Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Gubitak/zamjena robe u vrtićima

  1. #1
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno Gubitak/zamjena robe u vrtićima

    U ponedjeljak mišek došao doma u satrim poderanim trapericama, a u vrtić uvijek ide u trenirkama. Vratimo traperice, tete ih stave na ormarić i netko ih sutradan uzme. U utorak dođem po njega, nema šala ni kape. Grupe su spojene, jasno mi je da tete ne mogu sve kontrolirati, ali već se ponavljala situacija da bi nešto skroz novo jednostavno nestalo. Jednom je nestala prekrasna jastučnica koju je mišeku vezla moja mama, par puta sma pitala i ništa. Na koncu je moj pokojni muž otišao i našli su je u roku dana.

    Znam da su zamjene moguće, ali činjenica je i da ima svakvih roditelja. Ako stavrno ima onih koji kradu može ih biti sramota jer tako pokazuju najgori mogući primjer svojoj djeci!

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Možda nije krivac iznutra nego izvana... Kod nas se znalo dogoditi da uđe ekipa izvana (ljudi koji nemaju nikoga u vrtiću) i poharaju ormariće. Problem je riješen kad je teti nestao mobitel. Tad su uveli zvono i bravu i nema već godinama nekontroliranih ulazaka, ali do tada smo ostali i bez hlača i neki bez čizama i bilo je svega. Za vrtić ionako ne treba davati najbolju odjeću.

  3. #3
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    nama su u prvoj godini jaslica masovno nestajale nove stvari...isto sam mislila reko,ajd netko je zabunom uzeo, vratit će se....
    ali eto, nikada nije....
    i zanimljivo kako su nestajale stvari iz ruksaka.... nove...malo bolje kvalitete....
    pi*dila sam.....
    i onda je teta na roditeljskom sastanku rekla sa ima krađe u vrtiću pa je to prestalo. a i ja sam maloga počela oblačiti u jeftiniu robu - tipa trenirkice i majice sa placa,iz lidla i iz kineza...
    sad se zna dogoditi da si oni sami zamjene robu poslije spavanja al onda vidim da na njemu nije njegova trenirka/majica/čarape pa tražimo drugo "nespareno" dijete i zamjenimo,.... to mi nije problem...desi se....

  4. #4
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Znam da ne treba najbolju, miš nosi trenirke, a ova je bila nova jer su mu stare jednostavno male. Dečku iz njegove grupe su zamjenili ruksak i hlače...

  5. #5
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    mislim da se krađa ne riješava nošenjem starih stvari već treba i stoput reći da se krade.
    alki, je li bilo nestajanja robe i drugoj djeci? nepovratno misli, ne to kad se zamijeni
    p.s. zar se u vaše vrtiće može ući tek tako?!
    i ako nemate dijete unutra?
    Posljednje uređivanje od vidra : 12.01.2012. at 11:58

  6. #6
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da se krađa ne riješava nošenjem starih stvari već treba i stoput reći da se krade.
    alki, je li bilo nestajanja robe i drugoj djeci? nepovratno misli, ne to kad se zamijeni
    p.s. zar se u vaše vrtiće može ući tek tako?!
    i ako nemate dijete unutra?
    Nestalo je dečku iz njegove grupe...
    Ako netko od roditelja ili teta krade onda ih stvarno može biti sramota. Kakav primjer pokazuju djeci?!

  7. #7
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Nama je prije par mjeseci nestala vrećica sa komplet rezervnom odjećom, koju držimo na vješalici u hodniku gdje ostavljamo jakne. Tete naravno ništa ne znaju, donijela sam drugu robicu koje mi nije žao ako opet nestane. Inače do sad nisam čula za takve slučajeve u našem vrtiću.

  8. #8
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Joj, Alki, ovi što kradu sigurno imaju tako debel obraz da ih najmanje brine primjer koji pokazuju djeci.
    Inače u našem vrtiću nemamo taj problem, ali ne mogu prežaliti jedne jedine nove hlače koje su netragom nestale....

  9. #9
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    dobro je znati, znaci samo stara robica,svasta cu jos cuti na ovom forumu, sramota je to! mislim stvarno- krasti robicu djeci

  10. #10
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    kod nas u grupi je samo nama nestajala robica...ono svaki mjesec preko nekoliko komada....i teti je nestala jakna i još jednom dečku iz veće grupe čizme.....
    velim, prestalo je kad je teta to spomenula na roditeljskom
    s druge strane, svake godine tete iznesu vreću sa izgubljenim stvarima u hodnik (a i prije toga izgubljene stvari budu po nekoliko tjedana na jednoj polici u hodniku) i rijetko kad netko pokupi tu robicu....

  11. #11
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Kod nas nikada nista nije nestalo. Valjda imamo srece i nemamo lopove

  12. #12
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nikada nista nije nestalo. Valjda imamo srece i nemamo lopove
    x

  13. #13
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    s druge strane, svake godine tete iznesu vreću sa izgubljenim stvarima u hodnik (a i prije toga izgubljene stvari budu po nekoliko tjedana na jednoj polici u hodniku) i rijetko kad netko pokupi tu robicu....
    Tako i kod nas, ali ta robica mjesecima stoji i obično je stara i poderana.

    Zvala sam voditeljicu odjela za predškolski odgoj. Rekla mi da je da sve napišem i pošaljem joj. Najgore mi je vidjeti mišića razočaranog. Kako da mu objasnim da je netko u 2 dana 3 stvari zamijenio?!?! I prije se događalo...

  14. #14
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nama je nestala prekrasna Diesel jaknica, nova, 1x obučena, koju je dobila od tete...ne mogu prežaliti....

    Tete su komentirale da se takve stvari ne nose u vrtić - a gdje bi je trebala nositi, pa jedino u vrtić je i išla. Glupo mi je čuvati lijepe stvari u ormaru za posebne prilike, onda ispadne da neku ljepšu stvar nosi 3x i preraste je.

  15. #15
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Nama se uspjelo desiti da je L došao doma u identičnim trenirkama u kakvima smo ga odveli u vrtić, ali skroz potrganima i sa zakrpama. prvo sam mislila da je pao u vrtiću i još se čudim kako su mu tete krpale zakrpe na oba koljena da bi na kraju ispalo da je vjerojatno zamijenio hlače s jednim malim.
    Inače nismo imali problema u sadašnjoj grupi. Čak nas "vuku za rukav" i stalno podsjećaju na igračke i dvde koje svakodnevno vuče u vrtić i zaboravi vratiti, da ih slučajno ne zaboravimo. Valjda imamo sreće s vrtićem.

    Argument o nošenju stare robice mi je suvišan - L je prvo dijete i nemamo staru robicu. A niti mi pada na pamet kupovati duplu garderobu, za vrtić i za van.

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa Vidi poruku
    p.s. zar se u vaše vrtiće može ući tek tako?!
    i ako nemate dijete unutra?
    u dva vrtića u koja su išla moja djeca vrata su bila uvijek otvorena, ulaz slobodan, dapače tako pozicioniran da ga nitko živ ne vidi. nisam imala iskustava s krađama (samo s benignim zamjenama) ali sloboda ulaza mi se nije sviđala. U jednom su čak garderobice tik uz ulaz, baš sam si mislila da sve izgleda ko dućan cipelica i jakni.

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nikada nista nije nestalo. Valjda imamo srece i nemamo lopove
    Ni kod nas! Bilo je slucajeva zamjene al to se obicno dogodilo nakon spavanja pa bi se klinci presvukli kad bi dosli roditelji po njih. Jedino su nama jednom netragom nestale papuce, pretrazila sam sve ormarice i od njegove i od okolnih soba al uzalud. Srecom imao je sportic taj dan pa smo imali tenke za dvoranu pa je u njima bio u sobi. Kad sam popodne dosla po njega papuce su se stvorile u ormaricu...niko ne zna kako...

  18. #18
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Argument o nošenju stare robice mi je suvišan - L je prvo dijete i nemamo staru robicu. A niti mi pada na pamet kupovati duplu garderobu, za vrtić i za van.
    x
    Mišeku kupujem stvari prosječne cijene, ali bitno mi je da traju x pranja, a ne da se nakon tri pranja razvuku do neprepoznatljivosti.
    Šal i kapa su pronađeni, kažu u nekom ormariću, a s tetama smo ih sve pregledale...Trenirka nije...

  19. #19
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja ti kažem da je to zvala teta iz gradskog ureda kojoj si prijavila "nestanak". pa je nastala panika.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Argument o nošenju stare robice mi je suvišan - L je prvo dijete i nemamo staru robicu. A niti mi pada na pamet kupovati duplu garderobu, za vrtić i za van.
    S ovime se, u potpunosti, slažem. Ne vidim razloga da se nova robica čuva po ormarima.

    A ono što mi nije jasno je da još postoje vrtići u koje se normalno ulazi. Bez kontrole.

  21. #21
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    i me ni je to nedopustivno. ima svakavih ljudi. nije roba sve što bi mogli uzet.

  22. #22
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa Vidi poruku
    p.s. zar se u vaše vrtiće može ući tek tako?!
    i ako nemate dijete unutra?


    Kod nas se isto dogodi (rijetko ali se dogodi) da nestanu stvari iz garderobe....
    Ponekad se zamijeni, ali to se brzo riješi....

    Ja svojima sve što nose u vrtić potpišem, pa si mislim da potpisanu stvar nitko neće uzet namjerno....

    I u naš se vrtić ulazi/izlazi slobodno, tko hoće i kad hoće....
    Da ne spominjem blizinu prometne ceste i velikog gradskog parkirališta prekoputa vrtića!

    Na zadnjem smo se sastanku požalili ravnateljici i dobili odgovor;
    "Pa još se nikome nije ništa dogodilo"!!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    u vrtićima se svasta dogada, od slučajnih zamjena ( koje se mozda mogu sprijeciti oznacavanjem stvari) do zaista krada.... sramota je,ali vecinom su garderobe u hodnicima u prolazima( van nadzora teta)pa i nije tako nelogico da dode do krađe, nebitno s cije strane...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Nama su ukrali šal u vrtiću, a i kolica Peg perego. Nije mi jasno zašto se roditelji ne bi mogli složiti i kupiti kameru, nek se snima 3 dana, a onda da se briše. Mislim da će se to dogoditi kad će nestat neko dijete, jer se u vrtić lako može ulaziti. Istina postoji šifra, ali je za sve roditelje ista.

  25. #25
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mislim da se kod nas nisu dešavale krađe, ali jesu česte zamjene papuča/kapi/jakni...

    Sve stvari su se uredno kroz koji dan vraćale nazad.

  26. #26
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ni nama nije još ništa nestalo, jedino su se klinci znali izmjenjati nakon spavanja za obleku pa kad dođu roditelji onda radimo rošadu
    nama su rekli da potpišemo odjeću upravo radi toga ali ja nisam Lukinu jer je posuđena i nekako mi je bed potpisivat se unutra... mislim da ima još takvih roditelja... onda tete pitaju klince, al možeš si mislit kak klinci muljaju u najmlađoj jasličkoj grupi
    nismo još imali neki teži incident, roditelji su svi normalni, skinu, vrate, uzmu svoje i to je to

  27. #27
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    nama su nestale šlapice za ritmiku ... prvo sam mislila da je neka druga curica zabunom stavila u svoj ruksačić ... ali niti nakon što sam sve roditelje ponaosob pitala ...šlapca nema!
    pa nisu u zemlju nestale!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Nama je "nestala" prelijepa vestica,gotovo nova,nitko nije znao gdje je.Da bi se pojavila za 6 mj. potpuno isprana i ofucana-naravno kad ju je već prerasla!
    Nedavno je nestala nova kapa,pa kada sam bijesno pretražila sve vrećice u kojima drže robu pojavila se popodne kada sam došla po nju!!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    vidi da ću i ja morati kao hada. već smo tjedan dana u potražnji za vesticom koju nosi ispod kaputa (nije prvi puta da nešto nestane). čak i nije bila preskupa i mogla bi ju prežaliti, ali on je tako kompliciran kod kupovanja odjeće, da smo ovu jedva našli a da je od prve rekao to je to i s velikim veseljem ju nosio od prvog dana. problem(i) postoji a tete i uprava ih ignoriraju.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Meni i je problem u tome što ne želim razmišljati što će obući u vrtić i da li će ostati bez toga!Još mi samo treba da o tome razmišljam!

  31. #31
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Razocarana podizem temu jer mi je danas u vrticu netragom treca stvar nestala: najprije gramofonska ploca iz garderobe, zaboravila je u vrecici i vratila se nakon 15 min, nema. potom nova zara plava vestica a danas beneton bijeli gornji dio kao trenirkica
    Sad sam vec malo zabrinuta jer svaka ta stvar kupljena je kao nova i moje dijete je to rado nosilo. Sad cu morat nesto novo tog tipa kupit. Pisalo je ime i prezime i grupa. Dakle ne moze bas biti zamjena. Kako to rijesit? Osjecam se bas bezveze.

  32. #32
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mi isto imamo sifru na vratima koja je toliko jednostavna da bi je svatko prokuzio. Nije nam nista nestalo do sada, ali strah me toga. Prije par dana je ostao bez majica, duge i kratke, ali su se pojavile nakon par dana. To su sve stvari od 20-30 kn pa mi nije toliko krivo, ali a mi nestanu cipele ili jakna...

    Inace imamo jedan kut u kojem se ostavljaju kolica, do 10 se skupi lijepa kolekcija. Ja sam jednom tu ostavila, strah me, ali vidim da drugi bez problema ostavljaju kolica i od 3 tisuce kn pa se onda sama sebi cinim paranoicna, ali unatoc sifri na vratima moze bilo tko uci unutra.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •