Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 175

Tema: lanoliziranje

  1. #51
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Lanolin imate kupiti u kemigu, bauerova 5.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Par bedastih pitanja....

    Te vunene gaćice koje koristite, jesu štrikane ili šivane?
    Ako su štrikane doma, gdje kupujete vunu? U ZG...

    I ono najbedastije, da li je 100% vuna ili sadrži akrila?
    Malo me brine da prava vuna previše pika... Osim ako nije baš mohair ili kašmir... Mene pika sve i svašta...
    Nema šanse da obučem nešto od prave vune...

    Ili uopće, to još nigdje nisam primjetila, valjda nisam dobro gledala, gdje kupujete sve te pelenice i covere?
    Ako je bad, please, pošaljite mi PP.

  3. #53
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Par bedastih pitanja....

    Te vunene gaćice koje koristite, jesu štrikane ili šivane?
    Ako su štrikane doma, gdje kupujete vunu? U ZG...

    I ono najbedastije, da li je 100% vuna ili sadrži akrila?
    Malo me brine da prava vuna previše pika... Osim ako nije baš mohair ili kašmir... Mene pika sve i svašta...
    Nema šanse da obučem nešto od prave vune...

    Ili uopće, to još nigdje nisam primjetila, valjda nisam dobro gledala, gdje kupujete sve te pelenice i covere?
    Ako je bad, please, pošaljite mi PP.
    Vecinu odgovora imas na topicu vuneni coveri - iskustva
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...b59866fda2a20a
    ako te zanima vise jenostavno upiši u pretražnik vuna i dobijes brdo topika koji o tome pisu.

  4. #54
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Ja svoje HM ovako:

    - 1 dcl vode
    - pola kavene žličice lanolina
    - kap šampona
    - 3/4 L vruće ili dosta tople vode;

    U 1 dcl kipuće vode stavim kap šampona i zatim lanolin, pustim da krčka minutu ili dvije, ulijem sve zajedno u kantu s toplom vodom i potopim vunenčak. Ostavim sat, dva, izvadim kada se voda zamlači, dakle postane ladnjikava. Dok je u vodi svakih petnaestak min. provrtim, gnjavim. Izvadim, ocijedim, ugnječim u ručnik, stavljam sušiti.
    I poljubim ga za nepropusnost.
    pola kavene zlicice :shock:

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Uh, pa u čemu je problem?

    Možda bolje pola ČAJNE, sigurnije je...

  6. #56
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Citiraj blis prvotno napisa
    Jel' mora biti dječji šampon ili može biti i pjelnica ili šampon za odrasle ili tekući sapun ili...?
    Eh ponavljam pitanje. Imam djecje kupke i sampone koje sam dobila i ne koristim (kupamo se samo u vodi i ponekad kap maslinovog) pa me zanima dal mogu za lanoliziranje koristit?
    Uspješno sam lanolizirala s nekim Mustelinim testerom i šamponom za odrasle (ali mi se ne sviđa miris).

  7. #57
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    E ko je rekao da se moze lanolizirati sa dm-ovom kremom za bradavice, lagao je. Barem meni nije uspjelo dva puta. Prije sam uspjela lanolizirati sa pravim lanolinom i onda zbog sile probala s tom dm kremom i procurilo.

  8. #58
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Mi smo poplinijeve bili lanolizirali s dm-ovom kremom, jer sam ju slucajno imala doma, i nista nije procurilo, iako sam ja bila jako skepticna i jos mi je nevjerovatno da to tak drzi.
    Tak da nije da je netko bas lagao. ...ili moji ne piske dovoljno...???
    Sad cu vidjeti kako ce mi proci s nekom novom koju sam uzela us nove covere.

  9. #59
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    meni se dogodilo isto što i mini. nestalo mi je lanolina iz ljekarne, a kako sam imala kremu iz dm-a rekoh idem probat, ništa ne košta. a koštalo je popišane odjeće :/
    pooh koliko si stavila dm-ove kreme. meni je palo na pamet da u njoj ima manje lanolina i da mi zbog toga proces nije uspio, ali mi se nije dalo ponovo eksperimentirati.

  10. #60
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    A nisam ziher, ali mislim da sam stavila vise od "ljesnjaka", bas iz razloga sto sam mislima da mi nece uspijeti i posto je cover bio nov sam ga lanolizirala odmah 3 puta za redom, da se ne razocaram, jer ne bi imala volje sve to ponavljati nakon zapisavanja i evo zbilja mi drzi.

    Bude mi malo vlaznjikav s nutarnje strane, ali izvana suh. I do iduceg presvlacenja je opet sasvim suh...

    Sad, ja sam nova u tome, pa ne znam...jel bi i iz nutra trebao biti suh?

  11. #61
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    pooh, mislim da je stvar u tome da si ga tri puta lanolizirala.
    koliko ja znam cover mora samo izvana biti suh. i ja sam relativno nova u time.

  12. #62
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Moze biti, ja sam to tako napravila jer kazu da se vuna u principu treba vise puta lanolizirati da bi zbilja dobro funkcionirala, a kako ovo nije cisti lanolin, nije mi bilo tesko strpiti se tri dana.
    Iduci put sam ga lanolizirala samo jednom, nakon vise tjedana i nikada mi nije promocio.
    A ja jos uvijek ne vjerujem da sam uspjela iz prve i sve si mislim da li je moguce da cesto mijenjam pelene, pa da zato ne procuri .
    Znaci mogu se opustiti - da ga nisam uspjela lanolizirati bili bi mokri?

  13. #63
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Da i bila sam ga lanolizirala s obje strane, nemam pjma jel se to treba raditi...negdje bila procitala, pa sam za prvi put primijenila sve sto sam znala.

    Imam pitanje.

    Kako lanolizirate vunene covere na drukere?
    Raskopcate ih ili ih lanolizirate zakopcane?
    Znam da je pitanje malo glupo , ali me zanima jel to ima kakve veze kako ce se lanolin primati za vunu...

  14. #64
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    poohu slučaju da nisi dobro lanolizirala promočili bi ti.
    nemam covera na drukere pa ti ne znam odgovorit na to pitanje.

    da ja tebe pitam, kad si tri puta lanolizirala, jesi li sušila cover prije svakog ponavljanja postupka ili si ga samo ocijedila?

  15. #65
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Susila sam.

    Isprobani i dnevni s drukerima i izgleda da su ok lanolizirani - suhi smo.

    Nocne cu probati ovaj vikend, malo me strah da ce nam procuriti, a taaako zelim maknuti covere od pula iz upotrebe...

    Drzite fige da nam uspije!

  16. #66
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Cover na drukere lanolizirala sam otkopčan

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    meni procurilo

    lanolizirala sam sa lanolinom koji sam dobila sa loveybum coverom, pratila upute sa papirica i nista, sve mokro

    sad cu kupiti nas lanolin iz apoteke pa cu pokusati ponovo

    ima li tko iskustva sa ovim njihovim lanolinom, iscjedila sam cjelu kesicu koju sam dobila, kolicina je bila - pola ljesnjaka

  18. #68
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja sam prvi put svoj cover lanolizirala s njihovim lanolinom (Lansinoh) i sve je bilo OK. Jedino što nisam ni čitala njihove upute nego sam napravila onako kako su ovdje cure savjetovale...

  19. #69
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Mislim da oni kazu kolicinu graska...uglavnom, ja sam kesicu podijelila na pola i ne cure nam (imamo sve 3 vrste).

    Jedino mi je jedan Interlock procurio nakon cijele noci 12-13 sati i to ne jako, ali bodic i pidamica su bili malo vlaznjikavi.

    Sad, ili ga nisam jednako dobro lanolizirala ili mi je B. veci popisanac od E.

    Oni kazu da se cover ostavi 15 minu vodi. A cini mi se da ih vi ostavljate duze. Jel ima to veze?

  20. #70
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja nisam uopce ostavljala u vodi.

  21. #71
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja nisam uopce ostavljala u vodi.
    Super, onda cu i ja tako probati. Nervira me to cekanje, pogotovo kad ih imam vise za lanolizirati.

    A da li se moze vise covera lanolizirati u istoj vodi (jednog po jednog)?

  22. #72
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    E ko je rekao da se moze lanolizirati sa dm-ovom kremom za bradavice, lagao je.
    Ja sam lagala. Lanoliziram jedino s DM-ovim lanolinom i svaki put uspješno.

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Stavite malo više lanolina, ništa se značajno neće dogoditi, osim što ćete i namastiti ruke.

  24. #74
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ja sam pokušala s DM babylove kremom zta bradavice i nisam usojela dvoje home made covere lanolizirat,uvijek promoče

  25. #75

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    iskusne mame pomoc

    ja lanolizirala i pelene ispale turbo masne, ne malo nego toliko da se nemogu drzati u rukama a kamoli staviti na djete
    vjerovatno sam stavila dosta lanolina

    sto sad?? dali ih oprati u masini pa ponovo :?

    pomooooooooooooooooooooooooooc

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    možeš malo oprati na ruke, obrisati s vlažnim ručnikom, staviti na dijete. to ti je kao malo previše kreme na rukama, ništa strašno.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    hvala

    idem ih onda odmah oprati na ruke

  28. #78

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Lanolizirala sam novi loveybums cover i ostale su mi bijele fleke na nekim dijelovima. Kužim da sam stavila preeeviše lanolina. Sumnjam još da je voda bila prehladna, ali nisam sigurna. U kakvu vodu stavljate covere da se namaču? Toplu, vruću, mlaku? Strah me je da se vunica ne skupi.

  29. #79
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Ja stavim u toplu. U mlakou vodu dodam onaj lanolin sto rastopim u salici vruce vode, tako da kad to pomjesam u vecoj posudi bude topla. Ti kupovni coveri se ne bi trebali samo tako skupljati.

  30. #80
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    dajte mi razjasnite, kad jednom operete i lanolizirate covere koliko puta se mogu koristiti? Koliko sam shvatila ne peru se svaki put?
    Inače to još niasm koristila, sad naručujem neke pelenice za period privikavanja na kahlicu, pa gledam da li da naručim covere od vune?

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    dajte mi razjasnite, kad jednom operete i lanolizirate covere koliko puta se mogu koristiti? Koliko sam shvatila ne peru se svaki put?
    Inače to još niasm koristila, sad naručujem neke pelenice za period privikavanja na kahlicu, pa gledam da li da naručim covere od vune?
    Oko dva, tri tjedna redovite uporabe. Ja ih operem kad budu pokakane, maleni smo još, drek nam iscuri ponekad. Meni su za veliku bile divne za noć i za ljeto, toliko da je malena od dolaska iz rodilišta samo u vuni. Malo sam zabrijala i sada ne mogu zamisliti da je stavim u PUL, kao što prije nisam mogla zamisliti da bih više stavila dijete u jednokratnu pelenu.

  32. #82
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    2-3 tjedna se ne peru? Zezaš me??? Ne usmrde se za to vrijeme? Moraju upiti bar malo mokraće iz pelene svaki put!

  33. #83
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Pa zato se lanoliziraju, da ne upiju

  34. #84
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    šokirana sam
    morat ću to probati

  35. #85
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    pa operes ih prije ako se dijete pokaka. Meni su se u ovih godinu dana samo jednom usmrdile da sam primjetila, da bas smrde od uptrebe.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    I mi polako postajemo platneni pa proučavam sve i svašta, a ovdje samo hoću komentirati tu pustolovinu nabavke lanolina po ljekarnama.

    To bi se trebalo moći kupiti u svakoj ljekarni jer mislim da ne postoji ljekarna bez lanolina.

    A problem je u tome da se nekima ne da to izvagati i napraviti recepturu u kompjuteru.

  37. #87
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Neke ljekarne prodaju samo gotove lijekove pa onda nemaju potrebu drzati lanolin u ljekarni. Istina je da je nekima lijeno to odvagati, ali neki stvarno nemaju, imas na ovom topiku par prijedloga gdje kupiti, malo pretrazi

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    2-3 tjedna se ne peru? Zezaš me??? Ne usmrde se za to vrijeme? Moraju upiti bar malo mokraće iz pelene svaki put!
    Meni su objasnili da u dodiru urina s lanolinom dolazi do kemijske reakcije i pretvara se u neku vrstu sapuna.
    Inače, neki dan smo kupili prve vunene, držite palčeve da mi uspije lanoliziranje

  39. #89

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Evo, ja se isprakticirala u lanoliziranju. Koristim onaj iz apoteke, lanolin vulgaris
    Gaćice operem u dječjem šamponu (to je zato jer imam Kosilija na bacanje, a i puno mi se lakše ispire od bilo kojeg deterdženta).
    Zakuham vodu u šalici i umiješam malo lanolina (vrh žličice, rekli bismo, pola lješnjaka, za jedan cover). Miješam dok se ne otopi. Ne stavljam šampon.
    Onda ubacim u toplu vodu gdje je cover i malo ga muljam. Ostavim 15 minuta.
    Ocijedim i stavim na ručnik da se osuši.
    Procurilo samo jednom u 2 mjeseca korištenja.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Danas sam prvi put lanolizirala. U vrućoj vodi sam otopila malo lanolina iz apoteke, dodala par kapi dječjeg gela za tuširanje i ulila u mlaku vodu. Na površini su mi plivali kao neki komadići, kao da se lanolin nije dobro rastopio :? . Jel' to ok ili sam negdje pogriješila (zbunj zbunj)?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Mislim da bi bilo bolje da ti se lanolin skroz rastopi (da izgleda kao da ulje pliva u vodi). Onda ga ubaciš u mlaku vodu. Ja to napravim miješajući, tako da se lanolin u kontaktu s hladnijom vodom rasprši. Ubacim cover. Na površini vode se vide komadići, ali stvarno sitni komadići lanolina. To je to što želimo da nam se prilijepi za vlakna vune.
    Ako se ne rastopi dobro, imat ćeš bijele fleke (o tome sam pisala gore kad sam još bila neiskusna 8) )

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Sve sam tako napravila i komadići jesu bili sitni. Nema fleka, ali isto tako sad kad se osušio nije uopće ljepljiv - a ako sam dobro shvatila trebao bi biti lagano :? ? Možda da ga opet lanoliziram, mislim, škoditi vjerojatno ne može... :/
    I još jedno pitanjce, kad ga operem vjerojatno se treba osušiti prije lanoliziranja?

  43. #93
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    I još jedno pitanjce, kad ga operem vjerojatno se treba osušiti prije lanoliziranja?
    Ja to više ne radim, nije mi imalo smisla. I ne vidim razliku.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Nema fleka, ali isto tako sad kad se osušio nije uopće ljepljiv - a ako sam dobro shvatila trebao bi biti lagano :?
    Moji kaveri su turbo ljepljivi kad su vlažni, a kad su suhi uopće ne.

  45. #95
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    I još jedno pitanjce, kad ga operem vjerojatno se treba osušiti prije lanoliziranja?
    Ja to više ne radim, nije mi imalo smisla. I ne vidim razliku.
    Ne treba se susiti prije lanoliziranja.

  46. #96
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Koliko lanolina bi trebalo staviti za lanoliziranje dječje dekice?
    Kada zatopli planiram je stavljati na spavanje bez pelene, a ispod nje bih radije stavila vunu nego gumu da mi ne procuri "nezgoda" na madrac. Mislite li da će to tako funkcionirati? :?

  47. #97
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ne vidim zašto ne bi funkcionisalo. Kolika je dekica? Vagni kaver, vagni dekicu, pa sračunaj koliko "lješnjaka" lanolina treba za dekicu

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Javljam da smo isprobali cover, nije propustio, ali je iznutra bio malo vlažnjikav. Je li to normalno ili sam ga ipak trebala još jednom lanolizirati?

  49. #99
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Ne vidim zašto ne bi funkcionisalo. Kolika je dekica? Vagni kaver, vagni dekicu, pa sračunaj koliko "lješnjaka" lanolina treba za dekicu
    Oduševljavaš me svojim zdravim razumom.

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mama Sanja, dobro je. Normalno da je malo vlažan s unutrašnje strane. Prozračiš ga da se odvlaži i spreman je za daljnju uporabu .

    Blis, tako i ja koristim dekice . Ako hoćeš uputim te na jedan materijal u RI (80% vuna, 20% pamuk) koji ja koristim u tu svrhu. Sliči na vuneni flis, metar je 90-ak kn (1 X 1,40 m) što ti je dovoljno za dvije veće podloge. Porubiš. Lanoliziraš.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •