Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: Candida Yeast relief- homeopatija

  1. #51
    tiara000

    Početno

    Šta je ta Pavlovićeva mast dobra protiv gljivica i nama odraslima? ima je usvim ljekarnama ili? :?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj tiara000 prvotno napisa
    Šta je ta Pavlovićeva mast dobra protiv gljivica i nama odraslima? ima je usvim ljekarnama ili? :?
    ma neee..... to je kremica za dječju guzu koja je meni pomogla da pomognem bebama koje su konstantno imale upaljene, crvene i pune ranica guze koje su ih jaaaako pekle :/

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    i ja sam imala od jeseni konstantnih problema s gljivicama, i izgleda da su mi pomogle rojazol vaginalete i krema u kombinaciji sa svakodnevnim ispijanjem LGG-a /bioaktiv- jedna velika boca svaki dan, već par mjeseci/..
    ovu dijetu ja ne mogu isfurati, osušila bi se ko čačkalica, a i ovako sam mršava.
    e, da, i za pranje koristim Lactacyd, baš onaj neki za gljivice /ima u ljekarni za kupiti/, i perem se isključivo mlakom, ne vrućom vodom.

  4. #54
    tiara000

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    i ja sam imala od jeseni konstantnih problema s gljivicama, i izgleda da su mi pomogle rojazol vaginalete i krema u kombinaciji sa svakodnevnim ispijanjem LGG-a /bioaktiv- jedna velika boca svaki dan, već par mjeseci/..
    ovu dijetu ja ne mogu isfurati, osušila bi se ko čačkalica, a i ovako sam mršava.
    e, da, i za pranje koristim Lactacyd, baš onaj neki za gljivice /ima u ljekarni za kupiti/, i perem se isključivo mlakom, ne vrućom vodom.

    ja sam kupila u DM-u SebaMed i to samo zato jer ima najniži ph koji sam našla - 3.8 a čula sam da je najbolje što niži zbog kiselosti. Nisam čula za taj Lactacyd-za gljivice, možeš li mi napisati kako se točno zove da se ne sramotim u ljekarni hvala!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    evo link na kojem ćeš vidjeti kako točno izgleda taj proizvod:
    http://www.lactacyd.nl/assortiment_vloeistof.html

    to je emulzija za pranje, bočica ima 250 ml i dosta dugo traje.
    namijenjena je baš za korištenje kod "malih problema i neugodnosti" /tak piše na ambalaži/ tipa menstruacija, menopauza, stres, gljivice i sl.
    traži u ljekarni baš ovo što imaš na linku, jer postoji i Lactacyd za intimno pranje - jeftinija varijanta, tog imaš i u DM-u.
    Ovaj na slici je skoro duplo skuplji, ali mislim da je bolji..

  6. #56
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    dobra alternativa je kupka sa jabučnim octom
    ulijetega malo u kadu i toćate se
    kad sam imala problema meni je ginić preporučio ispiranje rodnice octom, može i razblažen s vodom, omjer zavisi koliko možete podnijeti,

  7. #57
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    i ja sam imala od jeseni konstantnih problema s gljivicama, i izgleda da su mi pomogle rojazol vaginalete i krema u kombinaciji sa svakodnevnim ispijanjem LGG-a /bioaktiv- jedna velika boca svaki dan, već par mjeseci/..
    ovu dijetu ja ne mogu isfurati, osušila bi se ko čačkalica, a i ovako sam mršava.
    e, da, i za pranje koristim Lactacyd, baš onaj neki za gljivice /ima u ljekarni za kupiti/, i perem se isključivo mlakom, ne vrućom vodom.
    može pojašnjenje - kakve veze ima temperatura vode?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    toplija tj. vruća voda je pogodna za razmnožavanje gljivica. zato bi bilo pametno zaboravit kupanje (bar na neko vrijeme) i samo se tuširati.

  9. #59
    tiara000

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    evo link na kojem ćeš vidjeti kako točno izgleda taj proizvod:
    http://www.lactacyd.nl/assortiment_vloeistof.html

    to je emulzija za pranje, bočica ima 250 ml i dosta dugo traje.
    namijenjena je baš za korištenje kod "malih problema i neugodnosti" /tak piše na ambalaži/ tipa menstruacija, menopauza, stres, gljivice i sl.
    traži u ljekarni baš ovo što imaš na linku, jer postoji i Lactacyd za intimno pranje - jeftinija varijanta, tog imaš i u DM-u.
    Ovaj na slici je skoro duplo skuplji, ali mislim da je bolji..

    puno hvala!

  10. #60
    tiara000

    Početno

    Pa ja ću poluditi! Pitam ženu - homaopaticu, na jednom forumu, da li se bave liječenjem candide itd., i ona mene pita gdje je imam, ja odgovorim, a ona napiše: Poštovana,
    Ako iscjedak nije drastičan nemojte se puno obazirati jer kandidu imaju svi u većoj ili manjoj mjeri. Inače se teško liječi.
    Pozdrav


    ..pa ovo je nevjerojatno! :shock:

  11. #61
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    mooooolim??????

  12. #62
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj tiara000 prvotno napisa
    Pa ja ću poluditi! Pitam ženu - homaopaticu, na jednom forumu, da li se bave liječenjem candide itd., i ona mene pita gdje je imam, ja odgovorim, a ona napiše: Poštovana,
    Ako iscjedak nije drastičan nemojte se puno obazirati jer kandidu imaju svi u većoj ili manjoj mjeri. Inače se teško liječi.
    Pozdrav


    ..pa ovo je nevjerojatno! :shock:
    Ne mogu vjerovati!! :shock:
    Baš čitam neke ranije postove i iskustva cura s homeopatijom i razmišljam kome da se obratim (jer imam isti problem s tom dosadnom i iritirajućom candidom), a nakon ovog se iskreno nadam da neću naletiti na ovakvo nešto...
    Tiara, ne odustaj, baci oko na "zdravlje odraslih", cure su davale preporuke za dobre homeopate u Zg...

  13. #63
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa
    Citiraj tiara000 prvotno napisa
    Pa ja ću poluditi! Pitam ženu - homaopaticu, na jednom forumu, da li se bave liječenjem candide itd., i ona mene pita gdje je imam, ja odgovorim, a ona napiše: Poštovana,
    Ako iscjedak nije drastičan nemojte se puno obazirati jer kandidu imaju svi u većoj ili manjoj mjeri. Inače se teško liječi.
    Pozdrav


    ..pa ovo je nevjerojatno! :shock:
    Ne mogu vjerovati!! :shock:
    Baš čitam neke ranije postove i iskustva cura s homeopatijom i razmišljam kome da se obratim (jer imam isti problem s tom dosadnom i iritirajućom candidom), a nakon ovog se iskreno nadam da neću naletiti na ovakvo nešto...
    Tiara, ne odustaj, baci oko na "zdravlje odraslih", cure su davale preporuke za dobre homeopate u Zg...
    Zapravo žena nije ništa rekla daleko od istine.
    Činjenica JE da candida normalno živi u našem organizmu, ali zbog x razloga je danas većina ljudi, osobito žena ima previše.
    Pogledajte odgovor također jedne homeopatice na ovom topicu http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=377825#377825
    Lijecenje viska candide je puno kompliciranija stvar od jednostavnog
    "akutnog" tetiranja, cak i od jednostavnog unistavanja candide raznim vise
    ili manje djelotvornim preparatima. Ona je direktno povezana s jacinom
    imuniteta, koji se smanjuje antibioticima, a jos vise prisustvom teskih
    metala, kao npr. zive. Teski metali su toliko toksicni da zadju u nase gene
    i tako oslabe nas imunitet da se vise ne moze boriti s ostalim manje opasnim
    toksinima. Tako postajemo npr. alergicni na obicnu hranu, ili se razvije
    neka degenerativna bolest kao multipla skleroza, alzerhajmova bolest, idr.
    zatim hiperaktivnost i autizam, kronicni umor itd. ili dodje do prevelikog
    razmnozavanja candide. Candida se veze za molekule zive, i kada ubijes puno
    Candide, ziva se oslobadja i pocne kruziti krvotokom te se nastani po
    najslabijim mjestima u tijelu.

    Tako da mislim nije pametno unistavati
    candidu bez istovremene detoksifikacije od zive odnosno ojacavanja
    imuniteta.

    Preporucila bih konstitucijski tretman, i to vrlo cesto dosta dugotrajan,
    zavisno od osobe i situacije.

  14. #64
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Jasno mi je da je candida normalno prisutna u organizmu, ali mi nikako nije jasno tj. ne mogu naći razlog kod sebe zašto toliko često i u tolikoj mjeri "podivlja"

    Mamma Ju, može neki kontakt homeopatice-autorice donjeg objašnjenja? Može i na PP. thanks

  15. #65
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Šaljem pp .

  16. #66
    tiara000

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Šaljem pp .


    molim te pošalji i meni....

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    samo da vam zaželim sreću u toj borbi s candidom. ja je već dugo nemam, ali................ nadam se da će me mimoilaziti bar još koju godinu . 3 godine sam je imala, sad je red da je toliko nemam .

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    tanjaa, ajde onda napiši kako si se ti riješila beštijice

  19. #69
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    samo da vam zaželim sreću u toj borbi s candidom. ja je već dugo nemam, ali................ nadam se da će me mimoilaziti bar još koju godinu . 3 godine sam je imala, sad je red da je toliko nemam .
    Nadam se da ju više NIKAD nećeš imati!
    I, naravno, mene isto zanima koji si čarobni recept primjenila!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    na prethodnoj stranici sam pisala o tome....

  21. #71
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    na prethodnoj stranici sam pisala o tome....
    Sorry!
    Ja cekam M ovih dana, imam par platnenih uložaka iz Kamarisa + VEO pa ću kombinirati dok konačno ne odem kupiti materijal i bacim se na šivanje! Nadam se da će mi to micanje od "plastike" pomoći da se riješim kandide, kada već ništa drugo nije... :/

  22. #72
    tiara000

    Početno

    Kupila sam Vir90 i koristila kad sam imala zadnju M (24.02.) ali candida je i dalje tu... neka travarica će mi napraviti čaj od nekog bilja i rekla je da pijem acidofil svaki dan najmanje 0,5l i da kupim kapsule od lactobacillusa..pa ćemo vidjeti..javim vam novosti! sretno svima!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    tiara... mislim da vir90 ulošci nisu pamučni....ako se ne možeš odlučiti za platnene (ja ih počela koristiti od ovog ciklusa) kupi ili veo special ili vir extra uloške....mislim da bi bilo dobro da prvo izlječiš kandidu vaginaletama ili kremicama (lijekovima) a onda kreneš s alternativom.

    još nešto...neki dan sam dobila od prijatelja Acidoverus (tekući terapijski probiotik).....evo link http://www.vals.hr/proizvodi_a.htm

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    115

    Početno

    www.positiva.hr

    Ako ništa ne pomogne,može se probati i ovo.Na popisu bolesti koje liječe nalazi se i kandidijaza.
    Liječi se frekvencijama(laički rečeno "uštekaju" te u struju,pa osim što te frekvencije dovode organizam u neki balans(podizanje imuniteta itd),jer svi mi imamo u tijelu određ.dozu elektriciteta,svemir ima elektr. prirodu,bla,bla...a i ta je jačina očito dovoljna da paraziti,gljive,bakterije pokrepaju,a da nas ne ubije ili ošteti):

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    47

    Početno

    Cure, i ja sam iz kluba kandidijaze. Riješila sam je strogom dijetom od 3 tjedna koju ste spominjale u postovima uz koju sam uzimala Candida Yeast Relief. Uz to sam uzimala i ovo: Supradyin tabelete za povećanje imuniteta, canesten mast navečer 6 dana, ujutro ispiranje sa acidi borici solucijom. Nakon kure canestena koristila sam vaginalno doderlein med tabletice (umjesto njih mogu vagisan vaginalete) koje obnavljaju vaginalnu floru.

    Nadam se da će nekom pomoći

  26. #76
    anina

    Početno

    Femigel, vaginalni gel s čajavcem (mislim da ima samo u apotekama) je elegantno rješenje za kandidu jer se ne treba puno puta stavljati i koristiti druge stvari. Bilo je kod nas prije za kupiti još jedan sličan koji sam koristila, ali već dugo nema, pa sam prešla na ovaj, i zadovoljna.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    u slučaju da beba ima gljivice Candide, smije li piti acidofilno mlijeko ako ima samo 10.mjeseci?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj rea prvotno napisa
    www.positiva.hr

    Ako ništa ne pomogne,može se probati i ovo.Na popisu bolesti koje liječe nalazi se i kandidijaza.
    Liječi se frekvencijama(laički rečeno "uštekaju" te u struju,pa osim što te frekvencije dovode organizam u neki balans(podizanje imuniteta itd),jer svi mi imamo u tijelu određ.dozu elektriciteta,svemir ima elektr. prirodu,bla,bla...a i ta je jačina očito dovoljna da paraziti,gljive,bakterije pokrepaju,a da nas ne ubije ili ošteti):
    ovo djeluje ziher! probala!
    sinusitis- by by
    vaginaleta by by
    već 2 godine!!!!!

  29. #79
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj anina prvotno napisa
    Femigel, vaginalni gel s čajavcem (mislim da ima samo u apotekama) je elegantno rješenje za kandidu jer se ne treba puno puta stavljati i koristiti druge stvari. Bilo je kod nas prije za kupiti još jedan sličan koji sam koristila, ali već dugo nema, pa sam prešla na ovaj, i zadovoljna.
    Mozete i same napraviti nesto slicno (dobro, ne bas vaginalete, ali ako netko treba prirodne vaginalete moze mi se javiti u inbox), u kantarionu ili tamanuu napraviti kombinaciju sa etericnim uljima cajevca, palmarose i mazurana ili klincicevca (sam cajevac cesto nije dovoljan), time premazati tampon, dva do tri puta dnevno drzati po 2-3 sata.

  30. #80
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj rea prvotno napisa
    www.positiva.hr

    Ako ništa ne pomogne,može se probati i ovo.Na popisu bolesti koje liječe nalazi se i kandidijaza.
    Liječi se frekvencijama(laički rečeno "uštekaju" te u struju,pa osim što te frekvencije dovode organizam u neki balans(podizanje imuniteta itd),jer svi mi imamo u tijelu određ.dozu elektriciteta,svemir ima elektr. prirodu,bla,bla...a i ta je jačina očito dovoljna da paraziti,gljive,bakterije pokrepaju,a da nas ne ubije ili ošteti):
    Malo OT, ali pitanje: može li se koristiti i za bebače (konkretno me ne zanimaju gljive, nego općenito, pogotovo bakterije)

  31. #81
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    čeličeva ili pavlovičeva mast pomaže kod običnih ojedina
    ali gljivične rješava (bar mojoj maloj) samo Plymicol krema

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Malo OT, ali pitanje: može li se koristiti i za bebače (konkretno me ne zanimaju gljive, nego općenito, pogotovo bakterije)
    Klasičan Rife 250 aparat ne možeš jer se treba držati za ručkice da bi funkcioniralo, ali postoji i verzija s lampama (skuplja naravno jer je i izrada skuplja) i onda se može tretirati bebeke dok npr. spavaju. NEMA NIKAKVIH ŠTETNIH POSLJEDICA. Samo korisnih.

  33. #83
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ima negdje neki tpc o tome?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    imaš pp

  35. #85
    laval

    Početno candida

    ja sam isto dobila za drugu terapiju rojazol vaginalete i preporucila mi je ginekologica Lactacyd tekucinu..ma bas me zanima da li ce to sad proci, ako nije prvi put..pijem LGG svaki dan ali nisam na nikakvoj dijeti makar sam cula da se treba odreci previse slatkisa i masnoca..

  36. #86
    laval

    Početno

    Citiraj tanjaa prvotno napisa
    samo da vam zaželim sreću u toj borbi s candidom. ja je već dugo nemam, ali................ nadam se da će me mimoilaziti bar još koju godinu . 3 godine sam je imala, sad je red da je toliko nemam .
    stvarno dugo, i super da je vise nemas..mene je strah uopce stupiti u spolni odnos sa deckom.. kako si se ti borila s tim pitanjem?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    evo i ja se pridružujem u klub boraca protiv kandide. Imala sam problema s njom dvije godine, onda je se riješila na godinu i nešto, sad se opet vratila. a ja mislila pa jednom sam uspjela, sad imam iskustva i rješit ću je se ali već četiri mjeseca ništa ne pomaže.

    Koristim samo pamučne uloške, pijem lactogin i acidofilius kapsule, stavljala canesten a sada acidosalus vaginalete već tri kutijice, uzimam homeopatske candida yeast relef, izbacila šećer još šećer i mliječne proizvode još prije dvije godine. pijem kapsule česnjaka, jedem ga svježeg u manjim količinama jer nažalost moram pazit zbog posla, probala sam stavljati i u rodnicu. Ništa mi dosad nije pomoglo.
    Izgleda da mi preostaje još jedino stroga dijeta, samo me strah da ću smršaviti jer nemam niti grama, a kamoli kila viška.
    Što se tiče seksa, već sam toliko frustrirana nakon ova četiri mjeseca glupe upale da mi dođe da vrištim.

  38. #88
    gabi12980

    Početno

    ovako, moja pricia.
    vec se oko godinu i pol u navrate patim s candidom, u viu iscjetka ili cesce svrbeza i crvenila.
    flora mi je, naime, dosta unistena terapijom za hpv. imunitet mi je i inace slab.
    otada pokusavam oporaviti imunitet. pocela sam piti 1g dnevno vitC, presla sam na integralno tijesto i smedju rizu, izbacila secer (postojali su periodi kada sam popustila), jedem vise povrca i voca, meso gotovo uopce ne, osim ribe. kako dosta brzo zivim, nekad kupim namirnice u konzervama i staklenkama, samo ponekad.
    istovremeno se, kad god se pojave naznake svrbeza, mazem plymicol kremom. ponekad ubacim i plymicol vaginalete. kod ginekologa vise uopce za to ne idem jer me on svaki put stavi na plymicol i to je to.
    nedavno sam cula za femigel - porbah i odusevljena sam, simptomi nestali nakon prve doze.
    od bozica decko i ja apstiniramo i oboje se mazemo plymicolom, iako nema nikakvih simptoma. ono, da eliminiram njega kao uzrok. i nakon menge mi se malo nadrazila. pocela sam detox, neki tonik, i onda procitala ovdje o candida yeast tabletama i dijeti. odlucih - idem na dijetu. jer ne znam vise sto bi moglo biti uzrok, a dosta mi logicno izgleda da je stvar u hrani. kako ja jako volim gljive, dan prije dijete sam isla potrositi gljive u frizideru - jaja sa sampinjonima za dorucak, int. tijesto s bukovacama za rucak i pohane bukovace navecer. znam, malo previse, ali bile su prelijepe da propadnu.
    nisam imala nikakvih simptoma dan ranije, a ujutro tako obilan iscjedak!!!
    i to u pola terapije femigelom. ne mogu vjerovati da bi to moglo imati veze s hranom. jer zaista sam se pocela jednolicno hraniti nakon tog hpv-a.
    dijeta je pocela, i nakon nekoliko dana iscjedak mi lagano nestaje. jucer sam pocela s tim tabletama, jos sam na detoxu, kao i na dijeti.
    nadam se da ce to nestati. jer vec gubim razum.
    uglavnom, hvala vam na tom postu o dijeti - sama se nikad toga ne bih sjetila.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Osim tog homeopatskog preparata postoji i ovaj:
    http://www.absolutehealth.co.nz/YeastFighters.asp
    Kod nas ga također ima za kupiti, ali ne u svim ljekarnama. Moja prijateljica u Americi se s tim spasila, a vukla je kandidijazu par godina. Po sastavu vidim da nije za trudnice. Ona je uzimala 3 kapsule dnevno prvih mjesec dana, a poslije po jednu. Nakon toga je nastavila s antikandida dijetom (ne strogo) i više nema problema.

  40. #90
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Ja sam rekorder što se tiče gljivica, mali stres i evo ih na vrata... ALI, stvarno mi je čepnjak pomogao.. I samo on, više mi ne pada napamet gurat vaginalete u sebe i mazat se kojekakvim kremicama... samo češnjak... 3 dana minimalno gurnut ga prije spavanja i ujutro ga izvuć...

  41. #91
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citat:
    Lijecenje viska candide je puno kompliciranija stvar od jednostavnog
    "akutnog" tetiranja, cak i od jednostavnog unistavanja candide raznim vise
    ili manje djelotvornim preparatima. Ona je direktno povezana s jacinom
    imuniteta, koji se smanjuje antibioticima, a jos vise prisustvom teskih
    metala, kao npr. zive. Teski metali su toliko toksicni da zadju u nase gene
    i tako oslabe nas imunitet da se vise ne moze boriti s ostalim manje opasnim
    toksinima. Tako postajemo npr. alergicni na obicnu hranu, ili se razvije
    neka degenerativna bolest kao multipla skleroza, alzerhajmova bolest, idr.
    zatim hiperaktivnost i autizam, kronicni umor itd. ili dodje do prevelikog
    razmnozavanja candide. Candida se veze za molekule zive, i kada ubijes puno
    Candide, ziva se oslobadja i pocne kruziti krvotokom te se nastani po
    najslabijim mjestima u tijelu.

    Tako da mislim nije pametno unistavati
    candidu bez istovremene detoksifikacije od zive odnosno ojacavanja
    imuniteta.
    Preporucila bih konstitucijski tretman, i to vrlo cesto dosta dugotrajan,
    zavisno od osobe i situacije.
    Evo zbog ovakih nekakvih poluznanstvenih izjava kako teski metali ulaze u gene i izazivaju multiplu sklerozu dize mi se kosa na glavi i opet postajem skepticna prema homeopatiji bilo koje vrste . Ali dobro o tome cu na topicu homeopatija za ili protiv, ovaj topic se zove candida yeast relief.
    Radim na drugoj bebici, a sa Candidom vec neko vrijeme vodim bitku
    Moram napomenuti da mi nije pomogano ni cesnjak, ni acidoveris+bifidoverus, ni C vitamin, ni mjesavine etericnih ulja sa cajevcem i kojecime, ni sve vaginalete koje su mi doktori prepisali, ni sve to skupa zajedno. Na dijeti sam bila 2 tjedna i odmah skinula par kila, kako sam vec iovako premrsava dijeta dakle ne dolazi u obzir ako zelim ostati trudna. Pa me zanima da li ovaj proizvod candida yeast relief pomaze ako se koristi bez dijete i mogu li ga koristiti trudnice?

  42. #92
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Evo zbog ovakih nekakvih poluznanstvenih izjava kako teski metali ulaze u gene i izazivaju multiplu sklerozu dize mi se kosa na glavi i opet postajem skepticna prema homeopatiji bilo koje vrste .
    kad smo vec kod dizanja kose na glavi - oprosti, a koje to SVE VRSTE HOMEOPATIJE postoje?!!??! ajde me prosvijetli....

    da, zena je ocito napisala i nesto sto je cula/naucila na krivi nacin, vjerojatno nije geneticar, ili se krivo izrazila...poanta je ono sto je napisala na kraju - POTREBAN JE KONSTITUCIJSKI PREGLED I TRETMAN
    zato tebi ne djeluje nista od gore navedenog jer nekak sumnjam nakon ovih izjava da si otisla kod homeopata, provela 2h u razgovoru o sebi i svojem nacinu zivota i onda dobila terapiju, nego, kao i vecina ljudi, sad kad nam je dostupno more znanja putem interneta, mislimo da si sami mozemo postaviti i dijagnozu i terpaiju...pa se onda neki ljute jer im TA HOMEOPATIJA ne djeluje...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne znam što da više o tim gljivama mislim,a kamoli što da radim da ih se riješim!? :/
    Dakle, mjesec dana izgladnjivanja s tom Anti-Candida dijetom, od koje mi je, vjerovatno, samo imunitet nasdradao i smršavila sam da sam izgledala bolesno (nemam problema s viškom kila, a kada izgubim 3-4 kile na moju visinu to je puno), a gljiva imam više nego ikad. Naravno, uz dijetu sam pila Acidosalus, stavljala ga vaginalno, 5 dana stavljala češnjak, kupila platnene uloške za menstruaciju, dnevne ne koristim, ne perem se ničim osim vodom... i sve to, izgleda, nije dovoljno.
    Pa sam se u zadnjih 2-3 dana pošteno najela svega što u zadnjih mjesec nisam ni pogledala, a danas odoh u ljekarnu po geonistin i plimicol - znam da time rješavam posljedicu, a ne uzrok, ali sam prilično umorna od svega ovoga i nemotivirana da nastavim s ovakvim režimom dalje.
    Iza M idem kod ginekologa na pregled pa ću vidjeti gdje sam i kako dalje. Htjela sam se riještiti tih gljiva jer planiramo bebu, ali ovako... znate i same kako je "ugodan" sex kada su gljive u igri...
    Malo sam u bedu...
    I ja imam slican problem... Mislim sad krecem na djetu, ali ne znam kako cu... Luda sam sto ne mogu normlano jest, ne mogu ucit radit, posatjem jako nervozna, nepodnosljiva sam... Mislim sexulani zivot s candidom 0 bodova.. vec mi je pun kufer svega, imam 55 kg na 170 je malo a s djetom cu izgubit jos kila, ne znam kak cu hodat i funkcionirat i kakav cu onda imunitet imati... Ocajna sam i vise ne znam sta da radim...

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Imam 55 kg i visoka sam 170.... Idem na ovu dijetu... Prije nisam mogla zamislit zivot bez kruha, krumpira i slatkog...
    Sad moram->cijena: konstantno gladna, nervozna, zivcana, ne mogu ucit niti ista radit kak spada... Kak cu nakon dijete izgledat... Sigurno ko smrt na dopustu, i ovak sam premrsava... Kakav ce mi imunitet bit? Vidjet cemo, valjda dobar buduci da cu jest dovoljno(i previse) tog povrca( obozavam sirovo povrce-salate i sl, ali od kuhanog..imam refleks povracanja->no progutat cemo i to) .. Nadam se da necu dozivotno morat ne jest slatko.. Takoder pijem caj od vrkute...
    Molim Boga da nakon 2 godine mucenja to stavim iza sebe i da se mogu za 2 mj ubit u cevapima i masnoj lepinji u cingacu, palacinkama s nutelom i to sve zalit coca colom...
    Ohh curke moje ak nebu tak ne znam kaj bum...

  45. #95
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam išla na tu dijetu i pomoglo mi je. Nisam uopće bila gladna. Jela sam puno piletine, ribe i povrća. Najdraža mi je juha od brokule. Skuhaš brokulu, samelješ je sa mikserom, u drugom loncu rastopiš masla, dodaš samljevenu brokulu i tekućine u kojoj se kuhala brokula (dodaš onoliko koliko želiš da ti juha bude rijetka) i soli naravno i to je to.

    Ja sam se dvije godine mučila sa candidom. Ne znam da li je pomogla samo dijeta jer sam radila i hrpu drugih stari. Uzimala sam i taj Candida Yeast relief, probiotike, ricinusovo ulje, češnjaka, kupala se u glini, nosila samo pamučne gaćice, obrijala se, prala guzu nakon svake nužde itd. Meni je nestala nakon mjesec dana. A prije toga sam je imala non stop. Imala sam rane koliko sam se češkala jer me svrbilo.

    Sad kad mi se učini da se vraćaju brže bolje se okupam u glini, mislim da to pomaže jer je glina lužnata. U apoteci su mi rekli dok sam još kupovala vaginalete da je ključno da si dole stvorim lužnato okruženje u kojem gljivice nemogu opstati.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •