Stranica 2 od 33 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1645

Tema: želim roditi kod kuće

  1. #51
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako u Italiji pkk košta oko 2500€, a u Ausrtiji 1000 i nesto € onda to nije nikakva tajna informacija nego cijena pkk u tim zemljama.
    tocno. ali ako se napise koliko kosta tu kod nas...


    ovo za sportasice nisam znala.

  2. #52
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    ...ja bi rekla da je to onda mito i korupcija (šala)

  3. #53
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    tocno. ali ako se napise koliko kosta tu kod nas...
    ovo za sportasice nisam znala.
    Treba dodati da strana zdravstvena osiguranja pokriju dio (ili sve) oko PKK.

    Bas me zanima sto ce biti kad udjemo u EU, imat cemo pravo na European Health Card, i sa tim *teoretski, uz neku papirologiju* radjati gdje zelimo u inozemstvu i biti pokriveni zdravstvenim osiguranjem.

  4. #54
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ups, ne inozemstvu, nego u EU.

  5. #55
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Treba dodati da strana zdravstvena osiguranja pokriju dio (ili sve) oko PKK.

    Bas me zanima sto ce biti kad udjemo u EU, imat cemo pravo na European Health Card, i sa tim *teoretski, uz neku papirologiju* radjati gdje zelimo u inozemstvu i biti pokriveni zdravstvenim osiguranjem.
    Teoretski. Ali, ja imamo slovensko osiguranje (ZNACI EU) i prestali su financirati porode izvan Slovenije jer su imali previše takvih zahtjeva. Puno žena se je odlučilo za Feldbach, na pocetku je osiguranje to uredno placalo,(negdje do 2008g) a sada više ne . Najvjerojatni ce tako biti i u Hr, tako da se nemojte previše nadati...

  6. #56
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Kao sportašica do svoje 20., na 1. porodu imala teško otvaranje, i gin. tada konstatovala da su mišići čvrsti i stisnuti. Teško rodila, ali bilo je tu još puno drugih karafeka. Zahvaljujući Rodi, treće htjela roditi kod kuće, nisam imala podršku muža, tako da sam izrežirala svoj porod do onih famoznih "trud na svako 2 minuta" i tada otišla u malu, lokalnu bolnicu koja je 20 minuta od moje kuće. Rodila za pola sata, bez ijedne medicinske intervenciije. To je meni bilo satisfakcija. Ali nemoj smetnutu sa uma da sam ja imala iskustvo 2 bolnička poroda, prisustvovala porodu jedne prijateljice te da moj rizik od nepoznatog je zaista bio sveden na neke okvire neočekivanog. I još ću ti dodati, bol 10 minuta do izgona i sam izgon je zaista strašna, te činjenica da su oko mene stručni i blagonakloni ljudi mi je zaista puno značila, iako ni na jedan način nisu mogli umanjiti tu bol.
    Posljednje uređivanje od eris : 07.02.2012. at 11:28

  7. #57
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad nece niko onda cu ja.
    radjanje doma bi bila opcija kad bi imala back up koji imaju zene npr. u nizozemskoj.
    ovo sto se dogadja kod nas mi je osobno strasno. poznajem par cura koje su rodile doma, ali mi se to cini u nasim uvjetima avantura, kao i jedrenje bez isuktva. moze sve proci savrseno i predivno, pamtiti se cijeli zivot, ali moze i katastrofalno.

    naravno da i ubolnicama ima katastrofa, ali ipak se mogu sprijeciti uz svu dijagnostiku.

    zato moj savjet je ako zelis porod kakav se ne nudi kod nad odi u austrju u feldbach, kod monike u graz. sigurno ces biti zadovoljna, a i sve ce biti ipak nadzirano.

  8. #58
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i ja sam sportasica pa sam svoje troje rodila vaginalno, prvo u bolnici drugo dvoje doma

    jes da je nesto teze nego nekoj drugoj ali moze se, moze

    samo je kod prvorotki malo zeznuto, tesko je objasniti sto je porod, sto te ceka, to je nesto toliko mocno da se svi uplase, i muz i rodilja i ostali (ako znaju da je planiran kucni )

    znam za nekoliko cura koje su pokusale prvi porod kod kuce ali su imale transfer u bolnicu, kuzis porod krene, traje, svi se uzmuvaju, svi cekaju, zivkaju, pocnu brinuti.. smor totalni. uostalom i cijela nasa kultura smatra porod kao nesto opasno po zivot, rizicno, to je na neki nacin nesvjesno utkano u zene, pa moras stvarno biti ili neupucen u tematiku ili imati potpuno povjerenje, a i paziti kome ces reci svoje planove

  9. #59
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Eris, i ja sam razmišljala o kompromisu - da dođem u bolnicu što kasnije. No teško je predvidjeti kako će se porod odvijati i hoću li uopće stići do bolnice ili će kad tamo dođem sve "stati"...

    Jedna stvar koja me ovdje razveselila jest činjenica da mi je moja lijenost napokon donijela nešto dobro. Bavim se tjelovježbom, ali nikako ne intenzivno, s tipičnim "pauzama", pa se ne moram bojati "prečvrstih" mišića ) Iako moram priznati da sam i ja bila uvjerena da što jači mišići to bolje - čak sam planirala od otkrića trudnoće svaki dan vježbati trbušne mišiće, ali ni to moja lijenost nije dopustila Ok, pretpostavljam da umjerena tjelovježba jest poželjna, pa ću se ipak natjerati...od sutra :D

  10. #60
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja isto preporucam neku kucu za porode vani, za prvi porod. na drugom, trecem.. je lakse, znas kaj te ceka, bar sto se tice krvi, znoja i suza

  11. #61
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Razmišljala sam o Grazu i Moniki (to je ona kuća za porode, zar ne?), ali bojim se da si to neću moći priuštiti :/

    Definitivno ne vičem okolo svoju ideju, svjesna sam stava. Kad se sjetim kakva je samo strka nastala kada sam npr. zamolila da mi krajnike izvade pod lokalnom anestezijom jer teško podnosim opću, a i to je tako minoran zahvat...morala sam po bolnicama tražiti doktora koji bi mi pristao to napraviti. A do prije par godina odraslima su pod normalno vadili iste uz lokalnu. Na kraju sam ga našla i sve ispalo super.

    Imam još dosta vremena. Želim prikupiti sve info i vidjeti kako će se trudnoća razvijati, pa onda odlučiti... mogu početi igrati lotto - za Graz

  12. #62
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Evo, ja sam rodila kod kuće i to mi je bilo prekrasno iskustvo, beba se rodila u bazenčiću, sve je bilo prirodno i savršeno. Čak je bila 2X pupkovina oko vrata ali to uopće nije smetalo. Nisam imala nijedan vaginalni pregled u porodu i nisu me ometali.
    Kod nas naravno zahtijeva više planiranja i truda, jako je teško naći babicu, a naročito se snać za kasnije, pedijatra za pogledat bebu i to sve... treba imat malo više živaca i volje. No, bilo mi je vrijedno truda Imam iskustvo rađanja u bolnici tako da ne znam koji je najjači motiv prvorotkama, jer mislim da je višerotkama najjači motiv da ne žele više onakav porod kakav su već iskusile (bolnički, više ili manje ometan/grub/nasilan/s posljedicama za mamu ili bebu - nešto već od toga).
    Stanujem jako blizu bolnice pa me nije ništa mučilo, znala sam da možemo bit tamo za par minuta. I isto tako sam znala da mi to neće trebati, nisam neki duhovni frik ali zbilja sam osjećala i znala da je sve u redu i beba će samo ispasti kad dođe vrijeme za to
    Ne mogu ništa napisati o babici, jako teško je naći koju i dogovoriti se, a zauzvrat... toliko sam joj zahvalna i toliko je volim da ne bih ni na mukama ništa rekla o njoj

    PS od onih pitanja beti3 za kućni porod babica me nije pitala nijedno

  13. #63
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    blackberry i yellowkitty - ja ću vas vjerojatno kasnije malo zagnjaviti s pitanjima na pp, ali još sam tu nova pa zasad nemam tu mogućnost...

  14. #64
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj yellowkitty prvotno napisa Vidi poruku
    PS od onih pitanja beti3 za kućni porod babica me nije pitala nijedno
    Naravno da nije, već i to što je pristala da sudjeluje u tome govori dovoljno o njenoj stručnosti. No, sigurno je pitala (odnosno rekla koliko češ joj platiti).

  15. #65
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    @Puntica, uf :/
    Nisam znala da je Palentica imala takav dramatičan ulet.
    A PKK, dobra priprema, a ne samo "postive thinking" i nikako ne neasistirano.
    Puntica bi i ovako i onako teško stigla do bolnice. A da nije planirala PKK, a da je asistirani PKK legalan vjerojatno bi i u svom kvartu imala babicu za pozvati.
    Jer, ruku na srce, od hitne pomoći bi bilo malo koristi.

  16. #66
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nije, već i to što je pristala da sudjeluje u tome govori dovoljno o njenoj stručnosti. No, sigurno je pitala (odnosno rekla koliko češ joj platiti).



    Jeah rajt. Odma s vrata joj je to rekla....

  17. #67
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ja ću četvrto rodit kod kuće, odlučila sam čvrsto. Naravno, u slučaju da i ova trudnoća prođe kao prethodne, lijepo i bez problema. Sada sam već iskusna koka

  18. #68
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Jer, ruku na srce, od hitne pomoći bi bilo malo koristi.
    Znaci GSS je bolji izbor? Dogovorit cu se sa Stipom Božićem ako opet budem radjala.

  19. #69
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci GSS je bolji izbor? Dogovorit cu se sa Stipom Božićem ako opet budem radjala.
    A što nije tako?
    Jel se sjećaš onih snimki telefonskog navigiranja muža koji je pomagao ženi u autu negdje u slavoniji prije par godina?
    Isprike ako se što promijenilo.

  20. #70
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da nije, već i to što je pristala da sudjeluje u tome govori dovoljno o njenoj stručnosti. No, sigurno je pitala (odnosno rekla koliko češ joj platiti).
    uh, uh, zločesto

  21. #71
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ovo oko plaćanja
    za austrijekse i ostale vanzemne, lol, babice, kužim, plaćaš ih
    no, čitajući priče, nisam shvatila da plaćaš i hrv babicu, ak je uspiješ nać
    ??
    il je to neš simbolično??
    budući da nisam rađala uz babicu (ikakvu), ne mogu reći iz svog iskustva

    vi koje ste rodile kod kuće, jeste li kod matičara trebale ispunjavati neki dodatni lijevi papir?? ja jesam.. neš što je imalo pitanja tipa: "koji vam je ovo porod po redu??, koji na ovakav način..??"
    to je bilo na a4.. valjda ipak takve pripravke imaju slučaja radi??

  22. #72
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A što nije tako?
    Jel se sjećaš onih snimki telefonskog navigiranja muža koji je pomagao ženi u autu negdje u slavoniji prije par godina?
    Isprike ako se što promijenilo.
    Pojma nemam, kakve snimke? Tko je navodio muža, hitna? Pa zna se da kod nas u hitnoj rade uglavnom stazisti. Barem u gradovima gdje sam boravila, mozda nije svugdje tako.

  23. #73
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Hocu reci, i ja sam doma rodila i stvaaaarno nemam pojma što bi to mom muzu rekao doktor iz hitne da radi. Kad nitko nije trebao nis raditi, ja sam radjala, nisam obavljala operaciju slijepog crijeva na zivo.

  24. #74
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I nisam morala nikakav papir na maticnom popunjavat. Rodjenje djeteta je prijavio svjedok.

  25. #75
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Hocu reci, i ja sam doma rodila i stvaaaarno nemam pojma što bi to mom muzu rekao doktor iz hitne da radi. Kad nitko nije trebao nis raditi, ja sam radjala, nisam obavljala operaciju slijepog crijeva na zivo.
    Ma referirala sam se na puntičin porod. Njoj je asistencija trebala. I bilo bi normalno da se omogući asistirani porod pa da i one koje ne planiraju PKK, a dogodi im se nepredviđeno imaju koga pozvati.

  26. #76
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Hocu reci, i ja sam doma rodila i stvaaaarno nemam pojma što bi to mom muzu rekao doktor iz hitne da radi. Kad nitko nije trebao nis raditi, ja sam radjala, nisam obavljala operaciju slijepog crijeva na zivo.
    hitnjaci nemaju pojma o porodu, a za gss ne znam

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma referirala sam se na puntičin porod. Njoj je asistencija trebala. I bilo bi normalno da se omogući asistirani porod pa da i one koje ne planiraju PKK, a dogodi im se nepredviđeno imaju koga pozvati.
    Je, je, s tim se slazem skroz. Treba omogućiti pkk i rijesiti rupe u zakonu pa ce sve to biti bolje.
    Posljednje uređivanje od marta : 07.02.2012. at 14:01

  28. #78
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i ja sam rodila doma i nisam morala popunjavati nikakav poseban papir kod matičara

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma referirala sam se na puntičin porod. Njoj je asistencija trebala. I bilo bi normalno da se omogući asistirani porod pa da i one koje ne planiraju PKK, a dogodi im se nepredviđeno imaju koga pozvati.
    Apsolutno je poželjno (i potrebno) imati asistenciju. Porode bez asistencije treba ostaviti kao neplanirane, a ženam omogućiti sigurno rađanje uz asistenciju. Ja se veselim danu kada će to biti moguće, tada se te žene koje odluće roditi kod kuće mogu imati pripremu (mentalnu i intelektualnu) kao i tisuće onih drugih koje se svakodnevno odlučuju za rodilište.

  30. #80
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    čekam da se javi još koja...
    nisam valjda u svemu neka luda iznimka, pa me i taj papir potrefio, lol


    i meni se svaki put upali upitnik nad glavom
    ne kužim, što bi prisutni trebali raditi??
    govorim o nekompliciranom porodu, kakvih je daleko najveći br.

  31. #81
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozemo grupu osnovat ko AA, pa se predstavljat s "my name is marta, and I had a homebirth".

  32. #82
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    i meni se svaki put upali upitnik nad glavom
    ne kužim, što bi prisutni trebali raditi??
    govorim o nekompliciranom porodu, kakvih je daleko najveći br.
    Pa i većina vožnja u autu prođe dobro pa ipak vežemo djecu i sebe.

  33. #83
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    svakako treba regulirat, žene će i tako rađat doma, uvijek će se naći neki broj... od ovoga kaj sam doživjela priča bi mogla biti ljepša samo u tom segmentu - da mogu regularno i zakonski dogovorit pkk i dobit potvrdu od babice pa da ne lunjam okolo tražeći rupe u sistemu.

  34. #84
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno je poželjno (i potrebno) imati asistenciju. Porode bez asistencije treba ostaviti kao neplanirane, a ženam omogućiti sigurno rađanje uz asistenciju. Ja se veselim danu kada će to biti moguće, tada se te žene koje odluće roditi kod kuće mogu imati pripremu (mentalnu i intelektualnu) kao i tisuće onih drugih koje se svakodnevno odlučuju za rodilište.
    Pa za to se svi zalažu. No, dok to nije moguće (legalno), ne treba poticati neasistirane pkk, kao i nelegalni rad ino babica bez radne dozvole.

  35. #85
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim, što bi prisutni trebali raditi??
    govorim o nekompliciranom porodu, kakvih je daleko najveći br.
    A kako unaprijed znaš da li će porod biti kompliciran ili nekompliciran?

  36. #86
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i većina vožnja u autu prođe dobro pa ipak vežemo djecu i sebe.
    to govoriš u smjeru neasist. i asist.
    to mi je uredu, što si napisala
    referirala sam se na navođenje prisutne osobe.. ne znam što ima osoba raditi... pa neće valjda tiskat umjesto rodilje il što ja znam što...

  37. #87
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Iskreno, nemam vremena cekat da tamo neki birokrat podigne svoje dupe i krene rješavati moje probleme. Pa sam ih riješila sama.
    Regulacija pkk bi se mogla u tri poteza odraditi s nula kuna troškova.

  38. #88
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    U smislu svjedoka valjda.

  39. #89
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa prisutni ti služe da se vješaš po njima u trudovima, da ti skuhaju juhu od brokule, da ti režu jabuke na kockice, da ti izaberu prvu bebinu oblekicu iz ormara... za svašta zgodno ti prisutni mogu biti korisni

  40. #90
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako unaprijed znaš da li će porod biti kompliciran ili nekompliciran?
    niko ništa u ovom životu ne može znat unaprijed (osim da ćemo umrijeti, sve drugo je upitno)
    no, ipak, garancija nekompliciranog poroda (iz nekomplicirane trudnoće, žena je dobra kandidatkinja za pkk itd) je nediranje, neuznemiravanje, dobro zagrijana prostorija.
    toga nema u bolnicama a moglo bi biti.

  41. #91
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako unaprijed znaš da li će porod biti kompliciran ili nekompliciran?
    već napisah, referirah se na navođenje prisutne persone
    i da je što komplicirano, vjerojatno ovisi o težini komplikacije, sumnjam da bi prisutna osoba mogla što "stručno" izvest...
    al to valjda ovisi o težini slučaja...
    kao što rekoh, u većini poroda, ne znam što se ima navodit osobu..
    ja sam shvatila da ni babice na kućnim ne rade svako malo neke intervencije, nego čekaju...

    uostalom, na se referiram na tvoj post iznad ovog citiranog,
    ne treba dozvoljavati ni naručene carske, pa eto im se množi broj
    a bome bi valjalo, u skladu sa strukom, ohrabrivat nekomplicirane trudnoće, s carskim rezom iza sebe, na vbac, jer tako kaže struka

  42. #92
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    pa prisutni ti služe da se vješaš po njima u trudovima, da ti skuhaju juhu od brokule, da ti režu jabuke na kockice, da ti izaberu prvu bebinu oblekicu iz ormara... za svašta zgodno ti prisutni mogu biti korisni
    najs
    osim onog dijela o brokuli
    mmm, ja bi neku savijaču, il šumsko voće il... mmmmm

  43. #93
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A kako unaprijed znaš da li će porod biti kompliciran ili nekompliciran?
    Pa ako su neke stvari uredne, onda će i porod biti nekompliciran. Moj gin kaze da porod nije hitno stanje, a da su hitna stanja u porodu takva da se rijese ako imas srece.
    Moj je porođaj bio fantastičan.
    Svoje bolnicke porode ne mogu ni na koji nacin usporediti s ovim kucnim.

  44. #94
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa za to se svi zalažu. No, dok to nije moguće (legalno), ne treba poticati neasistirane pkk, kao i nelegalni rad ino babica bez radne dozvole.
    što se mene osobno tiće, ja bih uvijek radije poticala da žena koja je odlučila roditi doma kontaktira iskusnu inozemnu babicu bez radne dozvole , nego da rađa sama nesistirano i dovodi se u opasnost. Što se tiče poticanja, ne znam, žene koje su to iskusile imaju pravo ispričati kao osobno iskustvo, zvući možda kao neka vrsta tihe kampanje, ali što se tu može...
    Mislim što se tu može osim pod hitno regulirati porod kod kuće , da ovo (kampanja i babica bez radne dozvole) više ne budu potrebni .

  45. #95
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Neasistirane pkk potice sustav koji onemogucava asistenciju.

  46. #96
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kad nece niko onda cu ja.
    radjanje doma bi bila opcija kad bi imala back up koji imaju zene npr. u nizozemskoj.
    ovo sto se dogadja kod nas mi je osobno strasno. poznajem par cura koje su rodile doma, ali mi se to cini u nasim uvjetima avantura, kao i jedrenje bez isuktva. moze sve proci savrseno i predivno, pamtiti se cijeli zivot, ali moze i katastrofalno.

    naravno da i ubolnicama ima katastrofa, ali ipak se mogu sprijeciti uz svu dijagnostiku.

    zato moj savjet je ako zelis porod kakav se ne nudi kod nad odi u austrju u feldbach, kod monike u graz. sigurno ces biti zadovoljna, a i sve ce biti ipak nadzirano.
    ovo mogu potpisati od a do ž

  47. #97
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    kao neka vrsta tihe kampanje, ali što se tu može...
    dobro je to marta sročila, dočekat da zakonodavac to riješi..možda dočekam praunučad ili šukununučad
    zato se nadam da će ti kućni porodi ipak potaknuti nekog na djelovanje
    čitala sam o djelovanju primalja (komora)..

  48. #98
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    što se mene osobno tiće, ja bih uvijek radije poticala da žena koja je odlučila roditi doma kontaktira iskusnu inozemnu babicu bez radne dozvole , nego da rađa sama nesistirano i dovodi se u opasnost..
    Ne bi se složila, mislim da bi takvu ženu trebalo poticati da promijeni svoju odluku. Po meni je to ispravniji pristup.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče poticanja, ne znam, žene koje su to iskusile imaju pravo ispričati kao osobno iskustvo, zvući možda kao neka vrsta tihe kampanje, ali što se tu može...
    E pa može se ne davati prostor na javnom forumu za tihu kampanju. A nitko ne brani ženi koja je to iskusila da priča osobno u svom krugu onima koje je žele slušati.

    Ili barem možeš omogućiti zastupnicima druge strane jednaki tretman (a koliko znam, na nekim temama nije dozvoljeno iznositi suprotno mišljenje).

  49. #99
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    O kakvom Nizozemskom backupu pricate?
    Imam frendicu Nizozemku koja je prvo dijete radjala doma. Kad je pukao vodenjak plodna voda je bila tamna pa je primalja zvala hitnu da dodju. Kad je hitna dosla, ubacili su priju u kola i ona je rodila u kolima ispred kuce. Pa su ju vratili u kucu.
    Drugo je rodila pod tusem, prije nego je primalja uopce stigla uci u kucu.
    Taj sustav gdje primalja obavjestava hitnu da ide na porod na adresu tuitu, da prouce rutu ako bude potrebno, se uvede sutra za 0 kuna, u tri poteza "kistom".

  50. #100
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa ja sam sigurna da mene i ovdje zele slusati kako pricam o sovm kucnom porodu. Ako ti Deaedi ne zelis, pa nemoj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •