Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: 18 mjeseci, odjednom neće sisati, zbog upale grla?

  1. #1
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno 18 mjeseci, odjednom neće sisati, zbog upale grla?

    Bok. Miško ima 18 mjeseci. Između 18h i 8 ujutro smo još uvijek imali oko 5-6 podoja. U petak popodne i po noći se nešto bunio, malo sisao, njurgao, ali zaspao brzo pa nisam obraćala pažnju. Jučer poslije spavanja je jako urlao sat vremena, pa smo išli pedijatru - kaže grlo je jako crveno. Nismo ništa dobili, samo lupocet da ga manje boli.

    Uopće nije sisao jučer ni danas. Ja se malo izdajam, stavljam kupus... ali on jučer i danas prije / poslije spavanja i po noći neutješno i dugo plače (i do sat vremena). Traži sisu, stavi ju usta, ali počne urlati ili me tući po sisi. Inače, drugu hranu jede, puno manje, ali pije puno tekućine i čak je i kruh i sir jeo. Pa se pitam, je l to tako boli da ne može sisati, ali može žvakati kruh i sir. Upravo sam ga jedva umirila nakon te epizode plača - znam da je umoran, neispavan, da ga boli, možda je malo i gladan - ali mi se čini da je jako uzrujan baš jer odjednom ne može sisati. Mislim da nije soor. Nije mu bijel jezik, mene ništa ne peče. Sutra idemo kod ped na kontrolu. Ali mogu li išta učiniti ili nekako mu pomoći da može bar malo uhvatiti bradavicu i sisati, stvarno je očajan i par puta u danu jako dugo plače.

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Dali mu je ped pogledao uha?
    ovo što opisuješ mi jako izgleda na upalu uha
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=207&Show=1844

    Mom malom je jako jako pomagalo nasjeckati crveni luk na sitne kockice, zamotati u gazu i pod kapicu staviti na uha
    već sam po ponašanju znala kad je upala uha u pitanju, jednom smo ju preko vikenda i sami riješili zahvaljujući luku
    probaj, ništa te ne košta, a ako pomogne super

  3. #3
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije upala uha. I ja sam još jučer mislila da je to, i došla sam kod dr. da ima upalu uha. Pogledala je i kaže da nisu uši nego grlo. Jasličari smo, i odradili smo upalu uha prije mjesec dana, i onda je imao te epizode plača, ali je sisao. Sad uopće već 2 dana neće, i danas poslije buđenja me gurnuo i tražio šalicu. I popio 2 dcl kravljeg mlijeka. Ne znam.

    Ali hvala na savjetu s lukom, stavit ću ga na tanjurić u sobu (sjetila sam se i da sam to pročitala da pomaže), i probati ispod šala, možda pomaže i za grlo .

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    za to ne znam, ovako navodno pare luka potamane virus, kad se baš na uho stave

    rekla bi da možda štrajka, ali onda bi cicao po noći, u snu mislim,
    ne znam što bi moglo biti :/
    možda mu je i dosta cice, tko zna? :/

  5. #5
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Više ništa ne znam, definitivno je bolestan, ili su zubi, ili nešto... večeras ima temperaturu (38,1 u guzi), i dvije proljevaste stolice. Bit ću pametnija sutra poslije pedijatrice.
    Može li biti soor, a da mene ništa ne peče? Buljila sam mu u jezik cijelu večer, nešto je bjelkasto, ali nisam sigurna. A osim toga, popio je tonu mlijeka, pa možda je i od toga.
    Sisa ništa, večeras je prvi put u ova dva dana zaspao bez plača, tražio je cicu, uhvatio je rukama i zaspao. Uglavnom ja sam very sad i crying , ako je njemu dosta, ja nisam bila spremna na tako nagli prekid, nije mi ga uopće najavio . Još je u četvrtak visio na meni čim sam došla s posla, i po noći. Ali, ako je tako da više neće, što je tu.

  6. #6
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Može biti soor a da ti nemaš nikakvih simptoma,
    ali vjerujem da bi ga to spriječilo i za drugu hranu, ne samo sisanje
    možda ima i kakvu aftu negdje :/

    ne znam, nadam se da će se predomisliti
    Posljednje uređivanje od kahna : 28.11.2011. at 00:40

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Sin moje prijetaljice, imao je tada skoro tri godine i znao objasniti, žalio se mami da ga boli negdje ispod jezika kada sisa.
    Isto je došlo naglo, trajalo par dana, a obzirom na dob, ona je to iskoristila za prekid. Nakon par dana on dalje nije više ni tražio.
    Sve drugo je jeo normalno, vjerojatno kod žvakanja nije radio takav pokret jezikom, kao kod sisanja.
    E sad ne znam, je li to bila afta ili što.
    Nije imao proljev i temperaturu, takav opis mi već vuče na crijevnu virozu.
    Pregledaj mu sluznicu usta, ako možeš, i ispod jezika.
    Posljednje uređivanje od sne : 28.11.2011. at 00:52

  8. #8
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala cure. Pokušala sam otkriti nešto u ustima, nisam uspjela puno, a nisam ništa ni vidjela ni osjetila.
    Dala sam mu malo izdojenog, i ne znam što bih rekla, popio je gutljaj-dva, pitala sam hoćeš još - "ne".
    Družim se s toplim i hladnim oblozima i kupusom, ali ne mogu se baš ni izdojiti jer čim se skinem govori mi da maknem i spremim, iako mu uopće ne nudim. Ne želi ih ni vidjeti .
    Inače, noćas se probudio 3 puta, i samo tražio rukama bradavicu, uhvatio ju rukama i zaspao.
    Možda imam ovulaciju, ili trebam dobiti, do sad uopće nisam dobila m. otkad sam rodila.
    Ped. radi popodne, pa ću vidjeti što će ona reći za ostale simptome... idem se negdje sakriti i masirati sise ako uspijem .

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da možda on ipak zna kaj hoće, tj.možda ti se mlijeko promjenilo ak bi trebala dobit, možda ga i prođe kroz par dana kad se sve izlije iz tebe. čuvaj se, stavljaj kupuse,

    e sam da te pitam jel on to stvarno priča,ili odmahuje glavom.

  10. #10
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Stvarno priča .
    Maki mama. Kini mama, buci (skini, obuci). Maki guga ija (makni i drugu sisu).
    Daj mu meka. (daj mlijeka). Jode (daj vode). Kako (daj kakao).

    Imamo ih još tonu... tata didi auto, tata jadi, jati buzo, kuc-kuc jata (tata vozi auto, tata radi, tata vrati se brzo, pokucaj na vrata). Kaka - tutu. Beba nana, tata noc (idem spavati, laku noć tata). Mama, dođi tu, joba (mama dođi tu u sobu).

    Totalno sam of topic, ali kad si pitala, krenulo me. Mogu još nabrojati i životinje, ili hranu? Ili pjesmice. Ili kako se zovu frendovi i tete iz vrtića. Svi su u totalnom čudu kad ga čuju.

    U subotu veli dežurnoj pedijatrici "đenja". Ona pala na guzicu, je l on to rekao "doviđenja". A on ponovi za njom. Pričljivo neko dijete.

    Ja se raspisala, umjesto da se izdajam i masiram dok on spava. Ubijaju me, moram ići.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kad samo pomislim da moji stariji nisu ni reč rekli do 2 godine, ovaj mali od 17 mjeseci ide njihovim stopama.

  12. #12
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma mislim da je to puno "normalnije" i učestalije, nitko od njegovih vršnjaka ne priča toliko. A i u knjizi piše "s 18 mjeseci bi se trebao koristiti s 3 riječi". Ne znam što je ovom mom .

    On topic, ipak je upala uha koja se na neku foru u subotu nije vidjela na pregledu. Dala sam mu antibiotik, i luk ispod kapice . Ali sisati i dalje neće. I puno plače. Vjerojatno jer ga boli, ali traži i "iju i gugu", i samo ih mazi dok ne zaspe, a pri tome jako plače. Ne kužim baš, jer sad ima upalu samo jednog uha, i uopće neće sisati, a sve drugo jede. A prije mjesec dana je imao upalu oba uha, ništa nije jeo, samo je sisao. Vidjet ću kako će biti dalje kad se upala smiri, za sad sam jako zabrinuta za dojke koje su prepune, dosta tvrde - masiram, i masiram, i mlijeko se cijedi, ali one su stalno isponova tvrde. Imala sam mastitis puno puta, i uvijek ga je on izvukao, pa me sad strah kako ću to riješiti. No dobro, bit će nekako. Idem napuniti grudnjak kupusom.

  13. #13
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ajoj mišek mali
    Probaj 'popričati' s njim i objasniti mu da ga je bolilo dok je sisao ali da sad pije lijek pa nek proba ponovno cicati,
    moglo bi upaliti, oni su mali ali stvarno puno kuže (znam po mojoj maloj, 14 mj. ima a prije par mjeseci smo deračinu u as riješili 'razgovorom')
    On si je sad cicanje povezao sa boli, trebaš ga uvjeriti da će bol proći

  14. #14
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne ide nam uopće. Pričam s njim, znam da puno razumije, i inače pričamo. Ali samo kaže "boji mama, maki, pemi" (boli, makni, spremi). Ponudim mu 10-tak puta na dan, i kažem da više ne boli, nema šanse. Tri puta je odjednom sam zatražio, uhvatio bradavicu i odmah pustio. "ne, maki".
    Ako je to to, žao mi je što je tako prestalo, i što on sad povezuje bol s tim, i ja sam nekako tužna oko svega. (ne smijem zapravo napisati da masiram zastoj i da cmoljim jer se ne mogu sjetiti kad je zadnji put sisao, u četvrtak po noći/u petak ujutro?, kad, kad, ne mogu se sjetiti...).

    S jedne strane, mi je ok, jer se već neko vrijeme spremamo da ukinemo večernje nacicavanje za spavanje, i ponekad nacicavanje puno puta po noći... ali nikako da uspijemo skupiti snage za to. Sad je nekako zadnja 2-3 spavanja vrlo brzo zaspao nakon što bi pomazio iju i gugu, i noćas se samo jednom probudio, pomazila sam ga i zaspao je za minutu. (Ali još se ne radujem tome, još cmoljim jer smo tako naglo prestali . Znam, nije tragedija, 18 mj. dojenja nije malo, no, osjećaji, hormoni... ).

    Eto, što je tu... još sam na masiranju, kupusu i oblozima.
    Hvala na savjetima cure!

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jel kaj bolje ili fajrund?

  16. #16
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sisa .

    Jučer popodne se probudio i rekao "guga". Ja digla majcu da ih pomazi, a on navalio. Prvo jedna pa druga. Tako dugo i skoncentrirano nije vukao otkad je bio beba . Preplavio me osjećaj sreće, ali i olakšanja jer je izvukao tvrdo gdje ja nisam u 5 dana uspjela.

    Tražio je i navečer za uspavljivanje. Ali, bilo mi se svidjelo kako je zadnjih dana zaspao brzo i bez nacicavnja, pa sam mu dozvolila samo da posisa, i onda zaspe bez njih - "popij mlijeka koliko hoćeš, ali onda se okreni i spavaj, ne možeš spavati sa sisom u ustima". Malo se bunio i negodovao, ali je ipak prestao kad mu nisam dala da samo bezveze nacicava/cucla. Noć je spavao bez sisanja. Jutros nas je probudio portafon pa je zaboravio tražiti. Ali se sjetio za popodnevno spavanje .

    Eto. Kakva epizoda. Hepi sam jer nije tako naglo i tužno prestalo, i jer se više ne moram boriti s masiranjem. A nekako pokušavam i iz ovoga izvući da možemo i bez nacicavanja za uspavljivanje i po noći.

  17. #17
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    baš mi je drago
    Uživajte

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •