Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Aktivnosti u vrtićima - 5. godišnjaci

  1. #1
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno Aktivnosti u vrtićima - 5. godišnjaci

    Zanima me što i kako rade tete u vrtićima sa vašim 5- godišnjacima (može i druga dob ali primarno ova) - mislim na aktivnosti tipa: npr. pripremanje neke kraće predstave za roditelje povodom nekog blagdana ili tako nešto, neki tematski tjedan kad pričaju/crtaju ili radne nešto ne neku posebnu temu, izrada nekih ukrasa (npr. naši izrađuju ukrase za Božić/jaja za Uskrs)....
    Uglavnom ako možete ukratko napisati što rade osim crtanja

  2. #2
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Za kraj godine rade predstavu, uzmu neku priču i odglume je. Tijekom godine svaka dva mjeseca imaju kratki prigodni program gdje nam nešto recitiraju ili otpjevaju, ovisno o prigodi. Rade ukrase za bor, boje jaja za Uskrs, za majčin dan rade poklon mamama. Prošle godine smo sve dobile naušnice od fimo mase. Rade poklone za tate na dan očeva. Rade čestitke za valentinovo,... Kad su dani kruha mijese svoja peciva. Kad su tako dani nečega onda se bave tim.
    Svašta puno nešto, čak bih rekla i da malo crtaju jer im crtanje ne spada u glavnu aktivnost.

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Oduvijek izrađuju svašta od svačega, glina, plastelin, žice. Najviše vole prirodne materijale, drvo, kamenje... Više puta kroz godinu imaju neku temu koju onda obrađuju na sve moguće načine.
    Bili su mravi pa su imali terarij, izrađivali mrave od žice, kornjače od kamenčića, prave kornjače (teta donijela), išli su u veterinarsku ambulantu.
    Jedno vrijeme im je lajt motiv bilo drvo pa su svašta izrađivali od drveta, proučavali koru.
    Prošle godine (4god) su svaki tjedan imali jedno dijete u fokusu, izrađivali pano o njemu, njegove dobre strane, u čemu je uspješan. Puno rade na jačanju samopuzdanja. I mašta. Nije važno da nacrtani cvijet bude kao pravi već kako ga oni vide, i sve na tu foru.
    Rade predstave, ali nisu za nas već jedni za druge, pa su jedni scenaristi, drugi glumci, treći prodaju karte...
    Na proljeće su sadili nekakve biljke i cvijeće. Uvijek nešto rade. I stvari koje se ja doma nikada ne bih sjetila.
    Ali tako je i sa malima. Jasličari su prošle godine imalo dva projekta, kućice i loptice. Pa su imali bazen s lopticama, veliku loptu, kuću u koju su ulazili i izlazili, kućice od kartonskih kutija, crtali loptice (kružiće zapravo).
    Uvijek nešto izrađuju za blagdane, za dane kruha peku kruh. Jednom smo imali zajedničku radionicu gdje smo radili kolače (koji se ne peku). Zajedno radimo i ukrase za bor i sobu oko Božića.
    Jel se vidi da ja jako volim naš vrtić i tete?
    Posljednje uređivanje od Cubana : 13.09.2011. at 12:46

  4. #4
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Cubana mrak...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Samo da napomenem da ja mislim današ sin zaista ima najfantastičnije tete
    Zadnje dvije godine su imali su svoj vrt ispod prozora, sadili, zalijevali i brali i p malo dobili za skuhati i pojesti doma; krumpire, tikvice, blitvu, luk, mrkvu, mahune, cvijeće...
    Odmah uz ogradu vrtića ljudi imaju vrt pa su ima dali prirodno gnojivo koje su stavljali..
    Inače osim vrta stalno rade ukrase ta blagdane, od drveta, kartona, školjiki, vune... svjećnjake, okvire za slike...Svako malo imaju za temu jedno zanimanje, pa rade npr. dućan s cipelama, gdje imaju prave kutije sa cipelama uglavnom novim u kutijama, valjda ostacima prastarih modela koje teta nabavi od nekog. Zatim imali poštu, napravili žuti box od kartona i stavili tipkovnicu, stari telefon, printer, uplatnice, pakete, pa i neki su im roditelji i tete onda slali poštu na adresu grupe. Teta nabavila pravu poštarsku kapu od poznatog poštara. Doktora, imaju maske za lice, zaštitne kapice za glavu kao u operacijskoj sali, liječe jedni druge... Radili instrument sa raznim bočicama punjenim vodom i svirali... Ukapavali tintu i m,lijeko u teglu s vodom i gledali kako se rastvara. Uglavnom još puuuuno toga, teško se svega i sjetiti

  6. #6
    Hajdi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    173

    Početno

    Pikulica,
    Ovo sa poštom me je oduševilo, genijalna ideja!
    O vrtu da ne pričam, bravo!

    Kod nas je neka klasika, čestitke, ukrasi, pesmice, crtanje, grupni radovi.
    U predskolcima uvek bude najvise aktivnosti, npr predstava kod starije je bila druga na gradskom takmičenju.

  7. #7
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Grupa mog mališe je eko-grupa, a i vrtić je nedavno dobio titulu eko-vrtića, pa se općenito jako puno radi na temu ekologije. Svaki mjesec je neka nova tema. Bili su tu spomenuti mravi, drvo, vode, dobivanje energije, recikliranje- svih materijala, uzgoj sadnica, vrt i još štošta. Općenito sam izuzetno zadovoljna vrtićem i brojnim aktivnostima koje provode. Tamo se stalno nešto događa.

    Npr, ja ga dovedem ujutro, a na ulazu video prezentacija psa vodiča za slijepe, jer im dolazi u posjet, na katu po cijelom hodniku modeli dobivanja el. energije, jedni plešu, jedni vježbaju, jedni imaju folklor. Za svaku pohvalu.

  8. #8
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    anna, super vam je vrtić.

    kod nas izrađuju ukrasne i uporabne predmeteod prirodnih materijala, imaju svako malo neku zadanu temu pa crtaju, glume, pjevaju, igraju igre...sada sau predškolaka grupa, pa tete dosta vrmena posvećuju i toj pripremi za školu , ali na drugačiji način, kroz posebne igre, dva puta godišnje imamo s nima radionice (pred božić i uskrs), tete rade s jima i za njih predstave, pa za to izrađuju scenografiju...

    on je zadovoljan, a to mi je najvažnije

  9. #9
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I naš je eko- vrtić.
    Ma, da sam ja stay at home mom i da su moja djeca osuđena samo na mene, bila bi zakinuta za toliko toga dobroga, za nova znanja, nove izazove...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •