Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 507

Tema: Liječničke novine objavile opasan tekst protiv cijepljenja

  1. #51
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    vauuuuuu

    mene plaši tvoje mišljenje
    jer talo lako klizi prema diktaturi, kontroli, teroru.....

    naravno, pretpostavljam da tebe moje mišljenje ne plaši već ti je samo dosadnjikavo..ok, uz moć potencijalne štete

    dokle god je u okvirima diskutiranja, dobro je
    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Je, sve možeš strpat pod informirani izbor, samo ko su informatori - neko ko stvarno nešto zna ili pabirči pa sklapa svoju priču. Mislim, ne možeš više živit od svih tih šumova - te sobe, te globulice, te blokatori ovih i onih zračenja itd. Koji informirani izbor? Slana soba u Splitu mi je trijumfalni primjer kako nevidljiva ruka tržišne ponude i potražnje Adama Smitha formira "informirane izbore".
    Evo, Ina je to čisto lijepo sažela.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju ću ozbiljno nadoć na to da se informirani izbor čini kao iluzija, a ovaj uzlet alternative... meni je to ko pjesma Dubioze kolektiva... "masovna hipnoza danas prešla svaku mjeru". Sori, nije osobno, ali teško se obranit od svih tih medova i čajeva. Mislim... svrsishodnost... konkretno... slana soba... u Splitu? You tell me što je to - jedna zgodna mala franšizica ili medicinska pomoć. Skupa sa svim Noni sokovima iz havajskih otočja i sličnim stvarima. U konačnici - grozomorni farma lijek je koji put čak i jeftiniji od sveg toga što nudi alternativa.
    zanimljivo je samo da u zapadnim zemljama i homeopatija, i kiropraktika spadaju pod zdravstveno osiguranje

    mozda bi ih hr zdravstvo trebalo informirati i da je u biti spas u sakama tableta kojima se uopce ne ide do uzroka simptoma nego se vedro tabletira po simptomima bolesti...

  3. #53
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    zanimljivo je vidjeti kako se za potrebe ovakvih rasprava uvijek traže roditelji koji odbijaju cijepljenje, a ne roditelji koji prihvaćaju cijepljenje i to ne samo zato jer je u hr obavezno.

  4. #54
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo je vidjeti kako se za potrebe ovakvih rasprava uvijek traže roditelji koji odbijaju cijepljenje, a ne roditelji koji prihvaćaju cijepljenje i to ne samo zato jer je u hr obavezno.
    I meni je to tako, ali sve je u tom kreiranju mišljenja, a argument će ti sigurno biti - zato jer je ova druga struja prejaka i mainstream, pa da damo malo kontrapunkta. 90% ljudi uredno cijepi, valjda, i vjeruje da je to OK. Moje je mišljenje da nije svaki kontrapunkt dobar i očekujem od med. struke da pročiste svoje stavove i ostanu na liniji onog što je dobro za zdravlje ljudi, bez obzira na "popularne trendove" i da ne mijenjaju stavove kao popularity contest i ono čisto za to "neka bude izbora". To mi je bezveze od struke. A ljudi - neka misle i rade što hoće, samo od javnih institucija očekujem razbor, a ne "tarotijanstvo" jer je isplativo.... i ljudi traže izbor, pa makakav bio.

    Plus, niko neće tražit roditelja koji je bijestan jer je njegovo neurorzično dijete ugroženo zbog ekipe koja, eto... su kako se ono kaže.... zaboravila sam riječ - eskapisti, separatisti. A trend koji je je ugrožavajući, ako ulovi maha, po meni.

  5. #55
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    lijepa pjesma
    poslušala sam je do kraja
    zbilja daje "pojnt"
    totalno je shvaćam tj one koji se slažeu s tim

    samo....
    ne bavim se ezoterijom, nikad nisam koristila homeopatiju (da, stvarno), ne čitam horoskope, ne gledam astro programe, ne bacam grah, nikad nisam bila kod bioenergičara, ne gatam iz kave ili karata, nisam bila u slanoj sobi (iako bi se dalo o tom promislit..vjerujem u ljekovitost morske vode)..id...itd....

    ok, nisam savršena, vjernica sam
    to je moj grijeh
    uz onu - promišljam, skeptik sam

    i premda bih na masu stvari koje ste nabrojale mogla osobno staviti x (jer masu držim nerazumnom)
    ipak, pokušavam se držat one live and let live
    a ima tako jedan odličan citat od nekog, mislim filozofa, al ne znam di je..šmrc
    kontekst je: tko god stavlja (il poželi) ruku na moje tijelo (bez mog dopuštenja), proglašavam ga svojim neprijateljem!!

    interesantno je koliko ima tzv politički korektnih članova društva koji se kunu u izbor i kad su daleko gore stvari u pitanju (il si barem mojoj malenkosti gore), a ovdje će svakog skeptika il onog izvan main stream proglasit bezumnikom il (s manje štete rečeno) nerazumnikom...


    bit će da sam ja osobno ipak više politički korektna
    Posljednje uređivanje od zmaj : 04.11.2011. at 13:09

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, pa i politička korektnost je sve više raskrinkana kao nepotrebna i štetna, zajedno s "informiranim izborom" i ostalim stvarima. Ako je novinarski posao otvorit arenu, omogućavat svakome da izrazi svoje, pa da se gladijatori tuku, a kad je najzanimljivije, a ovo dvoje već u prašini, reći "hvala vam, dragi gledatelji, naše vrijeme je isteklo", drugi put je ova goruća tema na tapetu, onda stručnjaci ne trebaju bit politički korektni i "gladit" zaraćene strane i akomodirat svakakve stavove eto... da se čuje i drugačiji glas. Koji je tu uopće razlog? Oni trebaju reći kako je i što je i što je dokazano, a što ne - pa svidilo se to kojem "plemenu" ili ne.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2011. at 13:12

  7. #57
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    politički je nekorektno jednoj EU dami se obratiti s Frau ili senorita (daleko manja stvar, al s vrlo moćnim djelovanjem)

    imam svoje mišljenje o tom

    kao što imam o stvarnosti "prisile" zabadanja igle u pojedinčevo tijelo (a sadržaj baš ko iz one pjesme.. tipa HDC tkiva prepun džep....ovo je politički korektno, nisam upotrjebila pravi naziv)

    osobno, nisam ni sim ni tam...za sad vjerujem da cjepiva imaju djelovanje i jasno mi je zašto su proizvedena i to pozdravljam..al me muči - pod koju cijenu... potencijalne posljedice, vidljive i skrivene..
    uz to, ova svinjska mi je totalno poljujala povjerenje jer se s pravom pitam - nije li tako turnuto i koje dr prijašnje cjepivo....
    Posljednje uređivanje od zmaj : 04.11.2011. at 13:23

  8. #58
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    politički je nekorektno jednoj EU dami se obratiti s Frau ili senorita (daleko manja stvar, al s vrlo moćnim djelovanjem)

    imam svoje mišljenje o tom

    kao što imam o stvarnosti "prisile" zabadanja igle u pojedinčevo tijelo (a sadržaj baš ko iz one pjesme.. tipa HDC tkiva prepun džep....ovo je politički korektno, nisam upotrjebila pravi naziv)

    osobno, nisam ni sim ni tam...za sad vjerujem da cjepiva imaju djelovanje i jasno mi je zašto su proizvedena i to pozdravljam..al me muči - pod koju cijenu... potencijalne posljedice, vidljive i skrivene..
    uz to, ova svinjska mi je totalno poljujala povjerenje jer se s pravom pitam - nije li tako turnuto i koje dr prijašnje cjepivo....
    Ovo sa senorita i Frau te ne razumijem, nema veze.

    Zabadanja igle u pojedinčevo tijelo je jedna strana medalje, druga je zabadanje strašljivih i kataklizmičkih slika (dobit će autizam, boj se cjepiva, ovi što ih proizvode i plasiraju su but a plaćenici) u pojedinčevu svijest.... uključivo ljudi gmazovi, čipiranja itd. - a to je prodavao ovaj malac novinar na državnoj TV.

    Isto tako ono ghahahaaa ah, ta velika opasnost "svinjska gripa", boginje, lolčina itd.... umrli su ljudi od toga i mladi, umro je jedan kolega itd. Cijepljenje radi na prevenciji, ne mora se nužno opasnost ostvariti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2011. at 13:29

  9. #59
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ti sad navodiš svoje iskustvo kao argument u prilog tvog mišljenja
    nemam niš protiv
    isto mogu napravit i ja jer imamo poznanstvo (muž i ja) od min dvije osobe za koje ziher znamo da doživotno trpe od posljedica cijepljenja
    (budući da se samo radi o poznanstvu, ne mogu uć u detalje a smatram da nije ni potrebno)
    dalje, moja majka je par puta fasovala običnu gripu nakon cijepljenja
    valjda je infekcija bila u tijeku
    .. ma mogli bi tako do sutra...

    stvar oko svinjske gripe i nije tako benigna kad se sjetiš da su neke face platile poslom i ko zna čim... kad se sjetiš koje metke je primala poljska ministrica...
    i tak... ta fama, mućka, tko i što je to stvarao i zašto .. to me muči..a onda iza tog, eventualna pozitiva cjepiva, kao i moguća (a i evidentna) šteta

    što se tiče senjorita...pa to je nedavno bilo po medijima....strava!!

  10. #60
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ina, uspjeh nać link koji govori ovo o senjoritama... primjer pol. ne/korektnosti, ne/razumnosti..analogija...


    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ms-sexist.html

  11. #61
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ajme tekst je fantastičan LOL umirem od smjeha
    da korak dalje je da prebacimo sve sve riječi u jezicima isključivo u srednji rod

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A... Ma, ne dira me to previše, pa odavno pišemo na eng. Ms.... biće utjecaj korporativne Amerike, a ovi Kontinentalci još to nisu prihvatili, sve su to sitnice. Doduše, ali vas iko zove igdje "gospođice"? Opet, i mi stalno po javnosti da nije umjetna, nego je potpomognuta itd. A najbolje bi bilo asistirana reprodukcija, ko vani, po mei. Tako da je uvijek nešto drugo iz tvojih cipela pretjerivanje u pol. korektnosti, iz nekih tuđih the bitak bitaka.

    Nuspojave cijepljenja - čula i ja u krugu poznanika. Ali, neke stvari treba demistificirati, jedva se probija informacija da je cijela fama oko autizma bila pretjerana i službeno je odbačena. Ono što svi pamtimo i čega se svi bojimo (uključivo ja) - autizam! A gripa.... jedva sam preživjela cijepljenje od straha da ću hodat natraške. A ništa mi nije bilo, nisam bila bolesna, a i super mi je bilo to da ne moram stalno strahovat ko je u inkubaciji, ko nije, a dijete astmatičar. Isto tako i za kozice, svo vrijeme MPO-a računaj u čijem sad vrtiću kozice haraju i ko je u inkubaciji, a ko ne, imam li antitijela ili ne itd. I to sam se na kraju bila cijepila cijepili, shvaćam da nije stopostotna zaštita, ali ipak mi je donijelo olakšanje nego stalno zbrajanje i oduzimanje i sad sam, kao, možda trudna pa ne bi trebalo itd.

    Pitala dr-ove za savjete, rekli mi, savjeti se poklapali, tako sam postupila.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2011. at 14:15

  13. #63
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    razumijem te
    i ja imam te strahove
    i nigdje sam
    al što se tiče stvari, nisam za nikakve prisile
    u mojim očima itekakava je tortura, diktatura, totalitarizam zabadati igle u tijelo pojedinca koji to ne želi
    itekakav totalitarizam vršit no vac. - no school

  14. #64
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    da korak dalje je da prebacimo sve sve riječi u jezicima isključivo u srednji rod
    a valjda tak neš....
    jer bo, što ti znaš ko je se rodio ko žensko a unutra je muško, ko je trans...(ovo ne znači da pljujem po tim osobama)... prema tom, postoji itekakva mogućnost diskriminacije i polit. nekorekt.

  15. #65
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    u mojim očima itekakava je tortura, diktatura, totalitarizam zabadati igle u tijelo pojedinca koji to ne želi
    itekakav totalitarizam vršit no vac. - no school
    A u očima majke neurorizičnog djeteta koje se ne može cijepiti iz medicinskih razloga je to vjerojatno zaštita, a ne totatalitarizam.

  16. #66
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    koliko sam čitala, nepouzdana, nedostatna zaštita
    jao, ne znam točno koji postotak, možda 5% il čak 10%??.. negdje sam čitala da u okviru tog postotka cjepivo ne djeluje...
    pa ti sad znaj!!! ...na koga ćeš naletit...
    recimo, full mi je čudno bilo da su se oba roditelja zarazila od cijepljenog djeteta...
    a što da su imali neurorizično djete u obitelji, koje se nije smjelo cijepiti...??
    eh da...

  17. #67
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A u očima majke neurorizičnog djeteta koje se ne može cijepiti iz medicinskih razloga je to vjerojatno zaštita, a ne totatalitarizam.
    i o ovom bi se stvarno dalo razmisliti
    dal ta majka ima pravo "prisiljavat" drugoog na ubadanje njegovog djeteta da bi tako možda spasila svoje..a uz sve to u paketu još i ne 100% zaštita, uz malo postotonu moguću štetu po cijepljenog...

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo je vidjeti kako se za potrebe ovakvih rasprava uvijek traže roditelji koji odbijaju cijepljenje, a ne roditelji koji prihvaćaju cijepljenje i to ne samo zato jer je u hr obavezno.
    pa ti barem poznaješ gomilu novinarki i novinara; pitaj ih zašto im je zanimljivije imati nekoga "kontra" nego "pro"

  19. #69
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    i o ovom bi se stvarno dalo razmisliti
    dal ta majka ima pravo "prisiljavat" drugoog na ubadanje njegovog djeteta da bi tako možda spasila svoje..a uz sve to u paketu još i ne 100% zaštita, uz malo postotonu moguću štetu po cijepljenog...
    Ne prisiljava konkretno majka tog "drugog djeteta", stručnjaci procjenjuju da je tako bolje za zdravlje većine djece (a ja im vjerujem).

    A propos novinara - meni se čini da im treba gladijatorska arena, to prodaje priču. Nema priče kad je nirvana, samo ove Šrinjice i dobro je činiti dobro životare na temu harmonije. Opet, uvijek su odnosi takvi - ljudi (raznorazni) trebaju novinare i novinari trebaju nas....

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo je samo da u zapadnim zemljama i homeopatija, i kiropraktika spadaju pod zdravstveno osiguranje

    mozda bi ih hr zdravstvo trebalo informirati i da je u biti spas u sakama tableta kojima se uopce ne ide do uzroka simptoma nego se vedro tabletira po simptomima bolesti...
    Pa... zanimljivo je, koliko je zanimljiva i zarada tog streama i u zapadnim zemljama, pogotovo tamo di je medicina toliko skupa da je nedostupna. Svi trendovi nam dolaze iz vani, od korporativnog kapitalizma, globalizma, povratka prirodi, pa tako i ovaj konkretni, za kojeg ja osobno mislim da je loš. A nije baš da je ovakvo liječenje nepoznato i u povijesti, sa svih strana - Istok, Zapad...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2011. at 15:37

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nek' neka dobra duša javi kad bude ovo sučeljavanje na temu cjepiva na TV-u, još kad bi link linkala, super bi bilo.

    Ali, na kraju, percepciju gledatelja često i oblikuje ko je djelovao sigurnije i bio manje užešćen, sestra moja je bila u ST-u na kreacionističkom predavanju nekog tipa, reklamirano kao znanost, o nekim ljuskama i svemiru itd. i čovjek koji je bio predstavnik znanosti više se upjenio, a ovaj kreacionist je ostao zen miran... Tako da, kao i u puno toga, percepcija i neki osobni PR-ovski talent su jako važni.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.11.2011. at 16:09

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Po meni, sve je otišlo kvragu kad je i Radman izreklamirao engergizer, stvarno da se upitaš quo vadis, ajde, Gajski je makar protiv tog energizera progovorila, ona i Đukić ruku pod ruku.

  23. #73
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne prisiljava konkretno majka tog "drugog djeteta", stručnjaci procjenjuju da je tako bolje za zdravlje većine djece (a ja im vjerujem).
    ..
    ovo nije istina. istina je da je mozda i većina stručnjaka u svijetu za slobodan izbor , a mnogi i skroz protiv cjepljenja.
    zato je krajnje nemoralno da se nameće obveza te vrste kad ni struka oko toga nije suglasna.

    evo ti stranica koju uređuju liječnici, a na kojoj su stotine liječnika a svi su izrazito kritični prema vakcinaciji.

    http://www.vaccinationcouncil.org/

    t
    ako da molim lijepo. bez laganja.
    Posljednje uređivanje od Solange13 : 04.11.2011. at 17:00

  24. #74
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    jaki su ti stručnjaci....

    Je li to ta "zapadnjačka" znanost kojoj se veseliš?

    To su ti solange, marginalci, a ne večina.

    Imaš li još koju antivakcinalnu stranicu na kojoj su takvi "stručnjaci" našli priliku za dati malo značaja svojoj neuspješnosti?

  25. #75
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno



    svakako i švicarska struka, i njemačka i ostale... svi su neuspjesni marginalci sto su uveli slobodu izbora.
    treba ih u Hrvatsku dovesti, da se konacno realiziraju ti neuspjesni marginalci. Bah, šta znači biti vodeći epidemiolozi u jednoj Švicarskoj!
    Jel, tako.
    Pokazat ćemo mi njima.

  26. #76
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    marginalci su oni koji lupaju da su cjepiva štetna i nepotrebna.

    sloboda izbora vs. obavezno cijepljenje je sasvim druga prića, o kojoj neću s tobom raspravljati.

    Ako voliš šivcarce, onda se ugledaj u pravog stručnjaka i znanstvenika iz Švicarske, a ne u šarlatane.
    Evo ti je: Claire-Anne Siegrist
    http://www.youtube.com/watch?v=R5i0K2zA37k
    Evo ti i popis njezinih radova. Marlljiva švicarka.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=Siegrest%20CA

  27. #77
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    sloboda izbora vs. obavezno cijepljenje je JEDINA tema koja je mene u cijeloj to priči ikada i zanimala.
    isto vrijedi za većinu ostalih skeptika na forumu.
    tako da ako ti o tome ne želiš, nemamo o čemu.

    sva ostala moja argumentacija išla je u tome smjeru da tu postoji neka tema, izvjesna kontroverza i da bi sa svakog stajališta, i stručnog i moralnog, sloboda izbora trebala postojati.

  28. #78
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    .... a svezigledno te grozne obaveze cijepljenja, kojom na silu protiv naše volje zabijaju iglu i ubacuju otrove u našu djecu.... neka se javi kome se u Hrvatskoj dogodilo da je dijete cijepljeno na silu protiv volje roditelja.

    kako je to izvedeno? jesu li roditelje držala tri policajca dok je mesar zabijao iglu u dijete?

    koliko vidim ovdje, svi koji ne žele da im se dijete cijepi se istovremeno i hvale s time da im djeca nisu cijepljena.

    jesu li tvoju djecu na silu cijepili, solange?

    (iliti ukratko, pa da više ne moramo ti i ja o ničemu polemizirati: što te toliko smeta ta obaveza kad ju ionako svatko može izvjeći ako hoće)
    Posljednje uređivanje od mujica : 04.11.2011. at 17:48

  29. #79
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I mislim da je samo odgovorno od stručnjaka da ih konačno smjeste di i m je mjesto.
    Govorimo o ekipi koja eugeniku svrstava u znanost?

  30. #80
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    .... a svezigledno te grozne obaveze cijepljenja, kojom na silu protiv naše volje zabijaju iglu i ubacuju otrove u našu djecu.... neka se javi kome se u Hrvatskoj dogodilo da je dijete cijepljeno na silu protiv volje roditelja.
    Dobro da nisu tebe pitali

  31. #81
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    meni je žao ovog prepucavanja
    pati tema
    pati konstruktivni razgovor
    pate odnosi, jer, tili ne tili, svi smo članovi istoga društva...
    dadice tj Davore, mujica... znam da vam vjerojatno para na uši izlazi,
    al ma vi ste veliki dečki i sigurno znate da takvim "razgovorom" jedino možemo stići do ključanja teme

    evo, mi smo bili vani, vratili se, upalili tv, kad ono tamo ni manje ni više neg cjepiva, gripa, Gajski
    e pa da sam znala da ću upalit tv baš na tu minutažu rtl-ovog dnevnika....ha ha ha

  32. #82
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    meni je žao ovog prepucavanja
    pati tema
    pati konstruktivni razgovor
    pate odnosi, jer, tili ne tili, svi smo članovi istoga društva...
    dadice tj Davore, mujica... znam da vam vjerojatno para na uši izlazi,
    al ma vi ste veliki dečki i sigurno znate da takvim "razgovorom" jedino možemo stići do ključanja teme
    Zmajice, daj plz u tražilicu upiši cijepljenje pa ćeš vidjeti na koliko topika se ovo razvlačilo.
    Nema se tu više što reći, a da se nije reklo već preko nekoliko desetaka puta.
    I neće biti pomaka.
    Jer "informirani izbor" filtrira informacije pa ja ovdje (i na drugim takvim temama) čitam jedno, a Solange npr (NHF) drugo.
    I to ti je informirani izbor.
    Ok, dok je na štetu onoga koji bira, a ne onoga za kojeg bira.

  33. #83
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    (iliti ukratko, pa da više ne moramo ti i ja o ničemu polemizirati: što te toliko smeta ta obaveza kad ju ionako svatko može izvjeći ako hoće)
    ali s kojim posljedicama ??
    prijave, torture maltretiranja, izrugivanja, prijetnji oko vrtića, škole, danas novčanih kazni, a sutra???
    to za taj dio o izboru

  34. #84
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    hvala Cubana
    dugo nisam aktivno pratila forum
    al sam skužila da postoje teme dadice i mujice

  35. #85
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    al sam skužila da postoje teme dadice i mujice

  36. #86
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    .... a svezigledno te grozne obaveze cijepljenja, kojom na silu protiv naše volje zabijaju iglu i ubacuju otrove u našu djecu.... neka se javi kome se u Hrvatskoj dogodilo da je dijete cijepljeno na silu protiv volje roditelja.

    kako je to izvedeno? jesu li roditelje držala tri policajca dok je mesar zabijao iglu u dijete?

    koliko vidim ovdje, svi koji ne žele da im se dijete cijepi se istovremeno i hvale s time da im djeca nisu cijepljena.

    jesu li tvoju djecu na silu cijepili, solange?

    (iliti ukratko, pa da više ne moramo ti i ja o ničemu polemizirati: što te toliko smeta ta obaveza kad ju ionako svatko može izvjeći ako hoće)
    moja su djeca cjepljenja po kalendaru,u ove rasprave rijetko ulazim,ali na ovu argumentaciju moram reagirati - valjda namje svima jasno da pritisci mogu biti vrlo različiti i da nas ne trebaju drzati tri policajca da bi seosjetili zlostavljano. Ja samosjecalakaopritisakcinjenicu da mi je pedijatar pokusao uvaliti svako cjepivo koje postoji na trzistu, zustro je zagovarao brdo cjepiva izvan kalendara. A bogami zlostavljano sam se osjecala kada smo zbogodredjenih razloga kasnili s cijepljenjem sina u 1. razredu OŠ. Dakle, roditelje djeteta koje je do tada cijepljeno strogo po kalendaru i koje je tada kasnilonekolikomjeseci u cijepljenju školska lijecnica je nekoliko puta zvala doma a, nakon sto sam ja vec uletila pomalo u inat, slala nekoliko poruka preko djetetove uciteljice.

    Netko je zakljucio da akoje 90% djece cijepljeno da toznaci da vecina roditelja valjda i vjeruje u ucinkovitost cjepiva. Ja bi rekla da vecina roditelja uopce ne promislja o cjepivima nego slijedi ono sto zdravstvo svojim autoritetom nalaze, odredjeni broj sigurnokritički promišlja o cjepivima ali nije odlučilo voditi i tu bitku u zivotu, odredjeni dio sigurno i vjeruje u njihovu ucinkovitost.

  37. #87
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A u očima majke neurorizičnog djeteta koje se ne može cijepiti iz medicinskih razloga je to vjerojatno zaštita, a ne totatalitarizam.
    potpis do neba

  38. #88
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    O ovome treba razmisliti. OK, gotovo.
    Mali problem s konceptom imuniteta krda (OK, kolektivnim imunitetom) je da uz primjenu mrtvih cjepiva - ne postoji. Zašto je u izoliranim slučajevima postojao sa živim cjepivima je vrlo jednostavno objasniti: horizontalna zaraza cjepnim sojem. Dakle, uz 100% mrtvih cjepiva slobodno si izbij imunitet krda iz leksikona upotrebljivih pojmova. Ne postoji, zilch, zero, zippo, nil, nada, null.
    Zašto više nema cjelostaničnih cjepiva? Jer ne valjaju. Za detalje se obrati mujici, ali dio problema je i prethodno spomenuti horizontalni prijenos - komponenta bez koje nema ni imuniteta krda.
    Posljednje uređivanje od Davor : 04.11.2011. at 22:29

  39. #89
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    ... tako da majka neurorizicnog djeteta moze slobodno prestati demonizirati necjepljenu djecu (ukljucujuci tu i ostalu neurorizicnu) jer ona njeno na nikakav nacin ne ugrozavaju. eto, malo učenja, zračica svijetla u mrak neznanja, i problem riješen.

  40. #90
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    1....... Mali problem s konceptom imuniteta krda (OK, kolektivnim imunitetom) je da uz primjenu mrtvih cjepiva - ne postoji. 2...... Zašto je u izoliranim slučajevima postojao sa živim cjepivima je vrlo jednostavno objasniti: horizontalna zaraza cjepnim sojem. 3..... Dakle, uz 100% mrtvih cjepiva slobodno si izbij imunitet krda iz leksikona upotrebljivih pojmova. Ne postoji, zilch, zero, zippo, nil, nada, null.
    4...... Zašto više nema cjelostaničnih cjepiva? Jer ne valjaju. 5........ Za detalje se obrati mujici, 6....... ali dio problema je i prethodno spomenuti horizontalni prijenos - komponenta bez koje nema ni imuniteta krda.
    1...krivo
    2...dijelom točno, dijelom netočno
    3..... krivo
    4...... netočno
    5....TOČNO!
    6....... dijelom tono, dijelom netočno

    Dakle, ukupno 2od mogućih 6 bodova. Nije loše, 33%. Napreduješ

  41. #91
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    5........

    nu avatara forbiden free speech
    a ne žališ se na forbiden pro choice
    i let the parents be parents, let them decide

    ajd sad ozbiljno
    mene zanima zaš Davor misli to što misli...
    i zaš Mujica kaže to što kaže...
    dakle, na svako pitanje se ima dati odgovor. na svako , smatrano pogrešnim, mišljenje se ima dat odgovor i podatak...
    zaš tam neki dr ne cijepi svoje, zaš tam neka struka kaže ni obavezno, zaš postoje udruga kao nivc....
    Posljednje uređivanje od zmaj : 04.11.2011. at 23:42

  42. #92
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    S obzirom da je novi hrvatsi idol teoretičara zavjere, a koja je i povod otvaranja ove teme, danas vrlo uvjereno izjavila na RTL vijestima da cjepivo protiv gripe nimalo ne štiti od gripe i svojim pacijentima govori da od tog cjepiva nema nikakve koristi, te zato što je u Liječničkim novinama za cjepivo rotiv gripe napisala da ima skroman učinak, evo istinite informacije za one koji su zainteresirani:

    U Liječnikim novinama, LG je napisala: "Autori Cochraneovih sustavnih pregleda analizirali su učinkovitost i sigurnost vakcina protiv gripe u brojnim istraživanjima provedenim proteklih 40 godina na više desetaka tisuća ispitanika. Našli su skromnu korist u populaciji između 16 i 65 godina, no i nju su doveli u pitanje s obzirom na to da su značajan broj studija financirali proizvođači vakcina, a njihovi su rezultati pristrani." (ta se izjava odnosi na članak Jefferson et. al. Vaccines for preventing influenza in healthy adults).

    Međutim, nije napisala o kojem je to skromnom učinku riječ. Naime, radi se o skromnom učinku u redukciji simptoma gripe u populaciji. To ne znači da su našli da je efikasnost cjepiva skromna u sprečavanju gripe, već da je efikasnost skromna u sprečavanju tzv. "influenza-like illness", sindroma koju mogu uzrokovati brojni respiratorni virusi koji u sezoni gripe cirkuliraju u populaciji.
    Jefferson i suradnici za učinkovitost cjepiva u sprečavanju simptoma gripe (neovisno o etiologiji) upotrebljavaju izraz effectiveness (pridjev: effective), a za djelotvornost u sprečavanju gripe (bolesti uzrokovane virusom influence) upotrebljavaju izraz efficacy (pridjev: efficacious).

    Evo što Jefferson i društvo stvarno kažu o djelotvornosti cjepiva u sprečavanju gripe: "Against influenza symptoms vaccines were 73% efficacious (54% to 84%) when content matched WHO recommendations and circulating strain but decreased to 44% (95% CI 23% to 59%) when it did not."

    Cijeli Cochrane pregledni članak o kojem je riječ je dostupan ovdje:
    http://www.safeminds.org/protect-you...20analysis.pdf

    Možda sam ja preskroman, ali meni se djelotvornost od 44% do 73% ne čini nikakva niti skromna.

    A ovako taj lannak interpretiraju oni koji stvarno znaju kako se to radi:
    http://ecdc.europa.eu/en/activities/...3083f30&ID=993
    Posljednje uređivanje od mujica : 05.11.2011. at 01:06

  43. #93
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    eee... ima postotaka i postotaka.
    statistika je cijela nauka, a postoje termini poput apsolutnog i relativnog.
    Jesi li pročitao knjigu dr. Gajski: lijekovi ili priča o obmani?
    Znam da je duga, prestručna (ok, nekima, tebi neće biti), a i font je sitan, ali isplati se.
    a svakako bi razumio na što je mislila kad je rekla da je učinak skroman, kao i to da je najvjerovatnije u pravu.

  44. #94
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Znam ja što znači da je učinak skroman. I ja smatram da je učinak skroman na razini populacij u srečavanju bbilo kakve respiratorne bolesti.
    Ali isto tako znam da nitko nikada nije niti tvrdio da to cjepivo sprečava sve respiratorne bolesti zimi. Ama baš nitko.

    I isto tako znam da je neistina ono što je danas rekla na RTL-u. A to je najvažnije. U stvari, još je važnije što krivo govori svojim pacijentima.
    Posljednje uređivanje od mujica : 05.11.2011. at 01:30

  45. #95
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    eee... ima postotaka i postotaka.
    statistika je cijela nauka, a postoje termini poput apsolutnog i relativnog.
    Informirani izbor= odlučiti vjerovati pogrešnim interpretacijama statističkih podataka.

  46. #96
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo je samo da u zapadnim zemljama i homeopatija, i kiropraktika spadaju pod zdravstveno osiguranje
    mozda bi ih hr zdravstvo trebalo informirati i da je u biti spas u sakama tableta kojima se uopce ne ide do uzroka simptoma nego se vedro tabletira po simptomima bolesti...
    zanimljivo je da ne znaš (ili namjerno prešućuješ?) da je samo pitanje vremena kad će homeopatija ispasti iz zdravstvenog osiguranja zapadnih zemalja. kako u uk, tako i u njemačkoj i cdu i sdp misle isto o homeopatiji - da nije zaslužila biti pod zdravstv. osiguranjem.

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa ti barem poznaješ gomilu novinarki i novinara; pitaj ih zašto im je zanimljivije imati nekoga "kontra" nego "pro"
    novinarku koju sam pitala mi reče da joj je bitan roditelj koji ima izgrađeno mišljenje o cjepljenju, nebitno je li pro ili kontra.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo je vidjeti kako se za potrebe ovakvih rasprava uvijek traže roditelji koji odbijaju cijepljenje, a ne roditelji koji prihvaćaju cijepljenje i to ne samo zato jer je u hr obavezno.
    upravo o tome je rijec

    u dobrom dijelu zemalja imas pravo na izbor (necemo se sad potezati argumente za ili protiv)

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo je da ne znaš (ili namjerno prešućuješ?) da je samo pitanje vremena kad će homeopatija ispasti iz zdravstvenog osiguranja zapadnih zemalja. kako u uk, tako i u njemačkoj i cdu i sdp misle isto o homeopatiji - da nije zaslužila biti pod zdravstv. osiguranjem.

    prica je mrvicu drugacija

    sve se vise ljudi okrece homeopatiji pa se u biti farmaceutska industrija osjeca ugrozeno (ili doktor laze, ja nisam imala uvid u dokumente pa prepricavam sto nam je rekao nas doktor opce prakse)

  49. #99
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Uopće ne kužim po ćemu je relevantno to da li osiguranje plaća alternativu ili ne.

    Način financiranja usluga nema nikakve veze sa stvarnom učinkovitošću tih usluga/intervencija. Osiguranja plaćaju ono što im se isplati jer ljudi to žele. Nema nikakve stručnog ili znanstvenog kriterija u tome.

    Učinkovitost intervencija se dokazuje istraživanjima, a ne na temelju toga tko je iz nekakvih razloga spreman platiti te intervencije
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.11.2011. at 00:11

  50. #100
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa da, inače tu učinkovitost baš nitko ne bi zapazio.
    Evo na primjer Poul Thorsen, baš je lijepo istraživanjem (famozna danska studija) ustanovio da što manje žive trpaju u djecu - ona više autistična. Kad ono muljaža. Trenutno nije dostupan.

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •