Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Drago mi je da sam sa vama

  1. #1
    Eva*

    Početno Drago mi je da sam sa vama

    Pozdravljene!

    Najprije de vam kažem ko sam. Moje ime je Eva i živim u Sloveniji, zato vas molim sko nešto ne bude dobro napisamo :( u vašem jeziku da mi oprostite :oops: .

    Več nekoliko puta sam vas brala ovde a sada sam se odlučila i da vam pišem. Pa da čete znati kakve imam probleme najprije ču vam objasnit moju historiju. E tako. Več 7 godina ja i MM pokušamo da si ustvarimo obitelj i bili smo 3 pota na IVF. I među vremeno smo razgovarali da ako ne bude posvojit čemo. I nita nije bilo :( tako da nisam ni jedan put zatrudnjela ni za jedan dan. Uz IVF dali smo molbu na centar za socialni rad, obavili sve paire koji su potrebni i kod nas se na dete čeka najmanje 10 godina. Odlučili smo da idemo u akciju za mednarodno posvajanje dali sve papire da se prevedu na hrvatski jezik i ovjerili jih kod gradskog sudnika. Svi papiri čekaju i neznamo više kamo. Stojimo na istom mjestu i samo se vrtimo u krugu. Uključili smo sve moguče prijatelje, od prijatelja prijatelje i čekamo svaki dan da dobijemo bar jedno poruku da se nešto dešava. Ali nažalost ništa. Pokušali smo u Hrvatskoj i kazali su nam da nema šanse. Zvali veleposlanike u srbiju i črno goru , u makedoniju ali nigde nama dece za Slovence.
    Tako puno se želim biti mama bebici kojeg je ostavila mama ali nema šanse. Molim vas dajte mi nadu i kažite što da još uradim. Mislim da je sonja29 kazala da ide u Međigorje. Ako ima nešto novo ili mi dajte tel. broj ili bilo kakvu adresu molim vas.

    Nadam se da vas nisam previše zamorilal mojim pisanjem.

    Želim vam lep vikend !

    Eva* :D

  2. #2
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Hej, Eva, dobrodošla!!!!!!!!!!!
    :D
    Što se tiče pravopisa, sve ok, ja sam barem zaljubljenik u A-kanal i sve kužim! :wink:

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Draga Eva,
    ja ti na žalost ne znam kako pomoći, ali sam te samo htjela pozdravitri i zaželjet dobrodošlicu na naš forum .
    Iskreno se nadam da će se tvoja želja što prije i ostvarit :wink: .

  4. #4
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    DRaga Eva, dobro nam došla i dugo s nama postala!
    Sigurno će ti se javiti cure koje će ti moći konkretno pomoći, a ja ti ovom prilikom samo želim da što prije svladate svoj problem i dođete do svoje bebice!
    Velike puse tebi i mužeku! :D

  5. #5
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Draga Eva,
    Dobrodosla! Prije nego ti se jave cure koje imaju vise iskustva i informacija...
    samo da ti kazem da sam se svojevremeno raspitivala malo
    za prijatelje iz Italije koji su zeljeli posvojiti dijete i vec u samom pocetku u nasem centru za socijalnu skrb mi je receno da je strancima kod nas prakticki nemoguce usvojiti dijete jer prednost imaju nasi drzavljani (a kako je usvajanje samo po sebi jako tesko i mnogi parovi koji zele ne mogu do djeteta, strancima je to prakticki nemoguce).
    Zelim ti puno puno srece i hrabrosti u tvojoj borbi (i da ti ona urodi plodom).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Malo tu, malo tamo
    Postovi
    41

    Početno

    Eva,
    dobro došla draga.
    Ma možeš ti i na slovenski, skužiti ćemo mi.
    Nažalost ne mogu ti pomoći sa konkretnim iskustvima, ali ima tu cura koje puno više o tome znaju.
    Nemoj gubiti nadu i bori se i dalje.
    Vjerujem da je moguće doći do djeteta. Želim ti puno sreće.
    Šaljem veliku pusu

  7. #7
    Eva*

    Početno

    Drage moje. Znala sam da u vama ima mnogo ljubavi. Hvala vam za sve . Imam moči i imam nade da čemo jednog dana biti prava obitelj. Oduvjek smo željeli najmanje dvoje djece. A sada nas je sudbina tako dotjerala da bičemo najsretini ako imamao bar jednoga. Uz veliko pomoč MM sve je lakše jer mnogo pričamo o tome i psihički se pripremamao na taj dan sreče. Jer ako nebi ništa pričali jednog dana došla bi beba i mi nebi znali šta sa njom. Uz ljubav i razumjevanje sve je lakše i nebi nikad na svjetu mjenjala svog dragog jer on je počeo o usvajanju i kada sam mu vidjela u očima da si to stvarno želi počeli smo raditi na tome.

    Eva+

  8. #8
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Eva, ja duboko vjerujem i nadam se s tobom da će doći i taj dan kada ćete grliti svoje dijete!

  9. #9
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Draga Eva, želim ti dan kad će jedno dijete napokon upoznati svoju toplu dragu iskrenu mamu - tebe!!! Veliki pozdrav i podrška iz Slavonije!

  10. #10
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Draga Eva! Dobro nam došla. Što se tiče BiH i usvajanja ovdje je to još uvijek jako teško pogotovo kad se radi o stranim državljanima.Jedan od uvjeta je da oboje imate Bosansko državljanstvo a i jako dugo se čeka.Na žalost nisam išla u Međugorje kako sam bila u Sarajevu ali mogu ti pokušati saznati broj ili adresu. Kod mene nema ništa novoga osim da smo na listi za čekanje djeteta a to može biti za mjesec kao i za 10 godina.Na žalost...ali tako je to....

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    Iako sam još u IVF-ovima, i ne razmišljam o usvajanju, evo me da povirim...Ajme, dođe mi da se rasplačem kad zamislim dom i tu dječicu, kad im netko dođe ko jadni pačići , ljube , grle, ne bi li ih tko uzeo i dao im malo ljubavi.... Znam da MM nije razmišljao o tome jer ima curicu iz prvog braka, ali znam da imam potrebu za djetetom. Ne znam da li ću se ikada odlučiti na usvajanje, ali dajem podršku svima koji to žele učiniti, sigurno imaju srca puna ljubavi i to je prekrasno!
    U mom slučaju, razumijem MM, ali tko će mene razumjeti i uz to ja štekam kad su u pitanju djeca, ma to i nije bitno, ali mi se čini da kad i on nebi imao djece da bi tako razmišljo. On se ne opterećuje puno sa stvarima u životu-kad ne ide ne ide, i to ne samo u ovome, nego i u ostalim stvarima, jednostavno je takav, nikad ne kuka već uzme ono što može dobiti i ide dalje.Blažen on!Ipak, velika mi je podrška za ivf, ali ni on ne želi da se mrcvarim bez granica...
    Ah,vidjet ćemo...

  12. #12
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    usvojenje u BiH je isto tako problematično za strane državljane ali ja znam slučaj iz Zagreba koji je dobio bosansku bebicu.
    Eva pošalji mi svoje podatke na PP, naravno ako i bebe iz BiH dolaze u obzir pa cu se ja raspitati kod svog kolege u Domu za nezbrinutu djecu na Bjelavama. ne znam da li ces moći dobiti tek rodjenu bebu ali ako postoji ispunjenje uslova sa vaše strane i ako bude minimalne šanse da se sve to zakoski uredi vjerovatno postoji nada za rješenje tvog problema.

    pusa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •