Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: Nuspojave kontaracepcije!?!?

  1. #1
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno Nuspojave kontaracepcije!?!?

    Dakle, ja sam isprobala svašta i do sada nisam našla ništa idealno:
    Pila sam pilule više njih, od jednih mi se strašno povračalo i imala sam migrene (Cilest), od Yasmina mi je ten poludio i jako sam se udebljala!
    Onda sam nakon poroda stavila Mirenu i sve je bilo super godinu dana onda su mi po licu počeli izbijati prištevi ali ono koma i kada me dr. vidjela vadila je odmah, pa sam prešla na prsten, i isto mi je ten u početku bio super a sad koma, koža mi je masna užasno!
    Očito sve to loše podnosim, imam dvoje klinaca i za sada ne pomišljam na treće!
    Pomišljam na bakrenu jer je jedino ona nehormonska,ali i kažu manje sigurna,ali strah me svih tih hormona, pošto mi je tek 26 pred menom je dugačak period kontracepcije, prirodbe metode ne dolaze u obzir jer imamo klince od tih metoda!
    Bojite li se vi nuspojava poput tromboze i raznih tumora koji se spominju,kako se nosite sa ovima manjeg razmjera?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    superx ja imam iskustva s diane35, yasmin i yaz, najbolje sam podnosila yaz, a da nisam sljedeci korak je bio nuvaring. sogica iz amerike mi spominje loestrin kao najnize dozirane oralne kontraceptive, ali mislim da ih nema na europskom trzistu.
    s obzirom da imam psoc, meni su OK mogli samo pomoc pa nisam nikad strahovala od tromboze i tumora.

  3. #3
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Postoje spermicidne vaginalete. Ne sadrze hormone. Proguglaj malo o time. Nemam osobno iskustvo.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, ja sam isprobala svašta i do sada nisam našla ništa idealno:
    Pila sam pilule više njih, od jednih mi se strašno povračalo i imala sam migrene (Cilest), od Yasmina mi je ten poludio i jako sam se udebljala!
    Onda sam nakon poroda stavila Mirenu i sve je bilo super godinu dana onda su mi po licu počeli izbijati prištevi ali ono koma i kada me dr. vidjela vadila je odmah, pa sam prešla na prsten, i isto mi je ten u početku bio super a sad koma, koža mi je masna užasno!
    Očito sve to loše podnosim, imam dvoje klinaca i za sada ne pomišljam na treće!
    Pomišljam na bakrenu jer je jedino ona nehormonska,ali i kažu manje sigurna,ali strah me svih tih hormona, pošto mi je tek 26 pred menom je dugačak period kontracepcije, prirodbe metode ne dolaze u obzir jer imamo klince od tih metoda!
    Bojite li se vi nuspojava poput tromboze i raznih tumora koji se spominju,kako se nosite sa ovima manjeg razmjera?
    Čuj, ja sam od zadnjeg poroda do prije godinu-dvoje imala bakrenu spiralu i dobro sam je podnosila. Nisam mogla koristiti hormonalnu kontracepciju zbog svojih vlastitih hormona koji su bili u najmanju ruku nepredvidivi, a i teško sam ih podnosila. To je sve individualno.

    Sad imam Mirenu i zadovoljna sam (da je nemam, morala bih uzimati hormone oralno, ali to je druga priča i ima veze s godinama - još malo pa 50).

    No, tema je bakrena spirala. U 10 godina nije bilo nikakvih problema. Trebalo mi je cca 2 mjeseca da se tijelo navikne na nju i poslije je bilo ok. Pitaj ginekologa u kojeg imaš povjerenja što ti preporučuje, to je najpametnije. Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja imam bakrenu spiralu već godinu i pol. Menstruacije su mi dosta jake, inače nemam primjedbi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    http://www.sveokontracepciji.com/scr...tracepcije.php

    evo baš neka zgodna stranica o kontracepciji

  7. #7
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Imam suuper giničku kojoj neizmjerno vjerujem, i ona je rekla da nam slijedi bakrena! Malo me strah tih obilnih krevarenja,ali bojim se kakve će posljedice ostaviti na moje tijelo svi ti hormoni jer pred menom je dugačko razdoblje za kontracepciju barem još 20 g. a te spermicidne vaginalete ???? jel to sigurno?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja izgleda bezveze stavila link
    spermicidna sredstva sama za sebe, ne baš

  9. #9
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Link je super,ali to je sama teorija, mene više zanimaju vaša osobna iskustva i braga o posljedicama dugoročnog šopanja hormonima!
    Znam da može s njima ili bez njih i je to moj izbor, ...
    Večinu tekstova s tog portala pisala je moja doktorica,koja se prima za glavu svaki put kada vidi moje godište i uvijek kaže ajme što ćemo s vama?!!?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Svaka preporuka za kontracepcijske flastere, koristim ih godinama (uz stanku oko trudnoće). Nikad niti jedna nuspojava!

  11. #11
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    12 godina uzimam pilule, 3g triquilar, pa sam želila drugo djetešce, nakon toga sam dobila Logest 6g i sad zadnjih 3 uzimam Lindynette20 (najmanja razina hormona, jako jeftine i fantastično ih podnosim)

    Ja ih uzimam od 19-te godine jer sam pada u nesvijest kad bi imala menstruaciju, nalazili su me po ulici onesviještenu u lokvama krvi.... odma iza 1. poroda po preporuci doktorice počela sam uzimati pilule i preporodila se

    Nikad nikakvih nuspojava!!!!! Prezadovoljna sam....

    Triquilar su bile trohormonalne pa ćim se pojavio Logest kao jednohormonalni prešla sam na njega a onda se nedavno pojavile Lindynette s još manje hormona pa sam po preporuci dr-a prešla na njih...

    no...svaka žena je individua sama za sebe i svaka žena je s drugačijim organizmom- jako teško je nekome preporučiti "lijek" i nije se za igrati s tim....

    na žalost u bliskoj okolini imam slučaj trudnoce preko bakrene spirale gdje je osoba jedva preživjela tako da mi je ta trauma dosta za cijeli život....

  12. #12
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja ne podnosim pilule 2 puta sam probala ne zbog zaštite od trudnoće nego radi endometrioze i oba puta prestala jer sam imala teže nuspojave koristila sam yaz i diane 35.
    Uglavnom mislim isto što i brane teško je nešto znati unaprijed i trebalo bi napraviti pretrage prije korištenja pilula, ne znam za spiralu dal se išta radi ili probaš pa tek onda vidiš.
    Bubekica a kako to misliš da nisi nikad strahovala od tromboze i tumora? Znam nekoliko slučajeva da su cure baš dok su bile na pilulama dobile trombozu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Prolazim redovne kontrole, a za trombozu rizik raste s godinama, pusenjem i nekretanjem... Mene su pilule stitilr od tumora jer bez njih nemam menstruacije, a ako se endometrij redovito ne ljusti raste rizik za karcinom...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    To sad govorim o proslosti, s yazom sam prekinula u 11mj., sad pijem lindynette kao pripremu za ivf.

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Preporučam prezervative, žene rijetko imaju nuspojave od njih .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja sam ionako uvijek kombinirala s pilulama, pilule za zdravlje, kondomi za zastitu

  17. #17
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    baš i ja u zadnje vrijeme razmišljam od ovome. jedno 15 godina sam na oralnoj kontracepciji osim neke tri godine trudnoće i dojenja.
    u početku sam koristila Trinovum koji se djelio na studentskoj šakom i kapom, i od njega sam se prilično nadebljala i u nekom trenutku mi se smanjila seksualna želja. Onda sam prešla na triquilar pa pauza zbog trudnoće. sad sam na cileste (dobila nakon molarne trudnoće)
    iako nikakvih konkretnih problema nisam imala, ipak mi se i tih 12-ak godina čini dosta pa razmišljam o spirali. morat ću porazgovarat s doktorom
    prezervativi mi nisu nešto napeti sljedećih hrpu godina

  18. #18
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Joj, ja imam tek 25, a od 17 sam na tim glupim hormonima. Kad se sjetim koliko mi godina plodnosti još slijedi, koma.
    I moja dr se naježi kad izračuna koliku ću količiniu hormona tokom života unositi u sebe.
    U obitelji imam i visokotlakaša i baku koja ima velikih problema sa srcem i venama, ma baš me strah
    baš razmišljam o bakrenoj spirali.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam prezervative, žene rijetko imaju nuspojave od njih .
    Potpisujem.
    Pilule sam pila jedno kratko vreme u mladosti, delila ih doktorka u studentskoj klinici svakome ko predje prag.
    Onda sam se "opismenila" internetski, a procitala i detaljno uputstvo. I da, strah me je nuspojava, i ne bih bez nekog moranja uzimala vise hormone. A inace sam ih jako dobro podnosila.

    Kondom koristimo vec 13 godina (minus period pravljenja bebe) i nemamo nikakvih problema sa tim.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Kondom koristimo vec 13 godina (minus period pravljenja bebe) i nemamo nikakvih problema sa tim.
    Kondome koristimo, ne recikliramo jedan svih 13 godina

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj simply prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka preporuka za kontracepcijske flastere, koristim ih godinama (uz stanku oko trudnoće). Nikad niti jedna nuspojava!
    To se dobiva na recept? Koja im je cijena?

  22. #22
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    vissnja... a koliko ste love potrosili u tih 13g...jel' ih bar kupujes na veliko?

    ja sam pila pilule 7-8g,nakon poroda smo prešli na kondome....nije mi tolika tlaka,ali da bi bilo bolje bez,bi....

    a jeli itko koristi ovo?
    http://www.patentex.com/index.php

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    skulirana na metar ih kupujemo, presečeš i podvežeš

    meni je samo oko nabavke problem, stalno moram da mislim na to. inače mi ne smeta a ni mm se ne žali.

  24. #24
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    he he,i meni je to bila tlaka (citaj,MM je par puta ko' pubertetlija trcao na pumpu u sitne sate) dok ih nisam pocela kupovat na veliko....ustedila para i zivaca....

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Prezervativi?? U ovim godinama?? Ajmeeeee. To je zadnja, ali ono zadnja opcija koju bih ja razmatrala. Ne znam kako bi ili muž ili ja navukli to čudo usred noći u polusnu!!

    Ja isto "ozbiljno" ... razmišljam o kontracepciji.

    Nda, kad netko potegne temu onda se sjetim da bih mogla početi razmišljati. A sad sam u razdoblju najveće plodnosti...svake tri godine u otprilike ovo vrijeme.....
    Dakle, slijedi mi apstinencija od neka 2,5 mjeseca, pa onda po starom!!

    Šalim se malo...

    Svaki mjesec kad trebam dobiti mengu sjetim se da je vrijeme da nešto poduzmem da mirno spavam. I ne znam što bih. Eto, ne znam!
    Dakle prezervativi nema šanse, tablete, em što mrzim tablete, hormone i ino, em što sam takva da znam da bih sigurno preskočila nekoliko dana u mjesecu (nisam u stanju antibiotik popit do kraja kak treba). Mirena-preskupa mi je za nešto što mi možda nikako neće odgovarati i što ću možda morati vaditi, ionako sam u rasploženjima za poludit u one dane, bojim se da se ne pretvorim u vukodlaka.
    Flasteri, vaginalne tablete...no way!
    Ostaje mi na izbor bakrena. Jedino što me koči je što sam čula da je dosta ženo s njom ipak ostalo trudno..Pa se premišljam. Opet nemreš mozak na pašu.

    A 35 još nemam..a i tko zna kaj me još može puknuti jelte!

    I kaj sad?


  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa Vidi poruku
    Triquilar su bile trohormonalne pa ćim se pojavio Logest kao jednohormonalni prešla sam na njega a onda se nedavno pojavile Lindynette s još manje hormona pa sam po preporuci dr-a prešla na njih...
    Logest je potpuno isti kao i Lindynette 20, ove druge idu na rp pa se samo doplaćuju.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Da, svakako trebaš recept. Cijena im se kreće oko 150 kn.

  28. #28
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Prezervativi?? U ovim godinama?? Ajmeeeee. To je zadnja, ali ono zadnja opcija koju bih ja razmatrala. Ne znam kako bi ili muž ili ja navukli to čudo usred noći u polusnu!!

    Ja isto "ozbiljno" ... razmišljam o kontracepciji.

    Nda, kad netko potegne temu onda se sjetim da bih mogla početi razmišljati. A sad sam u razdoblju najveće plodnosti...svake tri godine u otprilike ovo vrijeme.....
    Dakle, slijedi mi apstinencija od neka 2,5 mjeseca, pa onda po starom!!

    Šalim se malo...

    Svaki mjesec kad trebam dobiti mengu sjetim se da je vrijeme da nešto poduzmem da mirno spavam. I ne znam što bih. Eto, ne znam!
    Dakle prezervativi nema šanse, tablete, em što mrzim tablete, hormone i ino, em što sam takva da znam da bih sigurno preskočila nekoliko dana u mjesecu (nisam u stanju antibiotik popit do kraja kak treba). Mirena-preskupa mi je za nešto što mi možda nikako neće odgovarati i što ću možda morati vaditi, ionako sam u rasploženjima za poludit u one dane, bojim se da se ne pretvorim u vukodlaka.
    Flasteri, vaginalne tablete...no way!
    Ostaje mi na izbor bakrena. Jedino što me koči je što sam čula da je dosta ženo s njom ipak ostalo trudno..Pa se premišljam. Opet nemreš mozak na pašu.

    A 35 još nemam..a i tko zna kaj me još može puknuti jelte!

    I kaj sad?

    Znaš kako kažu ; najbolja prevencija je apstinencija!!

  29. #29
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam prezervative, žene rijetko imaju nuspojave od njih .
    Mi ih uspiješno koristimo već 15 godina ( dobro, neću muljati koliko se sjećam samo nam je jednom puknuo) , ali nijedna kontracepcija ne pruža 100% sigurnost, mislim da su prezervativi najnevinija.
    Pilula se grozim zbog tih silnih hormona a spiralu ne bih nikada stavila pošto me smeta način na koji djeluje

  30. #30
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    E sam kondomi nema šanse, tko može super, ja bi voljela da mogu,ali ja dobim uvijek neku šugu od njih, oni njihovi premazi me svrbe,i nisam još našla neke koji mi odgovaraju.
    Razmišljam o bakrenoj ,al stah me da mi menga ne bude ono ultra....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja ne znam sto Ana toliko padas u nesvest na kondome? Ok, razumem, nije za vas, ali nama full odgovara. Ja ne zelim sebi stres svakog meseca da li sam trudna ili ne, ne zelim da se mislim i preznojavam. Hormonska terapija mi nije opcija kao ni podvezivanje jajnika jer planiram jos dece. Tako da mi je kondom najsigurnija, najjednostavnija opcija, nikome ne skodi zdravstveno, mozemo da se opustimo i ne razmisljamo.

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    vissnja ja se nadam da si ti kao i svi moj prvi dio posta shvatila kao ironiju na mene samu. No dobro, ako nisi nema veze, ne ne padam u nesvjest, ali evo objašnjenje što mislim o prezervativima.

    Prezervativi su kao prvo preskupi, rekla bih najskupklja kontacepcija. To je prva stvar.
    Drugo, to je totalna gnjavaža i to nije to!

  33. #33
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Prezervativi su kao prvo preskupi, rekla bih najskupklja kontacepcija. To je prva stvar.
    Drugo, to je totalna gnjavaža i to nije to!
    živo me zanima hoćeš li ovim riječima i kćerima objašnjavati kontracepciju

  34. #34
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Prolazim redovne kontrole, a za trombozu rizik raste s godinama, pusenjem i nekretanjem... Mene su pilule stitilr od tumora jer bez njih nemam menstruacije, a ako se endometrij redovito ne ljusti raste rizik za karcinom...
    Ma iz tvog posta sam shvatila kako misliš da te pilule štite od tromboze?

  35. #35
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Prezervativi su kao prvo preskupi, rekla bih najskupklja kontacepcija. To je prva stvar.
    Drugo, to je totalna gnjavaža i to nije to!
    Evo koke,kupuj naveliko i mirna si....neznam koliko dugo ali prilicno......
    http://www.ebay.co.uk/itm/100-DUREX-...item2a2239bc97

  36. #36
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    živo me zanima hoćeš li ovim riječima i kćerima objašnjavati kontracepciju
    Naravno da neću! I ja sam u mlađim danima koristila kondome! Pričamo o seksu u braku!

  37. #37
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučam prezervative, žene rijetko imaju nuspojave od njih .
    x

    nema šanse da se godinama bezveze kljukam hormonima, pa makar i oni bili u najmanjim dozama
    nema šanse

    kužim ako je nekome to ok, ali mene bi bilo strah

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da neću! I ja sam u mlađim danima koristila kondome! Pričamo o seksu u braku!
    Pa i mi pričamo o seksu u braku.

  39. #39
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    pa i mene je strah a kaj da radim

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    pa i mene je strah a kaj da radim
    nemoj raditi ništa, to je 100% sigurno.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Pa čudiš se i kažeš "u ovim godinama". Ja mislim da smo ti i ja tu negde po godinama (ja imam 33), i 13 godina sam sa MMom. E sad, jedino što mi nismo zvanično u braku, možda je do toga

    Ali da, meni je to i u braku jedina prihvatljiva vrsta kontracepcije. Osim nekog/nečijeg podvezivanja ali to kad izrodimo svu decu.
    Hormoni su mi no way, o spirali ne znam puno ali pri pomisli da mi nešto "ugrade" naježim se, to je do mene, neka blokada u glavi. Nije nam puno ostalo kad to izuzmemo osim metode "prekidaj kad je najlepše" a to mi nije fino, stalno sam napeta, posle se prebrojavam do menstruacije, ne spavam mirno...

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    šalu na stranu , morate odvagnuti prednosti i mane svake pojedine metode i onda odabrati najbolju za vas. Meni je kontracepcija u odnosu, a posebno u braku zajednička briga, a ne isključivo odgovornost žene ili muškarca. Naravno da nam se mjenja dob, i brojno stanje djece , i želja za brojem djece, seksualna želja, mogućnost planiranja , učestalost odnosa, zdravstveno stanje, prepoznavanje potreba i ritmova vlastitog tijela...isto tako se mjenjaju metode kontracepcije za neki par.

  43. #43
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da neću! I ja sam u mlađim danima koristila kondome! Pričamo o seksu u braku!
    šta se žestiš? vidiš da se šalim

  44. #44
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    šta se žestiš? vidiš da se šalim
    Ma ne žestim se izsteklo mi vrijeme kad sam se sjetila da sam zaboravila dodati maloga...ovoga... Onda bi malo drugačije zazvučala moja rečenica.

  45. #45
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne žestim se izsteklo mi vrijeme kad sam se sjetila da sam zaboravila dodati maloga...ovoga... Onda bi malo drugačije zazvučala moja rečenica.

    ja razmišljam o nekoj spirali jer sam postala nevjerojatno neodgovorna. prije nikad nikad ne bi zaboravila tabletu, a sad mi se dogodi svakih par mjeseci- u ove zadnje dvije godine otkad ih pijem, propustila sam ih bar 5-6. i onda moramo koristiti kondome, a meni je to prilično tlaka.
    ali nekako me strah te bakrene. prva asocijacija mi je neka infekcija ili urastanje, iako nisam sigurna je li to uopće moguće. baš je se nekako grozim.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma iz tvog posta sam shvatila kako misliš da te pilule štite od tromboze?
    krivo si me shvatila, tak mi i treba kad pisem slijedeci tok misli, a nikad ne procitam kaj sam napisala

  47. #47
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sam imala mirenu i bila mi je super 10 mj i onda su pocele gadne nuspojave!
    Ugl i ja se jezim hormona, ali nisam nasla rijesenje! Mene kod bakrene strah velikih krvarenja s obzirom na moj niski tlak i povremene epizode niskog zeljeza!

  48. #48
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene kod bakrene strah ovoga o čemu rossa piše....Izgleda da me jedino nije strah da opet ostanem trudna...


    Šalu na stranu! Znam samo da ništa ne znam.

  49. #49
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim se uzeti kontracepcijske, ginic kaze Jazz..

    Kao ono, neredoviti ciklusi, ciste na jajnicima... A ja bi najradije da mi pomognu za ten. Mislim da cu probati, ali ne mislim ih uzimati duze od godine dana.

  50. #50
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam pila novinette, prošle godine u 11. i 12. mjesecu,
    u ta dva mjeseca dobila sam 6 kila, naočigled sam bujala (a u svakoj T po 10kg),
    pms prestrašan a krvarenje još srašnije....

    Prestala sam s njima, i preša na jazz...
    Te su mi odlične, nema pms-a, ciklusi redoviti, nema onog krvarenja usred ciklusa....

    Najradije bih da nemoram piti niš, al nemogu iz mjeseca u mjesec biti u strahu jesam li trudna ili nisam....

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •