Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: "Nešto kao plodni ovoji"

  1. #1
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno "Nešto kao plodni ovoji"

    Sutra će biti puna 4 tjedna od poroda. Krvarila sam gotovo svakodnevno, tek prije dan-dva krvarenje se poprilično smanjilo. Posebnih tegoba nemam, ponekad pritisak u donjem dijelu trbuha. danas sam pošla na pregled čisto iza razloga što planiramo poći na put pa eto da sam mirna. Doktorica govori da još imam krvi u maternici i da ima jedan odjek koji je "nešto poput plodnih ovoja" te se nada da će to otići kroz tjedan-dva (možda sam došla preuranjeno),ako ne-čišćenje. najviše me prepala sa visokom temperaturom i jakim krvarenjem, što ako se dogodi, hitno u bolnicu. da li je koja imala što slično, da li sam stvrano uranila sa pregledom? jao, sad mi je žao što sam uopće išla. i kad ona misli da ce mi to izaći kad gotovo više i ne krvarim. baš sam zabrinuta molim vas odgovore, pozitivnog ishoda po mogućnosti

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    nije pozitivno ali je iskustvo
    ja sam jaaako prokrvarila desetak dana nakon drugog poroda, otišla na hitnu, našli zaostale plodove ovoje u maternici, kiretirana

    ali možda se ostaci plodovih ovoja mogu naći u maternici i normalno je da izlaze tijekom babinja, to ne znam

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja mislim, da je nesto, vec bi se nesto i dogodilo, nekakva temperatura il jaki bolovi, ipak je to vec 4 tj. proslo i tijelo bi vec reagiralo. Al to je samo moje, laicko misljenje.

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ak si ti ok, ako nemas bolove i sl. ja ne bi nis dirala. sta god je, izaci ce najkasnije kad ti dode menga.

  5. #5
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    hvala vam, malo ste me umirile

  6. #6
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    I ja mislim da te ginićka bzvz prepala :grrrrm:. Normalno je da krvariš tak dugo, nismo sve iste

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam da li dr. paničari ili ne, ali koliko ja znam zaostale plodove ovoje se u teoriji rješava. Ginekolozi ih obično riješe tabletama (ne mogu se sjetiti naziva, valjda Ergometrin, ili tako nešto), ili u krajnjem slučaju (temperatura i komplikacije) čišćenje.
    E sad da li je to stvarno potrebno ili ne, ne znam, nisam medicinske struke, ali znam da se osobno ne bih usudila odmahnuti rukom, nego bih potražila drugo mišljenje, ako nisam zadovoljna prvim.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    E da, tek sad vidim da si bila na pregledu več nakon 4 tjedna, valjda postoji neki razlog zašto se ne ide prije 6. Ja bih ponovila pregled za 2 tjedna.

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    K mojoj se ide tek nakon prve menge. Kak se onda ona ne boji da neka zena ima zaostatke koji ne moraju uzrokovat temperaturu i bolove?

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    K mojoj se ide tek nakon prve menge. Kak se onda ona ne boji da neka zena ima zaostatke koji ne moraju uzrokovat temperaturu i bolove?
    Ne znam, nemam pojma, ali smatram da dr. iz prvog posta nije digla paniku. Ona je rekla stanje kakvo vidi. Ok, vidi nešto kao te tzv. ovoje, da je digla paniku, odmah bi predložila hospitalizaciju, a ovako je samo upozorila na koje simptome treba paziti i u tom slučaju hitno doči. Meni je to ok.

    Što je dr. trebala?
    Odbiti raditi UZV, a pacijentica je stigla na pregled?
    Reči sve je super, a nešto nije?

    Dr. je samo rekla što vidi i na što joj liči. Nalaz je primjeren stadiju nakon poroda, i to je to, ali morala je upozoriti što se može dogoditi, ili bi bilo pametnije da je prešutjela?

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma ok, moj post je ustvari bio cudenje mojoj ginekologici...

  12. #12
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim, da je nesto, vec bi se nesto i dogodilo, nekakva temperatura il jaki bolovi, ipak je to vec 4 tj. proslo i tijelo bi vec reagiralo. Al to je samo moje, laicko misljenje.
    Potpis!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Imala sam slično iskustvo nakon drugog poroda, krvarila sam dugo i otišla dr kad sam već osjećala slabost zbog krvarenja. Dao mi je tablete na E (zaboravila sam točan naziv) i nakon 3 dana je sve otišlo - prošlo.

  14. #14
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    E da, tek sad vidim da si bila na pregledu več nakon 4 tjedna, valjda postoji neki razlog zašto se ne ide prije 6. Ja bih ponovila pregled za 2 tjedna.
    ma da, tako sam i ja racunala poći da se nismo mislili uputiti na put, kojeg smo ipak prolongirali. Dr mi je rekla da, ako budem u gradu, dodjem za tjedan dana. u biti, najviše me muči ta kiretaža, jer mislim da bi moj sisoljubac doživio šok da mu samoposluga nestane na nekoliko sati, a o bolnom zahvatu da ne pričam (zašto pobogu moraš imat vezu ili dobranu sreću da bi te se uspavalo). vidim da vas dosta misli kako je ipak prošlo neko vrijeme od poroda i da valjda do toga neće doći. bio mi je smiješan naš kućni prijatelj, ginekolog, koji mi je rekao: ma šta se sekiraš, ako prokrvariš, lijepo ćeš se poć u bolnicu malo očistit. mislim zbilja je čovjek krasan, al ovo mi je zvučalo ko da idem...ne znam..malo polirat zube dok moj kiflić spava.

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ak te tjesi, mene su uspavali za kiretazu bez veza, jednostavno sam trazila, prvi put. Drugi put sam ja odbila i trazila lokalnu jer sam htjela sto prije doma. Nakraju sam prije isla doma sa opcom nego s lokalnom. S opcom sam za sat vremena nakon kiretaze a s lokalnom nakon skoro 3.

  16. #16
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    evo završetka...na pregldeu prije tjedan dana uzv. nalaz je bio uredan, što god da je bilo najvjerojatnije se resorbiralo, reklA JE dr. Hvala svima na odg.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •