Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 243

Tema: kad najranije test?

  1. #51
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja jučer očekivala M ali nisam dobila jučer mi je bio 28 dan ciklusa da čekam još?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Donna, ja bih ga već napravila. Pa je ovo odgovor i za Apri. Nestrpljiva sam skroz.

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    donna, izmjeri bazalnu temp i ako je veća od 36,6 onda napravi test. Ako je temp bliže 36,0 onda radije malo pričekaj da ne trošiš uzalud test.

  4. #54
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    meni je na dan testa bila 36.1 i taj dan je tek krenula rast, da sam po tome išla ne bih ga ni radila. naravno ako je preko 36.6 onda je stvarno odlična šansa da je to to.

  5. #55
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    donna, e sad sam i ja nestrpljiva, čekamo sutra vijesti!

  6. #56
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Osim sto se bazalna temperatura razlikuje od osobe do osobe, pa sto vrijedi za jednu, ne vrijedi za drugu.

    Ako se temperatura ne mjeri na dnevnoj bazi, nema nikakve koristi od jednodnevnog podatka.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 16.10.2011. at 21:35

  7. #57
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    prošli put, prošli mjesec sam isto žurila sa testom i napravila a da sam čekala još samo pola dana vidjela bih i sama jer sam dobila M ali džaba kad uzbudjenje raste i raste,....
    Svaki, ali svaki put kad sam radila test a nisam bila trudna, mengu bi dobila taj ili iduci dan odmah ujutro. Vjerujem da je kasnila zbog nervoze pa kad sam napravila test i opustila se dosla je i ona. To su bili testovi iz doba dok MM i ja jos nismo bili u braku. A napravila sam ih milijun jer su mi ciklusi prokleto neredoviti, ponekad po 2 mj. nebi dobila M. U pocetku sam kupovala Clear blue pa su mi postali preskupi a teta u ljekarni mi nije dala popust na kolicinu
    Kasnije su i oni jeftiniji bili sasvim pouzdani

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako se mjeri pravilno, bazalna je temp. dobar pokazatelj.
    Znači, najmanje 6 sati sna bez dizanja, živin toplomjer pod jezik 5 minuta, prije bilo kakve aktivnosti ( znači samo uzeti toplomjer i staviti pod jezik).
    Ne smiju se uzimati lijekovi, kao sedativi, antipiretici i sl, jer mijenjaju vrijednosti. Isto tako ne vrijedi ako je prisutan neki infekt u organizmu.

    36,6 je granica za sve žene. Iako varira od žene do žene, granica je ista.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 16.10.2011. at 21:47

  9. #59
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bazalna temperatura je odlican pokazatelj, ako se mjeri pravilno i konstantno. Nasumicno izmjerena temperatura ne znaci nista. A ako je 36.6 granica, onda sam trudna vec cetvrti mjesec za redom, po otprilike cetrnaest dana svaki mjesec.

    A nisam.

    K tome se jos bazalna ne moze bas pravilno mjeriti zivinim toplomjerom jer zivin toplomjer nije dovoljno precizan.

  10. #60
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Beti, sad sam zbog tebe išla tražit moje grafove, meni je bazalna bila 36,6 prije ovulacijskog skoka (prvo pad pa skok preko 37). Ja i dalje čekam donnu.....

  11. #61
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kaae, htjela sam i to napisati, ali mislila sam da se to zna. Bazalna temperatura mora biti povišena 14 dana nakon ovulacije. Svaki mjesec. To je pokazatelj da je sve u redu. Ako je povišena i 16. dan, znak je da bi mogla (vrlo vjerojatno) biti trudnoća.
    I živini su točniji, ne ovise o stanju baterija ( kao i tlakomjeri). Ne treba preciznost, nego točnost.

    mare 41, jako je bitan način mjerenja.Ne trebaš vjerovati samo tome što napišem, naravno, ali ovako ćeš naći na više mjesta. Mogu staviti i linkove.

  12. #62
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    36,6 imam samo ako sam bolesna.
    Meni normalna bazalna nije iznad 36,3, obično je cca 35,7 ili 8

  13. #63
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Beti, ja ne govorim o načinu mjerenja, svatko ko se bavi bazalnom prvo to treba savladati, nego govorim o 36,6 i o povišenoj temperaturi 14 dana nakon O, naravno da je lutealna faza toplija zbog progesterona i da pred M ona kreće u lagani pad, nekom 12.dan, nekom 13. ili 14. (ta faza ne mora trajati točno 14 dana)....Bazalna znači da se prati cijeli ciklus, a ne da se prati jedan dan zbog testa, i to je poznato svima (i da, naravno da nema tog padanja ako se radi o T). Davno sam se prestala baviti bazalnima, tako da mi nije namjera nekom vjerovati ili ne.
    Ja i dalje ne razumijem-normalna bazalna temp: barem su 3 razlilčite temp (uglavnom) u toku ciklusa.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 17.10.2011. at 09:52

  14. #64

  15. #65
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Postoje dvofazni i trofazni grafovi bazalne tijekom ciklusa, ali niti jedna od verzija ne znaci sigurnu trudnocu. Ja sam imala obje, otkako pratim, tocno dva trofazna i dva dvofazna.

    Tocnost je izuzetno bitna i zapravo je u neku ruku lakse mjeriti digitalcem u Fahrenheitima, cisto zato sto je sama skala detaljnija od Celzijusove. Najcesce se mjeri u ustima, iako je najpouzdanija vaginalna. Temperatura ponekad skace tek neznatno, sto zivin Celzijus toplomjer ponekad ne moze ni zabiljeziti.

    Vrijednosti temperature nemaju nikakve veze. To stvarno i najstvarnije ovisi od osobe do osobe. Moja redovna temperatura, pod pazuhom, u zdravim danima, iznosi jedva 35.8, ponekad oko 36C. Bazalna, mjerena u ustima, je skroz druga prica.

    Prema TCOYF knjizi, a i mojem reproduktivcu, povisena temperatura (sto god ona brojcano bila) od najmanje 18 dana uglavnom znaci trudnocu (osim ako nije rijec o nekome s hormonalnim poremecajima, ciji ciklusi idu na sve strane).

    Uglavnom, ako nekoga zanimaju grafovi, tu su moja cetiri ciklusa i pocetak petog, svi okarakterizirani kao skolski - prema rijecima reproduktivca.

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Danas sam čula da su u SAD zabranjeni tlakomjeri sa živom radi živine toksičnosti u slučaju da pukne staklo. Onda valjda i toplomjeri. Kod nas ih još ima u prodaji.
    Godinama sam mjerila bazalnu temperaturu, i skoro svih sedam trudnoća potvrdila već šesnaesti dan samo na temelju temp.( ova zadnja je bila iznenađenje bez bazalne ). Naravno, išla sam i na pregled, ali ako je temp dulje od šesnaest dana povišena, realno je nadati se. Isto tako, kad menstruacija nije dolazila, a trebala je, nikad nisu vrijednosti bile "školski povišene", nego gore-dolje. Dobro je to za upoznavanje vlastitog tijela.
    Nakon desetak godina praćenja ni ne moraš mjeriti svaki dan, znaš sve, samo ti toplomjer potvrdi ono što nagađaš. By the way, to super dođe za kontracepciju kad konačno ostvariš želju za potomstvom. ( Iako ne djeluje uvijek, imam doma predivan plavooki primjer.)

  17. #67
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sve to stoji. Ali to su tvoje desetgodisnje temperature. To sto si ti naucila za sebe ne moze se, vise nego vjerojatno, primijeniti ni na koga drugog.

    Jednako kao sto su meni neke stvari jasne za mene, ali samo mene, i nakon ovih cetiri mjeseca. Neke druge nisu. No moja prica se ne preslikava na neku drugu.

    Zivinih toplomjera bas i nema za kupiti, ali ih vecina kucanstava ima od prije. I doktori su strogo protiv mjerenja, s obzirom da su digitalci precizniji sto se decimala tice. Nagledala sam se dovoljno grafova (a i opet je doktor potvrdio) da taj 0.1 moze biti vise nego dovoljna razlika, a tu preciznost je tesko dobiti s zivom.

  18. #68
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    evo da se javim..nažalost minus idemo dalje... Koksy ima pravo...i ovaj i prošli put napravim test i dobijem M.iako mi je ovaj put kasnila 2 dana ja sam mislila to je to obzirom da mi inače ne kasni ali eto..definitivno očito ima stres i napetost utjecaja na sve to..a testovi nisu jeftini intim plus cca 65 kn . ne razumijem kako pogoditi dan ovulacije jer po nekim izračunima pokrili smo nekih tjedan dana u polovini ciklusa uzeći u obzir da "malci"žive po 48h i opet ništa! znači ovaj mjesec mi je ciklus 31 dan jer je kasnila kako sada izračunati pravi dan?? help !

  19. #69
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    donna, odgovor je od mjerenja bazalne temperature i promatranja plodne sluzi do praćenja ovulacije s UZV-om.

  20. #70
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    evo da se javim..nažalost minus idemo dalje... Koksy ima pravo...i ovaj i prošli put napravim test i dobijem M.iako mi je ovaj put kasnila 2 dana ja sam mislila to je to obzirom da mi inače ne kasni ali eto..definitivno očito ima stres i napetost utjecaja na sve to..a testovi nisu jeftini intim plus cca 65 kn . ne razumijem kako pogoditi dan ovulacije jer po nekim izračunima pokrili smo nekih tjedan dana u polovini ciklusa uzeći u obzir da "malci"žive po 48h i opet ništa! znači ovaj mjesec mi je ciklus 31 dan jer je kasnila kako sada izračunati pravi dan?? help !
    ma draga opusti se i uživaj s mužem svaki dan, mi smo tako začeli oboje djece. pusti mjerenje temp, i pračenje ciklusa. samo si još napetija os toga.
    imaš test i od 38 kn isto.
    sretno

  21. #71
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja imam izuzetno dobro iskustvo s zivinim toplomerom i merenjem bazalne. Zapisivala sam s preciznoscu od 0.5 stepeni C. Merila sam u ustima, navijala sat bas za tu priliku, i sve je funkcionisalo kako treba, a sto je najvaznije, posluzilo je svrsi.

    Ja ne volim digitalne jer sam imala lose iskustvo s njima kad je Novi bio beba. Nisam nasla dovoljno pouzdan, obicno bi mi 2 merenja za redom pokazala (ponekad drasticno) razlicite temperature, i to je glavni razlog sto sam se za bazalnu odlucila za zivin.

    Verujem da kod Kaae ima solidnih digitalnih toplomera

  22. #72
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Donna, posalji muza radi na teren

    Mi se zezamo da smo uvijek bez problema napravili bebu jer njega nema i po par tjedana doma i kad dode to se sve vec fino skupi i usafta i onda od prve zatrudnim

    Zao mi je za minus, moras se opustit i mantrat "kad bude-bit ce". Znam da je lako meni pricat al vidjet ces i sama da je tako.

  23. #73
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    znači ovaj mjesec mi je ciklus 31 dan jer je kasnila kako sada izračunati pravi dan?? help !
    Uvijek je "pravi dan" četrnaest dana prije prvog dana iduće menstruacije. Ako si dobila 18.10., ovulacija je bila 04.10. Je bilo pokriveno?

    Zato, udarnički! Svakih 24 sata,( pa tako dvadeset dana.) Postoje ciljevi za koje se vrijedi "žrtvovati". Nekad samo taj način djeluje. To iz iskustva pišem.

  24. #74
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    tako je i on rekao da me oraspoloži "a čuj moramo sada SVAKI dan a šta se mora nije teško " hehe kao teško mu palo a ništa onda čekam da M prođe i bacamo se na posao makar svaki drugi dan !! jer ovo zaista opterećuje i možda je baš to uzrok "krivog"dana začeća..u svakom slučaju hvala na podrškama,idemo dalje ....e da samo sam htjela reći zašto sam bila uvjerena da sam zatrudnila...bolovi u grudima,napetost,izostanak M ,umor,rezanje i bolovi u donjem dijelu trbuha 7 dana ...ali to su isto tako i simptomi za početak M pa sad ti znaj

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Donna, posalji muza radi na teren

    Mi se zezamo da smo uvijek bez problema napravili bebu jer njega nema i po par tjedana doma i kad dode to se sve vec fino skupi i usafta i onda od prve zatrudnim

    Zao mi je za minus, moras se opustit i mantrat "kad bude-bit ce". Znam da je lako meni pricat al vidjet ces i sama da je tako.
    a možda imaš dobrog poštara, namig.

    BTw, jedan poštar koji radi u tvom kraju zna točno kad koja treba rodit, a za svoju ženu nikad nije znal ( išal je s menom u školu)

  26. #76
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    donna, odgovor je od mjerenja bazalne temperature i promatranja plodne sluzi do praćenja ovulacije s UZV-om.
    pracenje bazalne jeste ok, ali ono pokazuje ovulaciju kad vec prodje, tj . desi se skok u temp. nakon ovulacije, ali tad je vec kasno, ono radi kod zena koje mjesecima vec prate, pa vec znaju otprilike kad nastupa ovulacija...ja sam koristila digitalni toplomjer koji sluzi iskljucivo za mjerenje bazalne- ne u druge svrhe , i odlican je !
    ali pracenje sluzi je svakako super, jer sluz koja je izgledom kao bjelanjak je znak vrhunca plodnosti, jos kad se tome doda ovulacijska bol (ne osjecaju bas svi) za ocekivati je ovulaciju u narednih dan-dva , a to znaci da tad treba imati nezasticene odnose jer nekad cak i na dan ovulacije moze biti kasno, bolje dan dva ranije (spermici zive par dana unutra i cekaju )
    UZV pracenje, tzv folikulometrija isto super, kome se da i moze da priusti...

  27. #77
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    pracenje bazalne jeste ok, ali ono pokazuje ovulaciju kad vec prodje, tj . desi se skok u temp. nakon ovulacije, ali tad je vec kasno, ono radi kod zena koje mjesecima vec prate, pa vec znaju otprilike kad nastupa ovulacija....
    da, to se podrazumijeva, al PZ ipak nije moj PDF

  28. #78
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Verujem da kod Kaae ima solidnih digitalnih toplomera
    Ima, ima, ali bazalnih. Za temperaturu vjerujem iskljucivo i jedino zivinom. Cuvam ga pazljivo u ladici jer ne znam kako cu na jednostavan nacin do novoga ako ovoga skrsim.

    Ovulacija nije svakome 14 dana prije pocetka menstruacije, ali ce lutealna faza istoj osobi stvarno biti, u pravilu, istog trajanja. Odstupanje uglavnom nije vece od jednog do dva dana, ako i to.

    Sto se pracenja ovulacije ultrazvukom tice... a joj, koji mi je to mit gledano iz ovih sadasnjih cipela.

  29. #79
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Kaae, pa prosvijetli i nas bila sam na ohoho folikulometrija i uvijek mi se poklopilo sa bazalnom, sa boli, sluzi itd....(godinama sam pratila na ff tabele, i revnosno, kao i ti sada unosila podatke ) zasto tvrdis da je mit?

  30. #80
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek je "pravi dan" četrnaest dana prije prvog dana iduće menstruacije. Ako si dobila 18.10., ovulacija je bila 04.10. Je bilo pokriveno?
    ovulacija je tako individualna kao uostalom i sve drugo.
    ja sam s oboje zatrudnila odmah nakon menge, znači tada mi je bila i ovulacija, jelte. nekih 20-ak dana prije "iduće" menstruacije.

  31. #81
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, pa prosvijetli i nas bila sam na ohoho folikulometrija i uvijek mi se poklopilo sa bazalnom, sa boli, sluzi itd....(godinama sam pratila na ff tabele, i revnosno, kao i ti sada unosila podatke ) zasto tvrdis da je mit?
    Joj, joj. Krivo sam shvacena.

    Tu je prakticki nemoguca je jedan posjet doktoru s ultrazvucnim pregledom kosta oko $600. Moja folikulometrija se dogadja doma, bez da vidim folikule. Samo pisam na stapice, guram prste i toplomjer gdje treba i ne treba. Jedina folikulometrija je bila u dijagnosticke svrhe, kad su brojali antralce onako informativno.

    Ali barem sam ovu kucnu radinost doktorirala, sad vec polako mogu pisati i knjige. Doktor je bio dovoljno dobar da mi barem sve vezano uz prirucne metode objasni do zadnjeg detalja.

  32. #82
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ovulacija je tako individualna kao uostalom i sve drugo.
    ja sam s oboje zatrudnila odmah nakon menge, znači tada mi je bila i ovulacija, jelte. nekih 20-ak dana prije "iduće" menstruacije.
    A kako možeš znati kad bi ti bila menstruacija, ako je nisi uopće dobila?

    I da, zatrudnjeti se može svaki dan ciklusa. Ovulaciju možeš sa 100% sigurnošću utvrditi samo retroaktivno, znači ako ne dođe do trudnoće. Ili, naravno ako si svaki dan kod doktora.

    I može biti i više od jedne ovulacije u jednom ciklusu. Naprimjer ,izazvana silnom ljubavlju (ustvari, silnim hormonima) kada vidiš dragog nakon dužeg vremena.

    Ljudsko tijelo nije stroj. Ima par pravila izvan kojih nema odstupanja, ali većina je podložna mnogim faktorima. Od kojih ni ljubav nije zanemariva.

  33. #83
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A kako možeš znati kad bi ti bila menstruacija, ako je nisi uopće dobila?
    pa recimo zato što sam godinama mengu dobivala ne samo svaki 28. dan, nego skoro i točno u sat.
    bilo bi čudno da mi baš ta dva puta ciklus traje 21 dan.
    kod druge trudnoće sam 24. dan ciklusa imala veliki debeli plus.

  34. #84
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    pa recimo zato što sam godinama mengu dobivala ne samo svaki 28. dan, nego skoro i točno u sat.
    bilo bi čudno da mi baš ta dva puta ciklus traje 21 dan.
    kod druge trudnoće sam 24. dan ciklusa imala veliki debeli plus.
    Ovo boldano je potvrda. Da li bi bio veliki debeli plus da je prošlo tek 10 dana od ovulacije?

    No, neću začatavati. Nije bitno, dan simo, tamo. Glavno da bude plus kad se želi i da ga ne bude kad ne treba. Sve su ostalo nijanse.

  35. #85
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne moze biti vise od jedne ovulacije u jednom ciklusu, osim unutar otprilike 24 sata. Sve ostalo je nekakav bezvezan mit i bablja prica o tko zna cemu.

    Nakon sto dodje do otpustanja progesterona, nema vise sansi za LH i FSH, pisi kuci propalo. Eventualno, a i rijetko, dolazi do otpustanja dvije jajne stanice unutar perioda od 24 sata.

    Pozitivna beta se moze vidjeti i prije desetog dana od ovulacije, ali naravno rjedje nego, recimo, cetrnaestog ili dvadesetog.

  36. #86
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Evo, da vidiš da je ipak moguće, iako rijetko
    http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/09/20/0314006.html

    Najkraći ovulacijski ciklus je 22 dana, kraći je bez ovulacije. Gornja granica oko 35 dana. Ali, svatko to može naći u knjigama i na internetu.

    Neću se više igrati učiteljice.

  37. #87
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Kaae, prema napisanom sam pomislila da se "srusio mit" o folikulometriji , a ja o tome pojma nemam , ali znaci nije
    a to kucno pracenje mi je sve poznato, tu sam streber- fertility friend ima odlican on line course, mjesec dana svaki dan po jedna lekcija, pa ko voli ...(ima cak i kviz, pogadjane ovulacije na osnovu grafova, znakova itd... )

    ne mozemo nista tvrditi 100%, ali folikularna faza varira , a lutealna je uglavnom 14 dana (iako su mi ciklusi bili jako neuredni, jednom kad bih na osnovu svega gore nabrojanog+OPK utvrdila ovulaciju, znala sam tacno koji dan da ocekujem m. )

  38. #88
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, da vidiš da je ipak moguće, iako rijetko
    http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/09/20/0314006.html

    Najkraći ovulacijski ciklus je 22 dana, kraći je bez ovulacije. Gornja granica oko 35 dana. Ali, svatko to može naći u knjigama i na internetu.

    Neću se više igrati učiteljice.
    Pa ne igras se uciteljice, pogotov ako linkas net.hr. To je samo rekla-kazala, kao i nasumicno googlanje. Tko je napisao clanak? Zasto bih mu vjerovala? Ionako je pun gluposti.

    Ovulatorni ciklusi mogu biti duzi od 35 dana, takodjer. Nije pozeljno i idealno, ali cesce je nego sto se misli.

    Međutim, žena može biti zdrava i normalna i imati tek tri do četiri ciklusa godišnje.
    Zdrava zena moze, ali ce vrlo rijetko imati tri ili cetiri ciklusa godisnje. U vecini slucajeva bi to znacilo da nesto s njom ne valja (ako ima hormonalni poremecaj, na primjer, ne znaci nuzno da nije zdrava - od anovulatornog ciklusa, u principu, vjerojatno jos nitko nije umro). Pojma nemam sto je to normalnazena, da budem iskrena.

    Ovulacija se javlja 14 do 16 dana prije nego dođe do menstrualnog krvarenja
    Ovulacija se javlja nakon sto je izazovu odredjeni hormoni, jel. To moze biti 14-16 dana prije menstrualnog krvarenja, ali moze biti i 6 ili 10. Ako je ispod 10, prema nekima cak i 12, najvjerojatnije se radi o defektu lutealne faze i potrebna je terapija progesteronom. Bez nje, vrlo vjerojatno, sanse za uspjesnu implantaciju variraju tamo negdje oko nule.

    U rijetkim slučajevima žena može imati ovulaciju dva puta mjesečno, iz svakog jajnika zasebno.
    U VRLO rijetkim slucajevima, a unutar 24 sata.

  39. #89
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    a72, ma, da, naravno da nista ne fali folikulometriji. Rado bih da mi je netko cesce napravi, a ne da moram sve sama.

  40. #90
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Linkala sam radi tebe, ja sam to učila na fakultetu. No, nije bitno.

  41. #91
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    ajme, blago ti se

  42. #92
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I može biti i više od jedne ovulacije u jednom ciklusu. Naprimjer ,izazvana silnom ljubavlju (ustvari, silnim hormonima) kada vidiš dragog nakon dužeg vremena.
    postoji li za ovo neki znanstveni dokaz ili se radi samo o tvojim osobnim nagađanjima?
    jer ja svog muža zbilja zbilja jako volim i par puta se dogodilo da smo bili razdvojeni i kad smo se ponovno sreli nisam ovulirala po drugi put

  43. #93
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Meni je zadnjih godinu dana lutealna faza 9-10 dana.
    Još nisam ništa napravila po tom pitanju. Koristim to kao metodu kontracepcije.

  44. #94
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Linkala sam radi tebe, ja sam to učila na fakultetu. No, nije bitno.
    Ja sam drustvenog smjera, ali imali smo dovoljno gradiva u srednjoj, prirodoslovno matematickoj. No cesto uce onako opcenito, kako dosta ginekologa lijece.


    Moj hrvatski je rekao da cu dijete napraviti ako se seksam izmedju tamo nekog 11 i 15 dana ciklusa, pa onda guram utrogestane nakon toga. Da to sad stvarno napravim, nakon sto je utvrdjeno da u pravilu ovuliram kasnije, fino bih gurala utrogestane, a da u tom trenutku nije ni doslo do ovulacije. (Da ne pricam o tome da mi, po klinickoj slici, utrogestani ne trebaju ni za sto.)

    Sve sto sam ovdje napisala je provjereno kod reproduktivca koji me ispregledao, a k tome je i predstojnik klinike za neplodnost. Stvarno mu nemam razloga ne vjerovati, tim vise sto sam identicne podatke nasla na mjestima s puno vise kredibiliteta od net.hr

  45. #95
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo boldano je potvrda. Da li bi bio veliki debeli plus da je prošlo tek 10 dana od ovulacije?

    No, neću začatavati. Nije bitno, dan simo, tamo. Glavno da bude plus kad se želi i da ga ne bude kad ne treba. Sve su ostalo nijanse.
    pa da to boldano je potvrda za ono o čemu pričam - ovulacija mi je puno ranije, a mengu sam trebala dobiti 28. dan kao i svaki drugi ciklus godinama.
    ja sam za raniju ovulaciju znala i prije trudnoće pa mi je opet ciklus trajao 28 dana.

    i danas kad imam mirenu i kada mi se ciklus produžio na 30 dana točno znam kad mi je ovulacija, 14-ti dan od prvog dana ciklusa, a 16 dana prije "iduće" menge.

  46. #96
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Posljednje uređivanje od Beti3 : 19.10.2011. at 16:21

  47. #97
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj klimaš?
    Lutelana faza je donekle fiksna ali ne mora biti 14-16 dana.
    Ja sam zatrudnjela sa lutealnom fazom od 12-13 dana, a sad su mi na 9-10.
    I cikusi jesu ovulatorni (svi simptomi prisutni plus dokazano ultrazvukom). Samo što je drugi dio ciklusa prekratak.

  48. #98
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

  49. #99
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mi opet krećemo u akciju wish me luck

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    Lijep pozdrav...mene zanima jesam li ja trudna..ako uskoro mengu ne dobijem morat cu testić raditi, a malo me strah..mooj dragi i ja imali smo svaki dan odnose..i prošli mj sam imala i povračanje, i mučnine i nabrekle uzasno bradavice i doktor mi je rekao da sam mozda trudna, napravila testi i negativan te dobila mengu nakon par dana....sad mi za ovaj mjesec menga opet kasni (tek 3 dana) al nemam nikakvih simptoma, osim malo bolnih grudi, uzasno sam razdražljiva raspoloženja, jači i bjeliji iscjedak i idem češće mokrit...dal da radim testić...ubija me neizvjesnost? a glupo mi bacat pare ak ću mengu dobit za koji dan :D

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •