Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 323

Tema: HOLA KOCKE - probajte!

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Razočarana sam!
    Sva mi se smjesa upila u biskvit .
    Koristila sam baš hole biljno vrhnje.

  2. #102
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    bijela varijanta gotova, hladi se... čini se ok, javit ću okus
    Opaaaaa! Pa ovo sad otvara nove mogućnosti:
    bijeli biskvit - tamni fil
    tamni biskvit - bijeli fil
    bijelo - bijelo
    tamno - tamno...

    Ajme, Hola kocke na sto načina, sa začinom, bez začina...
    pa s bademima, orasima, lješnjacima...ajme, pretvorit ću se u hola kocku.

  3. #103
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja radila u petak, ispale savršeno :D .

  4. #104
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Citiraj pužić prvotno napisa
    bijela varijanta gotova, hladi se... čini se ok, javit ću okus
    Opaaaaa! Pa ovo sad otvara nove mogućnosti:
    bijeli biskvit - tamni fil
    tamni biskvit - bijeli fil
    bijelo - bijelo
    tamno - tamno...

    Ajme, Hola kocke na sto načina, sa začinom, bez začina...
    pa s bademima, orasima, lješnjacima...ajme, pretvorit ću se u hola kocku.

    Je, ali nije javila pužić kak je ispalo.

    Puuuuužiiiiić!!!!

  5. #105
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj angelina_2004 prvotno napisa
    Razočarana sam!
    Sva mi se smjesa upila u biskvit .
    Koristila sam baš hole biljno vrhnje.
    pa tako i treba biti.dio kreme ti vjerojatno je ostao gore na biskvitu,a preostali je usao u kremu.

    ja sam ih radila vec sigurno 10 puta,cak i bez recepta.sve sastojke sam upamtila.
    koristila sam svakakva vrhnja,cak i ono K+,najjeftinije.

    sad me privukla ova bijela varijanta.

  6. #106
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    preostali je usao u biskvit-je trebalo pisat 8)

  7. #107
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    super je ispala bijela varijanta - pojela se u trenu, pravila sam poslije i tamnu varijantu, a idući put ću bijeli biskvit-tamni fil...
    Bit će vjerojatno prošarano jer će se tamna čokolada upiti u svijetli biskvit-hmmmm zanimljivo će izgledati. tako vam je kod mene i pravljanja kolača uvijek moram nešto dodati, oduzeti, promijeniti... 8)
    u tamoj varijanti sam smanjila količinu kakaa u biskvitu na 1 žlicu, a mislim i da čokolade na treba baš 250g-nekako mi žestoko.idući put ću smanjiti i to.

  8. #108
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    ja otpocetka stavljam 20 dkg cokse 8)

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    Citiraj angelina_2004 prvotno napisa
    Razočarana sam!
    Sva mi se smjesa upila u biskvit .
    Koristila sam baš hole biljno vrhnje.
    pa tako i treba biti.dio kreme ti vjerojatno je ostao gore na biskvitu,a preostali je usao u kremu.

    ja sam ih radila vec sigurno 10 puta,cak i bez recepta.sve sastojke sam upamtila.
    koristila sam svakakva vrhnja,cak i ono K+,najjeftinije.

    sad me privukla ova bijela varijanta.

    Ma kad sam zalila kremom biskvit je isplivao, tako da se u hladnjaku sva krema upila.

  10. #110
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam kremu stavljala na mlaki biskvit, znači ne odmah kada sam ga izvadila iz pečnice....... Onda sam cijeli kolač ostavila nekih pola sata na kuhinji i tek ga onda stavila u frižider.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    danas sam ga i ja radila i kolač mi je super
    Samo što kod mene fila uopće nema jer je sve upio biskvit

  12. #112
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    radila sam nedavno kolač i stvarno je savršen. Nestao je za pol dana i muž se naljutio na mene jer sam ga ponudila gostima a zbog njih sam ga i pekla

    zanima me kod bijele varijante, koju bijelu čoksu ste koristile?

  13. #113
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ok, i meni se sva krema upila u biskvit. U cemu je fora?

    Da li je stvar u cokoladi, vrsti cokolade?

    Meni je ta "krema" bila prilično tekuća u loncu....možda treba biti gušća?

    Inače je kolač mljac, samo još da ima i malo kremice gore...

  14. #114
    bilbo

    Početno

    nakon 3 uzastopne runde tamne varijante, napravila i ja bijelu, i to kombinaciju tamni biskvit + bijela krema (bijela dorina)

    hej hej hej, MD mi zabranio da radim crnu verziju, davi se u ovoj

    meni je ispalo nesto drugacije od tamne, jer s bijelom dorinom fila ispadne vise rijetka, pa se dobar dio file izgubio u biskvitu a ostao na vrhu milimetar-dva najfinije bijele kreme...al MD kaze da bas u tome i jest fora i da je ova varijanta pregenijalna

    puzic, hvala na ideji, imas pozdrave od MD

  15. #115
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    i meni biskvit bio nervan jer ga nisam pikala dok se peko nego sam pola file polila po kolaču i zatim gdje ga je bilo više lagano sa žlicom kupila i stavljla na sredinu na brdo par puta, zatim stavila hladiti. nakon desetak min sa žlicom prelila ostatak tako da sam se ipak više posvetila brdu. ispalo savršeno.
    kad otopite čokoladu i stavite vrhnje možete još malo na laganoj vatri mješati pa se zgusne ako mislite da vam je pretekuće

  16. #116
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Vjerojatno je fila rjeđa s bjelom čoksom, jer ona nije predviđena za kuhanje. Postoji bijela čoksa za kuhanje, ja vidjela u Billi, mislim da sam je jednom daaaavno kupila u Mađi.

    Ali meni je zakon s crnom (70% kakaa) čoksom, baš volim taj gorki okus.

  17. #117
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ok, ja nisam radila sa čokoladom za kuhanje, nego sa običnom milkom- pa valjda je zato bila krema prerijetka. Staviti ću manje vrhnja slijedeći put, ali od Milke se ne odvajam!

  18. #118
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    danas sam isla na rodu s ciljem da nadjem neki dobar kolac za napravit jer nam je sutra godisnjica (da se pohvalim - 5 god u braku) . trazila sam nesto jako jednostavno i brzo i ovo se cini takvim... samo je problem sto sam nasla samo neko sania biljno vrhnje ( nije bilo nikakvog drugog vrhnja u ovoj selendri ), valjda ce ispast dobro

  19. #119
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ni ja nisam našla Hola biljno v, nego neko drugo-dobro je ispalo.Biskvit sam kad se ispekao izbockala s vilicom i kremu izlila na njega-od sredine prema krajevima.Stajalo je tako na balkonu cca.20 min, pa tek onda u hladnjak.Nije se puno upilo u biskvit, jako puno je bilo gore čok. fila, a biskvit baš kakav treba.Što se tiće bijele čokol. jedna je bila milka (tu sam imala doma), a drugu sam kupila u Getrou-Grandi i sve 5!crnu varijentu sam radila sa Zvečevo čok. za kuhanje i isto puno gore fila bude.

  20. #120
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa
    cca 20x30 cm. Mislim da je to optimalna veličina.
    hm,hm ja bas pecem u posudi tih dimenzija a vec mi je tijesto naraslo do vrha. Sta cu s kremom??

  21. #121
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    tijesto ce past kad ga izvadis van.

    ja sam koristila vise vrsta i vrhnja i cokolade i uvijek je ispalo dobro

  22. #122
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Radila sam ih u nedjelju i nestale su do poslije ručka. FENOMENALNO!

  23. #123
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    preko vikenda sam podijelila jos dva recepta,a dosad vec sigurno preko desetak

  24. #124
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Prijavljujem da sam već dvaput pravila ovaj kolač i ispao mi je savršen! Stvarno je prefin!
    Ja sam izrezala pekpapir u obliku dna tepsije tako da su se stranice kolača zalijepile i kremu sam bez problema izlila a da se nije razlila ispod kolača. Biskvit sam pekla 20 min na 180 stupnjeva i uvijek mi tako ispadne dobar. Ako se kolač neravnomjerno digne znači da je temperatura bila previsoka.
    Savjet za kremu: ja nisam zajedno topila vrhnje i čokoladu već sam kad je vrhnje provrilo maknula sa štednjaka i unutra natrgala čokoladu. Lagano sam miješala metlicom dok se čokolada nije istopila i krema nije bila prerijetka, oko 1 cm je ostalo na kolaču. U kremu sam dodala malo ekstrakta ruma (da me podsjeća na truffle ganache tortu ). Sljedeći put probavam bijelu varijantu kreme!

  25. #125
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno

    e rayana, da sam na vrijeme vidila tvoj post. Ugl, ja isla rezat to izbocenje pa su mi ispali skroz neravni kolaci. A okus je super, MM je odusevljen!!

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Danas sam napravila kocke. Drugi put ću manje šećera stavit, možda samo 4 žlice. I krema mi se uopće nije upila u biskvit :? Why? Da li možda zbog toga što sam mlaku kremu stavljala na biskvit? Tijesto sam pekla na 180 C cca 20 min. I lijepo se nadiglo, ravnomjerno bez kvrga Razmišljam da bih drugi put stavila i banane između biskvita i kreme. Čokolada i banane meni odlična kombinacija

  27. #127
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Eto,dogodilo se i meni !
    I to baš kad sam mislila da me ništa ne može iznenaditi,jer sam se više puta okušala u pravljenju ovog kolača i svaki put je ispao super!E pa ovaj put NIJE!Kora je sasvim upila čokoladu ...A izgledalo je da će sve biti savršeno ...

    E sad me interesuje-hoće li ovako biti jestivo :? ?Predpostavljam da hoće,pa sam ga mislila samo ponovo preliti običnom čokoladom ili nutelom,da liči na nešto :/ ...Šta mislite,a?

  28. #128
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    ja bi ostavila ovako kako je,mislim da ce ti s jos cokolade,a posebno s nutelom,biti prepreslatko

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Danas je kolač bio još bolji nego jučer. Stvarno je za 10. Mislim da ćemo ga češće raditi. I sveki je bila oduševljena.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    52

    Početno

    ja jučer napravila sa bijelom Dorina čokoladom i odličan je (fali ga polovica) samo je gore mekanija krema ali okus je odličan za drugi put idem tražiti po dučanima bijelu čokoladu za kuhanje

  31. #131
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    ja sam jučer radila varijantu sa crnim biskvitom i crnobijelom kremom i nije mi uspio, kolač se razljeva i čini mi se da se bijela krema ne stvrdnjava, radila sam sa bijelom dorinom. Da li nekom pada na pamet di sam fulala?!?!?

  32. #132
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    i meni s bijelom čokoladom bude mekša krema od crne, al sutra da bude super, dok mi crna varijanta sutra dan bude lošija od prvog dana jer krema nije više onako pudingasta nego se stvrdne malo.no svejedno se sve pojede.čak je i MM koji ne voli čokoladne kolače pohvalio crnu varijantu i jede ju u nedostatku drugog slatkiša

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    49

    Početno

    Meni je ovo kolač nr. 1, ali ja ga imam pod imenom Čokoladne kocke.

    I krema mi je dupla _ 1 l Holea i pol kile čokse duple kalorije

    Al ko još misli na kalorije kod ovakvog remek djela...

  34. #134
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja ga sutra radim. Što se tiče kreme mislim da je bit u tome što čokolada ne smije prokuhati, zato ne ostane na površini. Ja ću probati prokuhati vrhnje, skinuti sa šporeta i onda u njemu otopiti čokoldau. To je ista fora kad radite glazuru od čokolade, ako prokuha nećete dobiti finu masu po vrhu kolača, bar mislim da bi moglo to biti. Probam, pa javim...

  35. #135
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    may i ja pravile jučer. Treba li spomenuti da je ostao samo komadičak u dnu tepsije!

  36. #136
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Mmm... odlične su! Pravila večeras. Obožavam čokoladu
    Ekice hvala

  37. #137
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo ja napravila i ubacila u frižider. Biskvit je odličan, kad je bio gotov izvadila sam ga van. A u međuvremenu sam dobro zagrijala hoplu do vrenja skunula sa plina i dodala čoksu. Sve se super ujednačilo, bez grudica, malo sam duže miješala. Prelila preko biskvita, jedan mali dio je upio a kreme će kako mi se čini ostati po kolaču. Zanima me koliko se mora hladiti da se krema stvradne?
    Mislim da je bito pustiti biskvit par minuta dok se krema kuha, i još je bitno prokuhati holu ili hoplu šta li već, skinuti s plina pa dodati čoksu. Iz tog razloga krema se ljepše stvrdne i neće je baš skroz upiti biskvit... Ali nastavak slijedi kad probam

  38. #138
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    I još me zanima da li se skroz krema stvrde ili se razlijeva po kolaču dok se reže :?

  39. #139
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Stvrdne se i baš se lijepo reže.Bude kao neki čokoladni fil,znači,nije baš skrooooz tvrda.

  40. #140
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Kolač je ispao mrak, i krema i fino se reže a ukusan... baš kakav ja volim
    Ekice hvala Love[/code]

  41. #141
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Što se tiče kreme mislim da je bit u tome što čokolada ne smije prokuhati, zato ne ostane na površini.
    Ja u hladno vrhnje stavim kockice čokolade i zagrijavam na najmanjem plinu, jer vrhnje kad se zagrijava jako prska. Čim se vrhnje malo zgrije, odmah miješam pjenjačom, sve dok se i posljednji komadić čokolade ne otopi i smjesa bude jednolična. Za to vrijeme se biskvit peče. Dok se biskvit ispeče, krema se pomalo ohladi, ali još bude vruća i ja je istresem odmah na vrući biskvit.
    Uvijek mi je jednak kolač.

  42. #142
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Ne bi htjela kvarit ovaj super kolač,ja ga obožavam u original verziji...ali mm voli voćne torte...pa kako bi ja te dvije stvari spojila?
    Mogla bi prepolovit biskvit i u njega stvavit nekakvu kremu od pudinga i voća,ali kad bi poslije zalila vrhnjem ne bi mi stalo u kalup,vjerojatno
    A da samo posložim voće na biskvit pa polijem vrhnjem?
    Kakva bi bila krema bez čokolade?:?

    A da ispečem 2 kolača,svakom svoj
    ili da njemu napravim voćnu salatu (i onako je buci)

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Dakle....

    Napekla sam se kolača za života i znam što je okej.

    Al ovo je više od toga.

    U istoj sam večeri pekla i ovo i putar štangice s gornjeg topica , i uopće se nisam pretrgla.

    Gledajući value for money ili, u ovom slučaju, količinu utrošenog vremena i konačnog rezultata, Hola kocke su best ever. Bolje i od mog parfea.

    Trud nikakav.
    Rezultat ostao još samo jedan red u velikom protvanu!

    Oduševilo me što je tutto competo gotovo u 20 minuta.
    Meaning, dok se pekao biskvit, čoksa se krasno stopila s vrhnjem.

    Stislo se preko noći, izgledalo ko sa slike - glatko i sjajno.
    Biskvit upio taman da ne bude suh, a gore dva-tri cm divne kreme.
    Topi se u ustima.

    Stvarno svaka čast na receptu! Ništa nisam mijenjala, btw.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    SAVRŠENO!!!
    Sinoć smo došli s dječjeg rođkasa, stavila sam klince spavati i primila se posla (jer smo danas mi slavili rođkas). Ispalo je fenomenalno! Btw. radila sam s običnim vindijinim vrhnjem za šlag. Izgledao je savršeno, a i okus mu je bio takav!

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Jučer sam ga i ja po drugi put radila i bio je savršen

  46. #146
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja sam ga radila 2 puta. Drugi put kad sad izvadila biskvit i pećnice, pustila sam ga 2-3 min. zatim poredala višnje, i odmah po tome kremu izlila. Svi kažu da je odlično. Ali sam stavila još 2,5 dcl. vrhnja da pokrije višnje, proporcioalno tome i čokse. Sutra radim sa bijelom čoksom, kupila sam od (kršitelj koda), zna li itko kakva je to čokolada? I još nešto obadva puta sam radila sa drugačijiom čokoladama i krema mi je bila drugačije gusta. Sve to ovisi i od čokolade, ali uglavnom dobra. I ja bih stavila 1 mlječnu čokoladu, da ne bude gorka jako...

  47. #147
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    I ja nikada nisam primjetila da mi krema upije u biskvit, ili se tomeni čini kako je biskvit crn. Ili možda što ja stavim na topao biskvit a ne na vrel? Ako netko zna tajnu neka je šapne

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    I ja nikada nisam primjetila da mi krema upije u biskvit, ili se tomeni čini kako je biskvit crn. Ili možda što ja stavim na topao biskvit a ne na vrel? Ako netko zna tajnu neka je šapne
    Ni meni se nije upila, isto sam stavila na topli biskvit - hladio se dok sam napravila kremu, a i krema je bila poprilično gusta (vrhnje za šlag Vindija + Dorina za kuhanje).

  49. #149
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    I ja nikada nisam primjetila da mi krema upije u biskvit, ili se tomeni čini kako je biskvit crn. Ili možda što ja stavim na topao biskvit a ne na vrel? Ako netko zna tajnu neka je šapne
    Mora biti vreli biskvit da fino upije kremu, neće upiti puno tek toliko da biskvit omekša i bude sočniji.

    Radila sam ga i s mliječnom čokoladom, e užasno je slatka krema nisam je mogla jesti. Probaj s Vindijim šlagom, nije sladak.

  50. #150
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    [quote]Radila sam ga i s mliječnom čokoladom, e užasno je slatka krema nisam je mogla jesti.
    Ja recimo stavim 1 mliječnu a ostatak za kuhanje ili bar pola mliječne i bude ok, nikako svu mliječnu

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •