Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 313

Tema: Panično se bojim cijepiti dijete

  1. #101
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nek se jedan roditelj javi koji putuje u zemlju gdje je žarište neke bolesti za koju postoji cjepivo, a koji će isto odbiti radi straha od nuspojava, neučinkovitosti we. evo, ne znam dječja paraliza, npr. gdje se ono pojavljuje još, u nigeriji?
    da sutra moraš tamo s obitelji, što bi?
    Cvijeta73 ja ih znam dosta roditelja koji ne cijepe uopće ili to rade selektivno/sa odgodom, poneki putuju i na opasna mjesta sa obitelji, ne znam nikoga tko je prije puta podrugljivo puhnuo i rekao "E,sad ćemo imunizirati kad više nismo 100% sigurni." Tako da to barem iz mog iskustva nije istina.

  2. #102
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku

    A panični strah od cijepljenja, kakav Rivendell opisuje nije trajna kontraindikacija za cijepljenje. Ja bih ga, doduše, smatrao privremenom kontraindikacijom.
    I sa ovim se moram složiti (a ćak je i Davor tako nešto napisao). Nema smisla provoditi bilo kakav postupak (pogotovo ako je preventivan) pod prisilom i sa mentalnim stanjem roditelja da se tada šteti njegovom dijetetu. Panika u niti jednom smislu nikad nije dobra .

  3. #103
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mislim isto što i cvijeta, lako je donijeti odluku o necijepljenju u 99% procijepljenoj naciji,
    sigurnost njihove djece garantiraju sva naša cijepljena, za to u narodu postoji ona poznata mudrost o tuđim udovima i koprivi.
    Vjerujem da ima ljudi koji bi zbog vlastitih uvjerenja to provodili bilo gdje na svijetu, ali sam sigurna da su oni debela manjina, da presele u Zemlje trećeg svijeta, gdje se masovno pobolijeva, da ne kažem umire od tih bolesti, svi bi oni brzo promijenili mišljenje.

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    joj, piplice, hajde nemojmo opet u širinu. Zadržimo se u Hrvatskoj.
    Pa najveći broj djece u takvim zemljama umire od dehidracije i proljeva uzrokovane nedostatkom pitke vode, srećom da mi imamo vodovod sa čistom vodom.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta73 ja ih znam dosta roditelja koji ne cijepe uopće ili to rade selektivno/sa odgodom, poneki putuju i na opasna mjesta sa obitelji, ne znam nikoga tko je prije puta podrugljivo puhnuo i rekao "E,sad ćemo imunizirati kad više nismo 100% sigurni." Tako da to barem iz mog iskustva nije istina.
    Moje dijete je prosle godine malo ugrizao pas u naselju. Nije bilo nista strasno ali zakinuo joj je kozu, malo, na dva mjesta.
    Priznajem da sam se ustrtarila na prvu i da sam mjerila i razmisljala sta uraditi, ali ipak je nismo vodili na vakcinaciju.

  6. #106
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete je prosle godine malo ugrizao pas u naselju. Nije bilo nista strasno ali zakinuo joj je kozu, malo, na dva mjesta.
    Priznajem da sam se ustrtarila na prvu i da sam mjerila i razmisljala sta uraditi, ali ipak je nismo vodili na vakcinaciju.
    Misliš protiv bjesnoće?

  7. #107
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    piplice divna parafraza
    naravno potpisujem i ostatak posta

  8. #108
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Pa ja i govorim o Hrvatskoj, gdje je standard viši, ali u kojoj žive većinom neprosvijetljeni ljudi koji cijepe svoju djecu, pa time omogućavavaju pojedincima da bezbrižno donose odluku o necijepljenju svoje nejačadi.
    Vidiš kako je Rivendell brzo došla do istog zaključka.

  9. #109
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije to u širinu. Ako nećemo mi putovati, naša djeca će (možda). Treba misliti na budućnost. Već sam pisala da je mom sinu trebao ovjereni prijepis cjepnog kartona za USA. Ne za turističko putovanje nego za školovanje.

    No, roditelj koji već kad mu se rodi dijete, zna da mu neće omogućiti nikud iz rodne grude ne mora razmišljati široko. Iako, kad odrastu, uglavnom slušaju sebe, a ne roditelje. Zar nije tako i svima nama, bar većini, radimo kako ćemo mi, a ne naši roditelji.

    Rivendell će čitajući sve postove i sve podatke do kojih dođe, te liječnike, sama odlučiti što napraviti i kako se riješiti straha od cijepljenja, odnosno necijepljenja. I živjeti sa svojom odlukom, kako i mi živimo sa našim odlukama.

    Tko će od nas jednom "lupati glavom o zid" razmišljajući zašto nije odlučio-la drugačije, pokazat će samo vrijeme.

    Iako se silno nadam da ničija odluka neće naškoditi nijednom djetetu, ma kakva bila.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš protiv bjesnoće?
    Tako su nam savjetovali kad smo pozvali tel., u dvije hitne.

  11. #111
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da, Beti3 većina od nas kao glavni razlog cijepljenja novorođenčadi vidi mogućnost širenje njegovih vidika i omogućavanje njihovog školovanja u inozemstvu za cc.20 godina od dobi kad ga imuniziramo.
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.12.2011. at 15:00

  12. #112

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to u širinu. Ako nećemo mi putovati, naša djeca će (možda). Treba misliti na budućnost. Već sam pisala da je mom sinu trebao ovjereni prijepis cjepnog kartona za USA. Ne za turističko putovanje nego za školovanje.

    No, roditelj koji već kad mu se rodi dijete, zna da mu neće omogućiti nikud iz rodne grude ne mora razmišljati široko. Iako, kad odrastu, uglavnom slušaju sebe, a ne roditelje. Zar nije tako i svima nama, bar većini, radimo kako ćemo mi, a ne naši roditelji.

    Rivendell će čitajući sve postove i sve podatke do kojih dođe, te liječnike, sama odlučiti što napraviti i kako se riješiti straha od cijepljenja, odnosno necijepljenja. I živjeti sa svojom odlukom, kako i mi živimo sa našim odlukama.
    Mislim, stvarno Beti, razocaravas me, kako mozes nesto ovako napisati?

    Tko će od nas jednom "lupati glavom o zid" razmišljajući zašto nije odlučio-la drugačije, pokazat će samo vrijeme.

    Iako se silno nadam da ničija odluka neće naškoditi nijednom djetetu, ma kakva bila.
    Ovo je meni na granici bezobrazluka. Ko da je sve sigurno, svaki postupak i svaka odluka! kako mozes tako nametati roditeljima da su losiji roditelji i ne misle na svoje dijete zbog nekih donesenih odluka?!
    Vakcina je garancija? Jesi li cijepljenjem uradila/pokusala sve za savrseno zdravlje i sigurnost svoga djeteta?

    Svakome od nas ce vrijeme pokazati sta je bila dobra odluka u zivotu, a sta ne.
    Ne samo u ovom slucaju i toga smo vecina nas itekako svjesni.
    Imam osjecaj kao da si ovo napisala iz nekog prkosa, zato sto se nisi mogla suzdrzati da ne napises, a ne zato sto zbilja mislis da to drzi vodu samo u ovom slucaju vezano za cijepljenje i zdravlje.
    sigurna sam da si ti pametna zena i da to znas, ali namjerno provociras.

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku
    Tako su nam savjetovali kad smo pozvali tel., u dvije hitne.
    Pa to je normalna procedura koju oni moraju predložiti. Vi ste vjerojatno vidjeli/poznavali psa pa je bilo lakše donjeti odluku. Da ga je ugrizla pobješnjela lisica u šumi , koja ga je napala iz zasjede , bilo bi sigurno teže odlučiti.

  14. #114
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku

    Svakome od nas ce vrijeme pokazati sta je bila dobra odluka u zivotu, a sta ne.
    Ja sam to isto napisala. Nisam rekla da je cijepljenje isključivo dobra odluka. Niti da je necijepljenje isključivo dobro. Valjda sam treba obrazložiti.

    Može biti loše cijepili ili ne cijepili. I može biti dobro cijepili ili ne cijepili.

    Zato mislim da se treba široko razmišljati o takvoj odluci. Pogotovo ako ona ide protiv "struje". Dovoljno široko da uzmeš u obzir i budućnost, osim sadašnjosti.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je normalna procedura koju oni moraju predložiti. Vi ste vjerojatno vidjeli/poznavali psa pa je bilo lakše donjeti odluku. Da ga je ugrizla pobješnjela lisica u šumi , koja ga je napala iz zasjede , bilo bi sigurno teže odlučiti.
    Jeste, bilo nam je lakse, jer smo vidjeli da je pas OK i posmatrali smo i psa i nju tih narednih sati i nekoliko dana poslije.
    Krivo mi je bilo sto su oni nama tako grubo odbrusili, nisu uopste pitali nikakve informacije, kakav pas u kakvim uslovima, niti dali mogucnost da se moze bilo sta drugo napraviti vec da je vakcina obavezna i jedino sto oni mogu uraditi. Bar da su rekli da mozemo doci da nam ociste ranu ili nesto, vec samo joj mogu dati vakcinu i da je ja onda pazim narednih dana.
    Onda sam ja muku mucila i trazila po internetu sta mogu uraditi, koliki je rizik, slicne slucajeve itd.

    Naravno da nisam ni luda ni previse sigurna u sebe da bi rizikovala po svaku cijenu, ali krivo mi je sto sam se moras i informisati i donijeti odluku. Od zdravstvenog radnika ne mozes dobiti informacije ni kad pitas, pa da mozes odluciti ili sta vec.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam to isto napisala. Nisam rekla da je cijepljenje isključivo dobra odluka. Niti da je necijepljenje isključivo dobro. Valjda sam treba obrazložiti.

    Može biti loše cijepili ili ne cijepili. I može biti dobro cijepili ili ne cijepili.

    Zato mislim da se treba široko razmišljati o takvoj odluci. Pogotovo ako ona ide protiv "struje". Dovoljno široko da uzmeš u obzir i budućnost, osim sadašnjosti.
    pas da, jasno je meni to, ali napisati nesto takvo u ovoj raspravi nema bas puno smisla, osim da nekome pokusas prebaciti krivnju ili zastrasiti ga.

    Recimo, u jednom gradu gdje zive nasi poznanici je nedavno skupljana pomoc za neko dijete koje ima neko ostecenje (nedvojbeno nastalo od nuspojava cijepljenja i s tim se slazu i doktori) i mali sad ima neku skupu terapiju. Nisam sigurna o cemu je rijec, nisam bas najbolje upucena u to od cega boluje.
    I citava frka se ponovo digla oko toga, svi se preispituju.

    takodje, drugi bracni par koji poznajemo, nedavno dobili dijete i bez njihove dozvole i znanja su bebu cijepili u rodilistu i roditelji su pod pritiskom odveli dijete i na ostale vakcine ali nerado i zastraseni sistemom i "strujom".
    Tako su nesto kukali oko tog cijepljenja i kad sam pitala sto su vodili dijete, rekli su da nisu imali izbora a ne zato sto misle da je to OK. Citiram "eh, stisni petlju pa ne daj i suprotstavi se!"

    Meni je to bilo zalosno, ali sta sad da im ja radim i razuvjeravam ih ili im pricam kako nisu u pravu i da se moze izboriti ako hoces.
    Njihovo dijete, njihova odluka koju su vec donijeli i ja je postujem, iako sam ja "stisnula petlju", nema vajde sad njima nesto pametovati.

  16. #116
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Čudi me da Država koja zakonom nameće cjepivo nije išla sanirati oštećenje koje je svojim blesavim zakonom prouzročila. Evo, mujica je isto pun hvale za takvu Državu i u više navraćaja je isticao da je odgovorna :sarkazam:

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam dječja paraliza, npr. gdje se ono pojavljuje još, u nigeriji?
    da sutra moraš tamo s obitelji, što bi?
    Hvala na pitanju, i primjeru - bolji nisi mogla izabrati. Name, u Nigeriji je polio izbio kao posljedica cijepljenja, što je savršeni primjer što se događa s "atenuiranim" virusima kad ih puste na stanovništvo lošeg imuniteta.

    Isto se dogodilo i u Amazoniji s plemenom Yanomami kada su imbecili od antropologa (!?) išli cijepiti pleme "protiv" ospica zbog čega ih je šestoro pomrlo. Od cjepnih ospica, naravno.

    Što bih? Nastojao bih izvući vize bez cijepljenja i ne bih se bavio bedastoćama. Većina zemalja daje preporuku za cijepljenje koja nije obvezujuća pa eto i tebi predlažem da prestaneš vikati "VUK!" gdje nema vukova. Zastrašivanje nije argument.

  17. #117
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete je prosle godine malo ugrizao pas u naselju. Nije bilo nista strasno ali zakinuo joj je kozu, malo, na dva mjesta.
    Priznajem da sam se ustrtarila na prvu i da sam mjerila i razmisljala sta uraditi, ali ipak je nismo vodili na vakcinaciju.
    Prvo, sram te bilo.
    Drugo neodgovorna si prema vlastitom djetetu.
    Treće, dijete ti ima sreću.

    Jer ako se radi o psu lutalici, nepoznatog vlasnika, takva je odluka zločin prema djetetu.
    A ako se radi o psu poznatog vlasnika, čije si zdravlje mogla pratiti deset dana nakon incidenta, to je uobičajeni postupak (promatranje psa, pa cijepljenje ugriženoga ako pas pokaže simptome bijesnoće), sve to što si napisala je bezveze.

  18. #118
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    tek sad vidim post #115.
    Dakle, imala si priliku psa uvjetno rečeno držati pod "zdravstvenim nadzorom".

    Koja je onda poanta posta #105??????

  19. #119
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku
    Recimo, u jednom gradu gdje zive nasi poznanici je nedavno skupljana pomoc za neko dijete koje ima neko ostecenje (nedvojbeno nastalo od nuspojava cijepljenja i s tim se slazu i doktori) i mali sad ima neku skupu terapiju. Nisam sigurna o cemu je rijec, nisam bas najbolje upucena u to od cega boluje.
    I citava frka se ponovo digla oko toga, svi se preispituju.
    Ajde. pliz daj si malo truda, pa javi o kojem se oštećenju radi, o kojem cjepivu i kako su dokazali da je oštećenje nastalo od nuspojava cijepljenja....
    pritipliz.....

  20. #120
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ako netko svoju teoriju nazire na zastrašivanju, onda su to prije necijepiše.
    I ja sam nekada mrtvo ladna cijepila djecu, a sada idem kao na stratište, toliko mi je sve ovo što sam tu pročitala negdje u podsvijesti zabetonirano, nikako se osloboditi dogme...

  21. #121
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na pitanju, i primjeru - bolji nisi mogla izabrati. Name, u Nigeriji je polio izbio kao posljedica cijepljenja, što je savršeni primjer što se događa s "atenuiranim" virusima kad ih puste na stanovništvo lošeg imuniteta.
    Ali nisi odgovorio.
    Bi li cijepio svoje dijete protiv polija da putuje u Nigeriju?

    (ili te boli pedu jer su ti djeca ionako već cijepljena?)

  22. #122
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Jesam.
    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja i govorim o Hrvatskoj, gdje je standard viši, ali u kojoj žive većinom neprosvijetljeni ljudi koji cijepe svoju djecu, pa time omogućavavaju pojedincima da bezbrižno donose odluku o necijepljenju svoje nejačadi.
    Vidiš kako je Rivendell brzo došla do istog zaključka.
    Piplice, to što radiš je zlostavljanje zdravog mozga.
    Posljednje uređivanje od Davor : 28.12.2011. at 18:50

  23. #123
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Zašto? :trep_trep:

  24. #124
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    zlostavljanje zdravog mozga je što ti, dadica, radiš godinama.

  25. #125
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Što, krenula ti pjena na usta

    @piplica, u tvoje razloge se ne miješam, to su tvoji razlozi. Ne kanim pogađati zašto nešto činiš.

  26. #126
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako netko svoju teoriju nazire na zastrašivanju, onda su to prije necijepiše.
    Potpuno se slažem, zato mi je presmiješan "medicinski fašizam i okrutno nasilje".
    Opet se rugala sova sjenici, već viđeno.

  27. #127
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    A zbog ovoga ljude koj iimaju ozbiljne probleme s alergijama doktori tretiraju kao necijepiše iz uvjerenja. Ne peče te savijest da bi se neko dijete koje ima alergije moglo biti podvrgnuto nekom postupku koje je za njega opasno je procjenu zamagljuju lažni alergičari? Kad svi viču "vuk!" kako bi dr mogao razlikovati kome kako pristupiti?
    Grize me savjest jedino zbog mog djeteta, jer je svatko odgovoran za svoje dijete. Kako uopće mene možeš dovoditi u vezu i pozivati na odgovornost zbog nečega što neki doktor kojeg ne poznajem, čini nekom djetetu kojeg ne poznajem...

  28. #128
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da se šališ
    jer ako ne, tražiš od liječnika da falsificira medicinsku dokumentaciju

    ako si odlučila ne cijepiti onda budi faca
    donesi odluku i stani iza nje
    i reci ja ne želim cijepiti dijete
    ne traži od drugih da lažu za tebe
    Bih, vrlo rado, da imam financijskih sredstava. A kao nikad nitko nije tražio od liječnika neki falsifikat, kao npr otvaranje bolovanja ili nepotrebno produžavanje istog... Znam da ne spada u istu kategoriju, ali vjerujem da nisam prva ni jedina koja bi pitala liječnika takvo nešto. Svatko po svojoj savjesti.

  29. #129
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kako drugi roditelj reagira kad jedan ne želi ili se boji cijepiti dijete? Što ako jedan hoće, drugi ne? Ne govorim o konkretnom slučaju nego i inače.

    A za ovaj gore post: "Nitko nije otok".

  30. #130
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako drugi roditelj reagira kad jedan ne želi ili se boji cijepiti dijete? Što ako jedan hoće, drugi ne? Ne govorim o konkretnom slučaju nego i inače.

    A za ovaj gore post: "Nitko nije otok".
    mislim da u takvim situacijama nema jedan hoće, drugi neće....treba doći do zajedničke spoznaje...i dogovora. makar kad sam ja u pitanju....
    ali...to su sve stavovi i razmišljanja koja nisu u čovjeku od jučer....pa valjda se ljudi poznaju...
    makar bi tako trebalo biti...
    meni bi teško bilo biti u braku sa nekim koji ima dijametralno suprotna razmišljanja mojim....ili pak da ih uopće ne razumije...

  31. #131
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Cijepljenje i necijepljenje ne bi trebali biti izraz stavova i razmišljanja nego činjenica.
    Napokon je to netko i napisao. Necijepljenje nema veze s činjenicama vec su u pozadini teorije zavjere, zastrasivanja, a sve zamotano u celofan izrazite prosvjetljenosti. Normalno da nemres biti u braku s nekim tko misli da su to sve gluposti.

  32. #132
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Cijepljenje i necijepljenje ne bi trebali biti izraz stavova i razmišljanja nego činjenica.
    Napokon je to netko i napisao. Necijepljenje nema veze s činjenicama vec su u pozadini teorije zavjere, zastrasivanja, a sve zamotano u celofan izrazite prosvjetljenosti. Normalno da nemres biti u braku s nekim tko misli da su to sve gluposti.
    pa do stavova i razmišljanja moja malenkost dolazi nakon upoznavanja sa određenim činjenicama...
    ako ti nakon saznanja i dokaza u učinkovitost cijepljenja ne zauzimaš stav u korist dobrobiti cijepljenja...radiš što?
    nemaš stav...ne razmišljaš?

  33. #133
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Stav o cijepljenju imaju npr Davor i dr Gajski.
    Evidence based medicine nije podlozna osobnim stavovima tipa ja mislim da cijepljenje izaziva autizam i panicno se bojim na osnovu tog neutemeljenog mišljenja.
    Ili, npr ja mislim da dr ne smije dati atb ako nije napravila bris nosa. Pa zato idem privatno na briseve i vadjenje krvi.
    Ovdje se raspravlja nadugo i nasiroko o osobnim stavovima koji nemaju uporišta u činjenicama.
    Ja mislim da će danas padati snijeg. Bole me kriza. Idem djeci pripremiti skafander i sanjke.

  34. #134
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    moje panike nikad nisu neutemeljene....i vrlo rijetko paničarim...
    i ja sam krenula cijepiti svoje dijete po toj logici...tko sam ja da se sad pačkam u nečiji posao...ako je tako onda je valjda tako...
    i nisam preispitivala ništa...
    i imali smo reakciju...gadnu...
    pa sad...vi dr. biste vrlo vjerovatno mene željeli uvjeriti da mi dijete nije požutjelo od cijepiva, već npr od mrkve...i tu do izražaja može, i naravno da hoće, doći moj stav i uvjerenje...

    hoću reći...nikad, ili bolje reći većinom, ne donosim odluke ako nisu temeljene na mom vlastitom iskustvu...
    e sad...da li je ono subjektivno...naravno da je...i treba biti...

    u mojim cipelama sve je podložno osobnim stavovima...baš sve...i to u mojoj bližoj okolini tako funkcionira...

    i da...jako mi se svidjelo što je jednom za novine rekla dr.Metka...

    Dr. Metka Regan zaključuje: “Tamo gdje je obitelj odgovorna i podržavajuća, gdje postoji emocionalna toplina, cijeli imunitet djeteta je drugačiji.
    Možete imati savršenu procijepljenost, a loš imunitet djeteta. Zdravlje je kompleksna stvar.”


    tako da će se mene teško uvjeriti da je sve tako jer je eto, znanstveno dokazano da to tako mora biti.

    i da...meni osobno paničan strah od cijepiva može biti samo kontraproduktivan, kako i sam Mujica kaže. nikako pozitivan..
    i ja sam bila u istoj situaciji...i odluka koju sam donijela bila je najteža odluka koju sam u životu svome donijela..
    nimalo lagana, ishitrena...pomodarska...i blablabla...štogod...

  35. #135
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Dr. Metka Regan zaključuje: “Tamo gdje je obitelj odgovorna i podržavajuća, gdje postoji emocionalna toplina, cijeli imunitet djeteta je drugačiji.
    Možete imati savršenu procijepljenost, a loš imunitet djeteta. Zdravlje je kompleksna stvar.”

    Odvratno.

  36. #136
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    baš. na ovom forumu gdje ima sijaset stalno bolesne djece, optužiti roditelje da su neodgovorni, nepodržavajući i emocionalno hladni

  37. #137
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ma to tako zvuči jer je izvađeno iz podužeg članka (koji uopće nije bio u takvom tonu).

  38. #138
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da će danas padati snijeg. Bole me kriza. Idem djeci pripremiti skafander i sanjke.
    Hebate led, pada snijeg.
    I čorava kokoš zrno nađe

  39. #139
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    eto...kako se sve shvati...
    ja sam samo htjela reći da je meni sve to puno kompeksnije nego se čini...
    nije ni bitno...
    to je samo moj pogled na zdravlje...i ne smeta me što vam se ne sviđa..

    a to je iz ovog članka...i kako sirius kaže...zvuči tako....izvađeno iz konteksta...
    http://www.jutarnji.hr/-kad-sam-vidj...ijepi-/605037/

  40. #140
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Hebate led, pada snijeg.
    I čorava kokoš zrno nađe

  41. #141
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    a to je iz ovog članka...i kako sirius kaže...zvuči tako....izvađeno iz konteksta...
    http://www.jutarnji.hr/-kad-sam-vidj...ijepi-/605037/
    Evo njezine rečenice u kontekstu.
    Ne vidim da ima drukčiji značaj nego što je imala izvađena iz konteksta.
    ......To je jedan od načina kako cjepiva mogu oštetiti mozak, drugi su način hiper imune reakcije, ostali su načini toksični učinci ili putem mikroorganizama koji se nalaze u cijepljenima. Dr. Montani dodaje: “Istraživanje dr. Mouldena pokazuje da veliki porast u autizmu, poremećajima učenja i pažnje, nagle smrti dojenčadi i novorođenčadi te Sindroma Zaljevskog rata (PTSP-a), demencije, epilepsije i raka mogu biti povezani s cijepljenjem. Dr. Metka Regan zaključuje: “Tamo gdje je obitelj odgovorna i podržavajuća, gdje postoji emocionalna toplina, cijeli imunitet djeteta je drugačiji. Možete imati savršenu procijepljenost, a loš imunitet djeteta. Zdravlje je kompleksna stvar.”
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.12.2011. at 18:56

  42. #142
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ali to što je dr. Montani, "licencirani homeopat" rekao citirajući Mouldena, je najobičnije neinformirano zastrašivanje (to je valjda naučio u školi za homeopatiju).

  43. #143
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo njezine rečenice u kontekstu.
    Ne vidim da ima drukčiji značaj nego što je imala izvađena iz konteksta.
    Hajde pročitaj njezine citate. Jer ovo što si izdvojio nisu njezine rijeći, osim zadnjeg djela. Osim toga novinar i urednik slaže članak po svojoj volji i rasporedu, zar ne?

  44. #144
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Moja logika je sljedeća - ne popravljaj ono što nije pokvareno. Da mi dijete npr ugrize pas cijepila bih ga, kao što sam se i ja, cijepila protiv tetanusa kad sam se gadno porezala, isto tako da idem u neku zemlju gdje vlada neka epidemija vjerojatno bi se cijepili, ali ne vidim smisao cijepljenja bez ikakve očigledne opasnosti da se zarazimo.

  45. #145
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pitanje je Rivendell zašto te opasnosti nema.
    Procijepljenost je razlog, priznali to neki ili ne.
    Strah je tvoje legitimno pravo, kao i da ne cijepiš dijete radi toga.
    Jer odgovorna si prvenstveno za njega, ne za društvo.
    A jel mu radiš dobro ili ne, vjerujem da nećeš morati saznati. Baš zbog toga što je veći broj nas koji cijepimo.
    Jesi li u strahu s razlogom, to si već odlučila. I teško da ćemo te mi ovdje razuvjeriti.

  46. #146
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Hajde pročitaj njezine citate. Jer ovo što si izdvojio nisu njezine rijeći, osim zadnjeg djela. Osim toga novinar i urednik slaže članak po svojoj volji i rasporedu, zar ne?
    Izdvojio sam nontekst.
    Uopće nije bitno, niti ne komentiram jesu li njezine riječi grozne ili krasne.
    Samo kažem da u kontekstu izgledaju jednako kao kad se ta rečenica sama izdvoji iz članka. Jer ste ti i blackberry napisale da to izgleda "grozno" jer je izvučeno iz konteksta, a da u kontekstu nije tako.
    Meni izgleda jednako (ni grozno ni krasno) u oba slučaja.
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.12.2011. at 20:25

  47. #147
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Moja logika je sljedeća - ne popravljaj ono što nije pokvareno.....
    da, al neki uporno vjeruju da se SVA djeca radjaju sa manjkom zive, aluminija i formaldehida u organizmu koji treba nadomjestiti šubito i POD HITNO.
    ono, savrsenstvo nastanka novog zivota... wow, malo djete tako kompleksno, tako perfektno, iz spermatozioda i jajne stanice, od perfekcije na mikroskopskom nivou, gena i dna, do malih prstica, okica, noktica... sa svim organima, cudo koje cemo tek u buducnosti mozda moci i reci da razumijemo. i onda se priroda/bog/univerzum/kakozakoga baš zajebe i zaboravi ubaciti malo aluminija i formadehida.
    yeah right...

  48. #148

  49. #149
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    eto...kako se sve shvati...
    ja sam samo htjela reći da je meni sve to puno kompeksnije nego se čini...
    nije ni bitno...
    to je samo moj pogled na zdravlje...i ne smeta me što vam se ne sviđa..

    a to je iz ovog članka...i kako sirius kaže...zvuči tako....izvađeno iz konteksta...
    http://www.jutarnji.hr/-kad-sam-vidj...ijepi-/605037/
    Pročitala sam cijeli članak. Taj dio zvuči potpuno jednako, pročitan s cijelim člankom ili bez njega. Stvarno grozno.

  50. #150
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja htjedoh reći...
    da iz članka nisam shvatila da je dr.Metka protiv cijepljenja....dapače...
    naglašava da se njeni pacijenti, nakon početnog odbianja, u konačnici cijepe...

    a kako ćete vi shvatiti ovu njenu zadnju rečenicu...to nije na meni...
    meni je daleko od groznog...
    i zaista ne mislim da sam savršen..podupirujući...emocionalno totalno stabilan...roditelj...

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •