Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: autosjedalica 0-18

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno autosjedalica 0-18

    zasad se vozimo u jajetu,ali dobili smo novu autosjedalicu 0-18 ...
    može li mi netko reći više o ovoj vrsti autosjedalice...zanima me kada dijete može u ovu autosjedalicu...
    mala mi ima 6 i pol mj ...
    probala sam naći nešto na ovu temu ali bezuspješno i oprostite ako ponavljam temu...
    ako postoji ova tema molim vas uputite na nju,a ovo neka se obirše ili zaključa....

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 21.02.2012. at 19:25

  3. #3
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Pa moras imati u uputama koje su dosle s njom od kada i kako se koristi i pravilno montira...

    Beti,na ovom linku krivo pise,ja sam tu istu(samo sa isofixom) kupila neki dan i u uputstvima mi stoji da se ne preporuca korisiti za dijete mladje od 6mj....odnosno misle na samostalno posjedanje pa su zato naveli 6mj...
    I najpolozeniji polozaj je dosta uspravan,zasada N vozim samo na kratke relacije (10ak min) i stvarno rijetko tako da nije problem,no da mislim da bi za ici negdje dalje ju vratila u jaje....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 21.02.2012. at 19:30

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    dobili smo samo uputstvo za namjestanje u auto...
    ne pise kad bi beba mogla u nju...
    moja se mala jos uvijek ne posjeda,a mislim da nece skoro...
    nekako mi je preravna da bi dijete samo u njoj sjedilo...

    zanima me od kad bi beba mogla u nju? :/ ...mozda od kad se sama posjedne ili...... ???

    skroz sam zbunjena, nemam pojma o autosjedalicama skoro nista... :/

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ovo sam našla na Rodi,http://forum.roda.hr/threads/41423-K...-autosjedalica .
    Možda su sada drugačije . Mi imamo BeSafe, ali od 9-18, tako da ne znam iz prve ruke.

    ribice, a koju autosjedalicu imaš?
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 21.02.2012. at 19:38

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    ribice, a koju autosjedalicu imaš?
    pikolo.... :/

    dobila ju je na poklon,novu...

    nisam bila prisutna kad se kupovala ,pa nisam ni mogla pitati trgovkinje ono sto me zanima...

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Tu stolicu vjerojatno možeš nagnuti, pa će biti u skoro ležećem položaju. Do 9 kg ju postaviš suprotno od smjera vožnje, a kasnije u smjeru vožnje.

    No, imaš jaje i najbolje ti je da beba bude u jaju sve do 9 kila. Sigurnije i udobnije. A u pikolo ovoj kad poraste.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja bi bebu ostavilau jajetu najmanje do 13 mjeseci, kad još sve bebe puno spavaju, bar je moj uvijek spaval kad bi nekud krenuli , istina da smo pikirali neko vrijeme kad bi i trebal kao spavat, a s jajetom je lakše jer dete ne moraš budit da ga premjestiš

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    To su ti zapravo 2 AS u jednoj: jaje i 9-18. Za okretanje sjedalice u smjer vožnje uvjeti su isti je kao iza prelazak u 9-18 kg: minimalno 9 kg težine i samostalno ustajanje (znači da se dijete može samo ustati npr. uz kauč, bez tvoje pomoći). Ali sigurnije je da je dijete što dulje o smjeru obrnutom od smjera vožnje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •