Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 114 od 114

Tema: Babarogi uspijeva što meni ne

  1. #101
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    , užasno glupo bih se osjećala da djetetu tako bezočno lažem)
    Citiram tvoj post jer mi je najbliže, ali dosta se često spominje da se ne smije LAGATI, jer babaroge NE POSTOJE.

    E, sad, a kad sam govorila da djetetu ne treba lagati za Djeda Mraza, većina je rekla da može. Znate, naravno da ni Djed Mraz ne postoji...ili vam to mama i tata još nisu priznali

    Po meni, to je licemjerje. Smije se djeci lagati ako nam se nešto sviđa, a ne smije ako je ružno.
    Babarogu nisam upotrebljavala, ipak više cijenim pamet svoje djece, ali da sam upotrebljavala smicalice, jesam.

    Npr.dijete zapelo, hoće nešto, a ja vidi, vidi avion, gušter, oblak kao Batmobil...
    Do 4-5 godina zna upaliti. A nekad jedva dočekaju okretanje pažnje, jer više i ne znaju zašto cvile i dojadilo im je, ali urođena tvrdoglavost im ne da da priznaju poraz.

    Srećom su roditelji mudriji, pa znaju kako pobijediti, a da se dijete ne osjeća poraženim. Tako je lakše ojačati samosvijest i samopouzdanje ( kod djeteta, naravno, pretpostavlja se da ih roditelj već ima.)

  2. #102
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    E, sad, a kad sam govorila da djetetu ne treba lagati za Djeda Mraza, većina je rekla da može.
    Ja nisam

  3. #103
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja djetetu, vezano uz DM pa i religije govorim da svatko moze vjerovati u sta zeli, pa tako i ona.

  4. #104
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    flopica prvotno napisa
    a to prećenje s tatom mi je top topova
    mislim ne mogu se oteti dojmu ili da je tata psihopat kojeg se svi boje

    ili da je mama potlačena toliko da vjeruje kako nije za ništa sposobna

    Ne znam odakle vam ovo.Iz više primjera koje sam ja vidjela nije ni jedno ni drugo.Obično je to prebacivanje odgovornosti.Mami se ne da boriti sa djetetom,pa od tate napravi babarogu i njoj super.A kad tata dođe(ni kriv ni dužan i nema pojma ni o čemu),dijete se upiša od straha.Obično je tako,vjerujte mi.Ja sam svojoj prijateljici(i drugima) govorila da to ne radi,ali ona je mrtva hladna rekla kako ne podnosi da dijete cendra.
    Ovako nema cendranja i njoj je to super!Znači itekako je sposobna napraviti babarogu od nekoga drugog,a ona ostaje dobra mama.

  5. #105
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    A kad tata dođe(ni kriv ni dužan i nema pojma ni o čemu),dijete se upiša od straha.
    Ne znam baš da će se dijete upišat od straha da da tata nije ništa zaslužan
    evo ja bih mogla mojoj prijetiti do sutra tatom, velike koristi od toga kad zna da bi njega okrenula oko malog prsta puno prije nego mene
    prije bi se on mogao prijetiti da će zvati mene

  6. #106
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    A čuj.
    Nije baš da se doslovno upiša.Ali razrogači oči i u strahu izčekuje.Ajoš ako tata radi po čitav dan,pa ne provodi puno vremena s djetetom.A kad dođe s posla,još ga čaka posao kod kuće.
    Kao što rekoh više puta,a evo i sad ću ponoviti:
    zavisi od okolnosti,situacije
    od dobi djeteta
    od djeteta do djeteta(osobnosti)
    i još od xyz faktora
    (govorim o strahu kod djeteta,zbog čega se može javiti)
    Ni ja svoju ne bih mogla uplašiti ocem.Ali njih dvoje imaju sasvim izgrađen odnos.On puno vremena provodi sa njom,i poklanja joj puno pažnje,i....
    Ali nije kod sih sve isto:

  7. #107
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    može biti i da je tako, ne velim
    ja sam govorila o onome na što ja pomislim kad to čujem, moja asocijacija
    u svakom slučaju mi je bezveze kako god okrenem
    ali meni su sve te prijetnje ionako bezveze
    i ne samo bezveze nego i štetne
    dobro je netko primjetio, plašiš dijete doktorom i policijom, a onda očekuješ da ih se ne boji
    ne samo da škodiš djetetu već i sam sebi stvaraš dodatne probleme
    mojima nitko ne treba, ja sam im dovoljna

  8. #108
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma mene to kad se prijeti ocem užasno nervira iz više razloga
    najjači je taj što takva prijetnja implicira da je tata taj kojeg se mora slušati, on nosi hlače
    a ja se istinski ježim na takvo stanje u glavi
    i nosi poruku da mama nije kompetentna da riješi neke stvari
    jer mama je tzu samo da kuva ručak i pere veš
    tata rješava bitne stvari
    možda ja imam problema s takvom percepcijom ali tako to meni izgleda
    kao, jadna mama koja ništa ne može svojoj vlastitoj djeci, nije ih kadra sama odgajati

    a i nije pošteno ni prema tati ako ćemo iskreno

  9. #109
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja se slazem s flopicom.

    jedino sto sam par puta, sada kad se rodila mladja, dala starijoj tatu da on s njom takodjer malo porazgovara o njenom "ponasanju". ne zato sto ima autoritet vec jer je on 300nesto km dalje od nas i smiren, a ja sam shvatila da sam iscrpila "smirenost, zen i budizam"

  10. #110
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja ne znam,ali izgleda da imam problem sa prenošenjem svojih razmišljanja na papir(a uz to mi je curica cendrala kraj uveta,pa sam zbrzala).I ja se slažem sa flopicom,mislim da bi se svi mogli složiti sa njom.Nema plašenja tatom!To mi je grozno i sve to(čak mi je gore nego plašenje babarogom,ne znam zašto).A ženama koje posežu za tim,je sasvim svejedno kakvu poruku šalju djetetu.Ali ja govorim o baš plašenju djeteta tatom(vidjećeš ti kad ti tata dođe;kad tata dođe čuvaj se dobro;a čula sam i mnogo,mnogo gore prijetnje).Po meni nije to"jadna mama koja ništa ne može svojoj vlastitoj djeci, nije ih kadra sama odgajati",nego više "jadna mama je dobra,ona bi pustila,ona mi ne brani,ali tata bi me ubio ko vola u kupusu".To je iz prespektive djeteta.Iz moje perspektive je "vidi ti ove mame kako od drugoga napravi zloću,a pobrine se da ona u priči ostane dobrica".Poruka koju šalje meni je bezobrazluk,vrhunski.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ja svoju curicu ne zastrasujem ni stvarnim ljudima ni izmisljenim likovima,to mi je skroz neprirodno. A valjda je nekima to najbrze rjesenje a mozda su i ti roditelji bili zastrašivani od svojih i to je onda naučeno ponašanje.

  12. #112
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja mislim da je tvoje dijete jako malo I da si nasjela, kao i sve mi, na modernu psihologiju i teorije o odgoju djece, kao mirno, dogovorom ovo ono. MOžeš si misliti. Dijete kao dijete Moj je u toj dobi bio kao majmun i morala sam ga fizički ščepat iz opasnih situacija i držat, pa plakao ili ne plakao - kad sam mu skrenula pažnju nije plakao, kad nisam - je. I tako. I dan danas bude odvlačenja, na trik, na strah, na kaznu, na nagradu - kako radi

    Malog nisam ničim plašila, jer su njemu, kad je uopće mogao slušati, racionalna objašnjenja bila najbolja - od bakterija, preko plaka na zubima, do javnog reda i mira i zakona, uvijek bila zakon (dakle boji se policije i kršenja zakona)... a malenu - da će ići živjeti s mačkama, jer mačke noću hodaju, jer mačke ne peru ruke i tako. Ona sad obožava mačke, i pazi na našu mačku, ali rado ne bi s njima živjela, pa to još uvijek radi. Može, radi što hoćeš, ali onda živi s mačkama...

  13. #113
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja jedino i prihvaca racionalna objasnjenja. uvijek je.

    mislim, kad je ona mene s 3 godine izvela na balkon i rekla mama pokazi mi svemir nakon sto sam joj rekla da je volim do svemira i nazad. onda je jasno da joj nemres prodavat muda pod bubrege.
    s druge strane ima turbo ludu i razvijenu mastu i zivi u svom svijetu

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Tako i moja kao i leonisina,sve joj objasnim i ona to prihvati,ponekad odma,ponekad si uzme malo vremena

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •