Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Upala oka ili začepljen suzni kanalić? Antibiotik ili ne?

  1. #51
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučila bi sterilnu kompresu.
    I da, kapanje nosa fiziološkom.
    Ovo je dobar savjet. Male sterilne komprese su najbolji izbor. Ako je nekome preskupo, može se kupiti gaza na metre ili tetra pelena, porezati na oko 10x10 cm, složiti u kockicu i ispeglati jako vrućim glačalom. Držati zamotanu u isto tako ispeglanu tetru.

    Blazinice mogu ispustiti sitne djeliće vatice što ni malo nije dobro za oko.

  2. #52
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Kako se aplicira Tobrex mast na oko?

  3. #53
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Totto prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se aplicira Tobrex mast na oko?
    Trebalo bi skroz povuc po donjem dijelu, uz cijelo oko, tako je meni pedica objasnila ali ja to nikad nisam uspjela pa nisam ni koristila, kapi su sasvim dovoljne, nikad mi nije bilo jasno zasto prepisuju i kapi i mast zajedno.

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dovoljno je 1 cm masti staviti, najbolje pod donji kapak, ali ako ostane na trepavicama, lagano pomakneš prema oku, rastopit će se i raspodijeliti po bjeloočnici.

    Postoji razlog zašto treba i kapi i mast, treba poslušati, ako nije jasno treba pitati liječnika, a ne samovoljno odlučivati što primijeniti. Mehanizam djelovanja je drugačiji i kad treba oboje, tada treba.

    Oko je prevažan i preosjetljiv organ da bi se olako shvaćao. Onaj tko ima očnu bolest bilo koje vrste, zna to itekako.

  5. #55
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    Mom detetu nije nista vredelo, ni masiranje, ni fizioloski ni antibiotici. Kad je imala 10 meseci morala je ici na produvavanje kanala. To traje ukupno minut ipo kod iskusnog decjeg oftalmologa a resilo ans je muka i muka. Dan posle toga, prvi put se dete probudilo sa cistim okicama. Eto, nekad i to mora, hocu ti reci da ta intervencija nije uopste strasna, mi smo radili u Beogradu , bukvalno se zavrsi za minut ipo, dr uzme dete, uvede ga, odradi i vrati roditeljima. Srecno i da sto brze prodje

  6. #56
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    beti, a što kad ti pedijatar bez da je vidio bebu da recept za kapi i mast? kako onda može procijeniti? moja malena nije išla kod pedijatra jer je procjena pedijatra da bi ovako malena previše riskirala sa mogućim infektima u čekaonici

    dati ću joj samo kapi, sa mlijekom sam jako puno postigla, ali zadnja dva dana stagniramo, masiram i dalje

    danas mi je mama rekla da sam ja sa cca 4 mjeseca starosti išla na otvaranje suznih kanalića, očito je i do genetike...

  7. #57
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako ćeš već stavljat samo jedno, onda koristi mast. Ipak djeluje dugotrajnije.
    Ne želim sad obrazlagati dinamiku djelovanja, ali vjeruj doktoru da je učinak daleko bolji i daleko brži ako kapaš, pa stavljaš mast. Ne mora vidjeti bebu, praksa je dokazala veću učinkovitost.

    No, neću ti pametovati. Radi kako misliš da je najbolje.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    samo da obavijestimo, okice cistili fizioloskom i kapali s mlijekom, nosic odrzavamo cistim. okice su vidljivo bolje nadamo se kroz par dana da ce sve proci

  9. #59
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Citiraj Traveller prvotno napisa Vidi poruku
    samo da obavijestimo, okice cistili fizioloskom i kapali s mlijekom, nosic odrzavamo cistim. okice su vidljivo bolje nadamo se kroz par dana da ce sve proci
    Imam pitanjce, od rođenja K ima krmeljave okice, nikada nisu bile crvene (što bi po meni značilo d anema konjuktivitis, već začepljeni kanalić). Ped ju je prvi tjedan nakon rođenja malo pogledala i dala TObrex, namučili smo se s kapanjem i masti, ali nije riješilo problem. Od sinoć sam joj kapala svoje mlijeko (izdojila se, stavila u špricu i tako joj kapala sino i danas cijeli dan). PITANJE: nakon kapanja mojim mlijekom K se slažu ogroooomni krmeljići, gnoj, curi sve iz nje. Grozno i za nju i za nas. Da li je to normalno?

  10. #60
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moraš biti sigurna da li je gnoj ili krmeljići. Ako je gnoj, tada se radi o upali, gnoj je posljedica upale.

    Ako su samo krmeljići, jasno žuti, onda traba samo masaža i ispiranje. Kad izađu iz suznog kanalića stvarno izgleda cijelo oko puno toga, ali koliko je to malo okico!

    Normalno je da izgleda puno. I normalno je da se zalijepe trepavice nakon spavanja. Ali moraš biti sigurna da nije upala, jer upalu moraš liječiti antibioticima, ali ih ne treba davati kad upale nema.

    Ne znam kolika ti je bebica, ali već nakon mjesec dana naučiš kad treba samo ispirati, a kad ići po kapi i mast.

    Samo pazi na čistoću gazica kojom brišeš, ruku i nikada iz jednog oka u drugo ni prstom, ni gazicom. To je već pisano gore na topiću.

  11. #61
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Hm. :/ Krmeljići su bili, nekada i vlažni, ali nakon mlijeka je žuto zeleni gnoj. Imam doma tobrex kapi i mast (dobila je kad je bila 2tjedna stara), da joj stavljam to. Jutros smo se probudili sa zatvorenim okecom. Dok nisam stavljala mlijeko nije se oko zatvaralo. Što sad? Dr ili mast i kapi?

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Zatvoreno oko nije problem. samo rastopi sa fiziološkom, lagano sa gazicom, osjetljivo je to sve. Ma znaš to.
    Ako je upala bit će i kapci lagano crveni i otečeni.

    Ako nisu ne moraš antibiotik. Probaj 2-3 dana samo fiziološkom, pa vidi. Meni to s mlijekom nije koristilo, ali nisu svi isti. Najlakše bih joj (i mu-dvoje djece mi je imalo začepljene kanaliće) razdvojila spojene kapke sa vrlo slabom kamilicom. No, ovdje to ne preporučuju. Namočiti sterilnu gazu u mlaku kamilicu i rastopiti krmeljiće. Svaki put novi komadić gaze. Upotrebljenu baciti.
    Meni je olakšanje kad svoje crvene oči obrišem kamilicom, pa ne vidim zašto bi bebi smetalo. Mojima je bilo OK.

  13. #63
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Ma da čitala sam da ne kamilicu jer kao isušuje oči, ali nakon svega sam i ja njoj to radila. Mislim sve je to funkcioniralo dok smo mazali, ali ja sam se nadala da će prestat gnojit, ali tome nema kraja. Netko je rekao da fiziološka treba biti sterilna? Vi ste stavljali onu za nos ili sterilnu (baš za oči)?

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima kraj, bez brige. Samo da malo poraste. Do 6 mjeseci uglavnom se otvore ti kanalići.

    Nisam koristila onu za nos, ali ja nisam ni kapala fiziološku, samo koristila za brisanje i odljepljivanje trepavica.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,524

    Početno

    si probala s masiranjem kanalića, ja sam svojem tak radila kad je bil mali cca 2mjeseca

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pola ove teme je o masiranju kanalića.

  17. #67
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    si probala s masiranjem kanalića, ja sam svojem tak radila kad je bil mali cca 2mjeseca
    ne da mi da joj masiram...

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,524

    Početno

    masiraj dok spava, cica,

    fiziološku sam stavljala vodu iz obne flaše od pol litre,jer to imamo doma za inhalacije.
    ni moj meni klinac ne da da mu režem nokte pa to delam poskrivečki.

  19. #69
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj leptiric_zg prvotno napisa Vidi poruku
    ne da mi da joj masiram...
    probaj nekako, prije se otvore uz masiranje. dovoljno da dva puta prstom pređeš od nosa prema unutarnjem kutu oka, već si puno napravila.

  20. #70
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Podižem malo temu ako tko ima iskustva Moj maleni se rodio osim sa zatvorenim suznim kanalićima i s dakriocistokelom ispod desnog oka (benigna tvorba u obliku plavičaste kuglice ispod oka uz korijen nosa, zbog opstrukcije nazolakrimalnog kanala). Rečeno je da se može spntano povući ili će mu s 8-9 mjeseci operirati (to je nešto kratkotrajno, rutinski u općoj anesteziji). Iz rodilišta smo došli s infekcijom oka koja je prošla za tjedan dana uz Tobrex kapi i mast (izlazio je gnojni sekret iz oba oka, streptokok i zlatni stafilokok). Kako su mu u bolnici tjedan dana masirali više puta dnevno cista se povukla, nije bilo ni sekreta neko vrijeme, no čim smo počeli izlaziti vani (ne znam ima li veze s vjetrovitim vremenom, dobro je zaštićen u košari, ili s mojim nestručnim i prenježnim masažama u početku), ponovno je počelo izlaziti po malo sekreta i cista bi se brzo ponovno formirala ako bih preskočila koje masiranje (manja nego kakva je bila pri rođenju, ali ipak vidljiva). Uglavnom, sekreta nekad uopće nije bilo, nekad malo (desno oko, s lijevim nakon izliječene infekcije nije više bilo problema).
    Prije nekoliko dana to se desno oko ponovno upalilo, tj. cista, tipično za konjunktivitis pocrvenilo je i nateklo, uz užasno puno gnoja koji je izlazio vani čak i kad je spavao. Kako sam ja mahnito to istiskivala da mu ne bi radilo probleme dok spava u jednom je momentu taj gnoj iscurio i kroz desnu nosnicu (drugi dan kapanja tobrexom). Očistila sam je dobro štapićem koliko sam mogla i obilno nakapavala fiziološkom. Nakon toga, više nema niti malo ni gnojnog sekreta iz oka niti se dakriocistokela nazire. Kako je to prvi put da je sekret procurio kroz nos, zanima me znači li to da se taj kanalić masažom otvorio i da se cista spontano povukla? Ima li tko sličan slučaj?

  21. #71
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me znači li to da se taj kanalić masažom otvorio i da se cista spontano povukla? Ima li tko sličan slučaj?
    mislim da je cista pukla,a i kanalić se otvorio

  22. #72
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    znači li to da se taj kanalić masažom otvorio i da se cista spontano povukla? Ima li tko sličan slučaj?
    Da, upravo tako. Samo se jedan dan kanalić otvori i svi problemi sa očicama nestanu kao da ih nikad nije bilo . Dvoje moje djece je to imalo i oboje su tako odjednom "izliječili se" i nikad kasnije nije bilo problema. Kanalić se otvorio i njegova se funkcija uspostavila.

  23. #73
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Super baš ste me obradovale Već sam se bila pomirila s infekcijama svako malo.

  24. #74
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Moja malecka je puštena iz bolnice sa zgnječenim nosom, zato nije mogla cicati a nitko nam nije dao nikakve upute ni savjete što i kak dalje.
    Sva sreća patronažna je odmah čula po disanju da nije dobro i odmah smo nabavili onu spravicu za usisivač za čiščenje nosa. I tak smo jedno mjesc dana po kojih pet puta dnevno kapali nos i isisavali zeleno da bi se na kraju se začepili i očni kanalići i pojavili se krmelji .. Kakvi jesmo bili zbunjeni krenuli čitat sve i svašta i sušat kojekave savjete.. i negdje neko spomenu mlijeko , tak da sam onakva već poluluda odlučila idemo probat tako + masirat kanaliće i upalilo , za kojih pet dana sve prošlo!!
    I onda opet s godinu dana kad je krenula u jaslice nastavak sage , konjuktivitis na konjuktivitis. Liječili smo uvjek Tobrexom , u početku je djelovao brzo a kasnije jedva i sporo .. čak je ljetos i mene zarazila, završila u bolnici , pa na brisevima , vrtilo se u krug..
    prvo sam kod sebe odlučila da više niš ne stavljam na oči ( i napokon nakon 5 tjedana što me pošteno namučio prošlo) odmah zatim sam odlučila da neću ni maloj davati nikakvu terapiju nego prvo napraviti briseve pa se po njima ravnat dalje..

    i nekim čudom popravilo se i njoj i meni kak ne koristimo nikakvu terapiju.. ( očito smo postale imune na antibiotik)

  25. #75
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Meni su radili briseve i bili su čisti zato sam bila i odlučila prestat koristi terapije.

  26. #76
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Zgnjeceni nos od zalezanog polozaja u maternici ili nesto drugo?

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,296

    Početno

    Moj mlađi je imao sličnih problema od rođenja (gnoj iz očiju i začepljen nos + teškoće disanja). Kasnije se pokazala cijela hrpa alergija kojih se nije uspio do kraja riješiti ni danas.

  28. #78
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Zgnjeceni nos od zalezanog polozaja u maternici ili nesto drugo?
    Mislim da da.. Nitko mi ništ nije objasnio..
    Kako smo nosić stalno nakapavali i čistili ona je počela normalnije disati i cicati.. jadna u četiri dana je s 3380 pala na 3000 g ., kak se situacija brzo mjenjala na bolje na kontroli s mjesec dana je već imala 4020 g .. i postala velika ciciljupka..
    a za upaljene očne kanale je patronažna rekla da je to bio normalan sljed događaja s obzirom na probleme s nosićem.
    Miljeka sam imala ko u priči pa dok bi cicala na jednoj cici iz druge je samo teklo a MM bi ga lovio špricom i ukapavali bi da u okice..stvarno ispao čudovoran lijek

  29. #79
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    I moj dečko ima malo krivi nosić zbog zaležanog položaja, hrskavica krivo zarasla, kažu da će se to ispraviti do godine dana (već se i ispravilo, čini mi se). Nisam razmišljala da začepljeni suzni kanali imaju veze s tim.

  30. #80
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Koliko cesto masirate suzni kanal tijekom dana?
    Ja obicno to radim dok doji pa mi je zao da ce dojenje povezivati sa kopanjem po oku

  31. #81
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    4-5 puta dnevno, kao što su mi na oftalmologiji savjetovali. Obično dok tone u san nakon dojenja (u mom krilu), tad mu mogu raditi što hoću

    Peterlin, jesu li kasnije alergije baš povezane s upalama očiju i začepljenim nosom?

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,296

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku

    Peterlin, jesu li kasnije alergije baš povezane s upalama očiju i začepljenim nosom?
    Teško mi je reći, ali izgleda da je to bilo baš posljedica alergije jer je prestalo (alergijska astma + rinitis) kad je dijete na Srebrnjaku dobilo odgovarajuću terapiju. Dok je bio sasvim mali i mi smo koristili Tobrex s promjenjivim uspjehom jer su se upale redovito vraćale. DOk je bio mali, vječito je bio šmrkav i krmeljav sve do ispravne dijagnoze. Alergija je najjača na prašinu i grinje pa mu je najveći problem bio igranje na tepihu u vrtiću.Sad već ne pamtim kad ga je zadnji put snašla upala suznih kanala, ali on ima 12 godina. Začepljen nos zna imati povremeno, pogotovo u ovo doba godine (vlaga) i u proljeće (pelud).

    To ne mora značiti da je i kod tvog djeteta tako, ali možda ne bi škodilo da pitaš pedijatra je li moguće da je u pitanju alergija, pogotovo ako zajedno s upalom očiju dolaze i kongestije nosa.

  33. #83
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    U nosu je hrskavica malo krivo zarasla (zato zna zahrkati i često se čini kao da teško diše, no disanje je zapravo u redu), kažu da će se to ispraviti. Suzni kanalići su bili zatvoreni neovisno o tome, barem mislim. To nije tako rijetko u novorođenčadi, više je problem cista i čini mi se da je ona kriva za dvije upale u dva mjeseca. Ako je sada pukla (a već peti dan nema nikakvog sekreta niti se cista da napipati - ne masiram ovih dana baš da vidim hoće li se ponovno stvoriti), ne bi trebalo biti više ni upala, barem ne svaki mjesec kao što nas je krenulo od rođenja. Pedijatrica kaže da će se ponovno stvoriti, iskreno, mislim da ona nije ni skužila o čemu se radi ni što je pitam. Ionako mi je važnije mišljenje oftalmologa, ali kontrolu imamo tek za mjesec dana.
    Što se alergija tiče, vidjet ćemo, bio se osuo po licu, izgleda da naginje atopijskom dermatitisu. Nadam se da je to sve, dovoljno sam ga nagnjavila dosad kapanjem očiju i nosa, već mi je teško tempirati kad mu sve to ukapati a da ne skuži, tj. da se ne rasplače.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    moja kćer je imala problem s jednim očnim knalićem. pedijatar nas je uvjeravao da će samo proći, masirajte, ispirite s mlijekom, povremeno anibiotska krema....nije prolazilo... kad je imala godinu ili možda nešto više otišli smo kod specijaliste i tamo nas je dočekalo pitanje' MAMA,ŠTO STE ČEKALI?' . pod općom anestezijom išla je na 'propuhivanje' (mislim da se tako zove) tankom iglom se u kanalić uštrcava fiziološka pod pritiskom. obično tada opna pukne . njoj i nakon višekratnog uštrcavanja nije pukla. poslali su nas kući.
    tad je mm uzeo atlase i počeo razmišljati o toj ' masaži'. on je krenuo masirati. ja sam masirala prenježno i u krivom smjeru odnosno tako da tekućina izlazi iz oka. on je to radio puno čvršće i u drugom smjeru usmjeravajući suzu unutra, prema opni. za tjedan dana opna je pukla i upala se više nikada nije pojavila.
    ta kobna masaža oka pomaže, posebno kad je beba manja ali nepojmljivo nam je da bebi smijemo čvršće stisnuti rub oka.
    sin je nakon rođenja imao jako upaljena oba oka .sa prošlim iskustvom mm je to rijesio za par dana

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    za cistu ne znam ali ja sam za opnu nepogrešivo znala da je pukla. dan ranije suze, gnjoj. ujutro potpuno čisto oko bez suze' viška'

  36. #86
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citam sad ovu temu i jedna stvar mi nije jasna - vise se puta govori o tome da cemo vec prepoznati kad je upala, a kad samo krmelji. Moze li neko da mi objasni kako se to razlikuje, ja posle 4m ne znam...
    Od rodjena do sad (4.5m) krmelji zuto-zeleni. Nekad manje, nekad vise, ali tu su... beonjace nikad nisu crvene. Primenjivali par puta ab koji prema brisu treba da deluje, a ne deluje... I sta sad? Ja vidim da od ab nema koristi, masiram i ispiram i to nije sporno, nego me zanima moze li to toliko krmeljanje u kontinuitetu i bez pauze skoro ostetiti oko nekako?

  37. #87
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mojima nije oštetilo, ali ja sam svaki put nakon spavanja očistila te krmelje, lagano, ali potpuno.

    Da li dobro masiraš? Izađe li žuto iz kanalića? Ako nisi sigurna, nasloni jagodicu kažiprsta na svoj nos, nekih 5 mm od unutarnjeg kuta oka, i osjetit ćeš gdje ti je taj kanalić. Tako stavi i bebi, jagodicu svog kažiprsta ( mora biti mali nokat), par mm od unutarnjeg kuta oka prema nosu i toliko ispod nivoa oka. Lagano okreći svoj kažiprst oko osi (kažiprsta) i lagano prema gore i time ćeš isprazniti kanalić. Dovoljno je jednom, jer to bebi i nije ugodno. Kad se idući put probudi, opet.

    Ako je koža kapaka crvena i nabubrela i beba je trlja i kad se očiste krmelji, tada je vjerojatno upala. Laganu upalu će smiriti oblozi od kamilice. Samo oblozi, izvana. NE ispirati. Ako je jača, trebat će kapi i/ili mast. Zašto ti se čini da ant. ne djeluje? Krmelji će biti i dalje, sve dok se kanalić ne otvori, ali upala, tj. crvenilo i bolnost treba proći.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.11.2015. at 18:25

  38. #88
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mojima nije oštetilo, ali ja sam svaki put nakon spavanja očistila te krmelje, lagano, ali potpuno.

    Da li dobro masiraš? Izađe li žuto iz kanalića? Ako nisi sigurna, nasloni jagodicu kažiprsta na svoj nos, nekih 5 mm od unutarnjeg kuta oka, i osjetit ćeš gdje ti je taj kanalić. Tako stavi i bebi, jagodicu svog kažiprsta ( mora biti mali nokat), par mm od unutarnjeg kuta oka prema nosu i toliko ispod nivoa oka. Lagano okreći svoj kažiprst oko osi (kažiprsta) i lagano prema gore i time ćeš isprazniti kanalić. Dovoljno je jednom, jer to bebi i nije ugodno. Kad se idući put probudi, opet.

    Ako je koža kapaka crvena i nabubrela i beba je trlja i kad se očiste krmelji, tada je vjerojatno upala. Laganu upalu će smiriti oblozi od kamilice. Samo oblozi, izvana. NE ispirati. Ako je jača, trebat će kapi i/ili mast. Zašto ti se čini da ant. ne djeluje? Krmelji će biti i dalje, sve dok se kanalić ne otvori, ali upala, tj. crvenilo i bolnost treba proći.
    Cistim nakon spavanja i redovno masiram.
    Retko izadje sta nakon masaze...
    Kapak nije crven i naduven stalno, ali se desi da se zacrveni, kao zilice crvene na kapku da se pojave, ne znam da opisem drugacije... Ali, ovo ne traje nikad duze od par sati.
    A mislila sam da ne deluje u smislu da nikad ne prekine krmeljanje... Ako je normalno da krmelja i dalje oma, onda ok... ali ti krmelji i dalje budu zuto-zeleni... onda ne znam sta je poenta ab??

  39. #89
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja sam vise luda od krmeljanja... Uradimo bris, ima bakteriju, ali antibiotici prema antibiogramu ne deluju uopste. Ona je mesecima svaki dan sa krmeljima zutim, lepljivim... Ok, znam zasto je tako, kako negovati i slicno, ali jako brine, moze li toliko krmeljanje ostaviti neke posledice. Curi bez pauze...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •