Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: nošenje djece

  1. #1
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno nošenje djece

    zanima me;
    koliko nosite svoju djecu i koliko su stara? zagovornik sam nošenja no čisto informativno me zanima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno Re: nošenje djece

    Do 3. mjeseca Vito je bio non-stop na rukama, a i kad je spavao, spavao je na meni Sad sa 4 mjeseca (8,5 kg) ja ga stvaaarno ne mogu dugo držati u rukama (max. 40-ak min), ali sad ga se već može staviti na naš krevet da se igra ili u njegova kolica pa ga vozam po kući...hoću reći, ne "zahtijeva" više 24h nošenja

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Nosim ga evo skoro 11 mj. Konstanto prvih 8 mj. Sad se i igramo, ali cim mu dosadi igra dize ruke prema meni sto znaci, mama nosi me. Ima deset kilograma i ruke mi odvali.

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara ima 2.5 godine.
    i dalje je dosta nosim (puno plešemo dok je ja nosim na rukama, u šetnji je nosim ili na rukama ili u marami, po stanu je često nosim...)

  5. #5
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    hvala puno žene!
    noah će uskoro dvije godine i još se nosimo. hihihi
    u zadnje vrijeme sam se svašta naslušala u vezi nošenja;uglavnom već je dovoljno velikkkkiiiiiii... i tako slično.
    npr. kad idemo iz vrtića nosim ga i bličamo,bličamo..i nekako smo si blizu, (to ne bi mogli kad bi on hodao i to mi se čini ispravnim) kod šetnja isto tako.
    zna on hodati ko kakvi pravi, no kad su tu mamica i tatica zaboravi.....zna se dogoditi da me bole leđa i objasnim mu..i normalno hoda do prvog ugla. znali su me pitati kak ga mogu nositi ;na kaj sam odgovarala;da ga nosim od rođenja i da su mi se postepeno jačali mišići.
    uglavnom je i ima negodovanja
    zanimalo me dal ima još nekog tko razmišlja na ovaj način

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da ga nosim od rođenja i da su mi se postepeno jačali mišići.
    a to je fakat istina!


    zanimalo me dal ima još nekog tko razmišlja na ovaj način
    pa jesi na AP podforumu ili nisi

    uglavnom, toliko je maleni broj godina u našem životu kada dijete želi da ga mazimo, ljubimo i nosimo i ja to mislim iskoristiti do kraja. eto, zara ima tek 2.5 godine, a već mi često ljutito kaže :"mamaaaa, daj me nemoj ljubiti!!"

  7. #7
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    I ja sam nosač - kad god to moja mala (2 god) zaželi. I ne vidim u tome ništa loše. Okolina se valjda već navikla na mene klokana i moj dragocjeni paketić.

  8. #8
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    zanimalo me dal ima još nekog tko razmišlja na ovaj način
    ima, ima :D
    samo uživajte

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    ne znam kak odoljet bebi koliko god stara i koliko god teška bila kad ti podigne rukice i nasmiješi se

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj bebibranka prvotno napisa
    ne znam kak odoljet bebi koliko god stara i koliko god teška bila kad ti podigne rukice i nasmiješi se
    ili djetetu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ili djetetu.
    da...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    da... ili bebi i djetetu istovremeno

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    U početku je stalno bio na rukama, spavao na meni (jer je jedino tako spavao dulje od 15 min).
    Sada sam ipak malo reducirala dulje nošenje zbog bebe, ali ako traži onda ga uzmem pa sjednemo, ili ga zagrlim na podu pa se valjamo. I nosit ću ga dok god bude tražio.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    i mi sa jako puno nosamo, od rođenja.. često spava na meni, puno plešemo isto od samog početka, nosimo se vani... i uživamo..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Curke moje!
    Ne bih to vam savjetovala.
    Imam dvoje djece. Daniel 6, Andrea 4 godine starosti.
    Daniel je bio stalno na rukama, a ostao je dosta ovisan o nama - roditeljima. Noćima ćak uopće ne zaspi u svom krevetu već ga pustimo kod nas. A Andrea koja može to iskoristiti protivi se tome mada je pozove k sebi u krevet.

    Moram naglasitii da je Daniel rođen u velikom stresu - gubitak brata, a Andraea to nije prošla u mojoj buši - kako mi to kažemo. Daniela sam bila sretna osjetiti kako se pokreće bar jednom na dan, a Andrea je igrala nogomet u mojoj buši.

    Zato, dobro ocjenite jeli to potrebno, dali ste u kućanstvu sa djedom i bakom, i slično.... To su potencijali koje ne možemo sakriti u njihovim životima!!!![b]

  16. #16
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    samoborka, misli da to pitanje oko tvog sinčića nije usko i strogo vezano uz to jeste li ga ili niste nosali prečesto po rukama.
    on je takav, osjetljiviji od početka, i zahtjeva više pažnje od tvoje kćeri, i prema takvom se treba i primjereno odnositi (kako vidim, tako i radite).
    smatram da djetetove potrebe treba slušati kakve god one bile.
    ako se hoće nositi, naravno da ću ga nositi, a ako neće, neću.
    simple as that.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    moram priznati da nisam puno razmisljala o nosenju dok sam bila trudne, iz cistog razloga sto mi se to cini tako normalno.
    a onda kad sam rodila, pa upoznala mame koje jos novorodjence ne zele 'nauciti losoj navici nosenja' sam se jako zacudila. neke zene ne dozvoljavaju bakama i rodbini kad dodju da nose njihove bebe da ih ne bi 'krivo^' naucile.
    meni je jasno kad zene puno nose dijete, pa ih bole ledja (cak i u marami, klokanici), ruke... pa potraze pomoc ukucana u tome. jasno mi je da kad vise ne mogu - ne mogu!
    ali unaprijed odbijati nositi dijete mi je nevjerojatno!

    ps. upoznala sam i majku koja je govorila kako se njezino dijete ne voli nositi. nakon boljeg upoznavanja vidjela sam da to nije bila istina... njezina bebe je obozavala kad bi ju ja podigla da ju malo 'izgnjecim'
    . a kasnije sam upoznala i baku - mala se itekako htjela nositi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Filipa sam nosala i uspavljivala na rukama 16 mjeseci, onda se rodila Tamara. Nju sam nosala 2 godine. Bila sam mišićava kao drvosječa. Jedina mi je utjeha bio članak da djeca koja malo spavaju i puno su na rukama da su pametniji od druge djece.
    Domagoj voli sam zaspati, svejedno mu je da li ga nosimo ili on leži a mi pored njega pričamo. U strahu smo da će se i to dijete opametiti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Naravno da nisam mislila na vrijeme nježnosti. Nisam niti "baba roga" pa da ih nisam htjela nositi, već sam u svojoj bilješci razmišljala samo o onom terminu kad sam ostajala sama doma (a bilo je vrlo često) - a obaveze s ručkom i sl. pred nama mamama. Tad nije bilo ukućana pri meni da ih nosaju. Naravno da vrijeme igre i nježnosti ne može se zamijeniti nikako, a i bilo je u odgovarajuće vrijeme.
    Ali slušati plač djeteta i miris prigorenog ručka...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj sabaleta prvotno napisa
    Jedina mi je utjeha bio članak da djeca koja malo spavaju i puno su na rukama da su pametniji od druge djece.
    ovo je istina, ja sam jos citala da nosena djeca puno prije progovore i osvjedocila se, ja m. prvih sest mjeseci skoro nisam skidala sa sebe i starno je nevjerovatno rano progovorila, a sada je jako napredna u govoru

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Jedina mi je utjeha bio članak da djeca koja malo spavaju i puno su na rukama da su pametniji od druge djece.
    Ajme, onda ja doma imam dva Ajnstajna

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    obrnuto... citat je moje, a ono iznad sam htjela citirat.
    idem sad na dopunsku nastavu....

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma htjela si reci - nisu na mamu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    ovo je istina, ja sam jos citala da nosena djeca puno prije progovore i osvjedocila se, ja m. prvih sest mjeseci skoro nisam skidala sa sebe i starno je nevjerovatno rano progovorila, a sada je jako napredna u govoru
    ja brunu nosam po cijele dane i čini mi se da ću još dugo, jer nimalo ne pokazuje želju maknuti se od mene, a napredak u govoru nam je prilično slab. još se nimo makli od mama, tata i pao .

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Ivka - nisu. Ja volim spavat i spavala bih noci i noci i bar 2 puta dnevno da mogu

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    90

    Početno

    ja nosim kad god stignem...ak je mam mogla nosit 9 mjeseci bez pogovora onda ja mogu nosit kad djete hoće

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj ZliVuk prvotno napisa
    ja nosim kad god stignem...ak je mam mogla nosit 9 mjeseci bez pogovora onda ja mogu nosit kad djete hoće
    I ne samo to - i presvačiti, i uspavljivati, i maziti, i priče pričati, i hraniti, i igrati se zajedno, i zadaće ispravljati...

  28. #28
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj mamaja prvotno napisa
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    ovo je istina, ja sam jos citala da nosena djeca puno prije progovore i osvjedocila se, ja m. prvih sest mjeseci skoro nisam skidala sa sebe i starno je nevjerovatno rano progovorila, a sada je jako napredna u govoru
    ja brunu nosam po cijele dane i čini mi se da ću još dugo, jer nimalo ne pokazuje želju maknuti se od mene, a napredak u govoru nam je prilično slab. još se nimo makli od mama, tata i pao .
    pa to je skroz individualno. moji su noseni jednako, mozda je cak jan vise nosen, ali nola govori puno cisce i razgovjetnije.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Mi smo Mihovila nosili i još ga puno nosimo jer mislim da tako bolje komuniciramo i da smo svi zadovoljniji. U šetnju idemo s maramom jer veći dio šetnje sam prohoda.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja sam m. nosila konstantno. imali smo maramu i dvije nosiljke stalno u upotrebi.
    medjutim kad je pocela puzati i kasnije hodati prestala je biti zainteresirana za nosenje i cak je zavoljela kolica (prije nije htjela u njih). tad mi je taman vec postala i jako teska tako da se sve fino poklopilo. onda sam je jos neko vrijeme nosila u marami samo u iznimnim situacijama (kad bi ona trazila, a to je uglavnom bilo kad bi bila bolesna i sl.).
    sad ima 21 mj. i ne sjecam se kad sam je stavila u maramu. naravno jos uvijek je nosim na rukama kad trazi ali to stvarno vise nije cesto. malo kad se probudi, kad je pospana. cak i po vani ima sve vise kondicije za hodanje pa nam setnje sve rijedje zavrse nosenjem.

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nosila sam ju koliko god je htjela. kad su mi leđa pucala - znala sam ju zamoliti da malo hoda , pa smo nekako izdržale.

    ja sam definitivno za to da se dijete nosi ako ono to traži, bez obzira u kojoj dobi. ne znam za istraživanja - ali i dan danas pamtim kad sam ju nosila, i kad me podragala po licu i rekla: daaaaga mama.....

  32. #32
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    moji se obicno hoce nositi ujutro od stana do auta i onda kad ih dignem oboje cesto cujem tatica moj.
    kad to cujes nije ti problem nositi ih na kraj svijeta.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    od rodjenja naseg malenog mm i ja sveudilj ga imamo na rukama.Eli ce uskoro navrsiti 9 mjeseci i sada on vec voli si sjesti pa se sam zaigra no cim idem iz sobe uzimam ga k sebi i skupa sve radimo.Nosim ga u marami...I kao i vecina majki sam se naslusala od starijih (moja mama i ostali)kako mi to nije dobro toliko ga nosati/uh pa razmazit ce ti se/joj a kak ces kasnije kad bude tezi..
    a kad se umorimo,legnemo si na krevet i mazimo se,dok nas ne prodje..

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    SAmo malo ću skrenuti s teme. Kao što sam već bila rekla prvo dvoje djece sam stalno nosala ("pametnjakoviće"), ali Domagoj je sasvim drugačija beba. On je mirniji, ne plače puno i dovoljno je da ga se pomiluje, da se s njim stalno priča, doda zvečkicu i da smo mu u vidokrugu i ponekad da ga se nosi.
    Od neki dan sam povezala njegovu nervozu i nosanjem :shock: . Naime, dan za danom su nam bake i uzimale su ga na ruke čim bi otvorio oči, a on je bio dobar za to vrijeme. Problem je nastao kad bi one otišle. Bio bi uznemiren toliko da nije s mirom mogao sisati, pa bi onda napol gladan stalno cendrao, a to cendranje bi se na kraju pretvorilo u deračinu. Ne bi pomoglo ni moje nosanje, ni pjevušenje, ni cupkanje...
    Moram naglasiti da nisam ni pobornik ni protivnik nosenja beba, ja samo volim razumjeti njihove potrebe i udovoljiti im. A ovo ponašanje ne razumijem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •