Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 157

Tema: dječji dodatak Zagreb - od 01.03. po novom

  1. #51
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ana.m, u dijelu koji sam kopirala stoji da se naknadno mogu prijaviti samo roditelji djece rodjene od 1.rujna 2005.
    A znači ovako nema šanse da ja nešto dobijem čak i ako se javim sada?
    Fakat ne kužim kaj sad s tim .
    A kad se spomene ta naknada od Zgba, toliko sam ljuta da vam ne mogu reći ali to je priča za negdje drugdje
    Ivarice, iskreno, nisam sve pročitala...

  2. #52
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    P.S. ja bi njih baš nazvala, ima netko broj?

  3. #53
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    6100384
    6100397
    6100347

  4. #54
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Mamma san, uvjerena sam da ćeš dobiti 3000 kn. I da ti od te svote neće oduzeti nikakvu razliku za do sada isplaćene mjesečne iznose. Žene u Vodnikovoj su mi tako objasnile a tako i piše u odluci. Javi se kad ti stignu novci!
    Ja sam isto shvatila kao mamma san, da će klinci dobiti razliku od 3000-(21x100kn)=900kn i 6000-(21+300)=-300kn

    Možda sam ja njima, zapravo, dužna, pa će mi poslati uplatnicu na 300 kuna?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    ja naravno ne znam na kojem je papiriću
    nazovi informacije i traži br. gradskog ureda za soc. skrb i još sto nekih nadležnosti

  6. #56
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Viš..viš...ovo je fantastično!!! Lex, daj javi kako je isplao sa ovim preisplaćenim dodatkom....

  7. #57
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sad sam ljuta da bih nekog mogla ubiti. Upravo sam zvala i posvađala se s tamo nekom babom. I najradije bih se rapsplakala od muke a ne mogu izgleda napraviti ništa. Moje dijete nema pravo na ništa i to je tak.

    Bolje da ovo više ni ne čitam jer ću još i kompjuter razbit!

  8. #58
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    P.S. ja bi njih baš nazvala, ima netko broj?
    nemoraš se truditi, ana.m
    ja sam se toliko zainatila po nekom drugom pitanju da sam si sredila sastanak sa g. Lacom koji bi trebao biti na vrhu piramide onih koji odlučuju i ništa se nije moglo učiniti.
    dakle propustila si i to je to.

    što se lijepih vijesti tiče....
    g Laco kaže da je njihova želja dati za treće dijete 70 000kn u 6 godina te se nada da će ova promjena ostaviti u blagajni mjesta za takvu odluku.(naravno ne zna kad bi se to moglo dogoditi)

  9. #59
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ja sam neki dan dobila rješenje da ću dobiti 3000 kn (ništa nisu oduzimali) :D

  10. #60
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma nije stvar u tome da sma ja to propustila, mi smo se sve uredno javili kad je Janko rođen ali zbog meni neshvatljivih razloga i neke njihove logike koja je meni bez veze, prošli smo tako kako jesmo. Sad se mogu nadati da to neće ukinuti kad ću roditi drugo dijete

  11. #61
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Sad sam ljuta da bih nekog mogla ubiti. Upravo sam zvala i posvađala se s tamo nekom babom. I najradije bih se rapsplakala od muke a ne mogu izgleda napraviti ništa. Moje dijete nema pravo na ništa i to je tak.

    Bolje da ovo više ni ne čitam jer ću još i kompjuter razbit!
    e da i rekla sam mu da su te gospođe jako nepristojne. da nisam tražila da mi tumači pravilnik, odliku ili kako se to već zove, već sam nazvala zbog iznimke koja možda nije obuhvaćena tim dokumentom.

    eto da se nebi nervirala, savjetovala sam da ne zoveš, ali si me preduhitrila.

  12. #62
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Pčelice, dobila si isto rješenje kao i ja....Ali nećeš (na žalost) dobiti 3000 kuna, već samo razliku.... :/

  13. #63
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kad ces roditi drugo dijete trebat ces imati 5 g, a ne 3g prebivanja u zg.
    suprug nema prebivaliste u zg u tom trajanju?

  14. #64
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Pčelice, dobila si isto rješenje kao i ja....Ali nećeš (na žalost) dobiti 3000 kuna, već samo razliku.... :/
    ms, jesi sigurna?

  15. #65
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    mamma san pročitaj i ja sam tako mislila, pa sam čitala par puta i koliko sam na kraju shvatila dobit ćemo 3000 a ne razliku.

  16. #66
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kad ces roditi drugo dijete trebat ces imati 5 g, a ne 3g prebivanja u zg.
    suprug nema prebivaliste u zg u tom trajanju?
    Ma ne on je iz Virovitice. Ja sam ta koja je tu rođena, koja tu radi i plaća usrani hzzo, hzmo, porez već 8 godina ali, ne ja nemam pravo jer sam živjela neko vrijeme u Gorici, koja je ionako bila Zagreb do prije koje godine. I nisam dobila ništa! A kada rodim drugo dijete vjerovatno će biti 5 godina da sam OPET prijavljena na Zagreb!!!

  17. #67
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sorry na izrazu

  18. #68
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ivarice, reći ću ti kad mi novci stignu...ali vjeruj mi, da se država (grad) nikad nije zeznula pa mi isplatila nekaj više...mogu očekivati samo manje...i da, zbog toga sam apsolutno sigurna...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kad ces roditi drugo dijete trebat ces imati 5 g, a ne 3g prebivanja u zg.
    suprug nema prebivaliste u zg u tom trajanju?
    a za prvo dijete - koliko dugo moramo imati prebivalište u zg? znam da jedan mora samo imati prijavljeno prebivalište, a za drugog roditelja je postavljena neka donja granica. ili ?

  20. #70
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    ivarice, reći ću ti kad mi novci stignu...ali vjeruj mi, da se država (grad) nikad nije zeznula pa mi isplatila nekaj više...mogu očekivati samo manje...i da, zbog toga sam apsolutno sigurna...
    Tak i ja nekak razmišljam.

  21. #71
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    po novom - jedan roditelj min 5g u Zg, drugi treba imati prebivaliste u zg, nema veze koliko dugo

  22. #72
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    pčelice, rješenje se donosi na ukupan iznos (jednokratno 3000 kuna). I ovim rješenjem, stavljeno je prethodno rješenje VAN SNAGE.

    Računovodstveno će se saldirati ono što je isplaćeno sa onim što treba biti isplaćeno i dobiti ćemo razliku. Računovodstveni obračun, NE TREBA biti u nikakvom rješenju.

    Ma ne želim biti crnjak, ali tak je kak je.....

  23. #73
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Baš sam išla provjeriti po računu..i vidim da sam dobila DANAS opet 100 kuna (po starom obračunu).... :/

    Čisti triler...

  24. #74
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Baš sam išla provjeriti po računu..i vidim da sam dobila DANAS opet 100 kuna (po starom obračunu).... :/

    Čisti triler...
    Odluka je stupila na snagu 01.03. - ovih 100 kn je za 2 mjesec.

    Evo sad plačem, baš sam se radovala...

    Baš me zanima kako ovo kod lexice misle riješiti.

  25. #75
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    pčelice, rješenje se donosi na ukupan iznos (jednokratno 3000 kuna). I ovim rješenjem, stavljeno je prethodno rješenje VAN SNAGE.

    Računovodstveno će se saldirati ono što je isplaćeno sa onim što treba biti isplaćeno i dobiti ćemo razliku. Računovodstveni obračun, NE TREBA biti u nikakvom rješenju.

    Ma ne želim biti crnjak, ali tak je kak je.....
    Meni su telefonom rekli da ću dobiti 3000kn, bez obzira na to koliko smo već primili, dakle nema dobivanja "razlike".

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    po novom - jedan roditelj min 5g u Zg, drugi treba imati prebivaliste u zg, nema veze koliko dugo
    po starom (min. tri god. prebivalište u zg za jednog roditelja + prebivalište u zg za drugog) smo zadovoljavali uvjete i dobili prvih 100 kn
    hoćemo li sad dobit negativno rješenje (budući ni jedno od nas nema tih pet godina prebivalište u zg) ili nećemo dobiti nikakvo rješenje ? ili ćemo, nekim čudom, dobit 3.000 kn ?
    dobro reče ms, triler

  27. #77
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Cure, molim vas lijepo pročitajte objašnjenje koje kopiram sa stranica grada Zagreba, jer tu piše SVE! I još sam boldala dio koji se odnosi na one koji već primaju doplatak. Dajte stvarno pročitajte pažljivo, jer ovo nagađanje što tko dobiva više stvarno nema smisla. Ona koja nađe rečenicu da će joj se od 3000 kn oduzeti do sada isplaćeni iznos, dobiva čokoladu od mene Razlika se isplaćuje tek za treće dijete! Mislim da je bolje jednom pažljivo pročitati ovaj tekst, nego 10 puta pitati jednu te istu stvar, dobiti odgovor pa i dalje nastaviti širiti dezinformacije (bez uvrede).

    Temeljem Odluke o ostvarivanju prava na pomoć za opremu novorođenog djeteta (Službeni glasnik Grada Zagreba 2/06) pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta je novčani iznos na koji imaju pravo roditelji.

    Tko može ostvariti pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta?
    Pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta može ostvariti i koristiti roditelj:
    - za dijete rođeno od 1. ožujka 2006.;
    - koji je državljanin Republike Hrvatske, s neprekidnim prebivalištem u Gradu Zagrebu najmanje pet godina prije rođenja toga djeteta i koji, nakon rođenja toga djeteta i u vrijeme podnošenja zahtjeva, prebiva u Gradu Zagrebu.
    Visina pomoći za opremu novorođenog djeteta ovisi o broju malodobne djece roditelja podnositelja zahtjeva koja s njim žive u zajedničkom kućanstvu.
    U broj malodobne djece ubrajaju se i malodobna djeca rođena prije 1. ožujka 2006.
    Pomoć za opremu novorođenog prvog i drugog djeteta roditelju podnositelju zahtjeva pripada u jednokratnom iznosu.
    Pomoć za opremu novorođenog trećeg i svakoga daljnjeg djeteta roditelju podnositelju zahtjeva pripada godišnje, u razdoblju od šest kalendarskih godina.
    Visina novčanog iznosa za opremu novorođenog djeteta iznosi:
    - za prvo dijete roditelja podnositelja zahtjeva 3.000,00 kuna jednokratno
    - za drugo dijete roditelja podnositelja zahtjeva 6.000,00 kuna jednokratno
    - za treće i svako daljnje dijete roditelja podnositelja zahtjeva 9.000,00 kuna godišnje u razdoblju od šest kalendarskih godina.
    Sredstva pomoći za opremu novorođenog prvog i drugog djeteta isplaćivat će se u roku od 60 dana od odlučivanja o zahtjevu, a sredstva pomoći za opremu novorođenog trećeg i svakog daljnjeg djeteta isplaćivat će se godišnje, u razdoblju od šest kalendarskih godina, uz uvjet da roditelji za vrijeme primanja pomoći prebivaju u Gradu Zagrebu.

    Gdje podnijeti zahtjev ukoliko ispunjavate ranije navedene uvjete?
    Zahtjev za ostvarivanje prava na pomoć za opremu novorođenog djeteta podnosi se Gradskom uredu za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje (u daljnjem tekstu: Ured) na adresi Vodnikova 14, NAJKASNIJE U ROKU OD ŠEST MJESECI OD DANA ROĐENJA DJETETA ZA KOJE SE PODNOSI ZAHTJEV.
    Uz zahtjev se moraju priložiti dokazi o državljanstvu, prebivalištu oba roditelja u Gradu Zagrebu, broju malodobne djece podnositelja zahtjeva koja s njim žive u zajedničkom kućanstvu i njihovom prebivalištu. Ured može prema potrebi zahtijevati i druge dokaze.

    Ured odlučuje o pravu na pomoć za opremu novorođenog djeteta i njezinoj visini na temelju dokaza, u roku od 30 dana od dana podnošenja zahtjeva.
    Pravo na pomoć za opremu novorođenog trećeg i svakog daljnjeg djeteta prestaje:
    - isplatom šestog obroka;
    - posljednjeg dana u mjesecu nakon odjave prebivališta roditelja, odnosno djeteta za koje je podnesen zahtjev, o čemu će se odlučivati po službenoj dužnosti.

    Korisnik prava na pomoć za opremu novorođenog trećeg i svakog daljnjeg djeteta dužan je u roku od 15 dana prijaviti Uredu svaku promjenu činjenica koje utječu na daljnje ostvarivanje prava.
    Korisnik prava dužan je primljene nepripadajuće novčane iznose vratiti u roku što ga odredi Ured. U suprotnom Ured će povrat nepripadajućih novčanih iznosa ostvariti tužbom pred nadležnim sudom.

    Što će biti sa dosadašnjim korisnicima dječjeg dodatka
    Ured će, po službenoj dužnosti, odlučivati o visini novčanog iznosa za sve korisnike prava koji su isto ostvarili po Odluci o dječjem dodatku.
    Roditeljima korisnicima prava na dječji dodatak za prvo i drugo dijete isplatit će se jednokratno novčani iznosi predviđeni odlukom o pomoći za opremu novorođenog djeteta.
    Roditeljima korisnicima prava na dječji dodatak za treće i svako daljnje dijete isplatit će se razlika dosad primljenog dječjeg dodatka u odnosu na visinu novčane pomoći predviđene odlukom o pomoći za opremu novorođenog djeteta. Nakon isplate razlike, istim će se korisnicima isplaćivati novčana pomoć sukladno donesenoj odluci o pomoći za opremu novorođenog djeteta.
    Roditelji koji su podnijeli zahtjev za ostvarivanje prava na dječji dodatak i priložili dokaze o tome da ispunjavaju uvjete propisane Odlukom o dječjem dodatku, imaju pravo na visinu novčanog iznosa za opremu novorođenog djeteta.
    Postupanje za djecu rođenu šest mjeseci prije stupanja na snagu ove Odluke!
    Roditelji djece rođene od 1. rujna 2005. do 28. veljače 2006. koji do dana stupanja na snagu odluke o pomoći za opremu novorođenog djeteta nisu podnijeli zahtjev za ostvarivanje prava na dječji dodatak, mogu ostvariti pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta ako ispunjavaju uvjete propisane Odlukom o dječjem dodatku, te ako podnesu zahtjev za ostvarivanje toga prava u roku od šest mjeseci od dana rođenja djeteta.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    53

    Početno

    100% provjereno, mi koji smo dobivali po 100 Kn ćemo dobiti ravno 3000 Kn bez ikakvih oduzimanja prijašnjih isplata!!!

    A sad malo pregled pronatalitetne politike i inercije novinara koji ocito dobivaju pinku da ne pisu jer i malo dijete bi moglo izracunati koliko ce novaca vise ostati u proracunu!

    Statistika pokazuje da je podjednak broj obitelji s 1 i 2 djece te da obitelji s 3 djece ima pola manje, pa ako uzmemo simaulacijeske podatke:

    1 dijete - 1000 obitelji
    2 djece - 1000 obitelji
    3 djece - 500 obitelji

    PRIJE:

    1. 100 Kn x 72 mjeseca = 7.200 Kn x 1000 = 7.200.000
    2. 300 Kn x 72 mjeseca = 21.600 Kn x 1000 =21.600.000
    3. 600 Kn x 72 mjeseca = 43.200 Kn x 500 =21.600.000

    UKUPNO: 50.400.000 Kn

    POSLIJE:

    1. 3.000 Kn x 1 = 3.000 x 1000 = 3.000.000
    2. 6.000 Kn x 1 = 6.000 x 1000 = 6.000.000
    3. 9.000 Kn x 6 godina = 54.000 x 500 = 27.000.000

    Ukupno: 36.000.000 Kn

    ** Moram se ograditi od podataka. Ovo je samo simulacija da se vidi stvarni ucinak mjera mada mislim da je broj obitelji s 3 djece u gradu jos manji u postotku prema obiteljima s jedno ili dvoje, tako da grad štedi još više **

    Ako pretvorimo u postotke dodjemo da je GRAD i tako hvaljeni BANDERAS smanjio davanja za djecu za nevjerojatnih 30%. I kaj je još najgore oni su uspjeli to licimjerno progurati i u medijima ostaviti dojam kako su ucinili dobro djelo. Tim vise mi nisu jasni novinari koji omogucuju da ovi gore negativnosti predstavljaju na pozitivan nacin i nitko im se ne usudi baciti rukavicu u lice i rec da lazu!

  29. #79
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Riječi vam se pozlatile....

    Triler ide dalje...

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Ured će, po službenoj dužnosti, odlučivati o visini novčanog iznosa za sve korisnike prava koji su isto ostvarili po Odluci o dječjem dodatku.
    Roditeljima korisnicima prava na dječji dodatak za prvo i drugo dijete isplatit će se jednokratno novčani iznosi predviđeni odlukom o pomoći za opremu novorođenog djeteta.
    sorry što opet kompliciram, ali jednu stavr (opet) nisam sigurna:
    iz ovog čitam da oni koji su ranije zadovoljavali uvjete, naknadu dobivaju i ako po novom uvjete ne zadovoljavaju
    je li tako ?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Mi isto neki dan dobili riješenje, pardon zaključak i ja sam shvatila da će isplatiti 3000kn bez obzira koliko je prije isplaćeno, tj. da nema nikakvog oduzimanja onog što je već isplaćeno

    Predzadnja rečenica je: "Imenovani živi s djetetom u zajedničkom kućanstvu te sukladno čl. 3. st. 2. alineji 1. ostvaruje pravo na pomoć za opremu novorođenog djeteta u iznosu od 3.000,00kn jednokratno."

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno E, te naknade

    Hvala Rozi, što si sve to prepisala i lijepo svima opisala, ja mislim da je svima jasno pa sada i meni. Tako da to meni sada izgleda ovako ukratko
    .
    Onaj tko je podnio zahtjev u Vodnikovoj i to od 01.01.2004. da mu se isplaćuje 100 kn mjesečno i dobio takvo riješenje, ono se poništava i sada će dobivati 3000 kn godišnje do navršene šese godine djeteta za prvo dijete, za drugo duplo a za treće trodupl lijedeće bebe rodjene. Sve daljnje rodjene bebe u 2005 isto dobivaju po novom zakonu.

    Majka ili otac /ili oboje/ moraju biti 3 godine sa stalnim boravkom u gradu Zagrebu, djete mora biti na istoj adresi prijavljeno kao i jedan od roditelja. Nema veze što nisu vjenčani ili su samohrani.

    Znači treba kupiti Zahtjev ima ga u Narodnim Novinama, rodni list bebe, te u Mup-u izvaditi prijavu boravka , čak i ako su mjenjanje adrese Mup ima sve evidencije ako je osoba naravno bila prijavljena na tim adresama. Možda i neki biljeg, e to neznam sad. Zvati Vodnikovu nema veze što su babe živčane , sve u svemu reći će što treba ili ako ih želite vidjeti otići tamo pa se uvjeriti na licu mjesta i uzeti sve potrebne podatke.

  33. #83

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno Re: E, te naknade

    Citiraj Marinela prvotno napisa
    Hvala Rozi, što si sve to prepisala i lijepo svima opisala, ja mislim da je svima jasno pa sada i meni. .
    ne, očito ti nije jasno !

    Citiraj Marinela prvotno napisa
    Onaj tko je podnio zahtjev u Vodnikovoj i to od 01.01.2004. da mu se isplaćuje 100 kn mjesečno i dobio takvo riješenje, ono se poništava i sada će dobivati 3000 kn godišnje do navršene šese godine djeteta za prvo dijete.
    pa dobro cure koji slog iz riječi jednokratno vama nije jasan?! jednokratna naknada znači da dobijete samo jednom - dakle ne 3.000kn godišnje nego 3.000kn jednom i nikad više!!!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno Re: E, te naknade

    Citiraj miha prvotno napisa
    pa dobro cure koji slog iz riječi jednokratno vama nije jasan?! jednokratna naknada znači da dobijete samo jednom - dakle ne 3.000kn godišnje nego 3.000kn jednom i nikad više!!!
    a gdje čitaš, miha, da je 'jednokratno' sporno ?!

  35. #85
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    u marinelinom odgovoru
    marinela, nije 3000 puta 6 godina, nego 3000 JEDNOKRATNO.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    marinela, nije 3000 puta 6 godina, nego 3000 JEDNOKRATNO.
    :shock: ja već tjednima živim u zabludi, uvjerena da će nam svake godine isplaćivati po 3000kn odjednom (jer svi su o tome pisali kao o dobrodošloj pozitivnoj promjeni). Užas. Koja pljačka!

  37. #87

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Ja imam pitanjce druge vrste, stiže li to rješenje preporučeno ili običnom poštom, i ide li naknada na račun ili opet preporučeno.
    Stigla MM neki dan obavijest ali nije uspio podići jer smo oboje u urnebesnoj gužvi, pa sad si mislim jel to to???

  38. #88

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    POd obavijest mislim na rješenje, znam da novčići stižu kasnje.....

  39. #89
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Meni je bilo u kasliću - znači nije preporučeno.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Mi morali potpist poštaru

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Meni su u Vodnikovoj rekli da ću za 2. mjesec još dobiti 300 kn a ovih 6000 za 2-3 mjeseca

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    u marinelinom odgovoru
    posipam se pepelom

  43. #93
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nama je rješenje stiglo preporučeno sa povratnicom..(i prije isto tako).

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Hvala drage moje, onda je to bilo to!!!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Piše da se rješenje iz 2004 poništava i da se donosi (ovo) novo na jednokratnih 3000 kuna...eto, tako očekujem razliku... :/
    Dobivas 3.000,00 KN (slovimatritisucekuna) bez obzira koliko si do sada dobila! (Usklicnik)


  46. #96
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    :D (ali sam još uvijek sumnjičava)..

  47. #97
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mamma, tebi će isplatiti dvaput po 3000kn, da im povjeruješ!

  48. #98
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Mi još nismo podnijeli zahtjev, ni za onih bivših 100 kn...a Jan je napunio 4 mjeseca! MM obećava pa obećava da će otići pa niš' a ja nemam 5 godina boravka u Zg! Je li kasno da idući tjedan ode pa da dobijemo 3000 kn?!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Mi dobili rješenje u roku od par dana otkad smo predali. (3 000 jednokratno)

    Ali, mene muči nešto drugo. što s onih 1600 kn od HZZO-a za opremu novorođenčeta?

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Mislim, neovisno je od ovih 3000?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •