Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 135 od 135

Tema: veteranke dojenja, gdje smo?

  1. #101
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    čitam malo topic i idem zbrajati koliko Ben ima i skužim da će ovaj mjesec navršiti 30 mjeseci, to mi tak puno
    eto, s time i 30 mjeseci dojenja

  2. #102
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Čekam početak listopada pa da se upišemo u klub 3+.

    Nikad nisam mislila da će naše dojenje tako dugo trajati. Ema sad cica samo navečer za uspavljivanje.

    Polako razmišljam o prestanku, neki dan više, neki dan manje.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno gdje ste?

    evo malo podizem topic, nakupilo se prasine, pa da se malo opet "cujemo", tj. pisemo. Gdje ste veteranke? Da li jos dojite i kako ide? Kako se osjećate?

    Moj sin ima 3 godine i dva mjeseca i obožava dojiti. Noću ne doji već par mjeseci ali zato preko dana obavezno (oko 5 puta). Meni je dojenje jako lijepo i planiram ga dojiti do kad god će on to htjeti.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Korcula
    Postovi
    42

    Početno

    Cure, kako vam izgledaju grudi nakon X mjeseci dojenja? L i ja smo sada u 27. mjesecu te predivne price, no ja postajem besprsna mama, tj sa broja 85 b sam dosla do takve ravnine poprsja da si prakticki ne mogu kupiti grudnjak. Mlijeka, hvala Bogu, ima i dalje na pretek, ali mi ovo "izravnavanje" uopce nije drago. Kakva su vasa iskustva?

  5. #105
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Sa 38 mjeseci staža više si ne gledam cice. Planiram i drugu bebu pa nakon nje mi može pomoći samo plastični kirurug
    Lara cica još prilično. Pogotovo od kad su ove vručine po noći me ne pušta. Po danu se još kolko tolko zaigra pa zaboravi na cicu.
    Čekam da sam odluči prestati

  6. #106
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ja zaista kod sebe nisam primijetila utjecaj dojenja na izgled grudi. Utjecaj težine jesam, a i utjecaj godina, ali to zasad uopće nisu neke drastične promjene. Sve u svemu, zadovoljna sam.

    Moj V. traži sve rjeđe, doji sve kraće, s tim da ima oscilacija.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj ninoslava prvotno napisa
    Cure, kako vam izgledaju grudi nakon X mjeseci dojenja? L i ja smo sada u 27. mjesecu te predivne price, no ja postajem besprsna mama, tj sa broja 85 b sam dosla do takve ravnine poprsja da si prakticki ne mogu kupiti grudnjak. Mlijeka, hvala Bogu, ima i dalje na pretek, ali mi ovo "izravnavanje" uopce nije drago. Kakva su vasa iskustva?
    moram priznati da nisam čula za ovakav slučaj, da se grudi smanje, nego samo suprotno - da se povečaju i s vremenom malo objese prema dolje. malo ili više, kako kod koga tako da mi se tvoja opcija čini puno bolja

    ja nakon 39 mjeseci dojenja (i još uvijek vrlo aktualnog) imam grudnjak za broj veći nego prije trudnoće (imam jedno dijete). sa 75b sam skočila na 80b.

    ja imam recimo jednu interesnatnu situaciju, a ta je da moj sin doji samo lijevu, a desnu ne želi ni vidjeti ni čuti. to je počelo sa oko godinu dana njegove starosti. ja sam onda neki krači period podvaljivala desnu po noći, izdajala se, jer sam se bojala da će mi nestati mlijeka i u lijevoj. no nije. tako da je desna van funkcije već dvije godine

    ima li tko slićnu sitazuciju kao ja?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj ninoslava prvotno napisa
    Cure, kako vam izgledaju grudi nakon X mjeseci dojenja? L i ja smo sada u 27. mjesecu te predivne price, no ja postajem besprsna mama, tj sa broja 85 b sam dosla do takve ravnine poprsja da si prakticki ne mogu kupiti grudnjak. Mlijeka, hvala Bogu, ima i dalje na pretek, ali mi ovo "izravnavanje" uopce nije drago. Kakva su vasa iskustva?
    moram priznati da nisam čula za ovakav slučaj, da se grudi smanje, nego samo suprotno - da se povečaju i s vremenom malo objese prema dolje. malo ili više, kako kod koga tako da mi se tvoja opcija čini puno bolja

    ja nakon 39 mjeseci dojenja (i još uvijek vrlo aktualnog) imam grudnjak za broj veći nego prije trudnoće (imam jedno dijete). sa 75b sam skočila na 80b.

    ja imam recimo jednu interesnatnu situaciju, a ta je da moj sin doji samo lijevu ciku, a desnu ne želi ni vidjeti ni čuti. to je počelo sa oko godinu dana njegove starosti. ja sam onda neki krači period podvaljivala desnu po noći, izdajala se, jer sam se bojala da će mi nestati mlijeka i u lijevoj. no nije. tako da je desna van funkcije već dvije godine
    lijeva ima mlijeka i sve je normalno. samo nju doji.

    ima li tko sličnu situaciju?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Moj V. traži sve rjeđe, doji sve kraće, s tim da ima oscilacija.
    Vedrana, koliko tvoj V ima godina? pitam čisto iz znatiželje.

  10. #110

  11. #111
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Mi ćemo za par dana napuniti tri godine!

    Uživala sam sve ove tri godine beskrajno, i bit će mi žao kad dođe do one faze "nikad više", ali osobno se osjećam spremnom za tu fazu. Već duže vrijeme se ne osjećam tako blaženo jer moj sin sve bolje priča i komunicira i jednostavno - odrasta. Blesavo mi je već kad se tako veliki prišteka, šta god netko mislio od vas.

    Stvar je u tome što ja želim da on postepeno prestane, a to nekako sporo, jako sporo ide. Bojim se da će mi odrasti skroz, a ja ću potpuno preskočiti period maženja, osjećaj da zaspi pored mene, skutri mi se u krilu...

    Sve to do sada uvijek je bilo vezano uz dojenje, nikada uz mene samu. I to mi fali. Dolazim u situaciju da razmišljam o nabavi mačkića jer mi fali maženje. :/ Ljubomorna sam kad zaspi uz MM iz čista mira, a kraj mene nikad tako neće.

    Moj sin se hoće maziti, ali čim osjeti miris i približi mi se - grebe ispod majice. Jesam li normalna što se tako osjećam? A znam da će mi biti jaaako žao kad skroz prestane...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Zapravo uopće ne razmišljam o tome koliko ima mjeseci, nego sve računam u godinama, pa kad sama sebi kažem 26 mjeseci.....uh, puno. Ajde, ne dojim ga od samog početka jer je rođen ranije i bio u bolnici, ali je uglavnom hranjen mojim mlijekom.

    U zadnjih par dana me izluđuje jer se stalno vješa meni o vrat i diže majicu, a ne bi popio kap vode ili soka. Ali nekako smo odredili da je lijeva njegova, a desna Ledina.

  13. #113
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Akasha, i moj Vito ne želi vidjeti desnu cicu od svojih 7. mjeseci pa sam do prije 2 mjeseca hodala okolo poprilično asimetrična (desna broj 1, lijeva broj 3) Od 4. mjeseca trudnoće mlijeko mi se u lijevoj jako smanjilo, a desna se povećala (zbog trudnoće) pa su sad, nakon godinu i pol opet iste :D
    Mi smo ušli u 21. mjesec dojenja i mogu reći da sad opet uživam u dojenju jer je nakon 3 mjeseca konstantnog nacicavanja (prva 3 mjeseca trudnoće), Vito sam smanjio dojenje na dva puta dnevno (popodnevno i večernje uspavljivanje), a noću više ne traži (čak je zbog vrućine sam noću počeo tražiti vodu). Bilo bi super da tako i ostane kad se beba rodi, ali čisto sumnjam :/

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Cure, kako vam izgledaju grudi nakon X mjeseci dojenja? L i ja smo sada u 27. mjesecu te predivne price, no ja postajem besprsna mama, tj sa broja 85 b sam dosla do takve ravnine poprsja da si prakticki ne mogu kupiti grudnjak. Mlijeka, hvala Bogu, ima i dalje na pretek, ali mi ovo "izravnavanje" uopce nije drago. Kakva su vasa iskustva?
    Kod mene je isto ovakva situacija :/

    Mi brojimo "tek" 20ti mjesec, ali meni je polako dosta. Ono što je Sanjica rekla, želim da počne percipirati mene kao cjelinu a ne samo cice. Ovih dana je osobito naporan, non-stop me navlači za majicu i traži sisati. Nikakava druga aktivnost sa mnom ga ne zanima osim nošenja na rukama i dojenja.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    mi smo u 22 mjesecu dojenja, ona je zaljubljena u svoje "tite", pjeva im, draga ih, lupa ih kad je ljuta, razocarano ih gleda ako joj ponudim slane od morske soli, onda nosi vlazne maramice i predlaze "peje tite, tite bak!" (u slobodnom prijevodu: oprat cu ih malo, nisu bas ukusne).

    meni je sve to skupa nekad prekrasno, nekad slatko, nekad manje slatko, nekad mantram o tome da ce prestati vec sutra i veseli me ta pomisao, nekad je gledam i zelim da doji jos dugo. uglavnom, totalno sam bez stava sto se tice veteranstva i pustam da vrijeme ucini svoje.

    sto se izgleda tice, ne vidim neke posebne razlike. u 36. g. vjerujem da i gravitacija ucini svoje, nisu groteskne, u stvari uopce nisu lose. broj je isti kao i prije klinaca.

  16. #116
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Moje grudi se vracaju na startni oblik s tim da sam u ove dvije trudnoce nakupila 7 kila viska koje nikako da odu i cini mi se svake godine dode jedna nova kila pa sad ne znam da li se tu radi i o masnom tkivu. Prestala sam dojiti oko nove godine i to nakon vise od sedam godina neprekidnog dojenja i dvije trudnoce. Ako uzmem u obzir da sam presla cetrdesetu i da se navodno sada kile gomilaju kao rezerva za "starost" onda mogu ocekivati jos koju kilu gore. Mogu jos istisnuti koju kap mlijeka iz grudi. Karlo je spavao kao beba sa mnom u krevetu i kako sam ja spavala na jednoj, a on na drugoj strani, tako je on i preferirao onu dojku koja mu je bila prva. Zaljubljenost u tu dojku smo rijesavali tako da sam ja pocela spavati na drugoj strani gdje je on inace spavao. Karlo je nocu u toj istoj poziciji sisao obe dojke jer su moje dovoljno duge da se ne moram seliti, medutim preferirao je donju. Kad smo se zarotirali preferirao je opet donju i tako...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj ninoslava prvotno napisa
    Cure, kako vam izgledaju grudi nakon X mjeseci dojenja? L i ja smo sada u 27. mjesecu te predivne price, no ja postajem besprsna mama, tj sa broja 85 b sam dosla do takve ravnine poprsja da si prakticki ne mogu kupiti grudnjak. Mlijeka, hvala Bogu, ima i dalje na pretek, ali mi ovo "izravnavanje" uopce nije drago. Kakva su vasa iskustva?
    isto u 27. mjesecu dojenja - cice su velicine iste kao prije trudnoce (male ) al mrvicu objesene... to trudnoca napravi cak i ako ne dojis ni dana, kako cujem...
    bradavice sam uvijek imala vece a sad su jos mrvicu izvucenije.... i puno elasticnije...
    sad su mi jos ljepse - cisto jer sam im vise paznje pridavala i 'sprijateljila' se jos kvalitenije s tim dijelom svog tijela zahvaljujuci dojenju...

  18. #118
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    joj cure meni se čini da mi pomalo idemo prema kraju ... nije tražio već 4 dana nikad nije to trajalo toliko dugo

  19. #119
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Mi ćemo u klub 4+ ako izdržimo do listopada. Nola doji još uvijek svakodnevno bar jednom ako smo skupa (kad je nekoliko dana kod tate normalno se nakon toga vraća dojenju, čak i nakon dvadesetak dana ljetovanja). Nola se ponekad žali na manjak mlijeka
    Meni se približava šest godina neprekidnog dojenja (na janov šesti rođendan), cice su mi se zadnjih godinu dana jako jako smanjile ali niti sama nisam sigurna koliko to dovesti u vezu s dojenjem, mislim da je više jer sam u zadnjih godinu i pol izgubila više od deset kila.

  20. #120
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Darijae prvotno napisa
    joj cure meni se čini da mi pomalo idemo prema kraju ... nije tražio već 4 dana nikad nije to trajalo toliko dugo
    zara je ponovo tražila nakon 14 dana nedojenja

  21. #121
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mene puca kriza pa mi treba nešto za dizanje morala....Hana sutra navršava 17 mjeseci a nije niti jednu noć do sada prospavala u komadu. po danu je tata zakon a po noći je isključivo cica smiruje. ja sam već na rubu pa čak niti ne uživam dojeći obje tu i tamo tokom dana, nekako sam se potajno nadala da će na moru naći druge zanimacije i da ćemo polako izaći iz začaranog kruga....moj dojenački staž će idući mjesec napuniti tri godine (uz kraći prekid tokom druge trudnoće) ali ne vidim se nekako kao većina vas još u tome par godina...baš sam jadna i umorna i ne pomaže niti taj godišnji koji je ionako prekratak...

    upomoć

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    54

    Početno

    Evo mi se odjavljujemo sa 33 mjeseca staža. Bilo je svega, od teškog početka prvih mjeseci, iscrpljenosti u mjesecima dohrane, pa do čiste uživancije ... Sama je prestala 15.7.
    Imam osjećaj da bi dojenje sa sljedećom bebicom bilo puno lakše.
    Radimo na tome pa ćemo vidjeti

    Maxi drži se

  23. #123
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    činimi se da se ipak odjavljujemo tražio je još jednom kad je imao upalu grla i to je bilo to .. kad ga pita, hoće li kaže neku..buuu ipak sam malo tužna

  24. #124
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Mi smo na par minuta dojenja dnevno. Još se ponekad zalomi preko noći, ali rijetko.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Mi smo isto ovdje
    Trideset i sedam mjeseci i dva tjedna

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Nola se ponekad žali na manjak mlijeka
    Tin obično kaže:"Ova sika ne radi", pa navali na drugu. Kad i tu posisa onda mi navuče majicu i kaže:"Poki mama siku, čekat će da se napuni"

  27. #127
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Nola se ponekad žali na manjak mlijeka
    Tin obično kaže:"Ova sika ne radi", pa navali na drugu. Kad i tu posisa onda mi navuče majicu i kaže:"Poki mama siku, čekat će da se napuni"
    Meni se čini da meni sad dojke rade na "svaki drugi dan". Jedan dan se na jednu žali, drugi na drugu.
    Joj, sad sam se sjetila, znate šta mi je rekla? "Mama, ja ću tebi dati puno mlijeka da piješ, da se cike napune"

  28. #128
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mi u 21 mjesec ulazimo full steam ahead.


    OK mi je, ponekad stvarno žica svuda i svagdje. Nekad i u dućanu, ali tu nedam. na kavi u gradu ok i drugdje
    Po noći 1-2 put, kad kucne treći sat, pa ujutro oko 5-6. jedva dočeka kad dođem s posla, pa oko 7, pa za spavanje.

    najslađa je kad veli, dođite zizi dođite (to iz tabisa)

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    sutra točno 3 godine i 4 mjeseca
    i punom parom naprijed...

    cikonja moj mali...

  30. #130
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj Darijae prvotno napisa
    joj cure meni se čini da mi pomalo idemo prema kraju ... nije tražio već 4 dana nikad nije to trajalo toliko dugo
    zara je ponovo tražila nakon 14 dana nedojenja

    ben je prestao sa svakodnevnim sisanjem prije četiri mjeseca, no uredno se zalomi svaka dva tri tjedna da si posrkne malo

  31. #131
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Tako je i Leda sisala zadnja 3 mjeseca: svakih 15 dana po 1 gutljaj.

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    Od siječnja 2001. il sam trudna il dojim. Imam dvoje djece. Ukupno nešto više od 5 godina dojiljačkog staža. 8) (Je, sad se tu pravim važna, a znam da vas ima i boljih. Ali moram malo... ).

    Super mi je i nemam namjeru tak skoro stati, iako polako osjećam potrebu odmoriti organizam od majčinskih zadaća. Bojim se da bu to ipak pričekalo još neko vrijeme.

    A ono moje prefrigano plavooko samo zatrepće i veli: Ja bi malo mamke...kevetu (na krevetu), ...kupi (na klupi), ...otu (u autu),... - ovisno o situaciji. Nekad umjesto mamke traži "meka". Još ak sljeduje sa "mmmm ino!" padam u trans. I kak da mu onda ne dam?

    Miha je imao drugi pristup sa "Daj mi malo cice!" Pa i sad bi se ogrebao da mama da. Još dok je braco bio mali (razlika je 3 g. i 9 mj.) ponekad bi vozili tandem, ali sad više ne. Nije da se nije nacikio u životu...

    A za količinu mog dojiljačkog staža "krive" su informacije koje sam na Rodi pobrala. E pa nije mi ni najmanje žao! :D

  33. #133
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj Darijae prvotno napisa
    joj cure meni se čini da mi pomalo idemo prema kraju ... nije tražio već 4 dana nikad nije to trajalo toliko dugo
    zara je ponovo tražila nakon 14 dana nedojenja

    ben je prestao sa svakodnevnim sisanjem prije četiri mjeseca, no uredno se zalomi svaka dva tri tjedna da si posrkne malo
    tako i bojan već mjesecima, cca jednom mjesečno malo povuče i samo prokomentira "sve je u redu, još ima" i ode dalje svojim poslom

  34. #134
    mama_Maja

    Početno

    Citiraj akasha prvotno napisa
    Citiraj ninoslava prvotno napisa
    Cure, kako vam izgledaju grudi nakon X mjeseci dojenja? L i ja smo sada u 27. mjesecu te predivne price, no ja postajem besprsna mama, tj sa broja 85 b sam dosla do takve ravnine poprsja da si prakticki ne mogu kupiti grudnjak. Mlijeka, hvala Bogu, ima i dalje na pretek, ali mi ovo "izravnavanje" uopce nije drago. Kakva su vasa iskustva?
    moram priznati da nisam čula za ovakav slučaj, da se grudi smanje, nego samo suprotno - da se povečaju i s vremenom malo objese prema dolje. malo ili više, kako kod koga tako da mi se tvoja opcija čini puno bolja

    ja nakon 39 mjeseci dojenja (i još uvijek vrlo aktualnog) imam grudnjak za broj veći nego prije trudnoće (imam jedno dijete). sa 75b sam skočila na 80b.

    ja imam recimo jednu interesnatnu situaciju, a ta je da moj sin doji samo lijevu, a desnu ne želi ni vidjeti ni čuti. to je počelo sa oko godinu dana njegove starosti. ja sam onda neki krači period podvaljivala desnu po noći, izdajala se, jer sam se bojala da će mi nestati mlijeka i u lijevoj. no nije. tako da je desna van funkcije već dvije godine

    ima li tko slićnu sitazuciju kao ja?
    Evo mene sa recimo sličnom sitaucijom...Moja mala je imala samo mjesec dana kada smo počeli upotrebljavati samo jednu stranu, lijevu. Zašto? Pa eto meni bilo zgodnije dojiti na lijevu stranu i odlučila sam da nam lijeva strana bude dnevna strana a desna noćna. Međutim, u to vrijeme Lara je super spavala po noći tako da nam desna cica nije niti trebala i PRESUŠILA je. Ali, mi smo i dalje nastavile dojiti punih 18 mjeseci samo na lijevoj cici. Razlika u veličini cica...bolje da ne govorim. Nažalost, ušle smo u fazu odvikavanja kako bismo se i jedna i druga naspavale po noći tako da sada ne cicamo punih 10 dana i normalno spavamo po noći.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    cik-cik, kako ide?


Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •