Stranica 3 od 21 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1042

Tema: Imaju li (dobre) mame nalakirane nokte, speglanu kosu i nose li svilene haljine?

  1. #101
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ribica, meni se cini da citamo razlicite teme jer osim uvodnog posta nisam nasla nista o cemu ti pises. dapace, "brane" se nasminkane i sredjene zene.
    cijelo vrijeme se provlaci da svatko ima neki svoj giltipležr kojeg ispoljava. i da jedan nije jaci od drugog, samo razliciti, a zajednicko im je da to zene cine jer se osjecaju bolje i zadovoljnije.

  2. #102
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    tako je to kad se samo piturajem...... ne znam ni smajlice naci, hahahaa


    Ni meni neće da se "uhvate" iz ovog prvog menija, nego moram kliknuti na više, pa onda izabrati

  3. #103
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    cim kliknes na go advanced iliti napredno otvori ti se drugacije sucelje i imas prostor za pisat post i s desne strane smajlice. ispod njih imas napisano u zagradi more iliti jos (ili kaj vec pise na hrvatskoj verziji) klikni to i otvori ti se novi prozor s puno novih smajlica
    leonisa kod mene sve na desnoj strani prazno

    bit ce da je do stare verzije IE

  4. #104
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Mislim da ribica govori o Sanjinom postu. Ali nije Sanja mislila da ti, ribice, ikoga kritiziraš, nego da ima takvog svita koji to oće.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    a ok sorkač.... nebudem onda više....

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    OT: našla smajliće.... hahahahahahahahahaha koji sam ja kreten....cijelo vrijeme tu,a ja ih tražim....

  7. #107
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    kad netko kaze da mu se sminkati ne da, znaci da mu nije napeto. ne jer je lijen.
    kad ti je nesto napeto to ces i napraviti.
    mozda se nekoj zeni ne da stavit sjenilo i sjajilo po kuci, ali je upravo odvrtila 30km na kucnom biciklu ili je ofarbala staru stolicu ili je popila kavu i procitala novine ili je sjela za komp i pozdravila virtualni svijet...kuzis?
    mozda je napravila puno zahtjevnije stvari od sminkanja, bilo fizicki bilo vremenski zahtjevnije. to ne znaci da je ona lijena. samo da je neke stvari ne zadovoljavaju toliko da od ulozenog dobiju ipslativo zadovoljstvo. pa nadju nesto drugo.
    100 zena 200 sisa. nelijenih
    Super napisano, Leonisa, s posebnim naglaskom na ostvareno zadovoljstvo.

    Jer, ako bilo što od toga rade jer misle da trebaju, a radije bi radile nešto drugo (npr. šminkale se umjesto da farbaju stare stolice), bit će nezadovoljne i u tom slučaju će farbateljice starih stolica upirati prstom u šminkerice. Ne znam da li me kužiš... Hoću reći da ljudi koji su zadovoljni svojim izborima u pravilu ne kritiziraju i ne osuđuju druge ljude zbog drugačijih, opet vrlo osobnih izbora. Čim čujem nekog da vehementno kritizira druge, prvo što pomislim jest da je osoba koja to priča jako, jako nezadovoljna. (Ne lijena. Samo nezadovoljna sama sobom. I zapravo bi rado bila upravo ono što kritizira, ali se ne usudi ili ima neku drugu vrstu unutarnje kočnice.)

  8. #108
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    OT: ni ja ih ne mogu naći...

    etoga na i ti se piturajes...


    diskriminacija samo takva.... i na forumu, hahaha

  9. #109
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nije Sanja mislila da ti, ribice, ikoga kritiziraš, nego da ima takvog svita koji to oće.
    Točno to, Jurana!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    etoga na i ti se piturajes...


    diskriminacija samo takva.... i na forumu, hahaha
    kada pišeš odgovor ispod toga prozora imaš brzi odgovor i odmah poreed toga idi na napredno...eto tu kliklni i eto smajlića...

  11. #111
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    etoga na i ti se piturajes...


    diskriminacija samo takva.... i na forumu, hahaha
    Možda ne vidite od maskare?

    Disklejmer: Ovi smajlići su tu da nadomjestim neverbalnu komunikaciju, a ne da ti vadim mast

  12. #112
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku

    Jer, ako bilo što od toga rade jer misle da trebaju, a radije bi radile nešto drugo (npr. šminkale se umjesto da farbaju stare stolice), bit će nezadovoljne i u tom slučaju će farbateljice starih stolica upirati prstom u šminkerice. Ne znam da li me kužiš... Hoću reći da ljudi koji su zadovoljni svojim izborima u pravilu ne kritiziraju i ne osuđuju druge ljude zbog drugačijih, opet vrlo osobnih izbora. Čim čujem nekog da vehementno kritizira druge, prvo što pomislim jest da je osoba koja to priča jako, jako nezadovoljna. (Ne lijena. Samo nezadovoljna sama sobom. I zapravo bi rado bila upravo ono što kritizira, ali se ne usudi ili ima neku drugu vrstu unutarnje kočnice.)
    e tocno tako!

    iako si sada mislim, da li kad vidim trenirku na stikle i dobijem mlade, da li to znaci da ja to potajno zelim??
    jel mi je olakotna okolnost sto to ne dijelim s nikim, popricam sama sa sobom i svojih druhih 9 ja u mojoj glavi?
    Posljednje uređivanje od leonisa : 29.02.2012. at 11:01

  13. #113
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    nope, nema, nula!

    al sam sad isla u postavke i pod uredi opcije stavila - napredno sučelje.

    tadam, evo ih

  14. #114
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ne vidite od maskare?
    danas sam hormonski fotoshopirana, sva prirodna, nema maskare


    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    jel mi je olakotna okolnost sto to ne dijelim s nikim, popricam sama sa sobom i svojih druhih 9 ja u mojoj glavi?
    je
    Posljednje uređivanje od hibiskus : 29.02.2012. at 11:05

  15. #115
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    iako si sada mislim, da li kad vidim trenirku na stikle i dobijem mlade, da li to znaci da ja to potajno zelim??
    jel mi je olakotna okolnost sto to ne dijelim s nikim, popricam sama sa sobom i svojih druhih 9 ja u mojoj glavi?
    Je, olakotna ti je. I

    Iako, da budem iskrena... Ja dijelim zavist na pozitivnu i negativnu (ne mora to nužno biti negativan osjećaj, dapače). Pozitivna bi bila kad je osjetimo, upikne nas (naravno da se to svima događa, nismo sveci ), pa stanemo i razmislimo zašto nas baš to toliko dira. Možda shvatimo da je vrijeme za reorganizaciju prioriteta ili nas potakne na akciju.

    Negativna zavist je kad ljudi ne mijenjaju ništa na sebi, a sipaju otrov po drugima. Loše je i za njih i za njihovu okolinu.

  16. #116
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e da, taj otrov je kljucan. i otrovan.
    kod pozitivne zavisti preispitujemo sebe- nase prioritete, karakter, atribute, nedostatke, mane i sta je potrebno da bi ostvarili to za cime tezimo.
    negativna zavist napada onog kome zavidimo cineci njega negativcem i prikazivajuci njega u ruznom svjetlu sebe, prividno i samo u nasim ocima, uzdizemo iznad njega.

    sanja slazem se
    Posljednje uređivanje od leonisa : 29.02.2012. at 11:15

  17. #117
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    negativna zavist napada onog kome zavidimo cineci njega negativcem i prikazivajuci njega u ruznom svjetlu sebe, prividno i samo u nasim ocima, uzdizemo iznad njega.
    Naravno da je samo u našim očima, drugima je sve i više nego jasno.

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    sanja slazem se
    Great minds think alike.

  18. #118
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja moram priznat da sam:
    prvo - lijena, potpisujem oba posta od vertex. i bijele listove
    drugo - pozitivno zavidna, al bez poticanja na akciju (osim u mislima, : od_sutra_ću_tako: i preispitivanja prioriteta, al bez i otrova, da se razumijemo.

    dakle, ja kad sam doma, izgledam grozno.
    u dućan idem da te bog sačuva, uvijek s istom mišlju da me nitko neće vidjeti.
    i uvijek mi je genijalno kad dođem kod nekog doma, a taj netko je u lijepoj kućnoj robi. a ne ja, sa punim ormarom robe za po doma, a sve katastrofa.
    kad idem vani, raditi i sl onda se sredim, nikad na posao nisam došla bez pudera, maskare i rumenila, s masnom kosom. al - that's it.
    ja mislim da je to i do odgoja i do navika, nemam tu naviku sređivanja noktiju, a obožavam kad imam lijepo sređene nokte, teško mi je tih 15 minuta odvojiti za to iz čiste lijenosti, ne da radim za to vrijeme nešto što me ne znam kako zadovoljava.

    obožavam kad je nekome u torbi sve na svom mjestu, a ne meni, majko mila, bolje da ne znate što sve nosam u torbi i kako ona izgleda. od starih računa na dalje.
    i tako.
    sad smo ušli u domenu novogodišnjih odluka

  19. #119
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ok, jedno je kad te šibne pozitivna zavist...

    (ajmo sad malo o mom autu, hahaha)
    a drugo kad te šibnu godine proizvodnje.
    što reče spajalica na nekoj drugoj temi, možda stariš, možda ti nije kriva krema od 50kn

    ja sam bila lijena do boli za šminkanje, baš lijena.
    (magriž, dalje ne čitaj! )

    mislim, nisam se ja branila od šminkanja, rado bih otišla na posao našminkana...
    ali kad treba ustati ranije, u sekundi procijenim da mi ni ovako ništa ne fali, hahahaha
    bome, shvatila sam jedan dan da više nisam besprijekorno lijepa bez trunke šminke
    pa sad ipak svako jutro nabacujem fasadu.

  20. #120
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    drugo - pozitivno zavidna
    Općenito si ti meni pozitivna.
    A što se tiče lijepe kućne robe, ja je navlačim kad mi netko dolazi - tako da imam 2 kategorije kućne robe: redovita i za posebne prilike

  21. #121
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja to tumacim ovako:
    nekoc si bila zadovoljnija time sto si lezala u krevetu 15min duze jer te tadasnji izgled u kojeg nisi ulagala previse truda zadovoljavao. onog trena kad je prestao, pocela si se dizati ranije jer je zadovoljstvo duzeg spavanja potisnulo zadovoljstvo dobrog izgleda.

    i ja to ne zovem ljenoscu. vec preraspodjeli prioriteta zadovoljstva (ovo zvuci mudrije nego sto zapravo je).

  22. #122
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ode edit tajm...

    riplajala sam AM
    sto se tice kuce...osjecam se najzadovoljnije kad se osjecam udobno.
    trenutno je to muzeva majica, muzeva pidzama, muzeva potkosulja. nadam se da do poroda necu doci i do muzevih gaca.

    stoga, ako vas docekam doma u trenirci i bez ikakve sminke, znaci da ste mi toliko bliski da pred vama mogu biti necenzurirana ja

  23. #123
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    cvjeta73 evo ti jedan ...
    ma šalim se... ali ljudi moji ,pa zašto je to toliko teško povjerovati?

    meni dnevno ode na sređivanje cca 1 h...
    ujutro se tuširam i izdepiliram,ne perem kosu svaki dan... svaki treći dan ju perem..
    peglem kosu svaki drugi dan,a na to mi ode cca 10 min, na šminkanje mi ode cca 15 minuta, stavljam puder,korektor,bronzer,maskara,sjenilo,rumenilo... .

    nokte si sredim kod frendice koja je kozmetičarka.... dovoljno mi je otići 2 puta mjesečno na geliranje, i ne moram se zamarati sa lakovim i sl.

    na spremanje stana mi ode cca 1 h...
    za ručak cca 1 h....
    dok kuham za nas dvoje usporedno s tim kuham i maloj nešto za papati...

    bitna je organizacija...
    Radiš?

  24. #124
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ma daj,svaki dan toliko toga stavljas na sebe za po doma????
    pa kako ljubis bebu i prinosis je uz svoje lice?

    prvo sto radim kad udjem u kucu je skidanje svog nakita sa sebe,vezivanje kose u rep i skidanje sminke...(a ne stavim ni pola ovog sto si nabrojala)
    U hebate, to sam i ja pomislia...Doduše, ja ni ne znam kaj je to bronzer? Korektor niti nemam. A moram se svaki dan srediti za posel! Gotova sam sa šminkanjem za 10 minuta. Tekuči puder (po ljeti kad mi lice potamni ni to ne stavljam, rumenilo, malo sjenila i maskara!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ne radim ...na porodiljnom sam....

    i dok sam radila nije mi bio problem ustati pola sata ranije i nabaciti na sebe šminku.

  26. #126
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne cmacem. ja se mazim, cijelim licem. zato ne volim imat na sebi fasadu koja ce na maloj ostaviti trag. pazim koji puder stavljam i doma nikad ne nosim sminku. koza mi voli disati.
    ruz u zivotu nisam stavila jer imam traume iz djetinjstva od svih silnih ruzeva koji su ostajali po mojim obrazima. miris ruza ne podnosim, miris karmina iz 80ih i dan danas pamtim.
    zamisljam da ja trebam ljubiti prenasminkano lice i lose mi dodje, stoga ne zelim to priustit muzu i djetetu. bez uvrede ikom, to sam ja.
    i onako volim vidjeti sminku na licu na kojem jedva da i skuzim da sminke ima. a to rijetko koja zna isfurat.
    Evo točno tako i potpisujem i skuliranu.

    Eo par primjera iz mog života! Ruž ne koristim uopće, samo sjajilo za usne. Ali kad idemo ujutro na posao, vrtić, sjajilo stavim tek kad ostavim djecu jer ih ne želim ljubiti s tim na čubama.
    Kad dođem doma s posla, prvo kupaona i skidanje šminke. Tek onda djeci.
    Osobno smatram da šminka i niej zdrava za lijep ten! Moj ten je predivan. Bez lažne skromnosti. Nemam bubuljica, flekica, ničega. Osim pjegica, pa zato i ne stavljam puder ljeti kad pocrnim jer nema potrebe za tim nikakve. Em što je vruče pa se znojim pa šminka samo odeeeee.

    Imam susjedu. Dok smo još obje bile na porodiljnom, njena je beba bila koji mjesec stara. Ja pozvonim ujutro. Otvara ona, savršeno našminkane oči! Ali ono, besprijekorno. I govori kako je umorna, kako jedva gleda, kako nije cijelu noć spavala zbog male, ja gledam u njene prenašminkane oči i ne vjerujem!

  27. #127
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Najbolja je moja frendica, ona si ujutro nakon tuširanja prvo namaže sedam različitih krema, jedna za tijelo, druga anticelulitna za kritične točke, treća za učvršćivanje grudi, četvrta za lice, peta za vrat, šesta protiv bora oko usnica i sedma okoloočna.
    Pa se onda ne stigne našminkati.


    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče lijepe kućne robe, ja je navlačim kad mi netko dolazi - tako da imam 2 kategorije kućne robe: redovita i za posebne prilike
    Ovako i ja.
    Mislim, ne presvlačim se ako mi dolazi frendicama na kavu, ali ako imam goste na ručku neću ih dočekati u trenirci u kojoj sam kuhala, nego ću se malo upristojiti.
    Inače sam najsretnija kada se nedjeljom ujutro povlačim po kući u pidžami, to mi je antistres ritual.
    Kada izlazim našminkam se nabrzaka, puder-maskara-sjajilo.
    Zapravo, što sam starija šminkam se manje, ali češće.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Ribica ja sam samo primjetila da tvoj bebač spava od 21 do 8....
    Ma bila bih kao zmaj sređena da moj hoće...
    Ovak uz kuhanje i spremanje i šetnje imam pol sata max navečer. Gospodin ide spavati tek u 22.30.
    Al opet ujutro ću sigurno nabaciti malo korektora i neću izaći u javnost smrdljiva i zbljuvana.

  29. #129
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku

    Baš mi je neobično koliko vas na topicu pegla kosu. Ja tu peglu čak ni ne posjedujem. Jesam li nepovratno zapuštena?
    Ma daj, ajd emolim te, pa ja se ni ne šešljam, ali onak za ozbač! Nemam doma uopće češalj za svoju kosu a kad u operem prošečljam je muževim malim! Iva ima svoju četku, Janko se češlja tatinim, Eli još ne češljamo! Ja čak ni fen ne koristim!

  30. #130
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    i ja to ne zovem ljenoscu. vec preraspodjeli prioriteta zadovoljstva (ovo zvuci mudrije nego sto zapravo je).
    možda se to, općenito, može i tako lijepo reći
    ali ja sebe ne mogu lagati.
    i sama više volim vidjeti ženu s bar malo šminke (na radnom mjestu) nego potpuno bez.
    a imam i imala sam doma ogledalo, pa znam da mi 15 minuta sna nauštrb šminkanja IPAK nije činilo više koristiti, nego što je radilo štete
    ali ništa nije pomoglo

  31. #131
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    postoje sređene žene koje vole biti našminkane,a zašto je to nekim dotičnima teško povjerovati?????
    možda zato što su one pomalo lijene za takvo nešto,ili ne vide razlog za sređivanje?
    Mogu shvatiti da netko ne želi bez šminke ni do parka, kao što recimo ja ne mogu do parka u trenirci, ma kako god ta trenirka bila seksi.
    Ali ne mogu shvatit da je netko mrtav umoran i jedva gleda ali ima savršeno našminkane oči!!
    Da netko nemre kuhat bez šminke na licu!
    Uostalom, znamo da šminka i nien baš bog zna kaj zdrava za kožu, pa ako nije potreba, lice neka diše!
    Nisam lijena ali eto, ja to ne mogu shvatiti! Niti to da se maloj bebici ide našminkanim licem!
    I to ne znači da ja ne držim do sebe! Obavim higijenu ujutro, stavim dezić, kremu na lice. Brijem se redovno i po zimi, pazim na pete i po zimi, ne samo ljeti, mažem se kremom za tijelo. Perem redovno kosu. Stan mi je uredan, veš popeglan, skuhano svaki dan.

    I još jedna stvar, ni svi muški ne vole turob našminkane i ulickane žene. Moj recimo nemre vidjeti gel na noktima a nek dan kad sam crveno nalakirala nokte na rukama, skoro pa mi je sam otišao kušiti aceton da ga što prije skinem s ruku. Njemu je to odvratno za vidjet.

  32. #132
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Citiraj ...ribica prvotno napisa Vidi poruku
    kada pišeš odgovor ispod toga prozora imaš brzi odgovor i odmah poreed toga idi na napredno...eto tu kliklni i eto smajlića...
    Hvala, i mene si naućila

  33. #133
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    ana, mislim da nije najbitnije uvijek biti napirlitana, stvar je u kontinuiranom drzanju do sebe. nekad je to posebna frizura, ponekad visoka peta, sminka, ponekad odjeca....

    recimo mene svi dozivljavaju kao uvijek sredjenu, a danas sam bez sminke, imam samo ruz i crveni lak na noktima, ali obukla sam sarenu desigual haljinu i naspricala neki proljetni parfem. i opet mi na poslu vele, kak imas volje? pa za sto, majkomila koliko vremena treba za staviti ruz nakon umivanja i obuci haljinu??

  34. #134
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ana.m je spomenula moju temeljnu životnu dvojbu iz kategorije uređivanja - a da muški ne vole napirlitane (čitaj: lijepo uređene) žene.
    Mene mm masira da nek se ne šminkam
    Ja sam plava, blijeda, prozirna, nemam baš izrazite obrve, dakle - kuhinjska krpa, bijela... razumijem ja da se tamne crnke s izrazitim očima, obrvama, trepavicama, punim ustima i ne moraju mazat, a da i dalje uzimaju dah.
    Moja uvijek uređena i beskrajno uredna frendica (divna majka dvoje predivne djece koja uvijek imaju kuhano i speglano i mamu za pričat o svemu ) se kune životom da ti likovi koji ne vole šminku su zapravo ljubomorni.
    Ja sam to probala istjerat doma, al ovaj moj neće priznat, i usred noći stoji iza toga da voli moj prirodan izgled.
    Tak da se ja baš i ne mažem sto na sat kao da mi muž bude sretan, ali nekako mi je cijela ta priča bizarna. Jer ja sam sebi najljepša našminkana...
    Jel ima tko takvih dilema u životu?

  35. #135
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne :D
    jer ja sam sebi najljepsa nenasminkana
    ok, koza mi je skroz prozirna i mrzim ju takvu i jedva cekam sunce, al meni je najneodoljiviji izgled izgled osobe kad se ujutro probudi. onako malo naotecen i izguzvan.
    bilo da se radi o muzu, djetetu, roditeljima, sestri, prijateljima ili prolazniku.
    imam poriv grliti :D
    dok kad vidim fasadu ili pak na muskarcu od silnih kremica i parfema i gela ne osjetim njegov prirodan miris, imam poriv backoffa.

    isto tako kad me muz vidi da se sminkam (a kod mene to znaci maksimalno korektor, puder, sjenilo, maskara i rumenilo) za otici pedijatrici, doktoru, ducan, kavu s frendicama, zeza kamo se ja to spremam.
    ni on nije tip od puno sminke.
    drago mi je da smo se nasli
    Posljednje uređivanje od leonisa : 29.02.2012. at 13:55

  36. #136
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ana.m je spomenula moju temeljnu životnu dvojbu iz kategorije uređivanja - a da muški ne vole napirlitane (čitaj: lijepo uređene) žene.
    Mene mm masira da nek se ne šminkam
    Ja sam plava, blijeda, prozirna, nemam baš izrazite obrve, dakle - kuhinjska krpa, bijela... razumijem ja da se tamne crnke s izrazitim očima, obrvama, trepavicama, punim ustima i ne moraju mazat, a da i dalje uzimaju dah.
    Moja uvijek uređena i beskrajno uredna frendica (divna majka dvoje predivne djece koja uvijek imaju kuhano i speglano i mamu za pričat o svemu ) se kune životom da ti likovi koji ne vole šminku su zapravo ljubomorni.
    Ja sam to probala istjerat doma, al ovaj moj neće priznat, i usred noći stoji iza toga da voli moj prirodan izgled.
    Tak da se ja baš i ne mažem sto na sat kao da mi muž bude sretan, ali nekako mi je cijela ta priča bizarna. Jer ja sam sebi najljepša našminkana...
    Jel ima tko takvih dilema u životu?
    samo sam navratila reći da ja nemam taj problem . iako sam crnka iz tvog opisa , MM voli kad sam (još) i namazana. Vjerujem da je fora u tome što me u takvom izadnju zadnjih godina iznimno rijetko viđa, pa svaka promjena dobro dođe.

  37. #137
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ne :D
    jer ja sam sebi najljepsa nenasminkana
    ok, koza mi je skroz prozirna i mrzim ju takvu i jedva cekam sunce, al meni je najneodoljiviji izgled izgled osobe kad se ujutro probudi. onako malo naotecen i izguzvan.
    bilo da se radi o muzu, djetetu, roditeljima, sestri, prijateljima ili prolazniku.
    imam poriv grliti :D
    dok kad vidim fasadu ili pak na muskarcu od silnih kremica i parfema i gela ne osjetim njegov prirodan miris, imam poriv backoffa.

    isto tako kad me muz vidi da se sminkam (a kod mene to znaci maksimalno korektor, puder, sjenilo, maskara i rumenilo) za otici pedijatrici, doktoru, ducan, kavu s frendicama, zeza kamo se ja to spremam.
    ni on nije tip od puno sminke.
    drago mi je da smo se nasli
    Je, onaj jutarnji look je nekako divan Al preko dana meni znači kad se vidim u ogledalu, a ono - lijepo, ili se bar vidi da postoji

  38. #138
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    samo sam navratila reći da ja nemam taj problem . iako sam crnka iz tvog opisa , MM voli kad sam (još) i namazana. Vjerujem da je fora u tome što me u takvom izadnju zadnjih godina iznimno rijetko viđa, pa svaka promjena dobro dođe.
    Sviđaju mi se te rasne crnke!

  39. #139
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Je, onaj jutarnji look je nekako divan Al preko dana meni znači kad se vidim u ogledalu, a ono - lijepo, ili se bar vidi da postoji

    potpisujem.
    jutarnji look je divan za nedjeljno jutro i povlacenje do podne u pidzami

    da takva dodjem ujutro u vrtic ili skolu ili pedijatru, pa ne znam bas...
    takva doc na posao mi je nezamislivo

  40. #140
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa ne pricamo o tome, ne
    izmedju ostalog do vrtica, pedijatra, posla taj divan jutarnji look nestaje

    al moram priznat da u vecini slucajeva kad se sminkam, sminkam se jer "moram", jer to situacija zahtjeva, a ne zato jer zelim i jer cu se osjecat bolje.
    i rekoh, u vecini, ne uvijek
    Posljednje uređivanje od leonisa : 29.02.2012. at 14:14

  41. #141
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Hm, kopka me naslov - svilene haljine Mame u svilenim haljinama

  42. #142
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, kopka me naslov - svilene haljine Mame u svilenim haljinama
    Ma može i svileni šlafrok, he he he...

    A sad ozbiljno - haljina je zapravo dobra stvar - navučeš i nije te briga hoće li kombinacija biti ok. Svila - ne znam baš, ali drugi udobni materijali, zašto ne?

  43. #143
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    isuse ,koja sam ja ljenčina...........
    svaki dan potrošiti sat na uređivanje, pa crkla bih od umora...
    ali zato kad se namažem to se i primjeti (moš milslit)
    ali istina je ne mogu bit masne kose ni po doma, i ne mogu živit bez maskare, ali za to treba manje neg za prat zube

  44. #144
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Je, haljine su apsolutni zakon! Svilene samo za svečane prigode Da vidim uređenu majku susjedu u svilenoj haljini u parku prije ručka ja bih zvala hitnu

  45. #145
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Petrlin, s tim da je najlakše obući haljinu se apsolutno slažem...Zime na čizme, ljeti na sandale, i uvijek si tiptop

  46. #146
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    nekad kad smo bili mladji i cesto zaruzili, a ujutro treba na posao, glavobolja, koma...

    ja navucem haljinu u 10 sekundi i jurim. gleda me mm i s tugom pita - a jel imas nesto takvo za mene?

  47. #147
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Imam susjedu. Dok smo još obje bile na porodiljnom, njena je beba bila koji mjesec stara. Ja pozvonim ujutro. Otvara ona, savršeno našminkane oči! Ali ono, besprijekorno. I govori kako je umorna, kako jedva gleda, kako nije cijelu noć spavala zbog male, ja gledam u njene prenašminkane oči i ne vjerujem!
    Zašto ne vjeruješ?
    Ja nisam osoba od šminke, ali u ovom "susjeda slučaju" pretpostavila bih da ju je baš to razveselilo nakon teške noći.

  48. #148
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Moje sve prijateljice, redom dobre mame (netko jednog nego dvoje djece), uključujući i sebe, više manje se šminkamo, lijepo odijevamo, imamo urednu kosu, brinemo o sebi, tu i tamo izađemo, nalazimo se po kavama, radimo (neko i više poslova), čitamo novine, slušamo muziku, pucamo po pola, urlamo, ljutimo se, živčane smo, brutalno umorne...i that's life!
    I da, mama_jos_malo izgleda tako kako je opisala, njegovano do bola ))))))
    Osobno katkada kada vidim (a to je fakat rijetko) mamu koja ima masnu kosu, zaflekanu odjeću itd, automatski pomislim kako se jadna može brinuti od djeci ako ne može ni o sebi (ono osnovno). I daaaa, znam, znam nekome to jednostavno nije bitno samo sam imala potrebu to napisati...
    Osobno, nikada ne bi otišla na posao bez pudera, i rumenila...i ok maskare (za to mi treba cca 7 minuta), prije nisam maltene ni do dućana ali ok, danas je drugačija priča i to mi je taaako normalno, radim tako vec 15 godina, to mi je u rangu pranja zubi...ispeglati kosu si nažalost ne znam sama, davno sam si rekla kako ću si jednom mjesečno priuštiti peglanje u salonu - ali jednostavno ne ide mi, ne stignem...ali zadovoljna sam sobom hehehe )

  49. #149
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    nekad kad smo bili mladji i cesto zaruzili, a ujutro treba na posao, glavobolja, koma...

    ja navucem haljinu u 10 sekundi i jurim. gleda me mm i s tugom pita - a jel imas nesto takvo za mene?


  50. #150
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ovaj moj muž ko da je slijep. On ne primjeti jesam li našminkana ili nisam, njemu je to sve isto. Doduše, on ionako samo guzicu na meni vidi pa nije čudno. tako da, ako se našminkam, našminkam se zbog sebe, nikako zbog njega.

    Jednom sam, ja oduvijek plavuša, kupila drugu farbu za kosu nego inače i ispala sam tamno smeđa. Mislite da je primjetio? Nakon nekog vremena stala sam ispred njega i pitala nek mi kaže što je na meni drugačije. I nije pogodio.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •