Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 175 od 175

Tema: lanoliziranje

  1. #151
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam, ja sam naše vunene koristila svaki dan, a lanolizirala sam ih 1-2 mjesečno
    noću je bila 12 sati u jednoj te istoj peleni i vunenom coveru
    nije nam propuštalo

  2. #152
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    meni procuri obično kad je pelena ful natopljena ( i kod starije kćeri mi se to često odgađa i to baš ujutro jer onda puno piški). može biti problem u bodiju, zapravo nije dobro vunu pritiskati na pelenu i bolje bi bilo oblačiti potkošulje.
    trebalo bi paziti da se pelena promijeni prije nego zaštitne jako namoče, jer tad sušenje ne pomaže, barem meni, nego trebam oprati i ponovno lanolizirati.
    puno ti hvala. stvar je zaista bila u bodiju. već joj je bio knap, zakopčan samo na srednji druker i izgleda da je jako pritiskao soaker.
    nisam ništa radila s ta dva soakera, evo nosi ih danas i sve 5.

  3. #153
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    zasad nije ni jedan propustio,a ni bodiji nam nisu tijesni. Možda je to sve stvar prakse. Još se nisam odvažila staviti vunu preko noći,ali budem,kad se uvjerim da sam dobro lanolizirala soaker.

  4. #154
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, ja sam naše vunene koristila svaki dan, a lanolizirala sam ih 1-2 mjesečno
    noću je bila 12 sati u jednoj te istoj peleni i vunenom coveru
    nije nam propuštalo
    ovo mi je nemoguće postići.nama je sve dobro dok ne ode spavati. ne znam više ni sama...jednom sam ga ostavila po noći u vuni,podebljanoj na kritičnim mjestima(merino) pa je ujutro bio mokar iako ne previše s obzirom koliko je pelena bila mokra. Drgi put s drugim soakerom (woollybottoms) koji je malo tanji je propustio nakon dnevnog spavanja.
    E sad se ja pitam dali je to možda zato što mi mali spava potrbuške?! jer dok ne spava soaker drži ako ga navrijeme presvučem,pogotovo onaj od merino vune.
    Kak vama djeca spavaju?

  5. #155
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Moj spava svakako, najcesce na meni, potrbuske.
    Od zadnjeg puta kad sam ovdje dramila jer su nam svi coveri propustali, nemamo vise problema (kuckuckuc).. cak sam jedan cover od jedne forumasice koji ona nije koristila jer je propustao, uspjela lanolizirati da vise ne propusta.
    Sad nam propuste ako je kombinacija pune pelene i pritiska od nosenja u marami ili pritiska od knap bodija.

  6. #156
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    a kak preveniraš propuštanje po noći? nije ti tako puna pelena ili...jer nama isto ne propuštaju ako mijenjamo pelenu redovito,ali po noći je do jutra u istoj i uvijek je prepuna,a s obzirom da spava potrbuške ne znam kako bi uopće izbjegli propuštanje osim da mu stavljam cover od pul-a umjesto vune.

  7. #157
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    ps. Busy bee kako ti obavljaš lanoliziranje?

  8. #158
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj mali mrav prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi je nemoguće postići.nama je sve dobro dok ne ode spavati. ne znam više ni sama...jednom sam ga ostavila po noći u vuni,podebljanoj na kritičnim mjestima(merino) pa je ujutro bio mokar iako ne previše s obzirom koliko je pelena bila mokra. Drgi put s drugim soakerom (woollybottoms) koji je malo tanji je propustio nakon dnevnog spavanja.
    E sad se ja pitam dali je to možda zato što mi mali spava potrbuške?! jer dok ne spava soaker drži ako ga navrijeme presvučem,pogotovo onaj od merino vune.
    Kak vama djeca spavaju?
    i moja je spavala potrbuške cijelu noć
    imala je pelenu + deblji uložak + vuneni cover
    držalo je 12 sati bez propuštanja

  9. #159
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Lutonjica koji cover imate? Jel može imati veze i njegova debljina? I jel vam pelena bila jaako mokra? Nama zna biti skroz do guze,baš natopljena?!

  10. #160
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    imali smo ih nekoliko, 2 home-made, 1 baby blossom, 1 honeyboy, 1 popolini i 1 stacinator
    debljina je važna, za noć sam koristila one malo deblje: baby blossom, honeyboy i popolini
    pelena i uložak su uvijek bili cijeli mokri, baš cijeli, svaki milimetar pelene je bio mokar

  11. #161
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    nemam nijedan od tih..
    Imam jedan koji još nisam počela koristiti: babybeehinds,čini mi se ok,al još se suši. Isprobat ću ga sutra.
    a opet možda nije toliko do covera,možda griješim u lanoliziranju?!
    Ne znam,ja to ovako radim:
    Zakuham 2 dcl vode,dodam baby šampon i pola žličice lanolina,dok mi nije onako mliječno žućkasta boja,promiješam nekoliko puta dok se ne uvjerim da je lanolin otopljen,stavim u lavor s toplom vodom(s 4 cm vode),promiješam,stavim cover i svako-toliko ga malo gnječim,okrećem,izvrćem,i izvadim nakon kojih sat vremena. Možda bi trebala ranije,dok voda ne postane prehladna??!
    Ugl.nakon cijeđenja u ručniku već osjetim da je lagano ljepljiv,a takav je i kad se osuši.
    E sad,ispravi me ako griješim u postupku...

  12. #162
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam uglavnom ostavljala po par sati u lavoru
    bolje je duže, nego kraće, dakle nemoj manje od sat vremena, ali probaj dulje

  13. #163
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mravac,
    prvo dobro operem cover u mlakoj vodi s malo djecjeg sampona ili sa sapunom za pranje vesa (onaj dm-ov, blijedo zuti).
    Onda zagrijem malo vode za rastapanje lanolina. U bocicu stavim punu zlicicu lanolina (nama nikako nije prolazilo ono s kolicinom velicine zrna graska, nema sanse) i mrvicu dm baby gela za tusiranje. Dodam skoro vrelu vodu i muckam to u bocici da se lanolin rastopi. U kantu stavim mlaku vodu, tek toliko da cover bude pokriven i dodam otopinu lanolina i onda uronim cover u to. Drzim najcesce preko noci.
    Iako stavljam puno vise lanolina nego je preporuceno, coveri nikad nisu na opip masni pa valjda i ljekarne imaju razlicitu kvalitetu lanolina, sto li (ne znam kako inace objasniti).

    Mi imamo Loveybums (1 sloj interlocka), Loveybums (nekakav wool jersey), Kiwi Pie Baby, i odlicne za noc: Loveybums (2 sloja interlocka), Disana i jedne koje sam kupila second hand, ne znam koje su.

  14. #164
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Hvala na odgovorima!
    Busy bee i ja sam počela stavljati veću količinu lanolina kad sam vidjela da mi voda nije dovoljno mutna,a stavim i veću količinu baby šampona. probat ću ga staviti manje da vidim što će biti.
    Na jednoj stranici proizvođača vunenih covera sam naišla na podatak da cover treba vaditi iz otopine lanolina nakon svega 15-20 min dok je voda još mlaka jer se lanolin u suprotnom počinje hladiti i zgrušavati. ?! Meni je i nakon tako kratkog vremena,a uz dovoljno otopljenog lanolina cover držao,al izgleda da ću za noć ipak morati nabaviti neki deblji.
    Lutonjica koji mi preporučaš od ova tri noćna? Možeš mi odgovoriti i na pp ako je ovdje nezgodno.

  15. #165
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Isto pitanje Busy bee.

  16. #166
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    misliš od ova moja 3 noćna? sva tri su mi bila podjednako dobra
    razlikuju se po tome sto se baby blossom navlači kao gaće i štrikan je, honeyboy je na čičak i od filcane je vune, a popolini se navlači i ima još onako na nogicama dodatak - ako ti to igra neku ulogu
    ali funkcionalno su mi sva 3 bila super

  17. #167
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Znači svejedno je jel interlock ili štrikana vuna,glavno da je dvoslojan?

  18. #168
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ovaj baby blossom je štrikan i nije dvoslojan, ali je savršeno držao

  19. #169
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj baby blossom je štrikan i nije dvoslojan, ali je savršeno držao
    a niš,ostaje mi jedino da nabavim neki od tih i isprobam.

  20. #170
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Meni osobno je najbolji za noc ovaj Disana/Popolini (mislim da su skoro identicni), gace koje imaju malo produzene nogavice.

  21. #171
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    ok. hvala cure!

  22. #172
    memole avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Evo i mi imamo te disanine s nogavicama, a i još jedne Disanine na čičak i jedne i druge nam izdrze noć, pelene bude ful mokra. Ja kod lanoliziranja stavim ipak malo više lanolina od pola žličice pogotovo za ove Disanine hlačice.

  23. #173
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Dobili smi jedan disana soaker(rabljeni) ali nam je još prilično velik pa ćemo s njegovim isprobavanjem još pričekati.
    Al isprobala sam onaj svoj australski cover na čičak i savršeno je izdržao već dvije noći! Valjda je vuna kvalitetna.Ipak su australci poznati po dobroj vuni.

  24. #174
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    uffff...a šta kad vunica pušta boju? Normalno sam pustila da se lanoliziraju nove vunene...al su pustile boju...čak i po peleni :/
    Da probam opet?Bolje oprat i lanolizirat? Ili?

  25. #175
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Mislim da bih ih ja oprala par puta i onda ponovo lanolizirala. Ali ne sviđa mi se da toliko puštaju boju. Gledaj da nisu u kontaktu s kožom :/
    (ako hoćeš od mene možeš dobiti puno lanolina na poklon i par covera na posudbu - samo ne znam hoće li ti pasati model - kad dođeš na onu kavu od prošle godine )

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •