Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: LOGEST PILULE

  1. #1

    Početno LOGEST PILULE

    ako je itko koristio pilule logest neka mi napiše svoja iskustva s njima
    jer ja sam ih pila oko 18mj i sve je bilo uredu prvih 5-6mj nikakve promjene ni apetita,ni kože,stvarno ništa
    ali onda mi se pocelo dogadati nešo jako cudno
    naime nikada u životu nisam imala glavobolje, a doktorica mi je rekla da bi mogla imat nekakve glavobolje kroz prvih 3mj od pilula i ako budu jake da onda moram prestat piti,
    sa mnom je sve bilo uredu 5-6mj i tada su pocele te glavobolje, one nisu bile redovite i dogodile su se nekih 4-5 puta od kada sam pocela piti pilule,
    sve bi pocelo tako da bi mi se malo pocelo vrtiti kao da mi je pao tlak,onda bi mi odjednom pceli trnuti prst desne ruka pa cijela ruka i sve preko lica..onda bi stalo i pukla bi me takva glavobolja da bi povratila od boli..a jedino sta bi mi pomoglo protv boli bili su čepići Voltarena, jer se uzimaju analno pa ih ne bi povratila..
    nakon sta mi se to dogodilo dva puta, iducih par puta sam uzela voltaren cim bi osjetila da mi pocnu trnut prsti i bilo bi sve ok.
    Tenutno vise ne uzimam te pilule, od kada mi je neurolog preporucio da ih ne pijem, i poslao me na EEG, CT itd..jos nisam dosla na red da sve to obavim, ali od kad ne pijem logest nisam imala nikakve glaobolje niti slicne simptome..
    užasno se bojim CT-a jer neurolog kaze da su mi malo loši nalazi EEG-a (koji je napravljen kada sam jos pila pilule) jer je pokazao da imam ta migrezna žarišta, što su mogle ali i nisu morale uzrokovat pilule..
    Uglavnom, od kada ne pijem pilule sve je super, ali imam 20 god i ne planiram jos dugo vremena imat djecu,imam stalnog decka vec duze, i bojim se da se ne zeznemo, koliko god se štitili i pazili, nikad ne znaš..
    Razmisljam da opet pocnem piti neke pilule, nakon ove pauze od 6-8mj,
    s tim da cu otici prvo na taj CT da vidim jel mi sa glavom sve ok ili su to bile pilule..
    Svi koji su imali ikakvo slicno iskustvo ili sa ovim pilulama, bila bi jako zahvalna da napisu..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    moja frendica ih je pila, ali nju su pucale strašne depresije...stalno se cmoljila, bila je živčana...ne znam za glavobolje...
    obavi ti prvo sve te pretrage, pa se onda konzultiraj sa doktorima kako dalje...ja ne bi ništa počela piti na svoju ruku...
    sretno

  3. #3
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Tijekom šest godina prije trudnoće, pila sam Cilest (u par navrata sam radila različite pauze radi raznoraznih razloga). U svakom slučaju, moje iskustvo je apsolutno pozitivno! Sve 'nuspojave' bile su izrazito pozitivne: bolji ten, uredan, kratak i bezbolan ciklus...

  4. #4
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja pijem logest
    tu i tamo imam stravične glavobolje ali meni je to više nasljedno
    bila sam u ginekologa prije tri dana na godišnjem pregledu
    pričali smo o tim glavoboljama i rekao mi je da pratim
    ako mi se ponove i ovaj mjesec (ja ih ima kad sam u PMS-u, koji 4-5 dana prije nego ću dobit m.) da mu se javim i da ih moram prestat piti, pa javim ti se za koji dan

  5. #5
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ne pijem nikakve tablete za kontracepciju, ali imam problema s migrenom, a ovaj tvoj opis mi je isti kao i moji napadaji. Trne mi ruka, pa rame, prsa, lice, noga, sve s desne strane postepeno se šireći. Nalazi svi uredni osim EEG-a za koji mi je rečeno da rijetko ko ima dobar nalaz. Bila sam na CT-u, MG-u, angiografiji i sve ok a ja i dalje priblemi. Evo prošla dva tjedna nesnosna glavobolja koja ne prolazi nikako, pa čak ni tabletama. Hvala Bogu sada je bolje i nisam imala prije spomenute napadaje. Samo hrabro.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Pila sam Logest 2 godine. U početku mi je sve bilo super, nikakvih problema nisam imala. Međutim, u posljednjih godinu dana sam počela primjećivati da dan prije ili na prvi dan početka menzisa imam glavobolje. Popila sam neku tabletu i to mi je prošlo (Lekadol) a ponekad sam imala glavobolju i 5-6 dana od menzisa. No, nisam pridavala tome neku veću pažnju, jer sam pričala s nekim ženama i kažu da i one imaju glavobolju pred menzis. Međutim, prije 3 mjeseca sam imala takvu glavobolju da sam završila na hitnoj (dobila sam injekciju) i kada sam im objasnila da dobivam glavobolje pred menzis, spomenula sam naravno da pijem i logest. Rekli su mi da bi to vjerojatno bilo od toga. Otišla sam kod ginekologa, vadila krv, sve ok, ali mi kaže da prestanem piti logest, da je vjerojatno on uzrok. I tako ja ne pijem logest i mogu reći da mi je super. Glavobolja više nemam na početku menzisa :D .
    Baš mi je drago kad sam vidjela ovaj topic, eto, izgleda da nas više ima ovakava iskustva sa Logestom.

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Od svih kontr.tableta, koje su najnovije, da li mozda Jasmin, ili su i one vec "stare".? Ja sam pila Diane (prestala jer sam se zdebljala 5kg!!!), pa Cilest i sad sam dosta dugo na pauzi (zbog neceg drugog),a isto tako imam decka i pazimo se, ali mislim da bih trebala piti (ako uopce budem) neke druge.
    Inace iskustva pozitivna, osim debljanja.

    Neke su forumasice mi rekle da bi to moglo biti jer sam ih pila navecer, mozda sam trebala ujutro, sto mislite? Kada ih Vi pijete?

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Netko?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •