Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 157

Tema: adsl

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno adsl

    da li neko od vas ima adsl.Jeste li zadovoljne sa njim?
    Evo ja ga jučer dobila pa imam neka pitanja?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam adsl dobila malo prije Božića i super sam zadovoljna sa njim.Ja sam uzela adsl start.I evo jučer sam napokon dobila i očekivani dvd. :D
    Reci kaj te zanima,pa da vidim jel ti mogu pomoči.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    evo ovako,trebam li ga isključivati kada više nisam na net-u.
    Ja sam isto uzela start paket ali neznam šta sve mogu sa njim a da ne prođem onaj dozvoljeni maximum 525Mb+250 ili tako nešto.
    Jeli prođeš jeftinije nego prije njega na mjesečnim računima.Ja otkada sam otkrila forume mjesečno potrošim od 200-350 kn sad me zanima kakvi će mi računi stizati.
    Samo da nadodam ne zanimaju me -za sada- filmovi,muzika i takve stvari nego najviše ovakvi forumi. :/

  4. #4
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    pa ako je akcija još uvijek u tijeku a ja vjerujem da je
    prva dva mjeseca ti se promet ne naplaćuje, tak da možeš u miru skidati sve što želiš, za početak

    mi imamo adsl preko iskona (iako ga je spajao t-com i pretplata se plaća njima) i na stranici korisnik.iskon.hr možemo provjeriti koliko smo prometa ostvarili i koliko će nas to koštati. pretpostavljam da i t-com ima nešto slično.

    u pravilu se ne moraš odpajati kada ne koristiš net ali ti ja to obično radim, jer ako ti ostane otvorena neka stranica npr www.index.hr koja se periodički automatski reloada bezveze radim promet po adsl-u.

    mi ga za sada imamo cca 5 mjeseci
    prva dva mjeseca kada je bio flat rate skinuli smo oko 15 Gb
    a nakon toga smo samo jednom platili 20 kn jer smo prekoračili 512 + 256 Mb.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    nemam pojma kakva akcija,došla sam u t-centar potpisala zahtjev bez plaćanja,nitko mi ništa nije objasnio i za sedam dana tj. jučer došli ,spojili i to je sve.
    Da nema vas i foruma-užas!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    mislim da su ti sjedeća 3 mjeseca bseplatna, ali će ti računi stizati pa ćeš vidjeti koliko prometa radiš i koliko bi te došlo.
    mi ga imamo i već nam je ovo 3 mhesec i platili bi oko 1500,00 bez pdv- a, ali od sljedećerg mjeseca nećemo skidati igrice ni filmove, a bogami ni muziku-radit će samo roda i hattrick

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Nazoves 0800 9000 i kazes im svoje korisnicko ime, i budu ti odgovorili na sva pitanja (ja isto nisam imala pojma o nicemu, MM narucio, otiso na teren, oni samo dosli jedan dan i spojili )

    Ali dobro je znat koliko imas flat rate (mi kasno saznali, ali skinuli sve dostupne nove kucanice i izgubljene , i hrpu ostalog b.s-a)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    7

    Početno

    Odeš na www.tportal.hr, gore desno su korisničke stranice. Korisničko ime i lozinka su ti kao za pristup internetu i tamo ćeš vidjeti koliko si potrošila ovaj ili prošle mjesece. Ja sam uzela adsl prije par mjeseci pa ti ne mogu reći koja je akcija trenutno na snazi, ali u svakom slučaju i ja sam prije trošila oko 250 kn na internet a sad je to samo 99 kn! Ni ja ne skidam puno programa, samo surfam, a na to ne potrošiš previše.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj curly prvotno napisa
    evo ovako,trebam li ga isključivati kada više nisam na net-u.
    Ja sam isto uzela start paket ali neznam šta sve mogu sa njim a da ne prođem onaj dozvoljeni maximum 525Mb+250 ili tako nešto.
    Jeli prođeš jeftinije nego prije njega na mjesečnim računima.Ja otkada sam otkrila forume mjesečno potrošim od 200-350 kn sad me zanima kakvi će mi računi stizati.
    Samo da nadodam ne zanimaju me -za sada- filmovi,muzika i takve stvari nego najviše ovakvi forumi. :/
    Imamo vec godinu i nesto. Racuni (nakon onih besplatnih mjeseci) su nam ono osnovno (69 ili 79, ne znam +20tak kn prometa) +obicno jos jedan ili dva puta po 20 kn. Dakle oko 120kn mjesecno. Bilo bi i manje da MM ne radi doma pa svakodnevno salje citave stranice pune slika mailom.
    Ne moras iskljucivati vezu, ako nista ne skidas nista te ne kosta. Nama je obicno upaljen od 8 ujutro do 2-3 u noci. Dobro je diskonektirat se ako gasis komp jer mi se znalo dogoditi da sam kod njih konektirana,a kod mene nisam (jer sam gasila komp)-ali i za to nazoves 0800 9000 pa te oni diskonektiraju, tako da ni to nije problem.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    29

    Početno

    Evo cure su ti već sve rekle.Ja sam zadovoljna sa računima,jer sada mogu biti puno puno više na internetu a račun mi je isti kao i prije.Dok prije sam morala paziti koliko dugo ču biti spojena a da ne dobijem gastronomski račun.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    hvala cure na savjetima,zvala sam službu za korisnike i sve mi je jasno.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    pa ako je akcija još uvijek u tijeku a ja vjerujem da je prva dva mjeseca ti se promet ne naplaćuje, tak da možeš u miru skidati sve što želiš, za početak.
    ne može jer je očigledno uzela adsl u onoj akciji s dvd-om (kao i ja) a onda nema besplatnog prometa!!! ali se i dalje jaaaaaaaaako isplati - ja prije imala račune i oko 700kn :shock: , a sad me evo na max 300 (s telefonom)!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    ne cure uzela sam ga prije desetak dana i nemam nikakav besplatan promet prvih mjeseci-toga više nema,samo se ne plaća ona jedna kuna kada potpisuješ ugovor i to je sve.

  14. #14
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj jazo prvotno napisa
    gastronomski račun.
    dobra

  15. #15
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj daddycool prvotno napisa
    pa ako je akcija još uvijek u tijeku a ja vjerujem da je prva dva mjeseca ti se promet ne naplaćuje, tak da možeš u miru skidati sve što želiš, za početak.
    ne može jer je očigledno uzela adsl u onoj akciji s dvd-om (kao i ja) a onda nema besplatnog prometa!!! ali se i dalje jaaaaaaaaako isplati - ja prije imala račune i oko 700kn :shock: , a sad me evo na max 300 (s telefonom)!
    ja kod iskona dobila i dvd i besplatnjak neko vrijeme. a kako sam prije platila cijelu godinu ISDNa, besplatno mi je još ohoho mjeseci

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Evo imas i ovaj paket !

    http://www.amis.hr/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    i tako ja dobila svoj adsl i sad se ne skidam sa njega.Ajme meni kad dođe prvi račun.

    Valjda ću za koji dan prestat vrtit po internetu,sad me još drži ko djete nova igračka.Samo se držim onoga da neću ništa skidat sa net-a.
    Nego,kako provjerit potrošnju,ušla sam na stranice T-coma ali neće da mi otvori dalje ništa. :?

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    https://user.t-com.hr/

    to je link, ne otvara ti nista kad upises username i lozinku?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    sd-ž
    Postovi
    80

    Početno

    točno,upišem te podatke i pritisnem ulaz i samo mi se ponovo pojavi ta ista stranica -da upišem ime.Jeli se upisuju podaci sa onog papira šta sam dobila za adsl.

  20. #20
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    da, username ti je u obliku mail adrese, a pass koji vec

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ja sam morala nazvati njihovu službu da mi daju pass... i user name mi nije mail adresa!

    nazovi ih!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    29

    Početno

    Mail adresa nema nikakve veze sa prijavom na korisničke stranice t-com.
    Na prijavi se upiše korisničko ime i lozinka koja ti piše na papiru koji si dobila kod spajanja adsl.

  23. #23
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Mi smo potpisali ugovor početkom rujna i budući da na Čiovu nisu imali centralu rekli su nam da će nas spojiti za max 3 mjeseca. Kasnili su i spojili su nas tek polovinom siječnja. Zbog svog kašnjenja dali su nam 2 mjeseca besplatnog korištenja, tj. dva kalendarska mjeseca (siječanj i veljaču). Za sada smo zadovoljni, MM je skinuo nekih stotinjak albuma, a ADSL radi 24 sata na dan, od kada je prikopčan. E sad šta će biti kad počnu stizati računi ??

  24. #24
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    za sve one koji se ne mogu suzdržati od pretjeranog downloada

    www.dcm.hr

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Podižem malo.
    Koliko vam je paketa dovoljno mjesečno?
    Meni je 2 paketa malo, a samo sam na Rodi, a MM ponekad skine album ili 2. Bi li to bio kakav virus ili druga gamad?

  26. #26
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    2-3, kako koji mjesec.
    isto samo roda, zato sam protiv slicica u postovima, potpisima i sl.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Još jedno pitanje. Situacija sljedeća: na Rodinom sam forumu i kad odem na Connection Status vidim da više šaljem nego što primam. A ja u tom trenu nikakvu poruku ne šaljem, niti imam instalirane drnde kao što su widgeti. Pa što toliko šaljem? Imam AVG.

  28. #28
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    [quote="sabaleta"]Koliko vam je paketa dovoljno mjesečno?quote]

    1-2 onog najjeftinijeg
    i MM i ja samo forumašimo, i povremeno primamo i šaljemo dosta velike fajlove vezano za posao.

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    lutonjica, dobro si me podsjetila. samo na mailovima imam preko 20 mega dnevno prometa

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    29

    Početno

    Meni je dosta 1 paket i to onaj najmanji.A svaki dan sam na internetu,s time dA I MM sve češće surfa.

  31. #31
    grrrrrr

    Početno

    Citiraj sabaleta prvotno napisa
    Još jedno pitanje. Situacija sljedeća: na Rodinom sam forumu i kad odem na Connection Status vidim da više šaljem nego što primam. A ja u tom trenu nikakvu poruku ne šaljem, niti imam instalirane drnde kao što su widgeti. Pa što toliko šaljem? Imam AVG.
    Možda su na kompjuteru instalirani kakvi programi za skidanje muzike pa su neki fileovi označeni za share-anje prema drugim korisnicima.

    To znači da oni skidaju vašu muziku npr.

    Meni se to često dogodi da nisam svjestan da mi netko skida vlastite mp3-ce. Onda mi se te pjesme "zaplave" pa znam da je u tome stvar..

  32. #32
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj sabaleta prvotno napisa
    Još jedno pitanje. Situacija sljedeća: na Rodinom sam forumu i kad odem na Connection Status vidim da više šaljem nego što primam. A ja u tom trenu nikakvu poruku ne šaljem, niti imam instalirane drnde kao što su widgeti. Pa što toliko šaljem? Imam AVG.
    Sasvim je moguće da ti nije baš sve spojeno kako treba pa značajan broj paketa propada. Jesi li možda povezana na ADSL modem preko bežične veze?
    U svakom slučaju na user stranicama provjeri imaš li uključen firewall, a ako ti ni onda ne bude sve OK, instaliraj Kerio firewall i vidi kamo paketi idu.

  33. #33
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Dakle utjerali sete mi strah u kosti zbog zaplavljenih fileova a sad još čijem i da je wireless problematičan!

    šmrc...a baš sam mislila kako će radni tjedan završiti mirno.

  34. #34
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Dakle utjerali ste mi strah u kosti zbog zaplavljenih fileova a sad još čitam i da je wireless problematičan!

    šmrc...a baš sam mislila kako će radni tjedan završiti mirno.

  35. #35
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Dobro, sad već samu sebe citiraš, nije baš tako crno.
    Wireless hoće imati svoju volju po pitanju TCP postavki, ali je to malo vjerojatno. Sigurnosno gledano nije baš nikakav problem ako uključiš barem elementarnu zaštitu (WEP) i uredno se odlogiraš kada ne koristiš računalo.

  36. #36
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Dobro, sad već samu sebe citiraš, nije baš tako crno.
    Wireless hoće imati svoju volju po pitanju TCP postavki, ali je to malo vjerojatno. Sigurnosno gledano nije baš nikakav problem ako uključiš barem elementarnu zaštitu (WEP) i uredno se odlogiraš kada ne koristiš računalo.
    imam taj "prvi korak zaštitu", mislila sam i na drugi, ali i ovaj prvi me živcira.
    znači wep je nužan i dovoljan

  37. #37
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sabaleta prvotno napisa
    Još jedno pitanje. Situacija sljedeća: na Rodinom sam forumu i kad odem na Connection Status vidim da više šaljem nego što primam. A ja u tom trenu nikakvu poruku ne šaljem, niti imam instalirane drnde kao što su widgeti. Pa što toliko šaljem? Imam AVG.
    Možeš ograničiti količinu podataka koje šalješ, a vjerovatno imaš shareware fajlove pa dobiješ leecheve (ajme jezika!)

  38. #38
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    dosad su nam uvijek 2 paketa bila dovoljna
    ukoliko je upload velik a za to nema vidljivog razloga (e-mail ili peer to peer) možda imate neki virus koji generira mailove s vašeg računala.
    ukoliko nemate anti virus skinite avast. besplatan je i solidno radi.

  39. #39
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jel netko nnedavno uziamo max adsl preko t-com-a?

    mama je u dbk router dobila postom i ona pojma nema sto s tim, znam da su prije dolazili na kucnu adresu instalirati ga, sto stvarno vise to ne rade??

    ona ce ga u zid bacit, toliko je izludio.

  40. #40
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    i nama su poslali overseas expressom, al ja sam mislila da je to zato jer su nam 1. put (prije cca 2,5 g) osobno instalirali
    lani smo mijenjali na metronet i oni su osobno došli spojiti i kad smo prekinuli ugovor došli su po modem, dok t-com nikad nije pokupio svoj
    sad kad smo opet kod t-coma imamo 2 njihova modema/routera i koristimo onaj stariji jer je bolji, veli mm

  41. #41
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    i nama su poslali overseas expressom, al ja sam mislila da je to zato jer su nam 1. put (prije cca 2,5 g) osobno instalirali
    lani smo mijenjali na metronet i oni su osobno došli spojiti i kad smo prekinuli ugovor došli su po modem, dok t-com nikad nije pokupio svoj
    sad kad smo opet kod t-coma imamo 2 njihova modema/routera i koristimo onaj stariji jer je bolji, veli mm

    mozda ste potpisale takav ugovor gdje vas pitaju dali hocete da vam oni instaliraju ili cete vi sami.....vjerujte lakse je instal.t-com adsl,nego onaj kaj ti posalju ovi iz amisa....ja imam max adsl oko 3 godine i zadovoljna.prvo sam uzela start,ali sad sam na flatu 1 god...
    racun mi je 140,00 adsl+230,00 telefona....

  42. #42
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moja mama ima 60 godina i nije joj lagano instalirati nista
    zna surfat i igrati online bridge

    ljuta je na njih ko pas, posla je uzet max adsl, pa se u butizi navukla i na laptop i na max tv i sad ce izgleda uz tih 6000 kuna jos trebat platit 400 kuna da joj netko doma dodje pospojit zice

    stvarno bezveze

  43. #43
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    moja mama ima 60 godina i nije joj lagano instalirati nista
    zna surfat i igrati online bridge

    ljuta je na njih ko pas, posla je uzet max adsl, pa se u butizi navukla i na laptop i na max tv i sad ce izgleda uz tih 6000 kuna jos trebat platit 400 kuna da joj netko doma dodje pospojit zice

    stvarno bezveze
    da
    koliko sam skužio to im je nova fora
    dolazak masno naplaćuju
    no ako ima živaca može stvarno pokušat sama jer uz njega je dobila i onaj njihov CD na kojem ima step by step upute i kad zapne lijepo nazove 0800 9000, čeka jedno sat vremena i onda je striček navodi korak po korak

  44. #44
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa

    mozda ste potpisale takav ugovor gdje vas pitaju dali hocete da vam oni instaliraju ili cete vi sami.....
    nisu nas pitali, samo su to naglasili kao činjenicu "stići ća vam poštom" i to je to
    ali i da su pitali vjerojatno bismo napravili isto jer se mm kuži u to, al da se ne kuži ja bih bila u govnima
    svakako im to nije u redu, al ipak je to t-com koji uoće nema monopol

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    mislim da naplaćuju 575 kunića ili tako nešto
    a više ne rade oni već im to rade vanjske firme-preskupo im je valjda držati radnike za takav posao :?

  46. #46
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj kovke prvotno napisa
    mislim da naplaćuju 575 kunića ili tako nešto
    jeftinije mi kupit povratnu avionsku kartu i poc dolje srediti joj to


  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    na žalost, sve im je otišlo vrit
    i razumijem tvoj bijes

  48. #48
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ivarice stvarno ona uputstva unutra imaju lijepo sve nacrtano step by step. I kad umetne dvd on ju vodi kroz spajanje. neka se okurazi iu proba, ne moze nista zeznut

  49. #49
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    imala sam stalno neke probleme s internetom i prije cca tjedan dana se preporodila. promijenila providera i uzela preko kabelske (b net) paket internet+televizija (33 programa koja sam i do sad imala). ima opcija i još s telefonom.
    veza je super, surfam neograničeno. i to za 90 kn mjesečno.
    momci su bili brzi, instalirali sve za kunu, jedini sam platila najam modema. kako imam bežićni preko laptopa još su mi i zaštitili liniju mukte, a oni prasci prije ni to nisu htjeli.
    eto, moje svježe iskustvo ...

  50. #50
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sun, kad klikne na instaliraj javlja joj da nema admin ovlasti (na lapopu koji je kupila i dobila zajedno s routerom)

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •