Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 180

Tema: "dug" i neizdavanje svjedodžbi!

  1. #101
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Čisto da dodam, iz istog razloga mi je bezveze stav, što vas briga, pa možete ocjene podiči bilo kad.
    Što se tiče "bezobrazluka" škole, razumijem da je to njima na neki način najjednostavnije osiguranje da će roditelji platiti.
    Nije fer što su dupli računi isti mjesec, ali mi je jasna logika škole.

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni bi bilo logičnije da imaju princip da dijete ne može u boravak na jesen ili da ne može uzimati obrok ako sve do tada nije plaćeno.

    Inače - da smo u Zagrebu kao što nismo ja sam sigurna da bih napravila veliku paradu oko dodjele svjedodžbi tj. da bi mom djetetu to bio veliki događaj, pa bi mi stvarno bilo grozno da odjednom saznam da ne možemo podići svjedodžbu. Btw. nemam pojma jesmo li mi platili sve tople obroke, a još manje da li nam je dijete donijelo sve uplatnice iz škole.

  3. #103
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Flopica, nije prostacki, ali meni zvuci napadacki.

  4. #104
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mene jedino u na ovoj temi šokira da svega 3-4 učenika dođe po ocjene. Zašto?
    Kod nas obavezno dolaze svi, pa to je važan dan. Barem se kod nas tako predstavlja.
    zato sto puno djece, bar kod nas, nije doma
    mi smo i lani i ove godine na moru
    kod nas je podjela bila u petak, rekli su mi da je bilo 7-8 djece

    i u moje vrijeme je to bio dogadjaj
    sjećam se podjele iz 1. raz. OŠ
    bila je u domu kulture
    prozivani su svi odlični učenici direktor skole je svakom dao knjigu

  5. #105
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Iskreno i to mi je misterija, kod nas nema godišnjih prije polovice 7 mjeseca.

  6. #106
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo upravo pitam nećakinju koliko je djece došlo. Kaže da 2 ili 3 nisu.

  7. #107
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to je stari godisnji
    da ja nisam na go vjerovatno bi dijete bilo kod bake pa opet ne bi bila na dodjeli
    mi imamo averziju prema zagrebačkom asfaltu ljeti

  8. #108
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ok. nisam razumjela
    ali meni i tako ne zvuči napadački, sam naziv

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mene jedino u na ovoj temi šokira da svega 3-4 učenika dođe po ocjene. Zašto?
    Kod nas obavezno dolaze svi, pa to je važan dan. Barem se kod nas tako predstavlja.
    I mene. Na žalost iz godine u godinu sve manji broj učenika dolazi na podjelu svjedodžbi ( a sve veći je ni ne podigne do polugodišta idućeg razreda ). smeta me to omalovažavanje. To bi trebao biti svečan i važan dan u šk. godini za svakog učenika. Trudim se da se svaki učenik osjeća posebno ( bez obzira na uspjeh) i naravno, svatko dobije veliki pljesak. Sad, znam i da puno djece otputuje i ne može doći, u 6. mjesecu je i jeftiniji smještaj na moru, pa puno ljudi to koristi ( tko ne bi? ), ali iz iskustva znam da puno roditelja to zanemari, ono bumo digli u tajništvu, djecu ne uči važnosti tog dana. I to me žalosti. A kad je govora o neplaćenim računima i kod nas traže da učitelji zovu roditelje ( što ja odbijam , stavim napisanu opomenu ili podsjetnik u kovertu i pošaljem na kućnu adresu ), ali nikad nije bilo problema ako se radi o jednom, zadnjem računu. Problem je u velikim dugovima. Jednom prilikom sam dan prije podjele poslala sms roditeljima i zamolila da ako ne plate taj dan ( dug je bio oko 800 kn), ne šalju dijete u školu ( bilo bi mi grozno da mu kažem da mu ne mogu uručiti svjedodžbu), ali su roditelji platili i on je došao sa potvrdom iz banke. Teška su vremena, sve je teže plaćati na vrijeme račune, ali kao što je netko prije napisao , probaj ne platiti 2 mjeseca telefonski račun, pa ćeš vidjet hoćeš li ga i dalje moć koristiti. I da, opet iz iskustva, roditelji sa manjim primanjima i skromnim uvjetima života uvijek na vrijeme plaćaju račune, problem je najčešće u onima koji se bahate po gradu, voze skupe makine, a račune ne plaćaju. ( Živim u manjem mjestu i gledam svakodnevno.)

  10. #110
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Sto se tice ne dolazaka po svjedodzbu a sto onda reci kada maturanti kazu roditeljima da ne trebaju doci na podjelu svjedodzbi o zavrsno ispitu jer to nece biti nista posebno??? E to mi je tek bilo tuuuzno

  11. #111
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj školica prvotno napisa Vidi poruku
    I mene. Na žalost iz godine u godinu sve manji broj učenika dolazi na podjelu svjedodžbi ( a sve veći je ni ne podigne do polugodišta idućeg razreda ). smeta me to omalovažavanje. To bi trebao biti svečan i važan dan u šk. godini za svakog učenika.
    daj, molim te
    svečan je dan kad se ocjene obznanjuju, zaključuju

    ove godine je kod nas bila podjela 27.6.
    prošle, 29.6.

    bi li dijete zbog toga trebalo ostati u zagrebu, ako roditelji idu na more ili negdje.
    ili se vraćati zbog komada papira?

    nije to kao nekada (iako ni kod nas nije bilo svečano); sada učiteljice podijele i trče kući jer imaju još gomilu administratibvnih poslova.

    mi smo podigli samo u prvom razredu.
    bilo nas je četvoro.

    i bilo je jadno.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Marko sutra ima podjelu i idemo i on i ja )) . Bit će svečano , a javim vam koliko nas je bilo

    Markova učiteljica jako drži do podjele svjedodžbi pa je i mi poštujemo

    U osnovnoj školu u kojoj radim su na podjelu svjedodžbi došli skoro svi ( u petak ), valjda je tako po manjim gradovima, ne znam.

  13. #113
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa mislim da ima i nešto u tome
    u našem razredu njih 15 ima kuće na moru i neki čak nisu bioli u školi ni zadnji dan, nego su u četvrtak, nakon predstave, odmah brisali
    nekoliko njih ima bake posvuda

    ja sam prekjučer išla u školu po svjedodžbu, ali sam naišla na zaključana vrata

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sjećam se jedne zgode, učenik nije podizao svjedodžbe na vrijeme, s tim mislim da se on i njegova mama nisu potrudili uzeti svjedodžbu 7 razreda čak prvi dan nastave osmog i onda kad je svjedodžba zatrebala, zbog upisa , nastali su problemi jer je na svjedožbi bila neka greška, koja bi se na vrijeme ispravila da su digli svjedožbu na vrijeme,

    no majka je napravila cirkus i oplela po školi ( očekivano )

    stoga apeliram na sve vas da podignete svjedožbe bar prvi dan slijedećeg razreda , i dobro ih pregledate ( istina pregledavamo ih i mi učitelji više puta ,ali uvijek postoji ljudski faktor )

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    daj, molim te
    svečan je dan kad se ocjene obznanjuju, zaključuju

    ove godine je kod nas bila podjela 27.6.
    prošle, 29.6.

    bi li dijete zbog toga trebalo ostati u zagrebu, ako roditelji idu na more ili negdje.
    ili se vraćati zbog komada papira?

    nije to kao nekada (iako ni kod nas nije bilo svečano); sada učiteljice podijele i trče kući jer imaju još gomilu administratibvnih poslova.

    mi smo podigli samo u prvom razredu.
    bilo nas je četvoro.

    i bilo je jadno.
    Oprosti, gdje sam rekla da bi djeca trebala ostat doma ili se vraćat kući zbog podjele svjedodžbi ako imaju priliku ili potrebu otputovati? Rekla sam da me smeta to omalovažavanje dana kad se dijele svjedodžbe, stav roditelja, društva, kako hoćeš. I dalje smatram i držim do toga da je to jedan svečan čin i dan u šk. godini i tako odgajam sve generacije djece i roditelja do sada i nastavit ću. Ne slažem se da je svečan dan kad se ocjene zaključuju, barem ne u nižim razredima OŠ.

  16. #116
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    ( istina pregledavamo ih i mi učitelji više puta ,ali uvijek postoji ljudski faktor )
    nama se dogodilo
    na pohvalnici je pisao pogrešan razred
    ali, nebitno


    školice, ne razumijem; želiš da djeca dođu i da to bude svečano, ali ne želiš da djeca zbog toga odgađaju ljetovanje, ili se vraćaju?
    kako onda?

    naravno da ne bih podržala da su djeca doma i da gledaju crtiće u vrijeme kada bi trebali podići svjedodžbu.
    zapravo mi ne bi palo na pamet da bi to itko i napravio

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Radim u razrednoj nastavi i bilo bi stvarno glupo i neumjesno da inzistiram da se zbog podjele učenici vraćaju s ljetovanja , tim više što ih je u 6. mjesecu većina na ljetovanju sa ili kod baka i djedova jer roditelji rade i ne mogu ostavit djecu samu cijele dane. I super je da imaju tu opciju. Ali da ih ima puno koji doma gledaju crtiće - ima, na žalost. I da ih je bilo puno koji su knjižicu digli u 12. mjesecu kad je trebalo upisat nove ocjene na polugodištu , bilo je. Žalosno. Meni je to bilo važno kad sam bila đak, a tako učim i svoje đake. Drago mi je kad dođu i roditelji s njima. Curice se srede, obuku haljinice, baš slatko. Osjećaju se važno kad im pružim ruku, čestitam, a razred plješće. I svi se osjećaju ponosno, dobri, vrlo dobri, odlični. I ne trčim doma. Ostanemo malo popričati, počastimo se kojim slatkišem, sladoledom. Znam, to se u višim razredima i srednjoj školi izgubi, samo se hvataju ocjene, zbraja prosjek, djeca se time opterećuju umjesto da se vesele još jednoj završenoj školskoj godini i praznicima koji su ,bar za mene, uvijek počinjali nakon podjele svjedodžbi.

  18. #118
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je nešto sasvim drugo i tu te apsolutno podržavam.
    to je nemar i nepoštivanje, i profesora i institucije.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,030

    Početno

    Drago mi je da se razumijemo . Puno se toga promijenilo u ovih 15 godina koliko radim, gube se neke vrijednosti i to me jako žalosti.

  20. #120
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nestao mi post :upitnik:
    meni je jako zao da nismo bili
    pogotovo jer je uciteljica iz boravka, s kojom smo se morali rastati, svakom uceniku napravila nesto za uspomenu
    ali bilo nam je preskupo putovati s mora samo radi toga
    bi li mogla podjela biti prvi dan iduce školske godine?

  21. #121
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    @Marsupilami, jako si dobra kaj si mi eto napomenula koje su moje dužnosti...bez tebe bi bila izgubljena

  22. #122
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    @Marsupilami, jako si dobra kaj si mi eto napomenula koje su moje dužnosti...bez tebe bi bila izgubljena
    Nadam se da si skuzila ironiju i zafrkanciju u mom postu nhf

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    nisam platila za 6. Platit ćemo u 7.mj kad mm sjedne plaća.
    Nisam pitala za DD, iskreno, nisam imala ni živaca ni snage za to. Sad nije bitno, počinjemo od jeseni.
    zakaj pitaj još jednom prije nek platiš

  24. #124
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Budem na jesen, kad krenemo. Budem navratila do računovodstva s rješenjem!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    od 23 učenika u markovom razredu došlo ih je 20, a za troje koji su spriječeni došli su roditelji ili bake i djedovi, podjela je trajala skoro pola sata i više, mada su već odradili završnu priredbu, naravno prije škole su skupili nešto novca i učiteljici kupili buketić .( cvjećarna nam je preko puta )

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mi smo isto zamolili baku da ode po svjedodžbu na dodjelu.
    Btw. dobiju li svi prvašići pohvalnice?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nemam pojma, marko je 2 razred i dobio je pohvalnicu za prosjek 5,0 i uzorno vladanje

  28. #128
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kod nas su lani pohvalnicu dobili oni s 5,0

  29. #129
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kod nas jesu

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kod nas su pohvalnicu od ravnatelja dobili prvašići sa 5,0, a svi ostali dobili su pohvalnicu od učiteljice. Lijepo i motivirajuće!

  31. #131
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kod nas su svi dobili pohvalnicu kak se meni čini.

    I ja sam bial iznenađena slabim odazivom na dodjelu svjedodžbi. Da li je do nezainteresiranosti ili neplaćenih računa, ne znam.

  32. #132
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Lara ide sutra po svjedodžbu.
    Za račune ne znam jer Lara nije u DB, mi plaćamo samo prehranu koja se ionako plaća unaprijed.
    Meni je dodjela svjedodžbi baš lijep završni čin, nekakva točka na i za tu godinu.
    Lara ide sutra ujutro sa svojim frendom iz razreda, pa ih nakon toga mislim počastiti sladoledom.
    Za pohvalnice pretpostavljam da dobiju oni koji su prošli s 5,0.

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su pohvalnicu od ravnatelja dobili prvašići sa 5,0, a svi ostali dobili su pohvalnicu od učiteljice. Lijepo i motivirajuće!
    koja razlika, napismeno?

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Budem na jesen, kad krenemo. Budem navratila do računovodstva s rješenjem!
    da ali će ti onda opet računat od jeseni popust, moj ti je savjet da prvo vidiš dal imaš drastine razlike za 5.i prethodne mjesece,ako nije jako drastično znači da ti ništ nisu uzeli u obzir

  35. #135
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo isto zamolili baku da ode po svjedodžbu na dodjelu.
    Btw. dobiju li svi prvašići pohvalnice?
    kod nas ne
    samo koji imaju 5,0

  36. #136
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas ne
    samo koji imaju 5,0
    Kod nas su dobili svi koji su prošli s 5, ne treba biti 5.0.

  37. #137
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa to su bit će svi.

  38. #138
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Moja je prošla s 5.0, ali nije dobila pohvalnicu, jer je u toku godine imala jednu trojku i jednu dvojku iz vjeronauka, ali zaključno 5. Pohvalnice dobivaju oni koji su tijekom godine imali četvorke i petice.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    kod nas pohvalnice dobivaju oni koji su prošli s 5.0.

  40. #140
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to su bit će svi.
    nisu
    nešto manje od pola
    druga polovica nema sve petice
    jedno, dvoje je vrlo dobar

  41. #141
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Što, prošli su sa vrlo dobar u prvom razredu?

  42. #142
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    ma tko te pita za pohvalnicu, ne vjerujem šta je ljudima bitno....sad kad pitaš đaka kojim je prošao fora je govoriti sa decimalama, lijepo školstvo prije

  43. #143

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    ma tko te pita za pohvalnicu, ne vjerujem šta je ljudima bitno....sad kad pitaš đaka kojim je prošao fora je govoriti sa decimalama, lijepo školstvo prije
    meni nije bitno, ali je bilo bitno mojoj kćeri. Sad 5. razred nije prošla s 5.0 i nije dobila pohvalnicu i bila je razočarana.

  44. #144
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj Smajlić prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije bitno, ali je bilo bitno mojoj kćeri. Sad 5. razred nije prošla s 5.0 i nije dobila pohvalnicu i bila je razočarana.
    meni je izuzetno drago da moj I nije u skupini da mu je bitno, naime, nema pojma niti da se daju niti da je on dobio heheehhe

    i nadam se da će tako biti i u buduće, trudit ću se svim silama da tako bude...za sada nam uspjeva

    nažaolst, iz iskustva znam da je ta pohvalnica ponekad bitnija roditeljima nego djeci
    Posljednje uređivanje od ewa : 03.07.2012. at 10:51

  45. #145
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mene je samo zanimalo dijele li se pohvalnice po nekakvoj špranci ili ih dobiju neka određena djeca.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa Vidi poruku
    nažaolst, iz iskustva znam da je ta pohvalnica ponekad bitnija roditeljima nego djeci
    kao što rekoh, nije mi bitno isto kao što mi nije bitno da mi dijete prolazi s 5.0 ili s 5, već mi je bitno da joj nešto ostane u glavi, jer znam mnoge koji su imali te maximalne prosjeke i nemaju pojma o ničemu.
    I da, bila je tužna baš zato jer ih je do sada dobivala i još prošle godine u višim razredima su je dobili i oni koji nisu prošli s 5.o pa je očekivala da će je dobiti i priložiti ostalima.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je samo zanimalo dijele li se pohvalnice po nekakvoj špranci ili ih dobiju neka određena djeca.
    izgleda da se to razlikuje od škole do škole.

  48. #148
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa da, ali dobiju se po špranci - ili svi koji su prošli sa 5, ili svi koji su prošli sa 5.0
    Kad sam ja išla u školu pohvalnice i nagrade su dobivali neki određeni učenici, zato sam pitala.

  49. #149
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam ja išla u školu pohvalnice i nagrade su dobivali neki određeni učenici, zato sam pitala.
    kako to misliš neki određeni?

  50. #150
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa nije dobio svatko tko je prošao sa pet ili sa 5.0 nego netko za koga je učiteljica mislila da posebno zaslužuje pohvalu.

    dodajem - nije nužno niti morao proći sa pet.
    Posljednje uređivanje od Mima : 03.07.2012. at 11:26

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •