Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 613

Tema: Moje iskustvo placentofagije

  1. #101
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Opet se slažem s martom.
    "mikkom" je trebalo stajati ovdje, isti avatar i počinju na m...
    Ali s martom se ionako počesto slažem, pa i ovdje, tako da i nema greške.

  2. #102
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je argument da se negdje nešto radi? Pa žene obrezuju, jedu jedni druge, buše si glave, bruse zube da izgledaju kao tigrovi, spaljuju i žrtvuju djevice.
    Po kom kriteriju se iz mnoštva čudnovatih praksi biraju cool?
    Čini se - da je čudno i uvrnuto, ali da nije kažnjivo po zakonima RH? Pa onda nije ozbiljno narušavanje ljudskih prava - nego samo glupavo?
    Ma nije baš svima do toga da budu cool, ajde...malo ipak neprimjereno pojednostavnjuješ. A glupavo može i ne mora biti, ali je izuzetno bitno je li štetno ili opasno. Ako nije, zašto osuđivati?

  3. #103
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto je prihvatljivo npr. uzeti transfuziju, a nije prihvatljivo pojest posteljicu ako je rezultat isti?
    Iz istog razloga zbog čega je prihvatljiva transplantacija doniranog organa - spašavanje života. A za pokretačicu teme sumnjam da je bila životno ugrožena. Mogla je "mrknuti šejk" od borovnice, bez magičnog dodatka.

  4. #104
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A lijepo te marta zamolila da se ne hvataš riječi "magično"
    Pa kakvo tebe ludilo hvata?
    Tebi je ovo kao tema o fašizmu? Odlučno "ne" s gnušanjem jedini prihvatljivi odgovor?
    edit: @Ifi
    Posljednje uređivanje od vertex : 16.04.2012. at 11:31

  5. #105
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koristi se i prah nosorogovog roga
    nagdje jedu mozak živog majmuna
    svašta ljudi rade
    što ne znači da je to ok

    ja govorim što je meni neprihvatljivo
    a to je jedenje ljudskih organa
    i ne znam da li je rezultat isti pojesti posteljicu u trasfuzija
    trebalo bi vidjeti koji je sastav posteljice
    koliko se toga uopće apsorbira u crijevima
    kakva je krvna slika prije jedenja i poslije jedenja....
    upitno je da li se pokretačica teme osjećala top radi te posteljice ili je to samo placebo

  6. #106
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    a70v, tebi je stvarno neprihvatljivo da neka žena pojede svoju posteljicu?
    Ne pitam da li bismo sve trebale to napraviti, nego točno ovako kako sam napisala.
    Posljednje uređivanje od vertex : 16.04.2012. at 11:36

  7. #107
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    apsolutno neprihvatljivo

  8. #108
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Hm, meni je to skroz čudno. Skoro k'o jedenje posteljice

  9. #109
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Al pustimo nokte, to je Ifigenija izvukla, vratimo se posteljici.
    Ne znam ni je koji je sastav, znam da vrlo efikasno zaustavlja postporodjajno krvarenja. Pretpostavljam da je to do hormona sadrzanih u istoj i da se zapravo moze jednostavno usporediti utjecaj injekcije onoga sto daju u rodilistu i šejka. Samo treba pronaci sastav posteljice.

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Joj pa eno piše na Wikipediji da sadrži veliku količinu hormona prostaglandina i da zato djeluje baš kao injekcija za stezanje maternice.

  11. #111
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je argument da se negdje nešto radi? Pa žene obrezuju, jedu jedni druge, buše si glave, bruse zube da izgledaju kao tigrovi, spaljuju i žrtvuju djevice.
    Po kom kriteriju se iz mnoštva čudnovatih praksi biraju cool?
    Čini se - da je čudno i uvrnuto, ali da nije kažnjivo po zakonima RH? Pa onda nije ozbiljno narušavanje ljudskih prava - nego samo glupavo?
    usporedbe su ti u najmanju ruku bzvz. kod konzumacije (svoje) posteljice nikog ne sakatis niti ugnjetavas, za pocetak. ja biram "cool" prakse po svojoj logici, isto tako mi je bezpelenastvo logicno a nosenje pelena do 2-3 godine nije. ubijanje i sakacenje drugih mi isto nema logike, a jedenje posteljice ipak ima, iako to sama ne bi napravila, osim u slucaju da sam odvagnula da mi je od koristi, i ziher ne sirovu nego eventualno enkapsulranu, kako to rade zene u eu i us. ali posto se to kod nas vjerojatno ne moze samo tako izvesti samim tim je i rasprava sbbkbb bespredmetna

  12. #112
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mima, to mi je poznato, ali bilo bi zgodno znati onako pobliže čega tu sve ima i kako moze djelovati. Čisto informacije radi. Da AV bude mrvicu manje neprihvatljivo.

  13. #113
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    marta, jako si slatka kad se tako trudiš radi mene

  14. #114
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Vertex - da - meni je jedenje posteljice baš ono no-no, i ne nalazim nikakvog smisla, osim u ubijanju vremena i pravljenju važnim. Eto.
    Posljednje uređivanje od srecica : 18.04.2012. at 08:57 Razlog: Brisala.

  15. #115
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa dobro, ubijanje vremana i pravljenje važnim može biti nesimpatično, ali nije baš iskonsko zlo.

  16. #116
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Al pustimo nokte, to je Ifigenija izvukla, vratimo se posteljici.
    Ne znam ni je koji je sastav, znam da vrlo efikasno zaustavlja postporodjajno krvarenja. Pretpostavljam da je to do hormona sadrzanih u istoj i da se zapravo moze jednostavno usporediti utjecaj injekcije onoga sto daju u rodilistu i šejka. Samo treba pronaci sastav posteljice.

    A odakle ti info da efikasno zaustavlja krvarenje, pobogu ženo? Ja imala carski i oba puta nisam krvarila ne znam kako.
    Neke kulture, iste one koje su palile djevice, obrezivale klitorise i vjerovali da je neko drvo božanstvo i da im je susjed bacio urok, su jele posteljicu. I onda vi mislite da oni znaju bolje od nas?
    Ok. Svatko se ravna svojim autoritetom.
    Kinezi su vezali ženama noge da ne narastu, a putem i konzumirali posteljicu. Ok.
    Sve se nekako bojim da jedenje placente nikad neće dobiti neku zapadnjačku studiju - jer tko bi našao dovoljno žena, i koji bi liječnik uopće prihvatio rizik da se igra time na živim ženama koje uz to imaju male bebe koje doje. Jednostavno je cijela priča premorska i fakat samo iživljavanje iz nedostatka vremena.
    odo radit, sad za stvarno, a vi nastavite, blago vam se kad imate vremena, ja ne...

  17. #117
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne znam, ja nikad ne bih ovo povezala ni sa spaljivanjem djevica, ni s jedenjem zarobljenika, ni s vezivanjem stopala ni s obrezivanjem žena...Ne izaziva mi takve asocijacije, a logičku povezanost također ne vidim.
    Napominjem da ne gajim nikakve nježne osjećaje prema jedenju posteljice, ali ne doživljavam to kao atak na ljudskost, moral, istinske vrijednosti ni išta slično. Zanimljivo bi mi bilo znati više, onako kao kuriozitet, i da razumijem zašto bi netko to napravio i ima li to svoje razloge. Neki su navedeni, uostalom, zaustavljanje krvarenja, zbog hormona koji posteljica sadrži. Zašto ne injekcijom? Ne znam zašto ne, ako netko hoće ovako, zašto da?

  18. #118
    Hojruk avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    15

    Početno

    ...Ja računala:"vikend je, imaju ljudi pametnija posla..." kad ono buna na postu nisam u prilici da sada odgovaram na vaša pitanja ali ubrzo ću sjest i odgovoriti....interesantno je čitati vaša mišljenja, dobro je da ovakvi forumi postoje. S poštovanjem, Hojruk
    p.s. ako je ovo "prvi i jedini post", ne znači da nisam dio ove komune s nekim drugim imenom

  19. #119
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ja nikad ne bih ovo povezala ni sa spaljivanjem djevica, ni s jedenjem zarobljenika, ni s vezivanjem stopala ni s obrezivanjem žena...Ne izaziva mi takve asocijacije, a logičku povezanost također ne vidim.
    Napominjem da ne gajim nikakve nježne osjećaje prema jedenju posteljice, ali ne doživljavam to kao atak na ljudskost, moral, istinske vrijednosti ni išta slično. Zanimljivo bi mi bilo znati više, onako kao kuriozitet, i da razumijem zašto bi netko to napravio i ima li to svoje razloge. Neki su navedeni, uostalom, zaustavljanje krvarenja, zbog hormona koji posteljica sadrži.
    potpis.

  20. #120
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Šalu nastranu, ja i pricam samo o majcinom konzumiranju posteljice, o autokanibalizmu sto rece AV i to kao medicinu za postporodne boljke.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    http://www.tandfonline.com/doi/full/...44.2010.524106
    evo, ako nekog zanima i ako ima vremena

  22. #122
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    eto, baš me MM pitao kako ćemo skuhat posteljicu jer je to jedino što još imamo u frižideru, a ovdje cijela tema o tome

  23. #123
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    nije sve za svih, ali o posteljicama i konzumaciji iste se piše i čita u sve veći broj mainstream medija.

    evo priče jedne druge mame, http://resources.thefeministbreeder....encapsulation/

  24. #124
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Hojruk prvotno napisa Vidi poruku
    ...Ja računala:"vikend je, imaju ljudi pametnija posla..." kad ono buna na postu nisam u prilici da sada odgovaram na vaša pitanja ali ubrzo ću sjest i odgovoriti....interesantno je čitati vaša mišljenja, dobro je da ovakvi forumi postoje. S poštovanjem, Hojruk
    p.s. ako je ovo "prvi i jedini post", ne znači da nisam dio ove komune s nekim drugim imenom
    Ako je ovo istina, time kršiš pravila ovog foruma.

    NA FORUMU JE IZRIČITO ZABRANJENO:

    1. Korištenje više od jednog profila (korisničkog imena). Višestruki profili bit će obrisani, a njihovi vlasnici sankcionirani, te im može biti i privremeno ili trajno uskraćen pristup Forumu.

    http://forum.roda.hr/threads/54572-Pravila-ovog-foruma

  25. #125
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Fakat, asd ces dobit nogu. Bolje ti je odmah kontaktirati admina i objasnit situaciju. Vjerujem da ce imati razumjevanja s obzirom na temu.

  26. #126
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Fakat, asd ces dobit nogu. Bolje ti je odmah kontaktirati admina i objasnit situaciju. Vjerujem da ce imati razumjevanja s obzirom na temu.
    Zasto?


    Sent from my E15i using Tapatalk 2

  27. #127
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto?


    Sent from my E15i using Tapatalk 2
    da baš, zašto bi trebao imati razumjevanja?

  28. #128
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Obično ono s čime se slažemo sami sa sobom furamo pod vlastitim imenom; ili bar - nickom

  29. #129
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mikka i marta nisu jer, kolko znam, ne nose štikle

    šalim se, ajd nije baš jednostavno priznat da si pojeo posteljicu, ja sam isto za liberalniji pristup. pravila su da se krše.
    dajte, kad ćete opet biti u prilici čavrljat s neklim ko je šejkao placentu?

  30. #130
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto?


    Sent from my E15i using Tapatalk 2
    pa prema pravilu korisnik ce dobiti privremeni ili trajni ban, ako prizna bar moze pitat privremeni.

  31. #131
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I jos ako Hojruk nije iskusna, pa post nije postala s neke žnj adrese, koju inace ne koristi, onda cemo vrlo brzo saznat koja je. Placentofagičarka.

  32. #132
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    šalim se, ajd nije baš jednostavno priznat da si pojeo posteljicu...
    Pa kako ne? Vidiš da je to cool i napredno.
    Šalim se. Al napisala je da je pomirena s time, da ju ništa neće pokolebati. Kad ono čak ni na isti nick ne može napisati da je pojela posteljicu.
    U zdravstvene svrhe.

  33. #133
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Al da je napisala svoj stvarni nick, onda bi ju svi gledali kroz prizmu posteljičice na kiselo.

  34. #134
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da sam pojela posteljicu u bilo koju svrhu, pa zatim odlucila to ovdje opisati, ne bi mi palo napamet podijelit s populacijom da i inace tu pisem. Jer bi se vecini dizao zeludac na samu pojavu mog nicka na listi novih postova.

  35. #135
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Znala sam, znala sam...

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Dobra je usporedba posteljice i slijepog crijeva... crvuljka. Kad jednom izađe iz tijela treba tamo i ostati.

  37. #137
    Hojruk avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    15

    Početno

    nisam izričito rekla da imam drugi nick, tj profil,ovo je jedini..Smiješan mi je bio komentar da "mi je ovo jedini post"-.Na administratorima je da provjere...
    Jednostavno do sada nisam imala priliku niti potrebu pokrenuti temu niti komentirati išta na forumima...
    čitam pametne žene i njihove komentare i učim puno
    .kako god bilo, nevjerojatno se razvila situacija na ovu temu..i promatrajući emocije koje su se razvile-nije ni čudo da žene koje znam da su pojele svoju posteljicu-šute..
    Većina su višerotkinje koje bi mogle posvjedočiti i odgovoriti vam stručnije i iskusnije na razlike u porodima u kojima nisu pojele placentu. Ali one će i dalje javno šutiti jer iskreno- treba imati živaca čitati neke vaše ružne riječi.

    ovo je svojevrsno "virtualno kamenovanje" i vjerujem da imam već postojeći aktivni profil na Rodama-sigurno bi aktivirala drugi/lažni za ovu temu, vjerujem da ima mnogo žena koje bi se u ovome složile sa mnom.,....

    Roda je u članku o placentofagiji pozvala žene da se jave sa svojim iskustvom- bio profil jedan ili njih dva(a garantiram vam da je ovo prvi i moj jedini)-priča je istinita i očito prvi put ispričana na hrvatskom jeziku u ovim područjima....
    Forumi koje godinama pratim i koji organiziraju studije na ovu temu su uglavnom na stranim jezicima, vodeća zemlja na ovu temu je Amerika.

    Stojimo iza odluke- priča je dana kao jedno iskustvo-na upit i radoznalost ženama koje razmisljaju:tko bi lud to pojeo...pa se eto ja javila!

    Šteta da razvijate nepotrebni antagonizam oko nečega što očito samo laički prosuđujete i izuzetno strogo osuđujete..

    Nisu daleko vremena kada se na dojenje djeteta gledalo ko na nešto animalno i "nisko"..poznata je činjenica da su postojale DOJILJE, žene uglavnom iz ruralnih područja, koje su dojile "gradsku djecu"-tj. fine gospođe nisu dojile...
    danas se došlo do velikog razvoja i razumjevanja teme dojenja i vrijednosti samog čina za razvoj djeteta-kako mentalni tako i fizički..

    vjerujem da je to vrijeme isto donosilo društvene predrasude oko dojenja(sigurno ne sa toliko mržnje koje ste neke iskazale u vašim nepotrebnim reakcijama na ovu temu...)

    javljat ću se još,
    idemo kupat bebu(polizat kako neki duhovito rekoše) i stavit ju spavati..
    pa dođem(ako me ne uspijete ukinut)

  38. #138
    Hojruk avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    15

    Početno

    Vjerujem da bi nepristojno bilo kad bi unutra navedenih topika bubnula kako "mi je dobro u životu sa djetetom", ovako u vlastitom topiku-vjerujem da ne činim ništa loše ili uvredljivo kada izrazim svoje iskustvo.Vjerujem da je čak i dobro da mlade mame znaju da može sve biti i malo mirnije i bolje. Poštujem tuđe probleme, i nikako ih ne umanjeje moja sreća?!
    ovaj komentar me podsjeća na Kishonovu novelu u kojoj ljudima na početku iskreno govori o svim uspjesima i sreći koju doživljava-pa polako kroz priču primjeti da ima sve manje poznanika i prijatelja oko sebe jer ih njegova sreća-VRIJEĐA..do kraja novele on laže, počne šepat i mucat nebi li zadovoljilo pučanstvo...završi ukočen u krevetu od silnih laži o stanju-okružen punom sobom ljudi!!

  39. #139
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ko prvo, ne dirajte mi prsute!
    Ko drugo - mikka, da, bila sam revoltirana i vec sam osam ipo mjeseci revoltirana zenama na ovom forumu koje se smatraju uber mamama iz razloga koje sam navela, da se ne ponavljam. A to sam spomenila jer mi je post nase krsiteljice pravila smrdio na uber stav. Nadam se da si zadovoljna objasnjenjem.

  40. #140
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja iskreno ne znam koja se smatra ibermamom, ali istina je ionako u oku promatraca, pa se ista stvar meni vjerojatno cini ko normalno iznosenje iskustava a tebi ko preseravanje

  41. #141
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sjećam se jednom davno sam čitala da u prosječnom ejakulatu ima proteina kao u šniclu, a vitamina C kao u 2 naranče
    malo kalorija, a proteinska i vitaminska bomba

    a što je s plodnom vodom?
    i u njoj ima proteina, hormona, vitamina
    šteta da to propadne
    mislim da bi se savršeno sljubilo sa posteljicom
    2 deca plodne vode i komad posteljice
    savršen obrok
    Posljednje uređivanje od srecica : 18.04.2012. at 09:02 Razlog: brisala ranije obrisani dio

  42. #142
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ja osobno ne bih pojela posteljicu, ali ako je autorica zaista pojela posteljicu, a ne sprda se s forumskim pukom, ove reakcije su, u najmanju ruku, malograđanske.
    Posljednje uređivanje od srecica : 18.04.2012. at 09:02 Razlog: cistim

  43. #143
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    zapravo je i meni
    i užasavaju me zgraž, zgraž teme
    i sad mi je malo neugodno da sam ispala ono što ne volim - zgražalo

    ali jedenje svog organa mi je ipak malo previše da mogu reći "tko voli nek izvoli"

  44. #144
    Hojruk avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    15

    Početno

    @andream: Zao mi je da si zbog svog zdravstvenog stanja morala/da su ti morali inducirati porod, i drago mi je da je sve lijepo proslo i da si na kraju zadovoljna svojim porodom. Okružena sam tužnim iskustvima poroda u svome društvu i zaključcima žena da ne kane tako brzo ponovno iskusiti „horor poroda“-kako nažalost opisuju.
    Lidokain (http://hr.wikipedia.org/wiki/Lidokain) koji si dobila u epiduralnoj smatram drogom koja prolazi placentamu barijeru i da sam je morala uzeti ne bih pojela placentu kako dijete to nebi jelo kroz mlijeko prvih dana svoga života.
    Također sam se u tekstu kad govorim o „ljekovima na bazi droga“ osvrnula na predavanje koje smo pohodili prije poroda, takozvana priprema za porod(više su nas pripremili hvale vrijedni forumi RODE). Doktor je sat i pol navodio razne patologije poroda, uz riječi „zamislite si...“..također je naveo, direktan citat:“ koristimo ljekove na bazi morfija“-ergo- ljekove na bazi droga...neka se javi netko stučan po ovome pitanju i nabroji što se sve u "normalnom" medicinskom porodu koristi..
    Puno više o ovoj temi će govoriti Ina May Gaskin, tj o beneficiji prirodnog poroda-žao mi je da nisam u prilici sudjelovati na skupu-pitajte ju vi o ovoj temi...ili proučite koju knjigu od Doktora Michael Odenta (http://en.wikipedia.org/wiki/Michel_Odent)- objašnjava stručno ulogu droga/narkotika i „ljekova“ u porodu..te o njihovoj štetnosti na dijete i sam tijek poroda.

    Kao beneficije placentofagije svuda se navode sprječavanje krvarenja, stiskanja maternice i povlačenja trbuha i poticanje mlijeka. Kada kažem svuda mislim po forumima sa osobnim iskustvima majki koje su imale direktna iskustva. Te u znanstvenim istraživanjima koje se za sada provode; kao i obično -na životinjama.
    U svom prvom postu sam napisala o mojem stanju svijesti/depresiji ovo: „koliko je sama placentofagija utjecala na to-nebih voljela razmišljati niti rasuđivati jer je vjerojatno apstraktna tema“ tako da o mjerenju ni traga, zelim podijeliti iskustvo sa ljudima/ženama koje zanima direktno iskustvo ili su mozda razmisljali o mogućnosti prakticiranja.
    Da, Vjerujem da je služi za dobrobit zdravlja djeteta ; zbog direktnog poticanja mlijeka količinom oksitocina i sprečavanja moguće depresije...

    @sillyme: Odluku smo donijeli muži ja zajedno prije istrazivanja po forumima gledajući na National Geograficu emisiju „In the Womb“ . Iznosili su razloge zbog kojih životinje to rade. Istraživanje po forumima samo je učvrstilo našu odluku.
    Sada nakon dva dana i ovoliko komentara ne moram ti ni odgovoriti zašto očekujem osudu.. vidi komentare. 

    @Ivček: Ima okus samo po šumskom voću, hladnom jer je sve iz zamrzivača tako da ukus uopće nije problem.Gadnije mi je jest raskuhanu paštašutu kod tetke..

    @cvijeta73: Ne vjerujem da ga je priroda namijenila smeću. Dolazimo opet do priče o sisavcima.

    @marta: Hvala ti. Odgovorila si na puno pitanja umjesto mene.
    i narode- ja nisam Marta.

    @Pinky: Nisam troll, samo da uploadam pa će i slike ako se slažete  pazili smo da nisu degutantne, izgleda ko nesto što bi se naručilo iz Starbucksa...
    normalno-nećete vidjet mene kako srćem na slamku šejk-još da me počnu uživo ljudi, tj.žene kamenovat po putu dok idem po kruh i mlijeko u dućan...

    @mikka: Slažem se i sa većinom što si ti rekla hvala na podršci!!

    @kljucic: Ovo mi je jedini profil, bilo mi jenevjerojatno ludilo koje se diglo oko moga posta pa sam htjela unijeti zrno sumnje u ekipu. Dosad nisam imala sto pametnije za podijeliti sa zajednicom-samo sam čitala...


    @everybody:
    Je li to civilizacijski ili evolucijski korak – ne razmišljam.
    Znam da mi nije škodilo, čak i kada bih moje iskustvo bilo isto(izuzetno pozitivno) bez jedenja placente(a to isto tako ne mogu znati) nije mi to bilo ni gadno niti neka trauma.Radila sam sve s izrazitim poštovanjem prema majci prirodi.
    A ako je sve placebo- živio placebo; pojest ću ga opet.
    Da li je to kanibalizam ili nije neću ulaziti u definicije možda i je.. onda sam kanibal, ali auto-kanibal onoliko puta koliko rodim.stavovi oko ove teme su filozofskog tona..
    http://www.sciencebasedmedicine.org/...r-health-food/

    Zlobne komentare sam preskočila, odgovaranje na njih neće nikome donijeti nikakvu korist.
    Ako nekog još nešto zanima slobodno pitajte vrlo rado ću odgovoriti. Kao što rekoh ovo pišem da bi druge majke koje možda razmišljaju o ovome vide jednostavnu praktičnu metodu koja se meni pokazala odličnom.
    http://www.momaroo.com/728106110/pla...g-my-placenta/

  45. #145
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Sad sam se razocarala u korisnicu, pa zasto je to problem pod nickom priznati, ne razumijem. Ja imam frendicu koja je isto u shake-u svoju konzumirala pa to bez problema svima govori jer vjeruje u to sto je ucinila.

  46. #146
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kad sam pročitala naslov pomislih da se radi o nekakvoj pretragi kojom se ustanovljuje stanje, položaj ili nešto posteljice
    pa rekoh kako za to nikad nisam čula, nisam pazila na satu
    sad kad sam skužila o čemu je riječ nemam drugi komentar nego da mi je odbojno do kraja
    ne vidim svrhu i ne vjerujem da ona postoji

  47. #147
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    cujes, ako ce mi stomak bit ravan za dva tjedna, ja bih pojela i malo njene placente, what the hell

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Ajmeeee....koliko vike ni zašto...
    Strašno u što se ovaj forum pretvorio.

    Autoricu podržavam 100%, kao mama, i kao osoba koja i profesionalno ima veze s fiziologijom čovjeka.
    A što se degutantnosti tiče, da prostite, meni je degutantnije vidjeti dijete od nekoliko godina prikopčano na maminu cicu nego placentofagija.

    Zatim, nije isključivo da se brz oporavak događa samo uz placentofagiju, ali da hormoni, proteini i ostale tvari iz posteljice imaju takav učinak je činjenica. Što je posebno dobro nakon dužih poroda. I da, da se osvrnem na jedan od prvih postova - apsolutno svaka tvar umjetno proizvedena i korištena tijekom poroda je "droga" - od dripa, epiduralne, dolantina, običnog andola... koliko god vi to takvim ne smatrale.

    A kad se vraćamo životinjskim običajima - koliko vas je nosilo djecu u marami s opravdanjem da i životinje drže svoje mlade uz sebe koliko god je to moguće - prvi primjer je kuja sa štencima, pa onda dojenje na zahtjev - opet ista usporedba... i da ne nabrajam dalje što sam sve po Rodinom forumu pročitala.

    Prvo pogledajte sebe, pa onda činjenice pa onda osuđujte.

  49. #149
    Hojruk avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    15

    Početno

    Vjerujem i ja...i moji prijatelji svi znaju...ali nemam potrebu ovdje pisati pod imenom i prezimenom-ionako neki vjeruju da ni ne postojim ili da je priča lažna...javi prijateljici da se pridruži sa svojim iskustvom-potrebna je i pozdrav njoj od mene!

  50. #150
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Hojruk imaš mail

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •