Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 117

Tema: rani pubertet kod djevojcica, kako izgraditi svijest o prikladnom ponasanju

  1. #51
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali nije dugo ta "veza" trajala. Razrednica ga je vidjela kako me čeka ispred škole, javila se roditeljima. Mama je prenijela meni i izrazila stav da sam ja premlada, a on preozbiljan za mene. Meni je bilo muka šta se one miješaju i kvare mi dožovljaj, osjetila sam se k'o totalna klinka, a momak mi i nije bio nešto previše bitan, i tako sam prekinula s njim. Bio je zbunjen što prekidam zbog mame i razrednice, ali ko mu je kriv. Ko s dicon liže, popišan ustaje (nije bilo lijeganja, da ne bi netko predoslovno shvatio, lol).
    Aha, sad vidim pitanje. Bilo je najozbiljnijih poljubaca, grljenja, šetanja u zagrljaju i izlazili smo zajedno. Sedam dana.
    Posljednje uređivanje od vertex : 24.05.2012. at 15:46

  2. #52
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    no ajde dobro. utjesila si me.
    jest da kazu da je bog stvorio svijet u sedam dana, ali sedam dana se da izdrzati.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Majko mila, u godinama koje sad ima moj A., ja sam imala momka od 17 godina
    a nije ti tada palo na pamet da je mladić kaki pedofiličar, ono, u ranoj fazi bolestipa škica curice iz OŠ.
    normalno da ne, samo da se ljubakat i držat za ručice, to je glavno.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    a joj, zakasnih, već je sve objašnjeno o toj "ljubavnoj vezi"

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    .
    Ali samo da znaš, apri, nisam se rano ofucala


    ja bih ko tvoja mama, zahebi to. sedam dana sasvim dosta.

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i moja V kao Orka gologuza
    a ja ko cvijeta

  7. #57
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    ja bih ko tvoja mama, zahebi to. sedam dana sasvim dosta.
    Pa i ja bi.

  8. #58
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku


    ja bih ko tvoja mama, zahebi to. sedam dana sasvim dosta.
    ja ne bi ni 7 dana pustila
    stavila bi je u kućni pritvor
    a i 17- godišnjak koji hoda s 13-godišnjakinjom...

  9. #59
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma nije ona ništa pustila, kad je saznala, reagirala je.
    A u kućni pritvor...jedino da me stavila na par godina.

  10. #60
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    ajme , iskustava!

    Moja se (nakon 100 prolaznih jednodnevnih veza između 3. i 8. godine) ozbiljno zaljubila. Skroz frustrirana razrednim razbijačima našla si je dečka iz susjednog 1.r. - fin, mio, lijepih manira, lijepo se razgovara, svaki joj put priđe, pita ju kako je danas, kako je napisala test, hoće li s njim van (na školsko dvorište ), nikad se ne tuče ni ne psuje, dobar učenik. :james_stewart: .

    Ona je prijateljici diskretno povjerila da ga voli (al' nek mala nikom ne kaže), a on je prijatelju priznao da i on voli nju (al' nek' ni ovaj nikome ne kaže). Laknulo im je kad su za 5 minuta svi sve znali.


    Nadam se da ću se s jednakom vedrinom javiti i za 5 godina .

  11. #61
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    wewa, mi odosmo od tvoje teme...

    sjećam se kako mi je mama govorila za djevojčice koje su se prerano "zadjevojčile": brzo će se "ofucati"
    LOOOOL
    ružno zvuči, ali kad uzmem u obzir sve što bi išlo bod to "fucanje", isto bih rekla i svome djetetu.
    naravno da nije pravilo, ali nekako se pokazalo da su moje prijateljice koje su ranije počele izlaziti, vrlo rano i izgubile interes, sve im je postalo dosadno... nisu bili dovoljni zagrebački izlasci nego se izmišljalo svašta nešto.
    pa odjeća... kad su se već u srednjoj "gospođasto" odijevale, onda su poludjele (pre)kasnije
    šminka
    dečki

    ali ne bih znala kako to lijepo upakirati i predočiti djetetu, da shvati da ni sa čime ne treba žuriti.
    rekla bih kako dobar primjer jako puno pomaže.
    i, naravno, društvo u kojemu se dijete kreće.
    treba imati sreću i upasti u okruženje koje ne žuri sa životom.
    haha, pa nemoj pakirati, jednostavno reci kao tvoja mama
    koliko god mi isto to sada smiješno zvučalo (nekako je imeni moja teta to objašnjavala) vjerojatno ću za neko vrijeme i ja koristiti takav izraz

    da, kad kažete gologuzi, što vam to znači?
    baš bez gaća ili u gaćama?
    šta ja znam, meni nije bed pred ovih mojih dvoje hodati u gaćama
    da imam i muško dijete, pa ne znam, kontam da mi ne bi bilo bed
    s MM je druga priča, on nije taj tip, on se presvlači iz pidžame u hlače kad netko zvoni na vratima (ja ne otvaram u gaćama, bez brige)

  12. #62
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    ček, vama je djetinjasto gledanje crtića? pa ja kad uhvatim vremena, sjednem zajendo s M. i gledamo crtiće
    a tek igranje u pijesku!
    pa da, sad vidim zašto sam jedina mama koja čuči s djecom u pijesku dok su ostale grupirane po klupicama
    a tek blatne lokviceeee!

    a dečki u ranoj dobi, uh, da ja sam imala kao nekog dečka s 14 godina, on 18
    i moja je teta tome brzo stala na kraj, hvala Bogu!

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kad kažem - gologuzo, tako i mislim: gole guzice
    ali nije samo stvar što je guzica gola, nego što ona nema svijest kako se čak i pri tome ponašati
    pa su to poze kojima možeš golim okom obaviti i kolonoskopiju, a bome i kolposkopiju

    strava

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kad kažem - gologuzo, tako i mislim: gole guzice
    ali nije samo stvar što je guzica gola, nego što ona nema svijest kako se čak i pri tome ponašati
    pa su to poze kojima možeš golim okom obaviti i kolonoskopiju, a bome i kolposkopiju

    strava
    Slično je i kod nas, iako doduše već dugo nisam vidjela riti u zraku, ali opet - kad se dečki idu navečer prati, moram ih posebno upozoravati da ne defiliraju golih guzica (i ostalog probora) po kući nego da se skidaju u kupaonici, pa kasnije odjeću koja je za poštedu odnesu na svoje stolce, a ono što je za prati bace u košaru s vešom.

    Naučili su se skidati u sobi jer je tamo bila košara s vešom (nema mjesta u sitnoj kupaonici) pa im je baš bilo zgodno, ali sad pomalo vježbamo civilizacijski prihvatljivo ponašanje uz riječi "pa čak i Tarzan je imao jelensku kožu oko struka, nemojte paradirati goli ko pesi i mačke..."
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.05.2012. at 08:24

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    nikad se ne tuče ni ne psuje, dobar učenik. :james_stewart: .

    Moram na :jamesa_stewarta:

  16. #66
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Moja se (nakon 100 prolaznih jednodnevnih veza između 3. i 8. godine) ozbiljno zaljubila.
    Ja pak ne znam da li da se zabrinem u drugom smjeru - moja (8g7mj, 3. razred) uopce nije zaljubljive prirode. Nijedne simpatije, ni u vrticu, niti u skoli. Je li pak to normalno?

    Prosle godine se jedan nas mali susjed (on tada 9 god.) kao zaljubio u nju, ali nju je to pocelo smetati, jer on nju kao "uvijek nekako drukcije gleda", pa ju je pocelo smetati kad bi imali s njima play-date... Mislim da su se zadnji puta igrali zajedno u sijecnju o.g., zvao ju je na rodjendan. Otisla je, ali nakon toga se vise s njim nije htjela igrati, ja nisam inzistirala (inace, ovdje su kod svih play-dateova prisutni roditelji, tako da znam da se nije dogodilo nista bitno)... sad se pozdrave, i to je to.

    S druge strane, u razredu ima neki decko koji je inace bas OK, sramezljiv, ali izgleda da ju simpatizira... Ona ne uzvraca.

    Ja sam u njenoj dobi bila jako zaljubljive prirode, pa mi se sad pak ovakvo ponasanje... nesto novo?


    Nas predpubertet se svodi na povremene, srecom rijetke, ali intenzivne svadje u stilu, "Znaaam!" ili (jutrosnja, bas se lose osjecam) "Nije istina! Nije istina! Nije istina!" povike 2 min. prije polaska sk.busa ( ).
    Posljednje uređivanje od Elly : 25.05.2012. at 08:44 Razlog: dodala u post

  17. #67
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nadam se da necu nikada za mladu osobu zenskog roda koristiti izraz "ofucana". pogotovo ne u prisustvu kceri. bez obzira na nase mame.
    elaboriram kad stignem.

  18. #68
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ajme , iskustava!

    Moja se (nakon 100 prolaznih jednodnevnih veza između 3. i 8. godine) ozbiljno zaljubila. Skroz frustrirana razrednim razbijačima našla si je dečka iz susjednog 1.r. - fin, mio, lijepih manira, lijepo se razgovara, svaki joj put priđe, pita ju kako je danas, kako je napisala test, hoće li s njim van (na školsko dvorište ), nikad se ne tuče ni ne psuje, dobar učenik. :james_stewart: .

    Ona je prijateljici diskretno povjerila da ga voli (al' nek mala nikom ne kaže), a on je prijatelju priznao da i on voli nju (al' nek' ni ovaj nikome ne kaže). Laknulo im je kad su za 5 minuta svi sve znali.


    Nadam se da ću se s jednakom vedrinom javiti i za 5 godina .
    ajme čokolada, kako slatko

    http://www.youtube.com/watch?v=SJLxXpy-6dU

  19. #69
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da necu nikada za mladu osobu zenskog roda koristiti izraz "ofucana". pogotovo ne u prisustvu kceri. bez obzira na nase mame.
    elaboriram kad stignem.
    potpisujem unaprijed elaborat.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 25.05.2012. at 15:45

  20. #70
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    mislim da je izraz "ofucana" nešto što se može koristiti za tepih a ne za ženu.
    ok, ako inzistirate na ofucana moja asocijacija je poznata fotografija "majka migrantica". ta žena je ofucana od gledi i brige, a ne od šminke i površnih veza.
    već dugo nisam priočitala ovakvu sramotnu izjavu , kao ovo rano ofucavanje. rekla bi da je to riječnik obiteljskog zlostavljača, a ne brižne majke.

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma jašta
    prije nego mi je to rekla, mama me je objesila remenom za drvo i gađala me teglama za cvijeće
    a prije toga me dobro izvrijeđala

    eto, uzela sam tu riječ u nasljedstvo od mame ( ), pa je i sama koristim za neke ljude
    netko kaže da su "propali", "potrošili se"...
    ja da su se "ofucali"

    a rekla bih kako nemam problema sa bogatstvom vokabulara
    Posljednje uređivanje od apricot : 27.05.2012. at 12:15

  22. #72
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    kad kažem - gologuzo, tako i mislim: gole guzice
    ali nije samo stvar što je guzica gola, nego što ona nema svijest kako se čak i pri tome ponašati
    pa su to poze kojima možeš golim okom obaviti i kolonoskopiju, a bome i kolposkopiju

    strava
    ovakva je i moja
    s jedne strane mi je to super, još je dosta djetinjasta
    a s druge strane, voljela bih da bude malo decentnija, jel

  23. #73
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    a jeste zabrijale na to ofucana
    kad malo bolje promislim, već sada dijete upozoravam kada kaže da je neka žena debela... ili, neki dan je ženu koja me gnjavi u bašči nazvala Cigankom i uopće nemam pojma od kuda joj to jer ja u životu nikada o Ciganima (ok, budimo politički korektni - Romima) nisam ništa ružno rekla, dapače

    hm, da to skroz gologuza stvarno je malo bed
    a ne znam
    kao što sam već rekla, moja vrata od wc-a su uvijek otvorena, M. mi uvijek ulijeće
    MM se zaključava i kada se ide počešljati i to poštujemo
    onda ona njega cima, lupa mu na vrata, gasi svjetlo...
    pa je to krenula raditi i mojoj teti kad dođe
    onda sam joj objasnila da može ulaziti samo mami, da je to zapravo mjesto na kojem se bude sam, bla bla...
    pa kada smo kod svekija, ostavim wc otvoren, ali ju uvijek upozorim da ne otvara vrata jer da me netko ne vidi, jer nije lijepo da netko vidi maminu golu guzicu osim nje i tate
    isto je bilo neki dan u trgovini kada sam isprobavala odjeću, inače ulazi i izlazi iz kabine, otvara mi zavjesu, ali me je sada slušala kada sam joj rekla da nije uredu da netko drugi vidi mamine sise
    i to je sad zakon...
    e sad, kako će se ponašati za desetak godina, pojma nemam
    nego, ona nije htjela biti na moru prošle godine (taman napunila 2 godine) samo u gaćicama, morala je imati i majicu
    i općenito ne voli pred drugima biti samo gaćama (naziv za to nam je Iggy Pop jer je ono uvijek gol do pasa) ili bez gornjeg dijela odjeće

  24. #74
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    mamitzi, vidiš, ja kad kažem ofucana, nikada ne bih pomislila na ženu koju je život gazio i duboko ostavio traga na njoj
    za mene je ofucana, šta ja znam, Pamela Anderson ili Courtney Love što ne mora nužno značiti da su loše osobe

    sad sam se sjetila, moja je teta za jednu frendicu koja se nikako nije mogla smiriti na jednom mjestu, stalno je na nešto brijala (zapravo svi smo, ali ona je vidjela sve druge, samo ne mene) govorila da "bludi"

  25. #75
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je izraz "ofucana" nešto što se može koristiti za tepih a ne za ženu.
    ok, ako inzistirate na ofucana moja asocijacija je poznata fotografija "majka migrantica". ta žena je ofucana od gledi i brige, a ne od šminke i površnih veza.
    već dugo nisam priočitala ovakvu sramotnu izjavu , kao ovo rano ofucavanje. rekla bi da je to riječnik obiteljskog zlostavljača, a ne brižne majke.
    ma daj ne pretjeruj
    nije da je izraz "ofucano" ogledni primjerak primjerenog izražavanja ali tvrdnja da upućuje na obiteljskog zlostavljača je u najmanju ruku čudna
    ta se riječ koristila učestalo kad sam ja bila klinka i njome se opisivalo nešto što je potrošeno, pohabano...
    kakvi crni zlostavljači

    vezano za temu, po meni je jedan od ključnih faktora prevencije ovakvog ponašanja okružiti dijete društvom koje nije u tom filmu
    znači djeca koja imaju i neke druge teme, onako rekla bih dječje
    kad se moja cura igra s određenim klincima dolazi kući sva ushićena, prepričava kako su se one, njene frendice i ona dogovorile
    ići će na Himalaju, na Mount Everest, pa će putovati brodom oko svijeta, pa jedva čeka da napuni 20 godina jer tada kreću...
    pa su gradile kućicu od granja, ma sve divne, divne dječje maštarije

    kad se pak igra s nekim drugim klincima teme nisu baš tako zabavne i nevine
    pa mama preferira druženje s ovim prvima iako naravno ne branim druženje ni s ovima drugima
    jedino to zasada mogu poduzeti i poduzimam, za poslije ćemo vidjeti
    Posljednje uređivanje od flopica : 28.05.2012. at 09:50

  26. #76
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    mamitzi, vidiš, ja kad kažem ofucana, nikada ne bih pomislila na ženu koju je život gazio i duboko ostavio traga na njoj
    za mene je ofucana, šta ja znam, Pamela Anderson ili Courtney Love što ne mora nužno značiti da su loše osobe
    e baš to!

  27. #77
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    izraz ofucano se koristio i u mojoj kući, također od strane majke. označavo je djevojku ili ženu za koju se sumnjalo, jer nije se pouzdano znalo, naravno, da je "odveć seksualno aktivna". jasno, po kriterijima sela. laskavi ste pridjev mogli zaslužiti bilo kojim vidom tzv.slobodnijeg ponašanja, od odijevanja preko druženja sa muškarcima, ponašanja koje se karakteriziralo kao koketno do odlaska u kafić. ja ne mislim da je moja majka zlostavljačica, ali smatram da je taj izraz diskriminirajuć za ženu i duboko antifeministički. to je samo jedan, usudila bih se reći opće prihvaćeni, način da se ženama, kroz društvenu osudu, da do znanja kako se trebaju ponašati. naravno, ne trebam komentirati da nikada nisam čula da je muškarac ofucan, a pogotovo ne da je ofucan jer se rano zamuškarčio i prošvalerisao. ono što je osobito tužno je što taj termin za žene koriste uglavnom žene.

  28. #78
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vidiš, kod nas to uopće nije imalo, niti im, ikakvu seksualnu konotaciju.
    niti je mojoj mami u to vrijeme padalo na pametr takvo što pomisliti.
    čistoća prije braka, naravno.

    to se baš odnosilo da izblijedjelost od šminke, uništavanja kose hidrogenom, na preuranjenost u zadjevojčivanju, isključivo vanjskog izgleda.
    isti oni razlozi iz kojih ja djetetu ne dam da maže nokte, nosi najlonke, stavlja sjajilo...

  29. #79
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ja potpisujem sasu, što se tiče izraza ofucana

    posebno zadnju rečenicu.

    btw, ja sam se jako šminkala u 8 razredu, pa su mi govorili da ću izgledati ofucano

    ali srećom, ne izgledam, dosta sam svježeizgledajuća za godine
    Posljednje uređivanje od Joe : 28.05.2012. at 13:19

  30. #80
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma da
    i kaj ti fali

  31. #81
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ofucanost

  32. #82
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno


  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    ofucanost
    uvijek stigneš

  34. #84
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    vidiš kako su sve obitelji drugačije. ja sam od raznih teti/strina/ čula "Nije p... sapun da se može potrošiti"

  35. #85
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dooobraaaaa

  36. #86
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš kako su sve obitelji drugačije. ja sam od raznih teti/strina/ čula "Nije p... sapun da se može potrošiti"
    to je iz Štefice Cvek
    ali to dolazi kasnije
    ne sa 9 ili 11 godina

  37. #87
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš, kod nas to uopće nije imalo, niti ima, ikakvu seksualnu konotaciju.

    to se baš odnosilo da izblijedjelost od šminke, uništavanja kose hidrogenom
    upravo ovo što apri veli.

  38. #88
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    MC, ja sam i prije htjela napisati kako netko tko je rođen ovdje negdje nema pojma o izrazima i konotacijama/značenjima termina u drugim područjima.
    kad u Bosni kažeš mrš, to je ko Dobar dan, srećo moja.
    kad ovdje kažeš marš, to je vrijedno tužbe

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ajoj, bogatstva li našeg jezika i naših krajeva. Nisam, odavde, ne, pa sam mislila da ofucana znači jednostavno - zapuštena, u smislu vanjskog izgleda, popucala kosa od blajhanja, nokti namazani, ali pola laka oguljeno, odjeća i šminka neprimjerena vlastitoj dobi i građi, kao i vremenu u kojemu se živi, u južnijim krajevima zna se reći - štraca, kao odrpana krpa.
    Baš onako, loše njegovano, neuredno stvorenje...narkomanke i teške alkoholičarke znaju tako izgledati.
    Za ove seksualne konotacije toga izraza nisam znala tj. mislila sam da to nije prvo značenje koje se veže uz taj pojam već tek neko deseto, moguće u određenim slučajevima.

    Ali sam znala i sama primijetiti, u vlastitoj školi, da su neke vrlo rano razvijene cure, kasnije ostale niskog rastta, udebljale se i više nikad nakon osnovne škole nisu bile atraktivne. Ali neke. Tko zna što je bilo s ostalima, tko bi im svima pratio sudbinu pa da zna gdje su i kako su.

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    izraz ofucano se koristio i u mojoj kući, također od strane majke. označavo je djevojku ili ženu za koju se sumnjalo, jer nije se pouzdano znalo, naravno, da je "odveć seksualno aktivna". jasno, po kriterijima sela. laskavi ste pridjev mogli zaslužiti bilo kojim vidom tzv.slobodnijeg ponašanja, od odijevanja preko druženja sa muškarcima, ponašanja koje se karakteriziralo kao koketno do odlaska u kafić. ja ne mislim da je moja majka zlostavljačica, ali smatram da je taj izraz diskriminirajuć za ženu i duboko antifeministički. to je samo jedan, usudila bih se reći opće prihvaćeni, način da se ženama, kroz društvenu osudu, da do znanja kako se trebaju ponašati. naravno, ne trebam komentirati da nikada nisam čula da je muškarac ofucan, a pogotovo ne da je ofucan jer se rano zamuškarčio i prošvalerisao. ono što je osobito tužno je što taj termin za žene koriste uglavnom žene.
    Bez zle namjere, samo da opovrgnem ovo (koristim priliku da ekipu podsjetim na svog omiljenog Đoku Balaševića i da se prisjetimo jezičnog bogatstva):

    Spisak mojih snova je dugačak, al' na prvom mestu sad ste Vi
    Ja sam stari ofucani mačak....ne nudim Vam ništa loše: nove priče, stare ploče...

    Uostalom - evo ga tu: http://www.youtube.com/watch?v=B_c-c1WTTzY

    ****
    Drugi primjer ofucane muške spodobe spomenuo bi moj sin istog trena - Star Wars

    Princeza Leia govori kapetanu Solu: Ti ofucani nerfski čobane!
    On odgovara: Ma tko je ofucan??? (i gleda svoju odjeću sa zaprepaštenjem, dok ga izjava da je čoban uopće ne dira...ali dira ga kritika od strane osobe za kojom se raspametio)

    ****

    A sad se vraćam na topic: ona prispodoba s tepihom je baš dobra - tepih se ofuca kad se po njemu puno gazi. Ofuca se od PRETJERANE upotrebe.

    (Odoh baciti pogled u špigl da vidim da li izgledam ofucano ... )

  41. #91
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ofucan nikad nije toliko pogrdan izraz za muškarca, kao što je za ženu.

  42. #92
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    rekla bih kako ovisi o osjetljivosti slušača
    da za mog muža netko kaže da je ofucan, ubila bih ga
    da kaže za mene, rekla bih da se moram naspavati i ofarbati kosu
    puno toga je do tona onoga koji poruku šalje, a i do onoga koji je čuje

  43. #93
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ima peterlin point.
    meni je isto asocijacija u stvari prvo na muško, kad je riječ o ofucanima.
    onima s pedesetkom po šankovima, a kao nekad bio lep i mlad i perspektivan.
    ofucao se.

  44. #94
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    da se vratimo na početak, meni je to ružno reći za tinejdžericu.

    apri, ne planiram se ofucati, planiram ukoračiti u zrele godine kao teta koja drži do sebe

  45. #95
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nitko to nije rekao za tinejdžericu
    govorilo se o preranom ulasku u svijet odraslih i KASNIJIM "posljedicama"

  46. #96
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku

    , planiram ukoračiti u zrele godine kao teta koja drži do sebe
    kad planiraš ukoračiti u te zrele godine?

  47. #97
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    MC, ja sam i prije htjela napisati kako netko tko je rođen ovdje negdje nema pojma o izrazima i konotacijama/značenjima termina u drugim područjima.


    odmah mi je bilo jasno da se razumijemo po toj liniji.

    čak bih rekla da se kod mene riječ ofucan koristila više za muškarce nego za žene. što ne čudi ako govorimo o vanjskom izgledu (bez seks. konotacije).

    recimo za boru čorbu bih uvijek dodala epitet "ofucan", što god da još dodam u njegov opis (četnik).

    i da ne nabrajam još neke iz show businessa (muškarce) koji naginju toj ofucanosti. oni sigurno misle da su boemi i da je to cool, a ja bih ih najradije u varikinu i podšišala.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 28.05.2012. at 14:24

  48. #98
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    MC, nikako nemoj gledati Jeffa Bridgesa u "Crazy heart"
    Posljednje uređivanje od ms. ivy : 28.05.2012. at 14:35

  49. #99
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    U mom "selu" žene postaju ofucane (u ovom Aprinom smislu), a muški olinjaju .

  50. #100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U mom "selu" žene postaju ofucane (u ovom Aprinom smislu), a muški olinjaju .
    Koji dobar izraz!

    Pa da, kad im otpadne dlaka ili kad dlake s glave mijenjaju za dlake iz ušiju i nosa (ne mogu vjerovati da ovo pišem, a baš me zabavlja...)!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •