Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 106

Tema: Novčana pomoć za novorođenu djecu u Zagrebu

  1. #51
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam našla neku staru sličnu temu, pa je podigla, a sad vidim da ima i ovdje "friškija". Ovakva je situacija kod nas:
    Malena se rodila 24.05. 2011 kad je bilo ono - isplaćivat će se više, manje... nemam pojma ni ja više. U 10/11 dobili 900 i u 04/12 1.500kn, a rečeno je isplata istih iznosa u 2 godine.Predali smo prije 01.07.2011.
    Koliko uopće moramo dobiti i kada?
    Thx
    Koliko se sjecam, prvo dijete je bilo 3.600,00 kn u tri rate (jedanput godisnje). Znaci 3*1.200,00 kn.
    Tebi su isplatili dvije rate (prvo su isplatili manje jer su mislili ici po novom pa su na drugoj rati nadoknadili razliku), dakle ceka te jos jedna rata od 1.200 kn slijedeće godine.

  2. #52
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj jurisnik prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se sjecam, prvo dijete je bilo 3.600,00 kn u tri rate (jedanput godisnje). Znaci 3*1.200,00 kn.
    Tebi su isplatili dvije rate (prvo su isplatili manje jer su mislili ici po novom pa su na drugoj rati nadoknadili razliku), dakle ceka te jos jedna rata od 1.200 kn slijedeće godine.
    Sorry, zaboravila sam napisati: Ovo mi je drugo dijete.
    Posljednje uređivanje od Franciska75 : 25.08.2012. at 16:00

  3. #53
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, zaboravila sam napisati: Ovo mi je drugo dijete.
    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723
    procitaj ovo na dnu stranice (poslije zahjeva). trebala bi dobiti po starom ukupno 7.200 kn. dakle, jos dva puta po 2.400 kn.
    sta ti pise u rjesenju?

  4. #54
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    podižem..

    predali smo zahtjev krajem 8. mj, riješenje nam je s 30.08. još nismo dobili novce iakpo piše u roku 60 dana od zaklučnosti rješenja..

    Ima li netko da zna možda kad su isplate?

  5. #55
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Kasne mjesec dva.

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    U 11. mjeseci ide isplata onima koji su ostvarili pravo u 8. mjesecu. Dakle, strpi se još malo, bit će ovih dana. Kad točno, ni oni ne znaju. Usporedbe radi u 8. mjesecu je uplata bila oko 20. U 9. i 10. j. oko 05. Evp sad je već 12. uplate još nema, ali trebalo bi do 20. sjesti.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 12.11.2012. at 21:46

  7. #57
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    20. mi nije problem, ma i do 25. možemo pričekat samo da sjedne

    da, baš sam gledala kad su dosad išle uplate, u 8. mj je bilo 17., a rujan i listopad ovako kako si ti napisala.. a bude valjda ovaj tjedan..

    hvala

  8. #58
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    I ja čekam ko ozebli sunce, meni u 12. dolazi, nadam se da neće prekasno!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 12.11.2012. at 22:13

  9. #59
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja čekam, svaki dan provjeravam račun. I to zadnju ratu (6.). Kako to brzo prođe...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    mi smo dobili rješenje u 8. mjesecu 2011. i u 9. mjesecu prošle godine prvu ratu
    i mi ko ozebli čekamo drugu ratu, ne dišem od minusa ... i svaki dan provjeravam zabu

  11. #61
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Svi smo u istoj kaši čini mi se

    Super mi je kako su svi oni brzi kad treba uzet novce, ali kad ih treba dat, e onda uvijek nešto kasne..

    Ja svaki dan visim na stranicama grada Zagreba da vidim je li objavljena vijest da je počela isplata.. Nadam se da će sutra

  12. #62
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    a joj, nama je prve godine uplaćeno u 11., prošle u 12., znači mogu očekivati uplatu u 2. mjesecu

    + porezna prijava mi još nije obrađena, rok im je do kraja 2. mjeseca iduće godine

  13. #63
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kaj se porezene tiče, mis mo čekali i čekali i ja zvala da vidim je li gotovo i niti dva tjedna nisu prošla i stiže rješenje i drugi dan od rješenja i uplata!!

  14. #64
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Obzirom da najavljuju bankrot grada, nemojte previše očekivati od isplata za sljedeću godinu

  15. #65
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Ima netko kontakt broj na koji se može dobiti info o isplati?
    MarijaP nemoj me plašiti

  16. #66
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Obzirom da najavljuju bankrot grada, nemojte previše očekivati od isplata za sljedeću godinu
    Mi još uvijek čekamo isplate za ovu godinu...I ne budi partibrejker.

  17. #67
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Probajte zvati na 6100-503.

    jJa sam nekak optimist pa se ipak nadam da se takav crni scenarij neće desiti jer bi generalno gledano bankrot Grada bi tragičan za sve, pa mislim da ipak do toga ne bu došlo.

  18. #68
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Sad je muž zvao (ali ne taj broj) Kažu da ne znaju još ništa ali da je krenula isplata za 8 mj.
    Mi smo u 9. tako da se još ništa ne zna

  19. #69
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    Sad je muž zvao (ali ne taj broj) Kažu da ne znaju još ništa ali da je krenula isplata za 8 mj.
    Mi smo u 9. tako da se još ništa ne zna
    Disciplina, ti buš kao i aj dobila novce u 12. mjesecu. Vjerojatno do Božića bumo dobili.

  20. #70
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

  21. #71
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Da li se ima pravo na novcanu naknadu grada Zagreba za 3. dijete ukoliko je otac 3. djeteta druga osoba, a on je taj koji ima neprekinuto boraviste u zg-u zadnjih 5 godina?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    logično bi mi bilo ako sva djeca zive s njim..., ali najbolje da nazoves

  23. #73
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa ima, ako je majka podnositelj zahtjeva, ne? onda ispunjava sve uvjete.

  24. #74
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Sva djeca zive s njim.
    Ne znam da li majka moze biti podnositelj zahtjeva s obzirom da je bas pred 4 god zbog preseljenja bilo promijenjeno boraviste.
    Sada je samo otac 3. djeteta taj koji ima neprekinuto boraviste preko 5 god u zg-u.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ako i majka ima prijavljeno boravište u zg, ne vidim zasto ne bi podnijela zahtjev

  26. #76
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Mislila sam da podnositelj zahtjeva mora imati neprekinuto boraviste u zg-u poslijednjih 5 godina, pa nisam bila sigurna kako to ide kada je ovakva situacija, da je mami trece dijete, tati prvo, on ima preko 5 godina, a mama ima prekid u zadnje 4 godine boravista u zg-u.

  27. #77
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    aha, da, tricky. jesi zvala da pitas? iako ona savjetnica tamo u vodnikovoj ima prilicno diskutabilne savjete, mozda ce ipak znati sta da se radi u ovoj situaciji

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Pooh, što znači da je mama imala prekid?
    Da li je selila izvan Zagreba i tamo prijavila boravište ili je samo mijenjala adresu u Zagrebu? Pitam zato što su nama neki tumačili zakon da se unutar tih 5 godina uopće ne smije promijeniti adresa, a mi smo baš godinu dana prije rođenja trećega promijenili adresu (ulicu u Zagrebu) - i priznali su nam.

    Mislim da provjeravaju u rodnim listovima djece podatke o roditelju koji podnosi zahtjev, dakle uzima se u obzir one rodne listove gdje je ta osoba navedena kao majka ili otac ... ili ako je pak zakonski skrbnik.
    Ostaje još i opcija da vidi koliko mami fali do punih 5 godina, možda fali par mjeseci a zahtjev se ne mora podnijeti odmah, pa možda stekne za par mjeseci uvjete. Ne znam koji je rok za podnošenje zahtjeva od rođenja djeteta.

  29. #79
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Mama se u nazad cca. 4 godine odselila iz zg-a i prijavila boraviste u drugom gradu, tako da nikako nece imati 5 godina, nece imati ni preko godinu dana... Samo tata 3. djeteta...
    Sto znaci da je netko zakonski skrbnik? Mislim, da li to moze biti otac 3. djeteta iako nije bioloski otac starije djece? Nista ne znam o tome...

  30. #80
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Bitno je prebivalište, ne boravište. Da li ona uopće zna šta je prijavljivala/odjavljivala?

    Ako ne uspiju dobiti info tko može ostvariti naknadu, mogu predati na mamu, pa ako dobiju odbijenicu, na tatu. Tata je otac jednog djeteta pa će tako i dobiti naknadu.
    Zakonski skrbnik znači da ima papire koji kažu da je zakonski skrbnik te djece. U tom slučaju mu je 3. dijete pa će takvu naknadu i dobiti.

    Nek nazove Vodnikovu i pita. Ponekad daju točan info.

    Bitno je da sve riješe prije nego dijete navrši 6 mj. inače ostaju bez ičeg.

    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723

  31. #81
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Ako može netko da mi potvrdi samo da budem mirna. Ja imam neprekidno boravište u Zg a suprug za sad još nije prijavljen u Zg ali namjerava se prebaciti. Dali se suprug mora prijaviti u Zg prije rođenja djece ili je dovoljno prije podnošenja zahtjeva? Za blizance odnosno treće i četvrto imam pravo na 2x54000kn?

  32. #82
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    @ bodo Nadam se da si onda uložila žalbu. Na stranici grada piše točno, da se stari zakon odnosi na djecu rođenom do 30.06.!

    Pitanje: ja sam u Zagrebu prijavljena 2 godine, MD je stalni građanin ZG-a. S nama živi moje dvoje djece, njegova žive kod bivše žene (ne u ZG-u). Da li mi imamo pravo na novćanu pomoć za 3. djete ili 1.?
    Posljednje uređivanje od deeeyoo : 05.12.2012. at 09:49

  33. #83
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    vidim tek sada - pooh ima isto pitanje kao ja...

  34. #84
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    @ bodo Nadam se da si onda uložila žalbu. Na stranici grada piše točno, da se stari zakon odnosi na djecu rođenom do 30.06.!

    Pitanje: ja sam u Zagrebu prijavljena 2 godine, MD je stalni građanin ZG-a. S nama živi moje dvoje djece, njegova žive kod bivše žene (ne u ZG-u). Da li mi imamo pravo na novćanu pomoć za 3. djete ili 1.?
    računaju se tvoja djeca koja žive sa vama tako da sad imate pravo na naknadu za 3.dijete pod uvjetom da ti predaješ zahtjev tj. da si ti tražitelj naknade na papiru (neovisno tko fizički predaje)

  35. #85
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Svi vi koji očekujete novac od Grada sad u 12.mj ili u 01. mjseceu primite na zanje da....su novci danas sjeli svima na račune!!!

  36. #86
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    kako znaš u kojem mjesecu očekuješ novce?

  37. #87
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Joj, ana.m, uljepšala si mi dan

    nama je sjelo

    Jučer je MM zvao računovodstvo i rekla mu je gospođa da je na popisu, da će kroz koji dan biti uplata, ali nismo mislili da će već danas.. odlično

  38. #88
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kak znam? Pa provjerila sam račun. Meni je sjelo očekivala sam novac sad u 12. mj. i frendici je sjelo, ona ih je trebala dobiti u 1. mjesecu. Na stranicama Grada nisam vidjela nikakve obavjesti...

  39. #89
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    kako znaš u kojem mjesecu očekuješ novce?
    ovaj mjesec bi trebalo sjesti onima koji imaju rješenja u 09 mjesecu.

  40. #90
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj mjesec bi trebalo sjesti onima koji imaju rješenja u 09 mjesecu.
    to me zanimalo
    hvala

  41. #91
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    Ajme ajme jedva cekam da dodjem doma da provjerim! Ana.m hvala na dobrim vijestima

  42. #92
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj mjesec bi trebalo sjesti onima koji imaju rješenja u 09 mjesecu.
    Ali i onima koji imaju rješenja iz 10. mjeseca. Frendica ima rj. iz 10. mjeseca i njoj je isto sjelo.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    mi imamo rješenje iz 8.mjeseca i ništa nam nije sjelo

  44. #94
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    ni meni ništa nije sjelo,a već sam se poveselila
    riješenje je bilo u 9 mj ali ga nisam podigla pa je bilo 30 dana na njihovoj oglasnoj ploči tako da nam je isplačeno prošle godine u 12 mj

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    e da čujete kako je nas zahebalo ove godine (a sumnjam da ćemo sljedeće išta više dobiti obzirom na financijsko stanje grada)

    M je rođen u 5. mjesecu 2011 i dobili smo u 8. mj 2011 rješenje za naknadu od 54.000 tijekom 6 godina, prva rata u iznosu od 9.000 sjela u 9/2011
    Početkom 2012. dobili smo novo rješenje jer su u međuvremenu vratili naknade na staro, tako da imamo pravo na ukupan iznos od 66.000 ALI
    s time da u 2012. godini nećemo dobiti drugu ratu nego ćemo samo dobiti razliku za prvu ratu. Dakle, ove godine smo dobili 2.000 kn (razlika prve rate od 9.000 do 11.000) i gotovo za ovu godinu.

    Mona, nazovi i provjeri ... možda ste bili bolje sreće. Mislim da je ovo zakačilo svu djecu rođenu od 1.4.2011. (ili 30.4.) pa do 31.12.2011.
    Posljednje uređivanje od pituljica : 07.12.2012. at 22:35

  46. #96
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    e da čujete kako je nas zahebalo ove godine (a sumnjam da ćemo sljedeće išta više dobiti obzirom na financijsko stanje grada)

    M je rođen u 5. mjesecu 2011 i dobili smo u 8. mj 2011 rješenje za naknadu od 54.000 tijekom 6 godina, prva rata u iznosu od 9.000 sjela u 9/2011
    Početkom 2012. dobili smo novo rješenje jer su u međuvremenu vratili naknade na staro, tako da imamo pravo na ukupan iznos od 66.000 ALI
    s time da u 2012. godini nećemo dobiti drugu ratu nego ćemo samo dobiti razliku za prvu ratu. Dakle, ove godine smo dobili 2.000 kn (razlika prve rate od 9.000 do 11.000) i gotovo za ovu godinu.

    Mona, nazovi i provjeri ... možda ste bili bolje sreće. Mislim da je ovo zakačilo svu djecu rođenu od 1.4.2011. (ili 30.4.) pa do 31.12.2011.

    ja nisam dobila nikakvo novo rješenje
    niti nikakve novce ove godine
    moram ih nazvati i vidjeti

  47. #97
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    mislim da mi ipak nismo u toj grupi ,pogledala sam na stranice grada i pišr da je naknada od 1.srpnja 54000 kuna

  48. #98
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    računaju se tvoja djeca koja žive sa vama tako da sad imate pravo na naknadu za 3.dijete pod uvjetom da ti predaješ zahtjev tj. da si ti tražitelj naknade na papiru (neovisno tko fizički predaje)
    Hvala na odgovoru.
    Ali ja sam tek 2 godine ovdje prijavljena. Zar ne moram biti 5?

  49. #99
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj deeeyoo prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru.
    Ali ja sam tek 2 godine ovdje prijavljena. Zar ne moram biti 5?
    jedan roditelj mora biti najmanje 5 godina u Zg (tvoj muž je duže od toga), a drugi roditelj u trenutku podnošenja zahtjeva mora biti prijavljen u Zg (a ti si ovdje već 2 godine)

  50. #100
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    istekao mi edit...iskreno neznam jel bitna kombinacija ili je dovoljno samo da se ispune uvjeti za oba roditelja...probaj zvati Vodnikovu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •