Stranica 2 od 288 PrviPrvi 12341252102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 14374

Tema: MPO trudnoća nakon svega...(II. dio)

  1. #51
    medeni avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    176

    Početno

    Inesz, trudnice!To kažem i možemo govoriti svi češče pa da se lakše navikneš, ha.
    Drago mi je da je sve u redu,veliki pozdrav!

  2. #52
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Inesz, nalaz ti je kao kod curice, vjerujem da nemaš niti nedoumica oko daljnje dijagnostike koja ti i ne treba. Sad se uistinu možeš opustiti.

  3. #53
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    andream, cijeli dan gledam u taj nalaz. gotovo da ne vjerujem svojim očima. čak sam zvala labotatorij i diskreno upitala je li to greška, inženjerka se je slstko nasmijala i rekla-da je to moj nalaz i da nisu pogriješili. sretna sam da ne moram razmišljati o invazivnoj dijagnostici. samo da dalje bude sve dobro. maternica mi je malo tonizirana i to me malo brine, mada prof. L. nije puno paničarila oko toga.
    pusa vama

  4. #54
    MASLINA1973 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    531

    Početno

    Inesz, uživaj u nalazima!!!
    Iva, pozdrav tebi i maloj gimnastičarki!

  5. #55
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    maslina, ti si blizu 12 tj., i ako se odlučiš za kombinirani želim ti da se čudiš dobrim brojkama!

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nina, hvala na brizi... tu sam, pratim... samo sam bila "u balunu".... svasta se dešavalo zadnji tjedan dana... nisam gotovo ništa pisala jer sam bila luda. Sad sam ok.
    Ukratko, bila sam na prvom pregledu kod Podobnika, gdje sam namjeravala roditi, prvenstveno zbog odličnog dojma, (podlegla marketingu, očito!) na danima otvorenih vrata i mogućnosti da MD bude s nama 24 sata na dan. Izašla u suzama... dao mi samo 10% šanse za vaginalni porod, prijetio mi abrupcijom placente, rupturom maternice, stalno ponavljao da sam stara trudnica, da se neću otvoriti i hrpu drugih gluposti... između ostalog mi je trajanje trudnoće računao od 1. dana zadnje menstruacije, a ne prema punkciji koja je bila 10. dan. Kad sam ga nježno upozorila na to, poludio je, zapao u petominutni brainwashing... a da ne pričam da MD nije mogao biti prisutan na pregledu.
    Drugi dan sam poslala mail u Feldbach, tamo se zalažu za prirodan porod, u roku dva sata dobila odgovor i poziv da dođem, u petak smo bili gore, obavili sve pripremne radnje, dr. mi je dao 50% šanse za vaginalni porod, mogu u kadu (što mi je velika želja, a kod Podobnika su odbili zbog ivf-a!), ni jedan od Podobnikovih argumenata za carski (miomi, godine, ivf) nije prepreka da pokušamo vaginalni porod.
    Rađaone su im super, nalik na salu za vježbanje, a ne rađanje... strunjače, lopte, švedske ljestve... Osoblje jako susretljivo i ljubazno, svi su skulirani, jednostavni i pristupačni. Dr. šeta okolo u bijelim trapericama i majci... za ctg imaju predivan udobni kauč u kojeg sam se uvalila i uživala slušajući "brzi vlak na ravnoj dionici". Izašli smo iz bolnice s osmjesima i olakšanjem.
    Sad se samo nadam da će malena podržati našu ideju da se rodi u Austriji i da neće htjeti van ranije.

    Eto, to je razlog mojoj šutnji... lagano dolazim sebi.

  7. #57
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Inesz baš mi je drago da je super prošlo na kombiniranom
    Mojca žao mi je što si morala kroz sve to prolaziti. Ma on je stari m.....c. Kakvi su to sirovi ljudi? Kako uopće odaberu tako humano zanimanje, a nemaju osjećaje? Ok, slažem se da trebaju biti realni, ali i taktični pobogu. Dobro da si odustala od njih. Držim ti fige da sve super prođe do samog kraja

    Meni je super prošao UZV. Bebica se rasplesala, imali smo šta gledati

  8. #58
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Puno krasnih vijesti, pa grupno cestitam svima na krasnim uzv, otkrivanju spola, malenim boksacima i boksacicama u busama i super rezultatima testa. I naravno, na lijepim dojmovima izabranog rodilista!

    Mi sutra na 3d uzv i veselim se i trema mi je i sve skupa. Idemo u Vili dr. Radoncicu. Jel koja bila na 3d tamo (ili drugdje) da cujem malo iskustva i dojmove. Sutra nam je 19+5, sto mozemo ocekivati?

    Mene opet peru nesanice, pa se grozim pomisli da odem "spavati", jer se to svede na mucenje

  9. #59
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    svima cestitke na super uzv pregledima!
    joj,mojca, stvarno ruzno iskustvo, nadam se da ce vam se ostvariti zelja za austriju gdje se najbolje osjecate.
    ja imam uzv sada u petak, to mi je 29tt i ne znam ni sama sto bih pitala doktoricu. ovo je manji grad, pa se pitam bi li mi ona mogla biti na porodu, da li se to dodatno placa, kakav mi uopce porod preporucuje, sto mi slijedi sada,jer rekla je da mi preporuca mirovanje od 30tt. ali kao, pogledat ce me prvo. ne znam, sve u meni racuna na carski zbog ranijih rijeci, da li ce to fakat i biti cim udjem u 9 mjesec... ne znam. kao, blizanci su, bla, bla. ne znam, znam samo da jedva cekam da ih vidim, mada je sve super i osjecam ih ludo svaki dan. od onih silnih bolova u kukovima i pubicna kost... nadam se da se ne otvaram, to mi je najbitnije.
    malo sam nervozna i to se vidi na meni, ne mogu si pomoci.
    samo molim boga da sve na kraju bude u redu i da ugledam moje lijepe, zdrave bebice.
    znate sto , nevjerojatna mi je pomisao da kad me netko za par mjeseci bude pitao koliko imam djece mogu reci , imam dvoje, djecaka i djevojcicu.
    nevjerojatno...

  10. #60
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Inesz, nalaz je super!
    Mojca, razočarenje kod Podobnika...čula sam još takvih priča. Sve je super, a onda pred porod koma.
    Ali čula sam i pohvale za njega.
    Mi smo odlično. Na pregledu je bilo sve ok.
    Malo sam škicnula na druge teme o izboru rodilišta. Nisam odlučila ništa konkretno ali me zato uhvatila panika.
    Kako ću roditi? Tolko me strah da ne mogu spavati po noći!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Mojca ajme koji šok - pa što te išao plašiti takvim crnim slutnjama - bezveze skroz! Tvoja će se splićanka rodit u Austriji - pa neka bude sva egzotična i hvala ti što si sa nama podijelila iskustvo!
    Makica draga ja tvoje postove čitam uvijek dvaput jer me ful zanima kako će to bit za nekih 5-6 tjedana. Nisam znala da mi duple trebamo mirovati nakon 30tt, ali sam si pretpostavljala da će me kad-tad pred kraj T strpat nazad u vodoravni položaj. Please javi sve detalje oko ovog pregleda - možeš i na pp ako hoćeš, uglavnom sve me zanima.
    Mia Lily ma rodit ćeš lago i brzo, eto kako ćeš rodit
    Inesz triput hura za super nalaze!
    medeni nisam te prije skužila tu na ovom topicu, pa nek ti poželim dobrodošlicu i čestitam ti - tebi trudnice!

  12. #62
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ja sam jučer dobila od soc.gyn 4D sliku i iako je još rano, čini mi se da je neka namrštena beba Dobila sam 2D i 4D sliku i platila koliko i inače plaćam UZV 220,00 kn. Srećom pa je dovoljno da idem svaka 4 tjedna.
    ValaMalavjerujem da će se tebi puno bolje vidjeti sa 19 tjedana; ali mogu reći da je super iskustvo.
    Uglavnom, dr je vidio sve što treba: kralježnicu, krvne žile i bio je jako zadovoljan...Postavila sam milijun pitanja (šalabahter je zakon) i rekao mi je da prestanem coprnjačit nad bebom, da ne fantaziram i nek uživam
    Drago mi je što se prema meni odnosi kao prema normalnoj trudnici (što i jesmo) i što se njega tiče IVF trudnoća ako teče glatko ista je kao i svaka druga trudnoća. Inače, i meni je čudno kad izgovorim da sam trudna Kako vidim, sve imamo iste brige i strahove u glavi i to neće prestati ni kad se bebe rode.....zato koliko god je to moguće.
    ....eh da, pitala ja napokon za sex: može! Zabranjeno samo ako postoji krvarenje, ako smo otvorene i sl.

  13. #63
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Ja sam planirala ici na 4D pocetkom desetog mjeseca,a tad cu biti oko 19tt,pa sam se plasila da nije malo rano ali eto vidim da se moze i ranije,pa mi je malo lakseMoj dr. ima neki UZ cini mi se ne bas zadnji ''krik'' tehnike,pa su slike pomalo nejasne,mada ja na njima vidim dovoljno Zato se toliko radujem slicici sa 4D

  14. #64
    honeybee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    45

    Početno

    Cure, ja također razmišljam da si priuštim 4D uzv tamo negdje oko 20 tt.
    No moj soc ginekolog nema takav, pa nemam pojma gdje bih išla. Možete mi preporučiti nekog doktora u Zgbu, može i na pp.
    Koliko se uopće kreću cijene 4D uzv? Totalno sam neupućena. Do sada sam išla na uzv u Petrovu gdje sam bila i na mpo, čini mi se da su me uvijek gledali na neke koji baš i nisu zadnje čudo tehnike. Znate li možda (ako ima koja cura da trudnoću vodi u Petrovoj), imaju li oni 3D i 4D uzv? Mislim da bi takva bolnica trebala imati takvo nešto, ali nisam sigurna...

  15. #65
    Bebica_2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Gorski kotar
    Postovi
    237

    Početno

    Cure za 4d ako želite ljepu sličicu bebice je najbolje ić iza 20 tj., ja sam bila u 24-25 tj. i onda se baš super vidi, mislim vidi se i prije al je još sićušna

  16. #66
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    http://www.mama-nova.hr/img/majice_t...-tiskom-33.jpg
    ja žeeeeliiiim ovo!!!!zna li netko cijene?

  17. #67
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Durđa ja sam imala ovakvu, samo s duplićima - mislim da je bila oko 150kn

  18. #68
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.mama-nova.hr/img/majice_t...-tiskom-33.jpg
    ja žeeeeliiiim ovo!!!!zna li netko cijene?
    Đurđa oko cca 150-200 kn...ja sam gledala...ima dugih i kratkih rukava....ne znam koja je koja cijena...moja frendica je ima i jako su kvalitene majice

    Ja planiram sebi uzeti samo da pupica još malo naraste

  19. #69
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    POtpisujem za kvalitetu - peri deri!

  20. #70
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    jedva čekam,morat ću koga angažirat da mi kupi par komada,možda onda neću ljepit smajlića kojeg sam rekla zakeljit na pupak kad budem trudna,hahah!!!

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.mama-nova.hr/img/majice_t...-tiskom-33.jpg
    ja žeeeeliiiim ovo!!!!zna li netko cijene?
    Dobila ju za rođendan, s guštom ju nosim... i svi ju s guštom gledaju.
    Ne znam koliko košta, mislim da nije puno.

    Cure, hvala na podršci... je Šumskice, mala je "smučkana" u Splitu, što je meni poseban gušt jer je to grad u koejm sam odrasla, a dragi ima austrijsko prezime, pa će rođenjem u Feldbachu doći i "njegovih 5 minuta" zadovoljštine.

    Hvala vam svima.

  22. #72
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.mama-nova.hr/img/majice_t...-tiskom-33.jpg
    ja žeeeeliiiim ovo!!!!zna li netko cijene?
    Imam! 179 kn

  23. #73
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    I ja sam navlakuša....ako slucajno neka mama ide u shoping...

  24. #74
    prag avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    383

    Početno

    đurđa ja sam istu takvu kupila jučer u mama nova u west gate samo u crvenoj boji, imaju raznih motiva ali ova mi je za 5! platila sam je 159 kn. moja nevjesta mi je dala svoju kratkih rukava i kada sam je ljetos nosila svi su zapazili, a kako i neće kad je stvarno simpa. čak me je u trogiru jedna strankinja zaustavila pitati gdje to ima kupiti. šteta nemaju dućan u dalmaciji pa sad kad sam došla u zg morala sam kupiti dugih rukava da imam za jesen-zimu.
    ženska u dućanu mi je rekla da se može i naručiti telefonom i da šalju poštom pa platiš pouzećem. majice su stvarno kvalitetne, made in croatia..
    ako idete u mama novu preporučila bih vam i grudnjak sportski podesivi koji je super sad u trudnoći kad se grudi šire a služi i za dojenje ( ima one kopčice da se otvori ) i dođe samo 69 kn!!

  25. #75
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Joj Mojca,najmanje ti sada treba da se nerviraš.
    Mislim da nigdje u Hrv. nema rađaona kao što si opisala u Austriji,niti će bit još dugo god,ako ikada bude.
    Znaš i meni se računa termin od 1.dana posljednje menstruacije a ne od punkcije.

  26. #76
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Citiraj Iva Mia 2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Đurđa oko cca 150-200 kn...ja sam gledala...ima dugih i kratkih rukava....ne znam koja je koja cijena...moja frendica je ima i jako su kvalitene majice

    Ja planiram sebi uzeti samo da pupica još malo naraste
    gdje u Splitu ima za kupit ova majica?

  27. #77
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj prag prvotno napisa Vidi poruku
    ako idete u mama novu preporučila bih vam i grudnjak sportski podesivi koji je super sad u trudnoći kad se grudi šire a služi i za dojenje ( ima one kopčice da se otvori ) i dođe samo 69 kn!!
    Razvuko se u roku par tjedana... bar meni. Tek kad sam ga slučajno oprala na 90 se opet malo "pribrao" i postao upotrebljiv. Zato je onaj kupljen u Rozi stepu i plaćen oko 200 kn ko nov.

  28. #78
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    prag, hvala za informacije o grudnjacima-ja sam baš ovih dana u potrazi za grudnjakom nalik na sportski, ali ima samo onih poznatih marki koji osim što su preko 200 kn još su i za cure ravne kao daska.

  29. #79
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Klara, hvala... nervoza je prošla... sad svaki dan pregovaram s curom da ne poželi van ranije... a ako to i učini, nek bude po noći kad su prazne ceste.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Inesz ma di si našla grudnjake za one ravne kao daska? Ja se prepoznajem u opisu i jučer sam jedva jedvice našla jedan topić koji mi je fantastičan ( nešto slično ovome http://2.bp.blogspot.com/-_iwL0wixOd...orts%20bra.JPG) i jedan grudnjak-potkošulju koju sam masno platila ali vrijedi svake lipe http://www.lisca.com/index.php?page=...hr_HR&local=hr

    A što se tiče mama nova majice - i ja si želim baš tu, samo s dvojčekima. Kakve su veličine? Da li su izdašni brojevi ili ne?

  31. #81
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    šumskovoće, ma one poznate , globalne svjetske marke sportske odjeće i obuće. neću pisat ime da ih ne reklamiram jer im djeca u indoneziji , tajvanu, bangladešu šivaju odjeću i obuću. ma znaš koje... baš su za sportašice ravne, pljosnate...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Inesz sve si mi objasnila, njih ni ja ne volim. Volim proizvođače iz HR - ti su mi najdraži, zatim svi ostali s ex-yu područja, a za donje rublje volim talijanske stvari (mi u Istri smo blizu pa nije teško doć do njihovih proizvoda u lokalnim dućanima)
    Prije neko vrijeme sam bacila oko na ovu pidžamu http://www.extremeintimo.com/home/in...mid=28&lang=sr i sve mi se čini da ću ju kupiti za slučaj bolnice (puj-puj)

  33. #83
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    opet prokrvarila,baš svježa krv,ne može bit svježija,pa pola sata ništa,popila sam utrogestan,ako krene opet zovem cito
    stvarno me ovo krvarenje više nervira

  34. #84
    Mia Lilly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    908

    Početno

    klara, lezi i zovi cito.

  35. #85
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Evo već uru vremena ništa! Malo smečkastoga,sutra moram u cito ionako briseve radit,pa ako ne bude krvarenja popodne ionako ću sutra otić pa ću reć Šparcu. Stvarno sam mirovala danima,jučer se malo prošetala nakon par dana šta ležim po cile dane. Šetnja i stajanje na nogama nije bilo duže od pola ure. Nemam grčeve niti nesnosne bolove,samo lagani pritisak osjećam.

  36. #86
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Klara jel piješ magnezij???

  37. #87
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Klara tako ja kada hodam malo duže ili sl zna mi krenuti sviježa krv,pa se malo smiri i onda bude smečkasta. Možda ne mora biti ništa strašno.
    Rekao je da kada bi stalno ležala da nebi ni primjetila sviježu krv jer bi polako krvarila i dok bi iscurila promjenila bi boju. Eto baš mi je to lajički skoro i nacrtao.
    Krvarim 10-ak dana,pomirila sam se sa time,UZ uredan i ja pokušavatm uživati u trudnoći maksimalno. Rizik uvijek postoji ali nada i želja su jače

  38. #88
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ajme Mojca ne mogu vjerovati što ti je Podobnik nadrobio. Vezano za otvaranje, uistinu nema pravila, ja sam dobila za indukciju (zbog preklampsije) samo jednom gel i nakon par sati puknuo vodenjak i krenuo pravi prirodni porod. Iako su dr bili skeptični isto i mislili da neće to sigurno taj dan. Cura do mene u boksu, 15 tak godina mlađa, 3. porod,mučila se cijeli dan i ništa na indukciji i gelu, ne znam kako je završilo. Zato takve općenite pretpostavke pusti negdje sa strane, čudim se i kakve veze ima IVF i nemogućnost poroda u kadi, baš bi me zanimalo njegovo objašnjenje. A IVF nije niti indikacija (kao niti godine) za carski, iako sam htjela na njega nisu mi dozvolili. Možda je i dobro da se tako nešto dogodilo, bolje da sad znaš na čemu si kod njega nego da te ulovio s tim kad više nisi mogla nazad.

  39. #89
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Andream, da definitivno je tako.
    Tu istu večer sam bila s frendicom na kavi i rekla sam joj da se to sigurno dogodilo s nekim dobrim razlogom i da će se brzo pojaviti rješenje... i tako je i bilo, već sljedeće jutro sam imala zakazan termin u Feldbachu. Isto kao što sam morala proći iskustvo s nuhalnim naborom kod Martonice da bi prešla Latinki, tako se i ovo desilo. Netko to od gore vidi sve...

    Sad gledam filmiće o prirodnom porodu, o porodu u vodi i pripremam se.
    Možda griješim, ali iz ove perspektive mi se čini da puno toga ovisi o tome kako si u glavi posložiš. Mene je punkcija jako boljela, ali sam tu bol prihvatila i opustila se... i odmah je bilo lakše. Nadam se da ću se toga sjetiti i kad krenu trudnovi.

  40. #90
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mene je do neopisive panike bilo strah i pred punkciju i pred porod, u oba slučaja često su žene vrištale i oblio bi me doslovce hladni znoj. Ali čim sam legla na stol, uvijek bi mi bilo lakše. Punkcija boli, boli i porod, to je neupitno, ali uistinu "sve u glavi". Ja uistinu jedva čekam svoj drugi porod Ne mogu reći da me sada nije strah, ali on je svakako drugačiji, možda jer sam sve to već prošla pa znam što mi je za očekivati. Tako je bilo i s punkcijom, prvi je put bilo najgore, zadnji put me jedino bilo strah opće anestezije jer to nikad nisam prošla. A sad u šali znam reći MM, da me bar netko pikne onako kao na anesteziji da se lijepo naspavam...

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja se nadam da ću imati sreće pa ili neće biti nikoga u drugim rađaonama, ili će te žene biti tihe.
    Frendica (psihologica po struci) koja je rodila na SD toplo preporuča MP3, slušalice i muziku po guštu... te fokus na sebe i svoje tijelo.

    Ako nekog zanima kako porod kod kuće može izgledati, evo jednog meni malo bizarnog načina da se to vidi, ali obzirom da je žena u Americi gdje je postotak prirodnog poroda jako niazk, kužim njenu misiju.
    http://yourbirthcoach.com/ (scroll down, ima par zanimljivih filmića)
    http://www.youtube.com/watch?v=Oo7dV...eature=related

  42. #92
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    lasta lijepo si to rekla i baš me utješila,cilo jutro sam ležala i popodne i eto opet malo krvarim.
    Magnezij sam pila onaj u prašku bioelektru,nepijem sada,ali ja ni nemam grčeve u stomaku

  43. #93
    honeybee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.mama-nova.hr/img/majice_t...-tiskom-33.jpg
    ja žeeeeliiiim ovo!!!!zna li netko cijene?
    Ja kupila u ponedjeljak s dugim rukavima, i jedva čekam da ju pokažem
    Došla me 159 kn, a kupila sam i super trudničke hlače jer više ni jedne svoje stare ne mogu zakopčat.

  44. #94
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Klara znam da ti je teško i meni je bilo,da sada baš ne lažem i ne izmišljam da nije.Nakon prvog UZ kada je utvrdeno da nema hematoma i nikakvog uzrocnika krvarenja smirila sam se i ostavila sve za sobom. Prihvatila sam to kao da cu se sa time morati nositi do kraja.Sada mi je vazno da mi krvna slika bude dobra,da ne dobijem anemiju,da malo podignem tlak i da stvarno uzivam. Cak sam dr. pitala da li se smijem sexati.Pogledao me i masmijao se-Vi zbilja zivite punim plucima a?-

  45. #95
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Klara, miruj i sve polako, a sutra nam se odmah javi kad dodes iz Cito. Grozna su ta krvarenja, no uz mirovaje sve bude ok.

    Ja sam jako rano dobila trbuscic, pa sam tijekom ljeta vec kupila jedne traper caprice u c&a trudnicke i radi gusta ovu majicu s bebom sto viri kratkih rukava. Stvarno su super majice, namjeravam uzeti i jednu s dugim rukavima.

    Evo i naseg izvjestaja s 3d i 4d uzv, odusevljena sam! Dr je gledao jako detaljno, beba je zdrava i sve izgleda super. Cak je uspio uhvatiti mali prst na ruci i tocno se vide 3 zgloba. Objasnio je da kod down djece mali prst ima samo 2 zgloba (nisam imala pojma da se i to moze vidjeti).

    Ali ono sto me rastopilo do kraja je sto smo vidjeli liceko nase curice tako jasno i lijepo, nevjerojatno. Grimase, plazenje jezika, smjesak, svasta nam je pokazala. I definitivno je curica, dr je potvrdio, a mala zabica je opet lijepo rasirila nogice i sve pokazala.

  46. #96
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Vala sad ćeš mirno spavati....uf taj divni osjećaj kad vidiš svoju bebicu....poslije UZV-a kao da lebdim....tak se i nama neki dan naša curka fino pokazala valjda je i njoj bio dan za slikanje....

  47. #97
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Iva Mia, nisu nam nesto sramezljive curice, hehe...

  48. #98
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Iva Mia, nisu nam nesto sramezljive curice, hehe...
    To sad dok su još u trbuhu...vidjet ćeš kad se rode biti će to fine cure....samo nek budu žive i zdrave...

    Aaaaa draga moja ne znam kako ti stojiš sa spavanjem, al mene su uhvatile nesanice, ne mogu se nikako namjestiti...baš sam se prošli tjedan hvalila kako nemam problema, kad evo mi sad...

  49. #99
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ma joj, mucim se ponovo. Par tjedana sam spavala ko beba i bila zahvalna na tome jer je prije toga bio gadan period nespavanja, a evo ga opet. Na koncu, vidis koliko je sati, a ja budna da budnija ne mogu biti. Muka mi je kad legnem u krevet, ono spava mi se, sve se cini ok, a onda se mucim mucim i uspije, zaspati oko 3, 4. A dobro, glavno da nam klinkice spavaju.

    Hej, posto smo tako blizu u terminima, kako ti osjecas bebu? Meni je u pocetku bilo kao da se vrti i prekobicava neka mala ribica, ali sada je vec to dosta konkretnije.

  50. #100
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Ma joj, mucim se ponovo. Par tjedana sam spavala ko beba i bila zahvalna na tome jer je prije toga bio gadan period nespavanja, a evo ga opet. Na koncu, vidis koliko je sati, a ja budna da budnija ne mogu biti. Muka mi je kad legnem u krevet, ono spava mi se, sve se cini ok, a onda se mucim mucim i uspije, zaspati oko 3, 4. A dobro, glavno da nam klinkice spavaju.

    Hej, posto smo tako blizu u terminima, kako ti osjecas bebu? Meni je u pocetku bilo kao da se vrti i prekobicava neka mala ribica, ali sada je vec to dosta konkretnije.
    hehehee...ja sam ti sinoć silom otišla spavati...jer ako pređem ponoć onda sam kao vilenjak...nadam se da će nam curke baram noć spavati kad nam dođu

    Ja sam ti svoju curku prvi put osjetila onak baš dobro početkom 17 tt...baš to kao da se prebacila s desne na lijevu stranu i mene je to uplašilo....jer se vidjela baš hrpica....zatim je par dana bilo onak 1-2 dnevno....a sad u zadnja 2-3 dana čini mi se da je postala prava gimnastičarka...čim se smirim evo je javlja se....
    Znaš što se meni događa s trbuhom kao da mi mravi šetaju, ne znam kako bih to drugačije objasnila...kontam da je to širenje trbuha....mažem se kremicama al moram priznati nisam baš redovita....
    Imam osjećaj da će mi trbuh sad samo prek noći iskočiti.....sve mi je tak tvrdo...kao da ću eksplodirati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •