim jelte hm.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Cure moje , sve čitam i kako čitam križam noge. Meni zvuči kao da je to jako neugodan osijećaj? Jal jako peče? :?

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    prvi put je strašno neugodno (ja sam se ustrtarila kako će mi tek biti pri porodu) ali što dalje sve manje - što znači da je to ipak dobra priprema.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    jooooooooooj...... :/ .....što se mora nije teško? :/

  22. #122
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Cure koje ste rodile u vodi i na stolčiću; jel stolčić bolji izbor od kade ako želim izbjeći epi? Koliko sam shvatila, ako se očekuje malo veća beba bolje izabrati stolčić, jel?

  23. #123
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Au, i mene sve boli od pomisli na rezanje!

  24. #124
    milamit

    Početno

    Na tečaju sam čula za masiranje međice i s obzirom da nigdje nije bilo za kupiti tog ulja ( više ni ne znam kak se zove ), rekli su nam da možemo masirati bilo kojim drugim uljem ( ja sam koristila bademovo ulje ) i to masirala svaki put iza tuširanja. Nisam baš vjerovala da ću uspjeti proći bez epi. Dosta vremena sam provela na lopti za pilates, ne znam, možda je i to imalo utjecaja, ali prilikom poroda primalja mi je još izmasirala međicu sa parafinskim uljem i rodila sam bez problema, curu tešku 3,92 kg i 52 cm. Isti dan sam se tuširala i nikakvih problema nisam imala.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    A koliko tjedana prije poroda si se masirala?
    Vidim na Weledinom ulju da je preporuka od 34. tjedna (što znači da moram početi u roku keks :shock: ).

  26. #126
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Od tri poroda dva puta sam izbjegla epiziotomiju.I to zahvaljujući dobrim babicama koje su me vodile i govorili kako i što da radim,kako da tiskam,dišem i sl.Nisam se masirala ničim u trudnoći.

  27. #127
    milamit

    Početno

    Citiraj Leta prvotno napisa
    A koliko tjedana prije poroda si se masirala?
    Vidim na Weledinom ulju da je preporuka od 34. tjedna (što znači da moram početi u roku keks :shock: ).

    Počela sam negdje od 32. tjedna, ali moram još nešto reći. Moja djevojčica nije htjela van, sa svakim trudom bi je istisnula, glava izašla napola i natrag se povlačila unutra i to je tak trajalo punih sat vremena, a onda sam zadnjim snagama uspjela je istisnuti do kraja. I još se dan danas znam pitati kako sam uspjela bez da sam pukla.

  28. #128
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj milamit prvotno napisa
    Citiraj Leta prvotno napisa
    A koliko tjedana prije poroda si se masirala?
    Vidim na Weledinom ulju da je preporuka od 34. tjedna (što znači da moram početi u roku keks :shock: ).

    Počela sam negdje od 32. tjedna, ali moram još nešto reći. Moja djevojčica nije htjela van, sa svakim trudom bi je istisnula, glava izašla napola i natrag se povlačila unutra i to je tak trajalo punih sat vremena, a onda sam zadnjim snagama uspjela je istisnuti do kraja. I još se dan danas znam pitati kako sam uspjela bez da sam pukla.
    pa upravo zato što je bilo postepeno, dala si dovoljno vremena tkivu da se rastegne .
    ono što zapravo nije baš normalno je inzistiranje da se izgon dogodi u par trudova i to još u ležećem položaju, s koljenima na prsima, jer to je položaj u kojem je em međica najnapetija i najlakše puca, em je kontra gravitacije pa se beba teže spušta.

  29. #129
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Meni se cini da ta masaza nije bas laka kad imas ogromnu trbusinu, mislim da ce MM to raditi ako ja ne budem mogla, ne znam sta bi tu mogla biti gnjusno :? , pa uostalom nije mu prvi put da to vidi

  30. #130
    She Devil

    Početno

    Rodila sam dvije cure. Prva je bila teška 3350g, a druga 3750g. Nisam bil arezana niti pukla niti prvi niti drugi put (no, dobro, prvi put sam imala dva unutarnja šava, ali dan nakon poroda sam sjedila "turski" tako da to nije bilo ništa).
    Obje cure sam rodila u vodi. To je povoljan faktor, pretostavljam. Rodila sam ih u poluležećem položaju, ali sam čučala sve do izgona.
    Nisam forsirala tiskanje, a niti babice. Kada mi je rekla neka se suspregnem od tiskanja,a meni s ebaš tiskalo, imala sam jak poriv, rekla sam joj to i ona rekla da radim što me tijelo pita :D
    Druga stvar, čitala sam na netu, ne mogu se sjetiti, točno, gdje , o kontroliranom tiskanju gdje sam pokupila informaciji da kada se odjeti snažno pečenje međice, treba se suspregnuti od tiskanja. To sam primjenila kod drugog poroda.
    Ja sam to i učinila.Opet, naglašavam, zahvaljujući primalji koja je, u biti, samo gledala kako rađam i prihvatila je bebu kada je "isplivala".
    isto tako, nisam disala kako su nas učili na tečaju, ni prvi ni drugi put već sam disala "trbuhom" što sam više mogla. Par jačih stezanja sam ubrzala i disala plućima, ali nisam "dahtala", tj disala kao "psić", kako su nam govorili na tečaju . Pokušala sam jednom, n ataj način, prodisati trud, pa sam imala osjećaj da ću hiperventilirati i ozgubiti svijest (sve mi se zacrnilo).
    Obaporoda sam bila puna povjerenja, prvenstveno u svoju djecu, da znaju kako se treba roditi, i da znaju što rade (oba poroda sam razgovarala s njima i bodrila ih. Crazy?! Ne znam) ,u sebe i svoje tijelo i u babice. Imala sam tu sreću da su , obje, bile savršene i upoznate s alternativnim načinima rađanja .
    Ginekolog me, samo, pregledao, prije i nakon poroda. I, sa strane, je promatrao tijek poroda.

  31. #131
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    she devil, gdje si rađala?

    mene su u merkuru, zg, izrezali bez pitanja, sa sve onim "tiskaj sad jako" pa je u 2 truda izašo mali, 4180 g. šivalo me 20 minuta. osim epi, popucao i cerviks. jako sam razočarana porodom, a trudnoća mi je bila super. nisam mogla sjediti, ni hodati, nešto više od mjesec dana. ja htjela u vodi, ali u glavnom gradu-nemaju.

  32. #132
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    u potpisu joj pise rijeka, dakle vjerojatno je radjala u rijeci.

    a ovo za merkur nije cudno, ne sjecam se da je dosad na forumu bila ijedna prvorotka koja je rodila u merkuru i koja nije rezana. navodno je jedan od doktora s merkura izjavio da "99% zena treba epiziotomiju"

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Ja se nisam masirala,samo sam radila kegelove vježbe.Rodila na SD,slučajno sam došla u ruke odličnoj babici koja me je vodila kroz disanje,trudove i masirala.U jednom trenutku je dr. rekao da reže,ona nije htjela,nego mi nije dala da u onom najneizdržljivijem trenutku kada glavica već viri,tišćem nego sam morala duboko disati i rodila sam bez epiziotomije,samo jedan šavić na sluznici.Cura 3700 kg,49cm.Hvala babici....

  34. #134
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    sjetila sam se kako sam citala ovu temu kad sam jucer na tecaju u domu zdravlja cula reklamu za epiziotomiju ("ne boli, jako je korisna, olaksava porodjaj, izbjegne se nastanak stres inkontinencije i sprecava se spontano pucanje koje je jako nezgodno jer ravni rez bolje zarasta" - ovo sam si pisala da mogu doslovno prenijeti)

    nakon svega sto sam cula, jos sam uvjerenija u to da se trebam probati izboriti za sto prirodniji porod (a cula sam i 'reklamu' za klizmu jer se inace "beba moze zarazit" )

    mislim, nisam ja ni ocekivala neku turbo korisnu i naprednu pricu, ali tako mi je nekako tuzno kad krene edukacija koja je tako nekako zastarjela...

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Nisam rezana. Pukla na zalost:
    1 porod: 2 unutrasnja konca. Pukla svojom krivicom jer u momentu tuskanja nisam cula babicu kad mi je rekla da stanem - MM morao napomenuti.

    2 porod: 1 unutrasnji konac. Pukla silom prilika jer sam imala turbo kontrakcije materice. Svo vrijeme nisam tiskala.

    Ja smatram da je neinducirani porod jako bitan za ne pucanje. Znaci nema nikakvih hemikalija, busenja vodenjaka i sl. Prirodno i lagalo.

  36. #136
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj elie prvotno napisa
    sjetila sam se kako sam citala ovu temu kad sam jucer na tecaju u domu zdravlja cula reklamu za epiziotomiju ("ne boli, jako je korisna, olaksava porodjaj, izbjegne se nastanak stres inkontinencije i sprecava se spontano pucanje koje je jako nezgodno jer ravni rez bolje zarasta" - ovo sam si pisala da mogu doslovno prenijeti)

    nakon svega sto sam cula, jos sam uvjerenija u to da se trebam probati izboriti za sto prirodniji porod (a cula sam i 'reklamu' za klizmu jer se inace "beba moze zarazit" )

    mislim, nisam ja ni ocekivala neku turbo korisnu i naprednu pricu, ali tako mi je nekako tuzno kad krene edukacija koja je tako nekako zastarjela...
    elie, o kojem DZ-u točno se radi?

  37. #137
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    mamma Juanita, saljem ti info na pp

  38. #138

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    [quote="mamma Juanita"]
    Citiraj elie prvotno napisa
    ne boli, jako je korisna, olaksava porodjaj, izbjegne se nastanak stres inkontinencije i sprecava se spontano pucanje koje je jako nezgodno jer ravni rez bolje zarasta" - ovo sam si pisala da mogu doslovno prenijeti)
    ne boli , a i ostane ti sićušna ožiljčina koja te po mogućnosti podsjeti svaki puta kad se mijenja vrijeme sve same blagodati jedna do druge. I "lakše" zarasta od prirodnog pucanja, sigurno mi je od tog lakog zarastanja jedno 4 puta duže trebalo da se oporavim nego u drugom porodu gdje sam imala rupturu.
    Koji DZ je u pitanju ?

  39. #139
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nije bitno koji dz - pa gdje to nema? mi smo bili na tecaju (zbog potvrde za mm-a, zlu ne trebalo ako zavrsimo na sv.duhu) kod nehajske, patronazna je bila odlicna, dojenje sve super, ali doktorica iz vinogradske... majko mila. mm me drzao da ne skocim kroz prozor od muke. sve trudnice su bile zelene u licu (a bome i partneri) nakon sto im je ispricala kako je aktivno vodjenje poroda super.

  40. #140
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    Felix, mozda smo naletile istoj ekipi

    s time da je dio posvecen dojenju (drugi dan) bio super i na njega nisam imala primjedbi. na predavanju doktorice, koje je bilo nakon, nisam ostala, jednostavno nisam bila u stanju, ali navodno je bilo ok. dakle, problem je bio u prvom danu, o kojem sam vam pisala, tj. u dijelu kad je patronazna pricala o porodu.[/b]

  41. #141
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    onda to nije to.

  42. #142
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ja od danas počinjem sa tom masažom, već je par dana odgađam ali stvarno moram početi .
    Mene jedino muči to da me u bolnici neće poslušati kad budem rekla da ne želim da me se reže.
    Imam osjećaj da će oni epi svejedno napraviti :/

  43. #143
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    pa reci im da ne dozvoljavaš i gotovo, pa neće .

  44. #144

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    zavisi na koji način kažeš ... ako kažeš izričito da ne daješ pristanak za epi, ili ne želiš da te režu čak i ako to znači da ćeš malo puknuti ili nešto u sličnom tonu; onda vjerojatno neće. Ili recimo da ne daješ unaprijed pristanak za epi, nego da ćeš ga dati po potrebi itd. (to opet povlači da ne daješ niti na onoj šugavoj izjavi pristanak ili staviš napomenu u tom stilu).
    Ako kažeš da bi izbjegla epi ako je moguće, ili da moliš da te ne režu ... vjerojatno ćeš je ipak dobiti.
    Ako kužiš kaj hoćemo reći.

  45. #145
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ja sam im mislila reći da me režu ako vide da je stvarno to potrebno, ali to će vjerovatno dovesti do ovoga :/ ;
    Ako kažeš da bi izbjegla epi ako je moguće, ili da moliš da te ne režu ... vjerojatno ćeš je ipak dobiti

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam lijepo pristojno rekla da ne želim da me režu, ako i popucam da je na moju odgovornost. I primalje rekle: "Dobro, ako tako želite".

    Na kraju sam imala 3-4 površinska šava, istu večer sam sjedila.

    S tim da ja uopće nisam radila masažu, bilo me strah zbog infekcija (cijelu trudnoću sam imala problema s bakterijama).

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    e pa da, ovo je bitno
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja sam lijepo pristojno rekla da ne želim da me režu, ako i popucam da je na moju odgovornost. I primalje rekle: "Dobro, ako tako želite".
    Na kraju sam imala 3-4 površinska šava, istu večer sam sjedila.
    S tim da ja uopće nisam radila masažu, bilo me strah zbog infekcija (cijelu trudnoću sam imala problema s bakterijama).
    Ili ako kažeš da si svjesna da tada možeš popucati, ali ipak želiš da te ne režu i slične razne druge varijacije.

  48. #148
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Cijelu večer studiram po netu i definitivno sam odlučila da ne želim da me režu.
    Tako da ću im reći u rodilištu neka me puste da popucam, ali epi nikako.

    Da li se ja nakon nekog vremena (ako popucam) mogu dolje mazati sa onom masti protiv ožiljaka?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    tamo gdje sam popucala ne mogu pronaći ožiljak, a onaj od epiziotomije se vidi i osjeti da ga se ne može fulati (ipak je tada rezan mišić).
    Inače, ja sam jako popucala (barem prema ljutoj reakciji liječnice), iako je moj subjektivni dojam da to nije bilo niti pola od posljedica i teškog oporavka kakvog sam imala kod epi.

  50. #150
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ali ne razumijem zašto doktore ljuti ako ne želimo da nas se reže :? .
    Pa to je naše pravo!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •