Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 104

Tema: izlasci

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Goga25 prvotno napisa
    Pošto sam rano počela izlaziti, bilo je dosta intenzivno, ali mi je relativno brzo i dosadilo
    meni je ovo point!
    moja najbolja prijateljica je isto tako počela rano izlaziti i nakon3 godine je sve bilo doooosadno.
    pa si je sa 17 našla dečka s kojim je bila 9 godina.
    a šta mislite zašto sam se ja rano udala?


    sve u svemu,mislim da ću ja biti jako stroga glede izlazaka svoje djece.
    već sad imam noćne more od toga da šalabajzaju po noći dok se ja doma nerviram

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Počela sam izlaziti s 14 godina, prvo do 22h, pa do 23 h, pa do ponoći...Iza 16. godine ostajala sam do 2,3...No uvijek sam imala tu neku granicu. Nikad nisam uspjela mami objasniti sav apsurd tih odredbi - naime, puuuuuuuuno je opasnije vraćati se doma u 2 ujutro, nego u 5!
    Na faksu sam počela izlaziti cijelu noć i nikad se nisam vraćala doma prije jutra - fino dođeš natrag kad tramvaji opet normalno voze i već su polupuni.

    Btw, ja sam s 24 prestala izlaziti. Iživila sam se. Moje nekadašnje prijateljice koje su imale zabranu izlazaka (ili su s 18 imale policijski sat i dolazile doma kad je zabava tek počinjala) sve su redom u kasnijim godinama "pukle" i sad u tridesetima otkrivaju marihuanu, prva pijanstva i ruženje...

    Ne, hvala. Sve u svoje vrijeme. Kad ćeš biti lud i razuzdan nego u pubertetu... Ne namjeravam Kaleba tlačiti oko izlazaka, kao što ga ne namjeravam tlačiti prosjekom ocjena.

    Što se tiče nečijeg komentara oko propale nedjelje - a zašto bi tinejdžer bio budan u nedjelju u jutro, da ode na misu? Kakvo zlo leži u dugom spavanju? Ja i dan danas nedjeljom volim otčoriti do podneva.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    apsolutno se slažem da je puno opasnije vraćat se u 2!

    doduše meni ni da živim 1000 godina neće ući u glavu što 15 godišnjakinja radi u 3 ujutro vani.....u disku

    kontemplira?
    spoznaje što je bitak?

    tko smo mi i kud idemo dalje?

    i širi li se svemir zauvijek?

    ili "odrasta" uz alkohol ,ekstazi i casual sex?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ja na to ovako gledam (mislim da je Felix) već o tome pisala: u dijete ulažeš svoje vrijeme, volju, srce, mozak, trud, sve, sve, sve...I onda dođe pubertet kad ta djeca postaju osobe, a ti samo možeš držati fige da si svoj dio "posla" dobro odradio...Ja sam bila prilično divlja, ali mi ni na kraj pameti nije bilo "puknuti" se s nekim frajerom jer je to cool, nikad se nisam poseksala bez zaštite (osim kad smo počeli raditi Kaleba, jel'te ), kretala sam se u društvu drogića, ali sama nisam postala drogićka, tu i tamo sam pila, ali se nikad nisam "ubila" alkoholom i radila od sebe budaletinu...Dakle, vrijednosti koje su mi roditelji usadili pomogle su mi da čak i tijekom tog razdoblja kad sam se tražila i kad su hormoni divljali ne radim nepopravljive greške.
    Takvi su primjeri bili i oko mene - alkohol, ectasy i casual sex su uglavnom išli ruku pod ruku s onima čije roditelje nije bilo briga - bilo je tu i siromašnih i bogatih, i glupih i pametnih, i čvrstih i labilnih - no svima je bilo zajedničko to da roditelji jednostavno nisu imali vremena za njih.

    Ja se iskreno nadam da ću u sljedećih desetak - petnaestak godina svom sinu (i ostaloj djeci koje još nisam rodila ) pružiti dovoljno dobro "zaleđe" da se neću ni trebati pitati što radi u 3 ujutro u disku - znat ću da ne radi ništa loše.

    A zabava u sitnim satima...Ježi ga, ni ja sad ne kužim u čemu je fora uz 2 ujutro biti u zadimljenom i bučnom prostoru, ali tad sam bogme uživala i nisam mogla zamisliti kvalitetnije potrošeno vrijeme.

    S druge strane, možda sam ja strašno naivna.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Totalno potpisujem Lunu.
    Ponavljam, ja si sad ne mogu zamisliti cjelonoćno partijanje po Future shockovima i drugim raveovima, ali tad mi je bilo super.
    I NIKAD, nikad u životu nisam uzela niti jedan ecstasy niti bilo koji drugi "bombon" (ili bilo kakvu drogu). A oko mene je često bilo ljudi koji su sve to konzumirali.
    mene je tada opijao taj ritam 8)

    Iz sadašnje perspektive roditelja, hm, ne znam, malo bi me možda čak i bilo strah da mi dijete ide na takve party-je, ali kao što reče Luna, imam još bar desetak godina za poz. djelovanje na svoje dijete

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja sam tu negdje u filmu lutonjice, lune rocco i branke1...
    moram priznati da sam cak malo i sokirana strogoscu nekih drugih... ali u potpunosti razumijem njihove strahove...

    ono sto je felix negdje napisala je iz 'mita o adolescenciji' od searsa,mislim i ima na portalu...

    i mislim da za vece strahove nema razloga dok je baza cvrsta tj. stalno se radi na sto kvalitetnijem odnosu s djecom (bolje reci mladim ljudima koji ce zauvijek ostati nasa djeca)...

  7. #57
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    malo surfam, pa sam naletila na ovaj link... ima zanimljivih stvari: http://www.ss-ri.hr/za_roditelje.htm

    IZLASCI

    Jako je važno dogovoriti limit što se tiče noćnih izlazaka. To je važno iz barem nekoliko razloga: prvo, limit služi kao sigurnosna kopča u trenutku kada tinejdžeru padne na pamet neka divlja ideja; drugo, služi mu kao isprika u trenucima kada se žele izvući iz divlje ideje nekog drugog; i treće, stabilizira ritam spavanja. Prepušteni sami sebi mnogi tinejdžeri promijene dan za noć. Ono što je najvažnije limit podsjeća sve uključene da tinejdžer još nije odrasla osoba nego je na putu prema odrasloj dobi.

    Treba razumno odrediti limit i praštati povremena opravdana zakašnjenja (svi želimo djecu naučiti toleranciji i fleksibilnosti).

    Ideja: Dogovorite se i mijenjajte vrijeme za vrijeme. To znači ako tinejdžer zakasni pola sata sljedeći izlazak mu se skraćuje pola sata. Kao i sva pravila igre TINEJDŽER IH MORA ZNATI UNAPRIJED!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mukice :D

    neću više na ovu temu jer imam diasmetralno suprotna stajališta od većine....

    i još samo ovo
    koliko god dobar odgoj bio ne znam može li zaštiti od pucnjave,silovanja,premlaćivanja,podmetanja neke droge u piće

    i da sve se to može dogoditi i po danu

    al je ipak veća vjerojatnost noću

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Naravno da ne može.
    Ništa ih ne može zaštititi od života...ali ih mi (na žalost) ne možemo zauvijek držati pod staklenim zvonom.

  10. #60
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Tinejđeri su u fazi kada im se izuzetno budi seksualna energija koja se otpušta na način da se ispleše i ispjeva po disko klubvima (otuda klincima potreba za izlascima) a zabranama ih vodimo baš suprotnome. Ta ista energija postaje nekontrolirana...

    A povjerenje je priča za sebe. Nisam čitala sve postove no sigurna sam da je već sve rečeno.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    eh sad rađe ću svom sinu dat stan na 2 sata kad bude imao 16 pa da si dopelja parnericu/partnera i ići ću na kavu

    jedini uvjet je pospremljen stan tj da imam osjećaj da su si samo čitali ljubavnu poeziju

    nego da sa 16 visi u nekom disku non stop ,

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    eh sad rađe ću svom sinu dat stan na 2 sata kad bude imao 16 pa da si dopelja parnericu/partnera i ići ću na kavu

    jedini uvjet je pospremljen stan tj da imam osjećaj da su si samo čitali ljubavnu poeziju

    nego da sa 16 visi u nekom disku non stop ,
    U tim godinama bit će mu dosta i dvije minute.

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    LR, u tim godinama se prvo slušaju ploče.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Tako je, apri.

  15. #65
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Kakve ploče?

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    CD, mp3, votever

  17. #67
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Zbilja je sve već rečeno, čak se i svi nalazimo na nekim bitnim točkama, ali meni ipak ostaju neka ključna pitanja. Npr. zašto bi tinejđeri morali tražiti sebe na mjestima gdje su okruženi extasyjem, alkoholom i usputnim seksom? Ako već idu tamo zašto bi se morali iznurivati do jutra, a ne do nekog kompromisnog vremena? (Nije opasno ići doma u 2, ako netko dođe po tebe.) Zašto gledati na tinejđersko razdoblje kao na vrijeme za iživljavanje, pa da s 24 godine budeš sit svega? Je li bolje i sigurnije da netko proba prvi put marihuanu s 14 ili s 30 godina? Je li pitanje o nedjeljnoj misi samo retoričko pitanje koje podrazumijeva niječni odgovor?

    Ja ne namjeravam svom sinu zabranjivati da izlazi, ali namjeravam to ograničiti i nadzirati, s povjerenjem, ali i s autoritetom. Neka se zabavi, ali neka bude tu mjesta i za druge stvari koje su za njegovu budućnost, osobu, život, što god hoćeš mnogo važnije od ubrzanog "sazrijevanja" na okupljalištima koja ne služe ničemu osim izbacivanju energije.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Hej, pa mi govorimo o PUBERTETU! Smisao puberteta je izbacivanje suvišne energije, mahom negativne. Ne radi se tu o preranom sazrijevanju, već samo o sazrijevanju - jer pubertet upravo to i jest, faza sazrijevanja djeteta u mladu osobu. Htjeli mi to priznati ili ne, netko tko ima 18 godina više NIJE dijete.
    Mora postojati neki proces samoizgradnje, kad roditeljske granice postaju labavije, a dijete/mlada osoba stvara vlastite granice. Mislim da "droga, seks i rock'n'roll" krilatica već toliko izlizana da je postala klišejem - a ja ne želim da se u ovoj raspravi držimo klišeja.
    Što sam ja dobila provođenjem silnih noći u diskoklubovima i po parkovima i klupicama? Pa, kao prvo, sklopila sam brojna prijateljstva, od kojih većina traje još i danas (za razliku od prijateljstva iz djetinjstva, kad se uglavnom družiš s djecom onih ljudi s kojima se druže tvoji roditelji - a ovo su ljudi koje apsolutno SAM biraš), naučila sam se odgovornosti, naučila sam da ima dobrih i loših ljudi, razvila sam vlastiti glazbeni ukus (moji roditelji bi me teško upoznali s opusom Nicka Cavea ili Dead Can Dancea), zaljubljivala sam se, žvaljakala u parkićima i na terasi "Jabuke", upoznala pripadnike raznih urbanih subkultura...Najmanje je bilo seksa, droge i rock'n'rolla.
    Ne znam jesu li me roditelji tada shvaćali, ali su me prihvaćali, i hvala im na tome. Sve ovisi o djetetu - da su pokušali reagirati na neki opresivniji način, vjerujem da bih ove stvari koje nabrajate napravila u 2 popodne - i to iz čistog inata.

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zdenka, opet daj 5!

  20. #70
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Npr. zašto bi tinejđeri morali tražiti sebe na mjestima gdje su okruženi extasyjem, alkoholom i usputnim seksom?
    Kad smo kod tog pitanja mislim da bi pravo pitanje bilo zašto djeca imaju potrebu za uzimanjem ekstazija i ostalih supstanci koje im pomažu BJEŽATI od sebe? Mislim da ako dijete isključivo izlazi na ta mjesta, odgoj roditelja je definitivno zakazao. No ne osuđujem. Treba pomoći. Tinejđerima u takvoj situaciji.

    A uostalom, danas drogu možeš naći i u sred bijela dana, u kafiću...

  21. #71
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Meni se nekako cini da se pretjerano mistifikuje period "puberteta". Kao ono, znate rade hormoni. Pa sta?
    Ista stvar se prodaje pod pms, pa je onda to vrijeme kad se svakavi inace neprihvatljivi postupci pokusavaju opravdati naletom hormona.
    Onda valjda dodje klimaks (trudnocu bih izuzela, to zbilja JEST drugaciji period).

    Moja poenta je da famozni "pubertet" ne vidim kao period tokom kojeg se naglo mora probati sve i svasta, da bi se izbacila nekakva energija. Istina, ima tad mnogo energije u mladoj osobi, ali ona se moze kanalisati i u mnogo ljepse stvari. Recimo, neka vrsta sporta, hobija, "vanskolske" aktivnosti, na mjestu gdje se druze mladi slicnih interesa. Nekako mi se cini da je steta protratiti najbolje svoje godine iskljucivo hodajuci od kafica do kafica. Ja sam 14 godina igrala folklor i putovala, druzila se, pjevala i plesala, a oko mene nisu bili narkomani...

    S druge strane, ne vidim zasto bi neko od 16-17 godina ostajao napolju do sitnih sati. Ok, postoje vanredne okolnosti, tipa proslave rodjendana, Nove godine itd. Ali bitno je da su te okolnosti vanredne.

    Ja sam sa svojim roditeljima oduvijek imala fantasticnu komunikaciju i NIKAD nisam dozivjela da mi kazu ne za nesto sto trazim (tipa izlaska). Ali sam isto tako u 18. godini imala izlaz do pola 10, 10, i vjerujte nista mi ne fali, nisam nimalo poremecena
    s druge strane, pustili su me da ljetujem mjesec dana s momkom s kojim sam se pocela zabavljati nekih pola godine ranije (danas MM). a kad smo se vratili s ljetovanja, opet sam imala dogovoreno vrijeme povratka.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    dvi tri stvari...

    moja majka je rekla da je pitala svoju mamu, u vrijeme kad sam počela izlaziti (16-17 g.), kako je mogla biti tako mirna kad je ona izlazila van. I da ću tek shvatiti što roditelj proživljava u vrijeme kad će moje dijete početi izlaziti...

    na žalost, to već sad (unaprijed) proživljavam...

    No, znam da sam svoje izlaske morala "zaraditi" povjerenjem od svojih roditelja...i kad je bilo tako, nije bilo primjedbi.

    No, Pepeljuga sam postala sa 18 godina, a iza toga vauuuuuu!! I dokle god su moje ocijene i ispiti na faksu bili ok i u roku, nitko me ništa nije "pitao".

    I zadnje, zbog svoje mame, ako sam rekla da ću doći do 3 sata, ja sam najkasnije u 3.00 bila doma. Ako je bio kakav problem, radije sam je nazvala (mislim da je to bilo 1-2 puta), jer bi inače ona pohodila bolnice....
    Evo, i ja sam ista ovakva bila. I ne znam da sam vise od dva- tri puta u zivotu cijelu noc ostala u disku, kaficu i sl. (izuzev kucnih derneka)
    I kao sto Wewa rece "nisam bila poremecena". A izlazila sam svaku noc.
    Ja sam na ljude koji su do ujutro u diskacu gledala kao na...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    i jos da kazem da sam se svakodnevno telefonski sa ljetovanja (ili odnekud drugo" roditeljima javljala telefonom.
    S druge strane imala sam jednu prijateljicu koja je bila "cool". I nikada se niodkud nije javljala starcima, jer pa Boze moj, ona to ne treba cinit, jer oni u nju imaju povjerenja.
    Zato je njena mama svakodnevno zvala moju mamu da se raspita kako smo

  24. #74
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ja sam bila od onih koja je uvijek prva morala ići doma i zbog toga sam strašno patila. A baš mi je bilo dobro po diskačima. Dobra mjuza, frendovi, ples, zabava, ne sjećam se baš neke negativne energije nego baš suprotno, puno pozitivne. Ne znam što bih dala da sam mogla ostati do nekog razumnijeg vremena (razumnijeg iz moje perspektive). I puno sam suza zbog toga isplakala i ni dan danas kad sam sama mama, ne shvaćam kako nisu htjeli čuti što ja imam za reći (a ne ono kao slušam, a ništa do mene ne dopire) i prilagoditi se.

  25. #75
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    malo surfam, pa sam naletila na ovaj link... ima zanimljivih stvari: http://www.ss-ri.hr/za_roditelje.htm

    IZLASCI

    Jako je važno dogovoriti limit što se tiče noćnih izlazaka. To je važno iz barem nekoliko razloga: prvo, limit služi kao sigurnosna kopča u trenutku kada tinejdžeru padne na pamet neka divlja ideja; drugo, služi mu kao isprika u trenucima kada se žele izvući iz divlje ideje nekog drugog; i treće, stabilizira ritam spavanja. Prepušteni sami sebi mnogi tinejdžeri promijene dan za noć. Ono što je najvažnije limit podsjeća sve uključene da tinejdžer još nije odrasla osoba nego je na putu prema odrasloj dobi.

    Treba razumno odrediti limit i praštati povremena opravdana zakašnjenja (svi želimo djecu naučiti toleranciji i fleksibilnosti).

    Ideja: Dogovorite se i mijenjajte vrijeme za vrijeme. To znači ako tinejdžer zakasni pola sata sljedeći izlazak mu se skraćuje pola sata. Kao i sva pravila igre TINEJDŽER IH MORA ZNATI UNAPRIJED!

    Hehehehehe...ovo sam ja debeeeeeelooooooooooo koristila u svojim tinejdžerskim danima (molim lijepo od 15 -18 g.). Dakle, tata mi je odredio da moram biti doma u 21.30. Ja sam došla u 21.19 minuta i onda u mali notes zapisala + 11 minuta...nakon izvjesnog broja "ranijih" dolazaka, skupila se je lijepa ušteđena minutaža.....i onda mi tata ništa nije mogao reći oko dužeg izlaska za recimo 1 sat i 18 minuta...

  26. #76
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    sama sam sebe iscitirala... moje je ono iza boldanog....

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    179

    Početno

    ja nisam imala nikada ogranicene izlaske. kod nas je bio dogovor ovakav: ako kazem da u doci u 0400 e onda sam se morala nacrtati najkasnije do 035959. nije bilo opravdanja za kasnjenja. za slucajeve krive procjene (s moje strane) ili bilo kakvog problema mogla sam da nazovem. sa 18 godina mi je tata dao auto da ne cekam prvi tramvaj :D
    i jos jedan uslov je bio da znam ko ce me od drugova iz raje dopratiti do vrata.
    prijateljica iz razreda je imala izlaz do 2030(!?!?) i u trecem razredu srednje skole je ostala trudna sa jednim ozenjenim,puno starijim fudbalerom (koji btw nije htjeo ni da cuje ni za nju ni za trudnocu/pobacaj). pila je i pusila za razliku od mene.

  28. #78
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    vaše vrijeme drage moje (a pogotovo moje ) - je bilo drukčije. naša iskustva su NAŠA, a naša djeca mogu naletjeti na neke druge stvari...

    u 21.30h šetam po kvartu s kikicom, sretnem POLICAJCA koji kaže: kako je lijepo vidjeti da netko brine za svoje dijete!!! ja po ovom kvartu umirem od straha u 22h!!!

    i onda mi nabroji mjesta i ljude koji tu dolaze, a sve na "ruti" kojom šeta moja kćer... i ja ostanem :shock: ruta je od doma do crkve.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    vaše vrijeme drage moje (a pogotovo moje ) - je bilo drukčije. naša iskustva su NAŠA, a naša djeca mogu naletjeti na neke druge stvari...

    u 21.30h šetam po kvartu s kikicom, sretnem POLICAJCA koji kaže: kako je lijepo vidjeti da netko brine za svoje dijete!!! ja po ovom kvartu umirem od straha u 22h!!!

    i onda mi nabroji mjesta i ljude koji tu dolaze, a sve na "ruti" kojom šeta moja kćer... i ja ostanem :shock: ruta je od doma do crkve.
    Ne znam zašto, ali kladila bih se da živiš na potezu Srednjaci-Knežija.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Npr. zašto bi tinejđeri morali tražiti sebe na mjestima gdje su okruženi extasyjem, alkoholom i usputnim seksom? Ako već idu tamo zašto bi se morali iznurivati do jutra, a ne do nekog kompromisnog vremena? (Nije opasno ići doma u 2, ako netko dođe po tebe.) Zašto gledati na tinejđersko razdoblje kao na vrijeme za iživljavanje, pa da s 24 godine budeš sit svega
    Samo da budem jasna, ovi moji cjelonoćni party-ji su bili par puta, dakle više iznimka, nego pravilo.
    Inače, također sam imala određeno vrijeme dolaska doma (što me je baš živciralo tada) i tata je uvijek htio doći po mene u disco.
    I zato meni nikad neće biti teško ustati u gluho doba noći i otići po Leu bilo gdje. Dapače, nadam se da ćemo to prakticirati (ako joj neću ići na živce ).
    A što se tiče toga da je veća vjerojatnost da ti u gluho doba noći netko podmetne nešto u piće i slične stvari.......a čujte, znate onu pjesmu, jel Azra ili nešto tako - ne znam sad citat, ali kratak sadržaj : u 9 (21) sat je kod kuće , u 5 do 9 trudna (tako nešto)

  31. #81
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ne znam zašto, ali kladila bih se da živiš na potezu Srednjaci-Knežija.
    ma daaaaaj, otkud ti to???

  32. #82
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Apricot, 5.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ne znam zašto, ali kladila bih se da živiš na potezu Srednjaci-Knežija.
    ma daaaaaj, otkud ti to???
    Wild guess.

  34. #84
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    zdenka2

  35. #85
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    evo i ja sam od onih koji su rano poceli izlaziti. sjecam se da sam u osmom razredu poceo odlaziti sa prijateljem u disco i ostajali smo tada do 23:30. U srednjoj skoli nisam vise imao limit i islo se na povjerenje.
    Kako je citavo moje drustvo imalo limit izlaska tako sam i ja isao doma kad i oni jer nisam imao s kim ni ostati dulje. Tu su moji roditelji odigrali lukavo, prividno su mi dali slobodu, a znali su kad me mogu ocekivati.
    Ali ionako nikad nisu zaspali dok ja ne dodjem.
    Kasnije mi je tata, na opce cudjenje, davao auto za izlaske da se ne vozim sa svakim, a to je bilo sokantno jer on nikad nikom nije dao da vozi njegov auto .
    A najbolje mi je bilo kad mi za maturalnu veceru nije htio dati auto jer je lokacija bila 35 km daleko, a cesta prilicno zavojita i kaze on nije pametno voziti u stanju u kojem cete biti. I sredi mi vozača za tu večer. 8)

    Ali ja kad se sjetim sto sam ja sve radio najradije bih zakljucao svoju djecu doma do 40- te, ali cu vjerojatno i ja ici na povjerenje kao i moji roditelji. Ja nisam nikad izigrao njihovo pa se nadam da ni moja djeca nece moje. Jer ipak je ponašanje stvar kućnog odgoja.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    E to mi je super odgoj


    Btw. i ja se slažem sa Zdenkom2 i nadam se da ću uspostaviti takvu kombinaciju odgoja o kojem pričaju ona i Inquirer

  37. #87
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    pa da. kad se uspostavi kvalitetna komunikacija sa djecom uopce nije problem ici na povjerenje. Ali i prije tog pubertetskog i adolescentskog razdoblja zivota dijete vec dobije vecinu informacija o tome sto ga ceka i na to razdoblje treba utjecati i usmjeravati.
    Npr. ja sam do kraja osnovne skole vec prosao niz slobodnih aktivnosti od folklora, saha, kosarke, rukometa, streljastva, razna natjecanja iz matematike i fizike i sta ja znam sta sve ne i sve je to izgradilo neke zivotne navike i utjecalo na moje ponasanje i kasnije.
    Znaci imate dijete koje se vec susrelo sa odredjenim odgovornostima i zna da ako u subotu dodje npr. u 5 doma, a u nedjelju ima utakmicu da igrati bas i ne moze.
    Kad na to dodate kvalitetnu komunikaciju s roditeljima, a pri tom mislim na otvoreni razgovor o svim temama i problemima onda odnos povjerenja nije tesko uspostaviti.

  38. #88
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni se pak cini da je to sve relativno i da je drugacije od djeteta do djeteta i od roditelja do roditelja.

    Mama je uvijek imala povjerenja u mene iako se ponekad pitam zasto. Nije da sam ga izigrala, ali s obzirom na stvari koje smo radili cini mi se to s njene strane nekako naivno. Sad i iz ove perspektive.

    Stari je bio druga prica, da se njega pitalo mogla sam izlazit tek tako da pokupim kofere i odslim se. Falabogu imah tu mogucnost pa sam se sa 16 odselila. To sto sam onda divljala nije ni na koji nacin utjecalo na moje skolovanje, a to je bio uvjet za odselit se. Uglavnom, bilo nam je svima dobro. Meni jer me nitko nije nis pitao, a njima jer nisu nista znali. Al da mislim da je taj model dobar, pa bas i ne.

    Kako cu s klincima? Pojma nemam jos, ova dva starija su jako razliciti, a ovaj treci je premali za procjenu. Vidjet cemo.

  39. #89
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Inquirer prvotno napisa
    pa da. kad se uspostavi kvalitetna komunikacija sa djecom uopce nije problem ici na povjerenje. Ali i prije tog pubertetskog i adolescentskog razdoblja zivota dijete vec dobije vecinu informacija o tome sto ga ceka i na to razdoblje treba utjecati i usmjeravati.
    Npr. ja sam do kraja osnovne skole vec prosao niz slobodnih aktivnosti od folklora, saha, kosarke, rukometa, streljastva, razna natjecanja iz matematike i fizike i sta ja znam sta sve ne i sve je to izgradilo neke zivotne navike i utjecalo na moje ponasanje i kasnije.
    Znaci imate dijete koje se vec susrelo sa odredjenim odgovornostima i zna da ako u subotu dodje npr. u 5 doma, a u nedjelju ima utakmicu da igrati bas i ne moze.
    Kad na to dodate kvalitetnu komunikaciju s roditeljima, a pri tom mislim na otvoreni razgovor o svim temama i problemima onda odnos povjerenja nije tesko uspostaviti.
    To je upravo ono što i ja mislim. Kad dođe u pubertet odgojen će već biti. Sad već ide u muzičku školu, svirat će i bavit će se i drugim stvarima koje ga budu zanimale, a koje ne idu zajedno s beskonačnim iznurivanjem po diskačima. Ima još jedna dobra fora koju sam pokupila od tete svog muža čija su djeca dosta mlađa od mog muža pa sam mogla pratiti njihov adolescentski i studentski odgoj. Njihova kuća je bila otvorena njihovim prijateljima, a to znači da je njihova mama sve te prijatelje poznavala i znala je sve što se događa. Ja sam već s tim počela - naša kuća je otvorena svoj djeci koju M. želi dovesti. S time postižem njegov osjećaj slobode, ono da je on doma isto i kao i ja, upoznajem njegove prijatelje i njihove roditelje, utječem na njihove međusobne odnose, znam mnogo više što se događa u vrtiću, što oni misle i osjećaju, od onih koji to ne čine. Sve to skupa naravno ne znači da moj M. neće izlaziti kad za to dođe vrijeme, ali s ograničenjima. Ja mislim da nije u redu da maloljetna djeca budu po cijele noći u sumnjivim prostorima, s kojekakvim društvom i vlasnicima kojima nije cilj da se brinu za tu djecu nego da na njima trže dozvoljenim i nedozvoljenim sredstvima.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    mene su starci puštali van već s 15 godina.išlo je cijelo društvo pa sam išla i ja.prvo smo krenuli s izlascima u disko,svaki drugi vikend i ostajali do 1h.moj tata na je dovozio i dolazio po nas.kako su se ti izlasci produživali tako je i on morao ustajati u 3,4 ujutro jer mu je moja sigurnost bila najvažnija -prof.deformacija (policijski insp.)
    kasnije smo izlazili u disko koji je u našem kvartu pa smo išli pješice.

    kao što inquirer kaže,kad se sjetim šta smo sve radili klince uopće ne bi puštala van.
    pili smo (umjereno),pušili travu...ali smo i na vrijeme stali.
    ne žalim ni zbog čega,bilo mi je super.
    kad sam se udala okrenula sam se za 360 stupnjeva u što nitko nije mogao vjerovati.sad smo ozbiljni ljudi koji ipak s vremena na vrijeme banče

  41. #91
    bubimirko

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    vaše vrijeme drage moje (a pogotovo moje ) - je bilo drukčije. naša iskustva su NAŠA, a naša djeca mogu naletjeti na neke druge stvari...

    u 21.30h šetam po kvartu s kikicom, sretnem POLICAJCA koji kaže: kako je lijepo vidjeti da netko brine za svoje dijete!!! ja po ovom kvartu umirem od straha u 22h!!!

    i onda mi nabroji mjesta i ljude koji tu dolaze, a sve na "ruti" kojom šeta moja kćer... i ja ostanem :shock: ruta je od doma do crkve.
    Ne znam zašto, ali kladila bih se da živiš na potezu Srednjaci-Knežija.
    i kaj fali tom kvartu.....pa tam su sve penzići.....tam bar klinci mogu sami na ono igralište od škole, koje je fino okruženo ogradom a i na knežiji beš i nema neki gust promet(izuzev "autoputa")

  42. #92
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    i kaj fali tom kvartu.....pa tam su sve penzići.....tam bar klinci mogu sami na ono igralište od škole, koje je fino okruženo ogradom a i na knežiji beš i nema neki gust promet(izuzev "autoputa")
    niš mu ne fali. ima viška...

    kriminalaca, narkomana, dilera, a načuh i - pedofila... :?

    kad ti usred bijelog dana, pokraj ljuljačke za djecu dilaju drogu, ili mami koja ide izvaditi dijete iz pješčanika maznu torbu, ili se djeca igraju u parku a oko njih fijuču meci, ili se cura 3 popodne vraća doma a netko ju želi silovati...

    o noćnim aktivnostima ne želim ni govoriti...

    stvarno idealan kvart... :/

  43. #93
    bubimirko

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    i kaj fali tom kvartu.....pa tam su sve penzići.....tam bar klinci mogu sami na ono igralište od škole, koje je fino okruženo ogradom a i na knežiji beš i nema neki gust promet(izuzev "autoputa")
    niš mu ne fali. ima viška...

    kriminalaca, narkomana, dilera, a načuh i - pedofila... :?

    kad ti usred bijelog dana, pokraj ljuljačke za djecu dilaju drogu, ili mami koja ide izvaditi dijete iz pješčanika maznu torbu, ili se djeca igraju u parku a oko njih fijuču meci, ili se cura 3 popodne vraća doma a netko ju želi silovati...

    o noćnim aktivnostima ne želim ni govoriti...

    stvarno idealan kvart... :/
    malo pretjeruješ...........ekstrema ima u svim kvartovima, kaj bi tek rekla ona ekipa iz NZ gdje na hrpama krupnog otpada ima bombi, mina......po kvartovima 3x više propaliteta, huligana i narkića neg na knežiji, a o dubravi i peščenici da i ne pričamo........hoću reći da u svakom kvartu ima svega, i onoga dobroga i onoga lošega.....a kad smo kod izlazaka, pa di ćeš idealnijeg mjesta za život od knežije.......skoro sve noćne veze su u blizini

  44. #94

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Pa i jnajpoznatiji zagrebački dečki su "dečki s Knežije". Kaj nikad nisi čuo za njih?

  45. #95
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Pa i jnajpoznatiji zagrebački dečki su "dečki s Knežije". Kaj nikad nisi čuo za njih?
    stara narodna kaze da u svakom zitu ima kukolja.
    i kad iskljucis sve kvartove gdje ces zivjet ?

  46. #96
    bubimirko

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Pa i jnajpoznatiji zagrebački dečki su "dečki s Knežije". Kaj nikad nisi čuo za njih?
    pa oni bar ne delaju svinjarije u "svom dvorištu"......

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    pa oni bar ne delaju svinjarije u "svom dvorištu
    ali su potekli otamo. Šalu na stranu, to, naravno, ne znači, da su svi koji tamo žive potenciualni kriminalci




    stara narodna kaze da u svakom zitu ima kukolja.
    i kad iskljucis sve kvartove gdje ces zivjet ?
    Naravno. Pa i Samobor je neko vrijeme bilo na vrlo visokom mjestu po broju ovisnika u odnosu na broj stanovništva. Pa zato ne mislim da je grozno mjesto za život. Dapače

  48. #98
    bubimirko

    Početno

    a zakaj svi pište tu o problemu u kvartu , po broju ovisnika........ima puno gorih ljudi neg kaj su oni ......ja se osobno više grozim onih lokalnih huliča, koji sjede na klupici i gledaju kad buju koga podjebali.....ono u stilu nemreš se tu parkirati, oš kupit ciglu i slično a ak im se suprotstaviš završiš prebijen ko pes -u najboljem slučaju ili u onom najgorem 2 metra ispod zemlje

  49. #99
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Pa i jnajpoznatiji zagrebački dečki su "dečki s Knežije". Kaj nikad nisi čuo za njih?
    pa oni bar ne delaju svinjarije u "svom dvorištu"......
    ovo sve se događa otkad njih NEMA. dok su oni bili - to se nije događalo. sve si želim da se vrate !!

    btw - meni je dovoljan JEDAN ovisnik u kvartu, i to onaj koji me opljačkao u 8 ujutro kad sam dijete vodila u vrtić... a ima ih ohoho...

    kad sam se požalila na dilere, našla sam strgane ratkape i ispuštene 3 gume...

    itd...

  50. #100
    bubimirko

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Pa i jnajpoznatiji zagrebački dečki su "dečki s Knežije". Kaj nikad nisi čuo za njih?
    pa oni bar ne delaju svinjarije u "svom dvorištu"......
    ovo sve se događa otkad njih NEMA. dok su oni bili - to se nije događalo. sve si želim da se vrate !!

    btw - meni je dovoljan JEDAN ovisnik u kvartu, i to onaj koji me opljačkao u 8 ujutro kad sam dijete vodila u vrtić... a ima ih ohoho...

    kad sam se požalila na dilere, našla sam strgane ratkape i ispuštene 3 gume...



    a kome si se to požalila?
    i odakle znaš da te opljačkao ovisnik i dal si vidjela tko te je opljačkao
    itd...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •