Stranica 1 od 45 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2214

Tema: Krše li žene rađanjem kod kuće prava djece?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno Krše li žene rađanjem kod kuće prava djece?

    http://www.vecernji.hr/vijesti/krse-li-zene-radanjem-kod-kuce-prava-djece-clanak-317285#

    Zagrepčanka D. I. odbila je pregled. Liječnici su pozvali policiju kako bi utvrdili majčinstvo te su je na dva dana razdvojili od bebe


    posebno su zanimljivi komentari, godina 2011. a struka i dalje trudnocu i porod dozivljava kao bolest i sto je najzalosnije ljudi to hipnotizirano prihvacaju kao tocno

    poslje citamo horor price sa poroda a zakon i dalje pokriva monopol bonica i doktora na obavljanje poroda po procedurama koje zele
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 09.08.2011. at 13:13

  2. #2
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    majke krse prava djece????!!!!!!! drzava krsi prava djece i prava roditelja jer je:


    1. odvojila dijete od majke ( uzas) kod prava djece sve se svodi na najbolji interes djeteta a najbolji interes novorodjeceta je majka

    2. zato sto nije regulirala porode kuci pa se majke dovode u situaciju da svoje pravo prakticiraju unekoj sivoj zoni ako sa ja dobro razumjela situaciju u hrvatskoj - jer nije ni zakoniti ni nezakonito roditi kuci

    i smrzla sam se kad sam vidjela sliku pored clanka ...ali jednako mi je zao i te druge majek i bebe koju su razdvojili...ja se nadam da ce neko biti pametan pa tuziti drzavu zbog ovoga sto ce mozda pomoci da se zakonski rijesi iova oblast

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma nema uopće smisla komentirat ovu stravu, užas. A komentari ispod članka su za Bogu plakat.

  4. #4
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Naslov mi se ne sviđa
    Vodi na obje strane

  5. #5
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    naslovnica je razlicita za zagreb i neke dijelove hrvatske

    na zagrebackoj pise: Kontroverze porodjaja izvan bolnice: Krse li zene radjanjem kod kuce prava djece?

    na dubrovackoj, cakoveckoj i zadarskoj pise: Birokratsko ponizavanje rodilja: Ako rodite kod kuce, zvat ce vam policiju!

  6. #6
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Zašto je naslovnica toliko različita?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    možda bi trebalo pitati u novinama. različit je i tekst na webu i u tiskanom zagrebačkom izdanju.

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    jel' ovo anketa?
    Ako je, moj odgovor je: "Da. Krše."

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    jel' ovo anketa?
    Ako je, moj odgovor je: "Da. Krše."
    Koje se konkretno pravo dijteta krši? Možeš molim te link na zakon?
    Zanimljivo je da se odvajanje zdravog novorođečeta od majke ne smatra kršenje dječjih prava.

  10. #10
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Po meni, ako zakonski nije u RH dozvoljeno rađanje kod kuće, onda naravno da krše. I to bespogovorno. Sve drugo mi nema smisla čak niti raspravljati.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni, ako zakonski nije u RH dozvoljeno rađanje kod kuće, onda naravno da krše. I to bespogovorno. Sve drugo mi nema smisla čak niti raspravljati.
    Porod kod kuće nije zakonski reguliran.U zakonu ne piše da je zabranjen.

  12. #12
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni, ako zakonski nije u RH dozvoljeno rađanje kod kuće, onda naravno da krše. I to bespogovorno. Sve drugo mi nema smisla čak niti raspravljati.
    Zakonski nije regulirano radanje kod kuće. Zapravo se nigdje u zakonu ne spominje izricita zabrana takvog izbora.
    Ja takoder ovdje vidim krsenje djecjih prava ali od strane bolnice, a ne od strane majke.

  13. #13
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    I kako dr M kaže,takav porođaj nosi povećan rizik za zdravlje majke i djeteta, a mi još nemamo ni dobro organiziran sustav transporta do bolnice u slučaju komplikacija. Ovo su na žalost prilike kod nas, kad bi se sve to uredilo situacija bi bila drugačija pa i naslov samim tim ne bi trebao postojati.

  14. #14
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Dajte ljudi, zakon ne zakon, tjerat ženu nakon poroda na ginekološki pregled i otet joj dijete je Z L O Č I N!

    Da meni nude milijon dolara da me pregledaju nakon poroda zahvalila bi se i otišla. Užas. I dijete majci uzet - ja sam ostala spachless. Dobro se ženska i skulirala, sa mnom ne bi tako lišo prošli. Sram nek ih bude. Banana država a u njoj bezosjećajni ljudi.

  15. #15
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Sorry što direktno pitam, ali ne razumijem čemu odbijanje pregleda nakon poroda?

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bi se osvrnula na jedan detalj
    žena dolazi s djetetom u bolnicu, tvrdi da je njegova majka i odbija pregled kojim bi se ustanovilo da je upravo rodila
    što je trebalo osoblje napraviti?
    naravno, ne odvojiti dijete od majke, već staviti ih zajedno dok se ne dokaže majčinstvo, ali kako su se trebali oni postaviti kada je ona odbila pregled?

  17. #17
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Potpisujem aleksandru, meni je to isto palo na pamet, tim više se pitam zašto i čemu odbijanje pregleda?

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Porod kod kuće nije zakonski reguliran.U zakonu ne piše da je zabranjen.
    ali je zabranjeno medicinskom osoblju pomaganje pri istom

  19. #19
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    I kako dr M kaže,takav porođaj nosi povećan rizik za zdravlje majke i djeteta,
    Nažalost kod nas porodi u bolnicama nose povećani rizik za zdravlje djeteta i majke - zbog čega nema takvih natpisa u novinama?

    Da bolnice ne nose taj rizik, sve te žene koje su se odlučile na porod kod kuće bi vjerojatno opet sretne i zadovoljne otišle roditi u bolnicu, ali eto, poučene lošim iskustvom su se odlučile izboriti za zdravlje sebe i svog djeteta "the hard way".

  20. #20
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    U clanku koliko vidim na net izdanju i dr. M. kaze da ima puno nacina da se ustvrdi da je trudnoca postojala prije nego se napravi ginekoloski pregled i na taj nacin riskira sepsa ... problem je cini se nastao jer nije bespogovorno htjela pristati na ginekoloski pregled zbog rizika od infekcije.
    Cisto izivljavanje po mom misljenju, mogli su upotrijebiti UZV i rijesiti dilemu -- umjesto na ovaj nacin poniziti zenu. Lov na vjestice 2011.

  21. #21
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bi se osvrnula na jedan detalj
    žena dolazi s djetetom u bolnicu, tvrdi da je njegova majka i odbija pregled kojim bi se ustanovilo da je upravo rodila
    što je trebalo osoblje napraviti?
    naravno, ne odvojiti dijete od majke, već staviti ih zajedno dok se ne dokaže majčinstvo, ali kako su se trebali oni postaviti kada je ona odbila pregled?
    Pa jel nije i sami doktor u članku rekao da postoje razni načini - boja bradavica, ona tamna crta na trbuhu itd.

  22. #22
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    U clanku koliko vidim na net izdanju i dr. M. kaze da ima puno nacina da se ustvrdi da je trudnoca postojala prije nego se napravi ginekoloski pregled i na taj nacin riskira sepsa ...
    aha.. nisam znala da nisu isti članci. svašta.

  23. #23
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry što direktno pitam, ali ne razumijem čemu odbijanje pregleda nakon poroda?
    Ergh jer je žena tek rodila! Misliš da bezveze kad rodiš pregled imaš tek nakon najranije 6 tjedana?
    A postoje krve pretrage koje mogu ustanovit jel majka ili ne, ne treba ju se mrcvariti.

    I dajte, pa nije valjda da netko uopće pada na tu foru da su oni zaista mislili da je to oteto dijete??

  24. #24
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Uf, tenzije se povećavaju a meni sada u trudnoći ne treba uzrujavanje pa ću lagano odustati od ovih rasprava jer ponešto drugačije mislim od napisanoga.

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja u tekstu, kojeg poput dobrog dijela novinskih članaka, treba uzeti s rezervom, čitam da je ona odbila ginekološki pregled
    i pregled uzv je ginekološki pregled
    sad je pitanje dal je ona odbila bilo kakav pregled ili baš isključivo vaginalni

  26. #26
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Mene zanima zašto je rekla da je došla kao pratnja djeteta, a tek nakon ispitivanja rekla da je rodila kod kuće?
    I slažem se s aleksandrom.

  27. #27
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    da je mene netko išao čačkati nakon poroda....eeeeej....pa dajte žene...što vam je?
    zaista mislite da je vaginalni pregled nakon poroda ok??

    a trudnička knjižica...i uzv? to ne bi bilo dovoljno?

    mislim...ovo je sve prestrašno! šta moć učini čovjeku! strašno!

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni se čini da je ona u to sve skupa uletjela dosta nespremna
    kada već radiš nešto što zakon možda ne brani, ali baš i ne podržava
    onda se dobro raspitaš o svakom detalju
    i pripremiš na sve što bi moglo poći po zlu
    ne samo u samom tijeku poroda već se dobro raspitati kako ide poslije sa administracijom
    a izgleda da je i ugovnila primalju

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima zašto je rekla da je došla kao pratnja djeteta, a tek nakon ispitivanja rekla da je rodila kod kuće?
    I slažem se s aleksandrom.
    nije to ona rekla. koliko sam shvatila to je izjava neimenovanog med. osoblja koje je pozvalo novinare. Dijete , novorođeno je stiglo u pratnji ženske osobe, koja je rekla da je rodila kod kuće. I tada su je kao dokaz tražili ginekološki pregled. iako postoje i drugačiji načini pregleda iz kojih se može izvesti zaključak , da li je netko rodio.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.08.2011. at 15:41

  30. #30
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Naravno da će sad ona ispast kriva ccccc meni nekad nije jasno kako ljudi dopuštaju da im se ravna životima kao da smo državno vlasništvo.

  31. #31
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima zašto je rekla da je došla kao pratnja djeteta, a tek nakon ispitivanja rekla da je rodila kod kuće?
    I slažem se s aleksandrom.
    ma ja mislim da je to samo bolnička interpretacija. jer, kako da dokaže da je mama? može biti samo pratnja.....i to sumnjiva!

  32. #32
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ma... mene i ne čude takve izjave po novinama, ne slažem se da se krše prava (osim ženina prava), pa koliko se prije djece doma rađala...ok nije ni bilo rodilišta, no svejedno, po meni prava djetetu se krše kad im se od rođenja nameće religija i vjera (pritom ne aludiram samo na KC).
    Dakako da se o porodu doma i o zakonu može raspravljati i natezati... ali takva su vremena. A i zakoni trebaju služiti čovjeku i mjenjati ih a ne držat ih se ko pijan plota.... Ma da... mjenjaju se dakako- kad ovima na vlasti zatreba.

  33. #33
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    da je mene netko išao čačkati nakon poroda....eeeeej....pa dajte žene...što vam je?
    zaista mislite da je vaginalni pregled nakon poroda ok??

    a trudnička knjižica...i uzv? to ne bi bilo dovoljno?

    mislim...ovo je sve prestrašno! šta moć učini čovjeku! strašno!
    Pa mi ne znamo je li odbila vaginalni pregled ili bilo kakav pregled, po pričanju dr. Matijevića rekla bih da je ovo drugo, ali nisam sigurna.

  34. #34
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mi ne znamo je li odbila vaginalni pregled ili bilo kakav pregled, po pričanju dr. Matijevića rekla bih da je ovo drugo, ali nisam sigurna.
    ćuj meni ginekološki pregled zvući kao vaginalni pregled. vagina se ne spominje ako baš nije potrebno u dnevnim novinama.

  35. #35
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    nije to ona rekla. koliko sam shvatila to je izjava neimenovanog med. osoblja koje je pozvalo novinare. Dijete , novorođeno je stiglo u pratnji ženske osobe, koja je rekla da je rodila kod kuće. I tada su je kao dokaz tražili ginekološki pregled. iako postoje i drugačiji načini pregleda iz kojih se može izvesti zaključak , da li je netko rodio.
    U članku piše da je prijavila da je došla kao pratnja djeteta. A što je prava istina, ne možemo znati.
    I opet ću se složiti s aleksandrom, čini mi se da je bila jako nespremna, možda i nepromišljena. A mogla je odbiti vaginalni pregled i pristati na transabdominalni UZV ili drugo što piše dr. Matijević.

  36. #36
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mi ne znamo je li odbila vaginalni pregled ili bilo kakav pregled, po pričanju dr. Matijevića rekla bih da je ovo drugo, ali nisam sigurna.
    ali, ona je došla na pedijatriju, da se pregleda dijete. ne bi je ni trebali pregledavati....kakti...malo im je sumnjiva...
    ako ima dokumentaciju da je bila trudna...mislim, ja to ne mogu razumijeti. svaka čast vama koji možete.

  37. #37
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    U članku piše da je prijavila da je došla kao pratnja djeteta. A što je prava istina, ne možemo znati.
    I opet ću se složiti s aleksandrom, čini mi se da je bila jako nespremna, možda i nepromišljena. A mogla je odbiti vaginalni pregled i pristati na transabdominalni UZV ili drugo što piše dr. Matijević.
    mogla je...mogla je...svašta je mogla....a je li trebala? i zašto? gdje to piše? ili se nekome tako htjelo?
    mogli su i oni svašta....pa su odabrali odvojiti je od djeteta npr.

  38. #38
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Citiraj sirius prvotno napisa
    Porod kod kuće nije zakonski reguliran.U zakonu ne piše da je zabranjen.
    ali je zabranjeno medicinskom osoblju pomaganje pri istom
    neki dan sam slušala neku pravnicu na radiju, ne sjećam se koja je bila tema,ali nije ni važno, koja je rekla :"po nekakvom općem postulatu, dopušteno je sve ono što nije izrijekom zabranjeno"
    nemam blage veze što je opći postulat, ali mislim da je poruka jasna.
    Znači: porodi izvan bolnice nisu zakonom zabranjeni!

    A sama činjenica da JE zabranjeno medicinskom osoblju asistirati pri legalnim porodima izvan zdravstvene ustanove je itekako teško kršenje prava djeteta i majke na medicinsku skrb.
    Nije li?
    Osim toga, ne obvezuje li liječnike Hipokratova zakletva da pomognu kad god treba? Pa oni ne smiju odbiti pomoći ni u jednom slučaju ugroženosti zdravlja/života, pa tako,valjda, ni u ovom...

    A ako nešto,ne daj Bože, tijekom takvih poroda pođe po zlu, krivnju svakako mora snositi onaj tko je takvu blesavu zabranu donio!

    Koje gluposti!!!!!! Uopće ne kužim što su oni tu htjeli (mislim s tim kažnjavanjima, prijetnjama....) Ili one gluposti da žena kad rodi van bolnice i onda iz nekog razloga ode u istu, bude podvrgnuta kojekakvim torturama, pregledima, antibiotskim terapijama za svaki slučaj..... Strahota!

    Mislim da nas tu ipak štite ona elementarna prava zaštićena Ustavom. Zato, valjda, i nisu zabranili porode van bolnice. Ili ?
    Posljednje uređivanje od 2xmama : 09.08.2011. at 15:52

  39. #39
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da će sad ona ispast kriva ccccc meni nekad nije jasno kako ljudi dopuštaju da im se ravna životima kao da smo državno vlasništvo.
    puno X na ovo!

  40. #40
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    naravno da je medicinski djelatnik dužan pomoći
    ako se slučajno zatekne u situaciji kada netko tu pomoć treba
    e sad jel zaticanje u situaciji kada primalja dođe i šušne 1000 jura u džep, ne znam
    i dal to ima puno veze sa hipokratom

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ne mogu zabraniti porod izvan bolnice. Prema tome bi sve žene koji (i ) slučajno rode jer ne stignu bile zločinke i kriminalke. Prema postupanju u ovom slučaju izgleda da jesu bez obzira na zakon.

  42. #42
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    mogla je...mogla je...svašta je mogla....a je li trebala? i zašto? gdje to piše? ili se nekome tako htjelo?
    Da sam ja bila na mjestu osoblja pedijatrije, dođe mi žena koja najprije kaže da je u pratnji djeteta (kako stoji u članku), nakon ispitivanja kaže da je rodila kod kuće i odbije pregled, i ja bih posumnjala u svašta. A svaka čast vama koji tako ne razmišljate.

  43. #43
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da je medicinski djelatnik dužan pomoći
    ako se slučajno zatekne u situaciji kada netko tu pomoć treba
    e sad jel zaticanje u situaciji kada primalja dođe i šušne 1000 jura u džep, ne znam
    i dal to ima puno veze sa hipokratom
    xxx

  44. #44
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    jel' ovo anketa?
    Ako je, moj odgovor je: "Da. Krše."
    koja? ja ne znam HR zakonodavstvo ali po medjunarodnom pravu ljudskih prava ne krse..

  45. #45
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    ista stvar ko prije par tjedana kad je izašao članak u novinama- mala Frida za državu ne postoji jer je rođena kod kuče!
    nikog ne osuđujem, ali ako je dotična ugovorila babicu koju je dovela iz vana, nije mi jasno kako se nije raspitala što i kako dijete upisat!
    svakakve se nažalost ružne stvari događaju, ali doči s djetetom i reči da je moje a odbiti pregled bez ikakvih dokaza da potvrdiš majčinstvo, vrlo je nezgodno!
    ja se nebi osudila tak nešto napravit!
    i apropo bolnica i rađanjem u njima je vrlo opasno, to ne razumijem?
    meni je više riskantno rodit kod kuče nego u bolnici!
    znam da ima istomišljenika i onih koji su protiv, a što bi bilo da nešto krene po zlu?
    zvali bi hitnu ili i dalje ostali kod kuče pa što bude?

  46. #46
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    n. grace, naplatit ću ti korištenje autorskih prava
    recimo jednom pitom

  47. #47
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    e sad jel zaticanje u situaciji kada primalja dođe i šušne 1000 jura u džep, ne znam
    i dal to ima puno veze sa hipokratom
    he, he... ima s hipokr-izijom....
    Posljednje uređivanje od mujica : 09.08.2011. at 16:01

  48. #48
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    n. grace, naplatit ću ti korištenje autorskih prava
    recimo jednom pitom
    Može!

  49. #49
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    nikog ne osuđujem, ali ako je dotična ugovorila babicu koju je dovela iz vana, nije mi jasno kako se nije raspitala što i kako dijete upisat!
    Ti stvarno misliš da te mame to ne prouče doooobro prije nego se odluče? No problem je taj što ne upisuju svi dijete u istu maticu, pa shodno tome, iako primjenjuju iste principe kao mame prije njih, nalijeću na totalno druge (nove) situacije

  50. #50
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    koja? ja ne znam HR zakonodavstvo ali po medjunarodnom pravu ljudskih prava ne krse..
    http://www.unicef.hr/upload/file/300..._20djeteta.pdf

    članak 24.
    1. Državne stranke priznaju djetetu pravo na uživanje najviše moguće razine zdravlja i
    na olakšice glede ozdravljenja i oporavka. Države stranke će nastojati osigurati da
    nijednom djetetu ne bude uskraćeno njegovo pravo pristupa zdravstvenim službama.
    2. Države stranke će se zalagati za puno ostvarenje toga prava i osobito poduzimati
    odgovarajuće mjere:
    a) za smanjenje smrtnosti novorođenčadi i djece;
    b) za pružanja potrebne zdravstvene pomoći i zdravstvene njege svakom djetetu, s
    težištem na jačanju primarne zdravstvene zaštite;
    c) za suzbijanje bolesti i neishranjenosti u okvirima primarne zdravstvene zaštite
    primjenom, inter alia, lako dostupne tehnologije te osiguranjem odgovarajuće hranjive
    prehrane i pročišćene pitke vode, imajući na umu opasnosti i rizike od zagađenosti
    okoliša;
    d) za osiguranje prenatalne i postnatalne zdravstvene zaštite majki;
    e) za pružanje obavijesti, obrazovanja i potpore u korištenju temeljnih spoznaja o
    dječjem zdravlju i prehrani, prednostima dojenja, osobnoj higijeni i čistoći okoliša te
    sprječavanju nezgoda, svim slojevima zajednice, osobito roditeljima i djeci;
    f) za razvoj preventivne zdravstvene zaštite, savjetovališta za roditelje te obrazovanja
    i službi za planiranje obitelji.
    3. Države stranke će poduzeti djelotvorne i odgovarajuće mjere za suzbijanje
    tradicionalnih postupaka koji štete zdravlju djece.

    4. Države stranke se obvezuju da će promicati i podržavati međunarodnu suradnju u
    cilju postizanja punog ostvarenja prava priznatih u

Stranica 1 od 45 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •