Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: agencija za nekretnine

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno agencija za nekretnine

    Molim pomoć, svajet oko agencije za nekretnine

    naime, glupa sam glupa i nisam potpisala ugovor
    ženska se činila ok pa sam mislila da će dati ugovor na vrijeme na potpis
    međutim, ništa
    ja sam uzela stan oko kojeg je posredovala i glupača joj isplatila dio naknade koju je rekla, to mi je potpisala da mi je primila
    nakon nekog vremena sam dopla k sebi i shvatila da nismo ugovor potpisali
    naime, ne da joj ne želim isplatiti , ali pun mi je kufer da me u ovoj državi svi vozaju
    što je najgore, stlano se pozivala na zakon ovaj , zakon onaj, sve mora biti tako jer tako zakon kaže

    uglavnom po zakonu o posrdovanju nekretninama iz 2007 sam shvatila da nema šanse da mi što naplati jer niti sam nalogodavac niti sam što potpisala
    da li sam u pravu ili joj moram isplatiti ostatak naknade?
    hvala

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Pa gle, ako je odradila posao bio bi red da platiš.
    Pitaj ju za ugovor.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    ma znam, ali sam slučajno u razgovoru s drugom stranom shvatila da je uzela lovu i od njih

    i blesavo mi je to- meni je tražila dlaku u jajetu, a sam se ne ponašaš kako treba
    tnx

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sunnyapril1 prvotno napisa Vidi poruku
    ma znam, ali sam slučajno u razgovoru s drugom stranom shvatila da je uzela lovu i od njih

    i blesavo mi je to- meni je tražila dlaku u jajetu, a sam se ne ponašaš kako treba
    tnx
    Pa uvijek u principu uzimaju lovu sa obje strane.
    Kod iznajmljivanja obično uzimaju samo kod onoga koji traži stan.
    I ne, da ne pomisliš ne radim u agenciji.
    Jel sa njima potpisala ugovor?
    Posljednje uređivanje od Cathy : 26.01.2012. at 08:01

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    ne znam, nisam ih pitala

  6. #6
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Stvar je ugovora koliko će uzeti za naknadu i od koga, ali ukupno ne smije uzeti više od 6% dogovorene kupoprodajne cijene po jednoj nekretnini.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Bez ugovora nema niti obveze, dakle ugovor je osnov svega. Ako je i platila bez ugovora, onda je platila mimo ugovorne obveze, ali je bila dužna za uplatu dobiti račun. Dakle, ukoliko je ostalo još kakvog duga, a nema ugovor nije dužna ništa platiti.

  8. #8
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    pri prodaji/kupnji stanova, agencije se u praksi naplaćuju od obje strane. i imaju ugovore za to.

  9. #9
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    iako je praksa da se naplacuju od obje strane, koliko ja znam to je protuzakonito.
    agencija za nekretnine se smije naplatiti samo od nalogodavca. ako ju je prodavac stana angazirao onda joj i on placa proviziju.

    ako je kupac angazirao agenciju da mu pronadje adekvatan stan, onda proviziju placa kupac.

    cesto u oglasima pise provizija - po dogovoru.
    to uglavnom znaci da je prodavac angazirao agenciju i on placa proviziju kod kupoprodaje stana.
    kupac ako zeli (po dogovoru) moze takodjer platiti odredjeni iznos a agencija onda obavlja poslove za kupca (uknjizba u gruntovnici, prebacivanje svih rezija na novog vlasnika i sl.)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    hvala na odgovorima
    sve ok čovjeku se treba platiti ono što je zaradio, ali kad ti netko tupi po zakonu, a njegovo poslovanje je upitno onda mi to ide na živce
    malo sam istraživala i 2007 je promijenjen zakon o posredovanju u prometu nekretninama pa naprimjer kaže
    III. UGOVOR O POSREDOVANJU U PROMETU NEKRETNINA I OPĆI UVJETI POSLOVANJA

    Članak 15.

    (1) Ugovorom o posredovanju u prometu nekretnina obvezuje se posrednik da će nastojati naći i dovesti u vezu s nalogodavcem osobu radi pregovaranja i sklapanja određenoga pravnog posla o prijenosu ili osnivanju određenoga prava na nekretnini, a nalogodavac se obvezuje da će mu isplatiti određenu posredničku naknadu ako taj pravni posao bude sklopljen.
    (2) Ugovor o posredovanju u prometu nekretnina sklapa se u pisanome obliku i na određeno vrijeme.

    V. POSREDNIČKA NAKNADA

    Članak 27.

    (1) Visina posredničke naknade određuje se ugovorom o posredovanju (u daljnjem tekstu: naknada).

    znači, šta smo mi ugovorili - ništa
    ona se fino želi pravit blesava i ako prođe prođe

    možda ako netko zna kakvog odvjetnika, možda ima neke caka negdje, ne bih ipak htjela ženu okriviti bezveze
    Posljednje uređivanje od sunnyapril1 : 26.01.2012. at 11:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •