Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 241

Tema: Grupa za podršku - za žene koje se žele početi rano dizati - a ne ide im baš...

  1. #101
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    mi koji smo rođeni ko nespavači smo sretniji bez te jutarnje torture, jedino se ne osjećam sretno u fazama kad sam budna od pola 5...al to ne traje dugo... i ne bi vam bila u koži

  2. #102
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam sretna što živim super s 5-6 sati sna. Tu i tamo mi treba 8h da se renoviram, pa jovo nanovo.

  3. #103
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    sa 8 sati sna mogu funkcionirati duže (ako je kraće od 8, može dan dva, ali duže od par dana ne može, padam i rušim se od nespavanja )... 9 mi je nekakav optimalan broj, s tim da se nerijetko zalomi i 10 ili 11 sati sna i čist mi je to doooobro
    o, kako te mrzim
    i kako ti zavidim
    ali baš ono - zavidim

  4. #104
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    BHany, ti si u mojoj grupi. Ja mrzim buđenje pod mus, baš mrzim. U jutro sam ko mumija, ne govorim ni slova i nedaj Bože da je netko u kupaoni kad i ja.
    MM se naviknuo na mrguda, pa se diže 10 minuta prije mene, samo da se ne sretnemo.
    Inače za mene vrijedi ona: ne diraj lava dok spava.
    Jutarnji seks? Na to se mogu samo nasmijati.
    Npr. ako zaspim ispred tv - a i netko me probudi, u stanju sam mu glavu odgristi.
    Takva sam oduvijek. Roditelji su mi, da se spase stavili tv u sobu, jer ako sam zaspala u dnevnom boravku i trebalo me probuditi, to je bio urnebes, a i mjesečarim i pričam u snu. Hvala Bogu, u zadnje vrijeme manje.

    Da se malo opravdam, zato sam večernji tip i super sam od 20 do 23 sata. Pravi anđeo.

    Meni treba 8 sati sna minimalno, a spavam 6 ili 6.30 i očajna sam radi toga.
    Uz to imam niski tlak i novootkriveni Hašimoto i to mi nikako ne ide u prilog odmorenosti.
    Dajte mi da spaaaaaaaaaaavam!!!!!!!!!!

  5. #105
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sretna što živim super s 5-6 sati sna. Tu i tamo mi treba 8h da se renoviram, pa jovo nanovo.
    da, ja sam dugo tako
    sad bez 7 sati jedva funkcioniram
    8 sati ponekad uspijem uloviti
    ...i isto zavidim anchie na 9, 10 ili 11

  6. #106
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Uz to imam niski tlak i novootkriveni Hašimoto i to mi nikako ne ide u prilog odmorenosti.
    jes, okej, samo ja imam oboje, dakle, samo si spavalica

  7. #107
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    o, kako te mrzim
    i kako ti zavidim
    ali baš ono - zavidim
    I MM isto A meni najveći strah da ću doći u vašu fazu..

  8. #108
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    meni čak i nije važno koliko dugo spavam, bilo to 5, 8 ili 10 sati u komadu
    važnije bi mi bilo da, po mogućnosti, ne moram ustat prije pola 7.
    "narihtana" sam da s lakoćom ustajem u pola 7 bilo vikendom, na godišnjem, za posao.
    uobičajeno ustajem u 5:40 jer mi muž zbog posla ide ranije, a zajedno se vozimo
    u periodu kada idem sama i za posao se budim u pola 7 nemam nikakvih problema, taman u 1 legla
    inače mogu leći u 22 sata, ali ustati prije pola 7 mi je uvijek tlaka

  9. #109
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koliko kuzim svaka od nas ovdje ima razliciti problem
    Posljednje uređivanje od ivarica : 24.08.2011. at 10:08

  10. #110
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    ja s tim imam mali obiteljski problem

    MM je ranobuđač, pa:
    pod 1. i kad bih mogla odspavati npr. kad smo na godišnjem...onda on ustaje prije, kuha kavu ili pak 'tiho' odlazi u kupaonicu i oblači se da bi se mogao išuljati negdje na ranu kavu ili šetnju ili se pak samo 'tiho' do beskraja vrti u krevetu
    pod 2. navečer, dok sam ja još aktivna, on već u 9 zakunja

    teško se nalazimo

  11. #111
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    koliko kuzim svaka od nas ovdje ima razliciti problem
    a sve se svodi na to da bi svi spavali još par sati duže nego što trenutno mogu

  12. #112
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    a sve se svodi na to da bi svi spavali još par sati duže nego što trenutno mogu
    ja jok, antiprotivna sam, ne trebam ništa, samo se hvalim, i da, mi smo oboje ranobuđači i znamo komentirati da bi nam bilo grdo da nismo...

  13. #113
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    I MM isto A meni najveći strah da ću doći u vašu fazu..
    kakva uvreda!
    pa nije to još ona staračka nesanica!

    ja sam takva od rođenja.
    sjećam se da sam jednom, kao osmogodišnjakinja, spavala do 8 pa je tetka zvala mamu na telefon da nešto nije u redu.

    teško je to; vječito umoran.
    sve si mislim kako ću jednom popiti šaku nekih tabletica i spavati 12 sati

  14. #114
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    a sve se svodi na to da bi svi spavali još par sati duže nego što trenutno mogu

    čuj, par sati...
    moje se još uvijek u minutama broji
    ali svejedno imam problem lol

  15. #115
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kakva uvreda!
    pa nije to još ona staračka nesanica!


    Iskreno ne znam jel on oduvijek bio takav.. sigurna sam da nije bio spavač poput mene.

    No taj strah mi dolazi od toga što mi mahom svi govore "spavaj kad već možeš, s godinama nećeš moći"

  16. #116
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemoj slušati
    moja mama kaže da nikad nije spavala ovako dobro kao sada (75)

  17. #117
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Aj sad mi lakše

  18. #118
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    prigodno za nas koje volimo spavanje, a ne volimo buđenje
    http://www.6yka.com/spavanjeslike

  19. #119
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja spadam u skupinu spavalica....koje vole jutro i žele ranije ustati....a da to nije radi posla...ali, uvijek nekako prevagne to spavanje...
    najviše sam se jutra nauživala u prvoj trudnoći....e to mi je baš odgovaralo....
    sad se sve svodi na želje...jer ostajem budna do kasno u noć...jer sam noćni tip...
    a djeca mi se ne bude prije 8,30..9...
    imala bi vremena za samoću....ali...zaista se teško izbacit iz kreveta...

    mm mi je kupio magnet za frižider...ovako kaže...
    volim jutro, samo kad bi došlo malo kasnije

  20. #120
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    BB potpisujem u potpunosti

  21. #121
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    ovako je kod nas : moj zakoniti mužić je noćna ptica,popodne je grintav i umoran, ali kako večer pada sve je bolje volje i aktivniji,najbolje raspoloženje mu je od 9 navečer pa negdje do 1 u noći,tad gleda filmove,svira klavijature ( na slušalice,da ne bi drugo jutro imao šljivu na oku od žene svoje ),peče i jede kokice,domaće salamice i špekića..( zato mu je vaga neprijatelj br.1 )

    ja - u 9 navečer,kad stavim malca na spavanje i ostalo što je potrebno,legnem na kutnu i tako bi si rado pogledala kakav filmić,kakvu seriju...i kaj onda se desi :kreće film,vidim početak...i kraj filma,ostalo prespavam ko top ni ne znajući kako sam to sve uspjela othrkati, a samo sam na trenutak sklopila oči...

    a onda ujutro - napisat ću samo kako je vikendom jer preko tjedna muž radi, ja trenutno ne, ali od 7 malog vodim u vrtić;

    vikendom se sama od sebe budim oko 7,vedro ustajem na nožice lagane,palim radio,stavim kavu,pjevam uz radio ( sva sreća da imam stare polugluhe susjede ) ,ljeti odmah otvaram terasu... uglavnom totalni sam jutarnji tip kojem nije problem dići se ni kad bi budilica zvonila u 5,jutro je moj najbolji i najproduktivniji dio dana

    muž - sve suprotno od ovog gore,a kako bi i bio vedar kad je pekao i jeo kokice do 2 ujutro,ali svejedno se digne kad je kava kuhana,onda ja pričam o svemu i svačemu, a on samo klima glavom, za drugo tad nije ni sposoban

    dijete je uvijek bilo prekrasni bebač , koji je sa mjesec dana spavao 7 sati u komadu,a i sad spava do 7 najranije,tako da zbog njega nije bilo uopće potrebno mijenjati ritam

    zaključak - zasad imam mogućnosti spavati 8 sati u komadu i to koristim i to mi paše,i nije mi potrebno da se dižem ranije da bi se bez brige mogla srediti i popiti kavicu u miru,jer dijete kad se digne ionako nije "prijetnja" mom mirnom ispijanju kave,muva se tuda uokolo mene igrajući se

    kad sam radila budilica je zvonila u pola 6,dizala sam se isti čas bez problema,vesela i spremna za novi radni dan

    ali - kad, daj Bože, dođe još koje dijete...tada se opet javljam na ovu temu i dam friško izvješće

  22. #122
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    frodo se dosla hvalit

  23. #123
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A gdje je Ifi? Koja sila ih je ustalo u 5, a nje nemaaaa... .

  24. #124
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A ja tako vooolim spavati. Kad je nastava budim se u šest, ali malo nadoknadim popodne ili već u devet navečer ne znam kako se zovem.
    A kad mogu spavati, spavam bez problema 12 sati, a mogu i duže, ako me puste. Kaže mi muž da gubim od života spavajući, ali ja ne osjećam to tako. Meni je lijepo spavati.
    Ali, kad treba, lako se budim, i odmah dobre volje krećem u novi dan. Naročito ako taj dan nosi i neko putovanje, to je najlakše buđenje.
    A isto tako volim u spavaćici šetat do podna kad mogu.

  25. #125
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni u zadje vrijeme treba puno manje sna nego prije. Uglavnom sam budna već oko 6. I nije mi problem ustati se tada. Ali..sad kad ću se morati ustati u 6 na posao onda znam da će mi biti baš jako teško i tlaka.
    A kad dođe zima to je neka druga priča...
    Najljepše mi je kad se rano probudim, pa kavica, pa net, pa se djeca probude kad mi već postane dosadno. I dok kje još ugodno za disanje sad po ovim vručinama kroz dan...

  26. #126
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Htjela sam reći da sam i kao cura voljela rana buđenja, rijetko sam ja spavala duže od 9, a ona buđenja u podne...ni ne znam kak to izgleda....A nema većeg gušta nego na moru ustati u 7 i brčkati se u netaknutom moru!

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam reći da sam i kao cura voljela rana buđenja, rijetko sam ja spavala duže od 9, a ona buđenja u podne...ni ne znam kak to izgleda....A nema većeg gušta nego na moru ustati u 7 i brčkati se u netaknutom moru!
    ovo ranojutarnje kupanje me oduševilo još dok sam bila dijete...iiiiiiii, još me drži

  28. #128
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kaze na nurse.hr
    Često zaboravljamo osnovne činjenice o snu koje se odnose na ljude. Podsjetimo se glavnih 5 znanstveno dokazanih činjenica o snu.
    5. Dobar san je dostupan svima ukoliko slijedite neke zdravo-razumske savjete:

    - Idite u krevet otprilike u isto vrijeme;
    - Neka vam cilj bude 7 do 8 sati sna, nemojte ni smanjivati ni produžavati vrijeme provedeno u krevetu;
    - Suzdržavajte se od kofeina, jake začinjene hrane, alkohola i medikamenata četiri do šest sati prije odlaska u krevet;
    - Eliminirajte buku i svjetlo prije odlaska u krevet;
    - U krevetu samo spavajte i vodite ljubav, nemojte čitati, jesti i sl.;
    - Redovito vježbajte, ali ne netom prije odlaska u krevet. Da bi se tijelo moglo dobro odmoriti, prvo ga morate tijekom dana fizički umoriti.

    4. Ljudi se razlikuju od većine životinja.

    Ekstremi spavanja koje imaju neke životinje nisu za ljude. Ako ljudi ne spavaju dovoljno rapidno gube sposobnost koncentracije i donošenja odluka. Nakon samo jedne neprospavane noći smanjuje se koncentracija pri vožnji i upravljanju strojevima, što može uzrokovati ozbiljne nezgode.

    3. Možete spavati poput bebe.

    Takozvani polufazični snovi koje viđamo kod male djece (a navodno je i Thomas Edison spavao tako) donose dovoljno odmora. Ako se i budite tijekom noći ili ne spavate dovoljno čvrsto, ukoliko vam to ne izaziva nervozu, donosi dovoljno odmora i regeneracije tijelu, a neki tvrde da kontrolirani uvjeti buđenja tijekom noći nekoliko puta donose i više odmora nego čvrst neprekidan san.

    2. Što smo stariji treba nam manje sna.

    Istraživanja pokazuju da kao što nam treba manje kalorija za održavanje tjelesnih funkcija kako starimo imamo i manju potrebu za snom.

    1. Spavamo bolje nego što mislimo.

    Za većinu osoba neispavanost je mit. Ljudi nisu zombiji. Većina kompanija dobro zarađuje na tome, te se razvila i svojevrsna industrija koja propagira takve stavove, prema kojima 7 sati sna tijekom noći nije dovoljno za ljudsko tijelo.

    Međutim, većina objektivnih znanstvenika se slaže kako je 8 sati sna sasvim dovoljno, te ako uspijevate tih 8 sati provesti u krevetu vjerojatno nemate problema sa spavanjem. Problem se pojavljuje ako su vaša očekivanja veća od realnih.

    Najnovija istraživanja provedena u Americi sugeriraju kako ljudi spavaju jednako dobro kao i prije 40 godina, samo su sada manje zadovoljni time.

  29. #129
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    Storma

    ...ali zaboravih napomenuti - i istovremeno postaviti pitanje - kako vi, koje niste na istoj "valnoj duljini" sa svojim muževima što se spavanja tiče - kad se "mazite" sa svojim muževima ?

    jer ja već duboko hrčem kad se muž uvuče u krevet i nema šanse da se probudim (probao on to, ali brzo odustao ), a vikendom ujutro pak on duboko spava, kad sam ja orna za takve stvari

    tako da nam taj dio braka pomalo trpi

    kako vi to rješavate?

  30. #130
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Dovoljno mi je nekih 8 sati. Nisam nikad bila spavalica. Malena me sad budi između 6-7, i fakat puno posla se da napravit do podne ako se tako rano digneš. Ja pogledam na sat, tek pola 12, posla napravila a dan ispred mene! I onda si lijepo mogu priuštit kad nju stavim spat, da i ja ubijem oko s njom popodne. E što onda ima tek energije, super mi je to!

  31. #131
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj frodo prvotno napisa Vidi poruku
    Storma

    ...ali zaboravih napomenuti - i istovremeno postaviti pitanje - kako vi, koje niste na istoj "valnoj duljini" sa svojim muževima što se spavanja tiče - kad se "mazite" sa svojim muževima ?

    jer ja već duboko hrčem kad se muž uvuče u krevet i nema šanse da se probudim (probao on to, ali brzo odustao ), a vikendom ujutro pak on duboko spava, kad sam ja orna za takve stvari

    tako da nam taj dio braka pomalo trpi

    kako vi to rješavate?
    tako da se skinem sa interneta i legnem u krevet prije 22 sata, zajedno sa mužem. Kompromis, nema druge.
    sad možete pratiti i moje aktivnosti u braćnoj postelji , tako da pratite moja logiranja na forum.

  32. #132
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    jedan od termina je za vikend a ćupi spava popodne...

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    evo ja sinoć legla u 23 h i digla se u 6h.nekako mi je to u pet teško.morat ću probati ono da mobitel zvoni svakih 5 min da me budi.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj frodo prvotno napisa Vidi poruku
    Storma

    ...ali zaboravih napomenuti - i istovremeno postaviti pitanje - kako vi, koje niste na istoj "valnoj duljini" sa svojim muževima što se spavanja tiče - kad se "mazite" sa svojim muževima ?

    jer ja već duboko hrčem kad se muž uvuče u krevet i nema šanse da se probudim (probao on to, ali brzo odustao ), a vikendom ujutro pak on duboko spava, kad sam ja orna za takve stvari

    tako da nam taj dio braka pomalo trpi

    kako vi to rješavate?
    Dogovorom, kao i sve drugo.... Koga svrbi, taj počne predlagati već oko ručka, pa se onda dogovorimo da li će to biti večernja gimnastika ili jutarnja... Nekako smo se zadnje vrijeme preorijentirali na jutarnju (ovo ide mm-a, ja sam oduvijek jutarnji tip) jer klinci su sve dulje budni pa navečer baš i nema mira. Sve ima svoje prednosti i nedostatke - ako je jutarnja gimnastika, nema puno vremena za cici-mici maženje, predigre i slično, nego treba biti tih da ne probudimo klince, brz i efikasan. Ako nam se prohtije romantika, onda su to večernje aktivnosti, ali kako rekoh, obično počnu s psihološkim pripremama daaaavno prije. Ako se mm želi omastiti, nema zasjedanja na internet nakon večere i to je to.

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj vlatka5 prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja sinoć legla u 23 h i digla se u 6h.nekako mi je to u pet teško.morat ću probati ono da mobitel zvoni svakih 5 min da me budi.
    A zašto bi se dizala u 5 ako si legla u 23? 6 sati sna je stvarno premalo i nedostatak sna loše utječe na zdravlje. To nije fraza, stvarno se događa.

    Pa ako pazimo što jedemo, ne pušimo, vježbamo i općenito brinemo za svoje zdravlje, zašto se čini u redu nametati si nezdravi režim spavanja? Vlatka, ovo ne ide tebe osobno, samo naglas razmišljam.

  36. #136
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    danka, imaš potpuno pravo.
    akumuliranje nespavanja donosi mnoge probleme.
    ja se upravo borim s njima.

  37. #137
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    apri, ajmo mi jednu grupu onih koji bi jako rado spavali, a ne daju im

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam sretna što živim super s 5-6 sati sna. Tu i tamo mi treba 8h da se renoviram, pa jovo nanovo.
    blago tebi!
    ja živim super sa 8-9 sati sna, a tu i tamo mi treba 11h da se renoviram.
    čak su mi i klinci pospanci pa bolje da ne računom koliko smo dana života više
    prespavali kroz ove godine...
    prije sam mislila kako je cool kad si stariji i kad ti je dovoljno i manje sna,
    ali ova potreba za snom se s vremenom kod mene ništa ne smanjuje...
    valjda ću i kao baka biti pospanka...

  39. #139
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma nitko mene nije tjerao da se dignem jutros prije 5, svi su spavali do 6:30
    ali ne mogu pa ne mogu
    otvorim oči, srce mi lupa i moram se dići.

  40. #140
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto bi se dizala u 5 ako si legla u 23? 6 sati sna je stvarno premalo i nedostatak sna loše utječe na zdravlje. To nije fraza, stvarno se događa.

    Pa ako pazimo što jedemo, ne pušimo, vježbamo i općenito brinemo za svoje zdravlje, zašto se čini u redu nametati si nezdravi režim spavanja? Vlatka, ovo ne ide tebe osobno, samo naglas razmišljam.
    X

  41. #141
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma nitko mene nije tjerao da se dignem jutros prije 5, svi su spavali do 6:30
    ali ne mogu pa ne mogu
    otvorim oči, srce mi lupa i moram se dići.
    Ma lupa ti i dok spavaš, samo ga ne čuješ.

  42. #142
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma nitko mene nije tjerao da se dignem jutros prije 5, svi su spavali do 6:30
    ali ne mogu pa ne mogu
    otvorim oči, srce mi lupa i moram se dići.
    da bar meni malo lupa

    evo treci dan eksperimenta sat zvoni od 630 do 725
    probudim sve doma i sve u susedstvu, ali ne ustajem
    legla u 10, znaci ostavila sam si dovoljno sna

    ja bas mislim da je moj jedini problem s buđenjem, a ne sa spavanjem
    jer ja kad god legla, spavala 2 ili 22 sata, ja imam uvijek isti problem, probuditi se

  43. #143
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma ne, ovo je lupanje u grlu, totalno guši.
    i jako se zadišem, kao da sam maraton trčala.

    a možda sam samo imala trčeće snove, a?

  44. #144
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ne mogu vjerovati da ste voljne unistavati vlastito zdravlje radi fiksideja.

    Ako se hoces ranije dici, ranije i lezi. Dnevni max za pomicanje bioritma je 1 h i tako bar 3 dana odrzavati pa onda opet 1 h ranije u krpe pa dok ne dodjete do svog optimuma.

    Cijeli zivot radim u smjenama i znam koliko to lose utjece na zdravlje.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja imam tu neku barijeru u glavi, meni je sve pre 7.30 rano, prerano. Pa makar legla u 20h!
    Ali pošto mi je dete spavalica, 7.30 je čisto ok da se dignem. Dok ona otvori oči oko 9 doručak i ručak spremni, a ja orna za nove radne pobede

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne, ovo je lupanje u grlu, totalno guši.
    i jako se zadišem, kao da sam maraton trčala.

    a možda sam samo imala trčeće snove, a?
    ovo imam i ja, ali nema veze sa (ne)spavanjem nego sa štitnjačom

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ma znam.ja sam oduvjek malo spavala.kao mala dizala sam se u 4-5.nikada mi se ne dešava da spavam više od 7 h,
    zimi spavam 7 h a ljeti 6.ja doslovce nikada nisam spavala 12h,desilo se da sam spavala 10 h ali to naskon neprospavane noći pa slijedeću noć.
    a nikada ne spavam popodne ako to napravim nema spavanja do 2 ujutro.
    meni jesada najveći pokušaj pomaknuti san recimo u 10 da odem u krevet pa bi se i digla oko 4.30-5.00
    ali tada je vrijeme kada mogu na miru pogledati csi ili slično jer djeca spavaju.
    ma nikada nam udovoljiti.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    a kako sam to napisala i pravopis-joj

  49. #149
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu vjerovati da ste voljne unistavati vlastito zdravlje radi fiksideja.

    Ako se hoces ranije dici, ranije i lezi. Dnevni max za pomicanje bioritma je 1 h i tako bar 3 dana odrzavati pa onda opet 1 h ranije u krpe pa dok ne dodjete do svog optimuma.
    ja mogu svaki dan ici leci u 8, nema to veze, opet se necu moci probuditi
    ne mogu vjerovati da mom mozgu bas treba 5 sati sna vise od aprinog
    svakodnevno
    pa sto sam ja, lav a ne covjek?

  50. #150
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    šišmiš ustvari
    ili tuljanica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •