Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 243 od 243

Tema: kad najranije test?

  1. #201
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    uh...
    onda vibram od srca da sada (ako sam dobro shvatila imaš plus na testu) bude sve ok i da vas priroda malo pusti na miru
    Posljednje uređivanje od Inesz : 02.10.2012. at 13:21

  2. #202

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    93

    Početno

    hvala draga...nadam se da ce ovaj put biti sve ok

  3. #203

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    Drage forumašice, kasni mi menga tek 3 dana..mada sam ja napravila test ranije ali je ispao negativan..i sad prije koji dan je partner opet ejakulirao u mene...ja bih htjela bebicu?? sto vi mislite, ako nisam mozda ostala u plodnim danima trudna, jel se moze nesto uhvatiti dok cekam mengu???
    Pliz help, svi savjeti su dobrodosli

  4. #204

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajme, ajme

    test se radi po izostanku očekivane menstruacije sa prvim jutarnjim urinom
    ako ne vjeruješ testu napraviš beta hcg hormon iz krvi
    moguće je da si test napravila prerano

  5. #205

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    da, ja sam test napravila 2 dana prije ocekivane menge jer sam nestrpljiva..i nije bio jutarnji urin..od simptoma nemam nista, kad ikad me malo dolje zaboli i to je to..ne bih pravila test da nije ejakulirao u mene, ali i sada kada mi kasni opet je ejakulirao..huh!!
    Luda sam..kad da napravim test, koliko da cekam d amikasni?

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kupi i napravi ga s prvim jutarnji urinom, dakle najranije sutra
    ukoliko imaš redovite cikluse
    ponavljam, beta hcg je 100% točan, testovi mogu i ne moraju pokazati trudnoću

  7. #207
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Draga Pinkyy, trudna možeš ostati samo u plodnim danima, odnosno ukoliko se jajna stanica oplodi (cca u roku od 24 sata od ovulacije je moguća oplodnja). Većina žena s ciklusima od 28 dana ovulira oko 14. dana ciklusa (znači 14 dana nakon što je počela menga). Kažem većina, ali to nije uvijek pravilo. Dakle, ovulacija može biti i ranije i kasnije od tog dana, i osim ako ne pratiš nekim testovima za utvrđivanje ovulacije ili kod doktora na ultrazvuk, ne možeš biti baš 100% sigurna kada je bila ovulacija. Ako ste imali nezaštićen odnos u vrijeme ovulacije (ili 2-5 dana prije ovulacije) moguće je da si trudna.

    Ako menga ne stigne, ponovi test kroz 3-4 dana, pa ako i dalje nema promjene najbolje je da se naručiš kod ginekologa da provjeri stanje.

    Sretno!

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pinkyy trk do ljekarne i napravi test sutra ujutro. sretno!

  9. #209

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    oki budem, hvala!!!!!!!!!!!

  10. #210

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    ma ja nemam redovite cikluse, kasnila mi je nedavno 14 dana, pa 7 dana...i tako ...da se ne mogu orijentirat po plodnim danima..a imali smo odnos eu vrijeme kad sam trebala biti plodna..hm..ne znma, moja klegica je ostala trudna u vrijeme mjesecnice...imala je odnos tad ..tako da..kupit cu test!!!!! Joj nadam se d aje bebica!!!!

  11. #211

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    i oprostite na mom pisanju..svako malo slovo mi pobjegne hehe :D

  12. #212

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i ako nisi trudna posjeti ginekologa da vidiš zbog čega su ti ovakvi ciklusi

  13. #213

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    da, budem...zeza me candida albicans ..! Drzite mi fige! Javim vam sutra rezultate

  14. #214
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Onda lijepo, kalo su ti cure napisale, kupi testić i sutra ujutro (obavezno) s prvim urinom ga napravi. Isto tako, kako ti je ZO napisala, beta hcg iz krvi ti je jedina 100% pouzdana metoda utvrđivanja trudnoće. Tako da, ako kupuješ skuplje testiće, možda ti se više isplati ići izvaditi krv?

    Nadam se da će biti pozitivan test. Svakako nam javi

  15. #215

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Heeyyy..drage moje..molim koji pametan savjet i komm
    Menga mi kasni 2 dana. Jutros oko 11h sam napravila test kojemu je prije 4 mjeseca istekao rok valjanosti..on je pokazao dvije jaakkoo dobro vidljive crtice.
    Onda sam popodne oko 16h napravila Gravignost mini..nakon minute bila je vidljiva i druga crtica..blijeda,ali vidljiva...i još uvijek je na testu...okrenula sam taj testić pod sve moguće i nemoguće kutove i sto puta ga pogledala

    Mislite da je to to??? Tri i pol GODINE radimo na bebi onda možete razumijeti zašto sam u nevjerici?!

  16. #216
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ja bih rekla da zvuči poprilično obečavajuće da bi bila 100% sigurna najbolje izvaditi betu (ne znam od kuda si i dali ti je dostupan privatni laboratorij). Ako ne, možeš ponoviti testić još za dva dana (sa jutarnjim urinom) čisto da budeš mirna. I naručiti se na pregled kod ginekologa (za cca 2.5-3 tjedna će te vjeerojatno naručiti). Sretno!!!

  17. #217
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A ZAŠTO si napravila test kojemu je istekao rok? I ZAŠTO si radila test popodne? Zato da ne možeš biti sigurna u ono što pokazuje? Stvarno mi nije jasno. Ako na testu piše da se radi sa PRVIM jutarnjim urinom, zašto to ne poslušati?

    Da si tako napravila i da je rezultat pozitivan, sada bi znala da si trudna. Ovako moraš kupiti još jedan test, napraviti ga TOČNO po uputstvu i onda ćeš znati.

    I sretno, nadam se da jesi trudna kao što i želiš.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 06.10.2012. at 18:30

  18. #218
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Gravignost i Primastick se ne moraju raditi s prvim urinom, mogu se napraviti u bilo koje doba dana (piše na njima) jedino je obično ujutro najveća količina HCG obzirom da je i mokraća koncentriranija.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    bilokoji test se moze napraviti i s popodnevnim urinom, pogotovo ako menstruacija kasni. sve ovisi o tome kolika je koncertacija bhcg. neki testovi ne pokazu pozitivno ni na dan ocekivane m s jutarnjim urinom, a trudnoca je u pitanju.
    zelja sretno!
    Posljednje uređivanje od bubekica : 06.10.2012. at 19:40

  20. #220
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Cure malo bolje testove plačate preko 100 kuna i onda ste u nevjerici je ili nije...lijepo trk do labosa i za cca 150 kn, ovisi kako koji lab, izvadite krv i znate 100 %

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa Vidi poruku
    Cure malo bolje testove plačate preko 100 kuna i onda ste u nevjerici je ili nije...lijepo trk do labosa i za cca 150 kn, ovisi kako koji lab, izvadite krv i znate 100 %
    potpis na ovo.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Žene moje..nažalost nisam u mogućnosti izvadit betu..jer da jesam napravila bih to odmah danas

    Vjerujem ovom Gravignost mini testu..i žena u ljekarnoj mi je rekla da je jako pouzdan..pa vidjet ćemo..svejedno mislim da je to to

  23. #223

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav.

    imala san odnos dan, dva prije ocekivane menstruacije.
    sada je jos nisam dobila..ali mozda samo kasni.
    moje pitanje je ako je doslo do oplodnje dan, dva prije menstruacije, da li bi onda ta menstruacija izostala, ili bi ju dobila iako sam bila vec trudna?
    hvala

  24. #224

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    ja jos nisam test isla kupiti, nazalostt nesto me sprijecilo danas..kako god menga mi jos kasni hhihi :D pa se ja jos nadam

  25. #225
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Kiri, varijante sa ovulacijom u vrijeme menstruacije su poprilično rijetke. Nakon oplodnje da bi tijelo "skužilo" da je trudno, odnosno da bi se embri implantirao treba proći cca 6-9 dana. Test iz urina ti može pokazati rezultat nakon cca 15 dana od odnosa u kojem je došlo do začeća. S druge strane, ima žena koje imaju krvarenja prvih nekoliko mjeseci trudnoće. Nadam seda sam pomogla!

  26. #226

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    meni se desilo danas nesto loše, probadalo me u lijevom donjem dijelu trbuha, i isla u jutro na hitnu doktor mislio da su crijeva ali me poslao i ginekologu...tako da sam danas saznala da imam ciste na lijevom jajniku omjera 0,3 mm do 0.30 mm ..ginić mi je rekao kako ne vidi jesam li trudna ili ne pa me je poslao na vađenje krvi odnosno betu pa to sutra budem uradila..eto, ukratko sada mi je jasno i zasto me jajnik lijevi cesto boli i zasto su mi menge neredovite..samo me malo uplasilo kad je rekao da cu mozda teze zaceti dijete...

  27. #227

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav svima zenama, mamama, curama.. imam jedno pitanje..imala sam nezaštićeni spolni odnos baš tu negdje u vrijeme ovulacije..dečko je ejakulirao i eto, prošlo je 6 dana od toga..od prekjučer me jako bole jajnici, probadaju me ko da me neko nožem ubada..zivčana sam i nemogu se strpit dočekat da stigne druga menga (ako će stići)..kad bi najranije mogla napraviti test? i jel moguće da sam već nakon tako kratkog vremena od odnosa ostala trudna?.. hvala Vam na odgovorima!..

  28. #228

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    heavenbaby neke žene osjete vec nakon par dana da su trudne...ali morat ces sacekat mengu,pa napravi test ako nista napravi betu hcg ..on ti je najpouzdaniji i besplatan!
    Meni menga kasni vec 7 dana, zarucnik ej nekoliko puta ejakulirao u mene (bili su i plodni inepolodni dani) , pravila betu i nista...nisam trudna sad muku mucim s policisticnim jajnicima...nadam se da cu imat jednom bebicu i da mi to nije prepreka!

  29. #229

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    heavenbaby neke žene osjete vec nakon par dana da su trudne...ali morat ces sacekat mengu,pa napravi test ako nista napravi betu hcg ..on ti je najpouzdaniji i besplatan!
    Meni menga kasni vec 7 dana, zarucnik ej nekoliko puta ejakulirao u mene (bili su i plodni inepolodni dani) , pravila betu i nista...nisam trudna sad muku mucim s policisticnim jajnicima...nadam se da cu imat jednom bebicu i da mi to nije prepreka! Samo se sad svaki put rastuzim kad vidim zenu trudnu ili bebu, jer mi je ginić rekao da cu se morat gadno mucit ako zelim imat bebicu..pa me je strah da sam neplodna..a zelim bebu vise od icega ..

  30. #230
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pinkyy, ako želite dijete i ne možete spontano začeti, traži svog ginekologa da ti da upunice za potrebne pretrage.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Pinkyy prvotno napisa Vidi poruku
    heavenbaby neke žene osjete vec nakon par dana da su trudne...ali morat ces sacekat mengu,pa napravi test ako nista napravi betu hcg ..on ti je najpouzdaniji i besplatan!
    Meni menga kasni vec 7 dana, zarucnik ej nekoliko puta ejakulirao u mene (bili su i plodni inepolodni dani) , pravila betu i nista...nisam trudna sad muku mucim s policisticnim jajnicima...nadam se da cu imat jednom bebicu i da mi to nije prepreka! Samo se sad svaki put rastuzim kad vidim zenu trudnu ili bebu, jer mi je ginić rekao da cu se morat gadno mucit ako zelim imat bebicu..pa me je strah da sam neplodna..a zelim bebu vise od icega ..
    jooj..trebaš onda čekat još jedno cca.10 dana..poludit ću....ja isto muku mucim s cistom na lijevom jajniku i isto se bojim da sam neplodna makar ovaj put se baš čudno osjećam..trudno nekako..ili si ja to sam umišljam pa zato i imam simptome..pinkyy nemoj gubiti nadu..sve će biti okej..želim ti čim prije + na testu i bebicu! ja se javim..kad napravim test..

  32. #232

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    da, budem .idem u pon kod njega..za pocetak lijeciti se hormonalnom terapijom...
    hvala na savjetu!

  33. #233

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    21

    Početno

    Ljudeki, ajd mi recite..dobila sam za pit diane-35 zbog cista na jajniku , i jos nisam pocela, zanima me vas eiskustvo s tim?
    Ja sam prosle god samo 7 dana pila yasmin i nisam ga podnjela jer sam stalno povračala ....
    hvala!

  34. #234

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1

    Početno

    pozz drage moje
    mene zanima kada je najranije moguce napraviti test? m mi kasni 20 dana i mislim da je pravo vrime za kupiti test, ali nisam sigurna... imam sina od 10 mjeseci i mislim da sam opet trudna, uglavnom ovo mi je prvi put da mi kasni jer sam u prvoj trudnoci imala m prvih 5 mjeseci i sad nisam sigurna. test nisam radila nikako a vidim da ga uglavnom sve radite pa bi i ja pokusala prije odlaska ginekologu.... molim odgovorite

  35. #235

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    kooko već nakon 1 dan kašnjenja možeš napraviti test s ogromnim postotkom sigurnosti. Ali zašto trošiti novce, odi svom ginu, ako si T, sad se već može vidjeti i srčeko na UZV!

  36. #236

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1

    Početno

    molim vas pomoc,imam neredovite menstruacije pa me znam kad bih trebala dobiti,a decko i ja smo imali odnos metodom prekinutog snosaja. Radila sam test na trudnocu 7 dana nakon odnosa i onda 14 dana nakon odnosa. Je li moguce da je to i dalje prerano ili mi je dobro pokazao?

  37. #237
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Test na t ne moze pokazati + nakon 7 dana...pricekaj bar da ti izostane jedan, dva dana ili 35 dan nakon one m prije. Mislim na prvi dan zadnje menstruacije.

  38. #238
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj Pinkyy prvotno napisa Vidi poruku
    heavenbaby neke žene osjete vec nakon par dana da su trudne...ali morat ces sacekat mengu,pa napravi test ako nista napravi betu hcg ..on ti je najpouzdaniji i besplatan!
    Meni menga kasni vec 7 dana, zarucnik ej nekoliko puta ejakulirao u mene (bili su i plodni inepolodni dani) , pravila betu i nista...nisam trudna sad muku mucim s policisticnim jajnicima...nadam se da cu imat jednom bebicu i da mi to nije prepreka! Samo se sad svaki put rastuzim kad vidim zenu trudnu ili bebu, jer mi je ginić rekao da cu se morat gadno mucit ako zelim imat bebicu..pa me je strah da sam neplodna..a zelim bebu vise od icega ..
    Draga Pinkyy ja imam toliko cista na jajnicima da se nekad na uzv jajnik ni ne vidi od njih ali to ne znaci da si ne plodna. Mozdace ti samo trebati mala pomoc oko zaceca. A mozda i ne. Ja sam evo vec drugi put spontano ostala t.

  39. #239
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    mene i dalje zanima ovaj dio "zene nakon par dana osjete" ...
    sta to osjete?? kako je spermij probio opnu jajasca? ili kako opodjeno jajsce putuje jajovodom? ... dok nije doslo do implantacije i ne pocne se otpustat hormon koji uzrokuje simptome koje uzrokuje, recite sta hocete, ali ja ne vjerujem da itko ista osjeti. a to je 3-4. tjedan ciklusa... a ne 2.dan od ovulacije.
    jedno je ono sto je realno a drugo je sto su nase zelje i umisljanja.
    ako ima na forumu neki dr. ili biolog ili netko tko se razmije, neka me uvjeri u suprotno...

  40. #240
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    mene i dalje zanima ovaj dio "zene nakon par dana osjete" ...
    sta to osjete?? kako je spermij probio opnu jajasca? ili kako opodjeno jajsce putuje jajovodom? ... dok nije doslo do implantacije i ne pocne se otpustat hormon koji uzrokuje simptome koje uzrokuje, recite sta hocete, ali ja ne vjerujem da itko ista osjeti. a to je 3-4. tjedan ciklusa... a ne 2.dan od ovulacije.
    jedno je ono sto je realno a drugo je sto su nase zelje i umisljanja.
    ako ima na forumu neki dr. ili biolog ili netko tko se razmije, neka me uvjeri u suprotno...
    Hm,meni je druga trudnoca bila potpuno neplanirana i dogodila se iz jednog odnosa nakon sto sam se vratila sa mora.Nakon par dana od umora nisam znala gdje sam i znala sam da nekaj ne stima.

  41. #241
    leptiric992 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    2

    Početno

    Bok svima. Nova sam na forumu i imam pitanje za Vas. Kada najranije raditi nalaz BHCG-a? Dali je moguce da se vidi trudnoca 8-9 dana nakon ovulacije??

  42. #242

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav zene Ovako,ja i moj muzic pokusavamo da imamo bebu.Tek smo na pocetku.Isla sam doktoru kad smo planirali bebu i rekao je sve ok.I zaista smo se “zadali“ haha..Medjutim ja nemam redovnu menstruaciju imala sam je 5.2,pa 10.3,traje uvijek 7 dana.Tako da me ciklus zeza

  43. #243
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno


Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •