Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: 1,7 god. boli ju trbuh

  1. #1
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno 1,7 god. boli ju trbuh

    Curicu 1,7 god. mi od nedjelje boli trbuh. Kako je mala i ne zna reći, primi se za trbuh i čučne, i malo zaplače, da ju boli valjda trbuh. I tako kroz dan puno puta. Evo sinoć mi je nakon dvije noći lijepo spavala, ali jutros opet primi se za trbuh, čučne i kao vuče majicu. Odvela sam ju odmah doktorici u pon. i ona je rekla da dijete predoboro izgleda da bi bilo nešto ozbiljno. Urin je ok. I sad čekamo 5 dana bris grla, jer je rekla da ako ima streptokok da se djeca znaju žaliti da ih boli cijeli trbuh. Jede slabo, al tu i tamo ipak pojede malo, na mahove je nervozna ali ipak raspoložena, stolica normalna, ne povrača, nema temp. Kaže doktorica da ne vidi razloga da nas šalje okolo po bolnicama, njoj mala dobro izgleda. A ja zabrinuta. Što bi to moglo biti, jel ima netko slično iskustvo? Ipak se ona prečesto kroz dan žali

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne znam moj je veliki sad puno veći, i reko je da ga bolin trbuh a imal upalu pluča.

    temperatura? proljev? kašalj?

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Možda isto crijevna viroza? Trebalo bi za dan dva biti bolje.

  4. #4
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Hvala cure. Ali ako je crijevna viroza, onda bi valjda bio i proljev. Odvela sam ju u vrtić, tako se nadam da će danas biti bolje.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure. Ali ako je crijevna viroza, onda bi valjda bio i proljev. Odvela sam ju u vrtić, tako se nadam da će danas biti bolje.
    Ne mora biti proljev, zna biti samo trbuhobolja.
    Mada kod mojeg je sad bilo ovako:
    - bolio ga trbuh par dana, isto tako povremeno (cca 4 dana), manje je jeo
    - 5. dan je počeo povraćati, nije skoro ništa jeo taj dan
    - slijedeći dan je počeo bolje jesti, imao je mekše stolice (smrdljive i svijetle (krem))
    - dan nakon toga je bio kao nov, jedna stolica, ali svijetla
    - dan nakon toga sve ok.

  6. #6
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Moju petogodišnjakinju zna ponekad boliti trbuh, nismo otkrili neki poseban razlog. Nisam se brinula jer se sjećam da je mene kao dijete znao često boliti trbuh, pogotovo od uzbuđenja, kad smo na primjer išli na put. I meni kao maloj i mojoj petogodišnjakinji sada pomaže leći na trbuh - na krevet, kauč, pod - i brzo prođe.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Povremeni ali svakodnevni bolovi u trbuhu mogu biti posljedica nekog infekta, dakle nastupe poslije njega, i to zbog laganog uvećanja limfnih čvorova u abdomenu (tzv. mezenterijski adenitis). To se vidi na ultrazvuku, u principu dijete nema nekih većih problema osim što mu je peristaltika više ili manje bolna pa onda manje jede i boji se te boli. Slično je kada nakon upale mandula npr. nateknu limfni čvorovi u vratu iako je infekcija već ranije završila.

    Naravno, ovo je samo jedna od mogućnosti, teško je reći o čemu se radi bez pregleda.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Moju petogodišnjakinju zna ponekad boliti trbuh, nismo otkrili neki poseban razlog. Nisam se brinula jer se sjećam da je mene kao dijete znao često boliti trbuh, pogotovo od uzbuđenja, kad smo na primjer išli na put. I meni kao maloj i mojoj petogodišnjakinji sada pomaže leći na trbuh - na krevet, kauč, pod - i brzo prođe.
    Ovak i kod nas.

    Moja kćer se ponekad žali da je boli trbuh, ali ubrzo nakon toga je sve OK, više je ne boli.

    Ne znam ni sama, sad se već dugo nije žalila. Jednom sam to pripomenula doktorici i rekla je da to nije baš uobičajeno da se dijete tak žali na trbuh i da ak' se tak nastavi, da će nas poslati na hrpu pretraga...

  9. #9
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    anima i kod nas je isti problem s tim da se mala doslovno iz dana u dan tuži da ju "boli pupa". nekad i više puta dnevno prije ručka, nakon popodnevnog spavanja,nakon jela....znala je vrištati i jedino je pomoglo nošenje preko mog ramena. svašta smo probali i išli kod 3 pedijatra i ništa. zaključak je taj dijete je zdravo, sve je ok,nalazi uredni, vesela,ali ona i dalje npr.kada se zaigra dotrči i viče mama boli i počne uvlačit stomačić.
    po preporuci ped. izbacili mlijeko i mlij. proizvode(nakon prestanka sisanja 16 mj.), pa izbacili dins.luk i zaprsku(koju rijetko koristim),povečali unos voća i probiotika...... i ništa . da bi večina pedijatara se složilo da dijete na taj način traži pažnju ja se s tim neslažem(možda griješim) i da mlađu djecu zna inače bolit stomačić samo neko nekako reagira. . ali kad ima super društvo,kad se spušta na omiljemom toboganu ona se žali???
    tada sam pitala što učiniti dalje od nalaza i rekli su mi gastroskopiju i još se dvoumim.
    sada to traje skoro 2 god. (iako riječe recimo svakih 4-5 dana)i kada je boli ja kažem lezi odmori skvrči nogice i to prođe kroz par min.ili ako jače plače pitam da li čemo kod doktora ona kaze ne i sve ok. več sam i ja uvjerena da je to jedan on načina traženja pažnje. (sinoč je rekla da ju boli ,a mogla je pojesti komadič čokse!!!!!)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    kakva joj je stolica?

    ako ti se pokusava abdomenom naslanjati na kut stola ili na rukonaslon kauca to ti je mozda candida

    (da li ste imali oralnu upotrebu antibiotika ?)

  11. #11
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    stolica je uredna ,svaki dan nekad i po dva puta,rijetko kad da preskoči. moja se i nočas probudila i uzdahnula ,par puta rekla da ju boli. došla kod mene i zaspala. mislim da ju zbilja boli da bi plakala i drugačije se ponašala.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Jeste li išli dječjem gastroenterologu? Postoji dosta nekih nerutinskih pretraga krvi i stolice ih kojih se može dosta saznati, ili barem isključiti neke bolesti, ako problemi nikako ne prolaze. Naravno, može se raditi o psihogenim uzrocima prave boli (dakle, bol je istinska i dijete ne izmišlja, ali bol se javlja kao posljedica psihe), ali treba prvo isključiti fizičke.

  13. #13
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    malecka mi je dobro, jučer cijeli dan nadam se da će tako i ostati

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Genius na tvom mjestu bih prvo nosila stolicu na pregled, na parazite i što već rade.
    Mi smo radili test intolerancije, otkad smo izbacili mlijeko, kvas, celer, zelje tj. namirnice na koje se pokazala intolerancija i
    radili terapiju čišćenje jetre, mjesecima probiotike uzimali bolovi u trbuhu su prestali + suhe flekice po nogicama nestale.

    ps. anima drago mi je da je u redu
    Posljednje uređivanje od oka : 22.03.2012. at 21:05

  15. #15
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    oka jesmo nosili smo stolicu več 2 puta i analni otisak sve je ok. i popili sirup radi prevencije.....

  16. #16
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nažalost mi imamo iskustva sa parazitima i nosila sam valjda pet puta stolicu da bi nalaz bio pozitivan.
    Čak je tjedan dana prije pozitivnog nalaza rađen i taj otisak pa ništa nije bilo. A na parazite ide bez uputnice
    pa sam sama nosila u labaratorij 25kn, i na kraju je ipak moj instinkt bio u pravu. A rješili smo se nakon puno i nekog drugog sirupa jer
    nam ovaj iz Hrvatske nije bio dobar....
    To se vidi i po nemirnim noćnim spavanjima itd....
    Tako da i ta iskustva nažalost imamo, a i kasnije sa ovo sa intolerancijom. U oba slučaja instinkt je bio u pravu.

  17. #17
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    nama je od nočas jako loše boli ju i boli. noč prije ove se vrtila i rekla da ju boli par puta ,pustila suzu i zaspala...nočas urlik ,nema spavanja,dopodne relativno mirno,a pred ručak(nije ni ručala) se opet nastavlja plač povlačenje nogica ,nosanje.....
    sada se spremam i vodim ju doktoru.

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Genius kako ste?

  19. #19
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    odvela sam ju i dr.kaže da nezna više što i kako ,osim bolničkog liječenja. dijete je na izgled dobro ,a nije dobro !?! ja sam nazvala bolnicu i rekli su mi da mi doktorica prepiše vermox pa da vidimo nakon 5 dana (poznaje naše probleme). onaj dan sam joj dala panadol za bol. nakon sat vremena nije više ni spomenula da ju boli,nastavila se igrati.... tako da sad pijemo sirup i za sad je ok. zna spomenuti,ali nije više onako bolno.
    ako se bude ponovno žalila idemo dalje na obradu vjerovatno u Klaičevu kod nekog dr. Ku...(zaboravila sam prezime) gastroenterologa. a čula sam i za polikliniku Helena,pa sad neznam ...da li netko zna nešto više ,,iskustva???
    Posljednje uređivanje od genius : 30.03.2012. at 13:42

  20. #20
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A jeste vadili krv, mislim da eozonofili pokazuju mogućnost parazita

  21. #21
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    prvi puta da kad sam nosila i stolice ,krv je bila dobra. sada mi doktorica nije ništa rekla. ma ja sam uvjerena da nisu gliste i paraziti. ili je bol psihička ili je zbilja nešto boli (da li od rasta -dosta je visoka ili je nešto treče) samo nemožemo dokučiti što. ako nebude bolje idemo idemo vaditi sve nalaze po redu pa ćemo znati na čemu smo.
    nego zanima me taj test na intoleranciju -reakcije , npr. kada popije šalicu mlijeka(tanjur mahuna,graha, šnitu kruha) nakon toga bi trebalo se pokazati da li ju boli,odnosno da li se žali,jel tako ???
    ja jesam jedno vrijeme izbacila mlijeko ,pa mahune.luk... a žalila se i onda. tako mi je teško dokučiti od čega ju boli.
    ako ostane na ovako povemenim bolovima ,da ju zaboli pa nakon toga prođe ok. pripisala bi to rastu,razvoju... (većina pedijatara će reči malu djecu često boli trbuh i to je normalno )ali ako joj bude onako kao neki dan da vrišti,grči se naravno da čemo iči negdje tražit drugo mišljenje.

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mene osobno jako smeta to da se ta bol u trbuhu smatra pod normalno,
    pogotovo ako utječe na kvalitetu djetetovog života, kao npr.nespavanje,
    prečesti bolovi, i mi smo davali sirup lupocet jer nismo znali što drugo.
    Isto me smeta kad dr.davaju vermox bez dokaza kao da
    je bezazlen.
    U današnje doba postoje svakakva testiranja i mogućnosti
    da se djetetu pomogne, ali na žalost ta bol u trbuhu je po meni
    za doktore malo premala stavka da se diže neka panika.
    Najčešće kažu pažnja itd., ali kad to sve preraste u problem za
    dijete i roditelja mislim da je ipak u pitanju nešto.
    S obzirom da može stvarno puno stvari biti na roditelju je da
    odluči kojim putem će krenuti u potragu za problemom.
    Da li je to hospitalizacija, testiranja intolerancije, pregled stolica..
    Imaš topic o intoleranciji tamo ti je dosta opisano kako i gdje.
    Evo ja se stvarno nadam da ćeš naći uzrok što prije i pomoći svom djetetu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •