Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Slučajnost ili...?

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Slučajnost ili...?

    Počela sam Eli stavljati platnene pelene preko dana kad smo doma i za spavanje.
    Već treće jutro za redom probudila se suha! A stavim pelenu oko 20h - 20:30h, prematam je oko 7 ujutro. I inače ne cica po noći, a ove tri je recimo baš cicala više nego inače (zubi i nacicavanje od PMS-a).
    Kaj mislite slulčajnost ili...? Do sada nisam obraćala pažnju, skužila bih da pelena "nije puna" i premotala je nešto kasnije nakon buđenja kad bi se već ionako popiškila. Moguće da je isto bila prazna ali ja to nisam primjetila...
    E sada, palo mi je na pamet da ju ujutro stavim na kahlicu. Kako da je navedem na to da se u nju i popiški?
    I je li čudno da tako mala beba ne piša cijeeeeeeelu noć!? Mislim, Iva je isto rano počela ne piškiti po noći, ali ipak ne ovako rano....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    moje cure su sa osam mjeseci počele propuštati noćno piškenje
    ova mlađa se ujutro probudi i tek nakon doručke piški
    na žalost, neće sjediti na tuti, pa je ne tjeram

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ova moja sjedne, ali vidi se da ne kuži čemu to služi, pa malo sjedi, digne se i ode...
    Još je ipak premala da shvati "Pišaj u to"
    Posljednje uređivanje od ana.m : 08.09.2011. at 22:12

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    nastavak (malo prije sam bila prekinuta)
    sa starijom curom to ipak nije značilo da neće više piškiti preko noći
    imala je suhe periode i periode jako mokrih noćnih pelena još pune dvije i pol godine
    ali ona je imala problema sa ešerihijom, pa smo dugo koristili kapi od brusnice, a one potenciraju piškenje - nekako mislim da je to zato
    .... ili nije, vidjet ću sada sa mlađom.
    Starija je recimo htjela sjediti na tuti, i sjedila od svojih osam mjeseci, i često se tamo popiškila i pokakala - vrtić nam je u toj prvoj godini bio spoticanje u odvikavanju.
    Mlađa sada ima dvije godine i još uvijek ne želi sjediti na tuti. Sjedne, sjedi malo, nešto se napinje, jednom se popiškila, ali najčešće ubrzo ustane i ode.
    Posljednje uređivanje od sne : 08.09.2011. at 22:22

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam još s margitinih 3-4 mjeseca starosti skužila da ona zapravo ne piša cijelu noć, nego to napravi tek ujutro tik nakon buđenja. kod demija je isto tako, zapravo je cijelu noć suh.
    negdje sam pročitala da, ako je sve u redu, nitko ne piša dok spava. budući da je marge bila, a demi još uvijek je beba koja po noći ne tulumari nego fakat spava, onda mi to ima logike.
    ali nisam ni s marge ni sada s demijem spremna za bespelenašenje. malo mi žao zbog toga, ali ipak mi se ne da.

  6. #6
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    I moja zna imati suhu pelenu ujutro, mislim da to ovisi i o tome koliko je brzo skines poslije spavanja pa se cesto dogodi da je u njoj samo jutarnje mokrenje. ja sa svojom znam poslije spavanja otici na wc pa skupa sjednemo, malo pricamo pa krene piskiti. za tutu sto je starija ima manje strpljenja.

  7. #7
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj od svog 10.mj ne piski po noci (dakle vec skoro 5 mj). Iako cica svaka dva sata tek ujutro kad se razbudi popiski se posteno. No za tutu i wc nama strpljenja duze od 2 sekunde tako da to ne ide jos...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    moja starija djevojčica je tulumarila noću ludo i sisala noću ludo, ali nije piškila nakon 10 mj. nikada noću

    mlađa djevojčica je jednako tulumarila i sisala, ali je piškila do iza tri godine noću, u ono malo čvrstog sna

    tako da je to moždac do neke konstitucije mjehura ili čega već

    i da još nešto dodam, često je da ljeti nema noćnih piškenja jer je vruće pa se djeca puno znoje, a s hladnim danima se to vrati. kod ove moje starije nije

  9. #9
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ova moja sjedne, ali vidi se da ne kuži čemu to služi, pa malo sjedi, digne se i ode...
    Još je ipak premala da shvati "Pišaj u to"
    moze starije dijete sjesti i obaviti pa da ona vidi.

    Moj stariji je odbijao tutu pa smo mladju stavili cim je cvrsto sjedila cca 10 mj. Ona je odmah skuzila. Mi smo ponavljali pis pis pis. Pusti malo vodu da curi iz pipe da potaknes.

  10. #10
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja sam Helenu sa neka 2-3 mj. počela stavljati po bespelenaški iznad lavaboa
    tako da je naučila kad se od nje 'traži' pišanje
    tako smo polako prešle na kahlicu, ali to nije urodilo plodom
    onda sam joj uzela onu malu daskicu za wc školjku i i to je odbijala ako bi ju stavljala preko dana
    pa sam krenula samo ujutro, i to je upalilo, sad bez problema kaka i piški na školjku :D
    Savjetovala bi ti da probaš tako iznad lavaboa, ili ju staviš na tutu i zabaviš knjigicom ili nekako, kad se opusti i popiškit će se
    ili joj pusti vodu nakon cijele noći, sigurno će se popiškiti

  11. #11
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    i nama se ovo desava, suha nocna pelena a,u zadnje vrijeme i preko dana se nekad zalomi po 2, 3 sata da je suha.
    pije bas jako puno vode, ima 4,5 podoja mada brzinskih...mislim da bi mogao polako na tutu,ali ne zna cemu sluzi ,a ja ne znam kako bi mi dao znak...
    seka mu je sa 18 mj sve skuzila za jedan , jedini dan,i nocnu i dnevnu, ali ona je tada vec znala reci tuta, piki itd...
    pratim vas

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja pratim, ali nisa pametnija...Skužila sam da kad ju ja probudim da je suha, a ako se sama probudi i ne prematam je odmah, popiški se naravno.

  13. #13
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    mi već mjesecima ujutro idemo piškiti na wc
    sjednem nju ispred sebe na dasku i ona piški
    isto tako ponekad i preko dana ako ju krenem presvuć, a pelena suha
    u zadnje vrijeme nešto protestira, ne da joj se sjediti, a ja ne forsiram, tj. ni ne pokušavam ju "zabaviti" pa da ipak obavi piškenje
    ali nije još nikad do sad najavila unaprijed, a s obzirom da je krenula u jaslice, nećemo se još upuštati u odvikavanje

    e, da, zaboravila sam dodati, ne cica po noći, ali ujutro nekad prvo cica, pa tek onda idemo piškiti
    Posljednje uređivanje od rahela : 12.09.2011. at 22:26

  14. #14
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    moja je s 8 mj prihvatila tutu i sjedila bez problema, ali prijavljivati još dugo nije znala
    također je ujutro najčešće bila suha pa bih je pustila da malo posjedi na tuti dok obavi i pišanje i kakanje
    ako se ne buni, mislim da nije loše posjesti ih ili pridržati nad wc-om bar ujutro nakon buđenja, ako ništa drugo uštedjet ćete jednu pelenu i možda će ranije prihvatiti tutu

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj se neku noć zapišal 3 puta, pa 3 noći suhe ( tj. dvaput je pišal po noći), po danu praktički nemamo pelene,a kaj uhvatimo uhvatimo ostalo peremo.

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ana moguce je. sjecas se mojih truma odlaska na wc svako jutro oko 5. a ja na posao krecem u 6.30. ona bi taman nastavila spavati a ja bi se morala dici.

    ja sam je cak i molila da napravi to u pelenu, ali nije htjela. meni je taj period ostao u traumaticnom sjecanju, imala je godinu i par mjeseci. vani mracno hladno, a ona bi na WC.

    dakle ja sam bila ona koja je molila ne, a ona koja je trazila da

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •