Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Primjećeno zlostavljanje

  1. #1
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno Primjećeno zlostavljanje

    Ne znam što bi napravila, i ne znam da li sam ovo stavila na pravo mjesto, ali radi se o samohranoj majci.
    Dakle, to je žena koja živi recimo u mojoj zgradi (nije zgrada, nego kuća, ali ima dosta stanara) sa svojim mislim četverogodišnjim sinom.
    Promatranjem kroz ove četiri godine, pošto znam nešto o tome, primjetila sam da bi dijete moglo biti autistično (nije govorio dvije godine, i sad ima problema, miče se od druge djece, nekontrolirano viče....). Naime, čak poznajem i njegovu tetu u vrtiću koja kaže da s djetetom nešto nije u redu.
    Međutim, njegova majka apsolutno ne želi sebi priznati da bi dijete moglo biti bolesno! I ponaša se kao da je mali normalan- krivo govorim: očekuje da dijete ima normalne reakcije. Urla na njega, naziva ga pogrdnim imenima kad dječak nešto krivo napravi, tuče ga jako.
    Čak su je ljudi i par puta upozorili (jer to čuje cijela kuća) da prestane, međutim, ona je drska i bezobrazna, a očito i opasna, da se nitko ne usudi nešto konkretno napraviti. Pa čak ni tete u vrtiću.
    Meni je žao tog djeteta i ne mogu više slušati takve tučnjave, pogotovo što je moje dijete na putu.
    Htjela bih je prijaviti, ali ne znam kako. Može li to biti anonimno?
    Jer naprosto me strah, ako sazna da sam to ja, što bi mi napravila!
    I koliko bi to bilo učinkovito (prijavljivanje)?
    Unaprijed hvala za bilo kakvu pomoć.

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Imas Hrabri telefon, ne? Tamo mozes i anonimno se javiti. Nazalost, neznam broj ali sigurna sam da ce ga netko javiti.

    Tu je jos i socijalna sluzba, mozes i njima prijaviti.

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    0800 0800

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    zar nisu tete u vrtiću obavezne - po zakonu - prijaviti moguće zlostavljanje???

  5. #5
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Možeš anonimno prijaviti Centru za socijalnu skrb. Oni su nadležni za takve stvari. Napiši anoniman dopis, oni su po svakoj dojavi dužni postupiti. Napravit će uvid u obitelj (to se tako zove) i procijeniti što i kako dalje.

  6. #6
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Tete u vrtiću nisu vidjele ni čule zlostavljanje, o tome se radi. One su samo primjetile da dječak nije u redu i da se jednostavno ne uklapa s drugom djecom. A njegova majka vrišti da su one lude i da izmišljaju. Svakako ću nazvat na taj telefon ili napisat anonimni dopis socijalnoj službi. Ona će sigurno znati da je netko od nas prijavio i vjerojatno će reakcija biti burna. Ali što ću joj ja......treba zaštiti dijete!

  7. #7
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno



    obavezno i hitno nazovi broj sto je ivarica napisala i ispricaj im sto si nama ili napisi poruku na http://www.hrabritelefon.hr/main.php?id=kontakt

    treba pomoci i njoj i njemu

  8. #8
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Evo poslala sam poruku, pa će mi valjda odgovoriti na mail.
    Puno hvala, cure.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    možeš telefonski javiti centru za soc. skrb.Vjeruj mi oni odlaze na teren provjeravat.Ali naglasi da žena nije uračunljiva.Nevolimtakve ljude,bojim se da ne naudi dečku ,ako joj se netko približi na taj način.
    A sad da ne otvaram drugu temu..imam drugačiji problem.Imamo susjede čiju curicu od 2-3 god niti ne viđamo niti ne čujemo a dijeli nas samo jedno usko dvorište.Znam da je zima ,ali koliko znam djeca te dobe se barem čuju,ako i ne vide.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •