Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 323 od 323

Tema: HOLA KOCKE - probajte!

  1. #301
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    kolac mi nije uspio u smislu da se krema nije upila u biskvit
    meni svaki puta ispadne drugačije.
    nekad cijela krema ostane gore, nekad ode dolje, nekad se upije, nekad ne, ali svaki puta mi je presavršen. jednostavno obožavam ovaj kolač.

  2. #302
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Radila sam u subotu ovaj kolač i krema mi nije uspjela, tj. bila je još i jučer (3 dan) tekuća, poput blago otopljenog sladoleda, tak da sam je "sastrugala" žlicom s kolača i posladila se sama...
    Kaj mogu, kad je nekom najjednostavnije nešto - meni ne uspije...

  3. #303
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja sam ga radila nekoliko puta
    prefino!
    krema uvijek ostane gore i super se stvrdne

  4. #304

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    4

    Početno

    Ja ga stalno radim,barem jednom tjedno...više ne kupujemo kekse nego napravimo hola kocke...prefin kolač i da se kombinirati u raznim varijantama.Prošlo ljeto sam na biskvit poslagala svježe jagode,ali ne jako gusto nego sam ostavila par mm razmaka tako da biskvit malo upije kreme i da bude sočniji.Ispalo je super,na kraju je još i falilo jer su nam iznenada došli gosti.

  5. #305
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja ga isto često radim. baš je jednostavan i napravim ga maltene s jednom rukom. sada ću ga raditi s Frey čokoladom za kuhanje, baš me zanima kakav će ukus biti....njami

  6. #306
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ga radila nekoliko puta
    prefino!
    krema uvijek ostane gore i super se stvrdne
    Ja napravila jučer, za probu. Ali ne od 6 jaja (puno je to brate mili) nego pola hola... Ne možeš pojesti više od 2 kom ni pod razno. Fini je, ali mi smo više za voćne itd.

    Došla na ideju da napravim "after eight" varijantu - u kremu 2 žlice mentol likera ili par kapi mentol ekstrakta. Hajde, nek proba netko drugi, ja sad ovo sigurno neću raditi bar jedno mjesec dana.

  7. #307
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja imam slican recept, samo sto se biskvit radi od ljesnjaka, jaja i secera, bez margarina i brasna. Gore je krema isto od cokolade, ja topim milku i slatkog vrhnja, ali onog u casici. Bas bude lagani kolac i socan! Moji klinci ga obozavaju, pa im ga radim i kao tortu za rodendan.

  8. #308
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Napravila ujutro, gosti trebali doći sljedeći dan, pošto smo sve pojeli, uveče pravila ponovo
    mmmmm-m

  9. #309
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Evo da i ja prijavim - jucer napravila, eno jos jedna kockica ostala na tanjuru , pitam se da li ce izdrzati do jutra...

  10. #310

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    63

    Početno

    cureee,hitno,hitno
    napravila sam holu u kalupu od torte i to je prvi put da mi nije uspio,inače ga radim kao kolač,ispadne mi savršen,al ovaj put mi se sve razlilo sa strane i sad torta pliva u čoksi.
    Kako spasiti tortu da to na nešto sliči????

  11. #311
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Čuj, bojim se da nema nikakve pomoći... Ovo ti se dogodilo vjerojatno zato jer okrugli kalup i četvrtasti kalup nemaju istu površinu, pa nije bila ista debljina tijesta. Kuhanje nije egzaktna znanost, a peh se uvijek dogodi baš kad ne bi trebalo. Nadam se da ste do sada torti već presudili...žlicom, he he he...

  12. #312
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Stavi u frižider, a onda preokreni tortu.

  13. #313
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Torte sigurno više nema, a to ti se desilo možda stoga što si mazala pleh sa masnoćom pa ti se biskvit odvojio od kalupa.
    Ja taj kolač pečem i kao tortu i super je, ne pliva

  14. #314
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    evo i ja sam isprobala recept i odličan je, baš su odlično ispala, i da, svi koji su ih probali su oduševljeni

  15. #315
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Varijacija na temu-za ove kojima je 6 jaja previše (meni je):
    Biskvit-4 jaja ( bjelanjke čvrsto stuć)
    4 žlice šećera
    2 žlice brašna( pune s vrhom)
    2 žlice kakaa( ne stavim s vrhom)
    Pečem 20 min na 180.

    Vrući kolač zaliti mlijekom dok je u kalupu koliko popije ( oko 1-1,5 dl) jer mi onda više kreme ostane gore.
    ZAKUHAT 4 dl vrhnja za kuhanje,40 dkg čokolade za kuhanje,par žlica kuhane kave i malo ruma ( to dvoje po ukusu).
    Preliti po biskvitu i 24 sata u frižider.

    Radila sam metodom pokušaja i promašaja, ali svaki promašaj je bio itekako jestiv.I u obliku torte je super.
    Hvala na originalnom receptu.

  16. #316
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Beti, puno ti hvala što si s nama podijelila recept, jer ni ja ne radim kolače s više od 4 jaja, sve preko te brojke mi je previše. Hvala još jednom!

  17. #317
    Nivi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    U svezi originalnog recepta na početku... Radila sam više puta ovaj kolač jer inaće voilim čokoladu i nikako mi se nije sviđalo kako mi ispadne biskvit. Nekako je bio kao nepečen, ne znam. Tek mi je bio po guštu kad sam umjesto 6 žlica brašna stavila 3 žice brašna plus 3 žlice oraha. Biskvit je bio puno sočniji. A i kremu sam prije nego se potpuno ohladila posula s orasima. Tu mogu biti i neke varijacije ovisno što kome odogovara, a ni ne mora, čokolada je čokolada.
    Napokon sam bila zadovoljna kako mi je ispao ovaj kolač, pa ću ga i u buduće ću ga tako raditi. Kome paše može probati...

  18. #318
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa okreni ga naopačke!

  19. #319
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Vi koji ste ovaj kolač radili u okruglom kalupu (26/28cm) - može li se napraviti dupla doza biskvita da torta bude viša? hoće li mi stati u kalup?
    Htjela bih posuti vrh šarenim mrvicama i bombončićima, ali ne znam u kojoj fazi hlađenja da to napravim, kad je skroz ohlađeno neće mi se primiti, pretpostavljam :neiskusna:.
    Jesam li dobro shvatila da je dovoljno izrezati masni papir na dno kalupa, ne moram rubove mastiti?

  20. #320
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ako staviš duplu dozu biskvita, bit će (po mojoj procjeni) malo previše. Nisam nikad radila baš ovo u okruglom kalupu, ali biskvit od 12 jaja je gooornja granica, ovisno koliko ti je kalup visok to bi moglo uteći.

    Ja bih stavila jednu i pol dozu (9 jaja i sve druge sastojke u skladu s tim). U kalup staviš pek-papir na dno (poslije ga trebaš maknuti) a rubove nemoj mastiti, nego samo peci malo polaganije da se ne digne prenaglo i kad je gotovo oprezno nožem odvoji rubove od kalupa. To moraš još na toplo, ali nemoj ga hladiti prenaglo niti vaditi dok nije barem mlačan, da ne pukne. Izvadiš, odguliš papir, vratiš u kalup i onda ideš dalje po receptu.

    Krema - kad vidiš koliko ti je mjesta zauzeo biskvit, odluči se da li ćeš raditi jednu ili jednu i pol dozu. Nisam probala stavljati šarene mrvice na toplo, ali ako se rastope, to zapravo vrlo zgodno izgleda. Ako te to brine, ima više načina kako da tome doskočiš - na sasvim ohlađeno zaliješ malu količinu čokoladne glazure (recimo od 10 dag čokolade), ne mora čak biti niti lijepo razliveno nego točkasto, a onda pospi mrvice. Druga varijanta - ohladi smjesu vrhnja i čokolade, pa izmiksaj i premaži preko kolača (garantirano dobro ispada, to sam probala) ali biskvit u tom slučaju treba obogatiti - ja stavim malo mlijeka kao Beti3 + domaći svoj džem koji dohvatim (višnje su fenomenalne). Treća varijanta - na klasiku stavi dodatni sloj šlaga (ne puno, od 2 dl vrhnja) pa onda šarene ili čokoladne mrvice.

    Uff, jesam ti pomogla... ali kad ja sve radim tak, otprilike - recepta se držim "ko pijan plota" samo prvi put.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.11.2011. at 10:54

  21. #321
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ok, probat ću 1 i pol dozu. Zašto sam htjela staviti papir na dno? Zato što moram prebaciti ohlađenu tortu na tanjur jer ću kalup opet trebati, a ne znam kako da to izvedem, je li lakše s papirom ili bez njega? Radila sam ja inače hola kocke već u kalupu, ali je ispao dosta niski biskvit , zato ga hoću podebljati.

    Za mrvice mi se čini ovaj šlag najbolja varijanta. Samo ga umutim (onaj iz tetrapaka) s malo šećera?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 28.11.2011. at 11:04

  22. #322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, probat ću 1 i pol dozu. Zašto sam htjela staviti papir na dno? Zato što moram prebaciti ohlađenu tortu na tanjur jer ću kalup opet trebati, a ne znam kako da to izvedem, je li lakše s papirom ili bez njega? Radila sam ja inače hola kocke već u kalupu, ali je ispao dosta niski biskvit , zato ga hoću podebljati.

    Za mrvice mi se čini ovaj šlag najbolja varijanta. Samo ga umutim (onaj iz tetrapaka) s malo šećera?
    Za papir ti ne znam - nisam nikad radila nešto s kremom pa onda prebacivala, obično prebacujem biskvit, a filam ga na tanjuru. Ne bi trebalo biti teško s papirom: ispečeš, ohladiš samo koliko treba da možeš rukama držati i da ti se ne raspadne, prebaciš na tanjur (bez papira), vratiš samo obruč oko kolača da ti drži kremu i nastaviš dalje kako si zamislila. Tak radim jogurtove i sirne torte i ispadaju dobro ali ovo nisam probala.

    Šlag - pa da, tako nekako kako si zamislila. Ako uzmeš obični šlag, slobodno pošećeri, a ako je biljni - možda i ne moraš, ta vrhnja već sadrže šećer. Taj sloj šlaga dat će dodatni lijep izgled kolaču. Ne možeš fulati što god radila, jedino što bi se moglo dogoditi je da ne pogodiš baš najjednostavniju metodu, ali to nema veze. Dobar tek!

  23. #323
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam radila duplu dozu kreme, a jednu biskvita.
    I sve radim s papirom, baš zbog seljenja i rezanja van kalupa.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •