Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: polisomnografija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno polisomnografija

    Danas sam bila sa sinom na pregledu na ORL i ići će na operaciju trećeg krajnika. Međutim da bi odlučila koliko je hitna operacija doktorica nas šalje da obavimo snimanje pri spavanju na Srebrenjaku, tzv. polisomnografija. Danas sam pokušala zvati da ga naručim ali to je naravno nemoguća misija.
    Zanima me da li netko ima iskustva s tim, kako izgleda, da li mogu biti s njim ( ima 3 i pol godine), koliko dugo se čeka na termin? Htjela bih da operacija bude što prije, jer se stvarno već muči s disanjem.

  2. #2
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mi smo to obavili na srebrnjaku.Nazoveš na telefon 01-6391-120 iza 19.00 h.Neće ti odmah reći točan termin,uzmu podatke,pa ti se jave,reći će ti otprilike kada.Možeš biti s djetetom,ništa ne platiš.Dođete navečer oko pola 8 ili ranije zavisi kakve su vam navike,prikopčaju mu eletrode po glavi,prsima,ne sjećam se sve točno.Malo je nezgodno jer kad se okreću to se odljepljuje,ali to sestra stalno dolazi namještati.Ti imaš fotelju na razvlačenje pokraj njegovog kreveta.Mi smo bili do 6h ujutro,sve ti poskidaju i ideš doma.Uglavnom jako su ljubazni sve će ti objasniti i pretraga nije ništa strašna.Ne sjećam se jedino koliko smo čekali nalaz.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Je li netko bio na ovoj pretrazi; iskustva molim..
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 11.11.2014. at 07:31

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a zakaj bi vi išli?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Zato što nam je dr napisala da trebamo obaviti tu pretragu
    dr sumnja da bi trebali operirati treću mandulu pa uz orl pregled želi da obavimo i ovo..

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kaj ima zastoje disanja?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Nema zastoje..samo astmu, laringitise, kašljeve svih vrsta, alergije, refluks jednjaka i tako u tom stilu dr istražuje dalje..

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a ko te šalje na to, orl? sad vidim opća kaj ne?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.11.2014. at 12:44

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Sa Srebrnjaka nas šalju, pa ne šalje nas bezveze, ne znam što hoćeš reći s tim pitanjima.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kaj se ljutiš, počela si pitanje bez ko te šalje, pa sam mislila da je možda opća u pitanju, kad još nisi bila kod orl.

    nego sutra idem s klincem kod orl.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    A što je tebi bitno tko nas šalje?

    Ja sam samo pitala iskustvo pretrage.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja znam samo jednog starijeg dečka ( mlađi od mene nekih 2-3 godine) išo je na to u Vrapće, i dobio je aparat za doma, tak da spava pod maskom, ali on je imal baš zastoje disanja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.11.2014. at 13:33

  13. #13
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Bila je moja mala u sedmom mjesecu, tata je bio s njom jer sam ja dojila. Dosli su oko sedam navecer, sve su ih ispitali - bolesti, obiteljsku anamnezu, kakav je bio porod i sl., smjestili i ih u sobu i prikopcali joj elektrode po glavi i prsnom kosu. Nosila je pidzamu,papuce i svoju igracku. Tata je spavao kraj nje na fotelji i u šest ujutro su ih zbudili. Ona ima sedam godina i bilo joj je to sve fora. Na Srebrnjaku su bili, isto se gore lijecimo zbog astme, laringitisa, bronhitisa... Ima blagu apneju u snu, zato je isla. Nalaz smo dobili doma za nekih dva tjedna. Sve u svemu, nista strasno!

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ok, hvala! Čini se lakše od ph metrije, a i nju smo prošli, pa valjda bude miran..

  15. #15
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Je, lakse je i jednostavnije! Sin je bio na ph metriji, pa znam... Ne brinite, bit ce ok!

  16. #16
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Bila i moja kcer. Ne treba uopce biti miran. Normalno spava u krevetu, osim kaj ima hrpu elektroda po glavi i nesto malo na ostatku tijela.
    Cekas par mjeseci, ali ako ti nije problem doci na halo, ostavis broj pa te zovu i prije ako netko otkaze. Tako su nas nazvali popodne da dodemo navecer (2 mjeseca prije nego sto smo imali termin).
    Mojoj je jedini problem bio sto nije bas dobro spavala jer svako malo neko dijete negdje place.
    Mozes cak i s dijetetom spavati u istom krevetu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    53

    Početno

    Da li je netko u novije vrijeme (od 2020..) vodio dijete na polisomnografiju na Srebrenjak? Zanima me da li i sa starijom djecom (13 godina) može ostati roditelj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •