Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 507

Tema: Liječničke novine objavile opasan tekst protiv cijepljenja

  1. #101
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    o čemu ti to?

  2. #102
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ahaaa... vidim.... čovac si malo namaknuo novaca od CDC-a

    a kakve to ima veze s ovom temom?

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Meni je neopisivo drago da se priča s upitnošću svih tih alternativa konačno zarolala i u Hrvatskoj, baš je nekako krenulo, evo i u najnovijem tjedniku nekom (ne znam više koji je) raskrikavanje svih tih lažnih obećanja o učinkovitosti tih stvari, uključivo homeopatija.

    U tom smislu mi je drago ako je to istina da regulatori i Zapadnim zemljama dolaze k sebi i miču te stvari iz svog sustava.

    Argument čemu se ljudi okreću je nikakav (znanstveni) argument. To je samo istraživanje popularnosti nečega kod laika.

  4. #104
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Učinkovitost intervencija se dokazuje istraživanjima, a ne na temelju toga tko je iz nekakvih razloga spreman platiti te intervencije
    ja sam shvatila da upravp (većina) cjepiva nije istražena u vidu kontrolnih skupina, ono neš double blind randomized controlled trial

    a čitam da dr Kaić kaže da u medicini nema mjesta pretpostavlkama
    pa sam sva
    jer je moj dojam da se učinkovitost cjepiva temelju upravo na pretpostavkama
    (posebno kad vidim statistike, kad su uvedena cjepiva, koliko je do tad bio pad pobola i kojiom brzinom se pad nastavio nakon cjepiva . gotovo bez značajnije promjene...)

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku

    Nuspojave cijepljenja - čula i ja u krugu poznanika. Ali, neke stvari treba demistificirati, jedva se probija informacija da je cijela fama oko autizma bila pretjerana i službeno je odbačena. Ono što svi pamtimo i čega se svi bojimo (uključivo ja) - autizam!
    jesi ikad dobila na uvid SDS gdje su izlistani side effects za cijepljenje

    autizam, sids, epi samo su neki od detalja sa liste

    misljenje je podijeljeno samo oko toga da li su uzrocnik virusi ili konzervans iz cjepiva

    otkako su uvedena visevalentna cjepiva i kako raste broj razlicitih cjepiva raste broj djece sa autizmom. sad se broj popeo na 1 na 96 a svi jos vrte pricu da veliki dio djece cesto ne bude dijagnosticiran nego ih se vrti kao zlocestu, neodgojenu, glupu, ljenu i sl.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku


    svakako i švicarska struka, i njemačka i ostale... svi su neuspjesni marginalci sto su uveli slobodu izbora.
    treba ih u Hrvatsku dovesti, da se konacno realiziraju ti neuspjesni marginalci. Bah, šta znači biti vodeći epidemiolozi u jednoj Švicarskoj!
    Jel, tako.
    Pokazat ćemo mi njima.
    zaboravila si nizozemce, amere i britance. sve su to luzeri za hrvatske medicinske velicine

    btw u nizozemskoj cak ni cijepljenje zivotinja nije obavezno (jedino ako ides u zemlje gsje traze odredjena cjepiva onda cijepis. za bjesnocu se cijepi jendom u 3 god)

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    1...krivo
    2...dijelom točno, dijelom netočno
    3..... krivo
    4...... netočno
    5....TOČNO!
    6....... dijelom tono, dijelom netočno

    Dakle, ukupno 2od mogućih 6 bodova. Nije loše, 33%. Napreduješ
    kao i obicno ni jedan jedini argument osim control freak procjene sa svoje tocke gledista

    ponasas se kao da si sudac u nekom reality show-u pa tvoje misljenje bez ikakvog argumenta treba iz nekog razloga biti samo po sebi dovoljno da uvjeris ljude kako svako tko ima misljenje suprotno od tvojeg, kad pise suprotno od toga sto zastupas (ali ne prezentiras izvor podataka) nije u pravu

  8. #108
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam shvatila da upravp (većina) cjepiva nije istražena u vidu kontrolnih skupina, ono neš double blind randomized controlled trial
    Uadnjih dvadesetak godina se za sva cjepiva prije registraacije provode klinička istraživanja prije puštanja u upotrebu.

    Prije se to rijetko radilo, ali za cjepiva koja su dugo u upotrebi, a bez prethodno provedenih RCT-a, opažajne kohortne i case-control studije govore o djelotvornosti. O tome sam prije nekoliko godina ovdje pisao kad je netko silno endrao za RCT-ima. Te studije su vrlo vrijedne i pružaju jednaku količinu dokaza o djelotvornosti cjepiva kao i RCT. Pogotovo kad su provedene na različitim populacijama i rezultati raznih studija upućuju u istom smjeru.

  9. #109
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravila si nizozemce, amere i britance. sve su to luzeri za hrvatske medicinske velicine
    amere?
    U toj 200-godišnjoj demokraciji ne može dijete u školu ako nije cijepljeno prema programu koji država propisuje. Ni ti sa svojim naprednim idejama ne možeš dobiti useljeničku vizu za SAD ako nisi cijepljena, a za tvoje dijete će tražiti i potvrdu o cijepljenju rotiv HPV-a, meningokoka, vodenih kozica, plus sve ono što se uobičajeno kod nas cijepi.

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    jesi ikad dobila na uvid SDS gdje su izlistani side effects za cijepljenje

    autizam, sids, epi samo su neki od detalja sa liste

    misljenje je podijeljeno samo oko toga da li su uzrocnik virusi ili konzervans iz cjepiva

    otkako su uvedena visevalentna cjepiva i kako raste broj razlicitih cjepiva raste broj djece sa autizmom. sad se broj popeo na 1 na 96 a svi jos vrte pricu da veliki dio djece cesto ne bude dijagnosticiran nego ih se vrti kao zlocestu, neodgojenu, glupu, ljenu i sl.
    Dobila te "uvide", na ovom forumu, i rađe bi da nisam jer me izludilo i utjeralo mi strah u kosti, kao i svima, svi strahuju od autizma, maltene svaka s Rode ponikla mama, jer se stvorila u javnosti brija da se tako dobiva autizam. Tek s drugih roditeljskih foruma me "centriralo" pozitivnim iskustvima (nisu dobili autizam, a cijepili). Plus, kod doktora.

    Ovo za cjepivo i Amere, to mi nije jasno - pa već i za ono dugotrajne vize to im je big issue i ne puštaju to tako lako da im se necijepljen doseliš, barem koliko sam skužila iz iskustava 2. ruke.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.11.2011. at 11:57

  11. #111
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    kao i obicno ni jedan jedini argument osim control freak procjene sa svoje tocke gledista

    ponasas se kao da si sudac u nekom reality show-u pa tvoje misljenje bez ikakvog argumenta treba iz nekog razloga biti samo po sebi dovoljno da uvjeris ljude kako svako tko ima misljenje suprotno od tvojeg, kad pise suprotno od toga sto zastupas (ali ne prezentiras izvor podataka) nije u pravu
    Nakn nekoliko godina podastiranja dopkaza u obliku članaka, svih mogućih podataka o pobolu, cijepljenju, nuspojavama, domaćih i stranih, ingterpretiranja podataka koje sam ja davao, te onih koje su dadice i slični davli, odustao sam. Prestao sam trošiti vrijeme na prezentiranje argumenata jer sam primijetio da ovdje argumenti nemaju apsolutno nikakvu težinu, jer ćete ih ti, dadica, i drugi sličnomišljenici jednostavno odbaciti jer nisu u skladu s onim što želite vidjeti.

    Dakle, nema za vas nikakvih podataka, argumenata i uvjeravanja.

    Tu i tamo još rado priložim neki argument za druge forumaše, ali ne za vas.

  12. #112
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ali za cjepiva koja su dugo u upotrebi,, opažajne kohortne i case-control studije govore o djelotvornosti.
    no da....
    u stisci sam s vremenom
    a i moram razmisliti o ovom što si napisao

    ipak, na ovaj izvučeni citat
    men se čini da vrlo utemeljeno mogu onda reći - NIJE dokazano da cjepivo djeluje
    jednostavno jer nismo mikro kamerom snimili radnju od trnutka unošenja cjepiva pa nadalje, posebno u možebitnom klinču cjepiva i dotične bolesti

    zašto to kažem?
    zato što sam na prigovor o sv40 u čovjeku čitala ovaj odgovor - nije dokazano!!!
    valjda mikrokamerom nije snimljen sv40 u cjepivu, te prijenos iz cjepiva kroz uglu unutar čovjeka...

    odnosno, ak ta cjepiva u vrijeme onakvog pada, s statistički zanemarivim utjecajem na pad, nisu imala rtc.... kako ćemo onda sa sigurnošću reć da su djelotovorna, budući nam je jedina radnja - opažanje...??

    ostaje da vjerujemo pretpostavkama

    tj, isto tako onda jednako kvlatitetno možemo podržat sve one roditelje tj opažanja/statistike/istraživanja da se sve većim brojem cjepiva u doječnačkoj dobi,povećava i autizam, sids i ne znam koje sve ružne stvari....upravo u toj dobi

    jer se koriste istim alatom


    ...
    hvala na dogovoru
    fan sam argumentirane priče, civiliziranog razjašnjavanja zato ti evo jedan

  13. #113
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    amere?
    U toj 200-godišnjoj demokraciji ne može dijete u školu ako nije cijepljeno prema programu koji država propisuje. Ni ti sa svojim naprednim idejama ne možeš dobiti useljeničku vizu za SAD ako nisi cijepljena, a za tvoje dijete će tražiti i potvrdu o cijepljenju rotiv HPV-a, meningokoka, vodenih kozica, plus sve ono što se uobičajeno kod nas cijepi.
    valjda pobrat vrhnje
    a ostalo odbacit
    pa to je čak i sv Pavao znao
    dobro zadržite, loše odbacite

  14. #114
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    i drugi sličnomišljenici jednostavno odbaciti jer nisu u skladu s onim što želite vidjeti.
    ma mujice, to nam je svima bolna točka

    ne svrstavam se izričito nigdje, tj kad bih morala, onda bi to bilo u skupini antivakc., jer su prema mom iskustvu znatno tolerntniji i dpouštaju raznolikost mišljenja (moje je iskustvo takvo)
    ustvari, stavila bih se u sredinu..korisnik sam konvencionalne medicine, al propitkujem, i ne pada mi na pamet ma ni doktoru slijepo vjerovat (jednostavno jer sam se uvjerila u milion različitih mišljenja oko jedne stvari)

    i da, rekla sam da sam u stisci s vremenom i jesam, ovo bacam usput

  15. #115
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    odnosno, ak ta cjepiva u vrijeme onakvog pada, s statistički zanemarivim utjecajem na pad, nisu imala rtc.... kako ćemo onda sa sigurnošću reć da su djelotovorna, budući nam je jedina radnja - opažanje...

    tj, isto tako onda jednako kvlatitetno možemo podržat sve one roditelje tj opažanja/statistike/istraživanja da se sve većim brojem cjepiva u doječnačkoj dobi,povećava i autizam, sids i ne znam koje sve ružne stvari....upravo u toj dobi

    jer se koriste istim alatom

    Ne koriste se istim alatom.

    Kad govorim o opažajnim studijama, ne mislim na idnividualne dojmove i anegdotalne događaje iz iskustva jedne osobe, na čemu se temelje ideje o tome da cjepiva uzrokuju autizam.

    opažajne studije prate pobol kod cijepljenih i necijepljenih, te na temelju razlika u pobolu donose procjenu učinkovitosti cjepiva.
    alternativno, uzme se grupa bolesnih i grupa jednako izloženih zarazi koji nisu oboljeli (npr. u nekoj epidemiji), pa se na temelju toga je li među oboljeima veći potototak ili manji cijepljenih nego među neoboljelima, se donosi procjena učinkovitosti cjepiva. Dakle, to su istraživanja, a ne osobni dojmovi.

    A zovu se opažajne, jer nisu eksperimentalne.

  16. #116
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    , tj kad bih morala, onda bi to bilo u skupini antivakc., jer su prema mom iskustvu znatno tolerntniji i dpouštaju raznolikost mišljenja (moje je iskustvo takvo)
    vjerojatno ne misliš na takvu skupinu s ovog foruma

  17. #117
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    valjda pobrat vrhnje
    a ostalo odbacit
    pa to je čak i sv Pavao znao
    dobro zadržite, loše odbacite
    NAPOKON!

    Pa to je upravo ono što ja već nekoliko godina ovdje pokušavam reći.

    Nitko nikad nije rekao da su sva cjepiva super i da ih sva treba primati.
    Niti da su savršeno djelotvorna ni da nemaju nuspojave.

    Zato treba između svega ponuđenoga razumno odabrati ono što vrijedi i potrebno je, a što je upitno ili nepotrebno treba odbaciti.

    Postoje educirani ljudi koji to rade.

    S druge strane, postoje needucirani koji tvrde da cjepiva nemaju nikakvih nuspojava (osobno sam čuo da neki doktori to govore) i da će eliminirati neke bolesti koje nije moguće eliminirati (i to sam osobno čuo od nekih doktora);
    zatim postoje oni koji tvrde da su cjepiva posve beskorisna i da uzrokuju teške bolest što je netočno (to smo svi čuli sa raznih strana);
    i na kraju postoje ljudi koji žele znati što je u svemu tome istina (takvih je najviše), ali od silnih šumova u komunikacijskim kanalima, teško im je razlučiti što je istina, a što laž.

  18. #118
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    i na kraju postoje ljudi koji žele znati što je u svemu tome istina (takvih je najviše), ali od silnih šumova u komunikacijskim kanalima, teško im je razlučiti što je istina, a što laž.
    Potpis! I koja je to vrijednost da je neka skupina "tolerantija". Samo potiču šumove u komunikacijskim kanalima, a to s istinom nema blage veze, mislim... to jel' neko "tolerantan" ili "netolerantan". Uopće, kako se može bit prema istini "tolerantan" i "netolerantan". To su za ove stvari bezvezne kategorije.

    Kao reći tipa e, ovi su tolernantni, jer oni ipak dozvoljavaju da je jesen proljeće, a ovi koji tvrde da je jesen jesen, nisu tolerantni...pa se ipak priklanjam ovima tolerantnijima, jer obuhvaćaju više toga?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    amere?
    U toj 200-godišnjoj demokraciji ne može dijete u školu ako nije cijepljeno prema programu koji država propisuje. Ni ti sa svojim naprednim idejama ne možeš dobiti useljeničku vizu za SAD ako nisi cijepljena, a za tvoje dijete će tražiti i potvrdu o cijepljenju rotiv HPV-a, meningokoka, vodenih kozica, plus sve ono što se uobičajeno kod nas cijepi.
    pa daj nam link i potvrdi o cemu pises

    mame iz usa sa kojima ja imam posla i neki doktori nisu nikad spominjali

  20. #120
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis! I koja je to vrijednost da je neka skupina "tolerantija". Samo potiču šumove u komunikacijskim kanalima, a to s istinom nema blage veze, mislim... to jel' neko "tolerantan" ili "netolerantan". Uopće, kako se može bit prema istini "tolerantan" i "netolerantan". To su za ove stvari bezvezne kategorije.

    Kao reći tipa e, ovi su tolernantni, jer oni ipak dozvoljavaju da je jesen proljeće, a ovi koji tvrde da je jesen jesen, nisu tolerantni...pa se ipak priklanjam ovima tolerantnijima, jer obuhvaćaju više toga?
    draga, da nam je ostalo ovakvo mišljenje, ostali bi smo na puštanju krvi kao medicinskoj terapiji, masa rodilja bi i dalje poboljevala od babinjačke groznice jer je se mainstream ismijavao, čini mi se, bar sto godina na pojedinačne pozivke o neophodnosti pranja ruku !!!! helouuuu
    a masovnom cijepljenju nije ni blizu sto godina.. a k tom je i daleko osjetljivije od jednostavnog fizičkog pranja ruku (zadire u tako nešto kompleksno kao što je imunitet)

  21. #121
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    pa daj nam link i potvrdi o cemu pises

    mame iz usa sa kojima ja imam posla i neki doktori nisu nikad spominjali
    nisu ti spominjali.... ?
    Ja govorim iz iskustva jer svaki tjedan cijepim ljude kojima je to potrebno za vizu, a ne na temelju toga što mi je netko spominjao ili ne.

    A što se linkova tiće, evo ti ih. Više ti neću davati linkove. To si i sama mogla pronaći da si si dala malo truda umjesto da donosiš zaključke jer ti nisu to spominjali tvoji frendovi.

    http://travel.state.gov/visa/immigra...info_1331.html

    http://www2a.cdc.gov/nip/schoolsurv/...edLaws2007.pdf

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    da li ja to ne vidim dobro, ili oni ne spominju tuberkulozu? idem opet gledati.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.11.2011. at 14:07

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    draga, da nam je ostalo ovakvo mišljenje, ostali bi smo na puštanju krvi kao medicinskoj terapiji, masa rodilja bi i dalje poboljevala od babinjačke groznice jer je se mainstream ismijavao, čini mi se, bar sto godina na pojedinačne pozivke o neophodnosti pranja ruku !!!! helouuuu
    a masovnom cijepljenju nije ni blizu sto godina.. a k tom je i daleko osjetljivije od jednostavnog fizičkog pranja ruku (zadire u tako nešto kompleksno kao što je imunitet)
    Pa očito se vraćamo u te faze - eno ti topica niže o nepranju, bez šampona, real poo itd. Nema to ništa veze - to su, po meni, floskule - e, da nismo ovo-ono. Nismo u dobu alkemije, a ja se iskreno nadam da se homeopatijom - kristali, globule, razrjeđivanje vode, magnetsko ovo-ono, nećemo niti vratit tamo. Besmisleno propitkivanje stila Misli 21. stoljeća as such ne stvara samo po sebi novu vrijednost, nego besmislene šumove.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.11.2011. at 14:10

  24. #124
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    da li ja to ne vidim dobro, ili oni ne spominju tuberkulozu? idem opet gledati
    kakve to veze ima spominju li tuberkulozu ili ne? - u kontekstu slobode vs. obaveze cijepljenja u SAD-u?

    (je li to mlaki pokušaj razvodnjavanja činjenice da su cjepiva u SAD-u obavezna?)

    Ono što oni imaju u programu cijepljenja je obavezno (a BCG nemaju u programu cijepljenja).
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.11.2011. at 14:10

  25. #125
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nemam što dodat, onda, ina
    ja i da ostajem na uvjerenju da ugl ništa nije sto posto (jedino smrt) bilo to u 19,20 il sad 21.st.
    povijest je učiteljica života
    stalno se nešto novo otkriva..to vrijedi i za medicinu...
    pa ko ima uši, neka čuje

    kisić

  26. #126
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    (a BCG nemaju u programu cijepljenja).
    oni ono nikad nisu prakticirali bcg??
    ma baš čudno za njih, obzirom koliko crne imigracije imaju, i to koje sve populacije...

  27. #127
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    da li ja to ne vidim dobro, ili oni ne spominju tuberkulozu? idem opet gledati.
    Imam osobno iskustvo sa dugogodišnjim vizama za USA i Australiju. Već sam pisala o tome. Morali smo dječju cjepnu knjižicu prevest i ovjeriti za USA. Nisu specificirali koja cijepljenja, ali htjeli su uvid u sva.

    A za Australiju je itekako važno biti cijepljen protiv TBC ( viza rađena prošli mjesec), treba i RTG pluća. Evo i link:

    http://www.australianprescriber.com/magazine/26/6/144/6

    Dovoljno je pročitati ono pisano crvenim slovima.

    Zaključak: il´ se cijepi il´ nema učenja ni rada u USA ili Australiji.

  28. #128
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    oni ono nikad nisu prakticirali bcg??
    ma baš čudno za njih, obzirom koliko crne imigracije imaju, i to koje sve populacije...
    da. i?
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.11.2011. at 14:25

  29. #129
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku

    (je li to mlaki pokušaj razvodnjavanja činjenice da su cjepiva u SAD-u obavezna?)
    mislim da nije u svim državama obvezno
    tj, imaju ustupke na vjerska, filozofska gledišta...
    ovlaš mi zvoni u glavi tako..za neke, ne znam koje, države

  30. #130
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    da. i?
    obzirom da tuber. slovi kao bolest uvjeta života

  31. #131
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaključak: il´ se cijepi il´ nema učenja ni rada u USA ili Australiji.
    ne znam otkad to vrijedi
    ja nisam morala niš
    prije cca 16god

    edit za Australiju
    Posljednje uređivanje od zmaj : 06.11.2011. at 14:30

  32. #132
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    obzirom da tuber. slovi kao bolest uvjeta života
    Uopće mi se ne da sad ponovno pisti o BCG-iranju, jer je o tome pisano na više stranica ovog foruma prije dosta vremena.

    Ostaje činjenica da u Ameriku ne možeš useliti niti upisati školu ako se ne cijepiš prema njihovim "slobodarskim preporukama"

  33. #133
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    kakve to veze ima spominju li tuberkulozu ili ne? - u kontekstu slobode vs. obaveze cijepljenja u SAD-u?

    (je li to mlaki pokušaj razvodnjavanja činjenice da su cjepiva u SAD-u obavezna?)

    Ono što oni imaju u programu cijepljenja je obavezno (a BCG nemaju u programu cijepljenja).
    niti slučajno. samo osobni interes.
    Nemam pojma da li je cijepljenje obavezno za stanovnike SVIH američkih saveznih država, nekako sam sklona vjerovati (iz površnih informacija , obzirom da me Ameririka ne zanima) da se drugačije tretiraju njihovi državljani, a potpuno drugačije ljudi koji se žele useliti. Naravno, obzirom da Amerika misli da je obećana zemlja za useljenike može postavljati pravila kakva želi.

  34. #134
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ok
    ne moraš pisati o BCGiranju

    činjenica ostaje da imaju imigrante iz Lat. Amer. koji doalze iz kojekakvih nesanitarnih uvjeta života...i vrlo je moguće da su takvi kliconoše...
    pa mi je čudno da, oni koji se boje vodenih kozica, ne cijepe zj ne traže cijepljenje kao uvjet za vizu

    a čuj, slažem se....s ovim drugim dijelo
    al ostaje i činjenica da imaju iznimke
    nadam se da će ih te iznimke dovesti i na nove pomake što se tiče civilizacije i slobode kojom se toliko hvale

    osobno,r azlikujem dvije stvari što se tiče cjepiva i cijep.
    pravo izbora tj pravo odbijanja tako nečeg invazivnog kao što je zabadanje iglom sa svim onim šarolikim sastavom
    i
    pravo na info o sastavu, nuspojavama, djelovanju i pravo na mogućnost boljih cjepiva (u vidu dostupnosti, otkrivanja novih, proizvodnje novih...)

  35. #135
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    ok
    ne moraš pisati o BCGiranju

    1.... činjenica ostaje da imaju imigrante iz Lat. Amer. koji doalze iz kojekakvih nesanitarnih uvjeta života...i vrlo je moguće da su takvi kliconoše...
    pa mi je čudno da, oni koji se boje vodenih kozica, ne cijepe zj ne traže cijepljenje kao uvjet za vizu

    2....nadam se da će ih te iznimke dovesti i na nove pomake što se tiče civilizacije i slobode kojom se toliko hvale
    1... a zakaj se s time uopće opterećuješ? misliš li da će ti odgovor na to pitanje donijeti neko prosvijetljenje, koje će pružiti odgovore i na druga pitanja? Nema ti druge nego završiti medicinu, sepcijalizaciju te raditi godinama u tom području. Ali tada će biti drugih pitanja.... Takav je život.
    (inaće, nema useljavanja u Ameriku niti školovanja, bio čovjek crn ili bijel, ako ima tuberkulozu, jer jednako kao što te pitaju za cijepljenje, pitaju te za dokaz da nemaš tuberkulozu)

    2.... dirnut sam tvojom brigom za slobodu izbora cijepljenja u sAD-u. Mene nekak boli dupe kako će biti kod njih. Nekako mi je više stalo da kod nas bude dobro.

  36. #136
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Baš. Treba razlikovati procijepljenost u Primorsko-goranskoj županiji od dobrobiti za male Hrvate.
    Uostalom, da se baš tebe nešto stvarno pita ne bi tamo nekakva udruga roditelja umjesto tebe uvela Hepb.
    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ahaaa... vidim.... čovac si malo namaknuo novaca od CDC-a

    a kakve to ima veze s ovom temom?
    Spomenuti Poul Thorsen je čovac koji ima veze s ovim topicom, kao i svim topicima koji se tiču nuspojava cijepljenja tako što se upravo njegove "studije" i dalje citiraju kao dokaz da živa u cjepivu nije korelirana s autizmom kod cijepljene djece. Da se ne radi o pseudoznanosti, ovaj događaj bio bi popraćen s velikim ograđivanjem od ovakvih "dokaza" i nekakvim pokušajem ispravljanja počinjene štete. Za sada ne vidim baš ništa od toga.
    Radi se o neviđenom toleriranju bulšita u epskim proporcijama. Dakle, pseudoznanost.

  37. #137
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    dadica, zar te ne boli što je tamo neka udruga uvjerljivija od tebe, koji si tako skroz naskroz u pravu?

    mora da si prste grizeš, kad uz tolike dokaze kojima raspolažeš da je to samo smeće i zlo, tamo neke udruge imaju veći utjecaj na javno mnijenje.

    A Thorsen, koliko sam skužio, je izmuzao više novaca nego što je imao pravo.
    Posljednje uređivanje od mujica : 06.11.2011. at 22:45

  38. #138
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    hej mujice
    baš mi je žao što ne stignem na sve odgovoriti
    dužna sam i Cubani odgovorit...al sam malo u stisci...

    za početak na ovo o bcg i sad

    u SAD se ne ulazi samo legalnim putem, to ti je valjda jasno
    drugo, što se tiče njih osobno, prvo si se ismijavao na njih, pa sam se referirala na to.. ak što ima valjanog kod drugoga, valja i preuzeti (ne radi se to sam u medicini..neg i npr u pravu, prepisivanje zakona i sl).. uostalom, elegantno si izmakao bit stvari .. koliko god neslobodni u svojoj tzv slobodi, postoje im iznimke, bar što se tiče teme cijepljenja , a kod nas toga nema!!! a evo ti kažeš da je tebi briga da kod nas bude dobro.. e sad, što je to dobro...??? khm....
    recimo, sigurno ćeš se složiti da baš i nije neko dobro uvesti hep b odmah po rođenju.. bar je tako rekao Kaić, a ona vlajda zna :nrgreen: . no, nije on jedini, čula sam to od više docova...

    što se teiče mog obrazovanja tj špekulacije o studiranju medicine, spec i to.. već imam dva zvanja...pa ne znam bili išla i na treće...iako, imam takvog vremena i mogućnosti...možda...jednog dana...al što onda??!, da ti budem kolegica

  39. #139
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatno ne misliš na takvu skupinu s ovog foruma
    oprosti što ne odgovorih prije...al ti je ovo navlakuša
    btw, hvala na sugestiji ...ukucala sam cijep. u pretražnik i ajme majko tema i postova.. počela sam čitati onu o majkama na optuženičkoj klupi

  40. #140
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ponavljam, zmaj:
    Nije sve savršeno. Nije ni program cijepljenja savršen (savršen program cijepljenja ne postoji). Niti jedno cjepivo nije savršeno (savršeno cjepivo ne postoji). I to znaju svi koji se time bave.

    Sve ovo ranije nisam pisao da nekoga uvjerim da su cjepiva i program presavršeni, već da pokažem da nije istina da demokratični amerikanci nemaju obavzu cijepljenja, a ranije sam pisao da pokažem danije istina da su cjeiva koja se koriste naširoko štetna i beskorisna kako ih prikazuju neznalice.

    A sada, jel bi bilo bolje ovako kako rade amerikanci, ili njemci, ili ortugalci, je bezveze razglabati. Za nas je najbolje ovako kako radimo mi. Ne zato što smo pametniji od svih ostalih, već zato što svi imamo svoje specifičnosti koj ese moraju uzeti u obzir. Bilo bi glupo gledati preko plota i prepisivvati od susjeda koji ima drukčija ispitna pitanja od nas.

    Jel bi moglo bii bolje kod nas bez prepisivanja od susjeda?
    Mogo bi biti drukčije. Tada bi neki reekli da je bolje, a drugi bi rekli da je lošije.

    Svaki davor, stray ili solange može pronnaći na desetke članaka koji govore u prilog njihovoj ideji o tome kako je bolje. Svaki zagovornik cijepljenja može pronnaći na stotine članaka koji govore u prilog njima. I među tim zagovornicima će biti velikih prijepora je li bolje ovako ili onako.

    Tako da je sve ovo preucavanje s člancima u koje me uvlaće dadice i slični potpuno besmisleno.

    Ali ima stvari koje se ne smije treetirati ravnopravno u raspravama. a to su laži.

    Na žalost, na očigledne laži i potuno besmislene izmišljotine reagiram. a toliko ih je puno, da se može steči pogrešan dojam da sam lud za cjepivima i da bih svima uvalio svako cjepivo. a nije tako.

    A što se tiče obaveze cijepljenja..... da nema lažljivaca koji lažu na TV-u, u časopisima, po internetu i forumima lažu o tome kako su cjepiva više opasna nego korisna, ne bi nam treebala obaveza cijepljenja. Jer bi svi razumjeli zašto se donose preporuke o cijepljenju i korist od toga. Ovako, ispada kao da nitko ništa ne zna i da je najbolje ništa ne činiti.

    A to nije istina.

  41. #141
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    recimo, sigurno ćeš se složiti da baš i nije neko dobro uvesti hep b odmah po rođenju.. bar je tako rekao Kaić, a ona vlajda zna :nrgreen: . no, nije on jedini, čula sam to od više docova...
    Vidiš, ovo je dobar primjer. Osim kaića, to da ne treba cijepiti protiv hepatitisa B svako dijete odmah o rođenju je rekao i dadica, i "dr. Ira" i moja malenkost i englezi i šveđani i norvežani, finci, švicarci, slovenci......

    Međutim,

    1. Da treba cijepiti u kasnijoj dobi su rekli slovenci, mađari, švicarci, kaić, "dr. Ira", razni drugi rvacki doktori....
    2. Da treba cijepiti odmah po rođenju su rekli brojni rvacki doktori, pacijenti, amerikanci, njemci, francuzi, španjolci.....
    3. Da ne treba cijepiti univerzalno, već samo rizične skupine su rekli gajskica, englezi, šveđani, norvežani....
    4. Da ne treba apsolutno nikoga cijepiti su rekli stray, dadica, solange, david icke.....

    I kako god bilo s cijepljenjem hepatitisa B - svi po rođenju, svi u adolescentnoj dobi, samo rizične skupine, nikoga.... uvijek će ostati nezadovoljni iz neke od ove četiri kategorije. A oni koji gledaju susjedima preko plota će uvijek biti nezadovoljni jer je preko svakog plota drukčije. http://www.euvac.net/graphics/euvac/...ccination.html

    Ali da cjeivo uzrokuje više štete nego koristi smatraju samo čudaci iz četvrte skupine.

    Pa sad reci... da ti trebaš preložiti kalendar cijepljenja...
    Što bi sve uzela u obzir pri donošenju odluke?
    Koga bi konzultirala?
    Koji bi ti podaci za tu odluku trebali?
    I na kraju, što misliš da bi preporučila?

    Svarno me zanimaju odgovori na ova četiri pitanja. Ajde, pliz, potrudi se da odgovoriš. Molim te ozbiljan odgovor.
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.11.2011. at 02:00

  42. #142
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče obaveze cijepljenja..... da nema lažljivaca koji lažu na TV-u, u časopisima, po internetu i forumima lažu o tome kako su cjepiva više opasna nego korisna, ne bi nam treebala obaveza cijepljenja. Jer bi svi razumjeli zašto se donose preporuke o cijepljenju i korist od toga. Ovako, ispada kao da nitko ništa ne zna i da je najbolje ništa ne činiti.

    A to nije istina.
    u švicarskoj, koja se ovdje navodi kao zemlja gdje cjepljenje nije obavezno, procjepljenost (kod najmanje djece) di-te-per-pol i hib je oko 94%, Ma-Mu-Ro je oko 86% (kod školaraca i tinejdžera su brojke slične) (link). u švicarskoj se djecu cijepi odmah i sa hep b (tj. imamo 6 u 1), znači švicarci ne spadaju u prvu skupinu (koju si naveo).

    eto, švicarci imaju izbor, pa (ipak, gle čuda) u ogromnom postotku cjepe djecu. masern izbija uglavnom uvijek u istoj koloniji vjernika oko (čini mi se) basela, koji svoju djecu ne cijepe ili među učenicima waldorfskih škola (u zemljama njem. govornog područja).

    također švicarski imunolog kojeg sam imala priliku čuti smatra da se cjepivom u biti trebaju cijepiti zdravi ljudi i djeca, da bi ujedno zaštitili bolesne, neurorizične i starije osobe. isti imunolog smatra cjepljenje izrazito altruističnim i humanim činom.

  43. #143
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    u švicarskoj se djecu cijepi odmah i sa hep b (tj. imamo 6 u 1), znači švicarci ne spadaju u prvu skupinu (koju si naveo).
    Onda ovaj moj link nije "update-iran".

    http://www.euvac.net/graphics/euvac/...itzerland.html

    sorry.....

    (zmaj, dodatno otežavajuća okolnost pri davanju preporuke za hepB cijepljenje će ti biti i to što se nacionalni programi prilično često mijenjaju....)
    Posljednje uređivanje od mujica : 07.11.2011. at 10:19

  44. #144
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku

    Svarno me zanimaju odgovori na ova četiri pitanja. Ajde, pliz, potrudi se da odgovoriš. Molim te ozbiljan odgovor.
    ajme srećooooooooo
    navodiš me na, ajmo reć, tanak led
    na navođenje ulažem prigovor

    ma svjestan si ti, koliko i ja, da ti o svemu tome znaš više
    no ostaje u meni sumnja, da si jednostran, proizvod svoje struke, i da ne možeš/ne želiš gledati beyond)
    tebi je to tvoje zvanje
    meni pored mojih je zvanje i roditeljstvo
    to roditeljstvo me nagoni na propitkivanja
    posebno kad su invazivne stvari u pitanju
    a potom i preventivne
    to je tricky situation (inavazivno, preventivno, s mogućim/ma vrlo vjerojatnim nuspojavama za koje ne znaš oće li te zapast ili neće, sa šarolikm, rekla bih, vještičjim sastojcima, od kojih su neka za pravu moralnu dielmu..., bez pravih rtc il čak ovih niže rangiranih istraživanja uoči masovonog cijep., neistraženim mogućim dalekosežnim posljedicama..a povijest nas stalno iznova i iznova uči kako čovjek nije savršen.., k tom vazda neki gen. inženjering...nemala skupina dr koji su za selektivno, ili za uopće necijep., struka nije složna..., pa muljaže oko zadnje svinjske, pa one od prije u sad-u... pa nit ne štiti sto posto, neg možda fula za čak 5-10posto...pa na kraju prisila - oš, neš - moraš )
    i onda bi ti da ja tebi odgovorim
    a ja nekako smatram da bi upravo, između ostalog, ti meni trebao odgovarati

    Quid est veritas?

    pitala je o istini, između ostaloga ina...
    a istina nije jednaka za sve
    istina je da će nekom cjepivo možda i spasit život
    a nekom možda i oduzet il osakatit
    i ko to ima pravo vršiti invazivne preventivne, analogno svrsi terapije, medicinske (fali rič) stavri bez odobrenja onoga na kojem se ima to vršiti??

    no da...
    Quid est veritas???
    možda i dobijemo odgovor u ovom 21.st., u kojem su, btw ina, povučena neka cjepiva... da, u 21.st. ....

    tko ima pravo vršiti medicinska ispitivanja na ljudima u svrhu tzv prevencije i kao temelj argument reć - niš nije savršeno.. možda dobijete paralizu... a onda sutra povući to neko cjepivo....ako niš, a onda treba imati pristanak onog koji tu prevenciju prima...

    i ponavljam, nije da ne vjerujem u djelotvornost
    no još nisam stekla mišljenje kolika je ona i koju cijenu plaćam za to....
    a budući da je JA PLAĆAM onda ću i JA dati pristanak ili odbiti

  45. #145
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    također švicarski imunolog kojeg sam imala priliku čuti smatra da se cjepivom u biti trebaju cijepiti zdravi ljudi i djeca, da bi ujedno zaštitili bolesne, neurorizične i starije osobe. isti imunolog smatra cjepljenje izrazito altruističnim i humanim činom.
    zašto bi ja jedinka trebala izložiti svoje zdravlje na pladanj da bi eventualno spasila tebe bolesnu jedinsku
    men se čini tvoj interes vs mog
    ..

  46. #146
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku

    (zmaj, dodatno otežavajuća okolnost pri davanju preporuke za hepB cijepljenje će ti biti i to što se nacionalni programi prilično često mijenjaju....)
    a pogleć
    nek sutra izmislite cjepivo kontra aids
    oće li e onda i time cijepit novorođenčad?? osbzirom na similarnost puteva dobivanja hepB, i aids....

  47. #147
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    zašto bi ja jedinka trebala izložiti svoje zdravlje na pladanj da bi eventualno spasila tebe bolesnu jedinsku
    men se čini tvoj interes vs mog
    ..
    nema veze sa cijepljenjem, ali dodajem odgovor koji nije najpametniji, te sigurno ni jedini:

    ali ovako na prvu loptu:

    iz onog istog razloga zbog kojeg placamo poreze, te organiziramo drustvo u kojem necemo npr. bacati recimo nemocne i djecu invalide preko zidina sparte, necemo pusti stare ljude da umiru na ulicama, necemo nazaposlene osviti na kisi...itd..

    jer zasto bi jedna jedinka sa jako viskom placom, 50% svoje zarade dala preko poreza u budet?
    mogla bi sasvim fino uzet godinu dana neplacenog, pa na put oko svijeta.
    uvijek je jedan interes vs drugog interesa.

    samo mi se cini da kada priomamo, da nam je to jako ok. ono kao prirodno stanje stvari.
    kad se od nas nesto trazi onda nam vise nije ok.
    pa lijepo zaboravljamo da ono sto smo mi dobili, netko je drugi morao dati.

    mamo co. lijepo te je opet vidjeti tu.
    Posljednje uređivanje od seni : 07.11.2011. at 12:33

  48. #148
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Koga bi konzultirala?
    sad sam ponovno čitala tvoj post
    i vjerojatno je ovo pitanje na koje ti odmah mogu dati odgovor
    glasi: ne znam
    zašto?
    jer sam i sama zbunjena postojanjem mora struke koja nije sasvim ili skroz za ono što nam se nudi kao obavezno (ne mislim samo na Hrv)
    npr eto Kaić priznaje da su pokleknuli pred pritiscima hepB...
    eno, who priznaje da su pokleknuli pred farmaceutima...
    hmmmmmmmmm....
    doesn't leave much space to breathe, doesn't it
    at last, not to me...

  49. #149
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    seni, nisam zadovoljna odgovorom
    primjer koji si navela govori o evidentnim stvarima
    a vamo nitko neće i ne može garantirati da zdrava jedinka neće popušit svoje zdravlje il uopće nakraju spasit drugoga tj iluopće imat zaštitu

    uostalom, društvo definitivno nije savršeno
    pa kad navodiš taj primejr
    zaboravljaš na sve one živote koji su bolesni još u utrobi pa se nemilice bacaju preko zidina (i ne samo oni do 10 il 12tj...već i oni za koje ne prolaze tzv pobačaj neg izazvani prijevremeni porod)
    i još im se žrtva, između ostaloga, obeščašćuje korištenjem njihovog tkiva za uzgoj cjepivnih mikroorg.

    uostalom di je tek eutanazija....

    ak ćemo procjenjivat prema onoj - jak s ikoliko ti je jaka najslabija karika...
    e onda smo totalno srozani...
    Posljednje uređivanje od zmaj : 07.11.2011. at 12:40

  50. #150
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ...tamo neke udruge imaju veći utjecaj na javno mnijenje...
    Ne kužim na koga misliš pod "javno mnijenje". Javnost nisu ništa pitali. Očito ni tebe ni IGM nisu ništa pitali pa u ovoj stvari ni ti nisi neki faktor.
    I to će proći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •