Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 180

Tema: "dug" i neizdavanje svjedodžbi!

  1. #51
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    razumijem da je ovo pomalo ucjenjivački, ali ne razumijem zašto je bitno svjedodžbu dignuti baš taj dan

    u našoj školi se može podignuti cijelo jeto, u tajništvu, od 8 do 15
    ionako na to "službeno" podizanje dođe troje djece
    barem je u našem razredu bilo tako

  2. #52
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Nama je dospijeće plaćanja 05.07. Očito svaka škola vodi svoju politiku.

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A čuj, nama nitko nije rekao da je možemo dobiti neki drugi dan, niti kada možemo doći po nju. I možda mi sljedeće godine to i neće uopće biti bitno.
    Sam način nije u redu. Nije fer.
    Nazvala sam ih danas (hm, da kakva sam aždaja ovako, ne bi vjerovali, bila sam fina i kulturna) i pitala ih za naš slučaj i da znam da nisu oni krivi za to, ali da nije u redu da se lome koplja preko djece, pogotovo u ovoj mojoj situaciji.
    Žena je bila puna razumijevanja, rekla je da imaju strašno puno dužnika, ljudi koji nisu niti jedan mjesec platili!
    Pitala sam je da li misli da je u redu da nas svrsta u isti koš s njima, jer se ja i ne smatram dužnikom, s čime se i ona sama složila.
    Uglavnom, rekla je da vidi da uredno plaćamo, da je s te strane sve ok i da će nam ipak sutra dati tu svjdodžbu!

    I sad je nešto što bi trebalo biti veselo popraćeno grčem u želucu!!

    Uglavnom, žao mi je i našeg učitelja koji je stvarno divan! On jadan okolo mora zivkati ljude i kako on sam kaže sramotiti se. Ne zbog onih pravih dužnika nego zbog ljudi poput nas.
    Danas me zvao, ispričavao mi se kaj je to sve tak ispalo, rekla sam mu da uopće nema problema, da znam da nema on veze s tim i da me veseli što se sutra ipak vidimo!
    Mislim, jadni ti učitelji čime se i oni moraju baviti.

    I ne, ne mislim da nitko ne smije imati drugačije mišljenje od mog i znam da sam pretjerala (baš sam bila nabrijana i previše), ali ako mi se u usta stavlja nešto što nisam niti rekla niti napisala niti mislila to mi baš ide na živce.

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i vidiš

    ti si se ispuhala
    rekla noi da ne kenja
    pisala po fejsu da te neka iživcirala...

    a na kraju sve lijepo riješeno, točno kako i treba
    i vidiš da te ne trpaju u isti koš sa kroničnm neplatišama

    znači, da si prvo nazvala tajništvo, a onda otvorila temu, sve bi drugačije izgledalo.

    znam, svi smo mi eksplozivni kad je nepravda u pitanju, ali zato nam trebaju noe, matilde i neke druge noe i mailde da nam pokažu i kako to izgleda sa druge strane.

  5. #55
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno



    Vidimo se sutra! Sa svjedodžbama u rukama!
    (Ja sam delegat. Mladi gospodin je na moru.)

  6. #56
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Inače je naplata dugova u školi jako slizak teren i teško mi je vidjeti kolege kako se s time bore. Zato mi je čak i drago vidjeti nezadovoljne roditelje jer se nadam da će barem jedan dići bunu i da će se nešto promijeniti.

  7. #57
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    razumijem da je ovo pomalo ucjenjivački, ali ne razumijem zašto je bitno svjedodžbu dignuti baš taj dan
    zato što je bitno. zato što dijete želi dignuti svjedožbu taj dan kad i svi ostali.
    zato što dug roditelja nema veze s djetetom i njegovom svjedožbom.
    zato što postoje načini da se dug naplati, kako rade ostali. opomena, ovrha. bar se danas ovrhe provode za čas.
    nikakve ucjene.
    to je stvarno bezobrazluk bez granica.
    i zašto uopće petljaju učitelje u plaćanje računa kad za to imaju stručnu službu. računovodstvo, tajništvo.
    učitelji preko djece poručuju roditeljima da neće dobiti plaću, učitelji zovu roditelje doma.
    katastrofa.
    ja sam se iživcirala, kako neće ana. koja povrh svega, uopće nije bila dužna.

  8. #58
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    evo ja nisam platila prehranu za 5. i 6. mjesec, ne zato sto ne zelim nego sto ne mogu.
    U ove dvije godine boravka nijednom nismo kasnili ili neplatili neku uplatnicu - do sada.
    Muz mi 3 mjeseca nije dobio placu i nezna se kada ce, nisam primjetila da uciteljica brine o tome da li ce on dobiti placu ili ne

  9. #59
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ..


    i vidiš da te ne trpaju u isti koš sa kroničnm neplatišama

    hm, pa obzirom da su me nazvali i rekli mi da nam neće dati ocjene dok ne podmirimo "dug" ispada da ipak trpaju!
    Da nisam reagirala i svašta rekla preko telefona (bila sam pristojna, ali sam rekla što mi je na duši i što mislim o njihovom činu) i dalje bi bila u istom košu s ostalima koji su stvarno dužni.

    Po meni do svega ovoga uopće nije trebalo doći.

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    gle, to je muljaža škole
    jer se u gradskom uredu kunu da na vrijeme daju novac za plaće učiteljica/učitelja iz boravka

    a učiteljice, na kraju, žicaju roditelje da plate kako bi dobile plaće.
    ovo je jedan od načina da iskamče svoj novac/plaće.
    nit je dobar, nit je pošten, ai valjda nisu drugačije znali.

  11. #61
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    matilda ne znam u kojoj si banci ali ne karikiraj, za tri dana ti još ni prva obavjest ne bi stigla na kućnu adresu tak da te priče objesi mačku o rep. Stvarno ne znam u kojoj to banci imaš kredit da su tako revni za 3 dana neplaćanja i da tako utjeruju dugove. Sve ovo kaj pišeš događa sa nakon malo dužeg neplaćanja!!
    A ne!
    Nije došla nikakva opomena na kućnu adresu. Račun je bio plaćen, a stigao je nalog da mi sjednu na plaću.

    Ovo o čemu pričate ne treba rješavati sa školom, već s Gradom (ili Ministarstvom). Vičete na krive ljude. Nažalost.

  12. #62
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku

    Ovo o čemu pričate ne treba rješavati sa školom, već s Gradom (ili Ministarstvom). Vičete na krive ljude. Nažalost.
    Sve ja to znam ali premalo je vremena bilo da to rješavam s ikim nego sa školom.
    Nisam vikala na nikoga ako si mislila doslovno, iako možda ostavljam takav dojam! Znam biti jako fina.

    Nisam vikala iz razloga što su oni samo pijuni kao i ja. Ali bi onima koji griju fotelje vrlo rado zaljepila pokoji šamar!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 28.06.2012. at 20:23

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo o čemu pričate ne treba rješavati sa školom, već s Gradom (ili Ministarstvom). Vičete na krive ljude. Nažalost.
    A ja ti kažem da se u Gradu kunu da se lova uplaćuje na školski račun automatizmom i na vrijeme.
    Nego da škole prelijevaju kako misle da u tom trenutku treba.

  14. #64
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    A.

    Ovo o čemu pričate ne treba rješavati sa školom, već s Gradom (ili Ministarstvom). Vičete na krive ljude. Nažalost.
    ali matilda, ne mogu se složiti. škola izdaje račun, a ne grad niti ministarstvo.
    škola mora slati opomenu. škola mora pokrenuti ovrhu prema neplatišama. a ne prijetiti djeci sa svjedodžbama, slati poruke preko djece, uopće u to uvlačiti učitelje. ne kužim. imaju službu računovodstva koja ne radi ništa drugo nego se bavi računima, prihodima i rashodima. nije li tako?

  15. #65
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam na cvijetinom tragu
    ostaviti djecu i učitelje s računima
    tu su službe i roditelji

  16. #66
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ja bih samo napisala iz prve ruke da mi je vrlo neugodno kad moram zvati roditelje da nisu platili skolarinu i da se uvijek pitam gdje pise da je to u opisu mog radnog mjesta? Koliko znam kod nas se nije dovodio u pitanje taj zadnji mjesec nego ako je bio dug za vise mjeseci i dijete je dobilo svjedodzbu cim je roditelj uplatio. Ne znam koliko je pedagoski ili nepedagoski, ili po zakonu ili ne ali je cinjenica da imamo 45000kn duga i da uprava stalno govori da se nema smisla povlaciti po sudu jer bi predugo trajalo. Opet kazem, ne znam, ne kuzim se u pravo niti me iskreno zanima ali mi je bed da netko mjesecima ne plati skolu a dijete redovno pohadja nastavu a bed mi je i kad tom djetetu ne smijem izdati svjedodzbu...jer to dijete je posteno zaradilo svoje ocjene...

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gle u cijeloj priči nisam skužila dal si platila, nisi?
    Si pitala za klopu, su ti tu kaj smanjili, trebal je i račun za 5 biti manji, ako si predala papire u 5.

  18. #68
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    nisam platila za 6. Platit ćemo u 7.mj kad mm sjedne plaća.
    Nisam pitala za DD, iskreno, nisam imala ni živaca ni snage za to. Sad nije bitno, počinjemo od jeseni.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 29.06.2012. at 07:43

  19. #69
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ali matilda, ne mogu se složiti. škola izdaje račun, a ne grad niti ministarstvo.
    škola mora slati opomenu. škola mora pokrenuti ovrhu prema neplatišama. a ne prijetiti djeci sa svjedodžbama, slati poruke preko djece, uopće u to uvlačiti učitelje. ne kužim. imaju službu računovodstva koja ne radi ništa drugo nego se bavi računima, prihodima i rashodima. nije li tako?
    Što misliš, koliko ljudi radi u toj službi?

  20. #70
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa ja mislim da svaka škola ima računovođu, tajnika i ravnatelja - najmanje. neke imaju još kojeg referenta.

  21. #71
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ali matilda, ne mogu se složiti. škola izdaje račun, a ne grad niti ministarstvo.
    škola mora slati opomenu. škola mora pokrenuti ovrhu prema neplatišama. a ne prijetiti djeci sa svjedodžbama, slati poruke preko djece, uopće u to uvlačiti učitelje. ne kužim. imaju službu računovodstva koja ne radi ništa drugo nego se bavi računima, prihodima i rashodima. nije li tako?
    Što misliš, koliko ljudi radi u toj službi?
    mene ne zanima koliko ih ima, onoliko kolika je potreba.
    ja nemam jos djecu u skoli, jos, ali mi nije jasno zasto bi ucitelj koji je na budzetu grada morao zvati roditelje da bi mu se isplatila placa.
    zbilja to je kao da kuharica zove i skuplja novce za hranu.
    ucitelj uci, kuharica kuha, racunovodstvo vodi financije.

  22. #72
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    To je istina, ali situacija je u školstvu daleko od idealne i gleda se da radi što manje broj ljudi i ondje gdje bi po prostoru mogao biti veći broj razreda s manjim brojem djece, svejedno bude manje većih razreda jer bi to značilo zapošljavanje još jedne učiteljice (a znamo da bi to tek bilo u interesu djece).
    Tako da ja vjerujem da su ljudi koji rade u tim službama već dosta opterećeni.
    Inače broj računovođa ovisi o broju učenika u školi pa neke škole imaju računovođu samo na pola satnice.
    (Ovime ne želim reći da je u redu da učitelji moraju zvati ili da djeca ne dobiju svjedodžbe, samo da rješenje nije jednostavno.)

  23. #73
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    To je istina, ali situacija je u školstvu daleko od idealne i gleda se da radi što manje broj ljudi i ondje gdje bi po prostoru mogao biti veći broj razreda s manjim brojem djece, svejedno bude manje većih razreda jer bi to značilo zapošljavanje još jedne učiteljice (a znamo da bi to tek bilo u interesu djece).
    Tako da ja vjerujem da su ljudi koji rade u tim službama već dosta opterećeni.
    Inače broj računovođa ovisi o broju učenika u školi pa neke škole imaju računovođu samo na pola satnice.
    (Ovime ne želim reći da je u redu da učitelji moraju zvati ili da djeca ne dobiju svjedodžbe, samo da rješenje nije jednostavno.)
    svi se slazemo da nije uredu da ucitelj zove roditelje za novce koje roditelji duguju skoli/gradu.

    ovo sto si napisala, da sve ovisi o broju ucenika, sasvim slucajno sam upoznata sa situcaijama u slicnim ustanovama.
    uglavnom bezobzira na to sto radi 1 ili 1/2 ili vec koliko god ljudi na probelmu financija skole, oni rade to kroz cijelu godinu. i kao u svako poslu postoji tzv. pik sezone i kad svi umiremo od posla, a ponekad nam je manji tempo. bezo bzira na pik sezonu ti ljudi koji rade tamo trebaju odraditi svoj posao. a ne dati listu i reci zovite vi.
    koliko znam, sad sam upisivala djete moj broj mobitela i kucnog terlefona sam dala vec u skoli, dakle to nije podatak koji samo ucitelj ima. vec jepohranjen u skoli.

  24. #74
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    opet nema puno vremena da napišem sve štomislim o ovome
    samo ću reći da nam je krasna država u kojoj živimo
    kad roditelji moraju birati hoće osramotiti vlastito dijete il skuhat ručak
    hebemti!

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    opet nema puno vremena da napišem sve štomislim o ovome
    samo ću reći da nam je krasna država u kojoj živimo
    kad roditelji moraju birati hoće osramotiti vlastito dijete il skuhat ručak
    hebemti!
    Ma sve je to divno i krasno, ali brate mili, djeca su jela, usluga je iskorištena i izvršena i meni je normalno da se i plati.

    I dalje ne kužim zašto pokretačica topica to nije mogla obaviti na vrijeme (pa ako ne ide telebanking, odeš u poštu) ali ne mislim se time opterećivati.

    Ako netko nema za topli obrok, onda je socijala i ima drugačije regule, o čemu treba postojati rješenje. Nije to pitanje kuhanja ručka vs. mizerne cijene za topli obrok (ako se dobro sjećam, bilo je 12 kn dnevno). Pa vrag odnio.... Uđite u bilo koju trgovinu i izađite bez plaćanja, reći će vam da ste ukrali i pozvati policiju. A ne znam zašto svi misle da bi djeca trebala boraviti u vrtiću, boravku i jesti u školi besplatno.

    S druge strane, greške se događaju. Zvala me tajnica iz glazbene škole da nismo platili iako uredno jesmo (uplate su uvjet za upis u slijedeću godinu). Ja rekla da smo platili, ona rekla da će provjeriti i to je bilo sve. Vjerojatno se veliki broj ljudi odnosi "nehajno" prema financijskim obvezama vrsta raznih. Sorry, ja to ne razumijem.

  26. #76
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Peterlen slazem se ja s tobom za placanje, mene muci to sto je ucitelj zvao to mi je fakat dno dna.
    i slazem se s ovim
    Vjerojatno se veliki broj ljudi odnosi "nehajno" prema financijskim obvezama vrsta raznih. Sorry, ja to ne razumijem.
    ali za to je tebe zvala tajnica, a ne profesor i tu mi sve stima.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje ne kužim zašto pokretačica topica to nije mogla obaviti na vrijeme (pa ako ne ide telebanking, odeš u poštu) ali ne mislim se time opterećivati.

    .
    Mislim da je problem u tome što su uplatnice dobivene prekasno, a ljudi koji žive od plaće do plaće možda imaju problema onda platiti u jednom mjesecu duplo.

    Ja također dečkima plaćam školu no nama nisu, ni prošlih godina baš tako inzistirali. Kako režije uvijek plaćamo 20 u mjesecu, tako smo prošle godine platili 20 7. i bilo je sve OK

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    A ovo za zvanje, mislim da bi taj posao trebale raditi tajnica i računovodstvo, a ne učitelji

  29. #79
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma nije to baš tako jednostavno
    evio, Marsupilami nije platila jer muž mjesecima ne prima plaću
    svima nama se može dogoditi sličan scenarij
    naravno, netko mora namiriti troškove koji su realni i koji su nastali, sve stoji
    učitelji/ce su u vrlo nezahvalnoj poziciji i sramota je da se moraju baviti utjerivanjem dugova
    vjerojatno postoji i jedan dio roditelja koji je nemaran i nesavjesan pa iz tog razloga ne špodmiruje obveze
    no takvih je vjerujem ipak jako malo
    a i od njih treba zaštiti dnjihovu djecu, dovoljno što imaju takve roditelje
    ako je naravno interes djece na prvom mjestu, što bi moralo biti

    nadalje i oni koji ne plate jer ne mogu, nemaju nisu sigurno krivi što jedino valjdaovdje u lijepoj nam našoj
    možeš ići na posao, možeš raditi ali primati plaću ne moraš!
    dok istovremeno zbog kojih ne možeš primiti tu istu plaću nemaju naravno sličnih problema
    ni oni ni njihova djeca, a neće ih zasigurno imati ni djeca njihove djece
    jer svi mi, uključujuć i one što su sad mizerni radi kuhinje, boravka, škole i svega ostalog
    mi, mi smo im to platili.
    pa dokad više?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    slažem se ronin, to nije posao učitelja . učitelj sleš utjerivač dugova sleš povremeno boksačka vreća za roditeljske frustracije a uskoro ćemo dobiti i džoger ako optuste spremačice što se prijete već godinama

  31. #81
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo za zvanje, mislim da bi taj posao trebale raditi tajnica i računovodstvo, a ne učitelji
    Istina da bi oni to trebali raditi, ali ne rade. Plaćanje toploga obroka i u našoj školi evidentiraju razrednici (učenici donose na uvid plaćene uplatnice). To nam serviraju pod razredničke poslove. Očito bi računovođi bilo previše posla baviti se time jesu li roditelji 800-tinjak učenika na vrijeme platili svoje obveze prema školi.

  32. #82
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a nečiji tata ne mora primati plaću, pa koga briga ima li djetetu za sendvić?
    najlakše ga je prozvati i zaprijetiti
    valjda je trebao biti krimainalac pa bi mogao štošta djeci omogućiti

    al sam ja ljuta zbog ove nepravde...

  33. #83
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    a nečiji tata ne mora primati plaću, pa koga briga ima li djetetu za sendvić?
    najlakše ga je prozvati i zaprijetiti
    valjda je trebao biti krimainalac pa bi mogao štošta djeci omogućiti

    al sam ja ljuta zbog ove nepravde...
    A otkud da škola plati sve obveze prema dobavljačima hrane ako roditelji na vrijeme ne plate račune?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se ronin, to nije posao učitelja . učitelj sleš utjerivač dugova sleš povremeno boksačka vreća za roditeljske frustracije a uskoro ćemo dobiti i džoger ako optuste spremačice što se prijete već godinama
    i to je razlog zašto više ne radim taj posao. i nisam sigurna da ću mu se ikad vratiti.puno je lijepoga, jest, ali kod mene je uteg na vagi prevagnuo u drugom smjeru.

  35. #85
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Istina da bi oni to trebali raditi, ali ne rade. Plaćanje toploga obroka i u našoj školi evidentiraju razrednici (učenici donose na uvid plaćene uplatnice). To nam serviraju pod razredničke poslove. Očito bi računovođi bilo previše posla baviti se time jesu li roditelji 800-tinjak učenika na vrijeme platili svoje obveze prema školi.

    da volim ovo njima bi to bilo previse posla. zanima me kad bi ucitelji rekli da ime je koma upisivati u e-matice sve, pa da daju prof iz informatike da to on radi, jer jelte to je njemu zgodnije.
    kako meni sve te cudne podjele poslova idu na zivce, znas to je meni tasko/puno pa ajde ti, ma daj......
    dodatak. ne radim u skoli, nemam jos skolarca, ali mi ovakve stravi u nasoj dragoj drzavi idu na zivce.

    ja se necu vise javljati na ovu temu jer zbilja mislim da sam sve iskometirala.
    nadam se

  36. #86
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    A otkud da škola plati sve obveze prema dobavljačima hrane ako roditelji na vrijeme ne plate račune?
    pa o tome se i radi, sve je povezano
    ako ja ne primim plaću ne mogu ni tebi platiti ono što ti trebam platiti
    odkud, gdje da rodim te novce kad ih n e m a m ?
    onda tim slijedom ti ne možeš platiti onom drugom, on onom trećem itd...
    zato smatram da je ovo problem svih nas, cijelog društva
    tj. da smo svi manje- više u istoj kaši
    koju je netko dobro skuhao...

  37. #87
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    flopica potpisujem te od prve do zadnje <3

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    I dalje ne kužim zašto pokretačica topica to nije mogla obaviti na vrijeme (pa ako ne ide telebanking, odeš u poštu) ali ne mislim se time opterećivati.

    Ako netko nema za topli obrok, onda je socijala i ima drugačije regule, o čemu treba postojati rješenje. Nije to pitanje kuhanja ručka vs. mizerne cijene za topli obrok (ako se dobro sjećam, bilo je 12 kn dnevno). Pa vrag odnio.... Uđite u bilo koju trgovinu i izađite bez plaćanja, reći će vam da ste ukrali i pozvati policiju. A ne znam zašto svi misle da bi djeca trebala boraviti u vrtiću, boravku i jesti u školi besplatno.
    Nije poanta u ne placanju na vrijeme nego u prerano izdavanju uplatnica.
    Ako je do sada bilo da se prehrana za jedan mjesec placa do 15. sljedeceg mjeseca ne mozes onda u isto vrijeme izdati dva racuna i zahtjevati placanje odmah ili sljede sankcije.
    Mi racune za prehranu dobivamo na kraju mjeseca i rok je 15. sljedecega, a oni su sada dobili racun za prehranu za 6. mjesec s rokom placanja odmah, zasto? Tebi nije cudno da se od njih zahtjeva da plate uslugu za cijeli mjesec koji jos nije zavrsio a k tome jos usluga nije ni pruzena za cijeli nego samo za pola?
    Pa jel ti placas racune za mjesec unazad ili u tekucem mjesecu koji jos nije zavrsio?
    Ne mozes nekome naplatiti uslugu koja nije pruzena i onda ga jos ucjenjivati i igrati na djetetove osjecaje

    I tko je to ovdje rekao da bi djeca trebala jesti besplatno?
    I sto ako nekome placa kasni, on je odmah socijala?
    Daj molim te, gdje ti zivis?

  38. #88
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Nažalost, ima računa koji se plaćaju u pretplati.

  39. #89
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, ima računa koji se plaćaju u pretplati.
    Sve to stoji. Ali kad u istom mjesecu izdaju dva računa nije logično očekivati da će ljudi platiti.

  40. #90
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, ima računa koji se plaćaju u pretplati.
    Ima nekih ali takve obveze smo prihvatili jer smo znali da je to tako i gotovo.
    Evo jucer su mi struju htjeli iskopcati zbog neplacenih racuna za 5. i 6. mjesec koji jos nije ni zavrsio.

    Po ovome ispada da recimo t-com odluci bez najave naplacivati svoje usluge unaprijed svi bi rekli:"a ok, svoje obveze trebamo platiti" i nitko se ne bi pobunio....je mos si misliti.

  41. #91
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I dalje ne kužim zašto pokretačica topica to nije mogla obaviti na vrijeme (pa ako ne ide telebanking, odeš u poštu) ali ne mislim se time opterećivati.

    Ako netko nema za topli obrok, onda je socijala i ima drugačije regule, o čemu treba postojati rješenje. Nije to pitanje kuhanja ručka vs. mizerne cijene za topli obrok (ako se dobro sjećam, bilo je 12 kn dnevno). Pa vrag odnio.... Uđite u bilo koju trgovinu i izađite bez plaćanja, reći će vam da ste ukrali i pozvati policiju. A ne znam zašto svi misle da bi djeca trebala boraviti u vrtiću, boravku i jesti u školi besplatno.
    A nije ti možda palo na pamet da pokretačica topika nema dovoljno novaca da u jednom mjesecu plaća duple račune?
    Gdje sam napisala da nemam za topli obrok?
    Gdje sam napisala da ne mislim platiti ono što je moje dijete pojelo?


    Hm, ili bi možda ipak bilo jednostavnije da se vratiš na moje postove, pročitaš ih još jednom, pa napišeš ovako nešto!!

  42. #92
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A nije ti možda palo na pamet da pokretačica topika nema dovoljno novaca da u jednom mjesecu plaća duple račune?
    Gdje sam napisala da nemam za topli obrok?
    Gdje sam napisala da ne mislim platiti ono što je moje dijete pojelo?


    Hm, ili bi možda ipak bilo jednostavnije da se vratiš na moje postove, pročitaš ih još jednom, pa napišeš ovako nešto!!
    Draga, a ja bih tebi preporučila da se vratiš UGOVORU koji si potpisala sa školom o ostvarivanju prava o boravku /mliječnom obroku, u kojem piše da se roditelj obvezuje podmiriti troškove do 20. tekućeg mjeseca. Crno na bijelom. Od prvog dana.

    Istina, bio je kaos s uplatnicama, to svi znamo, ali tvoj topic je potpuno neosnovan. Sorry, ali tako je. Nisam bila lijena dići zadnjicu i tražiti ugovor.

    Samo da dodam, ako u tvom ugovoru piše nešto drugo, onda se ispričavam.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.06.2012. at 22:36

  43. #93
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nama na uplatnicama dospijeće plaćanja bude uvijek 15. idućeg mjeseca....Da bi onda zbog eto kraja godine (kao da na jesen nećemo u školu) dobili duple uplatnice. Znači za 5. mj. s dospijećem plaćanja do 15.06. i za 6. mjesec s dospijećem plaćanja do 15.06.. Tebi je to u redu? Stvarno misliš da svi moraju imati za platiti duple uplatnice u jednom mjesecu jer je netko eto tako se sjetio?


    Mada i dalje mi nije jasno od kuda ti ideja da sam socijalni slučaj? Iz ničega to nisi mogla zaključiti. Tako da pozivanje na tu neke ugovore nema veze s onim što si gore napisala.

  44. #94
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    evo da se ubacim, naime nama NITKO NIJE REKAO da moramo platiti sve do svjedodžbi, i ja kao i obično platila sada za 5. mj jer su nam utrpali sva 4 računa u lipnju. Došla jučer po svjedodžbu i tek onda saznala da je ne mogu dobiti, nisam se uopće uzrujala, ipak je ovo HR....platim drugi tjedan pa odem do tajništva

  45. #95
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    ja kao i obično platila sada za 5. mj jer su nam utrpali sva 4 računa u lipnju.
    Nemoj se sada izmotavati sa nisam znala, dobila si racune u lipnju i trebala si ih u tekucem mjesecu platiti.
    Priznaj da si socijala i to je to....cuj nju nisam znala...eh

























  46. #96
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    razumijem da je ovo pomalo ucjenjivački, ali ne razumijem zašto je bitno svjedodžbu dignuti baš taj dan

    u našoj školi se može podignuti cijelo jeto, u tajništvu, od 8 do 15
    ionako na to "službeno" podizanje dođe troje djece
    barem je u našem razredu bilo tako
    ako dođeš s djetetom, prvašićem, koji ima taj datum zapisan u bilježnici i čeka tu svoju prvu svjedodžbu, onda hoću da je dobije taj dan

    evo, ja iskreno pojma nisam imala da postoji takva praksa, saznala sam ovdje
    k tome je rok dospijeća u srpnju. naravno da se račun MOŽE platiti i prije, no tek nakon toga netko te ima pravo zahtijevati ispunjenje
    ja sam svoje platila, nije mi se riskiralo. u minusu sam već :/

    nitko ovdje ne govori o neplaćanju onoga što je potrošeno, pojedeno, štogod... samo da ovaj način nije ok

    postoje drugi načini naplate

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i ja sam socijala , s tekućim u minusu .

    sad sam se sjetila što me je par puta odmaknulo od ovog foruma , nadmeni stav tipa Marija Antoaneta ( ok znam da neki povjesničari spore da je to ona uopće rekla ,ali ....)

  48. #98
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Koliko znam, nema zakonske podloge za takvo neizdavanje svjedodzbe.
    A ni moralne da dijete ne dobije svjedodzbu ako je doslo po nju.
    Isto tak, i pitanje je moglo biti ljepse postavljeno, npr. ima li zakonske osnove za tako nesto.

  49. #99
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma zašto bi pitanje bilo postavljeno ljepše, ne razumijem?
    što je ovako postavljeno prostački?

  50. #100
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mene jedino u na ovoj temi šokira da svega 3-4 učenika dođe po ocjene. Zašto?
    Kod nas obavezno dolaze svi, pa to je važan dan. Barem se kod nas tako predstavlja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •