Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: "samohranstvo" + dječji doplatak

  1. #1
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno "samohranstvo" + dječji doplatak

    Baš mi je to glupo. Sama sam sa svojom curom, nemam alimentaciju niti bilo kakva dodatna primanja, borim se s poslom - nikako dobiti stalno zaposlenje i sad još nemam pravo ni na dječji doplatak jer kao moja plaća prelazi taj neki nivo. G l u p o

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Lubena
    Postovi
    19

    Početno

    Ja imam slican slucaj. Imala sam previsoka primanja godinu prije nego sam rodila, radila sam do zadnjeg dana, zivjela sa MMom, placala porez, mirovinsko, zdravstveno itd. Onda sam rodila, zapostavila posao, a MM je poginuo. U trenutku sam ostala sama sa bebanom, potpuno nezainteresirana za posao, a drzava mi je rekla (odnosno sluzbenica u mirovinskom osiguranju) da imam previsoki prosjek place u prosloj godini. Drugim rijecima, situacija mi nije dovoljno "jadna" da bi mi isplatili "djecji" i da se javim za cca 6 mjeseci, pa ce mi ako tako nastavim vjerojatno prosjek biti dovoljno nizak, pa cu dobiti "djecji". On bi iznosio nekih 300tinjak kuna, tako da obzirom na standard na koji sam navikla - to i nije neka lova. A i posao mi bez obzira na to sto nemam bas volje raditi, nekako ide. Ipak, me u tom trenutku zaboljelo, sto drzava nema sluha u izuzetno teskim trenucima i nije sposobna ili u mogucnosti postaviti se humanije u odredjenim slucajevima. Vec se uvijek vodi nekim prosjecima, tablicama i sl. "okvirima" koji su nastali obzirom na materijalno stanje drzave, a ne na socijalno stanje pojedinca. Zamislila sam si zene koje su u mnogo tezim materijalnim situacijama nego sto sam ja - i postenski se naljutila, pa mi je sluzbenica rekla da me ona razumije, ali da bi drugacije bilo nezakonito. Problem je sto drzava ne razumije, a trebali bi zivjeti u uvjerenju da sve te doprinose koje placamo tzv. "socijalnoj" drzavi - da ce nam to osigurati... nesto. No, to sve nije istina i svatko ko dodje u neku situaciju u kojoj od drzave treba pomoc, suoci se sa dubokim razocaranjem. Tako zakljucujemo da od nje ne treba nista ocekivati, i da smo zapravo sami. A da je pojam "drzave" u lijepoj nasoj moguce svesti na pojam "glupoland". ... I sva ta socijalna pomoc je samo jadna milostinja koja nasem "glupolandu" daje bijedan osjecaj da mari za svoje "glupane".

    Uf, sori, malo mi se omaklo... i duzina posta i "ton" nisu mozda bas primjereni, ali stvarno sam ljuta, jer je samohranim majkama izuzetno tesko i bas me pogadja takvo licemjerje u drzavi koja "brije" na obitelj.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    krk
    Postovi
    92

    Početno

    knapa imaš apsolutno pravo biti ljuta,a isve ostale samohrane majke jer to šta vam lijepa naša "pruža" je stvarno sramota

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •