Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: 14. 11. 2011. - najsretniji i najzamagljeniji dan u mom životu.

  1. #1
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno 14. 11. 2011. - najsretniji i najzamagljeniji dan u mom životu.

    Drage Rode, veliki pozdrav.

    Upravo sam se pridružila forumu, pa kako bolje započeti druženje nego s početkom, sa danom kada je stigao Onaj zbog kojeg sam ovdje.

    Sama trudnoća je prolazila relativno uredno, naime uspjela sam se udebljati 30 kilograma. Nije bilo šećera, visokog tlaka, ničeg, osim činjenice da se sve lijepilo za mene. A da budem poštena - nije da sam gladovala. Termin je bio 3.11., šetala sam svaki dan, nastojala biti što aktivnija, na ljeto smo svaki dan išli na kupanje... Dva dana prije moga termina javio mi se moj otac, čovjek koji me se nije sjetio 21 godinu. Što vam je sudbina... Mama mu je rekla da sam trudna i da sam se udala, te je od tada zvao svaki dan da pita kako sam. Kada mi taj šok nije izazvao trudove - slutila sam kako će priča završiti... Stigao je i termin - ništa. Od tada svaki dan na ctg kod svoga ginekologa, a vikendom u Opću bolnicu Zadar. Prvu nedjelju sam ležala u predrađaoni na ctg-u, a u boksu par metara od mene je žena rađala blizance u 20. tjednu trudnoće (otprilike, ne mogu se točno sjetiti, ali znam da je bilo užasno rano). Slušala sam je kako vrišti i preznojavala se. Ginekolog koji je bio kraj mene i razgovarao sa svojom kolegicom je mrtav hladan rekao da djeca ne bi preživjela ni da se u Americi rađaju. To me šokiralo, cijeli dan sam preplakala s tom ženom u mislima. Dani su prolazili, trudova nigdje na vidiku. 11.11. sam otišla na ctg kod svojega ginekologa, tada me i pregledao, rekao da beba ima 4800 i da je vrijeme da idem u bolnicu na carski rez. Tako je barem meni rekao, no na uputnici je napisao da trebam biti u bolnici pod nadzorom. Spremila sam se i otišla u bolnicu, suprug je bio sa mnom, prošli smo tečaj tako da može biti prisutan porodu. Tamo su me pregledali, napravili amnioskopiju i odlučili me zadržati na patologiji. Pa ako krene samo od sebe, super, ako ne, ide se na carski u ponedjeljak.

    U subotu ujutro su mi prvo stavili gel. Boljelo je prvih sat vremena, poslije toga nista. Pocela sam hodati po hodniku gore-dolje ne bih li pokrenula bar nekakve trudove i uspjelo je, imala sam blage trudove na 7 minuta nekih sat vremena. Čim bih sjela ili legla - ništa. Bar ja ništa nisam osjećala. Prošla je nedjelja, nikakvog značajnog pomaka. Zadnjih dva tjedna sam bila otvorena prst, nakon gela smo stigli na 4 cm. Dobila sam uputu da u pon ne smijem doruckovati i da me nakon vizite spustaju u boks. Stigao je i taj dan. Tusirala sam se i plakala kao kisna godina, tuzna, razocarana, ljuta na sebe i na cijeli svijet jer nisam mogla roditi prirodno. Ako me je icega bilo strah, bilo me je strah dripa i carskog reza. A dobila sam oboje, i više od toga. Spustili su me u boks, klizma, brijanje, amnioskopija opet. Razgovori ugodni naroda slovinskog. KOmentari babica o intimnim frizurama i inim glupostima. Stavili su me u predrađaonu i prikopčali na ctg. Ja ih molim da šetam po hodniku, kažu ne može, sad ćete dobiti drip. Pošizila. I tako sam privezana na drip, sa meditacijskom muzikom na mp3 playeru u ušima ležala od devet ujutro. Jel me boli, pitaju me, ja odgovaram nije strašno, mogu prodisati bez problema. To ih je valjda zaškakljalo pa me prebacuju u boks i ide prokidanje vodenjaka. Puna patkica, pun krevet vode. To me šokiralo, moram priznati, koliko god sam videa i porođaja pogledala da se educiram. POčeli su bolniji trudovi, nakon nekoliko sati nisam više mogla i počela sam inzistirati na epiduralnoj. SMilovali su se, za divno čudo, i prikopcali su me. Stigao je i moj suprug, pa je bio sa mnom u boksu. Toliko je cjevčica virilo iz mene da je to bilo zaista strašno. Epi je ubrzo počela popuštati, rekli su mi da se okrenem na lijevi bok i da tako ležim da se beba "uglavi". Imala sam osjećaj da mi desno bedro gori, počela sam povraćati. Bilo je gorko, tresla sam se, groznica me uhvatila. Suprug mi je u trudovima masirao nogu pa mi je bilo malo lakše, ali nisam imala vremena odmoriti se između trudova, bili su brzi, nepravilni i imala sam osjećaj da će mi desni kuk izletiti van. Došao me pregledati onaj ginekolog s početka priče i rekao da to ide, polako ali sigurno, ali da ide, da sam na 6 cm. To je bilo u 9 navecer. Nakon 12 sati dripa. Nakon njega je za deset minuta došao drugi. mislim da je on bio glavni dr. u smjeni i on me pregledao. Reako je, ljudi, ovo nema više smisla, idemo na carski. Kada me on išao pregledati nisam mogla podići lijevu nogu, uopće nisam imala osjet u njoj, mislila sam da je to od dugog ležanja na njoj, jer sam sate provela na boku. Neki dan sam pročitala da to može biti od epiduralne anestezije. Prebacili su me u salu, i u 21.40 moj je "malac" došao na svijet. 5400 g i 57 cm. Nije ni čudo što sam imala osjećaj da će mi razbiti zdjelicu...

    Nisam bila prisutna kada mi se dijete rodilo, nadrogirali su me u ta tri dana da je to nešto strašno, 9 mjeseci nisam ni lupocet popila kada me glava bolila nego sam se nalijevala vodom, i onda dođete u bolnicu i ide cijela farmaceutska industrija. Gel, drip, spasmex, normabel, epiduralna, opća anestezija... Žao mi je, strašno mi je žao što se nisam znala zauzeti za sebe i isforsirati prirodno, pa ako ide ide. Strašan je to osjećaj kad pri rađanju svojega djeteta ti nisi taj koji ima kontrolu i koji odlučuje, strašno je to kad te nitko ništa ne pita, kada si prisiljena ležati zavezana na onom odvarznom krevetu cijeli dan, strašno je kada strahuješ hoće li ti zbog svega toga dijete biti dobro... Pogriješila sam i što se epiduralne tiče, ali nisam mogla više izdržati... Nadam se da će s drugim djetetom bolje proći, da ću uspjeti roditi prirodno, bez ikakvih lijekova i da ću se uspjeti zauzeti za sebe i za svoje dijete.
    Bogu hvala zdrav je, velik je i veseo! Svim mamama želim što ljepši i što prirodniji porod...!
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 23.03.2012. at 08:26 Razlog: stavila razmake za lakše čitanje

  2. #2
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Dobrodošla Gabrielle!
    Tako velikog sina zaista nije bilo lako roditi! Želim ti srećan zajednočki život!

  3. #3
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno

    Hvala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    stvarno si dobila sve kaj se može...ali beba t je svarno ogromna... nije mi jasno zasto si se dala u bolnicu, ako je amniskopija bila ok i sve u redu s bebom...

    no, bitno da je sve u redu zavrsilo za tebe i bebu...a drug put ce valjda bit bolje....čestitam na velikom sinu!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    veeelika beba... svaka čast.... ja sam imala 38 sati sati trudove i već sam bila iznemogla,ali sam uspjela,ali moja je beba mrvica bila od 3300...

    treba to i roditi prirodno..hehe...

    čestitam i dobrodošla...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    cestitam draga! Nemoj se gristi, gotovo je sada. Sinek je sad jedini bitan

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nemoj se gristi, to je stvarno velika beba i mozda je stvarno bolje da je bio carski, zbog tvog sina najvise, i on bi se namucio dok bi izasao prirodno.
    Uglavnom, cestitam od srca na veelikom decku

  8. #8
    Gabrielle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    86

    Početno

    A dala sam se jer me bilo strah za njega, već sam dosta bila prenijela, manje se je ritao, okolina... Ne vjerujem ni ja da bi to sve glatko išlo da je porod bio vaginalni, nije se ni spustio kako treba u porođajni kanal a već je imao oteklinu na glavi (opseg: 37 cm :D ) Ali to je ono, sad razmišljate, vrtite film, možda bi bilo bolje ovako, bolje onako... Svjesna sam da je bio ogroman i da je carski u startu možda bio bolja opcija, ali taj osjećaj - ne biti prisutan, svjestan, dok vam se dijete rađa je ono što je mene najviše rastužilo. No, kako bilo da bilo, prošlo je, tu smo, živi smo, zdravi smo i sad ćemo se družiti Hvala vam svima na dobrodošlici!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •