Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Cica tješilica

  1. #1
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno Cica tješilica

    Mislim da ovo ne spada tu, ali mi se nekako čini trenutno kao najprikladnije mjesto za ovu temu.
    D. je bio dojen do njegove 2.godine. Prekinuli smo dojenje na način da može maziti ciku umjesto da doji. U međuvremenu ja i njegov tata smo se razišli i savjetovali su me da mu još neko vrijeme ne oduzimam ciku.
    No...prošlo je skoro 3 godine i on još uvijek mazi ciku.

    Kako da sa time prestanemo...molim pomoć.

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Moja je malo mlađa i isto je dojila do 2. A cica joj je glavna tješilica. MM to smeta. Ona bi se ujutro kad se probudi malo pomazila, ali joj ja ne dozvoljavam više radi njega nego radi sebe. Dopustim joj samo kad je bolesna. Možda je u tome greška, jer nema jasnu granicu.
    Znam da je najlakše samo prerezati, ali nemam srca joj je oduzeti kad je bolesna i kad spavamo skupa. Nju to smiri i usred najgoreg buncanja i boli.

    Ja se raspisala, ali odgovorila nisam.

  3. #3
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ana, ja bih to prekidala postepeno.

    Imam curicu od 4,5 godina (dojila sam je do 3,5), koja još uvijek mazi cicu za uspavljivanje i za utjehu. Ne vidim ništa loše u tome i ne smeta me.
    Ipak, počela sam joj pomalo pričati općenito o tome što je prihvatljivo, a što nije i pripremam je na to da to više neće moći raditi kad bude "velika". Ona bi se stalno mazila na taj način pa smo to, za početak, ograničili na uspavljivanje i povremeno tješenje (kad je baš neka frka).

    Kad se uspavljujemo, dopustim joj da malo pomazi cicu, ali sam joj to vrijeme počela polako skraćivati. Nekad se ljuti, nekad ne, nekad čak kaže da joj to više ne treba jer je "već velika".

    Iskreno, ne znam točno kad ćemo s time skroz prestati. Za sad mi je još prihvatljivo, a kad više ne bude, ona će biti dovoljno zrela da to prihvati.

    Nemoj biti frustrirana ako vam odvikavanje od ovog načina maženja ne bude išlo tempom koji si si zamislila. Samo polako i nježno i shvatit će.

  4. #4
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Uh, mene je strašno smetalo to prčkanje po sisi čak i za vrijeme dojenja. Ono, jednu jede, drugu drži u pripremi

    Dok smo dojili (oko 20 mjeseci) sam to donekle tolerirala a poslije sam ukinila malo po malo, s vrlo jasnim argumentom: meni smeta.

  5. #5
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Mene to ne smeta, dapače

    Više me muči koliko je to dobro za njega...ipak je on već "velik"

  6. #6
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    to se i ja pitam
    s time da ja nekako imam manje dvojbi jer se kod mene radi o curici

    u svakom slučaju, ja bih vjerojatno pokušala polako njegovu pažnju skrenuti na zagrljaje i slične druge oblike maženja

    moja starija curka je voljela mrsiti moju kosu, npr.

  7. #7
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Imam i ja dečkića (malo više od 4 god) koji jako jako voli maziti ciku
    Kad se seka rodila, dojenje smo dogovorili da bude samo ujutro kad se probudi, e sad i to smo skratili, pocica vrlo malo, ali si onda 'zagrli' cicu i mazi se
    vremenom smo i to skresali na možda minutu, dvije, jednostavno bi mu rekla da je sad dosta i da se možemo mi pomaziti/zagrliti što već.
    Najnormalnije je to prihvatio.
    Moj bi ti savjet bio da prvo sama sa sobom riješiš što i kako hoćeš i što ti je prihvatljivo, a tek onda kreneš u neku realizaciju.
    To što je dečko, uopće ne vidim kao neki problem, pa on od rođenja cicu doživljava na jedan jedini način i ne vidim razloga da bi to s njegovim godinama postalo drugačije :/

  8. #8
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Ma meni nema ljepšeg neko kada mi on kaže;"Mama dođi da se utješimo" i onda se on tako mazi. U par navrata sam ga pitala zašto on toliko voli maziti cicu, a on bi meni rekao da mu je to jako lijepo
    Stvar je u tome što okolina oko mene jaako negativno na to reagira, ne radi on to često, ali dovoljno je da netko to vidi i onda mu se rugaju na što ja podivljam.
    Probati ću nekako to postepeno oduzimati...i mjenjati npr. sa nekim drugim vrstama maženja.

  9. #9
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ne znam što bi okolina komentirala na Lukino 'maženje' cice, ali ni ne zanima me
    a i smatram da je on preveliki da bi to djelio s okolinom :/
    tj. pomazi se isključivo u krevetu kad se probudimo, kad smo sami on ja i seka
    kad je znao tražiti kasnije tokom dana, kad bi npr. seka cicala, jednostavno mu nisam dala,
    isključivo zato jer meni nije prihvatljivo da sa svoji 3, 4 godine mazi cicu kad god se sjeti

  10. #10
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Pod okolinom mislim isključivo na familiju...ne radi on to u javnosti
    Nego kada je netko kod nas predvečer, a on umoran ili već i pomalo razdražljiv pa pokušava staviti ruku..itd

  11. #11
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Ana :-) prvotno napisa Vidi poruku
    ...i mjenjati npr. sa nekim drugim vrstama maženja.
    Meni ovo zvuči kao dobro rješenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •