Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 122

Tema: Hitno trebam pravni savjet vezan za zapošljavanje!

  1. #51
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    evo tražim i ja, pa ništa...

    pp-aj no@ da riješi misteriju
    Jesam.
    Hvala ti puno na trudu!

  2. #52
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    To sa "jezičinom" je sasvim normalno! Vjerujem da bih i sama isto reagirala i bila jednako ljuta! Uz to sam kao i ti prosvjetar pa se mogu staviti u tvoju kožu! Žalosno je kako se u ovoj našoj zemlji živi! Sve više dobivam želju otići što dalje!

    Što se tiče stresa...i ja imam jednak problem i nemam pojma kako se nositi sa stresom....pogotovo ne ovolikim kakav je mene zadesio posljednjih mjeseci. A valjda ću se riješit stresa tek kad se riješe svi problemi. Tako ćeš vjerojatno i ti.

    Nadam se iskreno da će se ovo što prije riješiti i da će te ravnatelj iznenaditi pravednim postupkom!
    Da barem "jezičina" ne radi vjerovatno bi prolupala. Jednostavno se moram jadati/tražiti rješenje jer ne mogu šutit i čekat.
    Stvarno je jadno i žalosno na šta smo svi mi spali i kako je teško naći posao i da je to baš neki extra super posao....za mjesto nastavnika geografije u OŠ u malom gradu se ljudi praktički tuku. Katastrofa!

    Meni je ovo nevjerovatan stres i baš si to ne mogu izbiti iz glave. Vidim da sam napeta i lakše me je iznervirati u raznim situacijama i to mi je najgore. Slažem puzzle s a kćeri i mislim o sasvim desetim stvarima.....

    Nadam se da će se i tvoji problemi riješiti šta prije i da nije ništa gore od mojih "poslovnih" problema, jer koliko to mene živciralo, ima i daleko težih i gorih stvari i ono šta me tješi je samo da smo svi zdravi.


  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Dobro jutro odgovaram ti ovdje a ne na pp - jer možda će i drugima trebati kolektivni

    gledala sam Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama; naravno važeći, koji je na snazi od 29. travnja o. g.

    Evo imaš ga recimo ovdje: http://www.poslovni-savjetnik.com/pr...skim-ustanov-0

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali po tom članku, kad se vidi da li ima netko tko bi još mogao upasti kao tehnološki višak, meni može ponuditi posao bez raspisivanja natječaja??
    on prvo tebi mora ponuditi ostatak satnice, a tek onda tražiti postoji li u županiji tehnološki višak! (jer u trenutku raspisivanja natječaja radit ćeš na neodređeno u toj školi već 1,5 - 2 mjeseca)

  5. #55
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    on prvo tebi mora ponuditi ostatak satnice, a tek onda tražiti postoji li u županiji tehnološki višak! (jer u trenutku raspisivanja natječaja radit ćeš na neodređeno u toj školi već 1,5 - 2 mjeseca)
    Hvala ti, naaaaajviše!!!!!!!!!!!!!! Ovo bi mi moglo spasiti "život"!!!!!

    Ne mogu vjerovati kako pravna služba sindikata to nije odmah tako riješila, nego mi već tjedan dana šaljem svoje ugovore, tjednne i godišnje norme.....i sva čuda jer tamo ženska pokušava smisliti kako da dobijem potvrdu za više sati preko Ureda državne uprave. Jer sam ja u prošloj školskoj godini zgubila 3 pa mi je potvrda na 3 sata, ali početni ugovor je bio na 8 sati. Vjerovatno sam previše zakomplicirala dopis.....


  6. #56
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    no@ šta si ti po struci?

  7. #57
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ja sam u sindikatu srednjih škola, pa je drugačiji kolektivni i zato mi to pravnica nije znala.....

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    no@ šta si ti po struci?
    to si me već pitala, pogledaj svoj lanjski topic na istu/sličnu temu


    i btw nisam član sindikata
    Posljednje uređivanje od no@ : 10.09.2011. at 10:30

  9. #59
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    i btw nisam član sindikata
    u današnje vrijeme pametno je ne bit član sindikata, živi dokaz je ovaj topic


    nela08, sad znaš kojim putem trebaš ići, i "jezičinu" svuda vodi sa sobom, oni "obzirni" se rijetko izbore za sebe

  10. #60
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    to si me već pitala, pogledaj svoj lanjski topic na istu/sličnu temu


    i btw nisam član sindikata
    Baš sam sad gledala. Zaboravila sam tvoj nick, sorry!

    Ova škola očito nema namjeru ići tim putem jer u tom slučaju bi mi već netko to spomenuo. S ravnateljem sam razgovarala barem 5 puta na temu....
    Zadnje što mi rekao je bilo prvi dan nastave kad je konačno objavljeno, službeno da je ona primljena na 60 dana, a ja na 3 sata. Ja sam tada vidno jadna i razočarana rekla da neću samo tako odustati i da ću nastojati izboriti svako svoje pravo na koje naaiđem, a on mi je rekoa da nema ništa protiv i da će natječaj biti u listopadu.

    Šta mi ti savjetuješ? Da u ponedjeljak dođem na posao i pitam da li zna za ovaj članak Kolektivnog ugovora? Jer možda stvarno ne zna? Da li je moguće da ne znaju? Ili da čekam?
    Ne bi htjela neki stvarno ružan start u toj školi jer stvarno volim svoj posao i ne bi htjela steći neprijatelje odmah na početku, pa mi je stvarno žao što su se tako postavili čvrsto uz nju i automatski jako protiv mene.
    Negdje prije sam napisala čak da je ravnatelj zavo ednu susjednu školu i tražio da me prime samo da odem iz njegove škole....

    Da li se škola toga treba stogo držati ili postoji neki zakonski način da me zaobiđu?

  11. #61
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    u današnje vrijeme pametno je ne bit član sindikata, živi dokaz je ovaj topic


    nela08, sad znaš kojim putem trebaš ići, i "jezičinu" svuda vodi sa sobom, oni "obzirni" se rijetko izbore za sebe

    Da, ovo mi je značajno smirilo situaciju u glavi i sad vidim mogući rasplet u moju korist.
    Šta se tiče moje jezičine, ne možemo se rastati, čak ni onda kad bi trebalo...živi dokaz na početku teme.
    Iskreno se nadam da ćeš i ti šta prije doći na jednu školu i s manje putovanja.
    Hvala na svim savjetima i pomoći!

  12. #62
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ja već stvarno i doslovno imam noćne more od silnog stresa vezanog za ovu moju situaciju! Već jednom sam dobila od ravnatelja "porciju" da ne dolazim mu mahat s papirima (mislio je na taj papir od Ureda državne uprave s potvrdom o tehnološkom višku s kojim definitivno nisam mahala, ali sam tražila svoje pravo pomoću toga).....Ni dok spavam mi to ne ide iz glave pa sam sanjala deračinu kad sam došla s pričom o Kolektivnom ugovoru!!!!

    Kako da to izvedem, a da ne navučem dodatnu ljutnju?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja već stvarno i doslovno imam noćne more od silnog stresa vezanog za ovu moju situaciju! Već jednom sam dobila od ravnatelja "porciju" da ne dolazim mu mahat s papirima (mislio je na taj papir od Ureda državne uprave s potvrdom o tehnološkom višku s kojim definitivno nisam mahala, ali sam tražila svoje pravo pomoću toga).....Ni dok spavam mi to ne ide iz glave pa sam sanjala deračinu kad sam došla s pričom o Kolektivnom ugovoru!!!!

    Kako da to izvedem, a da ne navučem dodatnu ljutnju?
    s obzirom na situaciju, normalno je da nemirno spavaš.
    jako je nezahvalno davati konkretne savjete preko foruma (što si me tražila, s obzirom da ne poznajem niti tebe, niti ravnatelja, niti širi kontekst gdje se sve to događa (a s obzirom da ja imam iskustvo rada jedino u zagrebu i to u prilično uređenim školama u kojima je većina stvari posve transparentna - čini mi se da nije fer, čak niti umjesno iz mojih cipela govoriti nekome - tko možda živi u maloj sredini kojom drmaju lokalni moćnici - kako bi se trebao postaviti ili djelovati)
    napisat ću ti što bih ja napravila. ali ti moraš sama za sebe donijeti odluku kako ćeš.

    kao 1. moraš sjesti i razmisliti što ti je zapravo prioritet: a) dobiti punu satnicu u toj OŠ
    ili B) ne talasati previše tj kako si napisala ne navlačiti dodatnu ljutnju


    s obzirom što se sve događalo do sada i što je sve izrečeno - između tebe i ravnatelja - meni bi prioritet bio dobivanja pune satnice unatoč mogućim emoc iskrama (ili nedajbože požarima koje bi to moglo izazvati)

    ja ne bih više pokušavala ništa objašnjavati o kolektivnom ugovoru ili slično, moguće je čak da oni to ne znaju.
    posve bih se usredotočila na posao i sva redovna zaduženja i eventualne dodatne poslove - sjednice, planiranja, dežurstva, zamjene radila bih maksimalno savjesno i odgovorno (koliko mi je moguće).

    s kolegama bih se trudila biti vrlo uljudna i s kim je moguće suradnički raspoložena.

    kada raspišu natječaj ja bih se javila. ukoliko me ne bi primili zvala bih prosvjetnu inspekciju bez da trepnem.

  14. #64
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    s obzirom na situaciju, normalno je da nemirno spavaš.
    jako je nezahvalno davati konkretne savjete preko foruma (što si me tražila, s obzirom da ne poznajem niti tebe, niti ravnatelja, niti širi kontekst gdje se sve to događa (a s obzirom da ja imam iskustvo rada jedino u zagrebu i to u prilično uređenim školama u kojima je većina stvari posve transparentna - čini mi se da nije fer, čak niti umjesno iz mojih cipela govoriti nekome - tko možda živi u maloj sredini kojom drmaju lokalni moćnici - kako bi se trebao postaviti ili djelovati)
    napisat ću ti što bih ja napravila. ali ti moraš sama za sebe donijeti odluku kako ćeš.

    kao 1. moraš sjesti i razmisliti što ti je zapravo prioritet: a) dobiti punu satnicu u toj OŠ
    ili B) ne talasati previše tj kako si napisala ne navlačiti dodatnu ljutnju


    s obzirom što se sve događalo do sada i što je sve izrečeno - između tebe i ravnatelja - meni bi prioritet bio dobivanja pune satnice unatoč mogućim emoc iskrama (ili nedajbože požarima koje bi to moglo izazvati)

    ja ne bih više pokušavala ništa objašnjavati o kolektivnom ugovoru ili slično, moguće je čak da oni to ne znaju.
    posve bih se usredotočila na posao i sva redovna zaduženja i eventualne dodatne poslove - sjednice, planiranja, dežurstva, zamjene radila bih maksimalno savjesno i odgovorno (koliko mi je moguće).

    s kolegama bih se trudila biti vrlo uljudna i s kim je moguće suradnički raspoložena.


    kada raspišu natječaj ja bih se javila. ukoliko me ne bi primili zvala bih prosvjetnu inspekciju bez da trepnem.
    ovako bi i ja... a u meduvremenu bi si pokusala srediti zivce i smiriti se jer ionako do tog natjecaja ne bi mogla nista napraviti... uzalud je sad mahat Kolektivnim ravnatelju... njegova je duznost da zna Kolektivni, pa je i njegov problem ako ga ne zna...
    u svakom slucaju - zivce na špagicu (kako bi se reklo)

  15. #65
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    s obzirom na situaciju, normalno je da nemirno spavaš.
    jako je nezahvalno davati konkretne savjete preko foruma (što si me tražila, s obzirom da ne poznajem niti tebe, niti ravnatelja, niti širi kontekst gdje se sve to događa (a s obzirom da ja imam iskustvo rada jedino u zagrebu i to u prilično uređenim školama u kojima je većina stvari posve transparentna - čini mi se da nije fer, čak niti umjesno iz mojih cipela govoriti nekome - tko možda živi u maloj sredini kojom drmaju lokalni moćnici - kako bi se trebao postaviti ili djelovati)
    napisat ću ti što bih ja napravila. ali ti moraš sama za sebe donijeti odluku kako ćeš.

    kao 1. moraš sjesti i razmisliti što ti je zapravo prioritet: a) dobiti punu satnicu u toj OŠ
    ili B) ne talasati previše tj kako si napisala ne navlačiti dodatnu ljutnju


    s obzirom što se sve događalo do sada i što je sve izrečeno - između tebe i ravnatelja - meni bi prioritet bio dobivanja pune satnice unatoč mogućim emoc iskrama (ili nedajbože požarima koje bi to moglo izazvati)

    ja ne bih više pokušavala ništa objašnjavati o kolektivnom ugovoru ili slično, moguće je čak da oni to ne znaju.
    posve bih se usredotočila na posao i sva redovna zaduženja i eventualne dodatne poslove - sjednice, planiranja, dežurstva, zamjene radila bih maksimalno savjesno i odgovorno (koliko mi je moguće).

    s kolegama bih se trudila biti vrlo uljudna i s kim je moguće suradnički raspoložena.

    kada raspišu natječaj ja bih se javila. ukoliko me ne bi primili zvala bih prosvjetnu inspekciju bez da trepnem.
    Znam da je nezahvalno tako davati savjete, ali stvarno sama nisam dovoljno pametna, iako sam apsolutno uvjerena u ono šta je moj cilj: dobiti posao u jednoj školi na punu satnicu, pa ako je to još u gradu u kojem živim i u onoj školi u kojoj na to imam pravo (a teško da će se ta mogućnost ponoviti uskoro), čini mi se kad bi se povukla da bi bila glupa.

    Ne bojim se ja iskri, talasanja, ljutnje ili bilo čega sličnog, ako sam ja tu potpuno u pravu i ako me ne mogu zakonski izigrati. Ne bojim se ni početnog neprijateljstva ljudi, ako tako dođem raditi, jer to čak mogu i shvatiti i vjerujem da dok se sagleda priča s moje strane i dok me upoznaju će sve biti super, jer sam stvarno uvijek suradnički i prijateljski raspoložena osoba i naravno da ću unatoč situaciji nastojat biti OK i normalna ja prema svima. Na kraju, znam da mi nije kriv nitko iz kolektiva i da ta cura isto ima pravo raditi, samo ne takvim putevima i s druge strane žao mi je šta nema više prilika za posao, a nju tamo svi znaju, a ja sam za sada samo njezina protivnica.

    Jedino čega se bojim je da dignem buku, pozivam se na ovo ili ono, a onda me zeznu na neku drugu foru, zakonski, a tada više ne bi radila ni na jednoj školi u gradu sigurno, jer tako je to s našim lokalnim moćnicima.

    Šta ako oni kad dođe do raspisivanja natječaja, raspišu da traže pripravnika?!
    Jel to onda zakonski prekršaj?
    Da li bi prosvjetna inspekcija to onda temeljem članka 45. riješila u moju korist?

  16. #66
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ovako bi i ja... a u meduvremenu bi si pokusala srediti zivce i smiriti se jer ionako do tog natjecaja ne bi mogla nista napraviti... uzalud je sad mahat Kolektivnim ravnatelju... njegova je duznost da zna Kolektivni, pa je i njegov problem ako ga ne zna...
    u svakom slucaju - zivce na špagicu (kako bi se reklo)

    Tu me svakodnevno trenira moja mala terrible two, sredit ću ja živce, makar za to vrijeme dok sam tamo.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Šta ako oni kad dođe do raspisivanja natječaja, raspišu da traže pripravnika?!
    Jel to onda zakonski prekršaj?
    Da li bi prosvjetna inspekcija to onda temeljem članka 45. riješila u moju korist?
    Nela, ne mogu nikako raspisati natječaj u kojem traže pripravnika ili isto tako nekog tko ima npr 27,3 godine staža (tj mogu ali ne bi prošlo kod prosvjetne inspekcije)-
    Da bi bila sigurnija, probaj još doći do odgovora preko sindikata ili kod tajnice te SŠ s kojom si dobra (odnesi joj Kolektivni za OŠ)

  18. #68
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Nela, ne mogu nikako raspisati natječaj u kojem traže pripravnika ili isto tako nekog tko ima npr 27,3 godine staža (tj mogu ali ne bi prošlo kod prosvjetne inspekcije)-
    Da bi bila sigurnija, probaj još doći do odgovora preko sindikata ili kod tajnice te SŠ s kojom si dobra (odnesi joj Kolektivni za OŠ)
    Na Azvodu svako malo osvane natječaj u kojem traže pripravnika, bio je i za geografiju, red par dana, aiko znam da stručni ispit više ne smije biti uvjet u natječaju.
    Sutra ću nazvati pravnu službu Ministrastva i tražiti mišljenje, pa ako budu voljni da mi to i pismeno obrazlože, a moje obje tajnice u SŠ su stvarno super žene i one će mi sigurno još dati mišljenje, obe su i pravnice po struci. Ja sam član Nezavisnog sindikata srednjih škola, pa nemaju pojma o Kolktivnim ugovorima ni ostalim stvarima u OŠ, što je i razlog da se tako dugo zavlačim jer da sam se sama lijepo primila i sve isčitavala, umjesto d čekam odgovor, već bi i sama to uočila, ali evo ti si sad olakšala stvarno puno i puno puno i hvala na tome.

  19. #69
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ajme, sad tek vidim koliko grešaka imam.... kćer me je hitno trebala....

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Na Azvodu svako malo osvane natječaj u kojem traže pripravnika, bio je i za geografiju, red par dana, aiko znam da stručni ispit više ne smije biti uvjet u natječaju.
    Istina na str hzz ima dosta natječaja u kojima se traže isključivo pripravnici, no ako bolje pogledaš radi se o tzv osposobljavanju za rad koje i je namijenjeno isključivo njima

  21. #71
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Sad baš i ne kužim, misliš kao da su to natječaji za volontere/pripravnike ili....???

  22. #72
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ili ti se svašta nešto ispomiješalo ili je to bio spin za vijeće roditelja u vašoj školi...
    Nadam se da nitko ozbiljno ne misli da bi primarni kriteriij za zapošljavanje u školi (ili bilo gdje drugdje) trebale biti godine života, godine staža, i broj uzdržavanih osoba.
    e, sad.. je li bio ravnateljev spin ili nije - ne znam.
    ali sam sigurna da mi se nije pomiješalo budući da je otkaz toj mladoj profesorici izazvao veliku pobunu kod roditelja i učenika.

    žena je, naime, kao višak, dobila otkaz, a iz tog predmeta su ostale dvije stare profesorice.
    pa su roditelji pitali zašto jedna od njih nije dobila otkaz, kada su djeca već luda za tom mladom, s obožavanjem su pohađali njezine sate (iz ne baš uobičajeno omiljenog predmeta), rezultati su bili fantastični, odlični rezultati na natjecanjima...

    pa je ravnatelj rekao da postoji zakonska regulativa koja određuje "sistem" otpuštanja i da su tri jednakovrijedna kriterija: godine starosti, godine staža i broj uzdržavanih osoba.
    upravo zbog velikog angažmana roditelja oko ostanka mlade profesorice, u školu je pozvana inspekcija (ili kako se već zove to tijelo, to sam zaboravila) koja je na 3-4 lista papira, sa žigom i potpisom, napisala da je sve provedeno prema Zakonu.

    ako je to doista ravnateljeva izmišljotina, onda je očito neka muljaža u pitanju.

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    e, sad.. je li bio ravnateljev spin ili nije - ne znam.
    ali sam sigurna da mi se nije pomiješalo budući da je otkaz toj mladoj profesorici izazvao veliku pobunu kod roditelja i učenika.

    žena je, naime, kao višak, dobila otkaz, a iz tog predmeta su ostale dvije stare profesorice.
    pa su roditelji pitali zašto jedna od njih nije dobila otkaz, kada su djeca već luda za tom mladom, s obožavanjem su pohađali njezine sate (iz ne baš uobičajeno omiljenog predmeta), rezultati su bili fantastični, odlični rezultati na natjecanjima...

    pa je ravnatelj rekao da postoji zakonska regulativa koja određuje "sistem" otpuštanja i da su tri jednakovrijedna kriterija: godine starosti, godine staža i broj uzdržavanih osoba.
    upravo zbog velikog angažmana roditelja oko ostanka mlade profesorice, u školu je pozvana inspekcija (ili kako se već zove to tijelo, to sam zaboravila) koja je na 3-4 lista papira, sa žigom i potpisom, napisala da je sve provedeno prema Zakonu.

    ako je to doista ravnateljeva izmišljotina, onda je očito neka muljaža u pitanju.

    nije spin, ali je ipak samo riječ o kriterijima otpuštanja /kada je netko tehnološki višak zbog manjeg broja djece u školi i sl./
    tako je u mnogim državnim poduzećima, nije to ništa novo

    ali to još uvijek nema veze sa zapošljavanjem koje je prepušteno na volju ravnatelju ako su osobe pravno izjednačene

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    apricot, spin je ipak tvrdnja ravnatelja da za svako otpuštanje i primanje zovu prosvjetnu inspekciju i svaki put im izdaju rješenje na 3-4 str da je sve zakonito. prosvjetnu inspekciju moguće je zvati savjetodavno, međutim da oni napišu rješenje na 3-4 str potrebno je dosta radnih sati (i izlazaka na teren) i mislim da bi se takvo traženje moglo okvalificirati kao ometanje u radu službenih osoba.

    nela08 nemoj čitati dalje!


    inače, osobno smatram da bi ravnatelji trebali imati puno veću slobodu kod izbora/zapošljavanja zaposlenika s jedne strane i s druge puno veću odgovornost za kvalitetu rada u školi.

  25. #75
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    I kod nas se vode istim kriterijima kad je otpuštanje u pitanju, ali do sad nije trebalo zvati inspekciju.

  26. #76
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    nela08 nemoj čitati dalje!


    inače, osobno smatram da bi ravnatelji trebali imati puno veću slobodu kod izbora/zapošljavanja zaposlenika s jedne strane i s druge puno veću odgovornost za kvalitetu rada u školi.
    hehe, ipak sam pročitala!

    Ajd argumentiraj ovaj dio tvrdnje o još većoj slobodi ravnatelja pri zapošljavanju, jer ja stvarno ne mogu naći ništa dobro u tome.
    Šta se kvalitete rada tiče, slažem se.

  27. #77
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Sad sam baš našla istu stvar u Zakonu o odgoju i obrazovanju, 107. članak, stavak 10. se odnosi na mene.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    hehe, ipak sam pročitala!

    Ajd argumentiraj ovaj dio tvrdnje o još većoj slobodi ravnatelja pri zapošljavanju, jer ja stvarno ne mogu naći ništa dobro u tome.
    Šta se kvalitete rada tiče, slažem se.
    pročitaj ovaj primjer iz šk apricotine djece, što više treba argumentirati...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam baš našla istu stvar u Zakonu o odgoju i obrazovanju, 107. članak, stavak 10. se odnosi na mene.
    Odlično!

    Eto, mislim da ćemo za jedno dva mjeseca imati feštu na ovom podforumu

  30. #80
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    pročitaj ovaj primjer iz šk apricotine djece, što više treba argumentirati...
    Ma pročitala sam, ali u ovoj mojoj korupcijskoj sredini, moć ravnatelja i sličnih je i tako daleko prevelika. Uz to ne postoji nikakav zakon koji regulira kriterije pri zapošljavanju, svaka škola radi kako hoće i jedini uvjet je diploma, pa ravnatelj stvarno može kako hoće, a uz to je dužan raznima, podložan....
    Evo ovaj moj slučaj je idealan za provođenje nekog testa na kojem bi se primila objektivni najbolja osoba (test znanja....raznih ima, svojedobno sam u jednoj zagrebačkoj privatnoj gimnaziji bila na takvom i ušla u krug među troje zadnjih) plus razgovor.....štajasamštavećmogusmislit, jer nas ima puno kvalificiranih, ali ravnatelj radi šta hoće. Možda bi ona i bila realno najbolja osoba, možda je ona sposobnija od mene ili nekih drugih s više iskustva, ali ne prihvaćam to samo tako. Iako sam ja tako zabrazdila da ka bi neki takav test bio, ja bi bila uvjerena da je i to namješteno, e sad može netko reći da sam luda, a možda već pomalo i jesam.

  31. #81
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično!

    Eto, mislim da ćemo za jedno dva mjeseca imati feštu na ovom podforumu

    MOŽE!!!! Ja častim, svi pozvani!!!!!!

  32. #82
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    juhuuu, izgleda da ćemo stvarno feštat!

    nela08, mislim da je ravnatelj obavezan primit te na razgovor ukoliko to zatražiš, ne bi te smio ignorirat.

    ja osobno ne bi baš rado zaigrala na kartu inspekcije, probala bi na sve moguće i nemoguće načine uhvatiti posao prije raspisivanja natječaja.

    moguće da ravnatelj stvarno ne zna za ovaj članak (mada sve ne vjerujem dok ovo pišem); upoznaj ga s tim i čuj njegovo mišljenje pa onda odluči. i naravno, konzultacije s pravnicom obavezne

  33. #83
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    juhuuu, izgleda da ćemo stvarno feštat!

    nela08, mislim da je ravnatelj obavezan primit te na razgovor ukoliko to zatražiš, ne bi te smio ignorirat.

    ja osobno ne bi baš rado zaigrala na kartu inspekcije, probala bi na sve moguće i nemoguće načine uhvatiti posao prije raspisivanja natječaja.

    moguće da ravnatelj stvarno ne zna za ovaj članak (mada sve ne vjerujem dok ovo pišem); upoznaj ga s tim i čuj njegovo mišljenje pa onda odluči. i naravno, konzultacije s pravnicom obavezne


    Evo, najnovijeg izvještaja!
    Danas sam prvi dan imala nastavu, u zbornici su svi više manje OK, neki pomalo suzdržani, ali ne čini mi se da je to prema meni nego samo su takvi, par ljudi se pokazalo izuzetno susretljivo.
    Sredila sam živčeke i otišla u školu lijepo mirna, odradila sve, čak se javila ravnatelju kao da ga pozdravim prvi dan i pitam nešta za satnicu, a on sav razdragan, kak je lijepo šta sam se javila...blabla i odmah priča jel znam da je u jednoj susjednojh školi geografija nestručna....pa bi ja mogla tamo na natječaj. Znači i on i ja samo promijenili taktiku, ali i dalje su ciljevi isti. :D

    Iz Sindikata i dalje nema odgovora, sutra ih zovem telefonom.

  34. #84
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    trampolina, hvala šta se veseliš zbog mene!

  35. #85
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    nema na čemu, znam koja je to igra živaca

  36. #86
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Evo novih vijesti:

    1. Dobila sam odgovor pravne službe sindikata u kojem mi savjetuju razgovor s ravnateljem o članku 45., zamolbu školskom odboru na istu temu. Obavila danas i po očekivanju ravnatelj to tumači nepovoljno za mene, iako je bio pristojan i primio me je bez prigovora. Kaže da se ne odnosi na mene jer nisam radila u školi prije mirovine, a osim toga radim na drugim školama, pa bi valjda trebala biti zadovoljna.
    Naravno, neću ja to baš tako lako pustiti, jer sam i očekivala da će sve tumačiti kako mu odgovara i neće napraviti ništa šta apsolutno ne mora.

    2. Drugi korak koji su mi savjetovali u sindikatu je razgovor s Upravom za osnovno školstvo, šta sam isto obavila. Tamo su mi rekli da im se obratim pismeno i zatražim tumačenje istog članka na svom slučaju. Mislila sam već danas poslati zamolbu, ali sam još jednom pokušala razgovarati, a sad s obzirom da ne ide dogovorom, sutra šaljem, pa ćemo vidjet kakav odgovor ću dobiti.

    3. Ravnatelj se vadi na priču kak je "politika Grada" zapošljavanje "mladih i nezaposlenih", a ja sam sa 32 godine valjda onda stara, pa sutra lijepo samoinicijativno idem kod pročelnika za društvene djelatnosti u gradu malo porazgovarati.

    4. Osim toga ravnatelj kaže da je već obavijestio inspekciju da će biti žalbe na geografiju, ali da ga to ne živcira jer je čist, tako da iz toga mogu zaključiti svašta....ali sigurno ništa vezano za "čistoću". Ja mu se nisam prijetila žalbom ili inspekcijom, ali on već zna nekoliko imena od kojih će doći žalbe, a sigurna sam da očekuje i moju.

  37. #87
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Na ovaj članak Zakona o radu se također planiram pozvati:

    (9) Poslodavac je dužan razmotriti zahtjev radnika koji je stranka ugovora o radu sklopljenog za puno radno vrijeme za sklapanjem ugovora za nepuno radno vrijeme, kao i radnika koji je stranka ugovora o radu sklopljenog za nepuno radno vrijeme za sklapanjem ugovora za puno radno vrijeme, ako kod njega postoje mogućnosti za takvu vrstu rada.

  38. #88
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Jel netko možda zna, da li je istina da li je stručni ispit ponovo uveden kao mogući uvjet za natječaj?
    Sad mi je baš rekao jedan kolega da je to čuo od nekoga u školi, navodno u izmjenama 2011., nedavno ali nije siguran u kojem zakonu. Pregledal sam Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnim i srednjim školama i nisam našla.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Nije uveden stručni ispit kao uvjet za natječaj. Imaš izmjene ovdje: http://forum.roda.hr/threads/34291-Z...-obrazovanju-u-... (link od 3. 8. o. g.)

  40. #90
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    To sam pročitala. Eventualno možda u ....nekom drugom zakonu.....

  41. #91
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Bila sam u Uredu za društvene djelatnosti grada. Načelnik ureda je pravnik po struci i upućen je u sve aktualnosti vezane za poslove u školama. Uglavnom, kaže mi da Grad nema politiku zapošljavanja nezaposlenih u ovakvim slučajevima kad postoji osoba u sustavu i da sam potpuno u pravu i pravno i moralno.
    Uputio me također na zamolbu Ministrastvu koju sam već poslala prošli tjedan u petak, ali za sad mi se još nitko nije javio. Nadam se da bude do kraja tjedna.
    Predala sam i zamolbu ravnatelju i školskom odboru, ali od te priče ništa sigurno, samo bi htjela pisani odgovor. Tajnica mi je rekla da sam mogla s tim čekati.....kao možda bi se nešta riješilo, da nikada nikoga nisu pravno oštetili.....i tako to. Tjnica mi se čini OK žena i mislim da ima najbolje namjere, pa ne znam ni sama možda sam mogla još čekati, ali ne vjerujem ravnatelju ništa.... m užasno se osjećam zbog svega toga!!!!

    Preko Ureda državne uprave sam saznala (zvali su me zbog par sati u drugoj školi) da prosvjetna inspekcija ne uvažava žalbe zasnovane na Kolektivnom ugovoru. Jel to smiju tako?

    Čini mi se da mi je onda jedina mogućnost zapošljavanja u toj školi, odobravanjem Ministarstva....

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam u Uredu za društvene djelatnosti grada. Načelnik ureda je pravnik po struci i upućen je u sve aktualnosti vezane za poslove u školama. Uglavnom, kaže mi da Grad nema politiku zapošljavanja nezaposlenih u ovakvim slučajevima kad postoji osoba u sustavu i da sam potpuno u pravu i pravno i moralno. ....
    Super, to dobro zvuči!

    U
    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Predala sam i zamolbu ravnatelju i školskom odboru, ali od te priče ništa sigurno, samo bi htjela pisani odgovor. Tajnica mi je rekla da sam mogla s tim čekati.....kao možda bi se nešta riješilo, da nikada nikoga nisu pravno oštetili.....i tako to. Tjnica mi se čini OK žena i mislim da ima najbolje namjere, pa ne znam ni sama možda sam mogla još čekati, ali ne vjerujem ravnatelju ništa.... m užasno se osjećam zbog svega toga!!!! ....
    Nemoj se sekirati! Ti si tu zamolbu morala napisati taman da si se odmah sporazumno dogovorila s ravnateljem, takva je procedura. Da ju nisi napisala vjerojatno bi ti rekli - kolegice a zašto niste pismeno zatražili punu satnicu. Školski odbor ti svakako mora nešto odgovoriti.

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Preko Ureda državne uprave sam saznala (zvali su me zbog par sati u drugoj školi) da prosvjetna inspekcija ne uvažava žalbe zasnovane na Kolektivnom ugovoru. Jel to smiju tako?
    Čisto sumnjam da je to točno.

  43. #93
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Pa da, taman mi ovaj u Gradu mao "podigne moral", onda me u školi "zbediraju".... već sama sebi idem na živce!!! al stvarno!!!

    Ne znam da li bi to uopće trebala pisati ovako javno, ali baš me briga, istina je sve od riječi do riječi. Ravnatelj inspektoricu zove imenom.....već je on sve najavio ......., a onda slučajno preko Ureda DU saznam da je voditelj ureda već pitao tu istu gospođu (isto ime je spomenuto) baš za moju situaciju, jer je očekivao da će inspekcija imati posla da bi mu ona odmah odgovorila da se na terenu drže zakona, a ne Kolektivnog ugovora, pa me ne bi čudilo da je sve to ista ekipa. Više nego strašno!!!!!! Taj čovjek iz UReda je stvarno iznimka u cijelom ovom slučaju, stvarno je voljan pomoći, znam ga samo preko telefona, jer godinama zovem zbog istog razloga, pa je upoznat s mojim (nesretnim) slučajem.

    Da barem mogu samo malo ubrzati vrijeme pa da se to sve skupa već jednom riješi, ovako ili onako, samo da mogu živjeti na miru.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ako je takva situacija zovi Prosvjetnu inspekciju u Zagrebu. Nakon što ti Školski odbor odgovori - ne budeš li zadovoljna odgovorom pošalji mail šefici inspekcije (Mihaeli Adamovič).

  45. #95
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Za sada mislim da sam napravila sve šta mogu, pa čekam odgovore.
    Zapisala sam ime, ali unatoč svemu još se nekako (malo) nadam nekom pristojnom i pozitivnom rješenju.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Gle ja računam da će biti tulum na pdfu pravnih savjeta - vezano uz ovu temu

  47. #97
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Gle ja računam da će biti tulum na pdfu pravnih savjeta - vezano uz ovu temu


  48. #98
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Kao što sam i očekivala ta kolegica pripravnica kojoj se namješta radno mjesto koje mene zanima me tražila da joj budem mentor za stručni ispit. Sutra ćemo na razgovor kod ravnatelja na tu temu.
    Glupo i nepristojno bi bilo odbiti, ali stvarno će mi ako ne dobijem to radno mjesto biti apsolutna katastrofa još i biti mentor.....

  49. #99
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Jel netko zna koliko se plaća mentorstvo pripravniku i na koji način?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Čini mi se da je 800-900 kn jednokratno na kraju pripravničkog staža tj nakon položenog stručnog ispita pripravnika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •