Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 97 od 97

Tema: Dugi Otok

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    In Love šta nisam ja vidjela na redu vožnje da trajekti voze samo u 8:00, 12:00,16:00 i 20:00h.
    spominješ neki u 10:00h?

  2. #52
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    In Love šta nisam ja vidjela na redu vožnje da trajekti voze samo u 8:00, 12:00,16:00 i 20:00h.
    spominješ neki u 10:00h?
    Lili ti si nabrojala vozini red vikendom...
    preko tjedna ide u 10

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj zmajica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko volje uputiti me kao doći do Saharuna iz Zadra? Katamaranom ili trajektom do kuda? Koji dan je veza najbolja, u smislu dodemo rano ujutro i vraćamo se predvečer, jer znam da se ponekad bas ne poklapaju veze kopno-otok za nas koji bi na izlet. Od kuda se lovi onaj vlakić koji vozi do tamo i svjetionika?
    Vlakić ti ide iz mjesta Božava do Sakaruna. Do svjetionika ne ide. Karta za vlakić ti je 15 kn po osobi u jednom smjeru. Kako smo mi bili autom , nismo ga koristili. Što se tiče dolaska imaš trajekt i katamaran. Trajekt pristaje u Brbinju, a raspored je najbolje pogledati na stranicama Jadrolinije jer je petkom, subotom i nedjeljom drugačiji raspored nego ove druge dane. Iz Brbinja dalje moraš lokalnim busom.
    Katamaran pristaje u Božavi.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili ti si nabrojala vozini red vikendom...
    preko tjedna ide u 10

    ok thanx , skužila sam maloprije na netu.

    što kažete na ovaj naš popis, povelik je i nećemo vjerojatno baš sve obići (imamo 14-15 dana), jel bi nešto onako baš izbacili ili dodali. Sjećam se da se meni ko djetetu ta Telaščica uopće nije svidjela i ona baruština od vode, dal uopće ići tamo. Inače smješteni smo u Solinama.

    PLAŽE:

    SAKARUN, prošetati duž Sakaruna prema Punti i na Lopati ima lijepa šljunčana uvalica

    VELI RAT
    ,UVALE KOD SVJETIONIKA , popeti se na svjetionik, odličan zalazak sunca, potražiti ogromnu ljuljačku za ljuljanje na velikom drvetu za odrasle i djecu, dobra pizza u Galebu u Velom ratu

    VELI ŽAL (kod otočića Mežanj-tirkizne izolirane plaže-super za ronjenje i ribolov), sklonište za ratne brodove,Dragove, uvala Zagračina(znamenitost), ima lijepa uvala desno od Dragova ako se gleda prema moru, ide se brodom

    BOŽAVA, šljunčana plaža, iza stijena, ima hlada

    UVALA LUČICA, potopljeni brodovi u blizini obale (dobro za ronjenje), u blizini Verunića, Solina i kampa Mandarino (znamenitost)

    UVALICA KOD POLJA

    OTOK ZVERINAC, brza brodska linija iz Božave

    HRIDI LAGNIĆI, olupina broda Michelle-super za ronjenje i ribolov-kod svjetionika


    ZNAMENITOSTI, PRIRODNE LJEPOTE:

    SJEVERNI DIO OTOKA
    BOŽAVA, Posjetiti šarmantnu Božavu, postoje vojni napušteni tuneli koje je JNA sagradila za ratnu flotu (mogu se pogledati)(znamenitost)

    SAVAR, mjesto sa otočićem Sv. Klement koji je umjetno spojen sa kopnom, na kojem se nalazi predromanička crkvica Sv. Pelegrin, s lijepim stjenovitim plažama (plaža)(znamenitost), STRAŠNA PEĆ špilja koja se može pogledati pored mjesta SAVAR (znamenitost)


    JUŽNI DIO OTOKA
    ŽMAN, farma koza…mogu se kupiti sirevi i mlijeko, Žmanska jezera su preko ljeta poljoprivredne površine (znamenitost), odlična konoba u Žmanu(restoran)

    SALI
    , SALJSKE UŽANCE (otočka fešta)-6.,7. i. 8. 2015.(fešta), najzanimljiviji dani 7. i 8.8., fora čitaonica, ima veći dućan za nabavku hrane (Tomy)

    NACIONALNI PARK KORNATI
    (prirodna znamenitost)

    PARK PRIRODE TELAŠČICA (STIJENE –„STENE“ I SLANO JEZERO-MIR, ljekoviti mulj, vidikovac Grapšćak(161 m), rezervat magaraca, Botanički rezervat 100-godišnjih maslina)…ima dosta za hodati, najbolje ga je pogledati brodom iz Salija (prirodna znamenitost), uvala Čuh, ima lijepo mjesto na Proversi (plaža)
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.07.2015. at 11:40

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Sistematična sam, šta'š? :D

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Eh da mi smo 3 obitelji s ukupno 5 djece (3 djece od 6 god, 1 dijete 4 god i 1 dijete skoro 2 god). Ima nas 11 komada ihaaaj...
    Ako ima još nekih zanimljivosti, please samo pišite.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    O vidim da si se ti Lili jako dobro pripremila
    Zverinac mozes krizati, jedino ako ces se dici u cik zore . I ja sam imala tu ideju no vremena kada linija pristaje nisu bila za jednodnevni izlet.

  8. #58
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    osim pogrešnih naziva, nelos plan. iako malo prenabrijan. uživajte na godišnjem

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    O vidim da si se ti Lili jako dobro pripremila
    Zverinac mozes krizati, jedino ako ces se dici u cik zore . I ja sam imala tu ideju no vremena kada linija pristaje nisu bila za jednodnevni izlet.
    ok thanx.

    magriz, pa nećemo mi sve obići, popisali smo većinu toga po čemu je poznat otok, a obići ćemo što nam se da, a tamo smo 15 dana. Mi uglavnom popodne gibamo na druga mjesta a ujutro smo kod sebe u blizini. Inače volimo i cjelodnevne izlete al ove godine to neće ići jer mi je muž operirao žuč i jede vrlo limitirani broj namirnica pa ne može jesti nigdje van.

    Svi nazivi su sa službene stranice TZ Dugi otok, baš me zanima što je pogrešno. :D

    Nego dal da idemo na Telaščicu ili ne? molim savjet.

  10. #60
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kad ste na dugom?

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kad ste na dugom?
    mi smo od 8.8. do 22.8., jesi ti tad dolje?
    šta kažeš za Telaščicu?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    odi

  13. #63
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    prve 3 plaže obavezno, od ostalog Telaščica

    Strašnu peć s malom djecom zaboravi, imaš puno za hodati a spilja isto nije baš za djecu
    za odrasle - prekrasna

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    hvala hvala cure.

    willow koliko je to puno za hodati do Spilje? nama nisu djeca problem, naviknuti su nego su nam 2 muška ove godine malo ograničeni, moj muž zbog operacije mora svako malo jest neke svoje obroke a drugi muški ima isto neke zdravst. poteškoće.

  15. #65
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    a pa meni se činilo jako dugo po vrućini
    možda 20-ak minuta?

    ne znam je li se nešto u međuvremenu promijenilo, bio je makadam po kojem su neki (hrabri) i vozili

    u svakom slučaju, ako se odlučite, ne zaboravite puno vode

  16. #66
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    po vrućini je baš užareno, ne bih vodila djecu, osim u 6.i 9.mj ili po kiši
    .
    Ali čuj nizozemci stave dijete u onu crnu ceradu zakače za bicikl i pedaliraju po zvizdanu. Da l' prežive ne znam. Ali izgleda strašno.

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Svakak zemi mesa kolko vam treba napose ak muž jede samo puretinu

  18. #68
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mesa ima jako malo u dućanu i nestane čim dođe.Zapravo slično je sa svime u špici sezone. Pazi da ne ostanete bez vode. Ponekad jednostavno dođe par jahtaša koji idu dalje na duže i poberu skoro svu vodu u dućanu. Nije često, ali dogodi se.

  19. #69
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Nama su domaci za vodu tekli da oni piju iz spine ( kisnica) a mi po zelji. Mi smo pili, nije nam bilo nista.

  20. #70
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    na otoku ima vode. iz jezera. malonje cudan okus ali se pije

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Mesa ima jako malo u dućanu i nestane čim dođeNije često, ali dogodi se.
    Ma ja sam na kopnu puretinu tražila pkna w dana, nema ni kod tomyja, sonica, ( oni nemaju u asorti,anu)
    Konzumu uopće ne dolazi, jučer kupili u maxi konzumu

  22. #72
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Cure
    puno hvala za sve savjete u vezi spilje mesa vode...

    meso mi je jako bitno zbog muzeve dijete njega obavezno nosim iz zg smrznuto u onom malom portabl hladnjaku ne smijem s tim riskirat.

    Jel ima neki ducan u Bozavi bolje opremljen? Jer u Solinama je neki bas za nuzdu cak se i krih tesko uhvati ...

    tjesim se da ne moze nabavka hrane bit teza nego prosle godine na Mljetu ajmeee.

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ovisi kaj tražiš riže i tjesta ima svaki

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Gledaj treba mi puno vise od toga svjeze voce povrce riba...i tako.

  25. #75
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Mi bi išli drugi tjedan iz Zadra, autom na cijelu dan, da malo pozvrndamo otokom.
    Bili smo prije 2 godine u Salima, ali pješke bez auta, tak da nismo vidjeli Sakarun, a želimo.
    Znaci, trajekt Gazenica-Bozava? Ili Brbinj? Sto mi je bliže do Sakaruna? I svakako bi vidjeli svjetionik na Velom Ratu.

  26. #76
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ako trebaš ribu i povrće kupi puno na prilazu Zadru što domaće što Metro, tako rade i domaći naši. Inače ustajanje prije 7 da uloviš nešto.

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ako trebaš ribu i povrće kupi puno na prilazu Zadru što domaće što Metro, tako rade i domaći naši. Inače ustajanje prije 7 da uloviš nešto.
    ajmeee... hvala pikula puno mi znace ove informacije.
    jedino mi tesko ponijet toliko voca i povrca za 15 dana pokvarit ce mi se.
    a nis ranojutarnje ustajanje nabavka pa trcanje uz more....nije mi ni to lose ionako sam duzinska trcanja planirala ujutro.

  28. #78
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj zmajica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi išli drugi tjedan iz Zadra, autom na cijelu dan, da malo pozvrndamo otokom.
    Bili smo prije 2 godine u Salima, ali pješke bez auta, tak da nismo vidjeli Sakarun, a želimo.
    Znaci, trajekt Gazenica-Bozava? Ili Brbinj? Sto mi je bliže do Sakaruna? I svakako bi vidjeli svjetionik na Velom Ratu.
    zmajica ako sam dobro pohvatala s weba zabozavu vozi katamaran znaci bez auta a u brbinj bas trajekt.

    Iz bozave kazu cure vozi vlakic za sakarun.

    eh da bozava ti je blize sakarunu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.08.2015. at 08:55

  29. #79
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ja samo prijavljujem da sjedim na trajektu i cekamo da krene pa onda put Bozave


  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure
    puno hvala za sve savjete u vezi spilje mesa vode...

    meso mi je jako bitno zbog muzeve dijete njega obavezno nosim iz zg smrznuto u onom malom portabl hladnjaku ne smijem s tim riskirat.

    Jel ima neki ducan u Bozavi bolje opremljen? Jer u Solinama je neki bas za nuzdu cak se i krih tesko uhvati ...

    tjesim se da ne moze nabavka hrane bit teza nego prosle godine na Mljetu ajmeee.
    U Božavi ima dućan, kako je opremljen ne znam jer sam u njemu bila samo jednom i kupila banane. Gledala sam još breskve no bile su talijanske i nekih 25 kn. Uglavnom dućan nije sobičak, mislim da ima dva reda.
    Inače u dvorištu svjetionika Mali Rat ima štand s par vrsta povrća, u jednom trenutku sam vidjela da neki nose i lubenice no dok smo mi stigli više ih nije bilo.
    U svakom slučaju opskrbi se prije odlaska na otok za početak.

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Larmama hvala ti puno na info.

    A jel ima kakvih zgodnih staza za trcanje? To sivurno zna oja trkacica magriz

    Boxice sretno i uzivajteeeee......

    Puseeee

  32. #82
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    trčati po kozji možeš od plaže na Bošcu do punte Bluda i nazad, mislim možeš i puni krug preko Porta pa uzbrdo i nizbrdo malo ( ne baš malo) ako si u formi, a po skalama gore dolje možeš do mile volje toga ima, ravnog slabije

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    U Božavi imas super stazu za setnju i trcanje, na jednu i drugu stranu od mjesta uz plaze. Uz more, pod drvecem, a nije par koraka. Znaci ujutro u Bozavu na trcanje, kupis kruh i vratis se svojima na dorucak
    A inace vidjela sam posvuda putokaze za biciklisticke i pjesacke staze, no to je vise za doba kad su manje vrucine.
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.08.2015. at 14:34

  34. #84
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Hvala hvala cure.
    plan je odlican.Je pikula u formi sam.

    meni treba bas duzina jer ovo ljeto povecavam duzinska trcanja na 12-13km pa da se ne moram vrtit u krug.

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    E pikula taj Bozac i Blud di se oni nalaze blizu kojeg mjesta?

  36. #86
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Sali. Al to ti je onda prekratko. Nek se ipak javi koja trkačica. Viđala sam strance da trče po cesti...

  37. #87
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima li gdje parkirat auto nacijeli dan u gaženici?

  38. #88
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Ima. Ja ostavila svoj na dva dana.

  39. #89
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    A trcanje - po glavnoj cesti, ostalo je vise trail nego obicno cestno trcanje ( pogotovo ako su duzine u pitanju). Nisam isprobala, bili smo prekratko ali tako mu mi objasnili.

  40. #90
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ok thanx , skužila sam maloprije na netu.

    što kažete na ovaj naš popis, povelik je i nećemo vjerojatno baš sve obići (imamo 14-15 dana), jel bi nešto onako baš izbacili ili dodali. Sjećam se da se meni ko djetetu ta Telaščica uopće nije svidjela i ona baruština od vode, dal uopće ići tamo. Inače smješteni smo u Solinama.

    PLAŽE:

    SAKARUN, prošetati duž Sakaruna prema Punti i na Lopati ima lijepa šljunčana uvalica

    VELI RAT
    ,UVALE KOD SVJETIONIKA , popeti se na svjetionik, odličan zalazak sunca, potražiti ogromnu ljuljačku za ljuljanje na velikom drvetu za odrasle i djecu, dobra pizza u Galebu u Velom ratu

    VELI ŽAL (kod otočića Mežanj-tirkizne izolirane plaže-super za ronjenje i ribolov), sklonište za ratne brodove,Dragove, uvala Zagračina(znamenitost), ima lijepa uvala desno od Dragova ako se gleda prema moru, ide se brodom

    BOŽAVA, šljunčana plaža, iza stijena, ima hlada

    UVALA LUČICA, potopljeni brodovi u blizini obale (dobro za ronjenje), u blizini Verunića, Solina i kampa Mandarino (znamenitost)

    UVALICA KOD POLJA

    OTOK ZVERINAC, brza brodska linija iz Božave

    HRIDI LAGNIĆI, olupina broda Michelle-super za ronjenje i ribolov-kod svjetionika


    ZNAMENITOSTI, PRIRODNE LJEPOTE:

    SJEVERNI DIO OTOKA
    BOŽAVA, Posjetiti šarmantnu Božavu, postoje vojni napušteni tuneli koje je JNA sagradila za ratnu flotu (mogu se pogledati)(znamenitost)

    SAVAR, mjesto sa otočićem Sv. Klement koji je umjetno spojen sa kopnom, na kojem se nalazi predromanička crkvica Sv. Pelegrin, s lijepim stjenovitim plažama (plaža)(znamenitost), STRAŠNA PEĆ špilja koja se može pogledati pored mjesta SAVAR (znamenitost)


    JUŽNI DIO OTOKA
    ŽMAN, farma koza…mogu se kupiti sirevi i mlijeko, Žmanska jezera su preko ljeta poljoprivredne površine (znamenitost), odlična konoba u Žmanu(restoran)

    SALI
    , SALJSKE UŽANCE (otočka fešta)-6.,7. i. 8. 2015.(fešta), najzanimljiviji dani 7. i 8.8., fora čitaonica, ima veći dućan za nabavku hrane (Tomy)

    NACIONALNI PARK KORNATI
    (prirodna znamenitost)

    PARK PRIRODE TELAŠČICA (STIJENE –„STENE“ I SLANO JEZERO-MIR, ljekoviti mulj, vidikovac Grapšćak(161 m), rezervat magaraca, Botanički rezervat 100-godišnjih maslina)…ima dosta za hodati, najbolje ga je pogledati brodom iz Salija (prirodna znamenitost), uvala Čuh, ima lijepo mjesto na Proversi (plaža)
    Drage moje,
    evo dugujem vam report od ovog ljeta.

    Dakle obišli smo sljedeće (neke po nekoliko puta of course):

    - plaže Saharun (klinci obožavali), Veli rat, Veli žal, Božava i krasnu skrivenu uvalu Prašna (makadamski put koma al se isplati)
    - jedan dan dok je kišilo smo otišli u obilazak mjesta Sali (i naravno čitaonicu), spilje Strašna peć (krasna je)
    - obišla sam trčeći mala mjesta Verunić, Polja, Veli rat, brdo koje spaja Soline i Božavu
    - hodajući Božavu, sela Dragove, Savar (crkvicu Sv. Pelegrin), Zaglav, tunel za brodove JNA u Dragovama
    - jeli par puta pizzu u Galebu u V. Ratu, penjali se na svjetionik, ljuljali na ljulji

    U Telašččicu nismo išli jer sam već bila ranije i nije me oduševilo jezero.

    Što se tiče nabavke hrane, još mi je naš dućančić u Solinama bio najbolji ako uzmem omjer cijene i ponude, mesa smrznutog je bilo.

    Ujutro smo se kupali na našoj lijepoj plažici u Solinama, ručak oko 12-13h, odmor do 16h a onda okolo po otoku. Dugi otok me oduševio, nisam imala nikakvu predodžbu, iskreno više mi se svidio nego Mljet prošle godine. O Mljetu su mi svi toliko napričali pa su moja očekivanaj bila puno veća. i da svidjela mi se jako šuma i zelenilo.

    Uglavnom prst gore za Dugi otok!

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Eh da i trčanje uspješno odrađeno, svaki drugi dan buđenje u 7h ujutro.
    Mir, miris mora, cvrčci i ja (i još pokoji trkač), prekrasno

  42. #92
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Imam osjećaj da su Mljet i Dugi otok vrlo slični po jednome - prekrasno je sve što čovjek nije dotakao
    A i po gastronomskoj ponudi. Ništa osim preskupe a prosječne ribe za bogate jahtaše...

  43. #93
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Baš mi je drago da vam je bilo tako ljepo

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Angie mi imamo sreću što je jedan tata išao s full ronilačkom opremom i svaki dan ronio pa smo imali ribe napretek

    je pikula zahvaljujući vašim savjetima, to je bio pravi doživljaj. Ja kako volim gledat stare kamene kuće, nema kuće po kojoj nisam zavirivala po Božavi, Dragovama, Solinama...bili smo i na ribarskoj fešti u Božavi. Božava mi je baš slatka fora, onako malo drugačija.

    a plaže sve navedene su mi prekrasne, more čisto, toplo.....

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    eh da i jedan dan sam spičila na povratku s plaže s 3 klinaca do one crkvice Male gospe na brdu iza Dragova, pa smo malo i planinarili do gore...

    Čak su mi i dućani s onim ambalažama/stalcima iz valjda '75 bili simpatični, nije mi smetao ni ograničen asortiman proizvoda. Mislim da je pun pogodak bio što smo uzeli smještaj baš na toj strani otoka gdje su sve najljepše plaže. Na Mljetu smo fulali što nismo bili bliže Nacionalnom parku ili Saplunari, nego onako nasred otoka pa ti je sve dosta daleko. Ako se već vozim autom da ne moram svako popodne bit u autu po pola sata. To mi je bilo super na dugom otoku, kažem pogodili smo lokaciju.

    Eh da smještaj je bio odličan, preporučim nekome od vas ako zatreba. Mi smo imali apartman od nekih 65-70m2 s 2 spavaće sobe, boravak, kuhinja, wc, manji balkončić za 50 EUR (spuštali smo cijenu jer smo bili 2 tjedna i još 2 obitelji u istoj kući). Definitvino odlican value for money sto na Mljetu nije bilo i to me blago zivciralo, dobiješ ispodprosjecan smjestaj (nečist apartman) za nebulozno velike pare. daj me nemoj, meni nije problem platiti ako nešto vrijedi al me nemoj pravit budalom.

    Jako mi se svidjela ona šetnjica u Božavi od depadansi desno i kako su prirodu uklopili u ambijent (depandansi i čak hotela).
    U Salima mi se svidjela ona šetnjica oko poluotoka, idealna za trčanje al taj dan sam bila s djecom i to nije bilo moguće i one stijene ispod (kao i u Božavi)....

  46. #96
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Lili daj link na apartman
    mi smo na Mljetu bili u hotelu Odisej u Pomeni, i lokacija je izvrsna. Čak smo i s cijenom dobro prošli (isto smo se malo cjenjkali i upalilo je).

  47. #97
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    eh da Angie to i kažem, taj dio otoka Mljeta je bolja lokacija.
    Ja ti volim sela tipa Goveđari, onako hodam, meditiram, promatram te stare kamene kuće, prekrasno bilje, seoske crkvice, kamene suhozide ...to me puni energijom.

    A nekako mi Sobra defitivno nije mjesto po mom ukusu a tamo smo bili drugi tjedan smješteni (u zadnji tren frendica organizirala za cijelo društvo). Bili smo i u Prožurskoj luci prvi tjedan, ona mi je jako slatka al nema nijedan dućan bar za kruh i mlijeko kupit

    Link za apartman nemam tu, prirupitam frendicu koja je sve rješavala.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •